Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113501) robag93 válasza adamssss (#113498) üzenetére


robag93
aktív tag

Csak várj egy kicsit, az ügynökök mindjárt ostromolni fognak;]
De a lényeg: létezik és nagyon messziről kerüld. Köss kockázati életbiztosítást (vö. pl. a kiszámolóssal). És fektesd be a pénzed a topic szerint :K

(#113502) adamssss


adamssss
veterán

Köszönöm.
Akkor kötök egy életbiztosítást.
Van esetleg általánosan ajánlható termék/biztosító? Annyi, hogy a KH-nál bankolok ha ez bármit is számít.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#113504) tomazin válasza adamssss (#113502) üzenetére


tomazin
veterán

ajanlottak azt is, azt erdemes megkotni.

(#113505) Llew válasza adamssss (#113502) üzenetére


Llew
senior tag

Kiszamolo eletbiztositas amit fentebb ajanlottak

Szerk. Gyorsabbak voltak

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#113506) lokalisalj válasza lokalisalj (#113403) üzenetére


lokalisalj
csendes újonc

ERSTE jutalékok kapcsán bárkinek eltérő tapasztalat?
"0,35%, min 7 EUR?"
Köszönöm!

(#113507) nort_on válasza lokalisalj (#113506) üzenetére


nort_on
senior tag

Ez az online ár, a normál az 0.45%, illetve itteni visszajelzés alapján, ha transzferálni akarsz, akkor beajánlanak egy 0.3%-ot. Random Capital asszem 0.25% volt. IBKR meg 0.05%, min 1.25 (1.33). :U

(#113508) Paxker315 válasza nort_on (#113507) üzenetére


Paxker315
addikt

Egyébként - tiered pricing-ot használok - van jelentősebb eltérés a tiered vs fixed pricingban IB-n? (igen, google-al utánanéztem, de gyakorlati-felhasználói szempontok is érdekelnek egyébként :B )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#113509) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Srácok Raffi direkt net applikáció működik másnál (android), tegnap volt este valami frissítés...csak pörög

"in medias res"

(#113510) mitlageri válasza Csabroncka (#113509) üzenetére


mitlageri
csendes tag

iOS myRaiffeisen app ugyanez, sosem tölt be

(#113511) Csabroncka válasza mitlageri (#113510) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nejemnek IOS betölt csak sok idő... :((

"in medias res"

(#113512) lokalisalj


lokalisalj
csendes újonc

(#113507) nort_on
Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#113513) adamssss


adamssss
veterán

Köszönöm. Azt jól látom, hogy ezeknél 2 biztosítónál is kötök biztosítást? Ez nem törvénytelen, mmint ugyanarra a kárra több biztosítónál is biztosítást kötni?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#113514) TCr válasza adamssss (#113513) üzenetére


TCr
veterán

Életbiztosításnál más szabályok játszanak, mint a vagyonbiztosításoknál, és főleg a kgfb-nél.
Annyit életet (és balesetet) köthetsz, amennyit csak akarsz és a kártérítési összegek is összeadódnak.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#113515) HussarF


HussarF
addikt

Ha valaki nem tudná, hogy miért indult meg ennyire az S&P500 :D
[link]

(#113516) ngaba válasza Paxker315 (#113508) üzenetére


ngaba
aktív tag

Van. (Bár kérdés, mit értünk jelentős eltérésen. Az IB alapból elég olcsó.) Európai tőzsdén ETF vétel-eladás jellemzően valamivel olcsóbbra jön ki tiered díjszabással (kivéve, ha nagyon kis tételről van szó):
https://www.interactivebrokers.hu/hu/pricing/commissions-home.php

(#113517) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintetek a FixMÁP meddig lesz kapható?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#113518) [CS]Blade2 válasza AMD Power (#113517) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Engem is érdekelt, Google, és ezt hozta ki:
A FixMÁP 2027/Q1 sorozatát 2024. január 8-ától értékesítik 2024. március 29-ig, ami után új sorozat érkezik 2027/Q2 néven.

