Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127201) majestic


majestic
őstag

Sziasztok!

Hogy lehet lehet letőlteni az iTunes-ból egy program korábbi verzióját?

Előre is köszi!

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2024), G30

(#127202) DM-Fan válasza 33as (#127200) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Köszönöm, ránézek. Közben privátban javasolták a Battery Doctor-t is, kioróbáltam, de annak a Clean Cache funkciója is csak valami 60-70 MB-ot tudott felszabadítani az 1,69 GB-nyi Egyéb-ből. Nem értem, mi lehet ott, ami ennyi helyet felemészt. Most már csak az a kérdés, hogy ha csinálok egy full erase-t, majd egy restore-t, akkor ugyanez lesz-e a helyzet, avagy felszabadul ennek java része.

Get Moded!

(#127203) 33as válasza DM-Fan (#127202) üzenetére


33as
senior tag

Felszabadul egy része az biztos, én már csináltam! Ha van mentésed csak nyugodtan! :K

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , Apple TV , Pixel 7a , Pocket 3 és Action 2 , Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#127204) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Mondja meg valaki ha a Zedge-ről letöltök egy csenghangot azt hova menti a telefon?
Menti egyáltalán?

(#127205) B-L-A-C-K válasza mr.tamasbiro (#127204) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Normálisan le van írva: Zedge -> Help ->Downloading Ringtones

(#127206) ny.erno válasza #05304832 (#127151) üzenetére


ny.erno
tag

Más hátránya: AS garanciás általában, ami azt jelenti, hogy ha gariztatni akarod, akkor irány Ázsia, mert nem EU és nem világgaris. :D Ez ilyen Limited warrantys cucc. Ilyen GSM oldalakon mindig a legdrágábbat kell nézni. Valamint ha 1 év előtt kicserélteted gariban a GSMben vásárolt (de normális garis) telefont, akkor nem indul újra az 1 év, hanem csak 3 hónapot kapsz, mert az csak hivatalos APR és szolgáltató adja, ha magánszemélyként vásárolsz.
Árukeresőn nézd meg, hogy melyikhez írja oda kapásból, hogy 27%-os jaffás számlát adnak. Mert ugye hiába áfás számla, ha 0%-os :D

(#127207) Ragnar95 válasza ny.erno (#127206) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iPhone-ra világgari van, így ez a probléma nem áll fenn. Azon is jót szoktam röhögni, amikor odaírják iPhone-nál a GSM boltok az olcsóbb csomagokhoz, h "angol nyelvű készülék", végülis csak iOS4 óta tud gyárilag magyarul az iOS...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#127208) bandigno válasza DM-Fan (#127202) üzenetére


bandigno
senior tag

nincs a készüléken lementett iOS update? amúgy az egyébben van minden imessage, viber, stb.. képei, stb stb

(#127209) ny.erno válasza Ragnar95 (#127207) üzenetére


ny.erno
tag

Azért írtam ilyen bátran, mert pár hete hívtam fel az egyik ilyen GSM üzletet, ahol ezt mondták. Konkrétan ők[link].
Most kíváncsivá tettél, holnap *rákérdezek, mert most bemondta a gép, hogy a 06 80 983 435 (Apple Technikai támogatás) csak 8-17 óra között van. :D
Holnap kiteszem ide fórumba azt amit mondanak. :)

[ Szerkesztve ]

