Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#2201) Bitpalace válasza B-L-A-C-K (#2200) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Igen, volt is olyan kedves fórumtárs aki meg is mutatta mit mekkora értékre állítsak, eddig ment is szépen, de most hiába futtatom, ugyan úgy trhottingol
Am ez szériahiba, vagy ez gyártótól függetlenül így van más lapokban is? :F

(#2202) B-L-A-C-K válasza Bitpalace (#2201) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A pasztázással van a gond, szarul pasztázták be a gépeket. Én magamnak újrapasztáztam, azóta a progi se kell.

(#2203) Bitpalace válasza B-L-A-C-K (#2202) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Jah.... Jó azért én még laptopot nem szedtem szét.... csak asztali pc-ben vagyok otthon.
Meg hát még garis

(#2204) B-L-A-C-K válasza Bitpalace (#2203) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én se szedtem volna, de az enyémen nem voltak plombák (ilyen leragasztások garancia miatt), így megcsináltam. Viszont van olyan gép amelyiken több helyen is le van ragasztva, szóval ebben az esetben nem érdemes hozzányúlni mert tényleg ugrott a gari. Meg aki nem ért hozzá amúgy sem ajánlott, mivel darabokra kell szedni az egészet.
Annyit viszont megcsinálhatsz hogy kiportalanítod, csak a hátlapi reteszt kell leszedned hozzá, és porszívóval, vagy sűrített levegővel kitudod takarítani.

(#2205) Bitpalace válasza B-L-A-C-K (#2204) üzenetére


Bitpalace
senior tag

semmilyen leragasztást nem találok hátulján. laptopszalonba vettem, és azért kérdeztem csak. Na igen ez az, hogy nem ezen a laptopon szeretném megtanulni hogy kell szétszedni, asztalit csukott szemmel összerakom szétkapom, pasztázom...

esetleg szervízbe nem tudják elintézni hogy pasztázzák újra?

(#2206) B-L-A-C-K válasza Bitpalace (#2205) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A hátulján nincs is, mivel azt a reteszt garancia vesztés nélkül bárki leszedheti, a memória csere, illetve a vinyó csere miatt. Ha van leragasztás akkor azt a bill leszedése után láthatod.

Szervizben nem tudom mennyire foglalkoznak ilyennel...

(#2207) Anthony001 válasza Tikakukac (#2191) üzenetére


Anthony001
senior tag

[link]

Mondjuk erről mi lenne a véleményed? :)
Mennyire megbízható ez a márka, valamiért nem szimpatikus :(

Köszi!

(#2208) zltan válasza Bitpalace (#2194) üzenetére


zltan
csendes tag

probald meg homenedzsmetet standardon
nekem valamitol jobban hut 70-75fok folott standardon mint hatekony hoszorasban

(#2209) B-L-A-C-K válasza zltan (#2208) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Valamivel tényleg jobb, de nem hiszem ez segítene a problémáján...

[ Szerkesztve ]

(#2210) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok, a nejem most vert tonkre egy HP notit, ( Llano + 4gb ram + 500 gb hdd + 1 x CF video: 1= 64xx igp + 2= 65XX diskret)

Kene egy uj noti, ami nem melegszik, tart az akuja minim 1.5 H, inkabb intel vonalon szeretnem (de nem kizart a vishera sem ha megeri). Szoval, minimum olyan legyen mint a HP, min 15" kijelzo, videokari nem kell diszkret legyen mert csak internetezesre, office es filmezesre lenne hasznalva. A keret az kb 200 - 230K volna.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2211) Siriusb válasza maxima (#2190) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem az IGP a gond, hanem inkább a radeon. Első nekifutásra nekem nem sikerült megoldani a váltást a kettő közt a vgaswitcheroo és a nyílt radeon driver használatával, de most nekiugrok a catalyst felrakásának.
Persze a gyárilag telepített SLED-del működik.

Nvidia tényleg problémamentes szokott lenni.

