Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63051) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok!

Egy nagyobb összegből szeretnék most 5 éves PMÁP-ot venni. Emellé havonta MÁP Pluszt venni mennyire célszerű? Van jobb megtakarítási eszköz MÁP Plusz helyett, ahova havonta tudnék belerakni?

[ Szerkesztve ]

(#63052) stingy2 válasza kentucky (#63051) üzenetére


stingy2
senior tag

PMÁP-ot is tudsz havonta venni. A kérdés a futamidő. Ha a havonta betett pénz sem kell rövid időn belül, akkor mehet az is PMÁP-ba, ha kell, akkor MÁP+, de pl ott a 12 havi diszkontkincstárjegy, aminek a 06.29-es lejárata is 4% felett van, ha tartod lejáratig, innen már nem éri meg a MÁP+. Szerintem MÁP+-t lassan sehogy sem éri meg venni, mert már kb. minden időtávon van jobb alternatíva.

INTJ

(#63053) Lex Icon válasza kentucky (#63051) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Attól függ, mi a megtakarítás célja és az időtáv?

(#63054) .mf válasza pictigjis (#63037) üzenetére


.mf
veterán

Ez szopás... de már mindannyian jártunk hasonlóan.

A helyedben kiutalnám és ha nem kell 5-10 éven belül, akkor ETF-et vennék belőle. Én ma reggel, hogy az orosz-ukrán helyzet tovább enyhült és a háborús kockázat csökkent, vettem egy kis VWCE-t. Amilyen szerencsém szokott lenni, holnapra biztos nagy esés várható, úgyhogy aki venni tervez a közeljövőben, készítse a puskaport :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#63055) Lorden válasza kentucky (#63051) üzenetére


Lorden
senior tag

5 éves PMÁP is mehet havonta, összefoglalóban van kalkulátor, már 4. hónaptól jobban megéri jelenleg, mint a MÁP+.

[ Szerkesztve ]

(#63056) kentucky válasza stingy2 (#63052) üzenetére


kentucky
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R A havonta félretett pénzhez nem szeretnék nyúlni, legalább addig amíg a nagyobb PMÁP kötvény 5 éves futamideje le nem jár. Végső cél ingatlanvásárlás lenne, most is az lett volna, de katasztrofális a helyzet a környékemen, így egyelőre kimarad, de a pénzemet sem szeretném addig úszni hagyni. A diszkont kincstárjegyek hozama egyébként, csak most ilyen magasak? Csak azért kérdezem, mert nem érné meg folyamatosan ezeket venni, és visszaforgatni?

[ Szerkesztve ]

(#63057) vnorbi válasza avl (#63050) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Már az is érdekes, hogy mit keres ott 08:05-ös kötés, amikor 08:50-kor kezdődik az ajánlatgyűjtési időszak, és a 9-től van szabad kereskedés.

Ha ezt kihúzzuk, mint hibás adatot, akkor a 41,4-es áron a napi első kötés volt. Megnézve a reggeli Price history Bid/Ask adatokat, a 41,4-es bidek mellett 42-43-as askok vannak párba állítva, ami nagyon nagy spreadet jelent a normál kereskedésben szokásoshoz képest. Én arra tippelek, hogy nem volt árjegyző, a spekik felhúzták az árat, 9 után megjött az árjegyző, és teljesítette az igényeket.

Mint ahogy a BÉTa piacon is láttuk már, ha nincs árjegyző, a limit áras megbízás sem véd meg a hibásan megválasztott limit árral beadott ajánlatokból következő veszteségtől.

Az egyébként ugye megvan, hogy ezek az adatok a Randomnál csak úgy vannak, nincs garancia a valódiságukra?

"A kereskedésem során tudomásul veszem, hogy a szolgáltatott adatok „minősége” a Random Capital részéről nem garantálja a kereskedésbe vont instrumentumok adatainak valódiságát, azok csupán tájékoztató jellegűek, a Random Capital kizárja mindennemű felelősségét az esetlegesen az adatok valódiságából következő ügyfelet ért károkból, problémákból, félreértésekből."

