Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#2451) B-L-A-C-K válasza szabolcs1975 (#2449) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Értem, és személyes tapasztalatod a notikkal mennyi volt már?

(#2452) szabolcs1975 válasza B-L-A-C-K (#2451) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Mint a rendőrségen. Választ meg lehet tagadni, vagy nem?

(#2453) szabolcs1975 válasza TESCO-Zsömle (#2450) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Azért a kettő nem ugyanaz. Pont ezért írtam, hogy igenis, lehet megbízhatóságot jósolni anélkül is, hogy valójában várnál X évet és megnéznéd mennyi laptop hibásodik meg.

[ Szerkesztve ]

(#2454) Tom1939 válasza spyduck (#2419) üzenetére


Tom1939
őstag

Alapvetően egyetértek, de ezzel nem:

"Az összes (nincs kivétel) Dell gép alapvetően melegszik, de legalább halk. Sztem ez nagyon rossz párosítás."

A precisionok nagyon jó hűtésűek. Jobb a hűtésűk mint az elitebookoknak (az a fém már túl sok ami bennük van, plusz a 17-esnél csak egy hűtő kör van, nem kettő külön procinak és vga-nak mint az M6600-ban) De pl. billentyűzetben rosszabbak mint az elitebook vagy a thinkpad.

De nem a trollt akarom etetni, elitebook vostro összehasonlítás azért vicces :)

(#2455) Pocok256 válasza B-L-A-C-K (#2444) üzenetére


Pocok256
veterán

Netezésre még úgy is megfelelt nálam. Persze elképzelhető, hogy egy i3 kicsit fürgébb, de nem hinném, hogy kardinális különbség lenne köztük.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2456) szabolcs1975 válasza Tom1939 (#2454) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Várj, nem én hasonlítottam össze !

(#2457) B-L-A-C-K válasza szabolcs1975 (#2452) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na jó innen következik az hogy mint írtad is egy géped volt összesen, azaz semmi közöd nincs az egészhez de itt okoskodsz, szerintem pihenj le, vagy keress más topikot...

Pocok256: Hát nekem B800-ashoz hasonlított, ha több minden megvolt nyitva azért már érezhető volt.

[ Szerkesztve ]

(#2458) ro_bert17 válasza brumi1024 (#2440) üzenetére


ro_bert17
őstag

El is lehetne felejteni, ha az összeesküvés elméleted tovább viszem:
Az a lapcsalád is megjelentette az egyik hírt, amelyik fórumán Te is és én is írok: [link]. Így a logikádból az is következtethető, hogy a PH. is részesedik az asus (vagy az általad tetszőleges, kevésbé szimpatikusnak feltüntett gyártó) által szponzorált bujtatott reklám bevételéből. Ha pedig ezeknek vagyunk az áldozatai, akkor vagy Te, vagy én nem mondhatunk igazat. Előbbi esetben én azért mert ezt nem tartom igaznak, utóbbi esetben Te pedig azért mert ennek a valós tényeket nélkülöző lapcsalád fórumjain posztolsz továbbra is ennek ellenére.
A minden gyártónál lehet olyan, hogy épp kifog egy hibás szériát, sorozatot, én nem tudom elfogadni magyarázatnak, hiszen véleményem szerint épp annál a gyártónál adódhat ez nagy valószínűséggel, amelyik nem fordít elég tartalmat, időt a tesztelésre, minőségbiztosításra, beszállítokra, stb. (ellen példaként, szerintem egy veszélyes útszakasz a konstrukciójából adódóan akkor is alapvetően veszélyes ha az adott időszakban épp kevesebb baleset történik rajta)
Az pedig, hogy a minta vételezés nagyságának aránya és az ebből készült stasztika végeredménye közt ne legyen összefüggés...?, szóval szerintem ennek a kilogikázása már egy általános iskolásnak sem túl nagy feladat.

[ Szerkesztve ]

(#2459) szabolcs1975 válasza B-L-A-C-K (#2457) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Egy gépem volt összesen ??? Miből a fenéből következik ???

(#2460) B-L-A-C-K válasza szabolcs1975 (#2459) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"laptop nem sok"

Ebből következtettem arra hogy semmi közöd az egészhez!

