Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#149851) lenko válasza ß3NC33 (#149849) üzenetére


lenko
aktív tag

Korrektnek tűnik, legalább a gumi is még a gyári rajta.

Az embereknek fáj az igazság!

(#149852) focvis válasza ß3NC33 (#149849) üzenetére


focvis
veterán

Szia!

Egyáltalán nem rossz autó amit linkeltél, sőt... de odébb van a GTI-től.
Én is GTI-t keresek, ill. az előző autóm az volt, tudom hogy megy; most hétfőn próbáltam egy GTD-t, jó-jó, szépen kanyarodik, de közel sem lép akkorát. (A dízel kerregésről nem beszélve.)

(#149853) kisza25 válasza ß3NC33 (#149849) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hirdetésben 67172km, órában 74101km, de legalább magyar így lekérdezhető
Ebben is karcolódnak rendesen a műanyagok (lásd könyöklő)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#149854) DZs válasza ß3NC33 (#149849) üzenetére


DZs
senior tag

Üljél bele, de közben ne képzelegj 180 lóról, hanem az ülés érzetére figyelj. Lehet, egyáltalán nem fog tetszeni. 6 millióért a tökéletest keresd.

(#149855) Djuree válasza AMD Power (#149845) üzenetére


Djuree
félisten

2007-es, már a facelfites.

SzlobiG: amúgy máshol egy deka rozsda nincsen rajta. meg is kapirgálom kicsit, mennyire gáz ott a helyzet, remélem csak felületi, bár nem annak néz ki...pedig ért hozzá, meg fel is emelték, nem értem miért nem szúrta a szemét.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#149856) AMD Power válasza Djuree (#149855) üzenetére


AMD Power
titán

Jézus... ez azért már vérlázító. Mert ,hogy egy 20+ éves Opel vagy Ford rohad az "ok". De ez. Nevetséges. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#149857) SzlobiG válasza t1 (#149848) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen nekem az újabb 2010 utáni jön be, de azt se vállalnám be, mert ugyanúgy rohadnak. :(

(#149858) DZs válasza SzlobiG (#149857) üzenetére


DZs
senior tag

Egy hétévesnél már használ az üregvédelem.

(#149859) lenko válasza DZs (#149858) üzenetére


lenko
aktív tag

Ez akkor is a vicc kategória, oké, hogy fater anno elvitte az új 4T wareszt alvázvédőzni külön, de egy kicsit odébb vagyunk már attól....
Inkább a német autó, műszakilag lehet akad több probléma vele, de legalább 10-15 (20) évesen is autónak néz ki. :)

Az embereknek fáj az igazság!

(#149860) kisza25 válasza lenko (#149859) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

jap, a g4-et most kezdi kicsit kiütni a rozsda 14 évesen, azt is csak 1 helyen, de az mindkét oldalt, az első sárvédő után a küszöbnél

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#149861) lenko válasza kisza25 (#149860) üzenetére


lenko
aktív tag

Azt is csak azért, mert ki kéne takarítani a műanyag doblemez mögötti részt.
Nekem szerencsére hibátlan, évente 2x mondjuk téli/nyári kerékcserekor nem árt kiganézni, 3 csavar ki és hozzá is férni, zsírtalanítottam+adtam neki egy kis spray alvázvédőt pluszba. Így sosem fog elkezdődni nálam. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#149862) 8th válasza kisza25 (#149860) üzenetére


8th
addikt

Nézz meg 2001 előttit. ;]

(#149863) lenko válasza 8th (#149862) üzenetére


lenko
aktív tag

Azokra is ugyanaz vonatkozik, aki vette a fáradtságot, és néha kitakarította a felgyülemlett földet/leveleket onnan, az szintén hibátlan. ;)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#149864) 8th válasza lenko (#149863) üzenetére


8th
addikt

Oké... :C

(#149865) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok!

Sajnos meg kell válnom szeretett fabiamtól.