(#2212) Tikakukac válasza Anthony001 (#2207) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez lenne a legerősebb konfig, ami még nem száll el nagyon az árban.
Aztán a titkos favorit valóban az L850, a linked nem jött be nekem, de innen a legtutibb. Teljesen korrekt gép, 20-30k kellene egy másik hasonlóan erős géphez, szóval ha a fehér bejön, akkor ezt vedd. Van más színben is ezzel a kártyával, de azok drágábbak.

miklosss2012: Ha nem muszáj eleverni az összes pénzt akkor egy A531 Fuji amiket fentebb linkelgettünk már tökéletesen elég lenne. Kicsit fentebb a 4535s Probook sem lenne rossz. Nagyon fölé árban már nem mennék, hacsak nincs valami különleges kérés. Inkább költsétek SSD-re a maradék pénzt. Tökéletes lesz az öröm.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2213) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Barátnőm szeretne venni laptopot, max 120-130at szánna rá. Nincsenek nagy igényei, főleg netezésre, Office-ra, meg esetleg filmnézésre használná, tehát pl szerintem felesleges bele dedikált VGA. Gondolom nem kell ehhez egy erőmű, de jó lenne, ha 2-3 év múlva se lenne gond vele, illetve az se baj, ha sokat bír az akksija.

Azt elfelejtettem, hogy 15,6"-os méretben gondolkozik.

[ Szerkesztve ]

(#2214) pitetomi


pitetomi
csendes tag

Sziasztok!

Két gép vásárlása között vacillálok:
- HP ProBook 4535s
- Toshiba Satellite L850-13U.
Légyszi segítsetek dönteni, mert nem tudok! :B
Csak filmnézésre, internetezésre, letöltésre, skypolásra és max 1-2 játékra kéne. A HP-ban az tetszik, hogy magyar a billentyűzete, viszont a Toshiba meg teljesítményben jobb. Át/érték aránya melyiknek jobb? És melyik a megbízhatóbb?

Köszi mindenkinek a segítséget!

Üdv: pitetomi

(#2215) Tikakukac válasza petyus_ (#2213) üzenetére


Tikakukac
titán

Fuji A531, tökéletes nyúzásra, sok garival. Esetleg csajosabb megoldás a SamuNP300-ak valamelyike is. Mindkettő belefér a keretbe bőven.

pitetomi: Kisebb játékokra, vagy régebbiekre elég a Probook. Akkor inkább azt válaszd, mert tutibb gariban és minőségben is.
Ha sokkal több a játék akkor Toshiba, mert abban jóval erősebb a kártya. Mellesleg gyengébb procival van magyar Toshiba is mondjuk 2 hsz.-el fölöttünk linkeltem be. A gyengébb procit meg úgy sem vennéd észre.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2216) Prof válasza maxima (#2186) üzenetére


Prof
addikt

Ez a toshiba megfellehet az igényeidnek ha bírod a fényes képernyőt. L750

Ha megelégednél a B9xx-as Intel procival ami kb i3 szint csak nincs HT akkor olcsóbban is kijöhetsz egy Samsung NP300-assal.
Én a Samut venném mert matt képernyős :) Van erősebb i3-as variánsa is [link]
Ah most látom ebben nincs USB 3.0 port

[ Szerkesztve ]

(#2217) Prof válasza pitetomi (#2214) üzenetére


Prof
addikt

Azt döntsd el bírod-e a fényes képernyőt vagy se. Ha igen és akarsz játszani akkor a Toshiba jobb.
Valamint magyar billentyűzettel is árulják a Toshibát is természetesen. Hol nézted ahol nem magyar?

Amúgy meg a 4535s-be van olyan ami 3G-s pl és van használtan olcsón [link] és matt.

(#2218) kissj83


kissj83
tag

Sziasztok!
A lehető legolcsóbban érdekelne notebook általános felhsználásra. Net, film nézés, zene, chat, videochat.
Mennyiből lehetne, újonnan egy szerény kinfigot kihozni?
A következő lett kinézve eddig:
[link]

Ezt aranykártyásként olcsón meg lekóhet venni. Megéri, vagy nézelődjünk máshol?
Előre is köszi!

(#2219) Adam333


Adam333
tag

Azt kérdezném, hogy a i7-es lenovo y580-nál meg van e a lehetőség, egy későbbi ssd bővítésre?
Ilyenkor a hdd-t ki kell venni, vagy hogy van ez?

