Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#2101) Dhampir válasza Bandris80 (#2100) üzenetére


Dhampir
félisten

Bátran kérdezd meg a boltot.

(#2102) zsolt19900 válasza spiritmate (#1991) üzenetére


zsolt19900
őstag

+1 az y570re jó gép, és ezen az áron van

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#2103) kiskekko válasza JoceeHunt (#2077) üzenetére


kiskekko
tag

Használt garanciával jöhet?

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#2104) kiskekko válasza donpedro13 (#2087) üzenetére


kiskekko
tag

Én annyit fűznék hozzá hogy beraktad azokat a gépeket amiket semmi esetre se fog itt senki ajánlani mert ennyiért sokkal jobbat is vehetsz. A Fujitsu-val biztosan nem lesz gond. Esetleg aprón szemezgethetsz garis használt üzleti gépek között kedvező áron, pl. itt. Én vettem egy Thinkpad T400-at innen, mint az új.

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#2105) Avela40


Avela40
csendes tag

Hi!
Az előző hozzászólásomban említett dologban szeretném kikérni a véleményeteket.

Üdv, Avela40

Battlefield 4 nick: Caprin05

(#2106) Tikakukac válasza Avela40 (#2105) üzenetére


Tikakukac
titán

Neked akkor ez a gép kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2114) dReeZyr


dReeZyr
csendes tag

Sziasztok!
Laptop vásárlás előtt állok, a legjobb döntést akarom meghozni és mivel egyáltalán nem értek a notikhoz szeretném kikérni a hozzáértők véleményét. Általános használatra kéne: film , zene , net, játékok. )

Nos, 2 notit néztem mindkettő Lenovo. Ez egyik z580 a másik y570 névre hallgat. Sokat olvasgattam itt a fórumon és sok helyen olvastam,hogy általános felhasználásra játékot is beleértve bőven elég i3. Bár ez throttling dolog. amit olvastam eléggé aggaszt de végül i3 mellett döntöttem. Későbbiekben lehet hátránya ha most i3 veszek?. Vagy hiába vennék i5 öt a vga nem fog többet kihozni az újabb esetleg a jövőben megjelenő játékokból.
A z580 i3 verziója 180k míg y570 210k. Arra lennék kíváncsi, hogy megér +30k-t a y570?
- A 555m elvileg nem sokkal teljesít jobban mint a 630m (sokan írták hogy lebutított 555m tesznek a lenovokba.
-YBL hangszórók jók de állítólag a z580 é sem rossz.
-ssd bővítési lehetőség viszont elvileg csak a y570 -ben van
A lélegző billentyűzet tényleg annyira hasznos? Most akkor ha a felülről szívja a levegőt alul mit csinál? Ha ölben is lehet használni akkor alul is fújja mint oldalt? Laptophűtő hogyan működik ebben az esetben illetve mennyire hatásos? ( bocs ha nagyon értelmetlen a kérdés)
-580 teljes fém borítást kapott míg a 570 csak belül, mondjuk ez nem lényeg annyira
-Billentyűzetről mindkét gép esetében jókat olvastam, tapit meg legtöbbször egérrel fogom helyettesíteni.
-Ramot mennyire érdemes bővíteni mindkét gép esetében? 4gb kielégítené egy általános felhasználó igényeit. Feltűnt hogy Z580 ramja 1333 Mhz es míg a 570 csak 1066 .Fogalmam sincs ez mit jelent, érzékelhető az eltérés?
-570 ára tartalmazza a windows 7 -et szemben az z580-al.
-hűtése melyik notinak jobb ez nagyon fontos lenne. y570 sokan panaszkodtak pedig tesztek alapján azt írták kiváló hűtése van. Vagy ez az adott laptoptól függ?
-USB 3.0 hiányát mennyire érzi meg egy standard felhasználó?
- Z580 esetében 750 gb –s a vinyo míg 570 ben csak 500 gb

Így kapásból ennyi jutott eszembe, bocs ha hosszú lett. Ezeket mérlegelve ti melyik mellett döntenétek? Előre is köszönöm mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#2115) B-L-A-C-K válasza dReeZyr (#2114) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na akkor kezdjük:

-"Későbbiekben lehet hátránya ha most i3 veszek?"

