Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127801) ny.erno válasza adika4444 (#127780) üzenetére


ny.erno
tag

Én a kamerát venném ki alulról, annak a helyére mehetne a mobilnet be/ki. Az zárolt képernyőn is elérhető, illetve a főképernyő is az első oldalon van.

(#127802) jani70


jani70
aktív tag

EarPods problémára esetleg ez:
[link]
Vagy ez:
[link]

(#127803) adika4444 válasza ny.erno (#127801) üzenetére


adika4444
addikt

jaja, ez igaz. Kamerából sok így:) egyébként nem nagyon tudom elképzelni, ha vki kamerázni akar akkor a lezáró képernyő helyett a vezérlőközpontban szórakozik.

üdv, adika4444

(#127804) Viktor0610 válasza jani70 (#127802) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak kíváncsiságból rákattintottam az oldalra.

10 dollárból már majdnem egy másik fülest veszek, nem egy gumiizét a már meglévő fülhallgatómra. :D

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#127805) kali válasza Viktor0610 (#127804) üzenetére


kali
legenda

pont azt néztem én is, hogy kicsit húzós az árazása, de annyira nem lepett meg, ha már apple kiegészítőről van szó...

(#127806) kovsol válasza kali (#127805) üzenetére


kovsol
titán

Nem lepődnék meg ha majd lenne 1 dolcsis kínai alternatíva :)

May the Force be with you!

(#127807) Parson


Parson
addikt

sziasztok,

iPhone (i5) kártyafüggetlenitésénél fontos, hogy az iTunes a legutolsó verzió legyen, vagy régebbi verziókkal is gond nélkül müködik a folyamat? Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#127808) Barcode_Rec válasza Parson (#127807) üzenetére


Barcode_Rec
tag

Szia!
Milyen folyamatra gondolsz? Csak szolgáltatón keresztül fog menni.

(#127809) B-L-A-C-K válasza Parson (#127807) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem csináltam még soha, de az a legbiztosabb ha a legújabb van fent.

Barcode_Rec: Szolgáltatónál kell igényelni, de apple intézi, vagyis Te, de ő engedélyezi.

[ Szerkesztve ]

(#127810) gtamate2 válasza Parson (#127807) üzenetére


gtamate2
veterán

Szerintem egyáltalán nem függ az ios rendszertől az egész.

*Sn0w

(#127811) DanielK válasza Parson (#127807) üzenetére


DanielK
addikt

Miután egy visszaállítást kell csinálni, így mindenképp a legfrissebb. És így a legfrissebb ios kerül fel rá.
Én vodafone-nál már csináltam ilyet, még a sima i4-mel.

(#127812) ny.erno válasza DanielK (#127811) üzenetére


ny.erno
tag

Nekem is csináltak függetlenítést Vodánál (2 db 5S), de nekem smsben írtak mindkét alkalommal, hogy független a telefon és aktiváljam be nem vodás sim kártyával. Annyi, hogy azalatt a pár nap alatt nem használtam a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#127813) B-L-A-C-K válasza gtamate2 (#127810) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az iTunes az nem egy iOS rendszer.

(#127814) gtamate2 válasza B-L-A-C-K (#127813) üzenetére


gtamate2
veterán

jogos, valamiért ios-nek olvastam az itunest.

*Sn0w

(#127815) ny.erno válasza ny.erno (#127812) üzenetére


ny.erno
tag

Csak a lényeget hagytam le.. Nem kellett se iTunest, se iOS-t frissíteni. :)

(#127816) csab2 válasza Gsx-rr (#127632) üzenetére


csab2
veterán

Engem egyáltalán nem érdekel, hogy milyen technológiával készül a kijelző, vagy bármi más. Ránézek a kijelzőre: szép a képe, jól látható, élethűek a színek, stb.? Igen. Akkor részemről rendben van. Nem igazán érdekelnek a technikai részletek. Pont úgy, ahogy az sem érdekes számomra, hogy hány magos a proci, milyen órajelen ketyeg, meg hasonlók. Gyors a rendszer? Teszi a dolgát? Igen. Ennyi.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#127817) Parson válasza ny.erno (#127815) üzenetére


Parson
addikt

A jo k életbe akkor, ezek szerint engem meg megszivattak a vodafone-nál, és most csinálhatom én. Szép, mikor a feladatot letolják az ügyfélre, és a költségét még igy is elkérik... :W

Jaja, az iOS verziója nem kérdés, legujabb van fenn most is. iTunes verziója volt a kérdés.

Mindenesetre ezek szerint kell csinálnom majd vmi backup-ot a rendszerröl, mert ez a kártyafüggetlenités bekavar a rendszerbe (iOS) annyira, hogy a rendszer is ujra lesz rakva? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#127818) kali válasza DanielK (#127811) üzenetére


kali
legenda

nem minden esetben muszáj a visszaállítás, néha elég csak az itunes csatlakoztatás - megfelelő sim kártyával - és kiírja, hogy független lett a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#127819) B-L-A-C-K válasza Parson (#127817) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért szívattak meg? Ő nem írt olyat neki a voda csinálta meg, csak azt hogy nem kellett frissíteni semmit.

(#127820) Gsx-rr válasza csab2 (#127816) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Persze ebben igazad van ,de ha már 4k-s tartalmakról beszélünk ,meg 4k-s videózásról amit a 6s tud akkor illik a kijelzőnek is közelíteni azt a felbontást ,mivel ott fogod látni a különbséget!