(#2220) Dhampir válasza Bitpalace (#2199) üzenetére


Dhampir
félisten

Azon én is csodálkoztam, hogy a COP-ot ugyanúgy maximális grafikai beállításokkal viszi a ProBook, mint az Y570, és ahhoz képest alig melegszik. Érdemes megemelni a gép alját a jobb szellőzés érdekében.

(#2221) B-L-A-C-K válasza Adam333 (#2219) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Van benne mSata bővítő hely, az a normál SSD-knél kisebb SSD, ide nem kell kiszedni semmit hozzá csak belerakni, viszont ez lassabb valamivel a simánál. Vinyó helyére meg bármilyen notiba tudsz rakni sima SSD-t.

(#2222) szabolcs1975


szabolcs1975
aktív tag

Fene sem tudja, itt nagyon dicsérik a HP-kat, Fujitsu-kat. Tudom, hogy típus függő is a dolog, vagy talán főleg az, de azért szerintem mégsem eszik annyira forrón a kását.
De azért, hogy ne legyen minden ilyen szép két statisztikát betennék:

http://www.pcworld.com/article/244419/laptop_reliability_and_satisfaction_macbooks_rule.html.

http://www.brighthub.com/computing/hardware/articles/70899.aspx

Az első link bemutatja azt, hogy bizony a HP-home, de még a Business kategóriája sem nagyon jeleskedik a megbízhatóságban, ami nem lenne olyan nagy gond( csak az embernek gyakrabban kell szemvízbe szaladgálni), ha nem lenne annyira csapnivaló a szervizhátterük. A másik kedvencem itt a Fujitsu, amit ezekbe a meghibásodási a listákba, már csak azért sem tesznek bele, mert bizony úgy alapjában a laptok megbízhatóságában vett hit is megingana.

De azért nézzünk egy másik összehasonlítást :

http://smidgenpc.com/2010/04/23/the-best-laptop-brands-a-comprehensive-review/

Ez egy 2010es írás, de a fenti két összefoglalóból jól látszik, hogy bizony a Fujitsu-kat itt sem nagyon ajánlják, és megint finoman fogalmaztam. Ekkor egyébként a HP-k még valóban sokkal jobban teljesítettek, az utóbbi időben jött be ez a nagy HP meghibásodási dömping, de azért már itt is messze elmarad mondjuk az Asus mögött, ami mára már odaért, hogy például a tavalyi meghibásodási statisztikájuk 10%kal lett job mint a HP-ké, ami főleg azért nagyon durva, mert az Asus arányaiban sokkal kevesebb Üzleti kategóráju laptopot forgalmaz.

Persze ettől függetlenül mindegyik Brand-nak lehetnek nagyon jól sikerült laptopjai, ezt aláhúzom, és azt is, hogy a típust és a gyártót célszerű együtt nézni, de azért irányvonalnak, hogy melyik Brand házatáján érdekes kopogtatni, nem rossz.

(#2223) szabolcs1975 válasza brumi1024 (#2003) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

"A pár hozzászólással előttem ajánlott A531 a legjobb választás ebben az árkategóriában. Jó support, 3 év gari, minőségi anyagok, matt kijelző, csendes és megbízható."

Azért örülök,hogy ilyen sok vicces fiatalember van itt.

(#2224) franc0 válasza szabolcs1975 (#2222) üzenetére


franc0
őstag

Az ilyen cikkek szart sem érnek.
Nem ismered a statisztikai mintát, darabszámot, konkrét típusokat, meg amúgyis régiek. Ja és még ott vannak a user errorok is.

szerk: ja most látom te az a fajta tipikus magyar vagy akinek fingja sincs a témáról, de kurva okosakat mond. Kár, hogy reagáltam.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#2225) Anthony001 válasza Tikakukac (#2212) üzenetére


Anthony001
senior tag

Köszönöm, ez a Toshiba valóban jó választásnak tűnik. Ugyan ilyet linkeltem be én is, csak i5-ös procival, de minden más megegyezett. Magáról a laptop minőségéről, mi a véleményed?

(#2226) Tikakukac válasza Anthony001 (#2225) üzenetére


Tikakukac
titán

Jobban csípem a szálcsiszolt dolgokat, de textúrájában és minőségében tetszetős az anyag. Ezerszer jobb mint a festett csillogós vacakok.

szabolcs1975: Használtad azt a gépet? Láttad egyáltalán? Tudod mit lehet kapni ennyi pénzért? Fingod sincs róla, az látszik. A statisztikát meg akkor hiszem el, ha én hamisítom, addig meg szépen mutat valamit. Azt amit éppen kifizettek.

