Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) Intruder2k5 válasza TeeJay (#35400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet átsiklottál e-felett?
"Elore is koszonom ja es TP-LINK -et soha azon kivul barmire nyitott vagyok!"

Meg aztán tudhatod, ha egy mód van rá, én sosem ajánlok TP-LINK-et, mert hasonló véleménnyel vagyok, mint a fórumtárs, ha nincs más, vagy kimondottan azt kérik, akkor inkább hallgatok, majd ajánlja más!

[ Szerkesztve ]

(#35402) TeeJay válasza Intruder2k5 (#35401) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem túllihegte itt pár ember a TP-Link témát, én mindenhova azt vettem és a 1043ND V1.x wifijén kívül mással sosem volt bajom de mint tudjuk sajnos az hardveresen is beteg...
egy 841ND V7-nek tolom 0-24-ben egy hónapja a torrentet, 10TB feltöltés 3TB letöltés de egyszer sem lassult be vagy akadt volna meg, egyszerűen nem tudom megfektetni pedig nem egy izom router
a következő kiszemelt pedig már ott van a 1043ND V2 de még gyűjtök rá ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35403) Ukeve válasza Multibit (#35392) üzenetére


Ukeve
tag

Rendben, köszi a segítséget :) Remélem, hogy majd ezeket a gyermekbetegségeket (ha egyáltalán lesznek), akkor hamar orvosolják...

(#35404) Intruder2k5 válasza TeeJay (#35402) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem túllihegtem, csupán más véleményen vagyok, vagyunk, mint Te, vagy Ti! Nincs ezzel semmi gond, nem kértem, hogy győzz meg az ellenkezőjéről, de nem is tudnál, és én sem foglak téged győzködni! Ha akarod veszed, ha akarod ajánlod, a Te dolgod! A téma már egyébként is régen lejárt lemez, rólam (szinte) mindenki tudja itt, hogy nem kedvelem a TP-LINK-et, épp ezért ajánlani sem szoktam, és ez valószínűleg már örökre így is marad!

(#35405) Goblin12 válasza Intruder2k5 (#35404) üzenetére


Goblin12
őstag

Asus rulz. ;)

(#35406) Drago1 válasza Intruder2k5 (#35399) üzenetére


Drago1
tag

Koszonom a segitseget az RT-N66U valasztom egyszer kell meg venni ha meg vesz az ember jot vegyen !

(#35407) Drago1 válasza Drago1 (#35406) üzenetére


Drago1
tag

RT-AC66U-t valasztom kozben akcios 42-rol 38 -ra levittek ugy hogy belefer :)

(#35408) krealon válasza Vaze (#35394) üzenetére


krealon
veterán

"Regebbi internet szolgaltatomtol maradt nalam egy VIRGIN MEDIA Netgear Super Hub VMDG480
Esetleg ezel nemtudnam megoldani a router problemat?Vagy nem igazan?
"

A felhasznaloi kezikonyvbol nem derult ki, hogy mire kepes a gyari felhasznalason kivul, igy ha biztosra akarsz menni, veszel egy univerzalis eszkozt, ami lehet akar router, AccessPoint vagy repeater, a gyari firmware segitsegevel is.
Ilyen Pl az ASUS RT-N12 D1.

(#35409) Vaze válasza krealon (#35408) üzenetére


Vaze
őstag

Ertem,hat akor az lesz hogy veszunk egyett...Nagyon Szepen Koszonom :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#35410) Intruder2k5 válasza Goblin12 (#35405) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Részemről inkább úgy mondanám, hogy BroadCom "rulz", és kétségtelen, hogy mostanában ez leginkább az ASUS-t takarja, bár régebben benne volt még a Linksys WRT320N, E2000, E3000, E3200, E4200 v1, csak ezek mára kikoptak, esetleg használtban lehet hozzájutni, mostanában alsó szegmensben még az E900, alsó-közép részen Netgear WNR3500L v1 & v2, esetleg a Tenda-k közül N6, N60, W1800R, szóval azért bőven jöhet szóba más is, de tény, hogy részemről leginkább ASUS! :)

Drago1, igen az RT-AC66U jó választás szerintem is!

