Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63951) pictigjis válasza .mf (#63939) üzenetére


pictigjis
senior tag

reggel erre keltem. de most komolyan kerdezem: nekunk csak hitelkartyank van ott, a februari zaras mar meg sem tortent. 3xx ezret koltottunk a bank penzebol, az elmult napokban fel se merult bennem, hogy szokas szerint mar a honap utolso napjara vissza legyen teljesen toltve

a tartozas nyilvan nem evul el, de valahogy eszemben sincs beleonteni a feneketlen kutba. varjuk meg, amig keri a felszamolobiztos vagy az, aki megveszi a tartozasokat? tenyleg tanacstalan vagyok :)

(#63952) gg07


gg07
tag

A magas infla,energia ár növekedés kihathat minden szektorra. Az emberek akik tobanb nyújtoztak mint ameddig a takaró ér nehezen fogják tudni fizetni a törlesztőt, úgyszintèn cégek..elbocsàjtàsokhoz, cost savinghez kell nyúlniuk. Befektetési piacon is kissebb lesz a kedv a lakosság rèszèről. Könnyen hitel válságba kerülhetünk ismét. Azt hiszem ehhez egy ponton àtkell esni és onnantól a domino effektus elindul. Könnyen lehet h ez a pont nagyon közel van. Ez egy pesszimista gondolat. Azért írom le, kíváncsi vagyok ti hogy látjátok?

(#63953) PredatorZoli válasza travix (#63944) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Szerintem ilyenkor a hitelállományát (nyomott áron, mintha nem fizető hitel lenne) eladja egy másik pénzintézetnek aki hajlandó megvenni, ebből lesz valamennyi pénze, meg még van egy kis egyéb pénze, ezt szétosztja azoknak akiknek a bankal szemben követelése van, és akit nem tudnak kifizetni, azt az OBA kártalanítja. Szerintem valahogy így mehet.

[ Szerkesztve ]

(#63954) vnorbi válasza pictigjis (#63951) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Magánvélemény, de szerintem a szerződés/szabályzat azt kell tartalmazza, hogy a havi számlakivonaton értesítenek a fennálló tartozásról és a fizetési határidőről. Ha nem volt zárás, nincs számlakivonat, akkor nincs mire fizetni (a bank vállalt felelőssége ez a papírozás, ha nem teszi meg, akkor ne várjon az ügyféltől se plusz erőfeszítést). Én nem fizetnék, amíg nincs számlakivonat.

(#63955) pictigjis válasza vnorbi (#63954) üzenetére


pictigjis
senior tag

netbank február 27. óta nincs, jelenleg sberbank.hu sincs. én ráérek, az biztos, csak soha nem voltam ilyen helyzetben...

(#63956) bigdady válasza pictigjis (#63951) üzenetére


bigdady
nagyúr

Végelszámolják nem fel... Minél előbb töltsd vissza mielőtt ha nem fizeted rád verik a késedelmi kamatokat is

[ Szerkesztve ]

(#63957) pictigjis válasza bigdady (#63956) üzenetére


pictigjis
senior tag

mint az előbb már mondtam, még kivonat sem készült. szerintem teljesen irracionális dolog lenne egy becsődölt banknak most azonnal fizetni, mellesleg a fizetési határidő a hónap utolsó napján esedékes zárás után a következő hónap közepén lenne, jelen esetben tehát március közepén

(#63958) bigdady válasza pictigjis (#63957) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem olyan nehéz kiszámolni hogy a keretből mennyi használtál fel, én feltölteném (keret minusz nem kihasznál rész :) ) . Két hetet sem várnék az tuti, szabadulnék, hisz március közepétől úgy is kamatozik majd ne aggódj. Van két heted
Nem becsődölt, nem felszámolják. Végelszámolják!. Nem vagy képben ez a három külön három féle jogi helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#63959) Tapsi válasza pictigjis (#63951) üzenetére


Tapsi
addikt

Töltsd vissza a pénzt.

