Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72601) stingy2 válasza Hi!King (#72599) üzenetére


stingy2
senior tag

Szerintem itt az lesz a lényeg, hogy ETÜ, vagy nem ETÜ ügylet. (nem néztem utána, csak egy gondolat)

INTJ

(#72602) Feriboy2 válasza Vesa (#72600) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

én ennyit biztosan nem mernék wisera vagy revolutra bízni.
bankodtól kérjél egyedi árfolyam ajánlatot, pl mkb-nál 50 ezer euró felett lehet kérni: [link]

(#72603) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Lassan lehet érdemes lehet Forintot longolni, legalábbis a Mari néni is EUR-t USD-t vesz kontraindikátor alapján :))

(#72604) Vesa válasza Feriboy2 (#72602) üzenetére


Vesa
veterán

Thanks! :R

A tudomány a valóság költészete!

(#72605) pictigjis válasza mauimagic (#72603) üzenetére


pictigjis
senior tag

pont erre gondoltam en is tegnap :)

(#72606) Oppenheimer válasza Vesa (#72600) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Wise

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#72607) avl válasza Vesa (#72600) üzenetére


avl
aktív tag

ha banktól kérsz erre ajánlatot, érdekelne az összevetése: revo, Zen vs. bank egyedi ajánlata
....szerintem még ekkora összegnél is gyengébb a bank ajánlata

(#72608) Tapsi válasza Vesa (#72600) üzenetére


Tapsi
addikt

Wise. Nemrég váltottam ekkora összeget, és pikk-pakk megvolt.

(#72609) Stanlee válasza Oppenheimer (#72606) üzenetére


Stanlee
őstag

Én is a wise-ot használnám, csak talán nem egy tranzakcióban, vagy esetleg felkészülnék, hogy rákérdeznek, mégis honnan van a pénz.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#72610) TrollBalint válasza AcCEsS (#72586) üzenetére


TrollBalint
addikt

Zen-nek van topikja és én voltam a béna, hogy nem találtam, vagy abszolút nincsen? Kicsit utánanéznék mi is ez, mielőtt belevetem magam. (És itthon megkapom, hogy minek még egy kártya :DD)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#72611) Peetey91 válasza TrollBalint (#72610) üzenetére


Peetey91
senior tag

(#72612) avl válasza Oppenheimer (#72606) üzenetére


avl
aktív tag

hárman is írtátok Wise-ot; Wise vs. ZEN összevetés (több szempontból, költség, árfolyam, biztonság, gyorsaság, ...) hogy néz ki ?

(#72613) Oppenheimer válasza avl (#72612) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem tudom, en nem rugozok tized szazalekokon, es hasonlo nagysagrendet attoltam mar wise-on.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#72614) Bugarov válasza Lex Icon (#72577) üzenetére


Bugarov
aktív tag

:U
nem, ugy működik ahogy hi!King leirta

(#72615) LanyUs válasza PredatorZoli (#72590) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én is ezt olvasom ki a törvényből ( Szja. tv. 67/A. §, Szja tv. 67. § ).
Ellenőrzött tőkepiaci ügylet és a másik árfolyamnyereség, a kettő nem állítható szembe. Ami viszont meglepett, hogy az árfolyamnyereség után 2022.01.01-től 13%-os szoc.hot is kell fizetni.
Voltam a befektetési tanácsadónál. K&H állampapír bef.jegy a közkedvelt most, de nekem nem szimpi. Sőt az összes alapjuk a medve piac miatt jelentős mínuszban. Viszont nem tanácsolta az állampapírokat sem. Inkább a jelenleg "jóárazott" részvénypiac felé tendált volna. Személy szerint neki érdekeltsége van bitcoin és ethereumban is, de azt hivatalosan nem ajánlhatja. Egyedi részvényt nem sorolt fel. Valószínűleg kivárok még DKJ-vel államkincstár ép. számlán, majd elkezdem csipegetni az otp-t vagy a tkom-ot.

[ Szerkesztve ]

(#72616) Stanlee válasza avl (#72612) üzenetére


Stanlee
őstag

Mar irta elottem oppenheimer forumtars, ill. nekem nagyon nem egyertelmu ha csak egyszeruen ranezek a ZEN oldalara, hogy hogy fog rajta valaki es mennyiert atporgetni kb. 70 ezer eurot. A wise/revo/currencyfair azert sokkal egyertelmubb, rogotn latja a delikvens, hogy mennyit fog kapni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#72617) VoltanIgor


VoltanIgor
tag

Wise az megy simán online is, nemcsak telefonos applikációval, mint a Revolut, ugye? (gépen szeretek ügyeket intézni, nem szeretem az applikációkat, ha nem muszáj, nem használom)

(#72618) julius666 válasza VoltanIgor (#72617) üzenetére


julius666
addikt

Igen, a Wise-nak az apphoz hasonló fasza webes felülete is van, ahol mindent intézhetsz ugyanúgy, kiírja előre szépen a költségeket (már ami a Wise oldalán keletkezik), stb.

