Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#128651) Noxy válasza -secret- (#128647) üzenetére


Noxy
veterán

Lövése sincs a béta szoft-ról, de azért itt Marshmallow-zik.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#128652) pomk válasza rooney8 (#115558) üzenetére


pomk
őstag

Hasonló problémával küzdök én is, és a barátnőm is.
Nekem iPhone 5 iOS 9.2 van, neki iPhone 5S iOS 9.1. Nálam is és nála is előfordult már, hogy annak ellenére, hogy beállítottuk az ébresztést, reggel nem ébresztett a telefon. Ő ezt azzal szokta ellenőrizni, hogy minden este lefekvés előtt bemegy az ébresztésbe és az adott beállított ébresztőnél a Szerkesztés fül alatt bemegy a csengőhangokhoz. Rányom egy, a beállítottól különöbzőre és ha annak hallja a hangját, akkor ébreszteni fog reggel, ha nem, akkor pedig nem. Pont az este jártunk úgy, hogy nem zenélt ezzel a módszerrel így újra kellett indítania, utána már jó volt.
Sikerült esetleg kideríteni, hogy miért van ez az egész probléma és hogy lehet megoldani?

(#128653) Jorus


Jorus
nagyúr

Mostanában elég sokat sz*rozik a Mail app, konkrétan nem jönnek meg a levelek a telóra (i6Plus), csak akkor kezd frissíteni, ha belépek az appba. A probléma az exchange fiókoknál jelentkezik, ma éjjel pl. érkezett 6 levél 2 céges szerverre, és fél 9-kor ennek még nyoma sem volt a telefonon; amint beléptem a Mail appba, nekiállt szinkronizálni, és meg is jöttek. Mivel 3 különböző cég különböző exchange szerveréről van szó, ezért a szerver-oldali problémát kizárnám (pláne, mert az androidos Sonyra egyből megérkezik az összes levél exchange-en). Alacsony töltöttségű mód nem aktív, ahogy a ne zavarjanak funkció sem, a beállítások/mailt is átböngésztem, elvileg minden rendben van, újraindítás megvolt. A probléma egyébként néhány hete jelentkezett, előtte nem volt ilyen gondom. Próbáljak egy visszaállítást?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#128654) Rage47 válasza Jorus (#128653) üzenetére


Rage47
veterán

Nekem 1 exchange van becsatolva, de a kezdetek óta (1.5 év talán) elég hektikusan működik. Eleve lassan frissít, valamikor egyáltalán nem, csak sok-sok perc elteltével látom, hogy megjöttek a levelek.
De nekem nem létfontosságúak a céges levelek, ezért nem foglalkoztam vele, gondoltam alapból ilyen, biztos vmi szerveres probléma (?)

[ Szerkesztve ]

(#128655) ny.erno


ny.erno
tag

Telemaxos témához még...
Január 18-án átvettem a készüléket, mert láttam a nyomon követés résznél, hogy befejezték a folyamatot.
10 perce kaptam tőlük smst, hogy átvehetem a készüléket. :))
Azért ez csak 2 nap késés. Ennyi alatt kihozta volna a futár. :) Nem zavar, nem vagyok elégedetlen (miért is lennék, hisz nálam a telefon), csupán jelzem, hogy van egy kis csúszás a gépezetben. :)

(#128656) kleinguru válasza Jorus (#128653) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez nálam is ilyen, kicsit hektikus, nem jöttem még rá, hogy miért...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#128657) -secret- válasza ny.erno (#128655) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

3-4 éve is ez volt...

(#128658) ny.erno válasza -secret- (#128657) üzenetére


ny.erno
tag

Akkor itthon örüljünk, hogy nem lett rosszabb.. :))

(#128659) Rage47 válasza kleinguru (#128656) üzenetére


Rage47
veterán

lehet hogy külsős appal jó lenne? pl Outlook?

(#128660) Jorus válasza Rage47 (#128659) üzenetére


Jorus
nagyúr

Felrakom, megnézem.

