Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

Az nem derült ki számomra (és máshol sem szúrta ki a szemem idáig), hogy csak Samsung accountba bejelentkezett és/vagy aktív Smartthings app használók - illetve az ő eszközeik - adják le a jelzést a hálózatnak, hogy ilyen eszköz van a közelükben? Ha igen, az sajnos eléggé megvágja a potenciális "megtalálók" számát :(

(#3) jacis válasza kcsa (#1) üzenetére


jacis
nagyúr

Nem.
Minden Samsung teló felismeri és továbbítja az infót hogy hol van.
Nekem egy smarttag+ van és nagyon elégedett vagyok vele. Viszont az üzemidő növekedés miatt lehet hogy veszek egy ilyen kettes változatot.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4) Helga0203


Helga0203
tag

"van viszont olyan olcsóbb lokátor a piacon, amelyik mindkettővel (ios + android) működik"

Melyik ez a kütyü?

[ Szerkesztve ]

(#5) rjg válasza Helga0203 (#4) üzenetére


rjg
őstag

Pl. a Fixed kütyüje. Ezekkel jellemzően egy gond van, csak BT alapúak, nem használják az UWB-t.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#6) clon válasza rjg (#5) üzenetére


clon
aktív tag

Tehát van valami ami olcsóbb, más technológia, kisebb hatótáv stb. tehát ez nem alternatívája legfeljebb annak aki lakásban keresi a dolgait :D

(#7) vacs


vacs
veterán

Tehát akkor van ios + androiddal is működő uwb-s kütyü?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#8) Mr.Csizmás válasza vacs (#7) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

samsung szerint ez megy iphone-nal is, csak nem garantálják az összes feature-t.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) Mayan


Mayan
csendes tag

"Egy darab a Samsung kütyüből 17 ezer forintba kerül, ami elég borsos a nyomkövető műfajban, a bevezető akció keretében viszont két lokátor jár ennyiért"

Hol adnak kettőt ennyiért? Samsungnál nem, és google sem talál.

(#10) Addel válasza Mayan (#9) üzenetére


Addel
senior tag

(#11) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet :R

A jövő most van

(#12) Mayan válasza Addel (#10) üzenetére


Mayan
csendes tag

Kösz! Sajnos úgy néz ki lecsúsztam róla:

A Promócióban Résztvevő Termékek megvásárlásának időszaka: a jelen Promóció keretén belül 2023. október 6. napján 10 óra 00 perctől, 2023. október 31. napján 9 óra 00 percig tudja megvásárolni a Promócióban Résztvevő Üzletek valamelyikében

(#13) SL-27 válasza Mayan (#12) üzenetére


SL-27
tag

Nálam ezt írja: "A Promóció időtartama: 2023. október 6. - 2023. november 30-ig, vagy a készlet erejéig." - igaz a feketéből kifogytak.

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#14) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Kérdés: ez is olyan fos, mint az AirTag, hogy hogyha hosszabb ideig nem csatlakozik a tulaj telefonjára és megmoccan, elkezd csipogni, ezzel felfedve magát?
Mert az AirTagben ez a legrosszabb dolog…

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#15) jano720


jano720
csendes tag

Sziasztok! Nekem is van smarttag2 nyomkovetom. Ha otthon hagyom én meg elmegyek melózni akkor az asszony Samsung A71 teloja révén nem frissíti a poziciojat. Miért lehet ez?
Samsungosokkal is beszéltem már de azt mondták hogy toroljem a teget, majd újra parositsam és majd az megoldja. De sajna nem. Mi lehet a probléma?

(#16) kcsa válasza jano720 (#15) üzenetére


kcsa
veterán

Úgy érzem pont erre vonatkozott az első kérdésem: be van jelentekezve a Samsung accountba a telefonján?

(#17) jano720 válasza kcsa (#16) üzenetére


jano720
csendes tag

Igen, be van jelentkezve. Mint ahogyan a mellékelt képen is látszik 3 órája nem frissített, holott a feleségem otthon volt.

(#18) mr.tamasbiro válasza Addel (#10) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Szerintem már nem megy mert 2 darab 33 vagy mennyi.