(#113519) pictigjis válasza [CS]Blade2 (#113518) üzenetére


pictigjis
senior tag

de a pontos válasz, hogy valójában nem tudhatjuk, meddig lesz elérhető, mert a "várható" záró dátumot nem kell kötelezően tartani, bármikor lezárhatják korábban az értékesítést

(#113520) AMD Power válasza [CS]Blade2 (#113518) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm szépen! Mert ez jelenleg az egyik legszínpatikusabb opció, hosszútávon. Bár nekem a legtöbb kifizetés nyáron lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#113521) [CS]Blade2 válasza pictigjis (#113519) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Csak van-e értelme? Ahogy elnéztem nagyon ráugrottak az 1.0-ás vásárlók. A Q2-es meg biztos csak ápr.1-el jön valszeg kisebb kamattal.
BMÁP-ba vagy gyengébbe tudnának terelni embereket, mert a PMÁP egész más. Közben ahogy kivettem, talán a kincstárnak a legjobb a fix lenne, mert azzal ők is tudnak tervezetten számolni relatíve jó előre.

(#113522) pictigjis válasza [CS]Blade2 (#113521) üzenetére


pictigjis
senior tag

jó kérdés, de az előző pmáp-ot is elég hamar lezárták. szóval majd kiderül, mit is akarnak

(#113523) blg válasza Csabroncka (#113509) üzenetére


blg
senior tag

MyRaiffeisen működik nekem androidon

(#113524) Csavargoo8


Csavargoo8
csendes tag

Sziasztok,

Segítsetek kérlek gondolkodni.
Diverzifikáció miatt szeretném a jövőben a megtakarításaim egy részét euró alapú eszközbe helyezni -az árfolyamkockázattal persze számolok. Részvény ETF-et nem akarok, mert alapvetően rövidebb időtávra kellene (<5év), így a kisebb volatilitásért cserébe inkább lemondok a haszon egy részéről. Mivel a pontos felhasználási idejét nem tudom, ezért ezt nem akarom TBSZ-re tenni. Lightyear accountom van, ingyen utalás megoldható.
Az egyik lehetőség, hogy a Lightyear-en számlapénzként kamatoztatom, vagy MMF-et vásárolok. Ez adózási szempontból nem kedvező, mert az szja mellett szochót is kellene fizetnem. Adózás miatt az ETF kedvezőbb lenne, mert arra "csak" a 15% szja-t kell fizetni, de nem tudom, hogy van-e olyan ETF, ami egy MMF "biztonságát" adja. Nézegettem a Bond ETF-eket, de ugye azoknak is eshet az értéke.
Szóval, létezik szerintetek olyan termék, ami optimálisabb lenne ilyen célra, mint a Lightyear MMF?

(#113525) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. KH-nál van most ez a 90 napos 12%-os kamattal hirdetett Start betét. De ez bruttó kamat, lejön belőle a kamatadó és szocho. Akkor most a 12%-os br. kamatnak mi lesz a tényleges nettó értéke? Mennyi a kamatadó és szocho? Fundamenta megtakarításunkat hó elején utalták, és azért gondoltam, hogy ha van ilyen 3 hónapos megtakarítási lehetőség, akkor kihasználjuk. Vagy ha ez nem enyerő, akkor lehet, hogy a Diszkont Kincstárjeggyel kéne próbálkozni?

(#113526) buherton válasza Csavargoo8 (#113524) üzenetére


buherton
őstag

Szerintem ez abszolút teljesíti a feltételeidet: [MÁK - EMÁP] Közel 4%-os kamattal egész jó, ráadásul teljesen adómentes.

Mivel a pontos felhasználási idejét nem tudom, ezért ezt nem akarom TBSZ-re tenni.

A TBSZ-en nem kötelező végigtartani, ha felmondod akkor adózol, mintha mi sem történt volna, azzal a nagy különbséggel, hogy 3 év után kevesebbet adót kell fizetni, 5 év után pedig nem kell.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#113527) Segal válasza pictigjis (#113522) üzenetére


Segal
veterán

Szerintem a 7.9%-os pmap is március végén lesz zárva (szokásos 2 hónap) és utána mindkettőből jön valami rosszabb kamatozású. Tippre 6.x%

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#113528) buherton válasza Gabesz87 (#113525) üzenetére


buherton
őstag

12%-os kamat az éves kamat, amiből 3 hónapnyit kapsz (~3% bruttó) és ahogy írtad abból még adózni is kell. Tudtommal a kamatadó 15%, a szocho 13%, de ezt talán nem kell megfizetni, ha elérted a limitet.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#113529) Drizzt válasza Segal (#113527) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ez mar egyaltalan nem biztos. Csak akkor lesz rosszabb a 7.9%-nal a PMAP, ha 5% ala megy az inflacio legalabb 2 honapon at. Kulonben nem nagyon venne senki. Mar igy is fog csappanni erosen az erteksites valoszinuleg.