(#2461) kisoroszlány


kisoroszlány
csendes tag

Sziasztok!

Használt laptopot vennék, a következő szempontok fontosak:
15-17'', 1680x1050 vagy 1900x1200-as felbontás
matt képernyő
DVI vagy HDMI vagy DisplayPort (külső 23"os FullHD monitort elvigye) legyen
videokártya: nem kell dedikált, játékra nem lesz, de Photoshopot bírja
strapabíró ház
ne nagyon melegedjen(ölben használatra)
ár: kb. 100k-ig.
a tanácsokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2462) kissj83


kissj83
tag

Sziasztok!
A lehető legolcsóbban érdekelne notebook általános felhsználásra. Net, film nézés, zene, chat, videochat.
Mennyiből lehetne, újonnan egy szerény kinfigot kihozni?

A következő lett kinézve eddig:
[link]
Ezt aranykártyásként olcsón meg lehet venni. Megéri, vagy nézelődjünk máshol?

(#2463) Pocok256 válasza B-L-A-C-K (#2457) üzenetére


Pocok256
veterán

Milyen ketyerét is használtál pontosan A4 el ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2464) B-L-A-C-K válasza Pocok256 (#2463) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

HP Pavilion G6

(#2465) Pocok256 válasza B-L-A-C-K (#2464) üzenetére


Pocok256
veterán

2 giga rammal és hp szoftverekkel
Vagy 4 giga rammal és HP szoftverek nélkül ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2466) B-L-A-C-K válasza Pocok256 (#2465) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

4 giga ram volt benne, gyári szoftverekkel.

(#2467) Pocok256 válasza B-L-A-C-K (#2466) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát akkor nem tudom nálam ASUS k53ta -ban teljesen használható szintet produkált komolyan :S Na mind1, ezen nem veszünk össze ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2468) B-L-A-C-K válasza Pocok256 (#2467) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha húzva volt akkor tényleg nem kérdéses, de ha úgy nézzük a b800-as is használható de a B960-as érezhetően jobb, kb ez a helyzet itt is, de tényleg felesleges ezen lovagolna, annyi hogy nekem B960/A6 alatt nem kéne gép...

(#2469) brumi1024 válasza ro_bert17 (#2458) üzenetére


brumi1024
veterán

Az hogy megjelentette a hirt!=ö csinálta a statisztikát. Továbbá példa: van 20 alma, amiböl 10 piros 10 zöld. Mintavételezek 5-öt, úgy, hogy kiveszem öket egy fekete zsákból. Ha elsö alkalommal mind piros akkor azt mondhatom, hogy az almák 100%-a piros? Nem. Pedig megvizsgaltam az almak 1/4 reszet! A hibas szeriaval arra utaltam, hogy nem tudhatjuk, hogy ha 1000db vizsgalt notebookbol 30 hibas akkor 10000bol 300 biztosan hibas lesz. Mit akarsz tulajdonkepp bizonyitani? Nem lesz megbizhato, jo gyarto az Acer, PB, az Asus also kategoriaban, mert mutogattok ilyen statisztikakat.

(#2470) Magnum_


Magnum_
nagyúr

jézusom....

I humbly and respectfully decline™

(#2471) B-L-A-C-K válasza brumi1024 (#2469) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kicsit részletesebben is írd már le légyszi, de dinnyével, hiszen most dinnye szezon van...:D

(#2472) Dhampir válasza B-L-A-C-K (#2471) üzenetére


Dhampir
félisten

Ab ovo usque ad dinnye. :C

(#2473) browing


browing
csendes tag

Heló.
Olvasgatom a különböző fórumokat és azt vettem észre, hogy a K széria nem büszkélkedik túl nagy rajongótáborral. Az Asus K szériája tényleg ennyire rossz lenne kivétel nélkül? Mert számomra az amit kinéztem elég jó vételnek tűnik --- ASUS K53SM-SX136D
--- Nem mondanám azt, hogy laikus vagyok a témában inkább csak most elbizonytalanodtam. Szóval valaki megmondhatná a tutit. :)

(#2474) B-L-A-C-K válasza browing (#2473) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Inkább ha gépet veszel, és akarod hogy segítsünk a következőkre válaszolj:

- Mennyit szánnál rá?
- Használt is, vagy kizárólag új érdekel?
- Mire lenne használva?
- Milyen konkrét méretben lenne?
- Valami külön elvárások? (pl csak intel, vagy csak AMD-s gép érdekel, vagy csak egy bizonyos márka)

(#2475) szabolcs1975 válasza B-L-A-C-K (#2457) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

4 gépem volt, nem elég? Neked mennyi volt ?

