Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73651) Mauzes


Mauzes
őstag

Provokatív kérdés, Zsiday Viktor kapcsán. Viszonylag nagy tiszteletben álló befektetési szakember, sokan adnak a szavára, sokszor szólal meg. Hozzáteszem, én is szoktam olvasni. Viszont eközben nem tudom kiverni a fejemből a Citadellát:

Nem tudom, mennyi hitelességet lehet adni annak, aki ilyen gyalázatos teljesítményt ért el az aktívan kezelt alapjával az elmúlt években. Szerintetek van korreláció vagy ez hülyeség?

(#73652) robag93 válasza Mauzes (#73651) üzenetére


robag93
aktív tag

Mert az aktív alapkezelő a befektetések sámánja. Kuruzslás :)

(#73653) avl válasza PredatorZoli (#73634) üzenetére


avl
aktív tag

:-)

revolut standard-on ?
mar vettel is belöle ?
jol gondolom hogy a "szokasos" ETF-jeid (JPGL, IWMO, ZPRV, XDEV, FLXE, 5MVL, ZPRX) valamelyiket/többfelet ?

(#73654) avl válasza Lex Icon (#73640) üzenetére


avl
aktív tag

bevallom en ezt nem tartom a legrosszabbnak
nyilvan szebb lenne, ha azt mondanak: ilyen a tervünk, kerünk reakciokat, hogy figyelembe tudjuk venni, es azok szerint modositjuk az eredeti elkepzelsünket

tehat csak a duma a különbseg (nem egyböl "törveny, rendelkezes" -nek hivva, hanem elkepzeles/terv-nek és "össznemzeti konzultacio" azaz höbörges utan modosul es az lesz a rendelkezes/törveny)

elnezest a szohasznalatert

...szerintem iparban és sok egyébben is igy megy ez: több körben pontositas, "tuning"

(#73655) avl válasza Mauzes (#73651) üzenetére


avl
aktív tag

[https://hold.hu/wp-content/uploads/2021/09/havitajekoztato-HU0000707948-Citadella-A.pdf]

"Az idei mínuszok alapvetően három nagy tételnek köszönhetőek. A két nagyobb a kötvénypozíciók, és a rövidebbtávú kereskedési pozíciók árfolyamvesztesége, illetve a harmadik a hosszabb távra tartani kívánt görög bankok árának esése volt. A kötvénypozíciók árfolyamesése azonban egyben azt is jelenti, hogy
jelenleg már hozzávetőlegesen 10% körüli illetve a feletti éves hozamot biztosító eszközök (IRS, vállalati kötvények) teszik ki a
portfolió nagy részét, ami a következő nagyjából két évben várhatóan realizálódni fog. Emellett optimista vagyok a görög
eszközök kilátásait illetően is, így abban reménykedem, hogy a következő 2-3 év átlagában kétszámjegyű éves hozamot sikerül
elérni. Természetesen erre nincsen semmiféle garancia...."

aki felnött, az eldönti mennyire hisz Neki, hiszi ezt el

(#73656) D1Rect válasza avl (#73654) üzenetére


D1Rect
félisten

Én kisebb csapatokat próbáltam a lehető legdemokratikusabban terelgetni.
Kib@szott rémálom.
Az egyetlen ami működött, hogy "ez van és kész".
A fele leszarja, a negyedének tetszik, a másik negyedének meg minden baja van.

Teljesen mindegy mit csinálsz, egy jelentős részének úgyis baja lesz vele.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#73657) Mauzes válasza avl (#73655) üzenetére


Mauzes
őstag

Ezért mutattam 5 évre a hozamtáblát, rövid távra bármit lehet magyarázkodni. :)

(#73658) AMD Power


AMD Power
titán

Az én alkalmazások rossz vagy az OTP napok óta kerek 8000 áll? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#73659) PredatorZoli válasza avl (#73653) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

currencyfair-en és revolut standardon.
Eredetileg a currencyfair-on akartam dollárra váltani, de az adóegyezmény miatt végül egyelőre azt pihentetem és euróra váltottam majd a randomhoz küldtem. Még úton van, de a szokásos etf-ek lesznek belőle a szokásos arányban.
Currencyfairen kb annyiért váltott mintha a revolut standardal csináltam volna a keret túllépése után szoval mind1, most kifizettem, ez most ilyen volt.
Revon meg most volt a limitfordulóm és így 2x is gyorsba egymás után 1 nap át tudtam váltani 700k-t ingyenes kerettel.