(#127210) Ragnar95 válasza ny.erno (#127209) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A GSM boltnak az az érdeke, h a drágább készüléket vedd, nyilván arra beszél rá. Sajna az Apple Support se minden esetben hozzáértő, de kicsit olvass vissza itt a topikban, milliószor leírtuk, h világgari van iPhone-ra... Én pedig már gariztattam is USA-ból származó készüléket itthon gond nélkül.
A gari újraindulás az valóban úgy van, ahogy írtad, ott számít, h Magyarországról származik-e a készülék, de maga a garancia érvényessége szempontjából lényegtelen a telefon származási helye.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#127211) DM-Fan válasza 33as (#127203) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ha már csináltad, hogyan emlékszel: visszajön a backup-ból az Üzenetek tartalma csatolmányokkal együtt, illetve - már amennyiben használsz - pl. a Viber üzenetek is? Csakmert utóbbinál tudom, hogy el lehet e-mail-ezni magadnak a chat history-t .zip-ben (ezt meg is tettem), de a Viber maga is írja, hogy abból visszaállítani nem lehet, tehát ha mondjuk törlöd az app-ot, vagy egy másik készülékre újra felhúzod, akkor nem lesz meg a chat history-d, hiába van meg a tartalma elküldve e-mail-ben .zip-ben. De mi a helyzet backup-ból való visszaállításnál? Ott visszahozza a backup idején aktuális állapotot a Viber-be, Üzenetek-be, stb. egyéb appokba?

bandigno: jó kérdés, még akár lehet is, mert általában OTA frissítek. De azért azt mégiscsak illene törölnie update után a temp-ből, nem? Ha mégsem teszi, akkor attól is csak full erase, majd restore megoldással tudok megszabadulni?

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#127212) Black83


Black83
csendes tag

Sziasztok! Iphone 6 tulajoktol kérdeznem hogy a készülék leggyakrabban előforduló szerkízeti hibái mik Összeszérelesi minőségben egy 5 s jobban össze van dobva? Ez a kamera lencse elcsuszasa sűrűn előforduló Hiba? 5s Es 6 közötti a sebesség különbség jíléntős? Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#127213) csokoládé13


csokoládé13
tag

Sziasztok!

Karácsonyra megleptem magam egy iPhone 6-tal. A problémám, hogy nem működnek a Skype push értesítései. Tutira jól állítottam be mindent, a Skype support szerint is, ráadásul ugyanígy van beállítva az iPademen, ahol tökéletesen működik minden.
Mi lehet ennek az oka, másnál is van hasonló probléma?

Előre is köszönöm a segítségetek!

(#127214) mr.tamasbiro válasza csokoládé13 (#127213) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Ez olyan mint az asszony 6s-se,nem szól a messenger hangja és az üzenet sem megy át csak nagyon lassan.
App hiba szerintem,bár az én 6s-men nincs gond.

(#127215) B-L-A-C-K válasza Black83 (#127212) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

5S-nek nem nagyon van, max a sárguló kijelző.

(#127216) Black83 válasza B-L-A-C-K (#127215) üzenetére


Black83
csendes tag

Méret növekedés miatt váltanèk 5c rol de olvastam hogy i6 nak elég sok hibaja volt szerkezetileg a kezdetektől ezért érdekelne h azóta esetleg változott e valami, de ha továbbra is fennállnak meg ezek akkor marad az 5s

(#127217) Blyan válasza Black83 (#127216) üzenetére


Blyan
félisten

Pontosan miket olvastál?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#127218) Black83 válasza Blyan (#127217) üzenetére


Black83
csendes tag

Ez a kamera lencse csuszkalas volt...a jelentősébb dolog... ami megakadt....gyakoribb jelenség..

[ Szerkesztve ]

(#127219) csokoládé13 válasza mr.tamasbiro (#127214) üzenetére


csokoládé13
tag

Szóval bug... Azért köszi!
Persze ez az egyetlen platform, amit használnék, mert facebookom nincs, de ez se működik.

(#127220) B-L-A-C-K válasza Black83 (#127218) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha 5C-ről váltasz és igényled a nagyobb kijelzőt akkor egyértelmű i6-ot vegyél. Kamera elcsúszás jelen van, de gariba orvosolják, 5S-hez viszonyítva meg jobb az üzemideje (nálam ~2 óra használattal tudott többet), jobbak a hangszórói, illetve egyre több alkalmazásnál előjön hogy gyorsabb (pl komolyabb játékok).