Szerk.: műxik, egyből jönnek a levelek.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#128661) whited


whited
addikt

Sziasztok
Vettem egy iPhone 4 32gb-t használni amolyan iPodként.
Az lenne a kérdésem, hogy a mostani 7.1.2-t meddig tudnám downgradelni, ahol már érezhetően jó sebességgel futna a rendszert, mert a mostani azért már érezhetően picit sok neki :F :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#128662) ny.erno válasza whited (#128661) üzenetére


ny.erno
tag

7.1.2-ig tudod downgradelni. :)

(#128663) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok,

véleményeteket szeretném kikérni.
Érdemes várni az i7 megjelenéséig i6s vásárlással? Kolléga azt mondta, hogy várjak addig, mert akkor lejjebb megy majd az ára.
Másik kérdésem: ha hosszú távra tervezek (márpedig egy ilyen kategóriájú telefonnál csak úgy lehet), akkor érdemesebb megvenni a 6s-t a 2G RAM miatt, vagy a jövőben nem jelent majd problémát az i6 1G-je? (Jelenleg WP 8.1-et használok, és itt az 512M ramos készülékeken nem fut minden app).
Nem tudom mennyire van tapasztalatotok a kamera terén, a 925-ömnek remek kamerája van, és szeretném ha hasonlóan jó képeket tudnék lőni.
Üzemidő a lumián elég gyatra. Ahogy itt olvastam normál használattal bőven kibírja az egy napot (6s).
Először a 16 gigás készülékkel szemeztem, de többen is írtátok, hogy nem elég, és mindenféle alternatív megoldásokkal tároljátok az adatokat. Ebben viszont úgy érzem, hogy nekem elég lenne a 16G is, jelenleg is 8.06 GB van szabadon a telómon.
Szeretném ha segítenétek eldönteni melyik készüléket érdemes vennem, és abból is mekkora háttértárral.

Köszi előre is. :R

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#128664) whited válasza ny.erno (#128662) üzenetére


whited
addikt

sehogy nem tudnám rátenni legalább 6x-os rendszert? :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#128665) kali válasza Rambovits (#128663) üzenetére


kali
legenda

szia,

érteném a várakozást, ha nem ~8 hónap lenne hátra az új típus megjelenéséig, hanem csak a töredéke, de így, ezzel erővel a 7-est sem érdemes, mert hátha a 8-as sokkal jobb lesz...
hosszabb távra pláne javasoltabb a 6s a dupla ram...stb. miatt.
nem rossz a 6s kamerája és az akkumulátoros üzemideje sem, legfeljebb 6s plus-t veszel, ha mind a kettőben jobb kell.
egyéne válogatja, hogy kinek elég a 16 GB és kinek nem, ezt csak te tudhatod.
nekem elég például, ezért vettem 6s plus-ból 16 GB verziót - egyáltalán nem játszom, illetve nem használok nagyobb tárhelyet igénylő alkalmazásokat sem -, de van olyan ismerősöm, akinek a 64 GB is kevés volt és 128-as kellett neki.

[ Szerkesztve ]

(#128666) ny.erno válasza whited (#128664) üzenetére


ny.erno
tag

Sajnos nem.

(#128667) Barcode_Rec válasza whited (#128664) üzenetére


Barcode_Rec
tag

Ha van mentett SHSH hozzá akkor lehet. [link]. Ha nincs, akkor esélytelen.

(#128668) Rambovits válasza kali (#128665) üzenetére


Rambovits
senior tag

A plus már túl nagy nekem :)

Zenét deezerről hallgatok, a képeket meg automatikusan mentem felhőbe, szóval nem látom értelmét a 64g-nek. Ha már zene, és jók az emlékeim, akkor régen csak iTunes-al lehetett zenét másolni a telefonra, és abból se mindenfélét. Ezen a téren fel tudnátok homályosítani? Milyen plusz költségekkel kell számolni a mostani platformhoz képest? Vannak olyan "alap" appok amik fizetősek?

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#128669) Tibee86 válasza Rambovits (#128668) üzenetére


Tibee86
veterán

iOS-en szinte az összes normális app fizetős.

