Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#149751) #56691712 válasza molnarpeter (#149738) üzenetére


#56691712
törölt tag

Magán. Kb 2-2,5millió. Igazából ketten utazunk csak, max egy bőrönd, ritkán van, hogy viszünk másokat is.

(#149752) BigBlackDog válasza kkdesign (#149747) üzenetére


BigBlackDog
veterán

B Corsát hanyagolnám, Fiat Puntót, illetve Astrát (F-ből egy szép, rozsdamentes) még felvenném a listára.

[ Szerkesztve ]

(#149753) Dr.Zoo válasza kkdesign (#149747) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Kb. 2 hónapja vettem meg a kollégám 2001-es 1.2 8V 60 LE Puntoját, eddig csak jó tapasztalataim vannak vele. Egy 1.9 PD 150 LE variant Passatból ültem át, amit 6 évig hajtottam előtte.
Első motorkocsinak nem vetném el a Punto-t, a klímás példányokat érdemes lenne átnyálazni, mivel főleg Hölgyek vettek ilyet annó, szóval kifogható az értelmes példány.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#149754) MunezXBK válasza Dr.Zoo (#149753) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Passattal mi lett? :(((

(#149756) MunezXBK válasza Dr.Zoo (#149755) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mobilnézet + aláírás? :N

(#149757) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! Autó vásárlás előtt állok és ebben kérném segítségeteket.
A max keret 450.000 + átírás.
Ami fontos, mivel városi *melós* autó lesz, ezért abszolút igénytelen, alacsony fenntarthatóságú legyen, illetve legyen hozzá alkatrész, keveset fogyasszon. Szmogriadóban is használhassam.
Nincsen semmilyen irányt adó dolog, se márkahűség.
Klíma legyen benne mindenképp. Ennyi az elvárás. Mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#149758) Joe Swanson válasza kkdesign (#149747) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Seat Ibiza, Skoda fabia is ertelmes opcio lehet. Nekem is hasonlo auto kellene, egyenlore ezek kerultek kepbe.

(#149759) máyköl válasza Joe Swanson (#149757) üzenetére


máyköl
veterán

Néznék egy fiatalabbnak tekinthető 1es swiftet vagy F Astrát. Esetleg Punto 2.
De ennyiért nincs normális klímás Fabia.

(#149760) Vesztor87 válasza Joe Swanson (#149757) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Suzuki Wagon R+. Lehet rajta nevetni hogy doboz formájú, de elnyűhetetlen motorja van, magas az üléspozíció ami városban főleg jól jön, ha nem hosszú táv futó akkor ugye a sok ki/be szállásnál jobb, meg jobb rálátás a forgalomra. Emellett nem is esznek sokat, alkatrész olcsó, és van is. Szerintem ésszerű választás. Ja, és marha jól pakolható. 240x210-es kanapé az ágyneműtartó kivételével belefért úgy hogy ketten ültünk benne, ha nem látom nem hiszem el...

(#149761) Kornel válasza Vesztor87 (#149760) üzenetére


Kornel
veterán

Viszont mindenki így gondolkozik, hogy elnyűhetetlen, ezért elég sok lelakott, szetforgatott, füstölő példányt látok mostanában belőlük.
Persze egy megkímélt valóban örök élet lehet, ha utána is vigyáznak rá.

(#149762) Vesztor87 válasza Kornel (#149761) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Alapvetően aki igénytelen az autójára az akkor is az ha nem japánt vesz:) öregebbek ezek már, azért is látni több lelakottat. De Suzi motor vígan kotor, csak olaj meg víz legyen benne.

(#149763) Kornel válasza Vesztor87 (#149762) üzenetére


Kornel
veterán

Legtöbbször olaj sincs, vagy 20-30-40 ezrenkent...
Mostanában elkezdetem számolgatni, hány füstölő motortos, és padlógázzal induló, közeledő wagonr-t látok..

(#149764) Joe Swanson válasza Vesztor87 (#149760) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Köszi Srácok! Suzuki 1 dolog miatt esik ki a pixisből. Eléggé könnyű autók. baleset, ha ne adj úristen lenne, akkor azért ki szeretnék szállni a kocsibol. Ugyan ez a puntora is igaz. Valahogy a VW csoporthoz jobban ragaszkodom ilyen téren. Bár egyébként a punto tetszik innen a legjobban, abból is kizárólag benzines lenne érdemes szerintem, de szívem szerint egy F astrába ülnék, viszont az nem annyira tetszik, szóval nehéz kérdés ez... Egész korrekt árban láttam Seat Leonokat is. 1.4 benzin?

