Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#128301) tylerddd


tylerddd
veterán

Tegnap azon kaptam magam, h térítem az embereket iPhone-ra :DDD Egy 40+-os kolléganővel i5s-t, mint első okostelefont, egy 18 éves sráccal meg i6-ot vetettem (ő droidról tért át) és mindketten imádják :K

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#128302) Noxy válasza Kommy (#128300) üzenetére


Noxy
veterán

Szintén aláírom, mert nekem is még hibátlan a 3GS-hez kapott kábelom, a többivel együtt amit eddig hasznátam.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#128303) Viktor0610 válasza tylerddd (#128301) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

;]

Xiaomi 13T

(#128304) Sholom válasza Kommy (#128300) üzenetére


Sholom
tag

A régi kábelek pl. iPad 4, valahogy sokkal jobb minöségüek. Azok máig olyanok mint az új.

(#128305) StLui válasza Kommy (#128300) üzenetére


StLui
veterán

Én is ezt hittem, egyszer csak szétment mégis, bezzeg a 600Ft-os emag-os kábelnek semmi baja, csak arra már dobj a hibaüzeneteket, pedig imádtam, hogy nem kell a falba dugott töltőben csereberélni a kábelt, hanem hol az iphonos ágát használjuk, hol a micro usb-s ágat

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128306) Mr. Teddy válasza tylerddd (#128301) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Én is szoktam. Ismerősöm szüttyög, hogy nem tudja milyen telefont vegyen, erre mondom, hogy "jaja, hát nehéz dolog, van három különböző szín is" :)
De azzal kezdtem neki, hogy a vas mindegy, döntse el, hogy WP, Android, vagy iOS. És én igazából nem is maga az apple mellett érvelek, legalább is nem a vas mellett, hanem az oprendszer mellett. Elején még mondta, hogy drága az iphone, de aztán már mondta, hogy valszeg az lesz... ;]

[ Szerkesztve ]

(#128307) StLui válasza Mr. Teddy (#128306) üzenetére


StLui
veterán

Vitathatatlan, számomra, hogy apple a legjobb, egy gond nincs olcsó telefonja, emiatt nekem már csak a wp vonal játszik, ott nem dőlök a kardomba mi történt az 50eFt-os telefonommal. Egy két app vacakságát kivéve mindent tud ami kell nekem egy okostelótól. Szerintem akkor reálsi egy embernek a 2-300eft-os teló, bármilyen is legyen, ha legalább 1-2 millát keres havonta. Az alatt csak akkor ha ez a mániája, hobbija, amit persze semmiképpen nem tartok elítélendőnek, félreértések elkerülése végett.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128309) hitchins


hitchins
őstag

Sziasztok

én is új iphone-os vagyok, csak érdeklődnék, hogy i6-on be lehet valahogy állítani hogy más is fel tudja oldani mondjuk a telefononmat de csak bizonyos szolgáltatások érjen el.
Valami gyerek vagy vendég fiókot létrehozására gondolok.

Pl felvennék a gyereknek egy ujjlenyomatot, de csak úgy oldhatná fel hogy max néhány embert tudna elérni illetve a számára engedélyezett játékokat?

(#128310) TheMarci válasza hitchins (#128309) üzenetére


TheMarci
addikt

Egyenlőre nem lehet ilyet beállítani.

Do You Dream?

(#128311) -secret- válasza hitchins (#128309) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem tudsz ilyent! Szerintem még JB-vel sem.