(#73660) aujjobba válasza AMD Power (#73658) üzenetére


aujjobba
addikt

Nalam most epp 8ezret mutat, de a tegnapi napon belul latszanak mozgasok, es azelott is, igaz kicsi mozgasok.

(#73661) Moleman válasza AMD Power (#73658) üzenetére


Moleman
addikt

Napon belül mozog, de 3 napja 8000-en zár. :K

(#73662) aujjobba válasza Mauzes (#73657) üzenetére


aujjobba
addikt

Mindekozben egy egyszeru IWDA tizeves atlaga 9% felett van USD-ben, az alap indulasatol is 8.5% evesitve.
Hany szazalek lenne ez forintban szamolva, bele se gondolok.
Na majd most eljon a magyar aktiv alapok szarnyalasa, ahol ezt behozzak.

(#73663) AMD Power válasza Moleman (#73661) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor én ezt látom. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#73664) OPiiPO válasza germinator66 (#73635) üzenetére


OPiiPO
addikt

'Németh Szilárd azt felelte: ő maga dolgozik a problémán azokkal az emberekkel, akik összetartói ezeknek a társadalmi csoportoknak."' - megmenekültünk :))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#73665) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

"Bár a részletekről nem beszélt Orbán Viktor, de a rezsicsökkentés kapcsán elmondottakból úgy tűnik, hogy havi szinten fogják nézni augusztus 1. után azt, hogy az egyes fogyasztók túllépik-e a 144 köbméteres gázfogyasztást, vagy a 210 KWh-s áramfogyasztást és az efeletti részt már piaci áron fogja kiszámlázni a szolgáltató."

Ha nem átlagot néznek az brutális lesz annak aki gázzal fűt. Vidéken rengeteg családnál jön a fűtünk vagy eszünk és janban már lopni fogják a szemetet (is) fűtésre. Közben a városi másfélszobában a szingli, pár lazán bele fog férni a keretbe meg amúgy is masszívan jobban keres.
Vhol sajnálom őket, vhol beugrik, hogy ez a réteg a fidesz szavazóbázisa.

szerk: A +20-30%os élelmiszer áremelkedés ami lesz 40-50% is ezt a réteget sújtja a legjobban. Arányaiban ők költenek a legtöbbet élelmiszerre. Náluk jellemző leginkább, hogy már eddig is 0ra futottak hónap végére. És ők tudnak a legekvesebb helyen fogni.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#73666) concret_hp válasza Dare2Live (#73665) üzenetére


concret_hp
addikt

és majd minden hónapban minden mérőt ellenőriznek az egész országban :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#73667) aujjobba válasza Dare2Live (#73665) üzenetére


aujjobba
addikt

Ezen az 'elmondottak alapjan ugy tunik havi lesz' dolgon porog es sopankodik mindenki, konkretumok ismerete nelkul, arra a gyorstajekoztatora hivatkozva, ahol a felelos szemely azt se tudta mi a H tarifa, sot biztos vagyok benne akkor meg a reszleteket se dolgoztak ki.

Sracok, nem a FB-on vagyunk, hagyjuk mar ezt.
Esetleg egy hetkoznap delelotti ad-hoc nyugdijasklubban (haziorvosi rendeloben) elmegy ez, de itt kicsit eros.

[ Szerkesztve ]

(#73668) Ringman válasza Dare2Live (#73665) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha havi lesz, akkor lesznek, akik letárolják helyi gáztárolóba nyáron és majd télen elfogyasztják.

meg lesz másodpiac is :))

[ Szerkesztve ]

(#73669) Tapsi válasza Dare2Live (#73665) üzenetére


Tapsi
addikt

Nincs még rendelet, minden csak spekuláció. Körbeszaladt a neten egy táblázat, mindenki beszart, de azok is légből kapott számok. Várjuk meg a törvényt, a rendeletet, meg az első számlát. Addig csak pánikkeltés van.