(#127221) Black83 válasza B-L-A-C-K (#127220) üzenetére


Black83
csendes tag

Igen egyértelműnek látszik gondolom ez a kamera jelenség i6s en mar nem fordul elő...csak az meg nagyon drága mulatság....mindenesetre köszi a segítséget.

(#127222) B-L-A-C-K válasza Black83 (#127221) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen ott már nincs ilyen, de tudni kell hogy a S szériában általában már semmi ilyesmi hiba nincs, mivel az előző széria felturbózott illetve javított változata mindig.

(#127223) majestic


majestic
őstag

Hogy lehet lehet letőlteni az iTunes-ból egy program korábbi verzióját?

Előre is köszi!

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2024), G30

(#127224) bigdady válasza DM-Fan (#127157) üzenetére


bigdady
nagyúr

Restore majd icloud backup. Lesz egy rakás szabad helyed es a problema is meg fog oldodni azerintem. En ezt csinalnam. Viber uzenetek elvesznek azt tudom

[ Szerkesztve ]

(#127225) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Sziasztok!

Másfél hete adtam be az iPhone 6 készülékemet egy telekom üzletbe, mert a lightning portjával volt valami gond. A kábel nem ugrott be szépen a helyére, olyan volt, mintha lötyögne benne, könnyen kimozdult, szinte a telefon fél centis mozdításával már nem töltött (nem poros csatlakozó) és így a töltés és szinkronizálás is nagyon nehéz volt. Az üzletben kipróbálták saját kábelükkel, ugyanezt csinálta, az ügyintéző rá is írta a lapra, hogy ő is tapasztalja a problémát.

Valakinek volt ilyesmi problémája? Esetleg tapasztalat, hogy ilyenkor ezt javítják, vagy cserélik az egész telefont? (Igen, még garanciaidőn belül történt.)

(#127226) Kommy: Sajnos nem, belenéztem fénnyel, nagyítóval, nem volt ott semmi, meg tövig bemegy a kábel, csak oldalirányban tudom benne mozgatni.

[ Szerkesztve ]

(#127226) Kommy válasza szombatitomi (#127225) üzenetére


Kommy
veterán

Nem por van benne hanem valami szösz ami miatt nem tudtad benyomin a helyére a csatit.

(#127227) Ragnar95 válasza majestic (#127223) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha nem mentetted le kézzel gépen, akkor sehogy. Ha telefonon frissítetted csak az appot, de gépen iTunesban még a régi verzió van meg, akkor telefonról törlöd az appot, majd gépről iTunes-szal telepíted azt, ez az egyetlen módszer.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#127228) gabormgp


gabormgp
senior tag

Ha nem mindig tudom 5S-sen felvenni ha hívnak,az szoftveres promblema ugye?Marmint hogy a csuszkat nem tudom elhuzni. Egy restore megoldja?
Máyköl:Miről mire váltassz?

[ Szerkesztve ]

(#127229) máyköl


máyköl
veterán

iPhone feljebb váltás miatt hogyan tudom a több mint 5000 képemet átrakni az új készülékre? iCloud tárhelyem kicsi hozzá. Valami más ötlet?

(#127230) madgie válasza máyköl (#127229) üzenetére


madgie
titán

1 euró havonta az 50 gigás iCloud, az még egyszeri költözésre sem nagy összeg, nem?

Vagy AirDropon átdobod őket az újra :DDD

(#127231) majestic válasza Ragnar95 (#127227) üzenetére


majestic
őstag

Köszi, ettől féltem..