(#63960) pictigjis válasza bigdady (#63958) üzenetére


pictigjis
senior tag

szerintem te meg kicsit okoskodni szeretnél :) a tény az, hogy február 28-án lett volna zárás, az mnb azonban február 28-ra és március 1-re bankszünnapot rendelt el. szünnapon nincs zárási művelet, vagyis legkorábban ma lehetne zárás, de most meg "csőd" van

kivonatot nem küldenek postán, a netbankban kéne ellenőrizni, de az február 28. óta elérhetetlen, a mobilbank le van állítva. és persze, nagyjából ki tudnám számolni, de például - kivonat híján - nem tudom, hogy le lett-e vonva a tartozásból a szerződés szerint járó 7000 forint visszatérítés, mert ha igen, nyilván egy fillérrel sem utalnék többet, mint amennyit kell

technikailag jelenleg úgy néz ki a helyzet, hogy nem történt meg az a számlazárás, ami alapján fizetnem kéne. nem arról van szó, hogy nincs pénzem, egy nagyon jól kiszámolt, jól működő rendszerben volt meg a sberbank helye, de ez most messze nem egy átlagos helyzet

[ Szerkesztve ]

(#63961) bigdady válasza pictigjis (#63960) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nincs csőd... írtam :DDD

(#63962) Tapsi válasza pictigjis (#63960) üzenetére


Tapsi
addikt

Azt a pénzt mindenképp vissza kell fizetned. Ha most visszatöltöd, akkor le van róla a gond. Ha nem, akkor egy potenciális hercehurcának teszed ki magad. Szerintem nem ér annyit az egész.

(#63963) pictigjis válasza Tapsi (#63962) üzenetére


pictigjis
senior tag

őszintén megmondom, hogy legfeljebb nagyjából tudom, mennyi az annyi, hiszen nem tudok belépni se, hogy megnézzem az egyenleget. mivel a határidő semmiképp sem most van, kb. két hetet bőven ráérek ezen gondolkodni

a héten biztos nem fogok utalni, szerencsére nem az én pénzem forog kockán (ezért szeretünk mindent hitelkártyával intézni). ami jár, az természetesen jár, de ne már körülbelülre kelljen utalnom elszámolás nélkül

[ Szerkesztve ]

(#63964) Kobe


Kobe
veterán

Randomos TBsZ re a jovairas kb mennyi ido, illetve a kozlemenyben kell e valami specko adatot megadni, hogy rogton a TBSZ re menjen a love?
HUF utalas, nem eur, usd

(#63965) Gabás válasza Kobe (#63964) üzenetére


Gabás
addikt

A forintos tbsz-nek külön számlaszáma van, megtalálod a fiókodban. Az idő a küldő banktól függ, de általában még aznap.

[ Szerkesztve ]

(#63966) Lex Icon válasza pictigjis (#63960) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Attól, hogy nincs kivonatod, még a tartozás fennáll. Ha a szerződés szerinti időre nem fizeted meg, számolják a kamatot. vagy a végelszámoló, vagy a hiteleket megvásárló bank/behajtó fogja behajtani rajtad, ami plusz költséggel járhat.
Úgy is nézheted, hogy egy bajban lévő cégbe még te is belerúgsz ezzel. A végelszámolás nem csőd, mindössze nem tudják/akarják fenntartani a működésüket, de még nem keletkeztek hivatalosan lejárt tartozásaik, amikre csődeljárást kezdeményezett volna a másik fél.

(#63967) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Üdv
Betettem 2 milliót 5 éves PMÁP-ba, de most itt a topicban olvastam véletlenül, hogy ennél az van, hogy évente a kamatot kifizetik mindenképp, tehát mindig csak 2 millió marad a kötvénybe, ez tényleg így van, jól értelmezem?
Ez kocsira félretett pénz,örültem volna ha 5 évig nagyjából tartja az értékét, addigra kiöregszik az autóm és majd beletolom egy újabba.. Csak így most akkor ehhez évente azt a (jelenleg) 130 ezer körüli kamatot külön újabb kötvényekbe le kell kötögetni évente?

