Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#2551) JoceeHunt válasza B-L-A-C-K (#2549) üzenetére


JoceeHunt
őstag

A legnagyobb gondom az, hogy itt Nagykanizsán sehol nem tudom megnézni a méreteket, minőségeket élőben, mivel nincs semmilyen bolt. Még Zalaegerszegen is bezárt a Media Markt :(
Lehet hogy a 14 is beleférne, de már nem nagyon akarnám tesztelni, hogy elég-e a nagysága.
A lényeg: Új aktatáskát veszek, és abba bele kell férnie a gépnek. a 15,6-os belefér, de nehéz, és nagy, a töltővel már nagyon sok helyet foglalna, nem maradna hely az egyéb dokumentumoknak (ami bizony van, mert 2 cég ügyeiben is eljárok nap mint nap).
Eddig cipeltem a 15,6-os laptoptáskám + 1 kis aktatáskám, de nagyon kényelmetlen így.
Így céloztam meg a 13,3-as nagyságot, de már erősen gondolkodom egy apple tableten is.

Amire 80%-ban használnám a gépet: ügyfelekhez házhoz megyek, és ott internetre van szükségem max 30 percig. Napi 2-3 helyre megyek.
maradék 20%: sulis dolgok, dokumentumok szerkesztése, suliban gép használata (oda meg ugye a sulis cuccokkal kell együtt cipelnem. + némi otthoni netezés.
Játékokra, minden egyebekre az otthoni asztali gépem (profilomon) használom.

(#2548) premete:
alfa szerint ma délután megy egy érdeklődő/vevő. Aki már elmegy az már szerintem meg is veszi :(, pláne ilyen áron, ilyen cuccot.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#2552) Tom1939 válasza JoceeHunt (#2551) üzenetére


Tom1939
őstag

Én a helyedbe cippekedésre/munkára thinkpad X230-astvennék. Ips kijelzővel.

Vennék bele mobil internet modemet, és idővel ha gyűlik egy kis pénz egy 256gb ssd-t. Mobil munkára nincs jobb.

Dolgozni tablet nem való, van ipadem és tab 7.7-em is. Az csak akkor ok ha a neten kell csak megnézni valamit.

[ Szerkesztve ]

(#2553) B-L-A-C-K válasza JoceeHunt (#2551) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én azt mondom mindenképpen próbáld megnézni az adott gépet mielőtt megveszed, hiszen csak 200 ezret kiadsz valamiért (vagy a cég), illetve huzamosabb ideig fogod használni.

Amúgy a HP-is jó, méretben gondolom a legmegfelelőbb lenne azzal mi a bajod?

(#2554) premete válasza JoceeHunt (#2551) üzenetére


premete
veterán

Hordozhatóságban a 13.3 és a 14.1 között is nagy a különbség, az e6320-as eredeti táskájába sok minden belefér a laptopon kívül, akár a dokkoló és a 2 táp is, vagy 2 e6320-as kompletten.
Mellette dokkolóval az asztali gépet is kiváltja, Murphy szerint asztali+ tablet esetén mindig éppen az nincs kéznél, ami kellene.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#2555) JoceeHunt válasza B-L-A-C-K (#2553) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ezért érdeklődök itt, mivel nincs rá lehetőségem hogy felmenjek ezért Pestre, és a gép kérdése már nagyon égető lett, hétvégére már kell, mivel viszik el a Lenovo-m.
Megbízok az itteni tapasztalatokban, a problémám megpróbáltam jó pontosan leírni, és bízom a tapasztaltabb társakban, szóval rajtatok a jövőm ;]
HP-vel semmi bajom nem volt amíg le nem beszéltetek róla :)

(#2554) premete
Mindenképpen nagyméretű aktatáskában szeretném majd a konfigot használni :)
Dokkoló + egyéb dolog nem fog kelleni, még a stickes mobilnettel is meghaverkodtam a Lenovo-val. Ami majd még kell az egy nagyon könynen hordozható scanner, de ez már a nyár végi történetek közé fog tartozni, valószínüleg ebay vagy amazon, mert itthon semmi nincs...

(#2552) Tom1939
Akkor már ha minden kötél szakad szerintem maradok a HP-nél, talán megbízható jószág a Probook is, Elitbook nekem nagyon drága.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#2556) B-L-A-C-K válasza JoceeHunt (#2555) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kibeszélt le róla?

(#2557) JoceeHunt válasza B-L-A-C-K (#2556) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Pontosítok: Végülis csak a Latitude felé tereltetek :), és teljesen megértem, hiszen jó vétel!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#2558) B-L-A-C-K válasza JoceeHunt (#2557) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tény hogy minőségibb, de ezt nem tudod már megvenni szintén nincs miről beszélni. E5420-ast meg tényleg látnod kéne megfelelő e a mérete, ebben nem tudunk segíteni.

