Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35351) TeeJay válasza eames (#35348) üzenetére


TeeJay
félisten

UPC adott Technicolor routert? csak mert az elég erős ám, én a helyedben simán használnám gigabit LAN-on
2,4 és 5GHz wifije is van igaz egyidőben csak egyiket tudja használni
semmi baj nincs vele szüleimnél úgy viszi a torrentezést 2 gépről mint a huzat ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35352) ftc


ftc
nagyúr

Üdv

kérdésem lenne.

Adott egy ADSL vonal 5Mbit... Jelenlegi szolgáltatom 1 eurot szed be havi szinten a routert... hosszabb távon drágább mintha vennék egyet... Fejlesztést nem várok a közeljövőben.

Mit ajánlotok ADSL modemmel együtt?

Jelenleg egy TP-LINK TD-W8951NB szolgál ki...

köszönöm a válaszokat

(#35353) TeeJay válasza ftc (#35352) üzenetére


TeeJay
félisten

TP-Link WR841ND V8 vagy V9 évekig ki fogja szolgálni az ADSL-t
2x2:2 MIMO N 2,4GHz wifije van és jó erős procija tehát 100/100megabitig bírni fogja azt meg az ADSL sosem éri el

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35354) modflow


modflow
veterán

Van egy Asus RT-N12 D1-em.
Ha beledugom az asztali gépet gigagib LAN on és a laptopot is gigabit LAN-on, akkor hogy lehet, hogy csak 100 Mb/s -os az adatátvitel ha egyikről másikra másolok?

(#35355) Scooter válasza modflow (#35354) üzenetére


Scooter
tag

Mert csak 100M-es lan van ebben.

(#35356) modflow válasza Scooter (#35355) üzenetére


modflow
veterán

Bakker. :(
Köszi.

(#35357) Multibit válasza modflow (#35356) üzenetére


Multibit
veterán

De ha veszel olcsón egy gigabites switchet, amit csatlakoztatsz a routerhez és a számítógépeid kábeleit a switchbe dugod, máris gigás kapcsolat lesz közöttük.

[ Szerkesztve ]

(#35358) dzoli87 válasza Multibit (#35357) üzenetére


dzoli87
aktív tag

A gép és a switch között igen, de a router és a switch között soha nem lesz.
(Most nézem, hogy csak a két kliensnek kell, így off a hozzászólásom, sorry.)

[ Szerkesztve ]

(#35359) eames válasza TeeJay (#35351) üzenetére


eames
tag

Igen adtak, de a hatótávval van baj. Két szobával arrébb már nincs jel, tablet, telefon, laptop se lát semmit.

(#35360) modflow válasza Multibit (#35357) üzenetére


modflow
veterán

Ennyit nem ér az egész. Mert csak egy belső HDD-ről kellene 1 Terra adatot lementeni Laptopra. Emiatt kellett volna.

Amúgy olyat nem lehet, hogy simán 1 db LAN kábellel összekötöm a laptopot meg az asztali gépet? Akkor nincs gigabit kapcsolat?

(#35361) Multibit válasza modflow (#35360) üzenetére


Multibit
veterán

De lehet. Nem "mezei" LAN kábel kell hozzá, hanem kereszt kábel.

(#35362) air76


air76
tag

Sziasztok!
Most volt nálunk egy DIGI szerelő,mert álítólag a 80/40 es netemet 200/50 Mbps-ra emelik.A gépemben lévő hálókártya elvileg bírja(GigabyteMA785GT-UD3H)de a TP-LINK-WR841ND routerem csak max 100Mbps bír.A segítségetekre lenne szükségem,milyen routert vegyek,mindenképp TP-LiNK-et szeretnék(ár/éték arány).
Ajánlották a TP-LINK Dual Band Gigabit TL-WDR4300 Wireless routert? Írnak róla jót és rosszat?
Esetleg TP-LINK TL-WDR3600 N-Wireless Router? vagy TP- LINK TL-WR1043ND Gigabit Wireless N router?
A válaszokat köszönöm.AIR...