(#19) kcsa válasza jano720 (#17) üzenetére


kcsa
veterán

Nincs mellékelt kép :)

(#20) -Maci-


-Maci-
addikt

Sziasztok,

Tegnap vettem egy ilyen SmarTag2-t.
Beállítgattam, szuper minden.
Ma próbából elvitte a párom 10km-re és nem látom. Az utolsó helynek itthon mutatja 27 perccel ez előtt.:O
Most akkor ez csak BT távolságon belül tudja csak át adni a poziciót?:F

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#21) jano720 válasza kcsa (#19) üzenetére


jano720
csendes tag

Hoppá az elmaradt 😊

[ Szerkesztve ]

(#22) Addel válasza mr.tamasbiro (#18) üzenetére


Addel
senior tag

Hát igen, az volt odaírvan, hogy november 30 vagy a készlet erejéig.
Kiváncsi lennék mennyi volt a "készlet" ? :)

(#23) jano720 válasza Addel (#22) üzenetére


jano720
csendes tag

Nekem megküldték a plusszt a hónap közepén még 😊

(#24) tabletta


tabletta
tag

Nekem meg ma írtak, hogy jogosult vagyok a másodikra.
A kiszállítás várhatóan 28 munkanapon belül teljesül. :)

(#25) spect80 válasza -Maci- (#20) üzenetére


spect80
senior tag

Úgy tudom hogy UWB mellett ez már a bluetootht is tudja, de szerintem csak Samsung teló veszi a jelet.
Ha olyan helyen mozog ahol nincsenek a közelében samu telefonnal, akkor nem fog látszódni.

(#26) jano720 válasza -Maci- (#20) üzenetére


jano720
csendes tag

Enis ugyanezzel küzdök. Ha van valami ötleted érdekelne engem is. Azt hittem hogy rossz az enyém de mivel megjött a plussz 1 db, azzal is kipróbáltam és az sem jelez nekem pozíciót nemtudom mi lehet a baj.

(#27) jano720 válasza spect80 (#25) üzenetére


jano720
csendes tag

Feleségemnek Samu teloja van és mégsem látom hogy frissülne a pozíció mikor otthon hagyom vele a smarttag2-t

(#28) spect80 válasza jano720 (#27) üzenetére


spect80
senior tag

az enyém is most jött meg, de kipróbálom délután. Annyi érdekességet tapasztaltam, hogy erre külön kért helyadatok kezelése engedélyt, holott a smsrtthingsnak már megvan a joga erre egy másik, smarttag+ra.

(#29) -Maci- válasza jano720 (#26) üzenetére


-Maci-
addikt

Rájöttem. Nincs semmi baja, működik.
A kis eszköz egy ú.n. UWB technológiát támogat.
Lényegében csak olyan eszköztől tud jelet venni, amelyik támogatja ezt a szabványt.
Még alakulóban van a dolog, egyelőre pár felső kategóriás mobil tudja ezt.
Minél nagyobb tömegben mozog a Tag, annál nagyobb az esélye, hogy találjon egy ilyen eszközt. (pl. repülőtér,pláza stb.)
Ez a lényeg tömören.
Részletesebben én sem tudom leírni, olvass utána ha érdekel a dolog.

Hozzá teszem:
Én így értettem az olvasottakból és a kis Tag eddigi viselkedéséből. A tévedés jogát fenntartom!!! :K :DDD

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#30) BiP


BiP
nagyúr

Az a gondom vele, hogy egy 3.5- meg egy 4.5kilós macskára ez még mindig nagy.
Kulcscsomóra, kutyára tökéletes.

(#31) jano720 válasza -Maci- (#29) üzenetére


jano720
csendes tag

A :((( z UWB az van a telomba azt a részét értem. Egy nagyon magas frekvenciájú jel a pontos helymeghatarozashoz, de ennek kicsi a hatotavja. Úgy gondolnam sima bluetoot kapcsolattal is tud egy jelet küldeni más galaxy telora hogy HÉJ ITT VAGYOK! És a teló GPS jelekből és Samsung account-okon keresztül megtudom hogy merre van a Tag. De ha ez nem így van akkor ez egy nagyon gáz kis készülék :(((

(#32) spect80 válasza jano720 (#27) üzenetére


spect80
senior tag

mentem egy kört, meg se moccant itthonról nekem se

(#33) jano720 válasza spect80 (#32) üzenetére


jano720
csendes tag

Megérte a pénzét akkor ez úgy néz ki. :(((

(#34) -Maci- válasza jano720 (#31) üzenetére


-Maci-
addikt

Hát pedig...
Én elküldtem ma az enyémet az Asszonnyal munkába. Az Ő telefonja nem tudja az UWB-t és előtte sem csatlakoztattam a telójához se BT se máshogy. illetve nem vagyok bejelentkezve a Samsung fiókkal a telójához, sem Ő az enyémhez.
Az idő alatt amég be ért amunkahelyére, nem láttam a tag pozicióját. Miután be ért az irodába, kis idő múlva meg lett a tag....
Én ebből arra következtetek, hogy bent az irodában van valakinek UWB képes telefonja, az észlelte a tag-et.