(#128312) ittakary válasza hitchins (#128309) üzenetére


ittakary
nagyúr

nincs vendég fiók, se ilyesmi

olyan van rajta, hogy Szülői hozzáférés, hogy csak bizonyos PIN kóddal tud megnyitni bizonyos alkalmazásokat, viszont csak a gyáriakra lehet belőni ahogy látom

Apple-nél az a logika, hogy ha valaki rendszeresen használja a cuccod, de nem akarod hogy mindenhez hozzáférjen, akkor vegyél neki egy saját eszközt

(#128313) VoidXs válasza hitchins (#128309) üzenetére


VoidXs
nagyúr

JB-vel létezik. iUsers a tweak neve.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#128314) Noxy válasza hitchins (#128309) üzenetére


Noxy
veterán

Nem, nincs ilyen.
Amit a beállításokban találsz csak azokat lehet beállítani. Nincs kerülő út. Ezen kívűl, csak JB-l lehet be állítani egy-két dolgot.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#128315) hitchins válasza ittakary (#128312) üzenetére


hitchins
őstag

köszi mindenkinek

Annyira nem lényeg csak néha odaadom a gyereknek játszani és akkor nem árt ha nem tud mondjuk megvenni egy játékot vagy nem hívogat mindenkit.
Droidon (samsung) volt valami kid mód ott ha beleléptem akkor csak x embert tudott felhívni illet játszani tudott de tartalmat venni nem....szóval valami ilyesmire gondoltam.

"Apple-nél az a logika, hogy ha valaki rendszeresen használja a cuccod, de nem akarod hogy mindenhez hozzáférjen, akkor vegyél neki egy saját eszközt"
Persze majd veszek a 4 éves gyereknek egy telefont :)))

VoidXS:
Nagyon kezdő vagyok nem tudom mi az a JB:) valami olyasmi mint a főzött ROM droidra?
Mert igazából nem szeretném rögtön az elején ellőni a garanciát.

(#128316) CharlieDrop válasza hitchins (#128315) üzenetére


CharlieDrop
veterán

a 3 évesemnek 4S-e van :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#128317) hitchins válasza CharlieDrop (#128316) üzenetére


hitchins
őstag

hát gratuálok :DD

(#128318) Kbali válasza ittakary (#128312) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem baj, de "szaracsempe", mert ott meg 2 éve gyári megoldás van rá....

(#128319) galaxys80 válasza CharlieDrop (#128316) üzenetére


galaxys80
veterán

Nálunk meg a 4 évesnek matchbox-a. :U

(#128318) Kbali
Ezer másra meg ott nincsen megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#128320) StLui válasza Kbali (#128318) üzenetére


StLui
veterán

az meg is szűnt már talán, de nem is ért semmit (most is azt használok)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128321) #99546112 válasza kali (#128291) üzenetére


#99546112
törölt tag

Akkor amint megjött befogok menni a munkalappal a telekomhoz. Egyébként megkérdeztem hogy hol szervizeli a telekom az iPhone-okat, és mondta hogy a Telemax-nál, megnéztem az oldalukat és azt vettem eszre hogy van nyomonkövetés is, de hiába írtam be az imeit és a munkalapszámot (mar ha jót írtam) nem dobott ki semmit, lehet csak akkor működik ha közvetlen hozzájuk viszem be.

(#128322) w333 válasza hitchins (#128315) üzenetére


w333
félisten

és akkor nem árt ha nem tud mondjuk megvenni egy játékot

Be lehet állítani csak jelszó után tudná megvenni a játékot !

vagy nem hívogat mindenkit.

Repülőgép üzemmód (így nem tud hívni senkit) :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#128323) Claudio válasza w333 (#128322) üzenetére


Claudio
csendes tag

Sziasztok!
Az iphone 6osomnak a kijelzője tegnap óta nem működik rendesen, rosszul érzékeli az érintéseket van olyan hely ahol nemis érzékeli vagy arrébb érzékeli mint ahova kattintok(az iphonen semmi törés,zúzódás,karc nincs olyan mint az új). Ezt cserélik garanciába és hova vigyem icentre vagy istyle? Még van rá gyári apple garancia viszont amerikai iphone.

(#128324) w333 válasza Claudio (#128323) üzenetére


w333
félisten

Világgarancia van ... Almáriumba vidd és biztosan cserélni fogják ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#128325) -secret- válasza w333 (#128324) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én telómat onnan visszaküldték, iCentreben cserélték. Állítólag Almáriumos srác nem találta az alkoholfilccel bekarikázott pixelhibát a képernyőn.

