Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62301) DJMDJM válasza Moleman (#62294) üzenetére


DJMDJM
tag

Azért ne ijesszenek meg a másképp gondolkodók. Miért lenne ördögtől való, hogy oda érkezzen a fizud? Nem hiszem, hogy több havit ott akarnál parkoltatni, így nem érzem a veszélyét.

(#62302) DJMDJM


DJMDJM
tag

Ezt ismeritek? Finax? Tudtok róla vmit?
Elvileg itt is van TBSZ számla.

[ Szerkesztve ]

(#62303) Kobe válasza DJMDJM (#62302) üzenetére


Kobe
veterán

no offense, de egy kicsit lassíts a tempóval vagy használd a szerkesztés gombot

az utolsó 50 hozzászólás uszkve fele a tied és mindegyikben más jön elő. nem tudom hova akarsz kilyukadni, de ilyen csapongással egy dolog garantált, a szívás

(#62304) Peetey91 válasza DJMDJM (#62299) üzenetére


Peetey91
senior tag

Ez a hitelkártya kérdés engem is érdekel, ha van valakinek jó tapasztalata. Még kb fél éve nézegettem őket, de egyik banké sem volt nagyon megnyerő… Talán az Erste leginkább, de ott meg pontok gyűjtése, hát nem tudom. :U Rafinál van a számlám, de ott meg már kuponok válthatók ki vele. :W Legalább a kártya díja, számlavezetés, egyéb költségek jönnének vissza év végére…

(#62305) nort_on válasza DJMDJM (#62302) üzenetére


nort_on
senior tag

Igen, előjött már, keress rá, ezt is elég jól átbeszéltük korábban. :K

(#62306) zsigaa94 válasza Peetey91 (#62304) üzenetére


zsigaa94
csendes tag

Nekem az volt a gondom amikor nézegettem, hogy mindenhol aránylag magas havi költség mellett, még a pénzvisszatérítés is legtöbbször havi/év fix max összegekkel megy.
Ráadásul van vagy 10+ különböző kategória hol mire hány% ....
Én a crypto.com -nál regisztráltam, és kötöttem le Ruby kártyára, eddig teljesen bevált.
Revolutról sepa-val 0ft-ért fel tudod tölteni és minden vásárlás után a saját coinjukat cashbackeli.

(#62307) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Elvileg rövidesen a revolut megjelenik itthon is a hitelkártya szolgáltatásával. Ez szerintem érdekes lehet. Elvileg ingyenes, nincs kártyadíj meg mindenféle adhok költség. Igaz, a visszatérítés csak 0,1%, de korábban már beszéltünk róla, hogy nem is annyira a visszatérítés a highlight a hitelkártyában, hanem hogy nem kell lóvét tartani a számlán, mehetsz minuszba, és a havi fizetéskor kifizeted, a maradékból az egész mehet befektetésre.

(#62308) Moleman válasza Peetey91 (#62304) üzenetére


Moleman
addikt

Papíron valóban az Erste tűnik itthon a legjobbnak, de nekem is macerás a pontokkal való szórakozás, + van olyan hónap, mikor tök hamar kifogy a keret, aztán nem is éri meg vele fizetni, én abszolút nem tudom követni, mi történik (nálunk az asszonynak van ilyen).

Nekem OTP Bonus van, a fix 1% legalább mindig kiszámítható. Az egyikre még a kártyadíjat is vissza szokták téríteni, így a havi 301 ft zárlati díjon kívül nem kerül semmibe.
Évi 30 ezret tud visszatéríteni a sima Bonus, 50-et a BonusGold, de ha évi 3 milliónál nagyobb forgalmat bonyolítasz, szerintem akkor is jobban megéri 2 db sima Bonus.

Ha esetleg nem a saját bankodnál választasz hitelkártyát, visszatöltésnél az utalási költséget meg lehet kerülni Revoluttal.