(#35411) TeeJay válasza Intruder2k5 (#35410) üzenetére


TeeJay
félisten

részemről meg az Atherost úgy látom több helyen használják főleg mióta a Qualcomm tulajdona aki a snapdragon SOC gyártója pár csillió okostelefonhoz :)
ott is van bőven tapasztalat és olcsóbban tudják adni a vezérlőket mint a broadcom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35412) Intruder2k5 válasza TeeJay (#35411) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szíved joga így látni! Azt sosem vitattam, hogy az Atheros olcsóbb, de ezzel nem jár együtt automatikusan, hogy jobb is!

[ Szerkesztve ]

(#35413) eami válasza Drago1 (#35395) üzenetére


eami
addikt

TP-Link vásárlás előtt azért érdemes ránézni erre az összehasonlító táblára, amiről rögtön látni hogy az általad vásárolt router nem volt megfelelő a célra. Mondjuk ezeket igazán ráírhatnák a dobozra és a spec lapra.

(#35414) TeeJay válasza eami (#35413) üzenetére


TeeJay
félisten

sebaj legalább 38-ért vett egy Asust a 200-as nethez amire egy TP-Link WR1043ND V2 is bőven elég lett volna neki 12ezerért... ilyen az mikor valaki előbb vesz valamit aztán kérdez hogy milyen cucc kell a nethez...
biztos annyival többet ad neki az Asus 3x annyi pénzért, és mindent ki is használ :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35415) Intruder2k5 válasza TeeJay (#35414) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom mit csinálod itt a fesztivált, amikor világosan leírta a fórumtárs az eredeti kérésében, hogy bármit, csak TP-LINK-re ne, Te meg hajtogatod itt a 1043ND-t! Az Ő pénze, ha Ő nem sajnálja, Te se tedd azt! És akkor még mi lihegjük túl a TP-LINK témát, amikor látszólag alig bírsz belenyugodni, hogy most valaki épp nem azt választotta, miután jól megszívta a 842ND-vel! Ez a téma már véget ért, a fórumtárs választott, majd nem sokára jön valaki más, aki maximum 15000-ig akar routert venni 1000-es DIGI nethez, ott majd kiélheted magad!

[ Szerkesztve ]

(#35416) laciiiiiii válasza Hyena (#35375) üzenetére


laciiiiiii
csendes tag

szia! Én is így jártam...próbáltam mindent...rengeteg külföldi fórumot olvastam. Egyszerűen nem tudja, amit kell:-( vidd vissza! én egy Asus RT-AC68U-ra cseréltem. tökéletes!

(#35417) TeeJay válasza Intruder2k5 (#35415) üzenetére


TeeJay
félisten

gondolom a vevő is azért írta hogy "bármit csak TP-Link-et ne" mert hallotta az ilyen hasonló károgókat itt a fórumon... sebaj vett háromszoros áron valamit ami semmivel sem fog neki többet nyújtani mert nem használja ki...
gondolom a 842ND-ből találta ki hogy a TP-Link egy sz@r mert ő volt tudatlan és olyat vett ami nem neki való

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35418) Intruder2k5 válasza TeeJay (#35417) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó lenne ha visszavennél magadból, és a hatalmas arcodból, és nem sértegetnél, és tudatlanoznál le itt másokat ismeretlenül, Te zseni! Mondtam, lesz még alkalmad ajnározni a TP-LINK-ed, de ha nem vetted volna észre, most kifejezett kérés volt, hogy azt ne!!! De úgy látszik egyesek tudatáig ez nem jutott el!