(#63968) Gabás válasza Red_Bull (#63967) üzenetére


Gabás
addikt

Igen, 1000 Ft-onként vehetsz az újabbakból

[ Szerkesztve ]

(#63969) .mf válasza Kobe (#63964) üzenetére


.mf
veterán

Én is erre várok, tuti visszahúzzák, mire odaér :U
Frusztráló nézni ahogy jönnek-mennek a jó beszállók, de a pénz még mindig csak úton van...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#63970) pictigjis válasza Lex Icon (#63966) üzenetére


pictigjis
senior tag

teljesen értem, amiről szó van, de nekem ügyfélként nem lehet olyan elvárásom akárki felé, hogy pontosan tudjam, mennyit kell fizetni? a tartozás nyilván fennáll, de szemlátomást senki sem tudja, hogy ilyenkor pontosan mi a menet. hát, majd most megtapasztalom. a pénz itt van a számlán, normál helyzetben 1-jén vissza van töltve a kártya, de persze tudom is, mennyi a fizetendő. most se azt nem tudom, mennyit is kéne fizetni, se a netbankban nem tudom ellenőrizni az egyenleget, és valószínűleg már nem is fogom tudni, mert csak a végelszámolásról értesítő közlemény jön be rá. nekem azért mégse mindegy, mikor fizetem vissza, és nem hazudok, amikor azt mondom, hogy esélyem sincs eltalálni pontosan forintra. ajándékot nem adnék egy fillért se, ha meg kevesebbet utalok, ugyanúgy lehet büntetőkamatom valakitől, valamikor

de ahogy én, más se volt még pontosan ilyen helyzetben, ezt is megértem. valami lesz, egyelőre kivárok, március közepéig mindenre ráérek (nyilván a rendes hiteleket is kell tovább fizetni, de azok jó eséllyel fix összegek, a hitelkártya-tartozás meg havi változó, aminek mértékét a kivonat és a havi számlazárás hivatott tisztázni)

(#63971) julius666


julius666
addikt

http://www.zsiday.hu/blog/1998-visszainteget

Zsiday szerint már volt példa ilyenre, a k-eu befalapok kénytelenek a kifolyó tőkét a még likvid piacokon forgó részvények eladásából fedezni, ha a ruszki részvényekkel már nem lehet kereskedni. Szerinte sok más alapja nincs sem a magyar részvényárak esésének, se a forint ekkora romlásának. Viszont egyelőre hulló késekkel van tele a piac.

(#63972) Kobe válasza Gabás (#63965) üzenetére


Kobe
veterán

Koszi

Sajna csak utalnek mivel a kibaxott CIB megint all..... Meg erste is....

[ Szerkesztve ]

(#63973) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Eléggé függőleges jelleget mutat a magyar tőzsde ma is lefele ;]
Mondtam én, hogy amennyien itt vásároltatok 10 ezerért, lesz az még sokkal olcsóbb is :DDD

(#63974) Kobe válasza PredatorZoli (#63973) üzenetére


Kobe
veterán

Engem nem a tozsde aggaszt
Hirtelen ugye nem lett sokezerrel tobb a hazai mobilbankolok szama, a nagy bankok appjai megis doglodnek, mintha stressztesztelnek oket egy hete

Megis doglodik egy csomo. Mit ad isten, pont nyitaskor kezd el lehalni. Szvsz valami kisebb panikot kezdenek osszehozni Mari neniek

[ Szerkesztve ]

(#63975) ivana válasza PredatorZoli (#63973) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintetek a BUX-ba kéne belevenni vagy az OTP-be? ;]

(#63976) Segal válasza Kobe (#63974) üzenetére


Segal
veterán

Mindenki most akarja összekeresni 1000ft-ból a Ferrarira valót ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#63977) Oppenheimer válasza julius666 (#63971) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Najó ez megadta a triggert. Adtam el 900k értékben ETF-et, 380-on!!!! forintra váltottam az eurót és vettem OTP-t. Ez egy ritka jó lehetőség sztem.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#63978) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

ha nyitok rc számlát, de aztán az élet úgy hozza, hogy nem fogom használni - tervezem persze, hiszen azért nyitom - de ha mégsem, vagyis csak van és parlagon hever, az mivel járhat? erre sajnos a gyik nem adott felvilágosítást az rc oldalán.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#63979) Lex Icon válasza Agostino (#63978) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha a költségekre gondolsz, akkor nincs havi díja, se állományi díja jelenleg.

Más: Revolutról Ft utalás mennyi idő alatt teljesül mostanában? LT-s bankszámla, meg ilyenek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#63980) julius666 válasza ivana (#63975) üzenetére


julius666
addikt

BUX = MOL, OTP, RICHTER, meg +1-nek egy pirinyó Magyar Telekom.