Mi is íziben vagyunk már a családban.

(#73670) Dare2Live válasza concret_hp (#73666) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

felénk évek óta nincs leolvasás azt nem tudom, hogy tudják de tudják. Nem mindha számítana ennyi pénzért megoldják a szolgáltatók.

@Tapsi Hát amit mondtak az alapján ez jön ki. Amúgy egy vicc ami tvalkotás szintjén itt megy ld KATA tv helyesírási hibái. Orbán vagy akárki nem olvasta át? Vagy nem tudnak helyesen írni?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#73671) Stanlee válasza Mauzes (#73651) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem szeretek mas zsebeben turkalni, de ezert a teljesitmenyert eltesznek kb. 500 m HUF alapkezelesi dijat evente, csak a citadella alap miatt. Ha megnezed a ceg eves jelenteset, kb, 1 mrd bevetele van alapkezelesbol, ber jellegu kifizetese meg 31 m HUF.

Ez igy nem baj, mert azok akik ott tartjak a penzuket felnott emberek es a sajat donteseikert felelosek, csak ne beszeljunk penzugyi kulturarol meg aktiv alapkezelokrol, mert egy nagy semmi, amit letesznek az asztalra ennyi penzert.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#73672) Hi!King válasza Mauzes (#73651) üzenetére


Hi!King
őstag

Vakmajom már régebbóta nem mutat fel semmi érdemlegest az alapjával, mégis nagyon jókat ír makrogazdasági témakörben, de amúgy sok más témában is.

(#73673) Tapsi válasza Dare2Live (#73670) üzenetére


Tapsi
addikt

Csak annyit akartam mondani, hogy ne pánikoljunk, szusszanjunk egyet, és tények alapján hozzunk döntéseket. Persze az egy tragédia, hogy a tényeket perpill nem ismerjük.

(#73674) julius666 válasza Dare2Live (#73665) üzenetére


julius666
addikt

Remélem lesz annyi eszük odafent, hogy rendeletileg átrakassanak mindenkit átalányfizetésre, akit csak lehet. Mert a nép nagy része magától meglépni ezt úgyis sötét lesz, lásd a sok mogyorót is aki végignézte a kamatemeléseket a változó kamatú hitelében ülve (vagyis hát pont, hogy nem nézte végig).

Feltöltőórás vidéki fogyasztók (pont a legkiszolgáltatottabb réteg?) ordas módon beszopta. Jön a tákolt kályhák tele, meg a parkettával, macskával fűtés normálisabb családoknál is, nem csak a sokat lesajnált putrikban.

(#73675) PredatorZoli válasza julius666 (#73674) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ha a pénzbehajtás a cél, akkor nem fogják optimalizálni ezt.
aki nem villannyak fűt és eddig légkondizott, annak megérheti a villanyt diktálósra átkérni, ha innentől tudnak spórolni.
Szerintem amúgy a villanykeret sokkal szűkösebb mint a gáz. Szigeteletlen 65 nm lakásnál is elég a fele a keretnek gázból itt nálunk.
Villany meg légkondi nélkül is felette van, még akkor is ha a villanybojlert leszámítom belőle.
A kamatstopposokat pedig akkor vitték be igazán az erdőbe, ha addig tartják a kamatstopot amíg felmegy a kamat kb. ath-ra, aztán kirántják a szőnyeget 2 hét alatt.
Ugyanez a benzin.