[ Szerkesztve ]

(#35419) Smithy87


Smithy87
senior tag

Sziasztok van egy 100\50es digis netem. Ezen csüngünk 4géppel meg alkalmasint ugyan ennyi telefon. Érdemi forgalom a gépeken bonyolódik. Értem ezalatt történt ezerrel. Emelettel sajnos nem tudok online játszani érdemben mert feltolja a pinget az egekbe. Valami tipp milyen routerrel lehetne megoldani? Egy tplink stikkel lóg rajta a gépem. A cél hogy ne ugorjon a pingem az egekbe.

[ Szerkesztve ]

(#35420) Intruder2k5 válasza Smithy87 (#35419) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Azzal azért tisztában kell lenned, hogy ha (két gépen is) megy a torrent ezerrel, akkor a ping érthetően szökik az egekbe, és ezen semmilyen router nem fog változtatni! Egy megoldás van, a torrentet megfelelő határok közt korlátozni kell, mind sebesség, mind kapcsolatszám vonatkozásában! Jelenleg milyen routerrel használod?

(#35421) Gubek-Einste válasza Smithy87 (#35419) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

QoS és kábeles használat lenne a jó erre a helyzetre, QoS-t minden ma kapható router ismer már.
Ilyen nethez gigabites típus kell már, ajánlott: Asus N15U/N16/N18U/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300 (hogy TeeJay fórumtársnak meg legyen az öröme), áruk 13-20k között van. 20k fölött: Asus N56U/N66U/AC56U/AC66U/AC68U, TP-Link 4900/Archer C7.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35422) Nferi1 válasza laciiiiiii (#35416) üzenetére


Nferi1
csendes tag

Szia!

Neked mennyit bír a AC68U? Digi 1000-es csomagja mennyire terheli le?

(#35423) zsolt501 válasza Nferi1 (#35422) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az új gyári szoftverrel bírja.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35424) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Tegnap akaratom ellenére is fültanúja voltam annak a beszélgetésnek, miszerint a számtechboltos munkatárs azt állította, hogy a TP-link routereket Ő nem ajánlja PPPoe kapcsolatra....
T-home-s internettel rendelkezett a kedve vevő így inkább egy d-link-re próbálta rábeszélni

Ez mennyire igaz? :F

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#35425) Drago1 válasza eami (#35413) üzenetére


Drago1
tag

Most mar tudom hogy a savszelt amit vartam tole arra esely nincsen es nem is lehetett volna hiaba van a dobozan 300mbitsec akkor sem!Elvegetaltam volna vele pl ez idaig mig nem veszek egy celnak megfelelot meg pl 2 hetet kell varni egy ASUS RT-AC66U-ra mire raktaron lesz es kiszallitjak !

A fo problemam amin elszakadt a cerna hogy at akartam tenni valahova mashova kikapcsoltam atraktam aztan visszakapcsoltam es egy led vilagitott ket hetig csak az hogy aramalatt van megszunt sugarozni akarmit csinaltunk vele ,haver megnezte azt mondta gatter erre en meg erolkodtem vele azt szettortem es kib....am a kukaba!

Ez volt a Tp LINK 3 hetes palyafutasa!

Mi ez bekapcsolod azt nem lehet kikapcsolni rorkkon orokke mennie kell vagy mi?Mondjuk az is igaz hogy pont kifogtam szerintem ,de mindegy egy eletre soha nem veszek TP-LINK -et!
Ami olcso az szarabb annal mint ami draga!

(#35426) Intruder2k5 válasza Drago1 (#35425) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

2 hét? argep-en nézve több bolt is van 40k alatti árral, ahol holnap délután átvehető, vagy legfeljebb 1-2 munkanapot ír!

(#35427) sutszi válasza Drago1 (#35425) üzenetére


sutszi
veterán

Ami olcso az szarabb annal mint ami draga!

Ez egy akkora baromság...

1. Az, hogy ékezeteket nem használsz még oké, de hogy tagolatlan maszlag amit ide írsz... Használj már legalább egy vesszőt néha.
2. Oké felfogtuk, soha nem veszel ilyen márkát mert annyira begőzöltél, hogy széttörted.
3. Az, hogy segítséget kérj előtte, vagy közben az már luxus lett volna ugye? Jobb, hogy széttörted?