Keresem az utódját. Keret kb. 800k.
Havi futás ~1400 km.
Nem volt még dízel kocsim, de nem zárkózom el előle.
Természetesen minél jobb állapotót, fiatalabbat, és szebbet szeretnék :)

Mik jöhetnének szóba ezen az árszinten, amivel kisebb eséllyel ülök fel a szopórollerre?

Válaszokat előre is köszi.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#149866) lenko válasza 8th (#149864) üzenetére


lenko
aktív tag

B5 passatra ugyanez vonatkozik, 97-es volt, ~2éve mikor eladtam hibátlan volt, de gondolom csak véletlen lehetett....

Az embereknek fáj az igazság!

(#149867) Djuree válasza lenko (#149866) üzenetére


Djuree
félisten

faternak 95-ös a renault 19-e, egy deka rozsda nincs rajta, télen csak ritkán használta, ha ment is vele, otthon azonnal mosta le a sós lét róla aztán be a meleg garázsba. :K ha foglalkozik az ember vele (és van garázs) akkor el lehet kapni a rozsda tökét, persze azért nem örökre...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#149868) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Közeledve a 30 felé :D , szeretném lassan megvenni életem első autóját.
~1,5 milliót szánnék majd csak a vásárlásra (átírás, szervíz ezen felül). A vétel még nem most lesz, de szeretném már most kicsit körbejárni a témát, hogy egyáltalán milyen lehetőségek vannak.

Az egyik legfontosabb szempont, hogy 198 cm magas vagyok. Szeretnék egy olyan autót, amiben kényelmesen elférek a vezetőülésben. Itt egy olyan összehasonlítási alapom van, hogy szüleimnek egy 1999-es ford focus kombijuk van, abban kényelmesen elférek. :) Úgy, hogy apum is be tud ülni mögém, pedig ő is 190 cm. Valami ilyesmi belső méretűt keresek, de ha hátul kicsit kisebb lesz a hely mögöttem, az sem tragédia, legtöbbször csak ketten ülnénk a kocsiban.

Budapesti vagyok, munkába járásra (ami kb 12 km) nem sűrűn lenne használva. (napi szinten biztos nem)
Inkább hétvégente használnánk vidékre utazni a szülőkhöz, vagy kirándulni menni. :)

A Volvo S40 2004-2008 közötti verziója nagyon tetszik. Ez a típus mennyire tágas?
A másik, amire gondoltam, az 2-es Octavia, ott is jobban tetszik a facelift változat (2009 utáni), de az meg már lehet nem fér bele az 1,5 milliós büdzsébe.

Amúgy ha van valami olyan, ami megéri a pénzt és ár/érték arányban jó, hajlandó vagyok még 2-300e ft-ot hozzádobni az összeghez.

Mit gondoltok? :)

[ Szerkesztve ]

(#149869) Djuree válasza nandow (#149868) üzenetére


Djuree
félisten

honda accord. nagy, szép, megbízható. :K másfél milkáért már jót is lehet találni...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#149870) focvis válasza Djuree (#149867) üzenetére


focvis
veterán

Halkan megjegyzem, hogy a fűtetlen garázs jobb a rozsda ellen, mint egy fűtött; a magasabb hőmérséklet felgyorsítja korróziót. Némi sós trutyi biztos marad az autón, pl. az alján.

Az, hogy lemossa a sót és garázsba teszi a gépet, az természetesen nagyon helyes.

(#149871) Studi válasza focvis (#149870) üzenetére


Studi
addikt

Viszont a kiszáradást is segíti, ha nem 3-4 fok van a garázsban, hanem 15. Ha nem marad trutymóban a nedvesség, akkor szerintem is inkább legyen egy kevés fűtés.

(#149872) #94529552 válasza ß3NC33 (#149849) üzenetére


#94529552
törölt tag

Korrekt. Ott legalább nem vernek át, mint a legtöbb nepper, meg talán fél, vagy 1 év garit is adnak rá.

(#149873) focvis válasza Studi (#149871) üzenetére


focvis
veterán

Társasház alsó szintjén - félig földszint, félig a domboldalba épített - fűtetlen teremgarázsban parkolok. A legnagyobb januári hidegben 11 C, ma reggel 19 C volt, nyáron max. 22 C.
Szvsz felesleges és pazarló lenne fűteni.

