Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#216451) Jim-X válasza anderledani (#216435) üzenetére


Jim-X
őstag

Koszonom szepen! Valoban nem neztem meg az osszefoglalot es nem kerestem ra. Ketsegbe voltam esve, nezzetek el :B :DDD

A játék az nem játék!

(#216452) Gicz válasza burgatshow (#216450) üzenetére


Gicz
addikt

megvolt, semmi eredmény... :W

nem tudom mi a szart csináljak még vele, valahol valami be van neki akadva

(#216453) galaxys80 válasza lugosi (#216439) üzenetére


galaxys80
veterán

Ettől függetlenül ez minden csak nem rendes megoldás. Kis millió lejátszó nem kezeli a HEVC formátumot. (Nem PC-re értem)
Normál esetben nem is így kellene működnie.
Engem mondjuk nem érint, mert nem használom ezt a formátumot. Meg PC-m sincsen csak Mac. :)

[ Szerkesztve ]

(#216454) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Üdv Hölgyek, Urak!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Csináltam egy mappát a fotókon belül és oda átmásoltam egy bizonyos helyhez köthető összes képet (nevezetesen a melóhelyemen készült fotókat). A baj csak az hogy itt (mármint a melós mappába másolt képek) lévő képek össze vissza jelennek meg és nem időrendben. Mit kell csinálnom, mit kellene beállítanom, hogy időrendben jelenjenek meg itt is?
Köszi!

ˣ

(#216455) Gicz válasza Gicz (#216452) üzenetére


Gicz
addikt

Meglett a megoldás még kis guglizás után. Nekem le volt törölve az itunes store app. A tanács az volt, h menjek be a store-ba, kattintsak rá egy explicit zenére mintha meg akarnám venni, ez feldob egy popupot hasonlót mint mikor a music appban próbáltam lejátszani a számot. De a music appos popupban a két opció, a go to settings és a not now. A store-os popup-ban pedig allow, vagy not now. Rányomtam h allow, és voilá, már a music app is lejátsza az explicit zenét. Nice Apple.

BTW vettem ma egy airpods pro-t nagy izgatott már egy ideje, még Linus szerint is összességében ez a legjobb in ear wireless összességében nézve a kényelmet, zajcsillapítást, akksit stb. Hangminőségben jobb mint egy sima airpods, és a zajcsillapítás nagyon tetszik. Egy Sennheiser Momentum in ear wirelesst fog váltani. Hangminőségben a sennheiser jobb. Jóval. De a kényelem és a zajszűrés annyira jó, hogy ezt fel tudom áldozni utcai zenehallgatásra. Szóval aki gondolkodik ilyenen, szerintem vegye meg, nem bánja meg.

[ Szerkesztve ]

(#216456) lugosi válasza galaxys80 (#216453) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt a gyártónál kell reklamálni, én csak ezt a kerülő megoldást ismerem.

(#216457) lugosi válasza Gicz (#216455) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sajnos tényleg ez a megoldás, azt hiszem már ios 11-gyel, de legkésőbb 12-vel bejött ez a dolog, itt a fórumon is volt róla szó, de nagyon régen. Valóban nem kell megvásárolni az adott számot csak elindítani, mintha meg akarnád venni, és akkor ki lehet kapcsolni. Úgy látszik ezt se fogják javítani, vagy majd egyszer véletlenül megjavul (és lesz helyette másik bug). :)

(#216458) burgatshow válasza lugosi (#216457) üzenetére


burgatshow
veterán

Nekem ebből egyébként az jön le, hogy nem csak a készüléken lehet blokkolni az explicit tartalmat, hanem az Apple ID szintjén is. Ami önmagában nem rossz megközelítés (mondjuk gyerek account miatt), de attól még egyértelműbben a user arcába tolhatná, hogy "te figyi már..." :)

(#216459) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

link

Gondoltam be linkelem....

(#216460) aujjobba válasza aprokaroka87 (#216459) üzenetére


aujjobba
addikt

a fejlesztők már küldhetnek marketingtartalmakat értesítésként - legalábbis ha felhasználók abba expliciten beleegyeztek, és bármikor lehetőségük van visszavonni is az engedélyt”

Ez így korrekt.
Felteszem a fejlesztő adhat majd árengedményt ha engeded neki a marketinget, stb.
Nem kell kötelezően hirdetéseket fogadnod.

(#216461) ERipley


ERipley
tag

Üdv mindenkinek!
7-esről váltottam xs-re és a telefon, bár kapcsolódik azonnal az autóhoz (BT) le is játssza a zenéket ill. működik kihangosítóként (minden funkció), a számok között nem lehet váltani és csak kézzel indul a lejátszás. A i7 vált és forrásválasztásnál azonnal indul, újrapárosítás megvolt, opr. ugyanaz (13.3.1) Tudom, ez legyen a legnagyobb bajom - de elég zavaró....