Láttam már olyat, hogy beadtam valami megbízást, nem teljesül, aztán a Random az én ajánlatommal egyező árat hozott ki aznapi záróárnak az adott papíron, ami persze nem volt igaz.

[ Szerkesztve ]

(#63058) vnorbi válasza stingy2 (#63052) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A DKJ hozama adóköteles. Ezzel a ~4%-kal még éppen rosszabb rövid távon, mint a MÁP+ vagy a PMÁP.

[ Szerkesztve ]

(#63059) SzGee válasza vnorbi (#63057) üzenetére


SzGee
aktív tag

lehet másik tőzsdén született a kötés? A GETTEX pld 8-22-ig van nyitva és ott is lehet ETF-eket adni/venni
megnéztem ott volt a kötés

[link]

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#63060) j0k3r! válasza j0k3r! (#63025) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Most sikerült a fizetés, ha minden igaz.

some men just wanna watch the world burn...

(#63061) vnorbi válasza SzGee (#63059) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Amennyire tudjuk a Random ezeket a megbízásokat a Xetrán teljesíti. Amióta bejött a képbe az Erste, azóta lehetnek változások, de erről nincs egyértelmű kommunikáció (lehet, hogy az Erste rendszerén megy keresztül egy megbízás, de azt nem tudjuk, hogy melyik tőzsdén, vagy tudjuk, csak én nem bogoztam még ki :) ).

(#63062) avl válasza SzGee (#63059) üzenetére


avl
aktív tag

egyreszt köszi, masreszt erdekes, hogy egyik papirra a köteslistan netbbon-on a gettex-es kötes is megjelenik, masikra (JPGL)

ebben a percben is netboon 0 kötest ir, itt meg már összesen 1000 db-nyi a "volumen": ("Alle Kurse & Handelsplätze" alatt) [link]

[ Szerkesztve ]

(#63063) SzGee válasza vnorbi (#63061) üzenetére


SzGee
aktív tag

ott van a linken a kötés, másodpercre pontosan, ez tuti hogy a getex-en teljesült, ami jóval olcsóbb mint a xetra, én is mindig ott kötök, igaz az IB-n ki lehet választani a route-ot

lehet már ezzel is játszanak? neked megy a full price, ők meg elviszik valami low-cost tőzsdére a megbízást, a fee különbséget meg egyszerűen zsebre teszik... ügyes :U

If you leave me, can I come, too?

(#63064) SzGee válasza avl (#63062) üzenetére


SzGee
aktív tag

itt is 91-et ír a gettex-re, a gettex oldalán is 91 van 11:08-as kötéssel

If you leave me, can I come, too?

(#63065) aujjobba válasza SzGee (#63063) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem tudom mennyire jatszanak ezzel, de olyan elofordult mar, hogy az elvileg Xetra-rol erkezo pillanatnyi eladasi arat adtam meg limitnek, megis olcsobban teljesult a vetel.
Lehet vegul nem ott kottetett a tranzakcio.

A fee meg olyan dolog, hogy talan egyszerubb tervezni a fix 0.3% (min 6.5EUR) tetellel, mintha lenne egy halom kitetel, miszerint ha Xetra-n teljesul akkor ennyi, ha GETTEX-en akkor annyi, stb.

(#63066) Lex Icon válasza SzGee (#63063) üzenetére


Lex Icon
senior tag

(#63067) avl válasza SzGee (#63064) üzenetére


avl
aktív tag

de a netboon Neked is 0 db-ot most is a JPGL-re ? mert nekem igen:


kicsit ez zavaros, ezek szerint egyik papirra a gettex-es kötest is mutatja Netboon, masikra meg azt sem, meg masik helyen megtörtent kötest sem

(#63068) SzGee válasza aujjobba (#63065) üzenetére


SzGee
aktív tag

nekem jobb a gettex fix 0.05% min 1,25 EUR-s díjával tervezni IB-n :D

If you leave me, can I come, too?