Szerintem neked tökmindegy mit veszel... :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#35428) Drago1 válasza TeeJay (#35414) üzenetére


Drago1
tag

Nem sajnalom ra a penzt egyszer kell megvenni az ASUS-t amugy is szeretem az elso laptopomatat kiveve ami egy sony viao volt/na az draga/mindig azt vettem, most is ASUS van tokeletes szamomra mint masban a samsung pl tv stb vagy konyhai cuccokban az EAG ez van nem vagyunk egyformak!
Ezert is nem egy Dacia-val jarok hanem na mindegy ez mar off lenne!

Ami olcso alltalaban azert olcso mert nem olyan minoseg nem veletlen olcso!

200/50 Mbps-es netem van szeretnek ruteren keresztul kabel nelkul ,hogy ne legyek helyhez kotve legalabb100 vagy 120 Mbps-et hasznalni akar felragasztva magamat a plafonra is ha kell!

Ha ehez egy 40 ezer ft routert kell valasztanom raadasul a kedvenc markambol akkor nem hezitalok egyszer megveszem es remelhetoleg ki is szolgal!

A TP-LINK -el az volt a baj hogy tulajdon keppen egy hetig mukodott a zsir ujonnan vett cucc az mar hab a tortan hogy az igert 300/Mbps-es igeret ami a dobozon volt jo ha 20 -at vagy 30 at at tudott adni kabel nelkul!

Ezt gyorsba vettem mondom olcso ne kelljen itt kabelezni tudjon a csalad mozogni a lakasba jo lesz ,hat nem lett az !
Igy most kidobtam a penzt es most vettem egy ajanlottat es nekem megfelelot pont vehettem volna 56 ezerert is csak huztam egy hatart mert azert meg is egy routerrol beszelunk nem egy kis led -es tv-rol!

(#35429) Drago1 válasza Intruder2k5 (#35426) üzenetére


Drago1
tag

Holnap rendelem meg keresem ahol talaltam ott 37 ingyen szallitassal csak nincs raktaron!

(#35430) Multibit válasza Drago1 (#35428) üzenetére


Multibit
veterán

Neked sem erősséged a topic összefoglaló elolvasása. Különösen ajánlom figyelmedbe a Pár gondolat a WiFi-rõl bekezdést, hogy nem fröcsögd tovább a 300 Mbps hülyeséget.

(#35431) Drago1
Jol be tudtok gozolni a TP-LINK -re mi van mindenkinek az van?
Asus-om van :)

[ Szerkesztve ]

(#35431) Drago1 válasza sutszi (#35427) üzenetére


Drago1
tag

Angol billentyuzetem van kulfoldon nottem fel vannak gondjaim a magyar irassal !
De tokeletesen beszelem a masik meg 3 nyelvel egyutt!

Mit vagytok ugy oda nem a ti penzetek :)

Ha engem nem zavar titeket miert zavar? :)

Ha tok mindegy lenne mit veszek nem kerdeztem volna meg hogy mit erdemes es nem hallgatnek senkire!

Jol be tudtok gozolni a TP-LINK -re mi van mindenkinek az van?

(#35432) Intruder2k5 válasza Drago1 (#35428) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WiFi-re megadott 300Mbps sebesség nem jelenti azt, hogy azt mérni tudod a speedtest-en! Ez más routerekre is igaz, és én is leírtam Neked tegnap! A WiFi "végsebességének" felső határa nem szentírás, nincs kőbe vésve, nagyban függ a routertől, a kleinsektől, és a környezeti tényezőktől is! Általánosságban elmondható, hogy 2.4GHz-en valahol 80-120Mbps közt, 5GHz-en 150-200Mbps közt, AC módban pedig ettől jóval feljebb, akár 400Mbps felett is lehet a vége, ideális körülmények közt! Ezt csak azért írom, nehogy félreértsük egymást, azt én sem ígértem, hogy az ASUS majd tuti átviszi a 200Mbps-t WiFi-n, minden esetre az RT-AC66U-nak megvan a képessége rá, ha a másik két tényező is megfelelő hozzá!

