Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) Dany007 válasza qdak (#57944) üzenetére


Dany007
veterán

Az nincs sajnos! :) Csak jobb első volt... Azt az ajtót cseréltem nemrég.
Egyébként tényleg elég alacsonyan van az ára.
Jóval régebbi és kevésbé felszerelt használtak is mennek ennyiért. Km állást nem is mondom, mert biztos kamu... Láttam pár hirdetett Omegát 200k km-rel? 95-ös! Majd 20 éves.. Nehogymár... Kombi Omega..
Ha 200-ért elvinnék már örülnék neki. : ) Mondjuk csak a négy nyári ami alufelnin van most rajta 45k volt hiper über mega haveri baráti kedvezménnyel és egy 2 nyarat mentek eddig.

(#57952) hobizoli válasza tresh (#57786) üzenetére


hobizoli
nagyúr

napi hongda rovat:
S_Bernie: "És milyen az új* mocival? Elégedettség megvan?"
VTiChris: "pontosan olyan, mint amire gondoltam előtte, hogy lesz. Nem kell forgatni, hogy legyen erő"

* új moci= B20 2000ccm egy CRV-bol, de DOHC VTEC VTI hengerfejjel

Milyen hongda ez? :DDD
Nem kell forgatni, hogy legyen erő? Jééé... ;]

Amúgy akkora "nagy" az elégedettség, hogy perpill eladó az autó a crx forumon :C

több drón kell ;P

(#57953) Dluinet válasza tresh (#57949) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mondanivaló:
teherautónak vagy traktornak nagy nyomaték kell, motorkerékpárnak magas fordulat jó

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#57954) tresh válasza hobizoli (#57952) üzenetére


tresh
addikt

Biztos valami új fejlesztés ami diesel képességekkel bír és tele van nyomatékkal :D

Amúgy talán itt logout-on volt egy hondás cikk pont egy vti ről ami hasznos olvasmány lenne a tuningboyoknak.. ááhh meg is van [link] :))

Dluinet: :R

[ Szerkesztve ]

(#57955) pocokxx válasza pocokxx (#57925) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

up

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#57956) tresh válasza pocokxx (#57955) üzenetére


tresh
addikt

Milyen motorral szeretné esetleg valami extra ami mindenképp kell neki bele? Csak az Opel játszik vagy más márka is szóba jöhet ?

(#57957) pocokxx válasza tresh (#57956) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát klíma nem árt, más rendkívüli nincs. Ő Opelt szeretne, de, ha van más autó, ami ebben az árkategóriában jobb, szerintem rá lehet beszélni.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#57958) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#57959) giigz válasza tresh (#57954) üzenetére


giigz
veterán

Nem rajongok a Hondékért, de ez a Civic elég pofás lett, és igen jól is megy :)

(#57960) tresh válasza pocokxx (#57957) üzenetére


tresh
addikt

Motor ? Diesel vs benya ? cm3 ?:)

giigz: nekem is csak ezt régi civicet és ezt az accordot veszi be a gyomrom :)

[ Szerkesztve ]

(#57961) tomcsi23 válasza -v- (#57810) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hogy kéne mérni ezt a 80-120-at? ;]
Óra szerint 80-ra adott sebességben beállni, majd parkettával stopper indul, váltás (kinek mennyi..), óra szerinti 120-nál stopper állj?
:F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#57962) Dr.Zoo válasza giigz (#57959) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hinnye, magának is változik a fizimiskája? :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#57963) neduddki válasza tresh (#57960) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ezt az accordot nagyon eltnantak, kar hogyszukebb mint a 7gen-je

udv

neduddki

mod: tomcsi: nagykonyv szerint: 4 es. legmagasabb fkozatban: 80on allo ora min 10sec ora indul cel a 120 [km/h] es ebbul lesz ke szam

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#57964) Qru válasza Dr.Zoo (#57962) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is azt néztem, hogy lebarnult. :D

#nincsbennetarcsi

(#57965) tresh válasza neduddki (#57963) üzenetére


tresh
addikt

Na igen de ez a forma nagyon eltalált lett...legalábbis nekem a hondás forma világ sose jött be de ez gyönyörű :)

(#57966) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ehhh ez is 2.4es otomata:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#57967) tomcsi23 válasza neduddki (#57963) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mi? Kéne egyet mérni 4-esben 80-120-at, meg 6-osban is egy 80-120? Na az lesz vagy 10 mp. ;]
Ja, gondolom, hogy minden autó megfussa a 120-at abban a sebességben.
Meg lehetne egyet váltásokkal 1-es :D, 2-es, vagy 3-asból elrúgni neki..