#62307 PredatorZoli
Lehet én vagyok túl árérzékeny, de 1%-ért még szívesen lehajolok, az alatt húzom meg a határt. :D
Pl a Supershop kártyát azóta nem használom, hogy 1% visszatérítés helyett átálltak 0.5%-ra kb 10 éve. Más törzsvásárlóim meg sose volt.

#62301 DJMDJM
Az a litván IBAN, amit adnak, az egyedi számlaszám, vagy még mindig gyűjtőszámla, mint régen? Leginkább emiatt tartanék tőle, hogy jó helyre érkezik-e a pénz, még sosem utaltam rá, mindig kártyával töltöm fel.
+ per pillanat nem számít, hogy azonnal hozzáférek-e a fizetésemhez, de ha elégetem a likvidebb tartalékokat és minden pénz TBSZ-en fog csücsülni, nem lenne hátrány a biztosan hozzáférhető havi fizetés. :D

(#62309) Lex Icon válasza nort_on (#62298) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ez azért messze van a valódi devizaszámlától, amin nyugodtan tologathatom mindennap a pénzt ki-be. Ha minden kiutaláskor vételes bohóckodást kell csinálni, hát...

(#62310) Kobe válasza Moleman (#62308) üzenetére


Kobe
veterán

Nem ugy volt hogy ezeket az osdi hitelkartya konstrukciokat a defi megoldasok par eve megettek szorostul borostul?

(#62311) nort_on válasza Lex Icon (#62309) üzenetére


nort_on
senior tag

Szerintem sem ideális megoldás, sőt, mivel úgyis kell hozzá Revolut (Wise, ZEN, stb), hogy mozgatni lehessen a pénzt. Csak arra reflektáltam, hogy elvileg nem lehet ilyet, de gyakorlatilag igen (párszor, nem túl nagy összeggel, passz :F).

[ Szerkesztve ]

(#62312) Boond válasza PredatorZoli (#62307) üzenetére


Boond
addikt

Ez nem ilyen egyszerű.. Ehhez szorosabb együtt működés kell az MNB-vel. +1 ot is ad, pl metal kartya most is, de csak tengerentúlon kb. A 0,1% meg szinte semmi.

Cetelem ad elvileg 1-2% ott és ha időben egy összegben fizeted vissza akkor 0 ft költséged van mellette....
Én ezt szoktam néha használni, de csak nagyobb dolgokra nem mindennapi dolgokra....

"Pl a Supershop kártyát azóta nem használom, hogy 1% visszatérítés helyett átálltak 0.5%-ra kb 10 éve. Más törzsvásárlóim meg sose volt."
ott pontokat lehet gyűjteni/ levásárolni tudtommal... + van ilyen 10%-15% kedvezmény is kupon. De van ami apphoz van kötve.

"Az a litván IBAN, amit adnak, az egyedi számlaszám, vagy még mindig gyűjtőszámla, mint régen? "
Deviza egyedi tudtommal, forint gyűjtő, ott utalásnál (be), meg kell adni közleménybe a saját egyedi azonosítódat. DE utalásos dolgokra pont ilyenek miatt (na meg nem saját név /utalás) nem annyira ajánlják a forint számlát, inkább kártyásra... De előbb utóbb ez is biztos változni fog.

[ Szerkesztve ]

(#62313) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

HItelkártya vonalon még ami számíthat az extra kedvezmények. Ha vki sokat repül akkor pl wizz kártya (bár ezt most totál visszavágják), BB hitelkártya 10% mediamarkt, cetelem 7-10% aqua/220/extremdigital.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#62314) Fandango


Fandango
veterán

(#62315) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Elméleti kérdés: mi történik akkor, ha valakinek - itt: sokaknak - az RC-nél van a számlája(bármilyen, akár TBSZ) és erre az RC fogja magát és csődbe megy, bezár.
Értem, hogy megvette az Erste, de akkor is, egy másik cég illetve üzletág.
Mielőtt a kérdést valaki csak úgy lesöpörné magában, halkan megjegyzem a "Questor" befektetési cég nevét és eseményeit.