(#2476) runner 125 válasza szabolcs1975 (#2475) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekünk csak 1.

Te nyertél, szia.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2477) brumi1024 válasza B-L-A-C-K (#2471) üzenetére


brumi1024
veterán

Van egy zsákban 20 dinnye, amiböl 10 zöld és 10 piros.... várjatok ez nem reális, honnan szerzek akkora zsákot amiben elfér 20 dinnye? :DD

*szabolcs1975*: Az én apukám akkor is erösebb!!4!

[ Szerkesztve ]

(#2478) csonti07


csonti07
tag

erre valaki

(#2479) B-L-A-C-K válasza brumi1024 (#2477) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#2480) runner 125 válasza csonti07 (#2478) üzenetére


runner 125
nagyúr

A különbséget leírni nehéz. Menj el valahova, hasonlítsd össze, tapogasd meg, vedd ölbe, s megtudod. A képernyő kb. 4,3 cm-rel nagyobb a 15,6"-os képest.

Ár/érték aránya nem rossz annak a Sony-nak, de a bolt nem ajánlott. Az is külföldi gép, szitázott, vagy matricázott billentyűzettel, kétes garanciával.

Ha, mindenképpen nagy méretű gépet szeretnél, érdemes megtoldani a keretet és beruházni egy 4730s Probook-ra, vagy Lenovo G780-ra.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2481) fateless válasza kissj83 (#2462) üzenetére


fateless
veterán

Az a Samsung tökéletesen elegendő arra, amit leírtál.
Egész szimpatikus gép, volt nálam is ilyen (bár nekem túl nagy, feleségemnek lett volna, de maradt a régi Vostro-nál).
Asztalon használva - már a mérete miatt is - teljesen rendben lesz. Persze a nemrég olvasott statisztikai elemzések után lehet, hogy pont egy pirosat fogsz ki, és nem zöldet :DDD
Főleg mivel kedvezménnyel tudod venni, azért is nagyon jól jössz ki vele.

Srácok! Ne hagyjátok abba, etessük még a trollt! Én most már élvezem. Jól esik egy kis nevetés. 5-kor és 8-kor is lesz egy-egy komolyabb megbeszélésem, legyen min derülni azok után is. :C
Én pl megrendeltem egy 2560-as Elitebook-ot, de most lehet, hogy le kell cserélnem egy Vostro-ra. :F

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2482) B-L-A-C-K válasza szabolcs1975 (#2475) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Inkább a tapasztalat a lényeg, amit nem tudom neked mennyi van mivel nem akartál elmondani, de nem is kell mert könnyen rálehet jönni hogy nem sok közöd van a dolgokhoz. De ezek alapján osztod az észt egy szakmai topikban. Szerintem inkább gondolkozz el kicsit az előtt hogy belefonjál egy hasonló projektbe...

[ Szerkesztve ]

(#2483) ro_bert17 válasza brumi1024 (#2469) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ha már a mintavételezés "szakszerűségénél" tartunk, akkor állításod szerint szerint, ha csak megjelenik itt egy hír, akkor az kacsa, bunda, valótlanság is lehet?
És bocsi az újabb kérdésért, de az almás példád esetét visszavezetve az előző állításodra, a fekete zsák bundázta meg a meccset, vagy a piros almák, mely szerint kisorsoltatták magukat?
Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy attól hogy nem 100%-ig fedi le a minta a valóságot, attól még irányt mutathat.
"Mit akarsz tulajdonkepp bizonyitani? Nem lesz megbizhato, jo gyarto az Acer, PB, az Asus also kategoriaban, mert mutogattok ilyen statisztikakat." ilyet egy szóval sem állítottam, és nem is akartam. Félre értettél, és ha én félre érthető voltam, akkor bocsi. Azt állítom, hogy ha kiadnak egy statisztikát, és Te azt lehazudozod, attól még nem Neked lesz igazad. Addig amíg nem linkelsz be legalább egy ellen példát, más kimutatást, statisztikát, addig csak a személyes véleményed, tapasztalásod hangzik el. (erre meg mi alapján kell adni?) Utóbbi esetben legalább meg lehetne abban egyezni, hogy ezeknek a statisztikáknak nem feltételen kell hinni. Sőt, még az itteni fórum társakat is lehetne azzal segíteni, hogy nagyobb rálátásuk legyen ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#2484) JoceeHunt válasza premete (#2407) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Elfogulatlanul írd meg nekem légyszi a PRO és Kontra érveket a következő két modellel kapcsolatban légyszi. Nem tudok dönteni :((((((
Probook 4330S és Dell Latitude E6320.

