Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#297751) pzstm


pzstm
titán

Urak, ha megjön telefon a mostnai mellé rakom és átköltözök pikk-pakk az megvan, olyat csináltam már. Órával viszont mi lesz? először leveszem a 13-ról vagy az is odatalál költözésnél majd új telefonra? S7-es Watch-ról lenne szó

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#297752) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Úgy látszik tényleg online kell intézni midnent.
Reggel mikor kattintásoknékt 5-8 percet kellett várni, volt minden méret meg szín, de elléptem a kecskeméti nagy telekomba mert még múlt héten foglaltam nyitásra időpontot.
Egyből hívtak is, de csak 15 Pro meg sima 15 volt raktáron. Pro max 0dbv érkezett hozzájuk. Ha inkább a seggemen maradok és kivárom azt a fél óra kattingatást, akkor jó eséllyel lett volna belőle valami.
Mindegy, azt mondta a csóka, hogy ha felírt, ha érkezik hozzájuk telefonál, de bejelöltem az online készletértesítőt is.

Feleségem 12P-jét cserélem majd le 15PM-re.

[ Szerkesztve ]

(#297753) bubodoki77


bubodoki77
csendes tag

Emagos múlt pénteki, 14.05-kor fizetett 15 pro kék színben házhoz szállítva,

(#297754) Aszpirin válasza kchris78 (#297748) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ja, azért is nem írtam "emberek százmilliói"-t, csak "emberek millióüi"-t :D

(#297755) burgatshow válasza pzstm (#297751) üzenetére


burgatshow
veterán

Legyen rajtad az óra és feloldva, miután a telefon színtű költözés megvolt, akkor az óra meg fogja kérdezni, hogy párosodjon-e az új telóval. Leokézod és kész.

(#297756) kchris78


kchris78
veterán

Hogy ontopic is legyek:
Annak a logikáját hogy lehetne leírni hogy mikor hogy akar szöveget cserélni az IOS17? Kipróbáltam mert az volt a mondás hogy sokat fejlődött a magyar nyelvű automatikus cserék esetén.. Az tényleg fejlődött de van hogy nem akar cserélni, nyomok egy szóközt aztán backspace és akkor ajánlja fel a tök triviális ékezetesítést.. Ki érti ezt :(. Telefonon működik ilyen furán, iPaden valahogy jobban elkapta dolgot ott mindíg jön a jó automatikus csere...

(#297757) pzstm válasza burgatshow (#297755) üzenetére


pzstm
titán

ok, köszönöm szépen :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#297758) kchris78


kchris78
veterán

Illetve hogy is van akkor? A főkamerák ugyanazok mint a 14P/PM esetén 15-ben is? (csak új bevonat?) illetve a 15PM-ben jött az új telefotó kamera.

Illetve mégegy: volt egy YT videó, i15pm vs S23U.
Fotózás: megnyomja a gombot, samu tekertekerteker kész. Iphone: ment,kész... Samu: sötétben fotózol, nincs kép, exponálás 3mp, teker, kép. Vakon fotózás. Iphone előnézetben mutatja a kb várható képet. Szóval lehet mondani hogy Samu hamarabb behozza a technikai újításokat nade.. Hogy trendi legyek: hol a felhasználói élmény, meg a praktikum?

[ Szerkesztve ]

(#297759) kbadam83 válasza aprokaroka87 (#297747) üzenetére


kbadam83
senior tag

Akkor a konyhai mérlegem szar :W

(#297760) Aszpirin válasza kchris78 (#297756) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Amit én észrevettem, hogy az iOS 17 végre tökéletes(ebb) magyar kiejtéssel mindja ki a hívó fél nevét, nem angolul akarja kimondani a magyar neveket.
(de még mindig felcseréli a kimodott neveknben a családnév és keresztnév sorrendjét, hiába van beállítva a magyar sorrend a kontaktokban).