[ Szerkesztve ]

(#149765) Kornel válasza Joe Swanson (#149764) üzenetére


Kornel
veterán

Elárulom neked, ebből az időből (és ársávbol) a punto2 és a megane1 a legbiztonságosabb autók, 4 csillaggal.
A VAG a kisautókkal fasorban se volt akkor, persze a suzuki sem.

(#149766) AMD Power válasza Joe Swanson (#149757) üzenetére


AMD Power
titán

Egy ilyen Astra mint az enyém jó választás lehet erre a célra. 350-400e körül már van belőle sok szép példány. Ha nem rohad a kaszni semmi baja nem lehet szinte.

Valóban a legbiztonságosabb ebben az árban Megane I. Már akkor 4*. De szerintem egy 15+ autónál ahol már a fél autó az oxidáció eszi már nem biztos ,hogy "sokat számít ez".

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#149767) Kornel válasza AMD Power (#149766) üzenetére


Kornel
veterán

Megnae a korabeli társaihoz képest sokkal kevésbé rozsdál.

(#149768) penge111


penge111
addikt

Valki keresett itt Jazz-t elég szükös kerettel, asszem 1.3 misi. Becsületesnepperes Igaz 2005 előtti, de nézesd meg, próbáld ki mennyire kemény a futóműve lehet a célnak megfelel, meg kérdezd meg visszahíváson részt vette, lufikat cserélték-e benne. No meg 1.2, ha nem akarsz sokat pályázni, akkor jó is lehet.

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#149769) zorg


zorg
csendes tag

Sziasztok, azt szeretném megkérdezni, hogy Peageut Partnerben gondolkom. Szerintetek használtan melyiket éri meg jobban megvenni. Dízel 2.0 vagy Benzines 1.6 -os. Nagyobb utakat is megtennénk vele, masszívnak tűnik és szülők használnak ugyan ilyet már régóta nagyobb gond nélkül. Nekem kérdéses, hogy az 1.6 os benzines elég e a kaszni méretéhez. Vagy egyáltalán érdemes e ilyen típust venni. Van e tapasztalatotok vele? Köszi. Vagy kérdezzek peageuet topicban.

[ Szerkesztve ]

(#149770) akooos


akooos
veterán

Sziasztok! Próbáltam használni a keresőt, de 2012-es kommentekig jutottam csak el :D

Ford Mondeo 2.0 TDCi (2005-ös) mennyire lehet rossz? Nagyon jól néz ki, egy külső apró sérülés látható rajta a képeken. Mégis túl olcsónak tartom 2000 euróért, több, mint 1 év műszakival. Kilométer nyilván nem annyi, amennyi a hirdetésben szerepel, azért nem is írom inkább. Mennyire lehet vakvágányra futni egy ilyen autóval? Ez egy Titanium X felszereltségű modell, elég fullextrásnak tűnik a képek alapján. Meg szabad ezt venni egyáltalán? :D Köszi előre is.

Ja még annyi, hogy számlák alapján tavaly augusztusban nagyon sok minden lett rajta kicserélve, 2500 euró értékben. Ilyen pl, a turbófeltöltő.

[ Szerkesztve ]

(#149771) SzlobiG válasza akooos (#149770) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azért olcsó, mert betegágy az üzemanyag rendszere lazán 300-500k-t rá lehet locsolni. Ha jót akarsz magadnak, akkor benzinnel nézd, vagy ha dízel akkor MK4-es mondi ott már nincs gond.

(#149772) #94529552 válasza penge111 (#149768) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elég sok nyűgje lehet egy ilyennek[link], ráadásul ha neppertől vennéd, számíts rá, hogy 2x annyi km-t futott már valószínűleg.
Inkább itthonit kell keresni magánszemélytől.

(#149773) dkaro válasza penge111 (#149768) üzenetére


dkaro
őstag

Én kerestem. Láttam nála de csak 1-2 hónap múlva lesz esedékes. 2005 utánit fogok nézni. Mivel nincs tuti módszer úgy fogom csinálni, hogy amelyikből lesz szimpatikusabb (Corsa vagy Jazz) azt fogom megnézni. Ha a szakszerviz megnézte akkor mérlegelek, hogy megvegyem-e vagy sem sajnos nincs jobb ötletem.:)

(#149774) Vesztor87 válasza Joe Swanson (#149764) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Kis pénz kis foci :C Egyébként a Wagon 3 csillagosra tört, szal nem annyira szar, a 9,5 mázsa a bódé, nem egy régi Swift színvonal. Nem gondolom hogy rosszabbul törik mint a hasonló évjáratú társai, ellenben picit magasabb építésű, ütközéskor ez is jelent valamit.