Tényleg ennyire ráér mindenki? Minden nap beesik valaki aki lehülyéz itt mindenkit, vagy trollkodik vagy bontja a rendet. Tessék menni valamelyik Gőzös topikba...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2227) szabolcs1975 válasza franc0 (#2224) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Várj, ha jól értem a meghibásodási statisztikák semmit sem érnek, viszont amit te ideírsz, az szent írás. Mesélj nekem mi alapján is kell egy notebookot megítélni, mennyire recseg, ropog, vagy hogy is van ez, hidd el én kb annyira fogom a fejem mint azok a mérnökök, akik hónapokat szenvedtek, hogy kevés turbulenciával, ideális legáramlást megoldják a laptopban. Képzeld el milyen lehet egy ilyen mérnöknek, meglátni, hogy te megnyomsz egy billentyűt és eldöntöd, hogy milyen a laptop minősége ...fittyet hányva a matematika statisztikára és az összes mérnöki tudományra.

Tudod mi a az Weibull eloszlás, esetleg a Accelerated Life Testing ? Csak ha már itt tartunk, mert ugye ezek azért mégis csak szerves részét képezik ennek az anyagnak amiről beszélek.

(#2228) Bitpalace válasza Dhampir (#2220) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Mivel emeljem meg? gondolkodtam már egy hűtőn, de nem igazán tudom milyet lenne érdemes venni... :F

(#2229) ktommy91 válasza szabolcs1975 (#2227) üzenetére


ktommy91
addikt

Te honnan veszed hogy ezek a statisztikák hitelesek? Majd ha mindegyik gyártó évente nyilvánosságra hozza hogy hány gépet adtak el adott típusból, ebből hány romlott el... akkor lehet hiteles statisztikát csinálni.

Lehet itt okoskodni meg elméleti dolgokról beszélni de a gyakorlatban ez annyit ér mint a statisztikáid. A mérnöki tudományoknak mind van egy kézzelfogható lenyomata az adott terméken és a felhasználód marhára nem érdekli hogy ennek mi az elméleti háttere, neki az a lényeg hogy jó legyen a gép hűtése, ne forrósodjon át a burkolat, kényelmes a billentyűzet és touchpad, szép legyen a kijelző képe...

Jöhetnél a statisztikáiddal egy olyannak pl akinek a K53-as ASUS gépében tervezési hiba miatt eltört a zsanér és még neki kell veszekedni hogy javítsák meg.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#2230) Dhampir válasza Bitpalace (#2228) üzenetére


Dhampir
félisten

Például műanyag kupakokkal. :)

(#2231) szabolcs1975 válasza ktommy91 (#2229) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Nézd semmi sem hiteles, főleg nem ezeknek a hülye matematikusoknak a statisztikázása. Egy dolog hiteles, az,hogy itt kb 1 darab fél éves mintából egyes emberek levonják, hogy a Fujitsu Siemens XXX szériája nagyon megbízható és kurva jó gép.

Itt alternatívák vannak.

A. Erre kihegyezett cégek( nem egy, hanem több ) statisztikázása
B. Lófasz Jóska másfél hónapos tapasztalata.

Mindenki hallgasson akire akar

(#2232) Tikakukac válasza szabolcs1975 (#2231) üzenetére


Tikakukac
titán

Ó Mester, taníts. Akkor mondd meg kérlek légy olyan kedves milyen notit ajánlanál 130k-ig? Általános felhasználásra? Komolyan érdekelne, plusz mellé a hivatalos statisztika is, mivel szerinted az übereli a felhasználói tapasztalatokat.

Továbbra sem értem, hogy honnan cseppentél ide, miért pont most, meg miért pont itt éled ki magad. A topik címe: Milyen notebookot vegyek? nem pedig Mekkora hülye itt mindenki. Utóbbit létrehozhatod a dühöngőben és élheted világod. De a szakmai topikokat hagyjuk már békén.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2233) szabolcs1975 válasza ktommy91 (#2229) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Mindenből lehetnek jó és rossz szériák, az tény. Az is tény, hogy az Asus szinte minden fronton évek óta vezeti a meghibásodási statisztikákat, persze mert ők fizettek a legtöbbet.