(#2559) premete válasza JoceeHunt (#2555) üzenetére


premete
veterán

Árulnak új Elitebookot is itt a hardveraprón, 14"-est láttam reggel, 190-ért.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#2560) JoceeHunt válasza premete (#2559) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Akkor a következő kérdésem :) :
Mennyivel jobb a Probooknál :) harveren kívül?

(#2558) B-L-A-C-K
Most egy másikra alkudok alfa-val :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#2561) B-L-A-C-K válasza premete (#2559) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

JocceHunt: [link]

Elitebook minőségibb a probooknál, Latutide-val van egy kategóriában. Sőt ha kettő közül kéne választani azt is venném, csak azért nem említettem eddig mert nem láttam van az általad behatárolt áron.

[ Szerkesztve ]

(#2562) Tom1939 válasza JoceeHunt (#2560) üzenetére


Tom1939
őstag

Strapabíróbb, minőségibb. Ez ugye már a csúcskategória hp-nál. De a probook sem rossz. De 190 ezret nagyon megér egy elitebook ha minden rendben vele.

(#2563) JoceeHunt válasza B-L-A-C-K (#2561) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ahogy nézem harverileg nem sokkal különbözik a Latitude-tól.
Amit linkeltél kontra ez a Latitude? Melyik lehet jobb?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#2564) Tikakukac válasza JoceeHunt (#2560) üzenetére


Tikakukac
titán

Autós hasonlattal: C merga a Probook és E merga az Elitebook. Tehát azért okés, lehet terpeszteni a kisebbik merciben is, de ha igazi érzésre vágysz akkor az E merci kell neked.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2565) pvt.peter válasza Tikakukac (#2243) üzenetére


pvt.peter
őstag

köszönöm a választ :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#2566) B-L-A-C-K válasza JoceeHunt (#2563) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez ugyan az mint a 6320-as csak egy mérettel nagyobb...

Tikakukac: Az "S" merci akkor meg melyik? :D

[ Szerkesztve ]

(#2567) Tom1939 válasza B-L-A-C-K (#2561) üzenetére


Tom1939
őstag

Szerintem: Thinkpad t430 = elitebook 8460p > latitude > probook a minőség arány. Azzal hogy latitude-t nem szabad dedikált videókarival venni. De itt ez nem is az az eset. Kevesebb pénzért probook, többért thinkpad t430 amit szerintem érdemes.

(#2568) JoceeHunt válasza B-L-A-C-K (#2566) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nem titok, arra tárgyalok most alfa-val. Dokkolóval együtt icipicit olcsóbb mint a linkelt elitbook. Szerinted :) ?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#2569) fateless válasza JoceeHunt (#2555) üzenetére


fateless
veterán

Probook / Elitebook-ról nem kell, hogy hagyd magad lebeszélni kivéve egy-egy régebbi Probook, de az nem merült itt fel.
De természetesen én is inkább Latitude-ot vennék, mint Probook-ot.
Viszont - ahogy mások is mondták - inkább egy Elitebook-ot vennék, mint egy Latitude-ot, de ez személyes preferencia kérdése.

Az én bajom a 6320-assal az az, hogy nagy. Szinte teljesen megegyezik a külső mérete (335mmx223,3mm) a nála két centivel nagyobb átlójú képernyővel rendelkező 8460-assal (338mm x 231mm). Számomra a kijelzőmérethez társított külső fizikai mérete túl nagy a Dellnek.

Egyébként ez a méretkülönbség megfigyelhető a 6220 (309 x 226) vs 2560 (305 x 209) esetén is. Nem igazán értem, miért kell két centivel több a Dellnek ugyanahhoz, ha mindkettő 3 cellás akkuval indul - tehát nem is kilógó akkuról beszélünk a két gépnél.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2570) B-L-A-C-K válasza Tom1939 (#2567) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez is felhasználó függő kinek mi tetszik adott kategórián belül, pl nekem egyáltalán nem jönnek be ezek a ThinkPad-ok kinézetek...

JoceeHunt: Melyik lenne az konkrétan?

[ Szerkesztve ]

(#2571) Tikakukac válasza B-L-A-C-K (#2566) üzenetére


Tikakukac
titán

S merga az bálna, én mondjuk valamilyen workstationnak raknám be. Tehát akkor rakjuk ketté az Elitebookot is. P széria E merci, W széria bálna. Így korrekt :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2572) Tom1939 válasza B-L-A-C-K (#2570) üzenetére


Tom1939
őstag

Én sem vennék olyan gépet ami nem tetszik. Mondjuk nekem tetszik a thinkpad design...