(#73676) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#73675) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mire megy el neked ennyi villany? Nekunk ketten boven eleg a lakasban a rezsicsokk keret.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#73677) PredatorZoli válasza Oppenheimer (#73676) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nem tom, havi 230 kwh sima és 120 kwh éjszakai és még néha év végén rá kell fizetni.
Nincs szárítógép, se mosogatógép, se klíma.
Van 1 hűtő, 1 fagyasztó, 3 tv, 1 asztali gép ami keveset megy és két laptop ami sokat. 1 mosógép ami se soka se keveset nem megy az viszont energiatakarékos új típus.
A főzőlap gázzal megy, a sütő modern villany.
A fagyasztó 30 éves szóval az szerintem sokat fogyaszt, leviszem a garázsba mert az külön mérőhely, külön számla, de szerintem az max 10-15%

[ Szerkesztve ]

(#73678) Hi!King válasza PredatorZoli (#73675) üzenetére


Hi!King
őstag

Élethelyzet és ingatlan függő, hogy a villanykeret vagy a gázkeret a szűkebb. Társasházakban valószínűbb, hogy a villanykeret a szűkebb, illetve ha gáz fűtés van, akkor a vízmelegítés a döntő. Rossz szigetelésű családi házakban viszont a gáz a szűkösebb.

Nekünk régi, 36 négyzetméteres lakásban a negyede-ötöde lesz kihasználva a gázkeretnek, de átlépjük a villanykeretet, légkondi nincs, de villanytűzhely, villanybojler van. Nem fogom emiatt lecserélni a villanybojlert gázbojlerre, az átfolyós gáz vízmelegítőt eleve gyűlölöm, mindig csak a szívás van vele, de tárolós gázbojlert sem szeretnék, mert ahhoz nem mernék magam hozzányúlni a villanybojlerrel szemben, amit egyszer már cseréltem is, meg ki is szoktam néhány évente pucolni.

(#73679) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#73677) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Tuti a fagyaszto a ludas. Csereld le, vagy egyaltalan ne legyen! :D
Mondjuk az is kerdes a 3 TV mennyit megy.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#73680) Dare2Live válasza Tapsi (#73673) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én tuti nem pánikolok a villany érint a 2 gyerek + mindketten folyamatos HO miatt de megoldható majd páros heteken bejárunk dolgozni vagy pl amikor fulon pörögne a légkondi. Vagy úgy megyünk szabira és nem most. Ugyis kicsit leépültem szociálisan. Meg ITs vagyok de még a feleségem bruttója is 7számjegyes... annyira nem vág földhöz. Német, angol megy spanyolt tanulgatom. Ha übergáz van ide értve pl hogy 34fős osztály indul kisfiamnak elsőben akkor lépünk.

Csak az országért sír a szivem. Ez az egész ami megy nagyon el lett k*. Nem kicsit nagyon.

@Hi!King: kiszamolo Miklios is egy befektetési antitalentum de amiket ír azért jók.

@PredatorZoli 12 havi BUBOR jelenleg 12.5% év végére lesz ~16-18?% arra jön a +2-3%. Már látom, hogy vhogy befizettik a megháromszorozódott gázszámlát erre jön az első törlesztő egy olyan számmal, hogy keresztbe áll a szemük. Én most azon filózok, hogy mibe rakjam, miből vegyem ki a pénzt dec 31ig, hogy jan elején ha kell végtörlesszek. MÁP+ helyett vmi javaslat? DKJt nem szoktam venni. Euro/USD? :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#73681) Catman


Catman
aktív tag

Nálunk a villany és a gáz is átalány elszámolással megy. A villanyt úgy számolják, hogy az előző évi fogyasztást osztják 12-vel, viszont a gáznál egy hőmérsékletfüggő becslést alkalmaznak. Emiatt télen nekünk is kilóg az átlagból a havi fogyasztás, hiába van átalánydíjas elszámolás, és férünk bele az éves keretbe. Nem tudom, hogy ez minden szolgáltatónál így megy-e...

(#73682) julius666 válasza PredatorZoli (#73677) üzenetére


julius666
addikt

Ez irreálisan magas fogyasztás az általad leírtakhoz, nekünk klímával, indukciós főzőlappal, szárítógéppel is kevesebb. Fagyasztó biztosan sokat eszik, de megérné ránézetni a villanyórára is a szolgáltatóval. Elvileg tud az is szarul mérni.