Ha kell amúgy tudok én (vagy más is innen) invite kódot küldeni:
Earn 22,500 HUF for every 3 friends who transfer over 60,000 HUF. They'll get a fee-free transfer up to 150,000 HUF.

[ Szerkesztve ]

(#72619) Brandynew válasza VoltanIgor (#72617) üzenetére


Brandynew
őstag

Revolutnak is van webes felülete. Igaz, kevesebb funkció érhető ott el.

(#72620) AcCEsS válasza TrollBalint (#72610) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Van egy nem túl aktív topikja: Zen.com néven

u.i. Ja, most vettem észre, hogy már válaszoltak... :U

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#72622) avl válasza Stanlee (#72616) üzenetére


avl
aktív tag

o.k.
eddig a Revolut vs. Zen vs. Wise -hoz ezt irtatok:

- Wise felülete egyertelmü, atlathato

amire en keresek: Ft-tal feltöltes, atvaltas €-ra es € elutalasa onnan;
nekem eddig csak Revolut van, az ingyenes limit (<350e HUF) alatt "dolgoztattam", de nehany alkalommal többet szeretnek atvaltani

erre Zen vagy Wise a gazdasagosabb ?

(#72623) Ringman válasza ArGab (#72621) üzenetére


Ringman
nagyúr

ehhez tegyük hozzá, hogy 6% a háztartási energia aránya az inflációs kosárban és a rezsicsökkentett gázárnak kb ötszöröse a piaci ár (és még nem keresett rajta senki).

csúnyán nézne ki a szám a piaci energiaárakkal.

(#72624) ArGab válasza Ringman (#72623) üzenetére


ArGab
őstag

Ez így szerintem csalós, mert ezzel valójában csak a szőnyeg alá van söpörve a probléma. Ipari szereplőknek nincs hatósági áras energia, se üzemanyag. Tehát minden másba begyűrűzött/begyűrűzik a piaci ár most is. De tekintve, hogy nem a fán terem az energia, hanem nagyrészt importálni kell kemény valutáért (aminek ráadásul külön rosszat tesz a gyenge forint is), ezt a számlát előbb utóbb valaki így is úgy is ki kell fizesse. Márpedig a kifejezetten rezsitámogatási céllal bedobott különadókat, amiből ezt részben finanszírozni akarja a kormány, igenis átterheli mindenki a termékek és szolgáltatások árába. Ez viszont végül ugyanúgy az inflációt fogja növelni.

(#72625) Ringman válasza ArGab (#72624) üzenetére


Ringman
nagyúr

persze, nem lehet csak simán korrigálni ezzel, de a valós szám biztos rosszabb lenne, mint ez az elkent (ami vsz. részben újabb állami hitelfelvételekből fedezett, részben tippre a még olcsóbban megvett gáztartalékokból megy a lakossági gázellátás, miközben a gáztározókat inkább tölteni is kellene)

(#72626) AcCEsS válasza avl (#72622) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Én pár hónapja kezdtem el a Zen-t használni, eddig pozitívak a tapasztalataim. Egy ideig gond volt a Google Pay-en keresztüli feltöltéssel, de kijavították a hibát. Tök egyszerű a használata, általában jobban vált, mint a Revo, utaltam is róla már többször, azzal sem volt gond. Igényeltem fizikai kártyái is, azt nem tudom mindek, de olyan szép fehér. :) Viszont van 0.99EUR havidíja, ami persze egy-két ide-oda konvertálással simán "kitermelhető"! :)

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#72627) AcCEsS válasza ArGab (#72621) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Úgy látom ezt az adatot már kezdi "meghálálni" az USD meg az EUR árfolyama... :((( USD +6.55 reggel óta. Mindjárt beéri az eurót, ami "csak" +3.70...

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#72628) ArGab válasza Ringman (#72625) üzenetére


ArGab
őstag

Igen, kb annyi hatása lehet, hogy kicsit tompít a mértékén meg kicsit talán időben elnyújtja. Amúgy úgy emlékszem pont ezen ok miatt már tavaly ősszel/télen is az olcsóbban betárazott gázkészleteket kezdtük felélni, azért is ilyen pocsék a tározók töltöttsége.

AcCEsS: Ja, pont ez jutott eszembe nekem is, hogy lehet ezzel akkor máris sikerült negálni a kamatemelés meg az EU felé mutatott kompromisszumkészség hatásait. :(

(#72629) avl válasza AcCEsS (#72626) üzenetére


avl
aktív tag

köszi.
és miért a Zen-t es nem a Wise-ot a Revolut mellé ?