De starpára nincs jobb a thinkpadnál. Az elitebook is piszkosul strapabíró de fém külseje szerintem esztétikai értelemben könnyeben sérül (persze mükődik tovább, de engem halálra idegesítene egy karc azon a szép fémházon).

(#2573) franc0 válasza B-L-A-C-K (#2570) üzenetére


franc0
őstag

"nekem egyáltalán nem jönnek be ezek a ThinkPad-ok kinézetek.."

És csak a neten nézted vagy élőben is, netán használtad is már?

Amúgy szerintem meg durván jól néz ki, én Mac-ről váltottam anno...

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#2574) fateless válasza Tom1939 (#2572) üzenetére


fateless
veterán

Ha lesz rajta karc, majd bemész a Spar-ba, és veszel 500 Ft-ért valami notebook-matricát, amit ollóval kell méretre vágni :DDD
Gyönyörű lenne mondjuk egy koponyás matricával :D

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2575) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Na minderre elmegyek egyet bagózni, és utána belesáom magam a két gép méreteibe, hiszen ez nálam sajnos nagyon kell!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#2576) B-L-A-C-K válasza Tom1939 (#2572) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, ez nálam is sokat jelent, ha már veszek valamit ráadásul több százezerért, akkor ha leülök elé naponta több órára az a minimum hogy jó benyomást keltsen. Thinkpad designel az a baj amúgy ugyan az majdnem mint 100 évvel ezelőtt, az tény hogy ütheted vághatod, viszont szerintem ronda...:)

franc0: Nem sose láttam, sőt még notim sem volt.... :N Amúgy egy T520-as itt van mellettem, 5 Dell Latitude társaságában ha ez megnyugtat...

[ Szerkesztve ]

(#2577) Tom1939 válasza fateless (#2574) üzenetére


Tom1939
őstag

Ha valaki notebook matricával közelítene a gépemhez attól szerintem idegilegösszeomlást kapnék :)

(#2578) fateless válasza Tom1939 (#2577) üzenetére


fateless
veterán

Láttam már néhány igazi rémséget.
Olyan is volt, aki megvette a gépet, majd egyből felmatricázta, hogy ha majd eladja, akkor karcmentes lehessen. Mikor megkérdeztem, hogy kinek vette a gépet: magának, vagy a következő tulajnak, nem szólt semmit.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2579) AxBattler válasza doser0717 (#2544) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha új 17"-os kell, akkor nézd meg a HP Probook 4730s-t, vagy a Lenovo G780AR-t, esetleg a Toshiba C870-et.
Én a HP-t választanám... :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2580) Tom1939 válasza fateless (#2578) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát én gyakorlatilag eldöntöttem hogy gépemet nem adom el. Mikor megveszem egy vagyon, mire eladnám a töredéke. És annyi adatom van rajta hogy egy újra formázás esetén sem lennék teljesen nyugodt. Így a régiek is maradnak a családban.

AxBattler Hogy összedőlne a világ ha a gyártók lehetővé tennék hogy legalább opcióban 15,6-ot 1600*900-al illetve 17,3-at full hd-vel is lehessen venni nem játékgép/business gép esetén. Mert különben jó lenne az a probook az asszonynak.

[ Szerkesztve ]

(#2581) Tikakukac válasza fateless (#2578) üzenetére


Tikakukac
titán

Matrica nem feltétlen hülyeség. Nekem míg oldaltatyi volt, abban ment egy szíj át keresztben. És miközben mocorgott, szépen elkezdte ugye koptatni a notit a 2 végén. Ezért ment rá matrica. Pedig eszem ágában sincs eladni a dv5-öt. Tesóméra mondjuk már az általános hülyeség miatt lett rakva. Ott én már láttam vasalást is a noti tetején. Hát sikítottam mint a fürdős qrva, mikor megláttam.

A Thinkpad nem kap matricát, amúgy is leharcolt a fedlap, meg munkásgép nem azért van. Jó az így is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2582) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Mennyit bírhat egy HP 8460p akksi?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#2583) fateless válasza Prof (#2524) üzenetére


fateless
veterán

Nem teljesen új gépet vettem, hanem használtat (új gépért nagyon speciális esetben fizetem csak meg a felárat).
Ennek a gépnek az új ára 1.099 kanadai dollár volt. Én 465-ért vettem meg úgy, hogy Kanadából vettem, ahol francia bill-e volt, amit azért kevésbé szeretnek, az angolhoz szokottak inkább. Emellett a felső műanyag sávban, ahol az antennák vannak, ott van egy icipici sérülés a gépen.
A sérülés, a más bill és a használt mivolta, valamint a tény, hogy kint már kapható a 2570-es modell teljesen általánossá teszi a fél árat ennél a gépnél. Ha visszaélnék a barátom jóindulatával, vennék 5-6 darabot, majd eladnám idehaza 180-200k körül őket - de nem akarok ilyen módon visszaélni a segítőkészségével.