[ Szerkesztve ]

(#297761) aprokaroka87 válasza kbadam83 (#297759) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

😁
vagy az Apple " mérlege "

(#297762) salieven válasza burgatshow (#297536) üzenetére


salieven
aktív tag

Köszi, megnézzük akkor. :)

PSN: salieven

(#297763) syIex válasza markknight (#297749) üzenetére


syIex
veterán

Könnyebb is jóval és kisebb is valamilyen szinten tehát jól érzed. :D
Köszi a tippet, megpróbálom, de hátha az Alza meglep. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#297764) Aszpirin válasza pzstm (#297757) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ne felejtsd el lecserélni az aláírásodban is a telót :)

(#297765) pzstm válasza Aszpirin (#297764) üzenetére


pzstm
titán

majd ha megjött :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#297766) divan válasza Aszpirin (#297760) üzenetére


divan
senior tag

Nem lehet, hogy most nincs bekapcsolva Siri, korábban meg be volt? Ha be van kapcsolva, akkor ő mondja be, és ő nem tud magyarul, ha ki van kapcsolva, akkor van valami egyéb felolvasó is a telefonban, amihez létezik magyar nyelv, és akkor helyesen olvassa be.
Én már régen leszoktam róla, hogy a keresztnevet és a vezeték nevet külön rublikába írjam be, mert folyton ilyen gondok voltak. A teljes nevet a vezetéknévhez írom.

(#297767) Gubu0101 válasza Zsolt,72 (#297750) üzenetére


Gubu0101
veterán

Vagy polcostol emelte :D ;]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#297768) SP!T válasza Aszpirin (#297764) üzenetére


SP!T
addikt

Én a jövő évi 16 Pro Max-ot írom ki mindjárt. :D

There's a device that I've been using called a whoop.

(#297769) Aszpirin válasza divan (#297766) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Upsz, igazad van.
Nem volt bekapcsolva a Siri.
Pedig már azt gondoltam, hurrá, mekkorát fejlődött az iOS magyarsága :(

(nem panaszkodásként, de 15 évvel ezelőtt a Nokia 6310-em tökéletesen értette és azonosította a kontaktok között a magyar neveket, de 2023-ban a magasságos iOS ezt még mindig nem tudja. És mi természetesnek vesszük. Megy "okos" telefonnak nevezzük.)

(#297770) Andreas21


Andreas21
csendes tag

Lehet hulye kerdes… de a face ID miota oldja fel a telefont akkor ha az vizszintben van? A 12pro-m csak fuggoleges helyzetben tudta feloldani magat, ha elfektettem akkor nem.
:U

(#297771) markknight válasza Andreas21 (#297770) üzenetére


markknight
veterán

13-tól működik úgy tudom

(#297772) Bilux válasza markknight (#297771) üzenetére


Bilux
veterán

Így van

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#297773) Navaren válasza Andreas21 (#297770) üzenetére


Navaren
aktív tag

13 Pro-n biztos megy már.
Egyébként vicces módon én is tök véletlen vettem észre, modell tankot raktam épp össze és ahhoz kerestem vissza egy fotót a festéshez, és nézem, hogy nem kellett az asztalon fekvő telefont elfordítani :)

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#297774) M1995 válasza Andreas21 (#297770) üzenetére


M1995
aktív tag

iOS 16 és iPhone 13 óta.

(#297775) Andreas21


Andreas21
csendes tag

Koszonom :R :R 12pro-rol valtottam 15PM-re es meglepodtem :DD

(#297776) Zsolt,72 válasza Navaren (#297773) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szintén véletlenül bukkantam rá, hogy ilyet is tud már. Jólesően nyugtáztam. :)

(#297777) Gubu0101 válasza Andreas21 (#297770) üzenetére


Gubu0101
veterán

iPad is tudja mar,szerencsere.Nem kell mar azt se forgatni ossze-vissza,hogy feloldjon.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#297778) Zsolt,72 válasza kchris78 (#297758) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

sötétben fotózol, nincs kép, exponálás 3mp, teker, kép. Vakon fotózás. Iphone előnézetben mutatja a kb várható képet

Igen, ez az éjszakai fotózás képességgel érkezett és valóban látványos a különbség, ezúttal az iOS javára.

(#297779) Sungoo válasza Aszpirin (#297727) üzenetére


Sungoo
addikt

Videóból mentettem.