(#72630) AcCEsS válasza avl (#72629) üzenetére


AcCEsS
senior tag

A Wise is jó lehet, de a Zen a havidíjon kívül teljesen díjmentes (a legkisebb csomagban 5000 euróig).

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#72631) Stanlee válasza ArGab (#72624) üzenetére


Stanlee
őstag

Par nagyobb ipari gazfogyasztoval van kapcsolatunk. A legtobbnel pont most futnak ki a hosszutavu szallitasi szerzodeseik, ugye a gazev az oktober 1-el kezdodik. Kb. 40-rol 130-ra fog felugrani a foldgaz ara, ill. a szabadpiacion a spot arazas 170 €/MWh holnapi szallitasra, kb. 2 hettel ezelott 80 volt. A lenyeg, hogy ez nem olyan merteku arnovekedes, amit nem fognak tovabbadni. Ez akkora plusz koltseg, hogy a termekek araban gyorsan meg fog jelenni.

A masik, hogy az onkormanyzatok beszerzesei nagyon rosszul szervezettek es idozitettek. Tehat ott is olyan merteku novekedes lesz a foldgaz araban, hogy a szo szoros ertelmeben ossze fognak omlani. Az, hogy az inflacio mit takar, tok mindegy. Ha az iskolaban, ovodaban, kozepuletekeben nem lesz penz futesre, megerzi majd az atlagpolgar, akkor is, ha nem lesz az inflacio csak 10% eves szinten.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#72632) julius666


julius666
addikt

Piszlicsáré összeget (230e) forgattam volna DKJ-be, 08.31-ig nincs egyik lejáratból sem már ennyi se... :(((

Hazai pénzügyi rendszer hogy meg lett nyomorítva (magas díjak), betéti kamatok nuku ugye nincs igazán más értelmes forint alapú befektetési opció idehaza, gondolom rárepült mindenki. Kincs ami nincs lett ez is már, mint a hatósági áras cuccok.

(#72633) snipr válasza avl (#72629) üzenetére


snipr
aktív tag

Szeritnem egy cipőben járunk, én is azt keresem hogyan tudnék a legolcsóbban valamivel többet átváltani havonta, mint amit a free revo havi kerete enged. A ZEN tűnik egyelőre nyerőnek (0.99EUR havidíjért 3kEUR topup ingyenes / 5kEUR váltás mellett - azt nem tudom a topup-ot mennyivel sarcolják ha ki akarom használni a teljes havi 5kEUR keretet). Utalni csak egyet lehet ingyenesen, de ez nem biztos, hogy számít, hiszen a kártyával tudod topup-olni revolutra az átváltott EUR-t ha esetleg havonta több részletben szeretnél váltani/mozgatni, revoról meg mehet tovább ingyen brókerhez/devizaszámlára.

Wise ezzel szemben sarcolja a váltást (0.44%-al talán)

[ Szerkesztve ]

(#72634) Genesist válasza julius666 (#72632) üzenetére


Genesist
tag

Viszik mint a cukrot. Én kedden még tudtam venni a 08.24-es lejáratúból nagyobb összegért. A korábbi lejáratúakból viszont már nem. Az ügyfélszolgálatos hölgy az ÁKK tájékoztatása alapján azt mondta, hogy rábocsátás nem várható.

(#72635) Ra3 válasza Genesist (#72634) üzenetére


Ra3
őstag

DKJ-ból párhetente adnak ki új sorozatot, ha az elfogy akkor annyi, amit mi most rövid lejáratúakat vadászunk azok kvázi másodpiacosak amit valaki visszaváltott az AK-nál.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#72636) germinator66 válasza Dare2Live (#72574) üzenetére


germinator66
aktív tag

Én csak a pletykát írtam le, de ez a helyes sorrend. Először minimumadóba beleállunk, majd jön a pátriárkás kör, aztán a minimumadóból hirtelen kihátrálunk. Erre mondják, hogy a franciák nem vették végül le Kirillt, ez arcvesztés volt M.O.-nak, ezért jött a "visszavágás".

(#72637) julius666 válasza Ra3 (#72635) üzenetére


julius666
addikt

Pontosan értem miért tud kifogyni a készlet, csak azért (normál időben) nem túl gyakori jelenség az ilyen gondolom.

Annak fényében meg egészen elképesztőnek tartom, hogy a bankbetéteknek illene lassan ennyit hoznia, illetve még így is masszívan negatív a történet az inflációt számításba véve. Azt nézve meg pláne, hogy jóval többet esik maga a forint is, mint ezek hoznak. És mégis az van mint amit Genesist írt, hogy viszik, mint a cukrot (ráadásul valszeg a háziasszonyok maguk, nem tudom iparági szereplőknek milyen hozzáférése van a MÁK-hoz), mert ennyire nincs más egyszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#72638) emvy válasza julius666 (#72637) üzenetére


emvy
nagyúr

> Azt nézve meg pláne, hogy jóval többet esik maga a forint is, mint ezek hoznak.

