Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) anonymus89 válasza Intruder2k5 (#35250) üzenetére


anonymus89
addikt

Mivel most volt gyorsítás a diginél (amit most tudtam meg a honlapról) így az 50/30-ashoz lenne de tényleg csak annyira kell, hogy csajos tudjon netezni.
Néztem már egy TP link TL-WR642g-t is de azt elvitték asusom meg még nem volt. Nekem itthon az előbb írt TP-link van már 7 éve és soha nem kelllett resetelnem.

Vagy maradjak a TP-linknél?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#35252) pecz


pecz
csendes tag

Lenne még egy kérdésem. Jól gondolom ha veszek egy tp-link tl-wr1043nd v2-őt és a routeren található usb-be bedugom a nyomtató kábelét, akkor a ház másik végéből is nyomtathatok? Vagy ez csak úgy működik ha a lan kábel be van dugva a gépbe?

upc fiber power 240 & TP-LINK TL-WR1043ND V2.1; galaxy express

(#35253) Intruder2k5 válasza anonymus89 (#35251) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most viccelsz? Pont Te adtál fel hirdetni egy 642G-t, tegnap este!

(#35254) anonymus89 válasza Intruder2k5 (#35253) üzenetére


anonymus89
addikt

Miért viccelnék? :F

Úgy néz ki az enyémet beszámolják egy 841N-be így nem tudom odaadni nekik....

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#35255) kali válasza anonymus89 (#35249) üzenetére


kali
legenda

szia,

50/30 - ami jellemzően még több is kicsivel - digi pppoe alá inkább ne, kivéve, ha tényleg csak wifi hálót szór mobiltelefon számára, viszont a netet nem azon keresztül kapja a munkaállomás, hanem direktben.

pecz; jól gondolod, a router usb csatijába mehet nyomtató is.

[ Szerkesztve ]

(#35256) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy lakás, amiben van egy TP-Link WR1043ND V1, ami remekül működik.
Viszont a lakás legtávolabbi pontjában gyengécske a jel, márpedig hamarosan oda költözöm.
A router nem igazán mozdítható a jelenlegi helyéről, csak nagyon minimálisan.
Húzzak abba a messzi szobába egy UTP kábelt és akasszak valami WiFi szóró holmit a végére?
Mi lenne a legegyszerűbb megoldás? Ha az előbb leírt dolog, akkor mi legyen az a plusz eszköz?

Köszi! :)

(#35257) kali válasza Spancer RE (#35256) üzenetére


kali
legenda

szia,

akár kábelen is vihetsz a problémás helyhez közel egy másik eszközt (router, ap...stb), de "félútra" is betehetsz egy range extendert/expandert, ami nem igényel kábelezést, hanem csak megnyújtja a router wifi szórását.
8 e ft környékén már kapható például tl-wa830re, illetve drágábban más gyártósak is.

[ Szerkesztve ]

(#35258) anonymus89 válasza kali (#35255) üzenetére


anonymus89
addikt

Rendben, akkor Te személy szerint mit ajánlanál, amit megúszok max 3k-ból? (természetesen használtan)

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#35259) Intruder2k5 válasza anonymus89 (#35258) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha TP-LINK-et szeretnél, van még az apro-n belőle! Persze kicsit többért, 3900Ft-ért van már vadi új 740N is!

(#35260) anonymus89 válasza Intruder2k5 (#35259) üzenetére


anonymus89
addikt

Akkor min. N-es routert?
Sajnos nincs ismerős pesten, aki elhozná így szállítással már 5k lenne...

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#35261) kali válasza anonymus89 (#35260) üzenetére


kali
legenda

nem kifejezetten az n szabványon van a hangsúly, hanem inkább a hardveren, ami elég bő 50/30 pppoe alá.
a tp-link 700-as és 800-as széria az, ami újonnan is aránylag olcsó, így használtan is simán esélyes 3 e ft ellenében még jótállással is, és ezek hardveresen bőven bírják adott netes sebességet.