Ennek ellenére a kérdés, hogy milyen igénybevételnek teszed mondjuk ki te a laptopod. Néhány ismerősöm kamionozik, és kétfajta Fujitsu-val találkoztunk eddig. Az egyik az szinte pár héten belül kipurcant, mert nem bírta az invertert, a másik bizony majd fél évet ment, közben szinte szó szerint darabjaira rázkódott. (az egyiknél pl rövidzárlatot okozott egy kirázkódott csavar)

Érdekes Dell-ek közül egyel sem volt ilyen probléma és az is érdekes, hogy a Dell-ek pl abban az időben, megint csak legalább 10%-kal vezették a meghibásodási statisztikát a Fujitsu előtt, persze mert fizettek.

Nekem semmi bajom nincs azzal, ha valaki szeret egy Brand-ot, de itt a Prohardveren ( és nem csak ezen a fórumon) divattá vált, hogy van pár hangadó, és a hülyeségeiket annyira erősen nyomja, hogy rohadt zavaró.

És ez megint csak nem az, hogy mennyire szar a Fujitsu, de azért egy max másfél éves modellre, mindenféle alap nélkül PONT A FUJITSU-nál azt írni, hogy rohadt megbízható gép lesz, finoman szólva bicskanyitogató. Ezt max akkr írhatja az illető ha csinált valami Accelereted Life Test-et, ezért is kérdeztem, hogy mikor és hol is történt ez meg?

(#2234) brumi1024 válasza szabolcs1975 (#2231) üzenetére


brumi1024
veterán

Jajj de jó megint kezdödik a 100 hsz-es kirohanás, mert valaki felügyelet nélkül maradt otthon. Hány mintavételezett példány után mondja a statisztikád a hülyeségeit?

Szerk.: Beleestél egy alap hibába. Ma már nincs Fujitsu-Siemens. Tudod mi az a lifebook? Nem, mi? Akkor vegyél Dell inspiront mert annak jók a statisztikái, de ne hülyézz le itt másokat fogalom nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#2235) szabolcs1975 válasza Tikakukac (#2232) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

IBM T61

(#2236) ktommy91 válasza szabolcs1975 (#2231) üzenetére


ktommy91
addikt

Én nagyra értékelem a "hülye matematikus" munkáját, de ha nem áll a rendelkezésére megfelelő mennyiségű hiteles adat akkor -értse bármennyire is a szakmáját- torz statisztika születik. Arról nem is beszélve hogy ha pl. valamelyik gyártó kap egy nagy adag szériahibás HDD-t akkor az a rengeteg garanciális javítás az ő statisztikájukat rontja, miközben sok közük nem volt a hibához.

A Fujitsu (nem Fujitsu-Siemens) Lifebook termékcsaládja pedig nem 1 hónap tapasztalata alapján vívta ki a topic közösségének elismerését. Az A530/531 szériából nagyon sok embernek ajánlottunk és még senki sem jött vissza azzal, hogy hiba volt megvenni azt a gépet.(és az apró sincs tele velük...) Ráadásul összehasonlítva a hasonló áron kapható gépekkel, a legjobb minőséget adja, 3 év garanciával.
Mellesleg a Lifebookok a FUSI időkben is korrektek voltak.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#2237) brumi1024 válasza szabolcs1975 (#2235) üzenetére


brumi1024
veterán

És ha valaki új, 3 év garis jó supportos, matt kijelzös gépet akar? És mondjuk nem kell neki dedikált gpu?

(#2238) szabolcs1975 válasza ktommy91 (#2236) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

azért ne akarjátok belém verni azt, hogy én azt mondom, hogy a Lifebook szar, és hogy ne vegye senki. Hanem egyszerűen itt nem én ha ti ültök fordítva a lovon, mert az erre szakosodott cégek mintavételét elégtelennek nevezitek, míg az itt lévő mondjuk 10 darab pár hónapos esetleg éves mintavételből levonjátok, hogy az az A530as gép mennyire megbízható. Ez a meredek számomra.