Mas a kockazati profil. Ahogy irtam lentebb, a piac jelenleg alacsonyabb esest araz, mint amennyi ezeknek a hozama.

while (!sleep) sheep++;

(#72639) Ixion77 válasza julius666 (#72632) üzenetére


Ixion77
őstag

09.07. még van per pillanat.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#72640) Ra3 válasza julius666 (#72637) üzenetére


Ra3
őstag

Sokan nem feltétlen a home bias miatt veszik, hanem mert nem bírják nézni ahogy máshol értéktelenedik a forintjuk, itt legalább van valami szemmel látható haszna, és amúgy itthon fog kelleni nekik a pénz pár hónap múlva.
Egyik ismerősöm a babavárót tartja DKJ-ban, mert úgyis forintban kell visszafizetnie, mondjuk még így is bőven jobban jár mint egy másik ismi aki novemberben kriptoba rakta az egészet.
A deviza vásárlással macera van, költségek is járulnak hozzá, meg kérdés hogy visszaváltáskor mennyi lesz az árfolyam, szóval valahol megértem hogy nehezen mozdulnak az emberek.
Amúgy már ez is a pénzügyi tudatosság egy átlag feletti foka itthon, most nincs meg fejben de bőven 10000 mrd feletti összeg áll 0 közeli kamaton valami bankszámlán az embereknél, na az a durva bukta.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#72641) aAron_ válasza julius666 (#72637) üzenetére


aAron_
őstag

Én nem teljesen értem. Másodpiacon nincsen likviditás? Államkincstárnak nincsen OTC összeköttetése? Korábban OTP-vel kapcsolatban kérdeztem, ott egyáltalán nem volt DKJ. Számomra ez elég érthetetlen. Ha meg ennyire túl kereslet van, akkor túl magas a hozam. Olcsóbban is tudná magát finanszírozni az állam. Valahol valami nem stimmel, nem hatékony a piac.

What is your ikigai?

(#72642) Ixion77


Ixion77
őstag

A Magyar Államkötvények hogy működnek?
Ha most veszek 2025/C-t, aminek eladási hozama 9.25%, akkor minden évben fizeti fixen ezt az összeget? Vagy ez valamitől függően változhat?
Van ennek valahol értelmes leírása? Még a kibocsájtási dokumentumot sem találom...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#72643) Lex Icon válasza Ixion77 (#72642) üzenetére


Lex Icon
senior tag

(#72644) Ixion77 válasza Lex Icon (#72643) üzenetére


Ixion77
őstag

Tehát évente 1%-ot fizet, a többi nyereség pedig abból adódik hogy most 76,90 valamiért (forint?) vehetem, majd pedig lejáratkor 100 valamit ad vissza, ugye?
Lehet tudni valahonnan hogy ebből mennyi van készleten, azaz mennyi vehető jelenleg?

Szerk: Köszi a táblát, az is hasznos. A 2025/B-nél miért üres az utolsó két oszlop?

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#72645) Pharaoh válasza Ixion77 (#72642) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Ha jól látom a névértékre 1%t fizet. De mivel névérték alatt veszed meg, így magasabb lesz ez a kamat hiszem kevesebb befizetésére kapod.

(#72646) SzGee válasza julius666 (#72637) üzenetére


SzGee
aktív tag

már miért hozna ennyit egy bankbetét? a kormány azért sarcolta meg a bankokat, mert nyerészkednek a kamaton, ha most normális kamatokat adnának a betétekre, akkor ugyan miből fizetnék be a milliárdokat a Viktornak? ez a hajó elment, sosem lesznek már normális kamatok

If you leave me, can I come, too?

(#72647) Oppenheimer válasza Ixion77 (#72642) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ugy mukodik mint minden normalis fix kamatozasu kotveny. Ha utananezel a kotvenyek mukodesenek (kiszamolo video is van errol), akkor erteni fogod.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#72648) Ringman


Ringman
nagyúr

(#72649) Lex Icon válasza Ixion77 (#72644) üzenetére


Lex Icon
senior tag

76,9%-ra vetítve 1,3% kamatot kapsz, a névértéket a végén kapod meg.

A 2025/B-nél miért üres az utolsó két oszlop?
Gondolom, aznap nem volt jegyzés rá.

Ahogy Oppenheimer írta, érdemes megnézni a Kiszámolós videó 5. előadását! Te pénzed, saját érdeked. ;)

(#72650) Boond válasza Lex Icon (#72549) üzenetére


Boond
addikt

Pedig én úgy tudtam ez szakmai topic, és nincs itt semmi politika... :DDD (És még csak nem is kommenteltem, rám sem lehet fogni).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.