(#35363) TeeJay válasza eames (#35359) üzenetére


TeeJay
félisten

fura nálam családi házban (120nm alapterület 3 emelet) vígan jó 2 emelettel lentebb is
szerintem próbálgasd a csatornákat meg állítsd be rendesen az N módot illetve a 20/40MHz sávszélességet

(#35362) air76
mindhárom router tökéletes rá
ha nem kell 5GHz ellenben erősebb 2,4GHz-re vágysz akkor 1043ND V2
ha meg kell akkor a másik kettő értelem szerűen :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35364) air76 válasza TeeJay (#35363) üzenetére


air76
tag

Köszönöm a választ :K
Te az én helyemben melyiket vennéd?

(#35365) g0dl


g0dl
addikt

A wdr 4300-nak van érdemi előnye a 3600-zal szemben? Az antennák száma több, de korábban azt írtátok dual band antennái problémát is okoznak.
Vagy ez a probléma egyformán áll mindkettőre?

(#35366) modflow válasza Multibit (#35361) üzenetére


modflow
veterán

Basszus. Nincs olyanom. :(
Nem akar ez összejönni. :(

Most elvileg USB 3.0-án másolok, de mint a csiga. Max. 33000 kbyte/mp -el másol. Ez normális?

(#35367) TeeJay válasza g0dl (#35365) üzenetére


TeeJay
félisten

mivel közös antenna van így 2,4GHz-en 2dBi 5GHz-en meg 3dBi nyereségű
a 1043ND V2.-n 5dBi antenna van viszont ugye csak 2,4GHz-e N-es
ezek alapján utóbbi nagyobb területet tud lefedni általában

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35368) kali válasza g0dl (#35365) üzenetére


kali
legenda

5 GHz esetén 2*2:2 kontra 3*3:3 mimo az eltérés, más nincs, a 2.4 GHz mimo és a többi hardveres érték azonos.

[ Szerkesztve ]

(#35369) VeryByte válasza modflow (#35366) üzenetére


VeryByte
őstag

Próbáld meg egy sima UTP-vel. Ha szerencséd van, akkor MDI-X-esek a kártyáid és talán menni fog.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#35370) modflow válasza VeryByte (#35369) üzenetére


modflow
veterán

Az asztaliban ilyen van: Dlink DGE-528T: ebben van Auto MDI/MDIX
A laptom meg LEnovo Y580. Azt nem tudom. mindenesetre összedugva felkiáltójeles az ikon az óra mellett. :(

(#35371) vargalex válasza modflow (#35370) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A sárga felkiáltójel ott lesz szerintem (amennyire a windows-t ismerem), mert nincs internet elérés. Adj fix IP-t a gépeknek.

Alex

(#35372) gordon24


gordon24
csendes tag

Sziasztok!

Ugye beszélgettünk nem régen..

Vettem egy Tp-link wd 1043 V1.8 at.

Van egy kis gondom vele érdekelne megoldható-e..

A gond. Wifin mennek normálisan az eszközök, tehát szakadás mentesen szépen van net.

Lanon viszont gondom van, a gépet amikor ugye beállítottam szépen felismerte, azóta viszont ha a gépet kikapcsolom és újra indítom leszakad róla. Kis képernyőbe sárga felkiáltó jel és üzenet, hogy nincs internet..

Hibaelhárítás nem tudja megoldani, sőt a router kihúzása sem oldja meg. Jelenleg egy megoldás létezik, hogy netet varázsoljak, hogy törlöm a gép háló kártyáját, majd újra indítom. Felismeri és tökéletesen megy a net. Gyors, nem szakad stbstb.

Kérdés az, hogy mit lehet ezzel tenni, valami beállítási bibi?

A lap egy asus p5kc a saját integrált háló kártyájával...

ötlet?

(#35373) Gubek-Einste válasza gordon24 (#35372) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide való kérdés.
Kezdetnek egy driver frissítéssel lennek érdemes próbálkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35374) gordon24 válasza Gubek-Einste (#35373) üzenetére


gordon24
csendes tag

Köszi! Beraktam a problémás topikba!