Köszi előre is (persze mások is beszállhatnak :) ) :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#2485) Borote válasza szabolcs1975 (#2449) üzenetére


Borote
addikt

Ennek aztán sok a köze van egy EliteBookhoz :DDD

Amúgy azt tudod, hogy mi a különbség egy Fujitsu-Siemens Amilo és egy Fujitsu Lifebook között? :) (mondjuk ha jól tudom, Amilo-ból sem volt mind hulladék...)

(#2473) browing: mi alapján érzed jónak? Hardver? Mert azért a hardver egyáltalán nem mindegy egy notebook esetében. Hasonló összeállítást kapsz Toshibából, jobb supporttal, és kevésbé törékeny zsanérra.

(#2484) JoceeHunt:
ProBook: dGPU-val jön, boltból veszed, Te vagy az első tulaj, kb ennyi... ja, meg nagyobb a HDD :DDD
Latitude: kb minden más :) nem csak a borítás van fémből, hanem magnézium merevítéses a váza, rá kell kérdezni, de valószínűleg helyszíni garanciával van, eredeti Win7, általánosan jobb minőségű, van trackpoint (ez mondjuk lehet modellfüggő is), olcsóbb
Ez a Latitude a felső kategóriában versenyzik, a 4330s pedig a belépőben :)

[ Szerkesztve ]

(#2486) Borote válasza szabolcs1975 (#2449) üzenetére


Borote
addikt

Bocsi, nem Neked :)

(#2481) fateless: engem végülis annyira nem zavar, remélem elhúzódik hétvégéig, és akkor ügyeletben lesz min derülnöm :DDD Bár nehéz eldönteni, hogy hülye, vagy direkt forgatja ki az ember érvelését, vagy nem látott még EliteBookot...

(#2484) JoceeHunt: ja, a Latitude dokkolható is :)

(#2368) ro_bert17: nekem személy szerint EZZEL a világmegváltó okossággal volt 'némi' bajom :D

[ Szerkesztve ]

(#2487) JoceeHunt válasza Borote (#2486) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szóval te Dell-re voksolnál?
Gyakorlatilag 10e Ft van a kettő között, mert az új nettóban lenne.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#2488) browing válasza B-L-A-C-K (#2474) üzenetére


browing
csendes tag

Már írtam ide máskor is és kaptam is egyikőtöktől választ, ajánlott is gépet --de az nem tetszett a tesómnak (mivel neki lenne) --és nem akartam feleslegesen tovább terhelni a leveleimmel.
a kérdésedre a válaszok:
max 150 ezer Ft
csak új
netezés, filmnézés ( HD tévére kötve) vagyis otthoni használat leszámítva a játékokat
15 coll -tól felfele,
külön elvárás csak annyi, hogy nagy legyen a vinyó kapacitása

U.I : visszatérve a K szériához, azt felejtsem el inkább ? és ha igen akkor miért?

[ Szerkesztve ]

(#2489) Borote válasza browing (#2488) üzenetére


Borote
addikt

Ha nem kell játékra, akkor lehet találni (bár amúgy is) jobb minőségű gépet nála, ugyanis nem tétel a dGPU megléte, ami bővíti a gépek körét.
Bár sajnálatos, hogy használt gépet nem szeretne, mert ennyiért olyan használt gépeket lehet kapni 2 év garanciával, hogy besza-behu.

Matt, vagy fényes kijelzővel?