A magyar index azon kevesek egyike, amit baromira nem éri meg megvenni. Egyszerűen összelapátolod magadnak is RC-n (0,2% a jutalék csak a forintos papírokra!), csak olyan arányban, amilyenben te szeretnéd.

(#63981) bigdady válasza Kobe (#63974) üzenetére


bigdady
nagyúr

Három banki appot használok mind hibátlan. Cib meg mindig is ramaty volt. George meg ugye mióta bevezették küzd

[ Szerkesztve ]

(#63982) pictigjis válasza Lex Icon (#63979) üzenetére


pictigjis
senior tag

revolutról forint? több nap... eddig is ennyi volt, külsős cég, a currency cloud intézi az utalásokat

[ Szerkesztve ]

(#63983) Agostino válasza Lex Icon (#63979) üzenetére


Agostino
addikt

köszi, de nem a költségekre gondolom, teljesen alap dologra: inaktivitás miatti zárolás, ilyesmi.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#63984) Sisco2 válasza Oppenheimer (#63977) üzenetére


Sisco2
tag

A forint oldalát én is így látom, legalábbis abból amit a jegybank alelnök tegnap mondott legkésöbb holnap látványosan is befognak avatkozni ez már fájó pont inflácio miatt nekik
Esélyes hogy megnyomják jobban a holnapi kamatemelést.

(#63985) Kobe válasza bigdady (#63981) üzenetére


Kobe
veterán

Ismerossel probaljuk most nezegetni az opciokat, ot erste vagja ki par sima adat letoltese utan, cib meg be sem enged....
Sajna nem csak egy app szar, a george is annyit er mint halottnak a beontes

(#63986) Peetey91 válasza Kobe (#63964) üzenetére


Peetey91
senior tag

Most utaltam be kb fél óra-40 perce Raiffeisenből. Jóvá is írták ennyi idő alatt. Nevemet és xxxxx/TBSZ/2022-t szoktam megjegyzésnek írni.

(#63987) julius666 válasza Oppenheimer (#63977) üzenetére


julius666
addikt

Hosszútávon a spermabank szanálása sem éppen rossz hír az OTP-nek... Lenne egy olyan tippem, hogy aki képes volt ilyen bankhoz menni, azok nagy arányban az OTP-t fogják választani helyette. Ha más nem, a hasonló színe miatt. ;]

#63985 Kobe
Uni nálam épp az imént teljesített hibátlanul (ismét).

[ Szerkesztve ]

(#63988) vnorbi válasza Lex Icon (#63979) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Változó, legutóbb 2 munkanap volt nálam.

Múlt héten szerdán délelőtt indítottam forint utalást Revolutról OTP-be. Csütörtökön írta a Revolut, hogy elküldték a pénzt, pénteken banknyitáskor jóváírta az OTP. Volt már hosszabb átfutás is, és talán a fogadó banktól is függ a könyvelés sebessége.

(#63989) kavalkád válasza pictigjis (#63957) üzenetére


kavalkád
aktív tag

nem muszáj befizetni, a jogutód vagy a felszámolást intéző cég behajtja rajtad kamatostul.
nincs ingyen vacsora.

(#63990) Ra3


Ra3
őstag

OTP-sek közül nézte valaki az értékpapírszámla feltételeket?
Nekem van de régóta nem használtam semmire, az az éves 700 forintos díj nem ütötte meg az ingerküszöböt hogy megszüntessem.
Most beléptem a netbankon és egyből tudtam volna OTP részvényt venni, annak az egynek a tartása is ingyenes, de hiába böngészem a feltételeket nem látom hogy a számlák közötti pénzmozgtatásnak van-e valami díja pl., a BÉT tranzakciókra 0.65%-ot ír.

szerk.:amúgy az OTP-s app is hibátlan, nem volt egy röccenés sem az elmúlt időszakban.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#63991) Oppenheimer válasza julius666 (#63987) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Meg a magas kamatkornyezet se rossz hir neki. ;] GO OTP! Sose gondoltam hogy ilyenem lesz. :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#63992) pictigjis válasza kavalkád (#63989) üzenetére


pictigjis
senior tag

sokadszor is elmondom: nem ingyen vacsora kell, hanem az, hogy pontosan tudjam, egyáltalán mennyit kell fizetni. NEM most van a határidő. én még a pénztárosnak is visszaadom, ha véletlenül többet ad vissza

de majd elintézem, nagyfiú vagyok

[ Szerkesztve ]