Sorry! :-)

(#35375) Hyena


Hyena
senior tag

A mai napon vettem egy Netgear R7000 routert, es sajnos csak most talaltam meg a forumot.
A problemam az ami ahogy lattam masnak is, azaz nem kepes kihajtani a digi gigabites internetet.
A legjobb eredmeny 560 megabit, mig router nelkul kozvetlenul a gepre dugva ez 910 megabit volt.
Probaltam tobbfele firmware-el, egy kulfoldi forum tanacsara kikapcsolt forgalom merovel (alaphelyzetben is kivan), de ez a max.
Valami tanacs, vagy holnap vigyem vissza es csereljem mondjuk egy asusra? (mas is szobajohet ga van jobb otlet)
Kosz elore is!

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#35376) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok

egy Asus N18U-hoz melyik az az Asus USB-s WiFi adapter ami illik hozzá? Vagy érdemesebb lenne PCI-E-s adaptert venni? Kb 6-7 méter a táv.

Köszi.

(#35377) Gubek-Einste válasza Goblin12 (#35376) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel az eszköz csak 2,4 GHz sávon dolgozik de ott 600-as kapcsolattal így min egy N300-as adapter való hozzá. Ilyen az USB-N14. Ami még szóba jöhet más gyártótól az a TP-Link 822N/8200ND. A PCI-E megoldásokkal kapcsolatos észrevétel az, hogy a gépház erősen tudja árnyékolni az antennáit így csökkentve az elérhető sebességet/lefedettséget, jobb megoldás egy USB-s adapter amelyet könnyű helyezgeti az optimálisabb eredményért.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35378) Brogyi válasza Hyena (#35375) üzenetére


Brogyi
senior tag

[Ezt] nem hagynám ki, mert ezzel működött. Kipróbáltad?

(#35379) Hyena válasza Brogyi (#35378) üzenetére


Hyena
senior tag

Koszonom a segitseget, de mar visszavittem a routert.
Kiprobaltam rajta tobb hivatalos firmwaret is mindegyikkel baj volt.
A jelenlegi aktualis tudott kb 560 megabitet, a routeren eredetileg levo regebbi kb 460-at.
Rendeltem helyette egy asus ac68u-t amirol masok itt elegedetten nyilatkoztak.
Remelem jo lesz.
A vasarlas helyen hallottam, hogy masnak is volt ilyen baja, van akinek a wifi sem jo, sem 2.4 sem 5 ghz-n nem bir tobbet mint 50 megabit.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#35380) Goblin12 válasza Gubek-Einste (#35377) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

köszi jónak tűnik. az részemről nagyon érdekes, hogy a router tudja a 600-at és egyetlen adapterük se tudja a 600 sebességet. :U nem igazán értek ehhez de biztos megvan a maga oka

Eltudnád nekem mondani, hogy ez mi: ASUS USB-N66 ? Repeater? Adapter? vagy minden egyben?
Nem tudom eldönteni min csatlakozik a géphez. :S USB-n lehet állítgatni a szoftware-t, LAN-t dugom a gépbe, és a WiFi meg csatlakozik a routerhez? Ha ez így működik akkor ezzel jobb sebességet tudnék elérni mint az N14-el? :R

(#35381) Goblin12 válasza Goblin12 (#35380) üzenetére


Goblin12
őstag

Esetleg dual-band számít valamit?

(#35382) Goblin12 válasza Goblin12 (#35381) üzenetére


Goblin12
őstag

Mind1, mert a router nem dual bandos, így ez felejtős. :R

(#35383) Ukeve


Ukeve
tag

Sziasztok! :)

Véleményeteket szeretném kérni a TP-LINK TL-WR1043ND V2.1 routerről. Digi 500-as nettel lenne használva egy 90 négyzetméteres családi házban. 2 gépet, 2 laptopot és 3 mobilt kéne kiszolgálnia. Ha van jobb router ajánlatotok ebben az árkategóriában (12-14 ezer Ft), akkor azt szívesen fogadom. :)
Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#35384) Multibit válasza Goblin12 (#35380) üzenetére


Multibit
veterán

Az Asus RT-N18U egy nagyon erős vas. Ha ilyet veszel, lehetőleg vezetékkel használd, akkor tudja megmutatni, hogy mit tud igazán. Wifi-vel csak árnyélka önmagának. Ha mindenképpen rádiót akarsz használni, elég, ha gyengébb routert vásárolsz, mert a wifi lesz a szűk keresztmetszet.
Ez a router akkor tudja a maximuot nyújtani wifi-n, ha a kliens is 3x3 MIMO-s. Ez bizony nagyon ritka! A másik dolog, ez a 600 Mbit/s marketing maszlag. Olyan ez, mint anno a 108 Mbit/s G-s wifi. A gyakorlatban nem igazán használta így senki, azaz nagyon kevesen. A 600 Mb/s (256-QAM) egy utólagos szabvány kiegészítés. Ehhez ilyet tudó ellenoldal kell!