(#149775) wttfw


wttfw
tag

Alfa Romeo GT-ről vélemények? 150 lovast 1.9 jtd-vel élhető, vagy felülök a rollerra?

[ Szerkesztve ]

(#149776) Kornel válasza wttfw (#149775) üzenetére


Kornel
veterán

Kérdezd Land-ot.

[ Szerkesztve ]

(#149777) Land válasza Kornel (#149776) üzenetére


Land
veterán

Mondjuk GT-vel nincs tapasztalatom, de nagyon meg kell nézni egy JTDm-et (bár ez igaz minden dízelre).
Olasz topicban azért olvasni horror ráköltésekről. Szép autó, de lehet már el kell engedni, mint "álomautót".

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#149778) akooos válasza SzlobiG (#149771) üzenetére


akooos
veterán

Köszi, akkor marad inkább az eredeti terv, Mazda 6 2.3 benzin :)

(#149779) rbalint88 válasza wttfw (#149775) üzenetére


rbalint88
addikt

Az alap konstrukció jó, de át kell nézetni. Futóművét a magyar utak eszik, úgyhogy ott bármi is lehet. A motor nagyon megbízható konstrukció, a befecskendezőrendszerrel nem szoktak gondok lenni. Turbó, kettőstömegű ebben a korban már kopó-fogyó kategória. Elektronikával nagy drámák nincsenek, kb az oldallégzsák kontakthibáján kívül nincs típushiba, az se egy drágán/nehezen orvosolható hiba.
Ha hosszú távra terveznél vele, akkor egy jó állapotú Q2-t keress, az gyárilag sperres, aztán csak kevlárkuplung kell neki és mehet a csipppp :D Ha élménykedni akarsz, akkor egy 30-40mm ültetőrugó és sportosabb gátló, meg egy Eibach vastag stabilizátorkészlet kell bele, ez kompletto kb 300eFt beszerelve, ezzel lesz egy utcán is használható, napi járásra alkalmas élményautód.
Szerintem nem betegebb típus, mint a nagy átlag, csak ugye általában nem csak templomba járnak vele (vagy a szebbik úton), aztán lelakódnak a karbantartás hiányától.
Sok racionálisabb választás van, egy igazán jó darab - faceliftes Q2 - rendbe rakva (+ a fentebb leírt tuning és egy preventív alvázvédelem) szerintem még most is kb 3 milla, de ha van rá pénz és be vagy csípődve a típusra, akkor nem jársz vele rosszul.

(#149780) Integrale válasza Land (#149777) üzenetére


Integrale
veterán

Azok gyakorlatilag mind JTS-ek.

"Bad reklám is reklám too"

(#149781) SzlobiG válasza akooos (#149778) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ott meg a rozsda lesz a gond szóval csömörből vödörbe... :D

Egyik típust se erőltetném nézz valami mást.

(#149782) szőröscica válasza SzlobiG (#149781) üzenetére


szőröscica
addikt

Meg a motor is egy foshalom benne.

(#149783) Because


Because
őstag

szerintetek ezeket érdemes megnézni?

[link]

[link]

ugye friss jogsival beleszokni a forgalomba, más igényt nem támasztok egyelőre

[ Szerkesztve ]

(#149784) 8th válasza Kornel (#149765) üzenetére


8th
addikt

Ez az állítás ebben a formában nem igaz. Lupo (1999-től) ami még bőven kilencvenes évek végi konstrukció simán négy csillagos oldal és fejlégzsák nélkül is. Polo 6n2 (2000-től) négy csillagos, szintén oldal és fejlufik nélkül. Azonos biztonsági felszereltségi szintet feltételezve /erőhatároló, övfeszítő, utas oldali lufi/ az elődje (6n1 1994-től) is az lenne lévén az 6n2 csak egy egyszerű facelift. Golf IV (1998-tól) is négy csillagos, az is kilencvenes évek közepi fejlesztés. Nem voltak rosszabbak a korabeli autóknál. :N

(#149785) footy válasza Because (#149783) üzenetére


footy
addikt

En meg gyujtenek hozza egy kicsit, hogy kiadja egy Punto2-re. Az azert sokkal inkabb auto es a fenntartasa nem jelentosen dragabb.

(#149786) kalmanchris válasza zorg (#149769) üzenetére


kalmanchris
tag

Ha az 1.6 16 szelepes, akkor az elég a kasztnihoz és jó motor. Talán 2000/2001-től már ez került bele.