(#297780) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Most hivtak a T-től, hogy mire rám került a sor, elfogyott a kék. Bármi más színt választhatok ha akarok. Így lesz ismét fekete telefonom. :U

Mást is hívtak?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#297781) Zsolt,72 válasza Aszpirin (#297769) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Második bekezdéshez: a háttérben jó eséllyel ezen is dolgozik a gyártó, ugyanis saccra tavaly előtt publikált egy álláshirdetést az Alma, amiben magyar nyelvű fejlesztőket kerestek SIRI-hez. Ha csak el nem kaszálták közben a projektet, akkor pár vén belül ( :DDD ) lehet belőle valami. Ne téveszd szem elől, hogy a hazai piac akkora, mint egy nagyobbacska város a Nagy Vízen Túl, vagy Kínában…

(#297782) Norbi887 válasza Norbi887 (#296625) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Amúgy kíváncsi vagyok, hogy ez a most nemrégiben felvetett iOS 17 bug ez az új modelleket is vajon ugyanúgy érinti? :U
Aki szerencsés illetve már ma tesztel, jelezzen már vissza. :R

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#297783) Zsolt,72 válasza Gubu0101 (#297767) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

…hacsak úgy nem! 😅

(#297784) Mike81 válasza Dello79 (#297614) üzenetére


Mike81
senior tag

14 PM-nél.is jelen van ez az érzés és hang. Érdekes és baratkozni kell vele, más választás nem nagyon van :(

(#297785) col válasza Norbi887 (#297782) üzenetére


col
addikt

Az SE2022-esnél nincs ilyen bug, nem akad, normálisan vált és jelenik meg az oldal és az értesítések is stb. Többször és direkt próbáltam a fent leírtak alapján.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#297786) pzstm válasza V.Stryker (#297780) üzenetére


pzstm
titán

:Y

mikor rendelted?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#297787) Keni21


Keni21
tag

Sziasztok. Nem tölti le a 17.0.1-t azt írja szüneteltetve. Másnál is jelentkezett ilyen “hiba”?

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#297788) Gubu0101 válasza Keni21 (#297787) üzenetére


Gubu0101
veterán

Dugd toltore a telot meg lepj wifire.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#297789) markknight válasza V.Stryker (#297780) üzenetére


markknight
veterán

RIP.

Engem nem, nekem arra vár, hogy átadják a futárnak. Amúgy expresszel kértem volna, de le volt halva az irányítószámos mező és nem engedett várost beírni. Direkt nem szekáltam és kértem házhoszállítással, nehogy a végén ezt is elhappolják előlem.

(#297790) pethYeti válasza markknight (#297789) üzenetére


pethYeti
addikt

Enyém itt tart, én expresszel kértem. Remélem tényleg ki is hozzák ma :)

(#297791) rankesz válasza Keni21 (#297787) üzenetére


rankesz
veterán

Nekem 17.0.2-t ír , nem lehet hogy azért ?

(#297792) Keni21 válasza Gubu0101 (#297788) üzenetére


Keni21
tag

:R
@rankesz az csak az új szériára érkezett

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#297793) Aszpirin válasza Zsolt,72 (#297781) üzenetére


Aszpirin
senior tag

A magyar piac mérete nagyon divatos érv, ha számunkra valódi fejlesztésekre kerül szó, de nem vagyunk ezzel egyedül. A svédek is mindössze 10 millióan vannak, és sorolhatnám még napestig. Szóval sok viszonylag kis piac van, de sok kicsi sokra megy, és az, hogy a nyelvi kérdést már tizenéve nam tudja/akarja megoldani az Apple, elég tré dolog. Azért idehaza is eladott elég sok iPhone-t ahhoz, hogy ez érdekes legyen.
Nem tudom, Androidéknál hogy van, de úgy sejtem hasonló a helyzet. Pedig a kettő együtt már tényleg 10 millió okostelefont jelenthet... szóval egy kapcsolt vállalkozást Google-Apple szinten lehet, hogy megérne, és akkor lenne számunkra valódi, a mmindennapjainkban könnyedséget hozó fejlesztés is - mondjuk magyarul értő és beszélőSiri -, nem csak ilyen - bocs - titánium-parasztvakítás.
Plusz úgy tűnik, a Nokiának fontosaj voltunk még mi is - szóval ez csak hozzáállás kérdése.
Persze ha így is megveszik az emberek, akkor minek a valódi fejlesztések.

Ne feledjétek, az Aple minden évben elad nálunk egy csomó cuccot még az ÁFÁt és vámot is leszámítva drágábban úgy, hogy a fejlesztések nem kis része nem is elérhető ezen a területen.