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#57968) MunezXBK válasza tomcsi23 (#57967) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

6. sokunk autójában van innen. :D

(#57969) tresh válasza MunezXBK (#57968) üzenetére


tresh
addikt

Enyémbe is van úgy híjják lükvercccc ;]

neduddki: manuálba jobban kéne bár franc se tudja lehet hogy ebbe már eltudnám viselni az otómatát :)

[ Szerkesztve ]

(#57970) neduddki válasza tresh (#57969) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Rakeaaaaaaaaaa:- )

udv

neduddki

p.s. egye fle a kezewt aki erti

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#57971) Qru válasza neduddki (#57966) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csoda, hogy olcsó. Ki fene vesz ezüst színű halottas kocsit?! :D

#nincsbennetarcsi

(#57972) tomcsi23 válasza neduddki (#57970) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az rakétu. :D

Ps: bocsika

Munez, akinek csak 4 van, az nyilván nem fogja 6-osba kapcsolni. Remélhetőleg. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#57973) giigz válasza tomcsi23 (#57961) üzenetére


giigz
veterán

Én az ilyen méréseket mindig videózni szoktam, és akkor képkocából szinte hajszálpontosan lehet lemérni, hogy mennyi is az annyi, míg stopperrel nem annyira pontos.

Én is csináltam a múltkor 80-120-at, de inkább le sem írom mennyi lett, az még régen volt, azóta már visszanyerte az erejét :D Majd csinálok új mérést 4. és 5.-ben, majd beírom :D

Mész ~ 70-nel, videót elindítod, padlózod, majd 125-nél elveszed a gázt. Ebből tökéletesen lehet lemérni mennyi volt a 80-120.

Dr.Zoo: Igen, kell a változatosság... :D

(#57974) Kornel


Kornel
veterán

(#57975) tresh válasza giigz (#57973) üzenetére


tresh
addikt

De nézd a jó oldalát fél automatád van...mert olyan alapjáratnál gázt nem igen kell nyomni csak kuplungolni :D

(#57976) Qru válasza Kornel (#57974) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

V'ót má'.

#nincsbennetarcsi

(#57977) TaaT válasza Kornel (#57974) üzenetére


TaaT
veterán

Qru: mondjuk akkor még nem működött a link :D

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#57978) giigz válasza tresh (#57975) üzenetére


giigz
veterán

Még a régi alapjárati motorral 40-nel 4-esben gurultam alapjáraton :D

(#57979) Mágus2 válasza giigz (#57973) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Legközelebb GPS-el is videózz, az még érdekesebb. :P

(#57980) tomcsi23 válasza giigz (#57973) üzenetére


tomcsi23
veterán

Oké, csak nem mindegy, hogy 80-ról indulsz vagy 80-tól már teljes bedobással húz a taliga.

Azért csak muti azt a videót. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#57981) giigz válasza tomcsi23 (#57980) üzenetére


giigz
veterán

Indulhatsz 60-ról vagy 70-ről is, teljesen mindegy, mert a fordulat úgy is ugyanannyi lesz, és ugyanúgy fog húzni.

(#57982) tresh válasza tomcsi23 (#57980) üzenetére


tresh
addikt

Szerintem nem akarod azt látni :D Megszégyeníti azt a jó kis 1.4 8szelepes motort :)

(#57983) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

[link]
HU:05/2013
AU:05/2013

Müncheni kocsi, ez sztetek is azt jelenti, hogy 2013 májusáig volt érvényes műszaki? Vagy esetleg, hogy akkor csinálták?

(#57984) pocokxx válasza tresh (#57960) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Mindenképp diesel kellene, 1.7es vagy erősebb motorral.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#57985) roti86 válasza tresh (#57954) üzenetére


roti86
őstag

Kemény azért ennyit rálocsolni egy autóra.

A vége tetszik: "mert amit én megéltem az utóbbi három évben, az nem volt egyszerű, főleg mivel a kocsimon kívül egy 1987-es Honda SH-50-es robogót tudok max. használni, tehát nincs másik autóm." - A tömegközlekedés van volt és lesz ;] - Upsz, ez a milyen autót vegyek topic? :DDD

(#57986) dabadab válasza neduddki (#57947) üzenetére


dabadab
titán

Nem latom igazan, hogy ez mit tesz hozza a temahoz.

Az van, hogy az auto mozgasat ki tudod szamolni akkor, ha csak a teljesitmenyt ismered, a nyomatekot nem, viszont forditva ez nem fog menni. Ebbol eleg jol latszik, hogy melyik a lenyeges.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#57987) neduddki válasza dabadab (#57986) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

sokkkal erlmesebbnek ismerlek meg min hogy ez ahujjesege hajogasd, legyszi gondold mar et megint eloveve alt es kozpesikola fizika

udv

neduddki

mod: /madjnem nagyin csunayt irtam/ ez mi a feszlkes fene??? P=M*omegat

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#57988) Kickass válasza hobizoli (#57898) üzenetére