(#63069) Sisco2 válasza SzGee (#63068) üzenetére


Sisco2
tag

Mikor lesz már TBSZ IB-n? :D
mondtak erről valamit, megvárják a választást?

(#63070) aujjobba válasza avl (#63067) üzenetére


aujjobba
addikt

Nalam is 0db, es ures a koteslista.
Szerintem ez hiba lesz RC oldalon, volt mar hasonlo korabban.

#63069 new card: allitolag masodik negyedevet irtak valakinek, de minden alkalommal a kovetkezo negyedev a celdatum :)
Egyebkent ahogyan a tavalyi evrol elkeszitettek az adoigazolast (sz*rul), en nem vagyok abban biztos, hogy bolcs dolog azonnal leszerzodni TBSZ-re, amint elerhetove valik :S

[ Szerkesztve ]

(#63071) SzGee válasza aujjobba (#63070) üzenetére


SzGee
aktív tag

nekem eddig 5x updatelték az adópapírt, de még mindig szar, szinte tuti, hogy nem is lesz jó sosem, majd javítom kézzel mint eddig mindig
csak az osztik szerepelnek, azok is rosszul, nincs két egyforma riportjuk, mindenütt más számok szerepelnek... vicc ez a cég, mindig remegek, hogy nehogy valami gebasz legyen, mert élő emberrel nem tudsz beszélni :U mióta CE-van
ha kizárnám magam a felületről, nem tudom hová lehetne fordulni pld

If you leave me, can I come, too?

(#63072) Zoty4 válasza SzGee (#63071) üzenetére


Zoty4
őstag

nálam 3x updatelték
2x annyit írnak adóalapnak mint a valóságos, amit a trading napló alapján csináltam
Reitek osztalékjainak meg apró adóját visszaadta az IB, majd levonta hogy magyar adó, mintha ő vonná és nem nekem kéne bevallani-befizetni. Ami azért is vicces mert direkt emiatt tartok EPD-t aminek meg sok az adója 30+ % hogy ezt kilője. Nagyon katyvasz lett az IB

[ Szerkesztve ]

(#63073) SzGee válasza Zoty4 (#63072) üzenetére


SzGee
aktív tag

igen ráadásul idén (most) korrekciózzák de tavaly.i értéknappal, amit elvileg jövőre kellene bevallani, de ha így tennék, akkor idén be kellene fizetni egy csomó adót, amit jövőre nem tudnál visszaigényelni, mert nyilván az IB nem fogja neked visszautalni a többlet osztalékadót
katyvasz az egész, én ezért is nem tartok már osztalékrészvényeket, nem elég, hogy adózol az osztiból, még jól meg is kavarják az egészet, attól függően, ROC vagy long/short term capital gain a tax
ráadásul a tax doksik teljesen rosszak, nyomokban sem fedik a valóságot

pld: volt Templeton Dragon Fund-om
TDF(US88018T1016) Cash Dividend USD 1.4764 per Share (Long Term Capital Gain) 355.41USD
TDF(12656) Cash Dividend USD 0.9258 per Share (Short Term Capital Gain) 222.86 USD

egyik után sem vontak adót, amikor megkaptam (09.20-án)
majd most januárban egyszerre csak azt láttam, hogy minuszos az USD számla:

TDF(12656) Cash Dividend USD 0.9258 per Share - US Tax -33.43 USD

na most ha én kifizetem az adót idén a fenti két tételre, akkor ezt a januári levonást ugyan kitől lehetne visszaigényelni?
mert a nav-tól tuti nem, hiszem ha a kifizető több osztalékadót von le, azzal a nav nem foglalkozik, magyarul meg vagy lőve
ezért most kénytelen vagyok az összes ilyen korrekciót megvárni, majd úgy megcsinálni a táblázatomat, mintha ezek a korrekciók még az előző adóévben történtek volna...
nem jó ez így :U

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#63074) Sub-S válasza SzGee (#63071) üzenetére


Sub-S
senior tag

"mert élő emberrel nem tudsz beszélni :U mióta CE-van"

Nekem mikor gondom volt(nem teljesültek a sell orderek) sikerült élő embert elérnem...