Mivel a vga-t maximálisan kihasználja az i3-as így nem, ha már hátrányod lesz akkor komplett gépcsere. (Ezt átlagos felhasználásban értem)

-"A lélegző billentyűzet tényleg annyira hasznos? Most akkor ha a felülről szívja a levegőt alul mit csinál? Ha ölben is lehet használni akkor alul is fújja mint oldalt? Laptophűtő hogyan működik ebben az esetben illetve mennyire hatásos? ( bocs ha nagyon értelmetlen a kérdés)"

Felülről/alulról szív, oldalról fúj. De felülről nem olyan sok levegőt szív, mint alulról (Y570). Én pl agyból használom, ha rajtam van a gép pont úgy esik kézre hogy az alul lévő nyílás is szabadon van.

-"Ramot mennyire érdemes bővíteni mindkét gép esetében? 4gb kielégítené egy általános felhasználó igényeit. Feltűnt hogy Z580 ramja 1333 Mhz es míg a 570 csak 1066 .Fogalmam sincs ez mit jelent, érzékelhető az eltérés?"

4GB elég szerintem, de pár ezerért magadnak is tudod bővíteni. Y570-esbe 1333-as van (vagyis legalább az enyémben az van). De amúgy 1066/1333 között semmit sem vennél észre.

(#2116) Meridani


Meridani
tag

Adodt egy notebook van i3-as meg i5-ös verzió belőle mindkettőben gt555m van. Az lenne a kérdés, hogy megéri-e az i5? hol jönne ki az előnye mondjuk nem renderelek és nem is tömörítek sokat, ja és nem konvertálok :) de azért magonként +1ghz nem kevés, már ha megy a turbóóóó.

(#2117) milcsa


milcsa
csendes tag

Sziasztok laptopot szeretnék vásárolni én is. 220.000 Ft lenne a plafon. Egy halom értékelést, leírást végigolvastam, de nem igazán tudok dönteni. Néztem pl. samsungot, de van ahhoz nagyon hasonló toshiba amit sokkal olcsóbban kapok annyi pénzért már és kb. egy szinten vannak. Viszont a Toshibáról sokaknak rossz véleményük van, szóval remélem értitek a problémámat. Itt van 3 link, három laptopról amit kinéztem. Ezek közül melyik érné meg a legjobban? Nem csak hardveres felépítés szempontjából, hanem pl. touch pad és billentyűzet szempontjából is, hogy azok milyen minőségűek. Esetleg tudnátok másikat ajánlani ami jobban megérné ennyi pénzért?
És még egy kérdésem lenne: A matt vagy nem matt kijelző nagyon sokat számít? Mi az előnye és a hátránya az egyiknek és a másiknak?

itt vannak a linkek:
http://www.laptopszalon.hu/webshop/notebook/Samsung_NP300V5A_Intel_Core_i5_2450M_6GB_1000GB_NVIDIA_Windows_7_Fekete_SMG_NP300V5A-S0AHU_3640.htm

http://www.laptopszalon.hu/webshop/notebook/Toshiba_Satellite_L850-13U_Intel_Core_i5_2450M_6GB_500GB_AMD_Op._rendszer_nincs_Atlos_mintazatu,_matt_es_fenyes_oezust_felulet,_fekete_billentyuzet_L850-13U_4465.htm

http://www.laptopszalon.hu/webshop/notebook/Lenovo_IdeaPad_Z580_Intel_Core_i5_3210M_4GB_750GB_NVIDIA_DOS_Metalszurke_LEN_59-335998_4262.htm

i5 processzort szeretnék bele minimum amúgy.

szerk.: Illetve operációs rendszer nélkül nem lehet kapni valahol ezeket?

[ Szerkesztve ]

rufus, Rufus, RUFUS http://rufus.akeo.ie/ ヘ(°◇、°)ノ

(#2118) B-L-A-C-K válasza Meridani (#2116) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Videóvágás, tömörítés, komolyabb tervezések, illetve processzor igényes programoknál igen. Átlagos felhasználásnál azaz filmnézés, netezés, office, játék stb semmit nem fogsz észrevenni.

milcsa:

Leglényegesebb dolgot nem írtad le, azt hogy mire lenne használva?

Erre a kérdésedre pedig válaszolva:

"A matt vagy nem matt kijelző nagyon sokat számít? Mi az előnye és a hátránya az egyiknek és a másiknak?"