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#35) -Maci- válasza -Maci- (#34) üzenetére


-Maci-
addikt

Illetve még egy gondolat.
Tegnap be ment az Asszony aközeli kis város szélére. Ott, egy vasúti tjárótól jött egy jel. Gondolom ahogy elhaladt mellette valaki egy kompatibilis eszközzel.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#36) spect80 válasza jano720 (#33) üzenetére


spect80
senior tag

most meg jó. ezek szerint itt faluhelyen kevés a Samsung teló :)

(#37) -Maci- válasza spect80 (#25) üzenetére


-Maci-
addikt

Persze, hogy kezeli a BT-t. A hozzá társított telefonnal. Hatókörön belül. Mással nem.
Ha BT távolságon belül veszik el valami, amin a tag van, 1 pillanat alatt mutatja a pozit.
BT távolságon kívül marad az UWB és az azt támogató készülékek.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#38) jano720 válasza -Maci- (#37) üzenetére


jano720
csendes tag

Az UWB-nek kisebb a hatótávolsága mint a Bluetooth-nak egyébként.

(#39) -Maci- válasza jano720 (#38) üzenetére


-Maci-
addikt

Igen.
De szerintem nem lehet csak úgy csatlakozni xyz bt-jéhez, személyes okokból.
Viszont amiben van UWB, azzal annyit tud kommunikálni, hogy küldjön egy jelet azon keresztül. (Pl a cella információkhoz hozzá férhet.)
Gondolom én....
Egyébként, mikor a párom ma el vitte és volt egy jel, arra azt írta ki hogy "egy eszköz észlelte". Tehát nem Ő talált valamit, hanem őt találta meg valami.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#40) jano720 válasza -Maci- (#39) üzenetére


jano720
csendes tag

Az előző smarttegek-ben nem volt uwb csak bluetooth és azok is tudtak pozíciót adni ha egy Galaxy megjelent a közelükben.
Szóval ez nem az UWB sajátossága. Az csak annyi pluszt a igazabol, hogy nagyon pontos helymeghatarozast tud ha már közel vagyunk a teghez. Ez amúgy egy agyon titkosított hálózaton megy, ezért lehetséges hogy más készülékekhez bluetooth-al kapcsolódjon a pozíció miatt.

(#41) -Maci- válasza jano720 (#40) üzenetére


-Maci-
addikt

De ma el vitte a párom az enyémet. Neki mindig be van kapcsolva a bt és van aktív netje. A tag az egyik zsebben, a mobil a másikban és nem jött jel.
Szóval akkor nem értem:F

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#42) jano720 válasza -Maci- (#41) üzenetére


jano720
csendes tag

Lehet valami hiba van velük. Samsung amúgy azt mondja hogy működni kellen úgy ahogy mi szeretnénk.

(#43) spect80 válasza jano720 (#40) üzenetére


spect80
senior tag

De, a smarttag+ban van uwb

(#44) jano720 válasza spect80 (#43) üzenetére


jano720
csendes tag

Igaz, tényleg.

(#45) #64638144 válasza Mayan (#9) üzenetére


#64638144
törölt tag

A Samsung oldalán rendeltünk most egyet és automatikusan kettőt tett a kosárba az egy áráért. Múlthét pénteken rendeltünk, kedd délelőtt itt volt külföldről.

(#46) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ezt most egy reptéri bőröndbe be lehet rakni vagy se? Ha véletlenül elveszne....

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#47) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet :R Épp ilyesmit nézegettem.

A jövő most van

(#48) -Maci- válasza 7Heads Drago (#46) üzenetére


-Maci-
addikt

Nem tudom, de én oda fogom tenni. Ezért is vettem.:))
Egyébként szerintem a tervezők is úgy gondolták, hogy viszi majd az ember repülőre is.
Mellesleg sokan a mobiljukat sem kapcsolják ki.

Mai tapasztalat:
BP-n voltunk mély garázsban. El távolodtunk az autótól jó pár háztömbnyire.
Lestem a telefont. Mutatta is végig a helyes poziciót, ahogy valaki el haladt a kocsi mellett.
Én még mindig abban hiszek, hogy az egészet a UWB "csinálja". A BT-nak nem sok köze van hozzá. Szerintem a BT az annyi, hogy ha hatótávon belül van, tudja mutatni a kamera appban élőben, hogy merre menj.
Ergo:
Szuper a kütyü ott ahol minél többen vannak.
Viszont ha pl el szalad vele a kutya a négyszögletű kerek erdő közepén, akkor cseszheted.

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#49) #64638144 válasza -Maci- (#48) üzenetére


#64638144
törölt tag

A kutya nem fog ám mindig egyedül az erdőben maradni. Keresi az emberek társaságát.

(#50) Crafter32


Crafter32
őstag

Én autóhoz és robogóhoz keresnék vmi gps nyomkövetőt ami nem havidíjas és nem kell kötelezően samsung vagy iphone telefon. Neten nézegettem, youtubon néztem tesztet, de minden kütyü havidíjas és lehúzásnak érzem.
Van vkinek ötlete mi a legjobb megoldás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.