(#2487) JoceeHunt: vásárlás előtt jól átnézni, de igen, én a Dell-t venném. Jó gépek a ProBook-ok, de azért az E6-os Latitude más kategóriában játszik.

(#2361) szabolcs1975: linkelem még egyszer, hogy lássad: EliteBook.

[ Szerkesztve ]

(#2490) premete válasza JoceeHunt (#2484) üzenetére


premete
veterán

csatlakozva az előttem szólókhoz, még ezek fontosak nálam:

+ jobb processzor
+ háttérvilágításos billentyűzet
+ 6 cellás akku, nem 4 cellás
+ hivatalos windows 7
+ helyszíni garancia következő munkanapon
+ Intel wifi, hotspottal és wifis tv-re kitehető kép
+ Dell táska
+ Intel HD 3000, jobb fogyasztás (én nem szeretem a dedikált vga-t, van, akinek ez hátrány)
A Dell is új, még be sem lett kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#2491) B-L-A-C-K válasza browing (#2488) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ne haragudj de naponta írnak ezren, nem fogok utána nézni ki írt és ki nem. "K" olvashattad nem jó. Lenovo G770-est is nézd meg én azt venném ha nagyobb is jöhet. (persze ez kicsvel drágább, de bőven megéri, régen 200 felett volt.)

[ Szerkesztve ]

(#2492) browing válasza B-L-A-C-K (#2491) üzenetére


browing
csendes tag

Nem is vártam el, hogy vissza nézd, látom én is azt, hogy mennyien írnak,
Amúgy meg kösz a segítséget, jónak tűnik az általad ajánlott notebook :R

(#2493) greyslay


greyslay
aktív tag

Sziasztok. Tudtok ajánlani nekem Asus notebookot 100 körül.
Igazából hétköznapi célra, ami lényeges hogy legyen benne alapból min 400 gigás vinyó, illetve ne melegedjen.

"embertelen ember munka"

(#2494) DarkDeer válasza browing (#2492) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Ha elég a 15,6" akkor ezt ajánlom: TOSHIBA Satellite C855-12Z

(#2495) brumi1024 válasza Borote (#2489) üzenetére


brumi1024
veterán

Ezt még hozzátenném az Elitebookos linkhez, gondolom a notebookcheck egy általa is ismert oldal.

ro_bert17: Én nem állítottam, hogy hazugság amit állítottak. Ha azt állítanám akkor azt mondanám, hogy biztos hogy nem romlik el a laptopok 1/3-a, de nem ezt mondtam. Azt próbáltam mutatni a példámmal, hogy ne vonjunk le hibás következtetéseket egy nem 100%-osan reprezentáns halmaznak megfelelő mintán elvégzett vizsgálat eredményeiről. A bundázás pedig egy lehetőség, nem látunk a cég mögé, lehet, hogy valaki "támogatta" a tesztet, persze az is lehet, hogy nem. De részemről a téma lezárva, aki akar hitelt adhat a linkelt statisztikának, aki nem nem, de ez ne legyen döntő tényező egy laptop vásárlásakor, mert könnyen lehet, hogy nem a legjobb opció lesz végül a győztes.

(#2496) Dhampir válasza premete (#2490) üzenetére


Dhampir
félisten

A dedikált grafikus kártya Linux alatt megbonyolítja a beállítást, és például ATI-kártya esetében rosszabb minőségű az illesztőprogram, mint a Windowsos. Tényleg hátrány lehet, ha nem játékra kell a gép. :K

(#2497) premete válasza Dhampir (#2496) üzenetére


premete
veterán

Valamint régebben Dellekben a fő hibaforrás a dedikált vga volt, az intelesek szinte nem is láttak szervizt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#2498) AxBattler válasza fateless (#2481) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha esetleg már nem tudod visszamondani a 2560p-t, akkor nehogy feldobd az apróra féláron! Írj inkább nekem! ;) :))

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2499) runner 125 válasza greyslay (#2493) üzenetére


runner 125
nagyúr

Miért Asus?

Lenovo G570-nel, Fujitsu A531-gyel jobban járnál.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2500) premete válasza AxBattler (#2498) üzenetére


premete
veterán

LJ428AV nem lenne jó?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.