(#63075) Sisco2 válasza aujjobba (#63070) üzenetére


Sisco2
tag

Ajjaj ez nem hangzik jól :(
Jó lenne valami backup plan a jövőre nézve RC mellé valami értelmes TBSZ alternatíva.
Nem tudom RC-nél hány jó évünk maradt még költségeket tekintve, de vannak tippjeim.

(#63076) stingy2 válasza Sub-S (#63074) üzenetére


stingy2
senior tag

Nekem 2x kellett eddig telefonos segítséget kérni, akkor USA-ban és Svájcban is felvették és megoldották a problémát. (ez még a békebeli időkben, IBCE előtt volt) Esetleg meg lehet próbálni.

INTJ

(#63077) aujjobba válasza stingy2 (#63076) üzenetére


aujjobba
addikt

Feltetelezem, hogy akik a TBSZ-re varnak, nem az USA-ba vagy Svajcba szeretnenek telefonalni segitsegert, raadasul az IBCE-vel fognak szerzodni nyilvanvaloan.

(#63078) SzGee válasza aujjobba (#63077) üzenetére


SzGee
aktív tag

Boole hozzászólása a portfolión:
Ma voltam bent az Interactive Brokers IBCE irodában. Volt egy recepciós kislány, fogszabályozót hordott még. Nagyon kedvesen elmondta, hogy itt személyesen nem fogadnak ügyfelet. A pénzügyeseik töltötték fel az osztalékot és nem tudja, hogy milyen módszertan alapján töltötték ki az adóívet. Adott egy városi számot, amit előtte a mobilomról felhívtam és ugyanaz a gépi hang vezet végig a semmibe, mint a 80-as számnál. Ezt ő is belátta, hogy gyakorlatilag nem működik. Tehát a városi számmal és a 80-as számmal sem lehet semmit sem elérni. Javasolta, hogy e-mailben küldjem el a problémáimat és egyszer majd kapok választ. Javasolta, hogy a chatszobában kérdezhetek. Mondtam neki, hogy köszönöm a tanácsot, de a külföldi segítő munkatárs bizonyára nem lesz majd tisztában a magyar SZJA-val. Erre bólogatott, hogy tényleg ezzel nem sokra fogok menni. Mondtam, köszönöm, hogy megtudtam azt, amit eddig is tudtam. Azért 1 év alatt többre is juthattak volna. TBSZ-t a II. félévre ígérte neki is a főnökség, de erre nincs semmi garancia. Bóvli az egész, egy diszkontbróker szolgáltatás, de az igaz, hogy olcsó és majdnem mindent lehet venni.

If you leave me, can I come, too?

(#63079) Sub-S válasza aujjobba (#63077) üzenetére


Sub-S
senior tag

Itt nem a TBSZ-ről volt szó hanem arról hogy a nem elérhető support-ot taglaló állítás nem valós.
Az hogy TBSZ-t érintő kérdésekben nem fognak tudni esetlegesen segíteni az másik kérdés.

(#63080) stingy2 válasza aujjobba (#63077) üzenetére


stingy2
senior tag

"ha kizárnám magam a felületről, nem tudom hová lehetne fordulni pld"- én konkrétan erre írtam, hogy el lehet érni őket kb. akármikor, ahol épp nyitva vannak mert munkaidő van. (mivel pont ezért kellett anno nekem segítség). Az meg, hogy IBCE vagy nem kb. tök mindegy. Elhiheted, hogy nekem se svájci meg amerikai IB-nél volt számlám.(IBUK).