Matt nem tükröződik a felülete, míg a fényesnek igen. Viszont a fényesnek szebbek a színei. Ha sötétebb helyen használod inkább, azaz nem ablaknál lesz használva akkor a fényest ajánlanám. De erről mindenkinek más a véleménye, van aki a mattra esküszik, van aki a fényesre, ezt meg kéne tapasztalnod neked melyik jön be jobban.

[ Szerkesztve ]

(#2119) Tikakukac válasza milcsa (#2117) üzenetére


Tikakukac
titán

Az egyik kijelző napfénynél tükör, a másik nem. Színekben meg a fényes egy fokkal jobb. Igaz, ez TN-nél fontos leginkább.

Kérdés, hogy mire kell igazából? Ha játékra kell akkor Y570 az etalon ennyiből.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2120) milcsa


milcsa
csendes tag

Játékra igazából annyira nem használnám, egyetlen igényem van, hogy a soron következő fifákat vigye még azért :)

rufus, Rufus, RUFUS http://rufus.akeo.ie/ ヘ(°◇、°)ノ

(#2121) dReeZyr


dReeZyr
csendes tag

Köszönöm az eddigi válaszokat. Most akkor nincs lényeges különbség a két gép között? A windows 7 et leszámítva van valami ami megéri a +30k felárat?

(#2122) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

Gyanúsan eltűntek a nagyobb webshopokból az olcsóbb Fujitsu A531-esek. Ezek szerint várható az új A532-es széria? Remélem abból is lesz olcsó Pentium B960-970-es procis.

(#2123) umek7 válasza DarkDeer (#2122) üzenetére


umek7
őstag

Igen, heteken belül itt lesz.

(#2124) Tikakukac válasza DarkDeer (#2122) üzenetére


Tikakukac
titán

Erre apellál mindenki. Nyitóárra azért kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2125) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

Egy nagyobb és komolyabb gépet akartam, de sajnos közbejött pár gond, emiatt be kell érnem egy alap géppel. 1-2 héten belül jó lenne ha kijönne az új széria.

(#2126) -szabi-


-szabi-
őstag

Laptop vásárlásnál (z575) egyik kiemelt szempont volt számomra a rendszeres driver frissítés.
Akinek ez szintén fontos annak lenovot nem ajánlom.
Tragikus.
Amennyiben amd oldaláról akarok aktuális drivert arra meg fagyás a válasz.

üdv
szabi

(#2127) Csabusman18


Csabusman18
tag

Sziasztok! Erről a gépről kérnék véleményt. Samsung NP300E5Z-A04HU notebook. Lenne bele +4GB ram. PLC programírás, film, net. Köszi.

(#2128) polip válasza -szabi- (#2126) üzenetére


polip
addikt

akkor nálad lesz valami hiba :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2129) polip válasza DarkDeer (#2122) üzenetére


polip
addikt

nem tűnt el azért mindenhonnan :)

amúgy én néztem az A532-őt...nem lesz nagy különbség külsőre, csak az usb3 portok

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2130) polip válasza B-L-A-C-K (#2115) üzenetére


polip
addikt

a lélegző billentyű csak felülről szív :), alul semmit nem csinál

van előnye de hátránya is.

pl én úgy állítom be a notit, hogy ha lecsukom a fedelét ne történjen semmi. a lélegző billentyűzetnél ez baromira nem szerencsés, mert kb leég a gép :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2132) TESCO-Zsömle válasza polip (#2131) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerkesztés gomb? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2133) DarkDeer válasza polip (#2129) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Nem is azt írtam, hogy mindenhonnan eltűnt, csak a nagyobb, (általam) ismertebb boltokból.
Én is néztem, és szerintem sokkal szebb az A532 mint az elődje, ráadásul a billentyűzete is jobbnak tűnik. Na meg nekem nagyon fontos az USB 3.0 is. Remélem a hangszórókat is feljavították az újban.