Tehát, most komolyan:
- mi lenne az RC-nél lévő pénzzel egy csőd esetén?
- hogyan lehet (ha lehet) védekezni ilyen csődhelyzet ellen egy kisbefektetőnek?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#62316) MrCsiT válasza Fandango (#62314) üzenetére


MrCsiT
addikt

Az Erste MAX szerintem - amellett, hogy az csak havi 200.000-ig ad visszatérítést, tehát, nem is szabad (max párezerrel) magasabb keretre megkötni) - többet adhat kimaxolt optimális esetben, mint a Sberbank terméke. Nekem simán volt hónap, hogy többet kaptam vissza, mint amennyit a Sberbank terméke a maximált havi visszatérítés miatt tud.

A hitelkártya termékeknél senki ne felejtse el a kártya éves díját, ami az OTP-nél a piacon talán a legmagasabb díj. Ez ugye, költség (mondhatjuk, hogy a visszatérített összegből.)
Ráadásul, OTP-nél csak december közepén van (évi 1x) jóváírás, tehát ha megszünteted októberben, az addigi gyűjtést elbukod, míg az Erste MAX-nál ha összegyűlt legalább 5.000, akkor azt már kiveheted. Mivel az Erste termékénél van benzinkút kategória, így nincs hónap, hogy ne lehetne kivenni a gyűjtött "Erste forintokat" hiszen ha tankolok 14.000-ért, annyit ki is vehettem abban a hónapban.
Akinél hamar elfogy a 200e, megkötheti ha tudja pl. családban több főre, és egy Gpay alatt csak 1-2 mozdulat a megfelelő kártyát kiválasztani a fizetéshez.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#62317) aujjobba válasza MrCsiT (#62315) üzenetére


aujjobba
addikt

Csőd esetén sem párolognak el az értékpapírjaid amiket náluk tartasz.
Ha bűncselekmény történt (pl. fiktív kötvények lásd questor), akkor BEVA.
Továbbá itt is érdemes diverzifikálni, több szolgáltató között szétosztani a befektetést.

Az Erste MAX szerintem - amellett, hogy az csak havi 200.000-ig ad visszatérítést, tehát, nem is szabad (max párezerrel) magasabb keretre megkötni)’
Erről nekem egész más a véleményem, a hitelkártyának nem a visszatérítés az egyetlen előnye, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#62318) mauimagic válasza Fandango (#62314) üzenetére


mauimagic
aktív tag

A mostani külpolitikai helyzetben nincs jobb, mint egy szovjet bankot választani :))

(#62319) pictigjis válasza mauimagic (#62318) üzenetére


pictigjis
senior tag

hitelkártyára mégis nem tök mindegy? azért mész oda, hogy ők fizessenek neked, az ő pénzük se rosszabb, mint másé. amióta megvan, minden hónapban kimaxolom a 7000 visszatérítést, nekem nem fáj, hogy orosz bank. az sokkal inkább érdekelne, hogy vajon mik az új tulaj tervei például ezzel a termékkel

(#62320) axioma válasza mauimagic (#62318) üzenetére


axioma
veterán

Betetet nem raknek oda, de hitelt miert is ne? Jo, a visszaterites bukhat, ennel nagyobb bajom ne legyen. Tobb hitelkartya mellett egynek jo, foleg a havi korlatok miatt [szegyenszemre a csopbesz-eim most nem termelnek].
Ah, keresztposzt.

[ Szerkesztve ]

(#62321) szőröscica


szőröscica
addikt

Elutaltam a Revolutról az eurót az RC-hez. Kapok értesítést a jóváírásról, vagy hol fogom látni, ha megérkezett?

(#62322) aujjobba válasza szőröscica (#62321) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem kapsz, a feluleten latod az egyenleged ha belepsz.

(#62323) Rolly válasza Fandango (#62314) üzenetére


Rolly
veterán

ez egész jó annak akinek 80-100e a havi átlag rezsije... De nálunk nem érné meg :( (gáz: átlag: 5000; villany: 0 - havi 1 számla van napelem miatt; víz: 5000; internet+mobil 7000) ~ 17000 Ft után 680 Ft lenne a jóváírás ...