AxBattler #2529
Amiatt nem raknám át az SSD-t a 2530-ból, mert abban egy 1,8-as Intel X18-M van, ami ebben a méretben kifejezetten jól teljesít, de a 2560-asba az optikai meghajtó mellé már be tudták süríteni a 2,5-ös HDD-t is, ami azt jelenti, hogy egy, az X18-M-nél kétszer gyorsabb SSD is belekerülhet a gépbe. Akkor pedig ha az marad, inkább veszek bele egy újat és azt rakom bele (legalább nem kell 1.8 to 2,5 átalakítót sem vennem).
Az összehasonlítás lehetőségét én is várom. A 2560-as kijelzőjéről több kritikát is hallottam, kíváncsi leszek, hogy ez mennyire zavar majd engem, mivel én amúgy is alacsony fényerőn használom a gépet.
Az meg oké, hogy a mostani 2530p annyiba van, mint a 2560p lesz, de ehhez két akkum van, egyik ráadásul 9 cellás és új, dokkoló is van, hsdpa kártya is, SSD + HDD kombó, ráadásul könnyebb, szóval nem esélytelen az "öreg" sem. Ha mindent megveszek az új HP-hoz, akkor már jóval drágább lesz...

Hova tűnt szabolcs? :O

MOD
Tikakukac #2581
Táskával már nekem is gyűlt meg bajom. A gyári HP hátizsákban pl egy gépem kicsit megnyomódott, egy pedig megkarcolódott, mire rájöttem, hogy a táskába mellette berakott iratmappa fém csatja volt az okozó, a hátitatyó okos tervezője pedig nem úgy alakította ki a zsebet, hogy végig van egy elválasztó fal, hanem csak kétharmadig, onnan pedig tépőzáras megoldás. Akkor mérgemben egy ideig visszatértem az atombiztos IBM tatyóhoz. Csak hát az meg - bár a rugdosás ellen is véd - böszme nagy és nehéz.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2584) B-L-A-C-K válasza fateless (#2578) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Egy karbon/matt fólia pedig jól tud állni olyan gépeken aminek alapból nem dizájnos a kinézete.

(#2585) fateless válasza JoceeHunt (#2582) üzenetére


fateless
veterán

Felhasználási módtól függően az esetenként többet zabáló i7 procival 78-391 percet az alap akkuval.
Notebookcheck

Normál felhasználással 4-5 órát bátran tervezhetsz, de odafigyeléssel többet is.

B-L-A-C-K #2584
Egyszer én is majdnem vettem olyat, sőt gépet is majdnem vettem vele. Az kivételesen még az Elitebook-oknak is jól áll.

Na, most már irány a feladatok tengere... Elvégre nincs szabi, nincs szórakozás ;]

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2586) szabolcs1975 válasza B-L-A-C-K (#2509) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Most vettem egyet EliteBook 8560-ast. Annyira dicsértétek, nekem meg már régi is volt a gépem, hogy vettem egyet. Most azon gépelek, szerintem a betűket is szebben formázza.

(#2587) m3gtr


m3gtr
senior tag

sziasztok
[link] Szerintetek megér ennyit?

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2588) Tikakukac válasza m3gtr (#2587) üzenetére


Tikakukac
titán

Miért pont i7? Miért pont refurbished Acer külföldről?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2589) Tom1939 válasza m3gtr (#2587) üzenetére


Tom1939
őstag

Akkor már inkább refurbished Dell M6600. Ha van még az is kijön ennyiből.

(#2590) AxBattler válasza fateless (#2583) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha csalódnál a 2560-asban, és megválnál tőle, csak írj egy privit. :P
Egyébként még így is azt használnám a helyedben, az alkatrészeket is el lehet passzolni aprón.