(#35262) anonymus89 válasza kali (#35261) üzenetére


anonymus89
addikt

Pompás köszi szépen! :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#35263) laciiiiiii


laciiiiiii
csendes tag

Aki esetleg egy Netgear R7000-resre pályázik csak némi jótanács. Nem fogja tudni átvinni az 1gigás vonalat, hiába írják a tesztek az egyik legjobbnak. Csak akkor jön ki belőle a full teljesítmény, ha a számítógépedben van TurboQAM support. Én így jártam...megvettem...és csodálkoztam, hogy miért csak 500-at tud...hát ezért. A legújabb IMacem van, de az sem tudja. Figyeljen mindenki vásárlás előtt, hogy milyen módon képes átvinni az 1 gigát. Amúgy 500-as netre nagyon jó router! A wifije 5GHZ-en szuper.

[ Szerkesztve ]

(#35264) zsolt501 válasza laciiiiiii (#35263) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mert wifin akartad átvinni a gigabitet?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35265) laciiiiiii válasza zsolt501 (#35264) üzenetére


laciiiiiii
csendes tag

lanon sem megy...ott nem tom miért, de ott is offos. Ez a Multi-NAT funkció sem jön elő a menüjéből..

[ Szerkesztve ]

(#35266) sutszi válasza zsolt501 (#35264) üzenetére


sutszi
veterán

-

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#35267) zsolt501 válasza laciiiiiii (#35265) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ott valami szoftver hiba lehet, a gyár felé jelezted a problémát, vagy régebbi firmware sem segített?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35268) laciiiiiii válasza zsolt501 (#35267) üzenetére


laciiiiiii
csendes tag

Jeleztem nekik, de fogalmuk sincs róla mi a baj vagy a megoldás. Ahéten én voltam a 3. ember, aki ezzel kereste meg őket. Kipróbáltam rá a tomatot és a dd-wrt-t is...azokkal még kisebb a sávészélesség...450 és 350. Az origi firmwarerel 500-at tud.

[ Szerkesztve ]

(#35269) zsolt501 válasza laciiiiiii (#35268) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem alternatív firmware-t kell rátenni, mert az teljesen lekapcsolja a HW-NAT-ot, hanem egy régebbi gyári firmware-t kellene rátenni, hogy azzal mit csinál.
Alternatív firmvare-vel soha nem fogysz gigabites sebességgel tölteni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35270) kisbalazs83 válasza laciiiiiii (#35263) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Üdv!
Mivel az elsők között vagy aki megkapta az 1000Mbps-es netet, egy merész kéréssel fordulok hozzád. Szerintem velem együtt sokan örülnének itt a fórumon és megköszönnék ha tudnál csinálni több routerral is tesztet. Gondolok itt az ajánlott TP-Link 3600/4300 és mondjuk ami engem érdekelne Asus N18U stb. modellekre. Persze nem arra gondoltam hogy mindegyikből vegyél. Az ismerőseid közül ha van valakinek, vagy innen a fórumról kölcsönöznék neked a routerüket egy teszt erejéig, akkor lehetne csinálni egy táblázatot, hogy aki 1000Mbps-es netet akar és x pénze van routerra, az ezt várhatja az adott modelltől és nem csalódna mint te a Netgear R7000-el. Tudom hogy meló meg idő lenne, szóval csak egy ötlet.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#35271) proradeon válasza kisbalazs83 (#35270) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ez valóban nagy meló lenne. Szerintem ezt egy ember nem fogja elvégezni, de szépen lassan jönnek az információk a prohardver felhasználóktól. A TL-WDR3600, a TL-WDR4300 és a TL-WR1043ND v2.x biztosan tudja NAT-olni gyári firmware-rel a gigabites internetkapcsolat valós sebességét (~920 mbps).
Asus modellekről egyelőre nincs tapasztalat, de majd remélhetőleg az is lesz.

Mindenesetre valóban jó lenne végigtesztelni az összes gigabites HW NAT-os ajánlott router-t, de mint írtam, szerintem ez nem egy ember feladata, hanem a prohardver közösségé. :)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#35272) laciiiiiii válasza kisbalazs83 (#35270) üzenetére


laciiiiiii
csendes tag

Lehet róla szó, hogy tartsunk egy routert tesztet..., de akkor egynapon egyszerre letudva...és nem szarni a szoba közepére:-D BP-en vagyok az Árpád hídnál.

[ Szerkesztve ]

(#35273) zsolt501 válasza laciiiiiii (#35272) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azt azért megpróbálhatod, hogy gyáriból egy régebbit teszel fel, és nem a legújabbat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35274) laciiiiiii válasza zsolt501 (#35273) üzenetére


laciiiiiii
csendes tag

ami rajta volt annál nem találtabb régebbit, de majd neki esem most este. Ha nem, akkor már megbeszéltem velük, hogy viszem vissza...a Linksys wrt1900-asom fasza...csak nincs benne VPN, ami nagyon kellene egy külföldi haveromnak.