Élelmiszer miatt viszont akár jó is lehet a Erste Max mellé majd ... ha május után már nem lehet szép kártyval (2 év alatt 800e+ pénz jött össze a szép kártyán amit nem nagyon tudtunk eddig elkölteni) fizetni. Szóval köszi a tippet ...

(#62324) Kobe válasza Rolly (#62323) üzenetére


Kobe
veterán

En nem biztos hogy belebonyolodnek hanem megvarnam a revolut konstrukciojat
Foleg mivel vasarlasra mar van kulon magyar app is ami kedvezmenyeket, visszateritest ad, Recash pl

Nagyon extrem vallalkozoknak akik kripto eraban is mozognak kicsit, akar a cdc kartyaja is jo megoldas, hatranya az EUR elszamolas de valamit vmiert

(#62325) DJMDJM válasza Kobe (#62303) üzenetére


DJMDJM
tag

Vége van, no para. Mint mondtam, próbálom naprakésszé tenni magam a fórumból és ahogy haladtam előre, szívtam magamba a jóságot, úgy merültek fel kérdések bennem és kérdeztem rá dolgokra. :)) Köszönöm a türelmet, többieknek pedig a segítő szándékot. :R
Úgy gondolom nem a csapongás a jellemzője a sok kérdésnek, mert minden egy irányba vezet (ez bőven kisejlik belőle), azt megismerni, amit jellemzően itt többen is csinálnak/csináltok, tiszteletre méltóan.
Már csak a portfólióba válogatott ETF-ekkel tervezek új diskurzust indítani.

#62305
Köszönöm, rákeresek.

[ Szerkesztve ]

(#62326) aujjobba válasza DJMDJM (#62325) üzenetére


aujjobba
addikt

Altalanossagban egy folyamatosan vasarolt VWCE tokeletesen megteszi, nem kell folyton a sulyozassal foglalkozni, koltseghatekony, nem kezded el az aranyokat atvarialni (mivel csak egyfele eszkozod van).
Mellette valamilyen kotveny, hogy likvid maradj a nehezebb idokben is (tozsdei lejtmenetben kell a penz), itt jelenleg MAP+/PMAP/P€MAP jok, azt gondolom.

(#62327) pictigjis válasza Rolly (#62323) üzenetére


pictigjis
senior tag

khm, nem az a lényeg, hogy a rezsi legyen 75 ezer, hanem az, hogy 4900-s mcc-vel futó tranzakcióból legyen 75 ezernyi költésed. ha kártyával fizetsz be a postán bármilyen csekket, ami nem rezsi, az is 4900 lesz. nekünk négy hitelkártyánk van, a sberbank kimaxolása az egyik legkönnyebb feladat (de vigyázat, icsekkbe beszkennelt postai csekk befizetése már olyan kód lesz, amire nem ad 4 százalékot a sberbank)

(#62328) Rolly válasza pictigjis (#62327) üzenetére


Rolly
veterán

akkor nekem pláne problémás :) ha icsekkre nem ad :( ... postára csak csekket befizetni nem mennék... amúgy postára nem járok csekket befizetni...

bár van egy céges csekk ami havi 200+e Ft ha azt magán kártyával fizetem :D és a pénzt cégből pénztárból adom ki akkor nem tudom, hogy ez hány év börtön de ki tudnám maxolni a havi 3000 Ft-ot :D

(#62329) Moleman válasza Boond (#62312) üzenetére


Moleman
addikt

A Supershop régen 100 Ft-onként adott 1 pontot, ami 1 Ft-ot ért, aztán már csak 200 Ft-onként, ezt számoltam százalékosan. Az egyedi kedvezmények nem kiszámíthatók, főleg ha applikációhoz van kötve, nem telepítek ilyeneket a telefonra. :D

#62314 Fandango
Köszi a tippet, közüzemi számla nincs sok, a teljesítményadót leszámítva csekk sem, de a 2% élelmiszer jól hangzik.
Mondjuk azt nem értem, hogy külföldi jövedelem esetén miért követelnek 1 év megelőző munkaviszonyt, miközben a jóval alacsonyabb magyar fizetésből elég nekik 3 hónap is. :DDD

(#62330) szkorhetz válasza Kobe (#62324) üzenetére


szkorhetz
őstag

Egyébként én nem látom, hogy ők ezt hogy fogják biztosítani.