(#73683)



addikt

Én 50nm-en 2 fővel elvagyok 135-140 kwh-ból. Valszeg 2 gyerekkel és +2 szobával is simán beleférnék a keretbe. Szóval ilyen szempontból úgy gondolom nem fukarul húzták meg a határt. Egyedül azokkal szemben nem fair, akik villannyal fűtenek, vagy melegítenek vizet, de erre talán még kitalálnak valamit.

- full home office, laptop legalább 16 órát megy, 30" monitorral
- esti filmnézés nagy projectorral
- elektromos tűzhely és sütő, rendszeresen használva
- mosó- és mosogatógép mindig a legerősebb programon megy
- van egy 2 vinyós NAS, ami 24/7-ben működik (ezzel tudnék spórolni havi 10+ kwh-t)

Gáz nem játszik, mert távfűtés van, de kíváncsiságból megnéztem és az éves fűtés és vízmelegítésre ~470 m3 gáznyi energiát használunk. Ez alapján az a keret is kényelmesen elég kell legyen bő 100nm-re, akár 2 gyerekkel. Rendesen szigetelt házban még többre.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#73684) avl válasza PredatorZoli (#73677) üzenetére


avl
aktív tag

a hütö es fagyaszto komoly összetevök (lehetnek)

par eve a kb. 20 eves hütö csereje akkori A+ -osra, kb. evi 230 kWh-s csökkenest adott nalunk, ami kb. havi 19 kWh különbseg

(#73685) concret_hp válasza (#73683) üzenetére


concret_hp
addikt

én még mindig kíváncsi vagyok, hogy hogy lesz elszámolva társasházak:

közös áram fogyasztása (a 210 kw-ból egy bármilyen társasház ahol van lift tuti kilóg),
fűtése ahol házközponti fűtés van (ez nagyjából minden társasház ami az ezredforduló óta épült, de legalábbis a nagy része)?

nekem egyébként utóbbi 5 hónap havi 110kwh körüli átlagot ad ki, úgy, hogy 95% HO, igaz minden A++ legalább, meg ledes égők.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#73686) tlac válasza Dare2Live (#73665) üzenetére


tlac
nagyúr

ez viszont az éves keretnél visszamenőlegesen írja..
[link]

(#73687) Ringman válasza tlac (#73686) üzenetére


Ringman
nagyúr

óraátírásnál mi lesz?
az új fogyasztó megkapja az előző átalányát? nem tűnik ez átgondoltnak most sem.

(#73688) Dare2Live válasza (#73683) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a gyerek a "probléma", a fűtőszálas villanyfűtés meg a rengeteg szigeteletlen ház meg. Ez utobinak a fő oka meg pont az, hogy 10éve megy a nem lesz több a rezsi csak ha Gyurcsány rezsidémon. Erre jön rá, hogy pont vidéken van rengeteg ilyen ahol bizony nem BP, Szfvár, Győr, Debreceni fizetés az általános és ha a rezsi évi 1misivel több lesz az akatasztrófa.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#73689) concret_hp válasza concret_hp (#73685) üzenetére


concret_hp
addikt

mondanóm lényege igazából: mennyivel egyszerűbb lett volna azt mondani, hogy mostantól piaci áron megy minden bulika, de mindenki kap X forint támogatást / hó (max annyit ami a fogyasztása)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#73690) Kasya


Kasya
nagyúr

Biztos sokszor volt kérdés, de nem találom a jó kulcsszót rá a keresőben...
MÁK esetén az eladás mennyi idő alatt utalódik ki a számlára? Azonnalira emlékszem (10m alatt)...


aujjobba
Ahh...akkor várok. Azt hittem, azonnali. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#73691) #65537792 válasza Ringman (#73687) üzenetére


#65537792
törölt tag

Nálunk is ez a helyzet. Decembertől lakunk az új helyen. Hát kíváncsi leszek.

(#73692) aujjobba válasza Kasya (#73690) üzenetére


aujjobba
addikt

Elveszlik a megtakaritasi topikhoz tartozo minden lenyeges info a rezsitengerben.

Az AK nincs bekotve az azonnali fizetesi rendszerbe, szoval ha ma inditod lehet mar csak hetfon kapod meg, esetleg ma delutan.