INTJ

(#63081) aAron_ válasza SzGee (#63078) üzenetére


aAron_
őstag

Akkor az IB TBSZ kérdését elég lesz leghamarabb fél év múlva újra elővenni. Jó tudni.:))

What is your ikigai?

(#63082) Zoty4 válasza aAron_ (#63081) üzenetére


Zoty4
őstag

szerintem nem lesz belőle semmi.
Tavaly is az volt hogy év végére lesz, akkor áttették 2022 1. félévre. most meg 2. félévre. Aztán majd átrakják 2023ra.
Amúgy értem a logikát. Mivel a fidesz alatt alakult ki a tbsz konstrukció, és simán benne van hogy a baloldali összefosás nyer, ez által meg is szünhet maga a tbsz mint lehetőség. Akkor meg minek erőlködjenek

[ Szerkesztve ]

(#63083) aujjobba válasza stingy2 (#63080) üzenetére


aujjobba
addikt

Persze ertem en, ha kizarod magad barki megoldja akit elersz technikai segitseget.
Csak itt a TBSZ-rol, magyar szabalyoknak szerinti adoigazolasrol, helyi illetosegu dolgokrol beszelgetunk az IB kapcsan jelenleg.
Ezekben nyilvan csak helyi helpdesk csapat lesz kepes segiteni, akiket vagy elersz, vagy nem.

Nincs egyebkent szemelyes tapasztalatom, sylvanus szerint elerhetoek, a portfolion forumozok szerint nem, passzolom.

Mas: IB-n a Xetra/GETTEX-en elerheto ETF-ekhez melyik realtime adat elofizetes a jo?
Eskuszom nem jovok ki rajta.
Van egy olyan, ami 12.5 EUR, ami ertelmezesem szerint akkor annyi, ha a havi tranzakcios dijak erteke eleri a 35 USD-t. De ezalatt ingyenes, vagy hogyan van?

Europe Equity and Derivative Display Value Bundle
Bundle includes data from Borsa Italiana, Eurex Retail Europe, Euronext Basic, Cboe Global Markets Europe, Nordic Equity and Derivatives, Tradegate, Turquoise Equity and Derivatives. Waived for accounts that generate at least USD 35 in commissions per month, per each user subscribed.

EUR 12.50 /Month
A monthly EUR 12.50 fee will be waived whenever the monthly commissions generated in the account reaches USD 35.00.

[ Szerkesztve ]

(#63084) travix válasza Zoty4 (#63082) üzenetére


travix
aktív tag

+1
Szerintem sem lesz belőle semmi.

[ Szerkesztve ]

(#63085) Moleman válasza Zoty4 (#63082) üzenetére


Moleman
addikt

Ha meg is szűnik, hátha lesz helyette más, akár egyszerűbben.
Beszélgettem erről az osztrák főnökömmel, ő is sokallja az ottani 27.5%-ot, de szerinte majd lesz valami lehetőség ott is. Azt mondta, hogy pár évvel ezelőttig pl ha bármilyen részvényt 1 éven túl tartottál, automatikusan kamatadómentes lett.

(#63086) aujjobba válasza Zoty4 (#63082) üzenetére


aujjobba
addikt

Illene is a 'magasabb hozzajarulast varunk el a tehetosebbektol' szlogenhez.
A tobbsegnek meg ugyse fajna, latva a magyar befektetesi kulturat, valoszinuleg a nagyja nem is tud rola, hogy letezik TBSZ.

(#63087) Brandynew válasza kentucky (#63051) üzenetére


Brandynew
őstag

Állampapír kalkulátor az összefoglalóban, az megmondja, mi mennyi 🙂

(#63088) PredatorZoli válasza aujjobba (#63086) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Így van, az emberek 95%-a, de inkább több, azt se tudja mi az a TBSZ.