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2024), G30

(#127232) Ragnar95 válasza máyköl (#127229) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iTunes backup vagy bármilyen felhőbe felrakod őket, ahol van elég helyed.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#127233) csab2


csab2
veterán

Sziasztok!
A névjegyzékben # után csomó névjegyzék van, amik csak egy mobilszámot tartalmaz. Olyan számok, amelyek egyébként más névjegyekben megvannak.
Hogy kerültek ezek ide?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#127234) Noxy válasza csab2 (#127233) üzenetére


Noxy
veterán

Valszeg a SIM kártyáról importáltad őket.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#127235) Noxy válasza máyköl (#127229) üzenetére


Noxy
veterán

iTunes backupból.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#127236) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Átgondoltam a dokgokat, maradok az iOS-nél. :)

Sic Parvis Magna

(#127237) B-L-A-C-K válasza 30z.Samu (#127236) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Oké, köszi hogy megosztottad, már sokan nem is tudtunk aludni miatta...

;]

(#127238) máyköl válasza madgie (#127230) üzenetére


máyköl
veterán

Baromira nem izgat az 1 euró, csak most jön új bankkártyám, nem tudom megvásárolni jelenleg, és mivel viszonylag sürgős, más megoldás után kell néznem.
iTunes backup nem hülyeség, remélem van a gépen annyi hely.

Google photos alkalmazást találtam, ez viszonylag hamar felszinkronizálná a képeket, de ezzel biztosan le fogom tudni szedni az új készülékre őket? Vagy tudtok jobb app -et?

(#127239) Blyan


Blyan
félisten

Próbáltam a keresőt, de nem találtam konkrét választ; van, elérhető JB 9.2-re?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#127240) csab2 válasza Noxy (#127234) üzenetére


csab2
veterán

Az lehet. De miért rakja így be?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#127241) ny.erno válasza Blyan (#127239) üzenetére


ny.erno
tag

Nincs, de elvileg Panguéknál[link] dolgoznak az ügyön. :)) :))

(#127242) Joe Swanson válasza 30z.Samu (#127236) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Ha 5c-d hirdeted, akkor gyorsan írd át az aláírásod ;)

(#127243) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni valamit:
Adott egy Sony RX100-as fényképezőgép, ami tud nfc-t és wifit. Az iPhone 6-aommal össze tudom valamelyiken kapcsolni a két eszközt, hogy a fényképezőgépről át tudjak küldeni alkalomadtán képeket? Vagy esélytelen?

(#127244) Ragnar95 válasza Szellem. (#127243) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az NFC csak ApplePayhez használható, gondolom van saját appja a kamerának (nekem Sony HDR-AS15 action cam van, ahhoz van app) és az app segítségével wifin át tudod küldeni a képeket.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#127245) kali válasza fabko (#127153) üzenetére


kali
legenda

szia,

ugye nem eltérő hálózati módban hasonlítod össze a két típust?
mert a 4s csak 3g képes, az 5s pedig már 4g/lte hálózatot is kezel, az meg mondhatni normális jelenség, ha egy adott helyen a 3g jobb térerővel bír, mint a 4g/lte.

(#127246) 30z.Samu válasza B-L-A-C-K (#127237) üzenetére


30z.Samu
félisten

Gondoltam, ezért tettem így, hogy megnyugtassak mindenkit! ;]

freeroam12: Igen, ez lemaradt! :) Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#127247) Jonathan92 válasza máyköl (#127229) üzenetére


Jonathan92
tag

Google képek? Ott bőven elég tárhely felszinkronizalja a tellorol majd a masikaknak letoltod.
Ugyanez dropbox on

,,sok a köcsög'' -Gino majális

(#127248) domerator válasza Jonathan92 (#127247) üzenetére


domerator
veterán

Akkor szerintem csak a google photos appban lesznek benne a kepek, a telo fotoi kozott nem.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#127249) Szellem. válasza Ragnar95 (#127244) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Köszönöm szépen!!! :R
És akkor lenne is egy másik kérdésem:
Ha képet át akarok küldeni egy másik telefonra ami mondjuk android rendszerű aziPhone-ról, akkor arra még mindig a Viber, Skype és társai illetve az e-mail az egyedüli megoldás?

(#127250) -secret- válasza Szellem. (#127249) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Inkább email... ezek a programok nagyon "lebutítják" a képet. Vagy dropbox, box esetleg más ehhez hasonló program..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.