I am having fun staying poor.

(#113530) szkorhetz válasza Drizzt (#113529) üzenetére


szkorhetz
őstag

Kérdés szerintem inkább az, hogy a FixMÁP-ot meddig hagyják 7%-on.

(#113531) Drizzt válasza szkorhetz (#113530) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ha tippelnem kene, egesz idei evre tippelnem a 7%-ot, 6% alattit nagyn valoszinutlennek tartok. De tenyleg az inflacios adatoktol, meg az MNB alapkamattol fog fuggeni.

I am having fun staying poor.

(#113532) peetie1 válasza Paxker315 (#113508) üzenetére


peetie1
aktív tag

A múltkor amikor tárgyaltuk arra a következtetésre jutottam, hogy nekem tök mindegy hogy tiered vagy fixed az áraszabás, mert a gettexen ugyanannyi a díj mindkettőben:D Valaki mondta is itt, h ő is csak a gettexen vásárol. Frankfurt börse appon megnézem mennyi a xetra real time ára az ETF-nek, annál egy kicsit többre írom be a limitet a gettexen és kész. Nincs extra tőzsdei díj, nem kell számolgatni, 0.05% min 1,25€. Lehet, hogy aki másik ligában játszik több 100ezer eurokkal ott már érdemes újrakalkulálni, de ez engem nem érint.

(#113533) bbsofficial


bbsofficial
tag

sziasztok,
Jól látom, hogy a fixMÁP is 1%-os visszaváltási büntivel indult?

(#113534) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Helyesen írja a Telex, [link] hogy a 2032/I PMÁP "a kamat mindig az előző évi inflációval ketyeg, vagyis 2025 és 2026 áprilisa között a pénzromlás 2024-es, KSH szerinti ütemével"? Vagyis 2026. áprilisában 17,6 + 0.5% -t fizet? Egy évre 18.1% egész jó kamat még a mínusz 1 % mellett is.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#113535) bandus válasza CriticalHit (#113534) üzenetére


bandus
veterán

igen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#113536) pictigjis válasza CriticalHit (#113534) üzenetére


pictigjis
senior tag

a telex jól írja, de te elszámoltad magad. a 17,6 százalékos infláció az 2023-as adat, a 2024-es, vagyis idei (garantáltan egy számjegyű) érték értelemszerűen még nem ismert

(#113537) gedikart válasza CriticalHit (#113534) üzenetére


gedikart
aktív tag

szabályzat

[ Szerkesztve ]

(#113538) blg válasza CriticalHit (#113534) üzenetére


blg
senior tag

a 2024-es pénzromlást még nem tudjuk mennyi lesz, ez az adat 2025 elején fog megjelenni.
a 17,6 % a 2023-as infláció...

(#113539) bandus válasza nort_on (#113507) üzenetére


bandus
veterán

megnéztem most a saját brókeremet (Flatex), ott érdekes módon fix díjak vannak. 3500 euróig 5.9 EUR, 3500-12500 között 9.9 eur, és 12500 felett 19.9 EUR a tranzakciós díj. meg van még egy 2.5 eurós valami költség, amit nem értek teljesen. viszont a legutóbbi FWIA vásárlásom meg ingyenes volt, nem számítottak fel rá semmit sem. érdekes :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#113540) S-eye


S-eye
senior tag

Vasárnap délután nyitottam az Ersténél egy NYESZ-R számlát és vettem rögtön egy Futures Save csomagot 20 ezerre. A pénzt levette, a tranzakció nem látszik. Mikorra kellene megjelennie?

Ugyanigy egy jó excel/sheets kalkulátorra lenne szükségem NYESZ-hez. :R

(#113541) Gabesz87 válasza buherton (#113528) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem, köszi. Valóban ezt a múltkor realizáltam is, hogy a 12% az éves, most nem jutott eszembe. A Diszkont Kincstárjegy akkor jobb üzlet lehet 3 hónapra?