(#63089) sunavlys


sunavlys
senior tag

Most hogy az EU bíróságon elbukta Mo a pört, van esélye annak hogy a kormány rateszi a kezét a megtakarításaimra?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#63090) PredatorZoli válasza sunavlys (#63089) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nincs.

(#63091) szabi__memo válasza PredatorZoli (#63090) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Legalábbis választásokig ;]

(#63092) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok, a tőzsdei topicban javasolták, hogy nézzek át ide, itt nagyobb az élet, talán több válasz jöhet.
Feltenném a kérdésem és előre is köszi, ha adtok pár választ.
[ https://prohardver.hu/tema/reszvenyek_tozsde/hsz_400-400.html ]

(#63093) temporello válasza FeniX- (#63092) üzenetére


temporello
tag

Ha fizetéskiegészítési céllal évi 50-100 ezer forint neked "óriási siker" lenne,azt 750 ezer - 2 millió forint állampapír vásárlásával,kockázat nélkül,idő ráfordítás nélkül is el tudod érni.

(#63094) avl válasza sunavlys (#63089) üzenetére


avl
aktív tag

Simán …mint eddig is
…na nem ugy, hogy “erővel elveszi”, nem nullát ír az egyenlegedre
hanem ugy, ahogy tudja, tette és teszi: apránként, ügyeskedve, “elinflálva”, …

(Lőrincnél és társainál megvan az !)

Sajnos

(#63095) Boond válasza sunavlys (#63089) üzenetére


Boond
addikt

:DDD A végén úgyis a tanácshoz kerül vissza... sokra nem mennek vele... Viszont rendesen lejáratják vele magát az eu-t... mindent 1 lapra... (ÉS nem, ezt nem én mondom, visszalehet keresni, néhány éve nagy botrány volt abból Franciáknál, hogy kifizeti, érzékenyíti/ülteti oda a bírák jelentős részét).

A módnak meg üzenem, megnyugodtak, nem kömmentelek.... felesleges fárasztani magát...

[ Szerkesztve ]

(#63096) aujjobba válasza temporello (#63093) üzenetére


aujjobba
addikt

Tudom, elnyűtt mantra, de én ezt a pénzt valamiféle képzésre költeném első körben, aminek köszönhetően magasabb bérpozícióba lehet kerülni.
Hosszú távon több értelme van ennek, mint a tőzsdén kockáztatni.
Kiszámolón épp van fent most cikk hasonló témában, bár ott nem kifejezetten az önképzésről, hanem a munkahely váltással elérhető haszonról van szó.

(#63097) sunavlys válasza Boond (#63095) üzenetére


sunavlys
senior tag

Akkor most el veheti vagy nem?

[ Szerkesztve ]

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#63098) concret_hp válasza sunavlys (#63097) üzenetére


concret_hp
addikt

egész eddig szerinted nem volt?
csak ha nyugdíj megtakarításod, termőfölded, trafikod volt pl?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#63099) szőröscica


szőröscica
addikt

Evi 1-2 ezer euro bevetelem van kp-ban. Eddig ezzel beslattyogtam a kincstarba es pemapot vettem belole.

Van barmi olcson jarhato utja a kp-t szamlapenzze tenni? Inkabb VWCE-be tennem ezt a kis aprot most mar, hogy ilyen fos az uj pemap.

(#63100) skristof válasza aujjobba (#63083) üzenetére


skristof
tag

Van egy olyan, ami 12.5 EUR, ami ertelmezesem szerint akkor annyi, ha a havi tranzakcios dijak erteke eleri a 35 USD-t. De ezalatt ingyenes, vagy hogyan van?

az altalad bekopizott szovegben az szerepel, hogy 35USD alatt van csak fee, utana elengedik

A monthly EUR 12.50 fee will be waived whenever the monthly commissions generated in the account reaches USD 35.00.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.