(#149874) 8th válasza lenko (#149866) üzenetére


8th
addikt

Vigyázhatsz te arra ahogy akarsz. A korai (2001 előtti) Golf IV zöménél a tankbetöltőnél, a hátsó ajtón több ponton, a dobbetétek alatt, a kerékíveknél, a küszöb hátsó részén belül, az ajtók alján már találsz jobb esetben csak herpeszesdést rosszabb esetben rendesen csámcsog a rozsda. Egy 2001 utánin ezzel szemben jellemzően csak a csomagtérajtó rohad semmi más pedig csak két évvel fiatalabb. Ezt mivel magyarázod?

(#149875) FrankMonzano válasza 8th (#149874) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Enyém 2004/6 havi G4. Rohad a küszöb kis helyeken az autó közepéig, rohadt az első , hátsó sárvédőnél is, pedig már megcsináltattam. Most megint elkezdett a küszöbnél kis helyeken felületi rozsda előjönni az autó közepéig.

[ Szerkesztve ]

(#149876) Kornel válasza FrankMonzano (#149875) üzenetére


Kornel
veterán

Biztos rosszul látod, egy VAG sose rohad. ;]

(#149877) kelly416 válasza Djuree (#149840) üzenetére


kelly416
veterán

Ez jópár JMF, mire kipofozzák, de normális javítás meg normális alvázvédelem után azért nagy bajod nem lehet, bár ha már válogathatsz, én a helyedben másikat keresnék. Nálam a 626 4 év alatt semmit nem rohadt pluszba a mevgételi állapothoz képest, de ehhez az is hozzá tartozik, hogy még az ajtókárpitokat is leszedtem, koranttal kikentem mindenhol, meg normális alvázvédőzést kapott minden tél előtt.
Most MVP-t veszek, ha majd a 626 elmegy, és nem márkafanatizmus miatt, hanem praktikum, ár, egyszerűség és helykínálat miatt.

(#149878) FrankMonzano válasza Kornel (#149876) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Rohadnak ezek is, lehet nem annyira drasztikusan, mint a japán, de rohadnak. A korabeli passatok is, pedig én foglalkozok a kocsival. Na van már valami best buy tipped nekem az utódra? :D

(#149879) kisza25 válasza Kornel (#149876) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nálam ez még gyári fényezés, az első kerékív és ajtó között van egy minimális rozsda:

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#149880) akooos


akooos
veterán

Sziasztok!

Pár napja érdeklődtem Ford Mondeo és Mazda 6 ügyében. Ma elmentünk megnézni egy Mazda 6-ot. 2006.03. havi... [link]
Képeken gyönyörű állapotban van, eltekintve a meghúzásról, ami még részünkről belefért volna. Beszéltünk a nagyon kedves úriemberrel telefonon, hogy van-e rozsda az autón. Áááá nem, dehoooogy, csak a motorháztetőn pár pötty, kőfelverődés miatt. Oké, az nem gáz. Ezen kívül bármi hiba, ami a képeken vagy a leírásban nem szerepel? Neem, minden a legnagyobb rendben az autóval. 225 km-re van tőlünk, elmentünk megnézni.
Hát az autó szét van rohadva. A küszöb, a kerékívek, a sárvédő, minden. A féknyergek, féktárcsák szerintem csak dísznek voltak rajta, a kocsi belseje és még a kerekek is telibe vannak fújva szilikonsprayvel, de a gumikon kb 0 mintázat van már. És ezért el akarnak kérni 2650 eurót. Eddig is tartottam a Mazdától, de ezek után teljesen elfelejtem.