(#2239) Tikakukac válasza szabolcs1975 (#2235) üzenetére


Tikakukac
titán

És ki is fizeted ha a fél év gari után alaplap halállal megdöglik a gép? Szoktuk ajánlani a T61-et. De azért ne meséld már be nekem, hogy mindenkivel vállaltassuk be a rizikót egy sok éves géppel, aminek az előéletét baromi nehéz felgöngyölíteni. Nyugodtan térj vissza oda, ahonnan jöttél. Elég a napi 10-20 troll hsz. ide.

Könyörgöm, tényleg. Fejezd be. Itt elég sok ember éves szinten ad el több száz notit, esetleg ezren felül. Én elhiszem, hogy most muszáj megmondani, hogy buták vagyunk, de ezt tedd máshol. Modkerbe ne kelljen már szaladgálni minden nap, mert agymenése van az embereknek a 40 fokban...

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2240) szabolcs1975 válasza brumi1024 (#2237) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

De pont arról írok, hogy felelősségteljesen hogyan ajánlhatnék egy új gépet, hiszen semmilyen tapasztalat( általatok megvetett statisztika) nem áll még rendelkezésemben az ügyben, hogy 3 éven belül milyen lesz. Saját magam köpném szembe ha most ajánlanék valamit.

A T61-et ha megveszed jó állapotban(tele van velük az apró, 60 000 Ft), szinte biztos lehetsz benne, hogy 3 éven belül semmilyen hibája nem lesz, és mindent fog tudni ami kell. Őket merem ajánlani, de hogy mernék ajánlani egy most kijött típust, mindenféle tapasztalat nélkül? Annyit lehet esetleg tenni, hogy egy Accelerated Life testet megcsinálni vagy 20 darabon, és következtetni, hogy mi lesz a végeredmény, de ezt a gyárnak kellene és nem nekem. A Fujitsu pedig eddig nem erről a tesztjeiről volt híres.

[ Szerkesztve ]

(#2241) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Erről a konfigról mi a véleményetek?
SAMSUNG Series 3 NP300E5Z-S07HU

A keret 140eFt, illetve általános felhasználásra lesz nőnek, tehát netezés, filmnézés, zenehallgatás stb.
Illetve, hasonló árban milyen ehhez hasonló konfigokat ajánlotok?

A segítséget előre is köszönöm.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#2242) szabolcs1975 válasza Tikakukac (#2239) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

várj egy picit, most egy uj gépnek is megvan a meghibásodási rizikója, azért is írtam a Weibull eloszlást, hogy ha megnézed, akkor rájössz, hogy az első pár hónapban nagyobb a meghibásodási rátája mint a következő X-ben.

A második, meg 60 000 ezerért veszem a T61-et, és tele van alkatrészekkel a net. Mennyire is jövök ki, ha mondjuk AZ ÉN HIBÁMBÓL, tönkre megy az alaplap ? +15 000 forint...ja ok akkor az már 75 000 forint...még mindig nem 130 000 forintnál járunk

A második része, azért a Fujitsu garanciáról is mesélnék, hogy azért arra a 3 évre se vegyetek annyira mérget. Pl a kamionba történ használat nem rendeltetésszerű, azt hittem magamhoz nyúlok. Aztán van másik eset is, amikor a haver külföldön van, és bejelenti, hogy meghibásodott a laptop, de csak a garancia lejárta után 1 héttel tudja szervizelni, mert addig dolgozik külföldön. Telefonon rá is bólintottak, hogy ok felvették, de amikor bevitte, akkor már azt mondták, neki, hogy bocsi, de már nem tudnak vele mit kezdeni, és 60 000 forintét meg lehet javítani.

[ Szerkesztve ]

(#2243) Tikakukac válasza pvt.peter (#2241) üzenetére


Tikakukac
titán

Fuji A531 meg ugyanez a Samu, de szerintem nem feltétlen kell dedikált kártya vagy akár i3. És akkor marad némi pénz tarcsiban még. Mondjuk a Samu nőiesebb pláne valamilyen furcsább színű fedlappal. Ez már ízlés kérdése.

szabolcs1975: Na látod, fingod sincs az egészhez. Nemzetközi garis gépet minden országban leszervizelnek, néhány kivételtől eltekintve. A haverod szimplán nem érdeklődött gépvásárlás előtt, aki viszi a gépet külföldre is, élből üzleti gép ajánlott 3 napon belüli vagy helyszíni szervizzel.