(#2134) polip válasza TESCO-Zsömle (#2132) üzenetére


polip
addikt

? :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2136) TESCO-Zsömle válasza polip (#2134) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ne poszolj 5 percen belül 2 külön üzenetet. Ha akarsz még vmit írni, használd a piros "(Szerkesztés)" gombot az előzőn.

premete: Míg bele nem fut egy moderátorba vagy házigazdába...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2137) B-L-A-C-K válasza polip (#2130) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Y570-esről volt most szó, és ott alulról szív, felülről oldalról fúj....Mielőtt megmagyaráznád hülye vagyok, szedj szét inkább egyet...:)

[ Szerkesztve ]

(#2138) premete válasza TESCO-Zsömle (#2136) üzenetére


premete
veterán

Az nekem is feltűnt, hogy polip a szerkesztés gombot nem ismeri, vagy felesleges dolgokat ír, vagy a saját üzletét reklámozza (más topikokban is). :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#2139) polip válasza premete (#2138) üzenetére


polip
addikt

majd kimoderálják, ezért moderátorok :)

engem meg kitiltanak pár órára/napra, de érzékenyen nem értint a véglelges kitiltás sem :)

10 éve regeltem ide, ennyi idő már egy házasságból is sok :)

amúgy meg ha reklámozni akarnék bárkit, szólnék 50 embernek és kül., neveken szétcseszném a topikokat....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2140) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#2137) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elírtam felülről alulról szív, oldalról fúj...Vagyis én ezt tapasztaltam...

(#2141) polip válasza B-L-A-C-K (#2137) üzenetére


polip
addikt

az y570 nem szív alulról :D

járj utána cimbi, megint marhaságokat írsz :) de olvasd el pl spyduck tesztjét :) de próbáld ki a gépet

mod: na azé :)

sokszor elírsz sokmindent :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2142) DarkDeer válasza polip (#2135) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Remek, ennek örülünk. De ha már ilyen bennfentes vagy, áruld el mit tudsz az A532-ről, mikor kerül a boltokba?

(#2143) fogtunder válasza polip (#2128) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem feltétlenül, a gép fórumában volt erről szó pont nemrég. a lenovo nem igazán frissít a gyári vga driveren, tavalyi az utolsó, ami júliusban azért eléggé gáz annak, aki érdemben szeretne játszani.

viszont kiderült, hogy csak a Vision Engine Control Centerrel van probléma, ha a gyári driverre rátelepít egy amd verziót VECC nélkül, akkor minden zsír, egyébként tényleg fagy. CAP szintén működik, szal nincs olyan nagy baj, a Max Payne 3 nagyon vígan szalad rajta a friss AMD driverrel, a gyárival viszont elég foscsi, pláne a Dual Graphics.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2144) polip válasza DarkDeer (#2142) üzenetére


polip
addikt

aug elejére ígérik és baromi drága lesz. egy sima i5 4GB 500GB win7 integrált vga 200 táján lesz

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2145) B-L-A-C-K válasza polip (#2141) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Megint marhaságokat írok? Szerintem megint te vagy a túl okos, úgy hogy utána se jártál...

Alulról szív, egészen pontosan itt:

Tudom mert direkt megnéztem, de most hogy így feljött ez a téma egy papírzsepit oda raktam, és gondolom ha lefordítva nem esett le akkor csak szív nem???

Vagy ezek után is én vagyok a hülye, és te vagy az okos? :))

[ Szerkesztve ]

(#2146) Siriusb válasza B-L-A-C-K (#2145) üzenetére


Siriusb
veterán

Fenéket, csak a nagy melegben történő munkavégzés okán az izzadság miatt hozzátapad. ;] :DDD

(#2147) franc0 válasza polip (#2135) üzenetére


franc0
őstag

Ennél a hozzászólásnál nem is kell jobb reklám a TP X szériának :)

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#2148) B-L-A-C-K válasza Siriusb (#2146) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amúgy oda ragasztottam direkt.... ;]

De bírom az ilyet, ez a geci gép itt van nálam és tudom hogy alulról szív, de nem az nem úgy van baromságokat írok, mindjárt jön az is hogy félrevezetem az embereket.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2149) Tikakukac válasza polip (#2144) üzenetére


Tikakukac
titán

Aki az olcsó gépre pályázott meg van lőve keményen. Ha adhatok egy tippet akkor rendeljetek be belőle 2-3 raklappal. Fog az fogyni még ezek után is.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2150) DarkDeer válasza polip (#2144) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Augusztus eleje az még nagyon messze, szerintem addig beszerzek valami mást.
Gondolom az A532-ből is lesz jóval olcsóbb változat, Pentium B960-970 procival.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.