Kickass
őstag

szerencsés akinek nem repedt, mikor hf-et kerestem mindenkinek csak repedt volt, akkor volt az a sztori h vegyek tipo hf-et, de pl a Nándi vagy Bálint arra is azt mondta h el fog repedni, aztán a sályitól lett egy repedésmentes aranyárban amire persze nem kell költeni, annyira nem kellett rá költeni h még az árát egyszer ráköltöttem mire gépműhely rendbe rakta :D

ha te nem rohad örülj neki, gondolom volt már kezelve, ameikre rámondják h ó nem kell azzal semmit csinálni mert galvanizált az meg szépen elrohad a pi**ába, pedig csak fel kell frissíteni az alváz meg üregvédelmet pár évente

a vez cserélénél is jól hangzik elmondva a 9k-s szett, csak ugye kell vizpumpa, meg maga a művelet se egyszerű de legalább nem kell motort döntögetni meg kivenni mint pl egy 20v HGT Bravonál, de ha az ember nem maga csinálja (aztán irkál a fórumba h mit ba**ott el mint Hjuee) vagy nincs nagyon nagy span aki bevállalja (nekem haveri alapon is egy tizes volt a munkadíj, de minden jelen volt a fázisszög is, mert előtte csinált már ilyet a srác) akkor az azért anyagköltséggel együtt fájhat, persze van olyan akinek 6számjegy csak az anyag....

(#57989) Dr.Zoo válasza neduddki (#57987) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ejj, a szemem kifolyik..
Kicsit simíthatna Kend az írásán..

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#57990) MunezXBK válasza Dr.Zoo (#57989) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem fog. Ugord át. :))

(#57991) zoo8800 válasza neduddki (#57970) üzenetére


zoo8800
veterán

o/

rip and tear, until it is done

(#57992) TaaT


TaaT
veterán

Fogadjunk ilyet még nem pipáltatok :DD

Give them hell Ukraine!

(#57993) #16514048 válasza Dany007 (#57908) üzenetére


#16514048
törölt tag

Sierránk van 12-13 éve, 2.0 DOHC. Azt senki nem tudja mennyi km van benne, az az egy biztos hogy 500 000 felett. Jóval. Túl sok baja amúgy nem szokott lenni és nem is nagyon drága javítani. Nyilván többe kerül a fenntartása mint egy Swift-nek, de nem véletlenül nem cseréltük még le egy azonos értékű Suzukira vagy hasonlóra. És nem, nem az előítéletek miatt. Ja, igen, rohad, szerencsére még többnyire csak nem látható helyeken.
Egyébként első autónak én is inkább valami kisebbet és újabbat ajánlanék, főleg ha fontos az alacsony fogyasztás. Ráadásul ezek közül tényleg a legfiatalabb is 20 éves, és mindegyik igáslóként volt használva, szóval ezeknél már bőven lehetnek problémák, ráadásul a választék is elég szegényes.

(#57994) Dany007 válasza #16514048 (#57993) üzenetére


Dany007
veterán

Nekünk még ilyenünk volt: [link] Kerékbilincs nélkül. :D Pont ilyen pirosban... Tehát ez még a 90-es évek előtti verzió. Ilyet már nem is találni az aprón... Én speciel imádtam. :)

Nekem ez volt az első amit vezettem, 2002-től 2006-ig. Egy mezei Felíciában tanultam vezetni, de igazából a Sierrán. Mondják, hogy első autónak jobb ha valami kisebb teljesítményt választ az ember, de szvsz az a 2 ezres Sierra még nem az a kategória volt. Jó volt az. Persze azután a 99'-es Mondeo más világ volt.

(#57995) hobizoli válasza Kickass (#57988) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a Sályi kb Hege #2
a vizpumpa itt a segédüzem része, nem a vezérlése
vezérműszij itt csak a vezérlést hajcsa, semmi mást, nem Opel

volt kezelve nyilván

a Tipo-é azért "jobb", mert azokat amig meg nem veszed, vagyis kb addig bezárlólag 15+ évvel kevesebb ideig fújatták
na meg:
"Aki belenyúl a turbónyomás szabályzásba az mindjárt készüljön is fel egy pótvésztartalék hengerfejjel :)"

nem véletlen írtam ám le :P

több drón kell ;P

(#57996) qdak válasza TaaT (#57992) üzenetére


qdak
addikt

Mia xxx lefolyo cso?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#57997) Kickass válasza hobizoli (#57995) üzenetére


Kickass
őstag

1,1-1,2 nyomásnál azért még nem kéne repednie :P pláne h a gyári overboost is több ennél :P

vízpumpa akkor se dicső ha beáll ha csak segédüzem része, meg ugye kinek van kedve kétszer szétszedni ha egyszerre is lehet, mondjuk rajtad meg Dindin kívül :D

[ Szerkesztve ]

(#57998) Revolit


Revolit
senior tag

Jól sejtem, hogy nem kavicsfelverődés miatt lett újrafényezve? :P [link]

(#57999) #16514048 válasza Dany007 (#57994) üzenetére


#16514048
törölt tag

:) A miénk kb így néz ki, most hirtelen nem találtam képet a konkrét autóról. '92-es CLX egyébként.
Amúgy most ránéztem használtautóra hogy milyenek vannak, és megláttam ezt az XR4i-t: [link] Elfogadnám...

(#58000) dabadab válasza qdak (#57996) üzenetére


dabadab
titán

elektromos kompresszor

DRM is theft

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.