Én jelenleg minimál eurot tartok rajta, utazásokhoz váltom, ha kell, meg innen megy a Spotify, Netflix. Mi alapján fogja megállapítani a hitelképességemet? A havonta ráutalt ~100 ezer Forintból? Ha igen, akkor ez így nagy nulla lesz, pedig épp bármelyik banknál tudnék maxos hitelkeretet nyitni a fizu alapján, csak azt nem fogom Revire mozgatni.

[ Szerkesztve ]

(#62331) DJMDJM válasza Moleman (#62308) üzenetére


DJMDJM
tag

Csak a forintos gyűjtőszámla, EUR az egyedi.

(#62332) pictigjis válasza Rolly (#62328) üzenetére


pictigjis
senior tag

ad icsekkre, ha díjneten keresztül érkezett rezsiszámláról van szó. a qr-kóddal beszkennelt csekkre nem jár a 4 százalék

(#62333) szőröscica válasza aujjobba (#62326) üzenetére


szőröscica
addikt

Mi most úgy toljuk, hogy 5 év múlva kb. akarunk építkezni vagy házat venni. Az erre szánt megtakarítást 50-50%-ban osztjuk szét PMÁP és PEMÁP között.

A maradékból játékpénzből pedig 2-3 havonta veszünk majd VWCE-t, de ebből egyelőre kb. évi 6-8 ezer euró fog bemenni, meg esetleg ha kapunk bónuszt, akkor az. Ha az új ház kész, akkor a mostani lakás eladásából befolyó összeget, illetve utána a megtakarításokat szerintem 60-40 VWCE-aktuális inflakövető állampapír arányban fogjuk tartani.

(#62334) Kobe válasza szkorhetz (#62330) üzenetére


Kobe
veterán

Csak tippelek, de a regebbi ugyfeleknek mar kellett annyi tranzakcioja legyen, ami alapjan egy atlag osszeget kiajanlanak.
Az ujak kozul meg nagyon sok embertol fizetesi papirt vagy jovedelemigazolast, bevallast kertek be, ami alapjan szinten donthetnek rola.

Legrosszabb esetben meg a Klarna modelljere hajazo megoldast fognak csinalni, mikrohitelezes

(#62335) forceberg


forceberg
veterán

Még mielőtt megveszem, ez a "Vang FTSE AllW-A" az ajánlott All World ugye? Most 98,5 körül áll.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#62336) Moleman válasza forceberg (#62335) üzenetére


Moleman
addikt

Igen. Ticker VWCE, ISIN IE00BK5BQT80.

(#62337) forceberg válasza Moleman (#62336) üzenetére


forceberg
veterán

:R
"98.52 EUR áron teljesült."

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#62338) Boond válasza Moleman (#62329) üzenetére


Boond
addikt

sokszor ahhoz... de külön kinyomtatható is van/ app nélküli. ezek ilyen ... 5000-ből 500 ft

[ Szerkesztve ]

(#62339) nort_on válasza forceberg (#62337) üzenetére


nort_on
senior tag

Üdv a klubban! :DD

(#62340) eron009


eron009
tag

Sziasztok
RC-nél első ETF-emet szeretném megvenni. S&P 500, BÉTa piac.
Kérdésem, hogy limitáras vásárlásnál itt megnézem az árat és ezt adjam meg mint limit, vagy ettől térjek el egy minimálisan hogy biztos teljesüljön/jobban járjak? Ha igen mennyivel többet vagy kevesebbet érdemes írni?
Illetve ha jól látom BÉTá-n csak ez az egy S&P500 van, igaz?
NYESZ-re venném.

Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#62341) aujjobba válasza eron009 (#62340) üzenetére


aujjobba
addikt

Mindenek elott kapcsold be a valos ideju egy arsavos adatszolgaltatast a szemelyes menuben, ingyen van.
Aztan erdemes az ETF-et betenni a villamkotes listaba.
Onnan a grafikon ikonra megnyilik az ajanlati konyv, ott latod az aktualis veteli/eladasi kinalatot, egy sort.

Nezd meg, hogy "sok" darabszam legyen, marmint a 100 valoszinuleg az arjegyzo, az rendben van.
Nehogy atvagjanak, pl. van hogy nincs arjegyzo, es valaki bedob egy draga ajanlatot, ami normalis likviditas hianyaban epp akkor az egyetlen ajanlat.

[ Szerkesztve ]

(#62342) forceberg válasza aujjobba (#62341) üzenetére


forceberg
veterán

Az USA és Xetra adatokra is ingyenes a valós adat?
Lehet, hogy le volt írva, csak átsiklottam felette.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#62343) nort_on válasza forceberg (#62342) üzenetére


nort_on
senior tag

Igen, azokra is.

(#62344) eron009 válasza aujjobba (#62341) üzenetére


eron009
tag

Köszi

Akkor így megnézem, de ugyan úgy limitáras ajánlattal vegyem, vagy ha az árjegyzőt látom ott jó áron, akkor mehet villámkötéssel is?

(#62345) szőröscica


szőröscica
addikt

Most nem jött meg 2 nap alatt a kártyás EUR befizetés a MÁK-hoz, hiába indítottam csütörtök reggel.

(#62346) aujjobba válasza eron009 (#62344) üzenetére


aujjobba
addikt

Ugyanugy limitaras, ha ugyanannyit adsz meg, amennyiert az arjegyzo (vagy valaki mas) kinalja, akkor tuti rogton teljesulni is fog.

(#62347) forceberg válasza szőröscica (#62345) üzenetére


forceberg
veterán

Akkor én meg kereshetem a pénteki Revos beutalásomat :D
Elég vicces, hogy a MÁK-hoz előbb utaltam, de a Randomnál már el is költöttem a jurómat...

(#62343) nort_on: THX

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#62348) aujjobba válasza forceberg (#62347) üzenetére


aujjobba
addikt

Az utalas hamarabb megerkezik.

A kartyas fizetes azonnalisaga csak illuzio, a fizetes pillanataban csak zarolva lesz az egyenlegeden az osszeg, a kereskedo egy igeretet kap, hogy majd egyszer biztosan meg fogja kapni a penzed.
A valodi elszamolas a bankod es a kereskedo kozott napokkal kesobb tortenik csak meg, es ezt a MAK kivarja.

Fun fact: a dombornyomott kartya azert dombornyomott, mert regen a kartyaadatot igy tudtak atmasolni indogoszeru megoldassal papirra, amit alairt a vasarlo.
A kereskedo aztan ezzel valamikor befaradt a bankba, ahol megkapta a penzt.
Gyakorlatilag most is ez tortenik, csak elektronikus a folyamat.

Credit card imprinter

[ Szerkesztve ]

(#62349) szőröscica válasza forceberg (#62347) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem is sikerült az első VWCE vásárlásom az előbb. Köszi mindenkinek a segítséget itt a topikban!

(#62350) forceberg válasza aujjobba (#62348) üzenetére


forceberg
veterán

Revoról utaltam MÁK-ba is RC-ba is. Szóval valahol a MÁK-nál kullog valami az események után.

A görög szigeteken alkalmazták párszor ezt az autókölcsönzőknél, már akkor oda sem volt jó a Maestro kártyám :D

(#62349) joamilestoné : :C +1 THX a topiklakóknak. :R

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.