Viszont találtunk egy B5.5-ös Passatot, 1.9 PDTDI 131 hp, highline felszereltség. Hibátlan állapotban van, vezetett szervizkönyv, sok számla a cserékről. Elkértem a forgalmit, törzskönyvet, egyetlen tulajdonosa volt az autónak, aki egy bizonyos Stefanie. Egy baj van.... Tiptronic váltó van benne :( Ez két dolog miatt baj:
1. Félek, hogy akármikor baja lehet és az nagyon fog fájni
2. A páromnak így is kevés rutinja van autóvezetésben, nem kéne leszoktatni a manuális váltóról, mert a későbbiekben akkor bajos lesz az autóvásárlás :D

Egyébként, a kettes pontot figyelmen kívül hagyva, tiptronic váltóról mik a vélemények? Tudom, hogy törődni kell vele, tudom, hogy lutri tud lenni, de van itt valakinek hosszabb tapasztalata vele? Esetleg valaki beszívta vele?

(#149881) MunezXBK válasza akooos (#149880) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tiptronic jó, olajra kényes.

(#149882) AMD Power válasza akooos (#149880) üzenetére


AMD Power
titán

En ezzel a majommal kifizettem volna az utat. Borzadaly amiket mostanaban olvasok ezekrol a Mazdakrol. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#149883) SzlobiG válasza akooos (#149880) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megmondtuk előre, hogy rozsda boglya lesz az egész és hanyagold ezt a típust. :( Ha a mondeo tetszik, akkor keress belőle 1.8 vagy 2.0 Benzint azzal nagy gondod nem lesz pláne ha facelifteset veszed.

(#149884) Kornel A faceliftes már nem, az elődnek viszont már vannak kényes pontjai, de a mazdától még az is messze van...

[ Szerkesztve ]

(#149884) Kornel válasza SzlobiG (#149883) üzenetére


Kornel
veterán

Mk3 Mondeo is rohad.

(#149885) rbalint88 válasza akooos (#149880) üzenetére


rbalint88
addikt

vedd meg a Passatot.

(#149886) Szoll92


Szoll92
csendes tag

Sziasztok!

Autóvásárlás előtt állok, de nagy a dilemma! Sajnos minél többet nézek utána a dolognak, annál nagyobb... V :) iszont érdekelne a véleményetek, hátha sikerül megtalálni az igazit!

Kiinduló szempontok:

- a keret max 2M Ft + 20% tartalék ráfordítás az induló szervízre (nem ragaszkodom a teljes keret kihasználáshoz)
- napi kb. 70-70 km ingázom munkába (főként autó- és főúton, minimálisan városban), váltott autóval járunk így egy évben mindennel együtt kb. 20-30.000 km kerül az autóba
- az út eléggé veszélyes és előzni is gyakran kell, így a megbízhatóság, biztonság és az erő fontos szempontok (de nem szükséges egy böszme nagy motor, ami sokat eszik)
- mivel napi minimum 2 órát ülök benne, szóval legyen kényelmes és azért nézzen is ki valahogy (ez persze szubjektív)
- üzemanyagot tekintve dízel és benzin is szóba jöhet, az adott paraméterek alapján talán a dízel jobb. De mindkettőnél megvan a pro és kontra, így nehéz a döntés.
- kivitelnél sedan felé hajlok, de a kombitól sem zárkózom el

Első körben VW Passat-ot nézegettem, B5 Facelift (2000-2005, B5.5 3BG) tetszik, vagy a B6-os. Sajnos az utóbbiból szerintem nehézkes jót kifogni ennyiért...

Második körben Honda Accord, Skoda vagy Ford is szóbajöhet. De nyitott vagyok szinte bármilyen ötletre, ami tudja ezeket az elvásárokat!

Mit ajánlanátok a fenti szempontok alapján? Milyen modell, milyen motorral?

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#149887) Dr.Zoo válasza Szoll92 (#149886) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

A 2.0 B6 Passat motorra keress rá, mielőtt belenyúlsz. Motorkód alapján lehet találni róla részletes leírást.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#149888) rbalint88 válasza Szoll92 (#149886) üzenetére


rbalint88
addikt

Volvo D5 kell neked.