"Jol be tudtok gozolni a TP-LINK -re mi van mindenkinek az van?"
Nem, nekem például RT-N66U-m van, és ahogy neked sem, másnak sem szoktam ajánlani a TP-LINK-et! :)

[ Szerkesztve ]

(#35433) sutszi válasza Drago1 (#35431) üzenetére


sutszi
veterán

Nem érdekel mit veszel. Az Asus jobban megfelel a feltételeidnek ez tény. De ezért tisztázzuk azt is, hogy az általad vásárolt "olcsó" TP-Link egyáltalán nincs egy súlycsoportban azzal az ASUS-al amit venni készülsz. HA olyan Asus típust vettél volna ami ugyanazt tudja mint a TP-Link amit széttörtél akkor valószínűleg most az Asus-t ütnéd... Mert az sem lett volna képes arra amire neked kellene...

Szuper, hogy még 3 nyelvet beszélsz...remélem jobban mint ahogy magyarul írsz... :U bár ez ebben a topikban tökmindegy

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#35434) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok! Gondolkodom régi Tplink tl-wr542g ver 6.6 routerem lecserélésén.
Kérdéseim:

1. Számít-e ha egybe adsl2modem+routert vennék? Jelenleg van egy külön modem és ehhez csatlakozik a router, igazából hely és (talán) áramfogyasztás meg kábelrengeteg takarékosság miatt gondoltam erre az opcióra. Vagy jobb ha megtartom a szolgáltató által biztosított modemet és egy sima routert veszek mellé.

2. 10 megás netem van, számít ez esetben hogy 150m vagy 300m-es routert veszek?

3. Melyik szabványt érdemes választani?

4. 1- vagy 2 antennás modell? Illetve az 5 dbi-s antennát érdemes e lecserélni mondjuk 8dbi-sre? Kicsit nagyobb hatótávot szeretnék a jelenleginél.

5. Max 10000 ftig mit ajánlanátok?

Köszi a válaszokat:)

[ Szerkesztve ]

(#35435) Gubek-Einste válasza beach head (#35434) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Jobb a külön modem és router. Ha a régi kész-szürke D-Link 360R modemed van akkor cserél le egy fekete 360R T1E-re.

2; Alapvetően nem de árban nincs nagy különbség a kétféle között így inkább 300-ast vegyél.

3; Neked elég lesz az N-es is.

4; Maradhat a gyári 5 dBi-s antenna is.

5; Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35436) beach head válasza Gubek-Einste (#35435) üzenetére


beach head
senior tag

Hali, köszi! Igen Dlink dsr-360r van a szolgáltatótól. Lecserélni szerintem nem fogják mert bírja gond nélkül a 10 megát....

(#35437) Gubek-Einste válasza beach head (#35436) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor az Asus-t vedd meg mert a TP-Link nem bírja a kék-szürke modemet.
T-Pont-ban lehet venni új modemet.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35438) RumiTT


RumiTT
tag

Erről mi a véleményetek:

Netgear DGN2000

(#35439) beach head válasza Gubek-Einste (#35437) üzenetére


beach head
senior tag

Miért nem bírja? Amúgy köszi az infókat! a 8dbi-s antenna nem jelent érezhetően nagyobb javulást egyébként?

(#35440) Gubek-Einste válasza beach head (#35439) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A régi modem döglődését a TP-Link router-ek már nem tolerálja, a többi még igen de idővel már ők sem fogják.
Nem mivel annyira nem lesz jobb a wifi mint azt sokat várják, a gyári 5 dBi-s is elég, ha még sem akkor jobb megoldás egy másodlagos eszköznek a beüzemelése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35441) Gubek-Einste válasza RumiTT (#35438) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A modem-router-ek nem ajánlottak több okból sem.
Mennyiért lenne?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35442) Hyena válasza laciiiiiii (#35416) üzenetére


Hyena
senior tag

Kosz a valaszt, visszavittem, es megfogadva a tanacsodat rendeltem egy asus ac68u-t.
Remelem azzal nem lesz baj!