(#73693) Rolly válasza tlac (#73686) üzenetére


Rolly
veterán

az a baj, hogy politikusok úgy hoznak "törvényeket", hogy sík hülyék az adott témakörhöz... eltelt 2 nap és még mindig nincsenek alapvető problémákra megoldások:
- akinél nincs gáz azt nagyon hátrányosan érinti a változás mivel nincs átjárás a két energiaforrás között
- akinek több ingatlana / nyaralója van azt meg nagyon kedvezően
- akinek több villanyórája van azzal mi lesz? Apósom és a családban többen is csak melegvízre 120 kWh-kat fizetnek havonta... emellé már nem sok fogyasztás fér bele, közben a gázban meg felét fogyasztják mint a 'limit'
- és itt vagyok én napelemmel amivel nem tudom, hogy mi lesz.

külön inkorrekt, hogy múlt évi fogyasztás alapján számolnak el. Nagyon sok esetben például nálam is most hirtelen a fogyasztást 10-15%-kal tudom csökkenteni olyan eszközökkel ami eddig nem érte meg (egy két okos vezérelt kapcsoló, új szivattyú ami kevesebbet fogyaszt - eddig se volt pazarlás de luxus szinten használtuk az áramot napelemmel)

#73689concret_hp
igen ez lenne a jó, hogy minden állampolgár kapna X ezer forintot havonta rezsi támogatásra és azt ott használja fel ahol akarja... ha nem tudja felhasználni így járt. Ez nagyon sok okból ideális megoldás lenne:
- megoldaná a gáz / áram közötti átjárást
- ösztönözné a szegényebbeket gáz / klíma fűtés kialakítására a fa helyett (mert látnák, hogy ott van havi 50-60e ft amit fel tudnának használni)
- spórolásra ösztönözné a fogyasztókat
- és baromi jól mutatna a narancs kockában, hogy a kormány a rezsicsökkentését eddig 60e*36 hó-val támogatta...

(#73694) Stanlee válasza Kasya (#73690) üzenetére


Stanlee
őstag

Befizetes azonnali.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#73695) ivana válasza Rolly (#73693) üzenetére


ivana
Ármester

Nem hoztak még ki semmit. Csak bejelentés volt. :U

(#73696) tlac válasza aujjobba (#73692) üzenetére


tlac
nagyúr

Az AK nincs bekotve az azonnali fizetesi rendszerbe, szoval ha ma inditod lehet mar csak hetfon kapod meg, esetleg ma delutan.

nekem is a múlt hét pénteki utalásom csak hétfőn érkezett meg

[ Szerkesztve ]

(#73697) bigpocket válasza tlac (#73686) üzenetére


bigpocket
csendes újonc

A portfólió gondolatmenete sem jó így. A múltbéli fogyasztásra a szolgáltató nem emelhet díjat, nem számlázhat plusz költséget. Azért fizess többet, mert tavaly télen nem fértél bele a új keretbe? Ez olyan lenne, mintha a korlátlan net után azt mondaná a szolgáltató, hogy ezentúl nincs ilyen és lécci az elmúlt éves forgalmad után is fizess be egy összeget. Itthon még ez elmegy, de ez gyorsan eljutna uniós bíróságig.

(#73698) Rolly válasza ivana (#73695) üzenetére


Rolly
veterán

remélem azért érthető volt így is ;) de bejelentésnél már jó lenne ha törvény szinten tisztában lennének a sarokpontokkal...

(#73699) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

fogyasztóknak is meg kell barátkozni a visszamenőleges hatályú intézkedésekkel (mint ahogyan a vállalati szektor már megszokta a visszamenőleges különadó-kivetést)

Visszamenőleges lesz. A jogálam alapja, hogy nincs ilyen. Mondjuk ez csak az egyik ok ami miatt MO nem jogállam.

@Rolly Megint lesz egy szar, igazságtalan szisztémánk.

@bigpocket MOon általános a visszamenőleges tvkezés.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#73700) Ringman válasza Dare2Live (#73699) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem megbarátkozni kell, van más opció is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.