(#63993) vendingo válasza julius666 (#63987) üzenetére


vendingo
veterán

Én a volksbanknál nyitottam számlát, aztán sberbank lett belőle. Most itt tipródok számlaszám nélkül, a fizetésem is apukám számlájára megy. Online nyitottam 2 számlát, több nyp az átfutási idő. Gyors átváltottam a játékpénzem, aztán bevásároltam otp-t.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#63994) vnorbi válasza Ra3 (#63990) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem tudom, van-e valami kedvezményed, de a normál számlán a negyedéves minimum díj 853 forint (ami éves szinten 3412 forint). Ha régóta van számlád, akkor lehet, hogy a negyedéves díj volt 700 forint, csak ez ugye minden évben emelkedik az inflációval.

A pénzmozgás a kapcsolat folyószámla és az értékpapírszámla közt díjmentes. A 0,65%-os (minimum 1321 forintos) tranzakciós díj a normál netes megbízásra érvényes, ha nem aktiválod a OTPdirekt Bróker szolgáltatást, amivel 0,35% (minimum 199 forint) a díj. A OTPdirekt Bróker havidíja magas, 2706 forint (a 2575 forintos díj, amit az OTPdirekt mutat a megrendeléskor, tegnap óta már nem érvényes, csak elfelejtették lecserélni a képet). Az OTPdirekt Brókert akár a megbízás megadása után rögtön le lehet mondani telefonos ügyintézői szolgáltatás meglétekor telefonon, vagy személyesen bankfiókban, időarányosan csak azokra a napokra terhelik a díját, amikor aktív volt.

[ Szerkesztve ]

(#63995) avl válasza Oppenheimer (#63991) üzenetére


avl
aktív tag

azért nem rizikomentes, söt nem is széles ETF rizikoju (persze nekem is van, elmult napokban is vettem, most is van bent pl. 9400-ert veteli megbizasom)

a logika, funda, stb. egyrészt most, másrészt vadkeleten nem ér sokat / mindent; persze úgy lehet (en is ezert vettem), de "akármi" is lehet "akármi miatt" (ennek tudatában vettem)
sokkkkkkkal inkább, mint egy valóban széles részvény ETF-ben

ja: egyetértek: GO OTP ! :)

(#63996) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Úgy látom, hogy az otp megszüntette a honlapon a chat lehetőséget.
Belépve van ilyen lehetőség, de ott meg automatikus üzenet jön, hogy várakozni kell :)
Nem tudom mennyit, de többet annál mintsem, hogy a rendszer kiléptessen.

(#63997) julius666 válasza Oppenheimer (#63991) üzenetére


julius666
addikt

Sose gondoltam hogy ilyenem lesz. :DDD

Dettó. Sőt, le is néztem a kisbüfiket akik ilyenekkel foglalkoztak, illetve sosem értettem a magyar médiát, miért mindig a BUX 3 fő papírjának mozgása van kint címlapon (kit érdekel?).

Aztán lehet, hogy hogy most kapjuk majd meg a jogos büntetésünket, az oroszok megtámadják Európát, az árfolyam meg soha többé nem megy 5000 fölé. A tőzsde istene nem ver bottal, csak boomer OTP részvényekkel. :DDD

Btw én is most betoltam limitbe egy hasonló összeget dollárból váltva, inkább leürítettem a Wise accomat. Fintech vackokon azért most lehet nem érdemes nagyobb összegeket tartani...

[ Szerkesztve ]

(#63998) AMD Power válasza Kobe (#63972) üzenetére


AMD Power
titán

UNION oldala sem megy. Nyugdíjbiztosításomhoz nem tudok belépni.... :U

Server Error in '/Login' Application.Runtime Error

Ez is nagyon meleg már.... :W

EUR Euró Vétel: 372.5 - Eladás: 382.9

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63999) Ra3 válasza vnorbi (#63994) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi, pont ezekre voltam kíváncsi, most megnéztem nekem is ezt a negyedéves 853-at vonják, a 700-at csak nagyságrendileg értettem.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#64000) bigdady válasza AMD Power (#63998) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mit szeretnél?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.