(#113542) fecus


fecus
őstag

A NYESZ-en a BÉTa-n vehetek ETF-et. A Futures miatt évi 240eFt esik be oda. Mennyire kell összevárni a pénzt? Lehet 1-2 db ETF-et is venni? (Pl. S&P v. NASDAQ-100)

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#113543) Fifi válasza S-eye (#113540) üzenetére


Fifi
őstag

"Ugyanigy egy jó excel/sheets kalkulátorra lenne szükségem NYESZ-hez. :R"

Ezt nem értem. :U
Mit tartalmazzon a kalkulátor? Előre találja ki, hogy milyen papírokat szeretnél venni, mekkora összegben, azok vételi és eladáskori árfolyamát, valamint ezen tranzakciók költségeit? Ezt a kalkulátort jósgömbnek hívják.

A fenntartási költségeit számolja? Gondolom azért indítasz future programot, hogy azt meg nullázd.
Lehet én értek félre valamit, de nagyon?

(#113544) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Ha jól értelmezem az állampapír kalkulátort, akkor 25M-ból ha holnapig PMÁP-ot (2032/I) veszek, akkor a jelenlegi DKJ hozamot nézve kb. 3,5 hónap után már a PMÁP hoz jobban az 1%-os visszaváltással számolva.
Ingatlant szeretnék vásárolni, de az elmúlt 1 évben sem találtam megfelelőt (vidéki város), viszont ha bejönne egy lehetőség, akkor gyorsan kellene reagáljak. Az se baj, ha a korábbi visszaváltás miatt bukok 100e Ft-ot a DKJ-hoz képest, csak legyen végre egy jó kertes ház.
Szerintetek is inkább PMÁP?

[ Szerkesztve ]

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#113545) S-eye válasza Fifi (#113543) üzenetére


S-eye
senior tag

Kb 100 kommentel feljebb már írtam részletesebben. Annyit szeretnék, hogy kamatot és inflációt lehessen kézzel állítani, meg az adójóváírást adja hozzá, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#113546) gaston63


gaston63
tag

Tudom, hogy vótmá', de most nem találom. Ha IBCE forintos számlára eurot utalok, akkor az marad euro, vagy átváltódik forintra? Ha euro marad, azt betolhatom TBSZ-re és vásárolhatok érte ETF-et. Valaki biztos vágja csípőből.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#113547) Llew válasza benjoe1 (#113544) üzenetére


Llew
senior tag

Kb. jól ertelmezed, mert maga a szerző is így kalkulalt nemrég.
Mi éri meg? Lejebb a DKJ résznél.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#113548) tomazin válasza gaston63 (#113546) üzenetére


tomazin
veterán

ne csinalj ilyet.
van euros szamlajuk azt oda utald

(#113549) Csavargoo8 válasza buherton (#113526) üzenetére


Csavargoo8
csendes tag

Szerintem ez abszolút teljesíti a feltételeidet: [MÁK - EMÁP] Közel 4%-os kamattal egész jó, ráadásul teljesen adómentes. -Az egy bajom vele, hogy ha idő előtt visszaváltom, akkor 1%-ot bukok, hacsak meg nem szüntetik ezt a lehetőséget és akkor meg kell várnom a futamidő végét.

A TBSZ-en nem kötelező végigtartani, ha felmondod akkor adózol, mintha mi sem történt volna, azzal a nagy különbséggel, hogy 3 év után kevesebbet adót kell fizetni, 5 év után pedig nem kell. -Ezzel tisztában vagyok, de TBSZ részkivétel sajnos csak a 3 éves határidőnél lehet. Ha egyéb időszakban van szükségem a pénz egy részére, akkor a teljes TBSZ-t meg kell szüntetnem és adóznom kell a teljes összegre. Ezért nem akarok TBSZ-t.

(#113550) aujjobba válasza Csavargoo8 (#113549) üzenetére


aujjobba
addikt

Ha csak a penz egy reszere lesz szukseged, miert kellene a teljes osszegre adoznod?
Adozni a nyeresegre kell, azaz arra amit forintban szamolva dragabban adtal el, mint amennyiert vetted, leegyszerusitve.

Nem nyitsz TBSZ-t, tuti adozni fogsz ha nyereseged keletkezik.
Azzal hogy nyitsz, legalabb a lehetoseget megadod magadnak, hogy egyaltalan ne kelljen adozni, vagy csak 10%-ot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.