(#2580) Tom1939
Szerintem még így is nagyon jó az a HP...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2591) fateless válasza szabolcs1975 (#2586) üzenetére


fateless
veterán

Mire ez a nagy váltás?
Hogy tetszik?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2592) hanslanda


hanslanda
tag

Sziasztok

Külföldi kiküldetésem miatt szükségem lett egy notebookra, nem kertelek, csak az a lényeg hogy a Diablo3 szépen fusson rajta.
A keret 200.000-230.000.
A visszaolvasások után eddig ez tünik befutónak: [link]
Esetleg ha lenne egy olyan 17.3as noti ami belefér a keretbe ugyan ilyen kategóriájú GPU-val akkor az érdekel!

Köszi

(#2593) spyduck válasza JoceeHunt (#2582) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az attól függ, hogyan használod. Teljes mértékben fényerő és alkalmalzás függvénye. Amúgy 8 és 3 óra között ha a szélsőséges értékeket nézzük (max terhelés nincs beleértve).

(#2594) spyduck válasza fateless (#2569) üzenetére


spyduck
nagyúr

Attól függ melyik Latitude. A Lattitude E5xxx szériánál sztem jobb egy Probook 4xxx, a Latitide 6xxx széria viszont jobb mint egy Probook 4xxx. De egy Probook 6xxx sztem jobb mint egy 6xxx Latitude. Viszont a Dell alázza a HP-t garanciális szolgáltatásban, de a HP a második legjobb. Mivel mindenkinek más az igénye nehéz ítélkezni. Elvonatkoztatva a Probook vs Latitude dologtól sztem általában azok vágják rá, hogy jobb a Lattitde mint egy EliteBook akik még életükben nem láttak EliteBookot, továbbá véleményük szerint a "a HP-t azért nem szeretik, mert szarok a nyomtatói".

A világ legjobb notebookja sztem úgy néz ki, mint egy MacBook Pro (matt ips kijelzővel), olyan masszív mint egy EliteBook vagy Thinkpad és olyan garanciális szolgáltatása van mint egy Dell-nek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2595) szabolcs1975 válasza fateless (#2591) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

tény, hogy nagyon igényes !

(#2596) Magnum_ válasza spyduck (#2594) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Es annyiba kerul, mint egy belepo a531 :-)

I humbly and respectfully decline™

(#2597) Gooffancs


Gooffancs
tag

Köszönöm az tanácsokat, de újabb kérdés(ek)re bukkantam.
Az i3 és az i5 között mi a lényeges különbség? Gondolom az i5 erősebb. Érdemes-e i5-t venni, ha nem lesz gyakran kihasználva az erőkülönbsége? Tegyük fel, h i5-t választunk, de akkor egy sandy-t vagy ivy-t, megéri a többletet az ivy?
Az i3-2330M az Intel Pentium Dual Core B960-tól mennyivel jobb, elvileg ugyan annyin járnak...?

Tudom, a videokártya előbb elévül mint a processzor, így csak akkora kell, ami azt kihajtja, de mekkora processzor kell az egyes videokártyák teljesítményének teljes kihasználásához? (Nincs erre valami jó kis táblázat?)

Előre is köszönöm, a hozzáértő válaszokat!

(#2598) premete válasza spyduck (#2594) üzenetére


premete
veterán

Nekem volt több Eltebookom és Latitude e4200, e4300, e4310, e6400, e6410, e6500, e6520, ezek alapján mondom, hogy általában jobbak voltak a Latitude-ok, mint az Elitebookok, leszámítva a Latitude "10" végűeket.. Csak a nálam jártakra vonatkozik értelemszerűen, és a másnap küldött cuccok hozzájuk sokat nyomnak a latba, míg Elitebooknál úgy is, hogy a szervizvezető fogadott, és hívta a szerelőt, aki azonnal szétszedte, mégis az alkatrészre kellett várni 1 hetet.
A Thinkpad formavilága már akkor sem jött be, amikor a cégnél kötelező volt az IBM, így privátban akkor is Compaq-ot használtam, a Thinkpad pedig a kicsi hátsó ülésén volt, ahova naponta bedobtam, táskástól, 2 méterről. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#2599) spyduck válasza premete (#2598) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hát igen, kinek ez, kinek az :)
Neked bejönnek a E6x20-as Dellek amúgy?

(#2600) premete válasza spyduck (#2599) üzenetére


premete
veterán

Bejönnek, de szerintem az e4300-asok jobbak: nagyobb a fényerejük és nem ilyen szélesvásznúak (szemem már nem a régi). Mindkettő általában 798 Mhz-en fut nálam, és 6+GB szabad rammal, hőfokban mintkettő 50-55 fok közötti, ha nekiállok 170 fájlt egyszerre baksmalizni, akkor mindkettő cpuja felmegy 80 fok fölé, de a palmrest hideg.
Most ahogy írtam, elment az áram, automatikusan átváltott mobilnetre,és onnan küldöm.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.