Van ötlete valakinek, hogy mi a baja? BT 5.0 vs 4.2 ? :F

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#216462) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Kb 3 hónapos az XR-em, de már néhány helyen elkezdett lepattogni körben a fekete festék. Sose volt leejtve, zsebben vagy asztalon tartóban van. Jól gondolom, hogy ez nem garanciális? Elég sajnálatos, hogy ennyitől lejön :(

(#216463) Sefter válasza yusukee (#216462) üzenetére


Sefter
veterán

Szerintem az..én másfél éve használom tok nélkül, semmi baja

Psn ID: sefter_hun

(#216464) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Esetleg [erre] valaki tudja a megoldást?

ˣ

(#216465) sirszevenap válasza user12 (#216426) üzenetére


sirszevenap
őstag

Igen

Bankkártyával? Hát persze!

(#216466) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Nálatok előfordult,hogy nem működik a face id? Csak kóddal old fel. Reboot és helyrejön. :o

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#216467) user12 válasza sirszevenap (#216465) üzenetére


user12
őstag

Itt [link] írnak néhány oksságot.
1 kétfaktoros hitelesítés kikapcsolása
2 vagy ugyanott ahol a fenti opció van, van egy hitelesítő kód kérése lehetőség
Írja még a keychain ki-bekapcsolását is, de azt nem igazán értem, hogy jön ehhez a jelenséghez.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#216468) lugosi válasza FIREBLADE78 (#216466) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam még nem.
Csak egyszer volt ilyen, vagy többször is csinálta?

(#216469) galaxys80 válasza user12 (#216467) üzenetére


galaxys80
veterán

A kétfaktoros hitelesítést tudtommal nem lehet kikapcsolni. Legalábbis korábban nem lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#216470) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

2 hétig lehet kikapcsolni a ketfaktorost ha bekapcsoltad. Utána már nem.

(#216471) tonyqa23 válasza FIREBLADE78 (#216466) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Időközönként kérni szokta. Hogy el ne felejtsd. :) Vagy mikor a zsebemben sokszor ebred fel a kepernyő. Gondolom az is lehet.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#216472) oszy


oszy
veterán

Fotókat rendeltem kontaktokhoz. Az egyik jobbra, a másik balra van pozícionálva. Hiába szerkesztettem, nem változik. Már töröltem is a kontaktot és beállítottam újra. IPhone X, 13.3.1
Nagy lenne a kép felbontása?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#216473) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Lehet h furcsa kérdés, de az létezik h a 11 Pro Max-ban egyszerűen iszonyú rossz a vaku mód? :F Vagy csak nálam nem oké valami?
Olyan fátyolos lesz az összes éjszaki kép, amit vakuval csinálok. Ez mitől van? Mintha gyengét villanna, vagy nem tudom... de konkrétan egy 70.000ft-os Samsung telefonnal, vakuval lőtt, ugyanazon témáról készült képe lepipálta. Ott világos, színekkel teli volt a téma, kontrasztosan kiemelve, az iPhone-é pedig egy ködös, fátyolos valami. :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#216474) Bilux válasza runner 125 (#216473) üzenetére


Bilux
veterán

Milyen tok van rajta?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#216475) Bilux


Bilux
veterán

MacBook Safari kedvenceket hogy tudnám szinkronizálni a telefon Safarira?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#216476) -secret- válasza Bilux (#216475) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

iCloudban be van kapcsolva a Safari?

(#216477) lugosi válasza Bilux (#216475) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elvileg automatikusnak kellene lennie.

(#216478) -secret- válasza lugosi (#216477) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Jaja nekem átjöttek azért kérdeztem.

(#216479) #16695808


#16695808
törölt tag

Sziasztok, segitseg kellene. Mivel itthon max 2-es a terero ezert bekapcsoltattam a telekomnal a wifihang-ot. Tehat mar repulo uzemódba rakva is lehet telefonalni es igy nem erolkodik (merul) a telefon a gyenge terero miatt. Van valahogy arra mód, hogy ha hazaérek akkor ha wifire csatlakozok akkor automatikusan repülő uzemmmódba rakja a telefon magat?

[ Szerkesztve ]

(#216480) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok na az van, h nagynehezen sikerült a Simple kártyát a Wallet hez társítani elvileg. Ki akartam venni telefonon a fizetési módok közül a bankkártyás fizetést de nem engedi, mondván egynek ott kell lenni, de bent van az Apple pay Wallet. Miért nem engedi akkor eltávolítani? Viszont mikor ki akarom választani, h melyik maradjon az Apple payhez valami biztonsági kód érvénytelent ír! Mi a fene lehet ez?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#216481) kagzer válasza #16695808 (#216479) üzenetére


kagzer
aktív tag

Szia
Parancsok alkalmazással lehet egész jól automatizálni, most hirtelen azt dobtam össze, ha a wi-fi SSID-ja az otthoni, akkor repülő módba teszi.
Ezt még annyival kell kiegészíteni, hogy automatikus legyen.