SZERK: az pl. hogy egy AppleTV-n a Siri még angolul sem használható magyar accounttal, kifejezetten rontja az AppleTV értéket.

[ Szerkesztve ]

(#297794) dpeter válasza kbadam83 (#297730) üzenetére


dpeter
csendes tag

Az apple oldalán a 14 pro 206 g, a 15 pro 187 g.
(Közben látom, más is írt ezzel kapcsolatban :D )

[ Szerkesztve ]

(#297795) madgie válasza Aszpirin (#297793) üzenetére


madgie
titán

A svéd azért jóval nagyobb nyelvcsaládba tartozik, mint a magyar, eleve jellemző Európában, hogy kb mindenki a közvetlen szomszédjával elég komoly szimbiózisban van, sokszor nyelvileg is, germánok, újlatinok, szlávok, amiken belül elég nagy az átláthatóság és logika, így sokkal egyszerűbb egy Siri-t is svédül megoldani, mint magyarul, amihez hasonló egyszerűen nincs.

(#297796) katokacaj


katokacaj
tag

Sziasztok, szerintetek megéri még 13 minit venni?
Semmi extrára nem kéne de mobilról bankolok, vásárolok, és ami fontos h a fotó ne legyen nagyon ergya.
Egy huawei p30 prot váltana amit nagyon szeretek a mai napig csak ahogy néztem meg fog szűnni a támogatás rá idén ezért gondolkozom a váltáson és jó lenne kisebb telefon ezért a 13 minire gondoltam, meg 4 kilót sem szeretnék fizetni telefonért.
Szóval, szerintetek megéri a 13 mini ma még 270-ért?
Elvileg az 2028-ig lesz támogatott, ugye?

(#297797) M1995 válasza madgie (#297795) üzenetére


M1995
aktív tag

Igen, nehéz a nyelv a mienk. Sok magyar se tud rendesen magyarul. ;] Siri esete érthető, viszont pl. Apple Fitness+ miért csak adott régióban van...

(#297798) Fritz Teufel válasza Aszpirin (#297793) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az Android minden további nélkül kezel minden nyelvet amit tartalmaz. Az más kérdés, hogy nagyon nem akarják aktiválni.

Amikor megvettem a Galaxy S20+-t és használni kezdtem az Android Autót, akkor belefutottam egy külsős alkalmazásba amit egy erdélyi honfitársunk írt. Ezzel az alkalmazással az AA felolvasta magyarul a beérkezett üzeneteket (SMS, Viber stb.) és szóban lehetett üzenetet diktálni szintén magyarul. Csak a szlenggel gyűlt meg a baja. Az alkalmazás tölthető volt a Google Play-ről. Egyszer csak jött egy Android frissítés és nem működött tovább az app. Srác megkereste a Google-t és szólt, hogy a módosítás korlátozza a hozzáférést bizonyos szükséges modulokhoz, javítani kellene. A válasz gyakorlatilag az volt, hogy jó az úgy ahogy van. Erre felajánlotta, hogy segítene megoldani ezt a nyelvi mizériát. Nos, nem volt érdeklődés.

Ebből nekem az jött le, hogy egyszerűen nem akarják a nyelvi bővítést és ha kell meg is oldják, hogy ne is lehessen megkerülni.

Az iOS az más tészta, a Siri szegénykém olyan szinten van elmaradva a Google és Amazon-féle konkurenciától, hogy nem is hasonlítanám már őket egymáshoz, mert nem ugyan az a kávéház. A Siri megállt a fejlődésben... valamikor 6-7 évvel ezelőtt :W

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#297799) Razzul válasza katokacaj (#297796) üzenetére


Razzul
senior tag

250 körül jó üzlet szerintem. 2027-ig legalább kap frissítéseket, de akár tovább is.

Stat crux dum volvitur orbis

(#297800) Shyciii válasza katokacaj (#297796) üzenetére


Shyciii
veterán

Szerintem megéri. Ha nem játszanék kicsit se a mobilon, meg nagyon ritkán néznék videót, akkor simán a 13 minit vettem volna meg, mert az alap dolgokhoz elég a mérete, és mivel kemény használatban sem lenne, így a kis akksija is elég volna. Cserébe viszont nagyon barátságos zsebben is, szóval ha így gondolkozol te is, akkor nyugodtan vedd meg.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.