@35383, Ukeve
Az 500/100 sebességhez mindenképpen kábel kell, ugye ezzel tisztában vagy? Jelenleg ez a legolcsóbb "erős router".

[ Szerkesztve ]

(#35385) Ukeve válasza Multibit (#35384) üzenetére


Ukeve
tag

Azt tudom, hogy Wifi-n a max. sebességet nem tudnám elérni. :) Nem is az a cél vele, mert a laptopok és a telefonok csak netezésre és max. egy-két videó megnézésére lennének használva, és nem torrentezésre.
Tehát akkor erre az otthoni felhasználásra ez a router lenne a legmegfelelőbb választás? :)

[ Szerkesztve ]

(#35386) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Lehet hogy hulye kerdes,de azert megkerdem...
Adott egy sima internet doboz,ahoz hogy wifin keresztul is tudjak netezni mindenkepp routere van szuksegem?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#35387) Intruder2k5 válasza Vaze (#35386) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mi az az internet doboz? Esetleg ha meg tudnád nézni, hogy mi van ráírva, típus, számok, gyártó, stb..., az lehet segítség lenne!

(#35388) Vaze válasza Intruder2k5 (#35387) üzenetére


Vaze
őstag

Sajna tobb infoval egyenlore nemtudok szolgalni,mert anyoseknal van ez...Es csak annyit tudok hogy egy sima net doboz van ami nem tudja a wifit... :(
Sághy-Sat Kft a szolgaltato...

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#35389) Intruder2k5 válasza Vaze (#35388) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Ha biztosan nincs benne WiFi, akkor igen, mindenképpen kell venned mellé egy routert! Látom, hogy nem olyan vészesen nagy csomagokat árulnak, így például egy ASUS RT-N12 D1 tökéletesen megfelel hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#35390) Vaze válasza Intruder2k5 (#35389) üzenetére


Vaze
őstag

Nagyon Szepen Koszonom a gyors segitseget :R :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#35391) g0dl válasza Vaze (#35386) üzenetére


g0dl
addikt

"egy sima internet doboz"

Manapság otthoni környezetben ezt egybe szokás építeni, ez a legegyszerűűb, és legolcsóbb. De létezik ún. acces point is, ami egy ethernet - wifi átjáró, bár azokkal sem jössz ki olcsóbban.

(#35392) Multibit válasza Ukeve (#35385) üzenetére


Multibit
veterán

Ha kábelen használod és izomrouterre van szükséged (értsd: erős CPU, sok RAM), akkor igen, ez jó választás. Annyit azonban érdemes figyelembe venni, hogy új modellről van szó, nem sok tapasztalat van vele. Gyermekbetegségei lehetnek, de ha vannak ilyenek, azokat hamar orvosolni fogják fw frissítésekkel.

(#35393) g0dl


g0dl
addikt

Szerintetek mennyire várható az arm alapú routerek általánossá válása akár az olcsóbb modellek közt is?

(#35394) Vaze válasza Intruder2k5 (#35389) üzenetére


Vaze
őstag

Regebbi internet szolgaltatomtol maradt nalam egy VIRGIN MEDIA Netgear Super Hub VMDG480
Esetleg ezel nemtudnam megoldani a router problemat?Vagy nem igazan? :B
Az az igazsag hogy nem igen szeretnek kolteni routerekre mert csak 2 hetig lennenk ott (Nyaralas)...
Es anyoseknak nincs szukseguk routere csak nekunk kellene meg ott vagyunk...