[ Szerkesztve ]

(#128670) univerzita válasza Rambovits (#128668) üzenetére


univerzita
addikt

Most már nem csak iTunes -el lehet zenét felrakni. Lehet pl.Syncios-al ( ezzel lehet pl.flac -et is valami playerbe). De fájl kezelővel is lehet wifin felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#128671) Ragnar95 válasza Tibee86 (#128669) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez mondjuk elég erősen szubjektív, hogy mit minősítünk normális appnak...
Nekem az appjaim töredék része fizetős csak, szinte minden feladatra lehet találni ingyenes megoldást, bár az előfordul természetesen, hogy az ingyenes app miatt kompromisszumokat kell kötnie az embernek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#128672) Tibee86 válasza Ragnar95 (#128671) üzenetére


Tibee86
veterán

Pont erről beszéltem, ahol már kompromisszumot kell kötni, az nálam nem tartozik a normális app.-ok közé.

(#128673) Ragnar95 válasza Tibee86 (#128672) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezek szerint akkor te minden feladatra megtaláltad a tökéletes appot? Csak mert én csomószor a fizetős appokból is hiányolok bizonyos funkciókat, ergo azokkal is kompromisszumokat kell kötni, de mégis kénytelen azt használni az ember, ha nincs jobb...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#128674) Tibee86 válasza Ragnar95 (#128673) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem ezt mondtam... De látom nagyon nem akarod megérteni amit írtam, úgyhogy hagyjuk...
Nem tudom milyen app.-ra gondolsz, de nyilván azért vetted meg, mert ingyenest még kompromisszumokkal együtt se találtál rá, ergo.... :P

[ Szerkesztve ]

(#128675) szekra válasza Ragnar95 (#128673) üzenetére


szekra
őstag

Normálisan mondott, nem tökéleteset. :U

(#128676) Tibee86 válasza szekra (#128675) üzenetére


Tibee86
veterán

Ohh ne is foglalkozz vele, itt már teljesen megszokott dolog, hogy úgy érvelnek a saját igazuk mellett, hogy mindenfélét a másik szájába adnak.

[ Szerkesztve ]

(#128677) galaxys80 válasza Tibee86 (#128669) üzenetére


galaxys80
veterán

Ahogy androidon is. ;)

(#128678) Ragnar95 válasza szekra (#128675) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azt írta, hogy amelyik appnál kompromisszumot kell kötni, az nem normális, márpedig csak ott nem kell kompromisszumot kötni, ami tökéletes :U
Tibee86: kicsit erősnek éreztem azt a kijelentést, hogy minden normális app fizetős, erre próbáltam rávilágítani a mondanivalómmal... Viszonyításképp: ~ 120 appból ~10-15 az, amiért fizettem vagy alapból fizetős, de akciósan ingyen töltöttem le. Az ingyenes appok közül pedig ~5-10 van, ami lehetne jobb, de egyikkel sincs akkora probléma, ami miatt akár csak el is gondolkoznék fizetős alternatíván.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#128679) Adam8199


Adam8199
tag

Üdv.
Olyan kérdésem lenne hogy, a napokban iphone 5s tipusu telefonom azt produkálja hogy ,folyamatosan kevesebb lesz a szabad hely a telefonon pedig nem rakok rá semmi programot.Most töröltem le róla pár képet 4gb szabad helyem volt mostmár csak 3.7gb ír pedig semmit nem raktam rá.Ilyenkor mit lehet tenni?
Válaszokat előre is köszönöm.

Audi A4 B5

(#128680) Tibee86 válasza Ragnar95 (#128678) üzenetére


Tibee86
veterán

Bocs, hogy nem írtam oda, hogy ez az én véleményem, azt hittem ezen már túl vagyunk.
Viszonyításképpen a 84 app.-omból nincs 10 ami ingyenes.

(#128681) mZoleee


mZoleee
senior tag

Sziasztok!

Telenor függősen vásároltam 2 hónapja a i6s-t, és egy olyan kérdésem lenne, hogy meglehet-e oldani valahogy a függetlenítést?
Azért kérdezem, mert nagy valószinűsége van, hogy külfőldre költözöm (Anglia) és szeretném valahogyan használni kint is a telefont.
Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat!