[ Szerkesztve ]

(#128326) w333 válasza -secret- (#128325) üzenetére


w333
félisten

Az igen ... hát akkor az iCenterbe :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#128327) CharlieDrop válasza hitchins (#128317) üzenetére


CharlieDrop
veterán

fényképezni lehet vele :D
Arra használja. Elvi lehetőség :D

(#128319) galaxys80:

Ez azt jelenti használhatja, amire akarja. Többet matchboxozik, meg legózik, de használhatja azt is, nincs eltiltva tőle...

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#128328) cstomee válasza Rage47 (#128295) üzenetére


cstomee
tag

nálam a feltöltés teljesen jó, teszi a dolgát ahogy kell. csak sajnos ennél többet is csinál :)
most kikapcsoltam az iCloud Photo Library-t, 30 napig tartja meg az adatokat utána törlődnek.
Mert ugye ezeket a képeket sehogy nem tudom törölni hiszen sehol nem is léteznek. Csak letölteni tudom a Windowsos icloud app-ból.

(#128329) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Na, refundolták az akksit amit vettem nemrég és alig bírta.
Ötletek, hogy hol érdemes akkut vennem? Igazából simán ki tudom magam cserélni az akksit, szóval egy 7ezres szervizköltség helyett szívesebben vennék akkor 7-ért egy lehető legjobb minőségű akkut. De ha nincs ötlet, hogy honnan tudnék szerezni jó minőségű akkut, akkor lehet marad a szerviz.

(#128330) wlf válasza Mr. Teddy (#128329) üzenetére


wlf
tag

Én tőle vettem akksit két éve a 4S-embe, magam cseréltem, utána még fél évig használtam, teljesen jó volt.
Most pár hete az 5S-embe vettem szintén ugyanonnan, azzal sincs baj. (Reggel hatkor lehúzom töltőről, míg beérek melóhelyre, másfél óra zene vegyesen helyi és Apple Music, fél óra netezés, utána 85-88%-on áll.)

És még valami: mintha neked lett volna olyan gondod, hogy akksi csere után nem volt hajlandó felmenni mobilhálóra. Tudtommal ez azért van, mert akksi kivételével elfelejti a dátumot, visszaáll 1970-re, és amíg be nem állítod, addig nem megy fel, én legalábbis mindkét alkalommal így jártam. Beállítottam a dátumot, azonnal megtalálta.

(#128331) draco31


draco31
veterán

4S nem nagyon reagál semmire. Ha tölőre van dugva, akkor bejön az apple logó, majd elmegy, újra előjön, elmegy. A bekapcsoló gomb és home gomb együttes nyomására nem reagál.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#128332) MyckY


MyckY
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy olyan problémám hogy az iMessage eddig ment normálisan, véletlenül ki kapcsoltam aztán vissza akartam de azóta egy ilyen üzenetet dob fel hogy : Az aktiválás során hiba lépett fel. Mit lehet ezzel csinálni, már újra indítottam stb vissza állítani nem nagyon szeretném a telefont...
Előre is köszi a válaszokat.
Üdv, Miki!

(#128333) Mr. Teddy válasza wlf (#128330) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Néztem az eladó negatív visszajelzéseit, és pont három ember is panaszkodott, hogy rossz az akksi, nem tartja a töltést, stb... Szerintem most elmegyek Fagyalllo-hoz cseréltetni, ő ad rá 3 hónap garit, és ugyanennyire jön ki. Remélem ő stabilabb minőségű akksikat rak a telefonokba. Csak sajna pont úgy van nyitva, ahogy dolgozom, de majd egyszer megoldom, hogy eljussak hozzá.

Most legutóbb semi-restore után nem volt 3G hálózat, de azt sikerült eszközölnöm. Cydiában az iCleaner-t leszedtem, azzal is kipucoltam a telefont, majd semi-restore és a végén összejött. Amúgy igen, ezt az időátállítós dolgot még anno, mikor először cseréltem akksit, eljátszotta a készülékem, de onnantól már tudom, hogy át kell állítani a dátumot.