Akinek subnoti kell annak mit ajánlasz? HP 2530P meg X200. Tudod mennyi ezekbe egy alaplap? 60k. Plusz beszerelés. Ebay meg mennyi időt hozza ki? 2-3 hét. Plusz semmi gari, hogy ezzel jó lesz. Értem én, hogy okos vagy, csak nagyon lövöd a kapufákat fél méterről. Tényleg ne kelljen már a modkerbe mennem takarításért.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2244) brumi1024 válasza szabolcs1975 (#2240) üzenetére


brumi1024
veterán

Erre van a garancia. Arról neked nincs fogalmad hogy egy ma 2-3 éves használt gép milyen állapotban lesz 3 év múlva, és arról meg föleg nem hogy kinek lesz elég, és mi mindenre. Ramot bövíteni benne már most nehézkes, sokkal olcsóbbak a ddr3-as modulok. Nem tök randomra ajánljuk ezeket a gépeket, nekem van 3 ilyen a közelemben, és mindet jónak tartom pedig van otthon egy pár hónapos 15-ös mbp és thinkpad is, tehát van mihez hasonlítani. Ismétlem ez FUJITSU, nem FUJITSU-SIEMENS.

Szerk.: Szintén saját tapasztalat(nem a növérem hugának a barátnöjének az élettársával nyitott házassában élö illetö mesélte) 2x volt szervizben az elözö fujitsu gépem, egyszer akku, egyszer billentyüzetcserén(saját hibámból, de megcsinálták gariban(!)) és mind a két alkalommal 1 munkanap volt a szerviz(megvan rola a szervizkonyv). Ehhez képest a családban lévö thinkpad 2.5 hetet ült hdd cserére várva. De a fujitsu support rossz, persze...

[ Szerkesztve ]

(#2245) Gbi82


Gbi82
tag

Sziasztok. Mit szóltok ehhez a laposhoz? [link]
Elég erős vidkari van alatta, árkategóriájában kiemelkedő.
Nekem a játékos képesség az első számú szempont de nem ismerem a márkát.
Most egy Toshibám van, nagy minőségbeli visszalépés lenne?

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#2246) B-L-A-C-K válasza Gbi82 (#2245) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

1 év garancia...

(#2247) szabolcs1975 válasza brumi1024 (#2244) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Mint ahogy neked sincs, hogy mi lesz a géppel 3 év mulva. És mondjuk ha valakinek fontos az adat, akkor pl nagyívbe lefogja szarni a garanciát, ha pont egy olyan munkája esetleg adata ugrik, ami fontos számára. Azért amikor garanciát kell érvényesíteni, az már önmagában egy lutri, mert vagy bejön vagy nem.

A másik, hogy nem azt mondom, hogy T61-et vegyen, hanem az, hogy van más alternatíva is, és ezen kívül szerintem még rohadt sok. Hála az égnek elég éles lett a harc a laptop piacon és tényleg elég sok jó nevű cég kínálja relatíve olcsó a laptopjait.

(#2248) Tikakukac válasza Gbi82 (#2245) üzenetére


Tikakukac
titán

A vidkártya lehet kiemelkedő, de maga a körítés finoman szólva is khm. hagy némi rést a pajzson.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2249) brumi1024 válasza szabolcs1975 (#2247) üzenetére


brumi1024
veterán

Mert a gari nélküli thinkpadben az x éves hdd jobban bírja mint az adott fujiban a 0 km-es, na ne nevettess már. Akinek fontos az adat nem egy helyen tárolja, ezt már az oviban megtanítják. És igen, nem tudom mi lesz a géppel 3 év múlva, de erre ott a gari, ami a használt tp-nél nincs. A garancia meg olyan messze van a lutriságtól, mint a 15k az alaplapcserétöl. De részemröl befejeztem, kezdem azt érezni hogy csak embereket idegesíteni jöttél ide.

[ Szerkesztve ]

(#2250) Gbi82 válasza Tikakukac (#2248) üzenetére


Gbi82
tag

Proci tesztet néztem kb az ex-asztali C2D E7200-asomnak hozza a teljesitményét. Körités alatt mit értesz? Mindenesetre ma hozzák meg, irok majd egy rövid tesztecskét róla, szerény tapasztalataim alapján.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.