(#35275) TeeJay válasza proradeon (#35271) üzenetére


TeeJay
félisten

1043ND V2.x routerrel 940megabitet is mért egy srác a DIGI fórumban
aki nem akar szívni TP-Link-et vagy Asus-t vegyen azoknál van esély hogy bírni fogja
más routert nem vennék :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35276) zsolt501 válasza laciiiiiii (#35274) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem az az érzésem, hogy a 7000-es firmware-t elcseszte a cég, és nem megy a HW-NAT, ezért lenne jó egy régebbi firmware verzióval megpróbálni mi a helyzet, azzal ki lehetne zárni a hibát.
Mivel azt írod, hogy más 7000-es tulajoknál is ugyan ez a gond, ezért mindenképpen ezt zárnám ki mint lehetőség elsőként.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35277) laciiiiiii válasza zsolt501 (#35276) üzenetére


laciiiiiii
csendes tag

ami rajta volt azzal sem ment és az újabbal hivatalossal sem...nincs benne ilyen nat funkció állítási lehetőség...külföldi fórumokon is írták ezt, de senki nem tudott rá válaszolni érdemben. ma éjjel elszórakozom még vele aztán, ha nem megy vissza viszem holnap...tegnap vettem...csak becserélik már másra...a forgalmazó azt mondta megoldják.

[ Szerkesztve ]

(#35278) zsolt501 válasza laciiiiiii (#35277) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Érdekes mindenesetre, kíváncsi vagyok mire jutsz, mert ilyet az Asus routerrel nem szívtam, és abban VPN is van.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35279) laciiiiiii válasza zsolt501 (#35278) üzenetére


laciiiiiii
csendes tag

ha becserélem, akkor arra...abban van ugye VPN?

(#35280) zsolt501 válasza laciiiiiii (#35279) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony van benne, igaz picit gyengébb (800Mhz és nem 1Ghz) ebben a proci, de nekem fel irányba vitte a 930-at is pár napja, mikor elállítottak valamit a központban.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35281) #73029888


#73029888
törölt tag

Köszönöm hogy válaszoltatok a kérdésemre.

(#35282) nobela


nobela
senior tag

Sziasztok, olyan routert keresek amin könnyen, egy kapcsolóval ki/be kapcsolható a wifi.

Az esetek döntő részében CSAK KÁBELEN keresztül használnám a netet, és akkor ne sugározzon.

A létező legegyszerűbb és legolcsóbb megoldást keresem, mivel tényleg csak néha-néha menne a wifi, a kábeles része viszont folyamatosan és stabilan kell.

Pontos adatokat a netemről nem tudok, valami nem túl gyors vidéki kábel szolgáltató.

Köszi.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#35283) pecz válasza nobela (#35282) üzenetére


pecz
csendes tag

Szia
Ha szeretnél kevés pénzből kijönni és a wifinek sem kell nagy távolságot lefedni akkor egy olcsó tp-link tl-wr740n-et vagy TP-LINK TL-WR841ND-őt ajánlok. Ha esetleg nem bízol a márkában és több pénz is rendelkezésre áll (kb. 8 ezer) akkor az asus rt-n12 d1-et ajánlom. Arra vigyázz, hogy vásárlásnál ne keverd össze a sima rt-n12-vel mert a többiek szerint az egy ipari hulladék. Én a helyedben az rt-n12 d1-et venném ha számít a minőség és a pénztárca is engedi.

pecz

[ Szerkesztve ]

upc fiber power 240 & TP-LINK TL-WR1043ND V2.1; galaxy express

(#35284) nobela válasza pecz (#35283) üzenetére


nobela
senior tag

Köszi, a tl-wr740n-t már én is néztem, de úgy látom ezen nem kapcsolható külön a wifi.

Vagy esetleg kikapcsolt állapotban passzívan átengedi a jelet a LAN kábelre?

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#35285) Intruder2k5 válasza pecz (#35283) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A "sima" RT-N12-vel semmi baj nincs, a B1 és C1 verzióval úgy szintén, csak ezeket már hónapok, évek óta nem lehet kapni! Jelenleg D1 és E van forgalomban, utóbbi a gyengébb minőség, és nem ajánlott hardver!