(#128334) samgar


samgar
őstag

Írják 9.3-ban a jegyzetek titkosítást, de sehol nem találok ilyen opciót. Beta hiba vagy csak elbénázom?
A beállításokban bekapcsoltam, de jegyzetet jelszavazni nem tudok.

Oppo Find X5 PRO

(#128335) Viktor0610 válasza samgar (#128334) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor lehet csak levédeni jelszóval (pontosabban akkor rejti csak el), ha aktív a jelkód a készüléken.
Ekkor katt. a "megosztás" ikonra, majd válaszd "Jegyzet védelme jelszóval" lehetőséget, és voilà. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#128336) samgar válasza Viktor0610 (#128335) üzenetére


samgar
őstag

Aktív a jelkód, de mi az a megosztás?

Oppo Find X5 PRO

(#128337) Viktor0610 válasza samgar (#128336) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Megosztás ikon: ;)

Szívesen! :)
Kissé fura, hogy a 21. században nem tudod, melyik a megosztás ikonja, de persze, nem feltétlen kell ezt tudnod. :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#128338) samgar válasza Viktor0610 (#128337) üzenetére


samgar
őstag

Köszönöm, működik!

Oppo Find X5 PRO

(#128339) draco31 válasza draco31 (#128331) üzenetére


draco31
veterán

Megoldódott, túl merült az akku, de külső töltővel feléledt.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#128340) ittakary válasza draco31 (#128339) üzenetére


ittakary
nagyúr

milyen külső töltővel?

van másmilyen? belső töltő?! :F

Tényleg nem értem :D

(#128341) pcgamer01 válasza ittakary (#128340) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Gondolom Powerbank-ra gondolt. :)
Belső töltő meg a bika kábel.. ;]

Samsung Galaxy S10+

(#128342) draco31 válasza ittakary (#128340) üzenetére


draco31
veterán

Van li-ion töltőm, kivettem az akkut, 2 vezetékkel összekötöttem, és feltámadás. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#128343) gabormgp


gabormgp
senior tag

Haladhatnának már azzal a Jailbreak-kel 9.2-re.😡

(#128344) TheMarci válasza gabormgp (#128343) üzenetére


TheMarci
addikt

Most már csak megvárják a 9.3-at.

Do You Dream?

(#128345) MyckY válasza MyckY (#128332) üzenetére


MyckY
senior tag

Senki nem tud megoldást ??

(#128346) Gsx-rr válasza MyckY (#128332) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Erdemes a keresot hasznalni.
Elso talalat!

https://support.apple.com/hu-hu/HT201422

(#128347) rayoliviero válasza TheMarci (#128344) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem tudjak azt mar megcsinalni 9.2-re, akkor mar kijott volna. 9.3-ra remelem.

(#128348) Sesy válasza rayoliviero (#128347) üzenetére


Sesy
aktív tag

sziasztok
tegnap vettem meg i6s 64gb telefonomat, nagy ugrás volta i3gs után :D
következő lenne a kérdésem

a beállításoknál látom, hogy bluetooth-al össze lehet(ne) kötni hallókészülékkel, ezt hogyan tudom megcsinálni?

nekem widex clear cic készülékem van, gyárilag lehet venni hozzá bt-os adaptert (ebben van egy mikrofon, nyakba kell akasztani, marha kényelmetlen, de sima ügy a bt-s kapcsolat vele), amivel össze tudtam kötni a 3gs-el, tehát elvileg maga a készülék tudja bluetoot-ot...

van valakinek ilyen irányú tapasztalata?

köszi
g.

Born stupid... Try again!

(#128349) gzbotii


gzbotii
veterán

Vasárnap visszaállítottam az iPadem, azóta nem szinkronizálja a képeket a két eszköz között.
Beállításokat kétszer is ellenőriztem, minden be van kapcsolva

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#128350) Tressy válasza Sesy (#128348) üzenetére


Tressy
senior tag

bluetooth bekapcsolod majd rákattintasz és párositod ha kér jelszót akkor beirsz 0000

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.