Szerk.: Közben csak piszkált a dolog, sokkal egyszerűbb, ha automatizálással van megcsinálva, akkor csak annyi kell, hogy megadni, ha rácsatlakozik az otthoni wi-fire, kapcsolja be a repülő módot.

Oldman: Van néhány minta alapból, talán neten is lehet vadászni.

[ Szerkesztve ]

(#216482) Oldman2 válasza kagzer (#216481) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszönöm én is!

Ilyen "kész" parancsokat el lehet valahol érni mintaként?

(#216483) lugosi válasza Oldman2 (#216482) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A parancsok appban eleve vannak, illetve abban van egy Galéria rész. Ott.

(#216484) Jaded válasza Oldman2 (#216482) üzenetére


Jaded
senior tag

Pl: [link]

Renault Megane IV Limited

(#216485) sirszevenap válasza user12 (#216467) üzenetére


sirszevenap
őstag

Mindet próbáltam.

Elsőhöz hozzáfűznivaló: Nem lehet kikapcsolni a kétfaktoros hitelesítést már egy ideje.

Bankkártyával? Hát persze!

(#216486) Bilux válasza -secret- (#216476) üzenetére


Bilux
veterán

Bevan természetesen ezért nem értem. Üres MacBookon meg ott vannak :F

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#216487) lugosi válasza Bilux (#216486) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem hasonlóra a support korábban egy icloud ki/bejelentkezést javasolt, az megoldotta.

(#216488) Oldman2 válasza Jaded (#216484) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi a Tippeket, letöltöttem 1-2 mintát, kezdek "ráérezni"...

Még fennálló kérdések:

- Ezek a Szkriptek hogyan aktiválódnak? Csak manuálisan?

- A "Hang lejátszása" parancsnál, hogyan tudok kiválasztani egy Hangot? Csak a Vágólap és az Aktuális dátum jelenik meg ott.

(#216489) runner 125 válasza Bilux (#216474) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gyári bőrtok.

Talán annyi info még, h a kamerákra vettem ebay-ről 1-1-1db üvegfóliát. De az kizárólag a lencséken van rajta, tehát külön külön kellett felhelyezni az objektívekre. A vakura semmilyen formában nem "takar rá".

:U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#216490) tuzpenge válasza runner 125 (#216489) üzenetére


tuzpenge
őstag

Akkor szerintem meg is válaszoltad magadnak az okot....vedd le a kínai üvegeket a kamera lencsékről és úgy fotózz és hasonlítsd össze a képet másikkal!

ˣ

(#216491) runner 125 válasza tuzpenge (#216490) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az előzményt nem tudom láttad-e. Semmi probléma nincs a nappal készített fotókkal, minden gyönyörű és tűéles. Kizárólag sötétben, a vakuval lőtt fotók mellett lesz fátyolos az egész kép.
Egy baromi vékony, kameralencsén lévő, tiszta üvegfólia a vaku működését vajon hogy befásolhatja? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#216492) szecska24 válasza runner 125 (#216491) üzenetére


szecska24
tag

Lehet ebből gond, a 2 réteg (lencse és a rárakott fólia) törésmutatója nem egyezik meg, szórja a fényt, pl így. A merőlegesen érkező fénysugarakkal általában nincs probléma, a többivel lehet. Ez csak 1 tipp, lehet nem ez a gondod, de egy próbát megér szerintem fólia nélkül.

(#216493) Wajk válasza runner 125 (#216491) üzenetére


Wajk
addikt

pl úgy, hogy a villanást visszaveri a 3rd party üveg a kameralencsékre. próbáld csak ki ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#216494) oszy válasza Oldman2 (#216488) üzenetére


oszy
veterán

Melyik lett a megfelelő parancs? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#216495) Bilux válasza lugosi (#216487) üzenetére


Bilux
veterán

Hol tegyem ezt meg?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#216496) tuzpenge válasza runner 125 (#216491) üzenetére


tuzpenge
őstag

A fénytörésről hallottál már. Na de nekem tök 8. Én ajánlottam valamit ha megfogadod meg ha nem nem. Csak azt nem értem minek jön ide valaki kérdezni ha élből elutasítja a felvetést és még józan paraszt ésszel bele sem gondol. Részemről ennyi.

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#216497) oszy


oszy
veterán

(#216491) runner 125: Fogadd már meg tuzpenge által írt dolgot! Szedd le azt a kínai vackot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#216498) FIREBLADE78 válasza lugosi (#216468) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Héten egyszer. Előtte ( pontosan nem emlékszem mikor volt) többször is. Azt hittem elmúlt,de csak előjött. Lesz időm,csinálok clean installt. Habár nem akartam.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#216499) Baltincs


Baltincs
tag

Használ valaki nem Apple watchot? Ha igen, mit? Szeretnék egy ticwatch e-t leváltani mert bődület gyorsan merül már. Mit ajánlanátok helyette ami jól fut iossal?

(#216500) Oldman2 válasza oszy (#216494) üzenetére


Oldman2
veterán

Bocs, nem értem mit kérdezel...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.