(#35286) Intruder2k5 válasza nobela (#35284) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 841ND-n van WiFi On/Off kapcsoló! De menüből bármelyiken kikapcsolható, így ha nem nyomkodod naponta 50x, akkor jó lehet bármelyik! Illetőleg alternatív fw-vel szintén sok routeren beállítható más gomb is erre! Pl. ASUS RT-N12 D1-en a WPS!

[ Szerkesztve ]

(#35287) nobela válasza Intruder2k5 (#35286) üzenetére


nobela
senior tag

"De menüből bármelyiken kikapcsolható"

Pontosan az a lényeg, hogy fizikai kapcsoló kell a routeren.

Tehát a vezetékes géptől teljesen függetlenül lehessen a wifit ki/be kapcsolni bármikor, még akkor is ha a vezetékes gép ki van kapcsolva.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#35288) Arni9010 válasza nobela (#35287) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Pont ezt írta le, hogy alternatív firmware-rel megoldható, hogy a wps gomb kapcsolja be-ki a wifit :)

(#35289) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Elhalálozott a D-Link DIR300 routerem (csak a narancsságra POWER világít). Hasonló szerény képességű kellene 50/30-as Digihez, persze WIFI-s. TP-Link 841N jó lenne?

Előre is köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#35290) nobela válasza Arni9010 (#35288) üzenetére


nobela
senior tag

"Pont ezt írta le, hogy alternatív firmware-rel megoldható"

Értem én, de ezzel nem nagyon szeretnék bűvészkedni...

Megvesz-bedug-kapcsolgat. Ez a cél. És lehetőleg a legolcsóbb új cuccal :)

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#35291) Arni9010 válasza nobela (#35290) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Jah, értem :)
Gyárilag én még ilyet nem láttam, úgyhogy olyan sok esélyt nem látok rá, hogy találsz.
De sok sikert :)

(#35292) nobela válasza Arni9010 (#35291) üzenetére


nobela
senior tag

"Gyárilag én még ilyet nem láttam"

Intruder2k5 kolléga írta: "A 841ND-n van WiFi On/Off kapcsoló!"

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#35293) pecz válasza Dark Archon (#35289) üzenetére


pecz
csendes tag

Ha az eddigi D-link kiszolgált téged akkor ez teljes mértékben megfelelő. A D-Link DIR-300 csak 54 megabites míg az általad kinézett tp-link már a 300-at is tudja, szóval ez egy jó vétel. Pozitívum még az eddigi d-linkedhez képest, hogy a wr841n az 2 antennás vagyis valószínűleg nagyobb hatótávot tud lefedni. A visszajelzések is jók a TL-WR841N-ről szóval ajánlott a router.

[ Szerkesztve ]

upc fiber power 240 & TP-LINK TL-WR1043ND V2.1; galaxy express

(#35294) nobela


nobela
senior tag

Ha kikapcsolom a routert, akkor a kábelen átengedi a netet?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#35295) zsolt501 válasza nobela (#35294) üzenetére


zsolt501
nagyúr

NEM

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35296) Jedster válasza Dark Archon (#35289) üzenetére


Jedster
tag

Tökéletes választás ahhoz a nethez. Ugyanígy jó az ASUS N12D1. A gyári firmware az ASUS-hoz jobb, és gyárilag tud több üzemmódot. Tp-linkhez meg van egy csomó custom firmware.

En Taro Adun

(#35297) hkari


hkari
őstag

Sziasztok.

Szeretnék venni egy új routert, mert a digi-s netemmel a mostani már nem bír el.

A TP-link AC1200-at néztem ki. Ez mennyit bír vajon lanon? Volt egy táblázat valahol ahol le voltak ezek írva, de nem találom :(

(#35298) zsolt501 válasza hkari (#35297) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az 1000-es netet is viszi, ha marad rajta a gyári, ellenkező esetben lassabb lesz.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35299) Intruder2k5 válasza nobela (#35292) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Írtam is, meg a kép is ott van! Ha rákattintasz és kinagyítod, láthatod a jobb alsó sarokban!

(#35300) hkari válasza zsolt501 (#35298) üzenetére


hkari
őstag

Köszi, akkor ezt veszem :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.