(#149787) zorg válasza kalmanchris (#149786) üzenetére


zorg
csendes tag

Köszönöm. És mit gondolsz fentartás szempontjából szerelhetőségben melyik a jobb? Vagy ezt már ahogy a szívem diktálja?

(#149788) kovacsroli válasza Because (#149783) üzenetére


kovacsroli
senior tag

A swiftet szerintem szigetelő szalag tartja össze kb.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#149789) lenko válasza Because (#149783) üzenetére


lenko
aktív tag

Ezt a féle gané swiftet el kéne már felejteni(minden csak nem auto), a corsa alá nézz be, nehogy lyukas legyen....

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#149790) Because


Because
őstag

köszönöm a véleményeket, akkor a Suzuki ejtve :DDD

(#149791) penge111 válasza Because (#149783) üzenetére


penge111
addikt

Vedd meg az én kis Matizomat :) Ez itt nem a reklám helye. A Matiz lenézet autó, én imádom, 190+ cm vagyok szépen elférek benne, meglepően tágas belülről. Már hűtő, szekrény is volt szállítva gond nélkül ezzel a szappantartónak titulált járgánnyal. Sima csomagtere viszont kicsi, ha több hétre megyünk nyaralni, akkor már legózni kell. Nem igazán romlott el benne semmi kopóalkatrészeken kívül, igaz megkapott mindent bőven időben. Parkolás se jelent gondot. Szerintem a töréstesztje is jobb egy szuzinál. Kezdő autónak tökéletes. Még olyan "luxus" dolog is van egy régi Matyiban, hogy hangjelzést ad ha felkapcsolva felejted a fényszórót :) Mondjuk meglepő, hogy 400k felett van az áruk a normálisabb példányoknak.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#149792) Djuree


Djuree
félisten

sziasztok!

adott egy 2007-es mazda 6 kombi, 1,8-as dízel. kb. 110k km van benne, valós. csak kívülről láttam, makulátlan állapotú. németből lett behozva.
szerintetek mit kell rajta megnézni vételnél, mik lehetnek a buktatók? egyáltalán jó autó ez?

köszi!

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#149793) Tsebacsi válasza Djuree (#149792) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Rozsda, ha van, akkor gondolkodni kell...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#149794) Poultier válasza Djuree (#149792) üzenetére


Poultier
tag

Sógorasszonyéknak volt ilyen mazdája, de ótvar vagy sz*pás lett a vége. A turbó kilyukadt, a motor hengerfejes lett, illetve rozsdállott keményen, pedig garázsos, megkímélt kocsi volt, 0 kilométerrel vette a család.

(#149795) vzsryl válasza Djuree (#149792) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az 1. gen. 6-osból csak benzinest, és lehetőleg rozsdamenteset (ez utóbbi kb. lehetetlen, főleg németből behozottnál).

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#149796) Djuree


Djuree
félisten

sry benzines, én néztem el. :B
a rozsdát átnézem akkor tetemesen.
ez már a faceliftes 6-os.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#149797) kalmanchris válasza zorg (#149787) üzenetére


kalmanchris
tag

Szög egyszerű az a benzines, így szerelhetőségben ő nyert. Fogyasztása is baráti és meglepően jól szedi a lábát is. Nekem xsara-ba volt.
Persze ha sokat pályázol, kevés a város és kell az alsó fordulati nyomaték, akkor hdi. Viszont ritka a 300 ezer km alatti példány a 2.0 90le-ből arra számíts.

(#149798) Integrale válasza 8th (#149784) üzenetére


Integrale
veterán

Mondjuk a Megane csak egy Renault 19 facelift, ami erősen 80-as évek.

"Bad reklám is reklám too"

(#149799) wttfw válasza rbalint88 (#149779) üzenetére


wttfw
tag

Köszönöm a kimerítő választ :) Elengedem szerintem, gyönyörű autó, de nekem ennyit nem ér. Benzin párti vagyok, viszont ezeket a jts motorokat kihagynám inkább. Ettől a 9,5 sec dízel gyorsulástól meg nem estem hanyatt. Meg hát nem két fillér, ha valami megkotlik. Az állandó kiadást jelentő felfüggesztés mellé sok ez. Na majd egyszer hobbi autónak. :)

(#149800) Poultier válasza Djuree (#149796) üzenetére


Poultier
tag

A benzinessel munkatársam járta meg, annyira, hogy motorcsere lett a vége. Vásárlás előtt az olajszintet nézd meg mindenképp!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.