(#149889) 8th válasza Szoll92 (#149886) üzenetére


8th
addikt

A 2.0 PDTDI motorokat messze elkerülném viszont a B6 Passat 1.9 PDTDI motorral nem rossz választás. Maga az autó is jó meg az a motor is. Hátrányként annyit megjegyeznék, hogy csak kézi váltóval párosították ezt a motort és az a 105hp/250Nm nem túl fickós. [link] Persze országúton ahol nem álló helyzetből kell mozgásba hozni a közel 1,5 tonnát akkor nem érződik olyan lomhának, lehet vele normálisan előzni. Egy szolid chiptuning kell neki füsthatárig és egyből megtáltosodik a paripa. Olajcsere szigorúan 15 ezrenként még véletlenül sem kijelzés szerint és sose lesz baja a világból kimegy 6 literrel. Ideális utazóautó. 2M forint alatt bőven megáll a történet vásárlást követő szokásos szervizeléssel együtt is. Nem drága autók már ezek, mármint a gyengébbik motorral szerelt kézi váltósok.

(#149890) vzsryl válasza Szoll92 (#149886) üzenetére


vzsryl
nagyúr

S60-S80 D5.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#149891) lenko válasza 8th (#149874) üzenetére


lenko
aktív tag

Szar helyről származik, oda nem figyelő tulajjal, garázst nem látott, kb. ezzel :F
Amiket te felsoroltál most produkálja kb. a régi G3-om ami 21,5 éves most....

Az enyém 2001 utáni, az égvilágon semmi nem rohad rajta, topic treffenen látták már párszor, ezt mivel magyarázod? :o Alján is csak a hővédő lemez felfogatók rozsdásak. Az előző passatomon még az sem volt az ami 7 évvel idősebb volt...(full garázsos, kevés km, 1 tulaj stb...)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#149892) lenko válasza FrankMonzano (#149878) üzenetére


lenko
aktív tag

Kinek mit jelent a foglalkozás... :) Haveromnak azt jelenti, hogy havonta 1-2x lemossa, meg 2-3 havonta 1x kiporszívózza. :))

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#149893) Napfénysüti válasza Kornel (#149884) üzenetére

Van olyan 2007-2009 körüli alsóközepes autó amire annyira nem jellemző a rozsda, illetve azért megbízható típus?
Ilyen gépeket nézegetek de kissé már tanácstalan vagyok hogy mi lenne a jó választás ami annyira nem kényes. :(

Més que un club!

(#149894) Tom1939 válasza Napfénysüti (#149893) üzenetére


Tom1939
őstag

Hyundai i30 (csak 1 járműves, de saját tapasztalat, már 10 éve, új korától szolgál).

(#149895) ß3NC33 válasza focvis (#149852) üzenetére


ß3NC33
tag

Köszi a válaszokat!

focvis: tudod, 1.6 szívóról váltok, ahhoz képest minden lépni fog:) na meg talán egy ilyen dízel lenne nekem az arany középút, sportosabb is, de mégsem zabál 10+ litereket.

Jövő héten elugrok megnézni, kipróbálni. Remélem meglesz még addig..

(#149896) nandow válasza Djuree (#149869) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszi a választ!
De sajnos valahogy nem igazán jön be az Accord.

Erre esetleg másnak véleménye, gondolata? :)

(#149897) ß3NC33 válasza ß3NC33 (#149895) üzenetére


ß3NC33
tag

Apropó, ismertek vmi jó szakit Fehérváron, akihez elvihetném átnézetni?

(#149898) Studi válasza nandow (#149896) üzenetére


Studi
addikt

Én hasonló kerettel 407-es Peugeot vettem. Hátsó sor ebben mondjuk szűkös, cserébe elöl fotelek vannak. :K Motorkínálata rendben, nincsenek különösen kényes típusok közte. Érdemes ránézni a hazai kínálatra, méretükhöz/felszereltségükhöz mérten alulárazottak.

(#149899) Integrale válasza Napfénysüti (#149893) üzenetére


Integrale
veterán

Fiat Bravo 1.4 T-Jet, vagy a párja a Lancia Delta, szintén ezzel a motorral. Golf 5-6, Peugeot 308/Citroen C4.

"Bad reklám is reklám too"

(#149900) kisza25 válasza Napfénysüti (#149893) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kia ceed, i30

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.