MZ

(#128682) r3dsnake válasza mZoleee (#128681) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A szolgáltatónál biztosan.

(#128683) mZoleee válasza r3dsnake (#128682) üzenetére


mZoleee
senior tag

értem köszönöm.. akkor valamelyik nap lesz egy utam a szolgáltatóhoz..

(#128684) Tibee86 válasza Adam8199 (#128679) üzenetére


Tibee86
veterán

[link]

galaxys80: Nem tudom de elhiszem neked, nem élek vele. :D

(#128685) Htibimor válasza mZoleee (#128681) üzenetére


Htibimor
senior tag

Lehet. Viszonylag olcsó is (kb. 6-7000 Ft), viszont csak a vállalt hűség után tudod.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#128686) sacaboy válasza mZoleee (#128681) üzenetére


sacaboy
tag

Szia!

Csak az a tulajdonos tudja függetleníteni, aki vásárolta a telefont, az írásodból nem derül ki, hogy te vagy az első tulaj. Ha van a készülékre részlet vagy tarifa vagy készülék hűség akkor azt előbb ki kell fizetni, csak utána függetlenítenek.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#128687) mZoleee válasza sacaboy (#128686) üzenetére


mZoleee
senior tag

uhh.. értem, köszönöm :(
Tulaj én vagyok, csak számlás/előfizus a telefon..
Akkor marad a roaming és a hozzátartozó "finomságok" .. bár olyan sokat telefonálni nem fogok kint, de azért vmi nem túl drága lehetőségnek ill. állandó mobilnetnek tudtam volna örülni...
na de nem baj, max félévután hazajövök és kifizetem egybe a telefont és akkor lehet függetleníteni :)

(#128688) bigdady válasza Rage47 (#128659) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nalam outlook is van tobbszor hogy eppen akkor kapok emailt mikor feloldom a kijelzot :)

(#128689) Noxy válasza mZoleee (#128687) üzenetére


Noxy
veterán

"Akkor marad a roaming és a hozzátartozó "finomságok"

Nem biztos, mert ha jól tudom idén megszűnik.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#128690) Tibee86 válasza Noxy (#128689) üzenetére


Tibee86
veterán

Hány éve hallgatjuk már ezt...:D

(#128691) Lefty


Lefty
addikt

Ha feltettem a gmail klienst, akkor a gyari mail appbol ki lehet loni a gmail fiokot h oda mar ne toltse a leveket? Eleg ha a gmail app teszi ezt meg a jovoben.

(#128692) TheMarci válasza Lefty (#128691) üzenetére


TheMarci
addikt

Igen.

Do You Dream?

(#128693) allein


allein
addikt

Sziasztok. Adott egy régi készülék és egy új. Milyen módon lehet átmenteni minden adatot az új készülékre? Mindenképpen szükséges az apple ID?

Arra gondolok mi a folyamat :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#128694) TheMarci válasza allein (#128693) üzenetére


TheMarci
addikt

iTunes backup a régiről, majd az újat a géphez dugod, és restore from backup, de Apple ID nélkül nem vagyok benne biztos, hogy mindent visszaállít, nekem pl az alkalmazásokat már nem menti az iTunes, azt az Apple ID alapján rakja vissza.

Do You Dream?

(#128695) Tressy válasza whited (#128661) üzenetére


Tressy
senior tag

Elvileg igy lehet de hogy valóban müködik azt nem tudom [link]

ui:de csak tethered lesz

[ Szerkesztve ]

(#128696) Lefty válasza TheMarci (#128692) üzenetére


Lefty
addikt

A hogyan is erdekelne :)

(#128697) allein válasza TheMarci (#128694) üzenetére


allein
addikt

Mindeképpen szükséges gép? Icloud-on keresztül nem lehet megoldani?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#128698) Ragnar95 válasza allein (#128697) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Természetesen iCloudon keresztül is megoldható, de ahhoz mindenképp kell Apple ID.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#128699) Noxy válasza Lefty (#128696) üzenetére


Noxy
veterán

Ezt most komolyan gondolod? :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#128700) allein válasza Ragnar95 (#128698) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.