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#35395) Drago1


Drago1
tag

Sziasztok vettem ket hete egy TP-LINK WR842ND rutert 200mbit-es netem van digi ebbol csak elosszor 80 -at aztan szepen lassan egy het mulva mar csak 20 at hozott at a letoltesisebessege a feltoltesi az vitte a maximumot 27mbit -et!
Na most atraktam mashova kikapcsoltam aztan be es azota napokig csak a bekapcsolas led visszajelzo egett semmi mas egyszeruen megszunt sugarozni barmi fele jelet ez ment harom napig es odaig jutottam hogy a 2 hetes rutert apro darabokra tortem!
Megint bebizonyosodott hogy ami olcso az szar!
Segitseget szeretnek kerni hogy a piacon melyik a jelenleg legerossebb legmegbizhatobb ruter egy 200 mbit.es nethez,ha mar 100 Mbit-et athozna en mar akkor boldog lennek csak ne legyek lakason belul helyhez kotve !
A penz nem szamit egyszer kell kiadnom erte!
Elore is koszonom ja es TP-LINK -et soha azon kivul barmire nyitott vagyok!

(#35396) Intruder2k5 válasza Drago1 (#35395) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Vegyél egy ASUS RT-N18U-t, meglehetősen erős, ARM alapú router, még a Gbit-es nethez is megfelelő!

Esetleg ha szeretnél 5GHz-et is, vagy AC-s WiFi-t, akkor RT-N66U, RT-AC66U, RT-AC56U, és RT-AC68U is jók, függően attól, hogy ténylegesen mennyit szánsz rá!

De arra nincs semmilyen garancia, hogy 2.4GHz-es WiFi-vel eléred a 100Mbps tempót, ehhez ugyanis megfelelő kliens, és ideális, zavar mentes környezet kell! Egy Dual Band eszközzel, 5GHz-en lényegen jobb esély lenne erre, illetőleg a két sávon együttesen, értelemszerűen több kliens irányába, akár a 200Mbps is átvihető! Persze AC szabvánnyal még akár egy kliens is elérheti a 200Mbps-t!

[ Szerkesztve ]

(#35397) Drago1 válasza Intruder2k5 (#35396) üzenetére


Drago1
tag

Hu ez eleg biztato koszi a tanacsot utana jarok ASUS-ban meg nem csalodtam mint marka soha!

(#35398) Drago1 válasza Intruder2k5 (#35396) üzenetére


Drago1
tag

Olyan 40 ezret!

(#35399) Intruder2k5 válasza Drago1 (#35398) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-AC68U, RT-AC56U szintén ARM alapúak, akárcsak az RT-N18U, viszont az első kettő AC szabványos, tehát Dual Band, még az RT-N18U csak 2.4GHz-et tud! Az RT-AC56U ezen kívül még belső antennás is! Bár az RT-AC68U az ára miatt valószínűleg tárgytalan, illetőleg ha a belső antennák miatt kihúzzuk az RT-AC56U-t is, akkor marad az RT-N18U, RT-AC66U, és az RT.N66U! Ebből a háromból az utóbbi kettő szintén tud 5GHz-et, bár a SoC (CPU) egy kicsit gyengébb benne! Persze ez a gyengébb azért relatív, mert még így is képes 7-800Mbps net átvitelére! Egyébként én is RT-N66U-t használok, lassan már két éve, és semmi gondom vele! Bár a netem csak 60/6Mbps UPC!

Ha nem kell az 5GHz, akkor RT-N18U-t, ha kell, akkor pedig az RT-AC66U-t választanám 40000Ft-ig! Mondjuk előbbi csak a felébe kerül az utóbbinak!

[ Szerkesztve ]

(#35400) TeeJay válasza Intruder2k5 (#35399) üzenetére


TeeJay
félisten

az N18U jónak tűnik csak sokkal drágább mint a WR1043ND V2 és nem látom hogy többet tudna
szintén 2,4GHz only, 3x3:3 MIMO, bika proci igaz a TP-Link-be nem ARM van bár nem tudom az mit számít ha így is átvisz 940megabitet
átnéztem az Asus vs. TP-Link router kínálatot és úgy láttam maradok a 1043ND-nél mert jóval olcsóbb mint az Asus és nekem bőven elég

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.