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#35443) beach head válasza Gubek-Einste (#35440) üzenetére


beach head
senior tag

Értem, köszi! Asszem az asus funkciógazdagabb, repeaterként is használható így jobba megéri. (plusz 3 év gari van rá 2 helyett) Eddig amúgy a mostani routerrel sem volt semmi gond, teszi a dolgát. Néha van, olyan, hogy van wifi hálózat, de nincs netkapcsolat. Ez nem tudom, hogy hálózati hiba (mármint szolgáltató felől) lehet-e vagy a modem bénázik, de tartós probléma még nem volt a dlink meg tplink combóval. Direkt rákérdeztem pedig a sávszélesség növeléskor, hogy jó lesz e a mostani modem... Bár azt nem mondtam hogy dsl 360r... de sztem az ügyintéző hölgy nem is értett volna hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#35444) Xirtam


Xirtam
veterán

Sziasztok,

Most lesz Gigabites netem és szükségem lenne egy gigabit támogatású routerre ami WiFi-t is ismer. Tudnátok javasolni? Köszönöm! :R

(#35445) kisbalazs83 válasza Xirtam (#35444) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Szia!
Nekem holnap kötik be az 1000-es netet és az ASUS RT-N18U-t fogom megvenni hozzá. 20 körül lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#35446) pecz válasza Xirtam (#35444) üzenetére


pecz
csendes tag

Szia!

A megadott infók tükrében ezeket tudom ajánlani:
TP-LINK TL-WR1043ND v2 (14 ezer); tl-wdr3600(14-15 ezer); tl-wdr4600(16 ezer)
ha nem kell az 5 ghz: Asus RT-N18U (20 ezer) vagy ha mégis kell: AC56U/AC66U/AC68U

Ha van lehetőség én is az asus-t preferálnám persze ha nincs elégpénz rá megveheted nyugodtan a tp-linket is.

[ Szerkesztve ]

upc fiber power 240 & TP-LINK TL-WR1043ND V2.1; galaxy express

(#35447) TeeJay válasza Drago1 (#35428) üzenetére


TeeJay
félisten

röhögni fogok mikor megveszed az Asus-t és nem tudsz majd egy megabittel sem többet átnyomni vele wifin mint a széttört TP-Link-el
mert ha neked csak 20-at vitt át akkor valszeg a kliensed G-s wifi de 1x1:1 N MIMO-tól semmivel sem több így jó esetben 150megabitre fogsz csatlakozni az Asushoz is azzal meg 40 max 50megabit lesz a max ha csutka a vétel... remélem azt is ketté töröd majd mert nálad ismeretlen fogalom a garanciáztatás...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35448) Intruder2k5 válasza TeeJay (#35447) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Inkább olvass, mielőtt röhögsz! (És próbáld meg értelmezni is!)
"elosszor 80 -at aztan szepen lassan egy het mulva mar csak 20 at hozott at"

Roppant ügyes lehetsz, ha te a G-s WiFi-n áttolsz 80Mbps-t! Bár el tudom képzelni, hogy neked egy tp-link-kel sikerült ez is!

[ Szerkesztve ]

(#35449) zoltan6 válasza Hyena (#35442) üzenetére


zoltan6
őstag

de áldom az eszemet,hogy nem a netgear-t vettem én is,hanem az Asus RT-AC68U-t.
Jó kis router,én megvagyok nagyon elégedve vele.

(#35450) Drago1 válasza sutszi (#35433) üzenetére


Drago1
tag

Nem az atviteli sebessege miatt tettem tonkre ,hanem azert mert elromlott egy het utan!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.