[ Szerkesztve ]

(#127821) ny.erno válasza Parson (#127817) üzenetére


ny.erno
tag

Nem értelek. Miért tolják rád a munkát? A Vodafone tudtommal nem csinál mást, csak jelzi az Apple felé, hogy függetlenítést kértél, majd neked számláz :D Amikor én csináltattam, ezek voltak a díjszabások: az első évben 20 e, a másodikban 10 e, két év után 2,500 Ft az ára (persze, ha te vagy az első tulajdonos és ezt valamivel tudod igazolni is)

Ha van biztonsági mentésed, az sosem hátrány! Én szinte minden hétvégén csinálok és az előzőt törlöm. Nekem volt mellette másik telefonom, így nem volt para, hogy azt nem használhatom.

[ Szerkesztve ]

(#127822) buvartacsko válasza Gsx-rr (#127820) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nem hiszem hogy egy lófasznyi méretű kijelzőn kijön a 4k / full hd különbsége. Továbbra is egy baromság ilyen kis kijelzőn a qhd meg egyéb felbontás. Remélem az Apple se fogja erőltetni. Ha már nem pixeles a kijelző akkor az elég.

Nem értem miért a telefonokba erőltetik ezeket a kurva nagy felbontásokat, a laptopok vannak lemaradva, 2015-ben kapni olyan gépet aminek 15"-on 1366x768 tft a kijelzője, inkább ez a nevetséges, nem az iPhone felbontása és panelja.

Illetve nekem videózásnál ma még fontosabb az hogy 60 fps legyen, már nagyon rossz 30 fps-ben felvenni, olyan mintha laggolna akadozna a kép, majd veszek fel 4k videókat ha 60 fps lesz, meg stabilizált. :D

[ Szerkesztve ]

(#127823) csab2 válasza Gsx-rr (#127820) üzenetére


csab2
veterán

Speciel én a 4K felbontást ma még hülyeségnek tartom. De ez az én véleményem.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#127824) Parson válasza ny.erno (#127821) üzenetére


Parson
addikt

Tehát akkor nekem csak egy amolyan Aktiválást kell csinálnom? Sorry, még nem teljesen 100-as nekem a sztori, nem csináltam még ilyet, de eztán se nagyon fogok, aszem.

Már csak ezt a biztonsági mentés dolgot kell még kitanulnom, asszony valszeg nem örülne, ha vmi elveszne közben. (Eleddig nem igazán volt idöm / módom ezzekkel a részletekkel foglalkozni.)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#127825) Gsx-rr válasza buvartacsko (#127822) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Én pl a 30 vs 60 fps közötti különbséget se látom. Persze az más ha egymás mellé lenne téve a 2 videó ,úgy lehet!

(#127826) buvartacsko válasza Gsx-rr (#127825) üzenetére


buvartacsko
addikt

nézd meg ezt. értelemszerűen válts át 60 fps-re a jobb alsó sarokban, máskülönben nem fog látszani a különbség. :)

(#127827) ny.erno válasza Parson (#127824) üzenetére


ny.erno
tag

Nekem úgy volt, hogy azt mondták, hogy ne használjam hálózaton a telefont (ergó sim nélkül használhatod). Ezen a ponton csináltam egy biztonsági mentést iTunesszal és én beraktam addig a fiókba a készüléket. Amikor jött az sms, akkor egy másik szolgáltatós SIM ment bele, és amikor beleraktam a telefonba a sim kártyát, akkor előugrott az aktiválási rész ("Hello felirat, fehér háttér), mint amikor visszaállítás után bekapcsolod. De itt annyit nem kellett vacakolni. Nyomtam egy továbbot, kiválasztotta a wifit, aztán csókolom. Nem veszett el semmi adat, ami rajta volt, szóval nem kellett visszatölteni a bizt. mentést.

(#127828) ny.erno válasza Gsx-rr (#127825) üzenetére


ny.erno
tag

De látod te is, csak még nem tudsz róla! :) Majd ha a buvartacsko videóját megnézed, rájössz. :))

(#127829) DanielK válasza ny.erno (#127827) üzenetére


DanielK
addikt

Nekem meg postán jött az értesítő a lépésekkel. Dugjam itunes-ra és csináljak egy mentést majd egy visszaállítást. Utána tegyek bele egy másik szolgáltatói simet. :F
Nem értem, hogy mi a különbség akkor. :(

(#127830) ny.erno válasza DanielK (#127829) üzenetére


ny.erno
tag

Mikor csináltad? Nekem az egyik decemberben volt, a másik pedig még augusztusban. És mind a kettőnél ez volt. Lehet, hogy telefonfüggő is a folyamat..

(#127831) tylerddd


tylerddd
veterán

Tegnap volt egy kis gondom egy csv fájl i5s-re való felhelyezésével, ma rápakoltam a nano SIM-re a kontaktokat és így rá tudtam másolni az iPhone-ra. Azért elég cinkes, h a Google címtár sem boldogult vele.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#127832) Blyan válasza buvartacsko (#127826) üzenetére


Blyan
félisten

Persze, hogy szembetűnő a különbség, itt youtube-on, amikor 60fps megjelenítésen látszik a 30fps felvétel is.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#127833) DanielK válasza ny.erno (#127830) üzenetére


DanielK
addikt

ja, akkor az lesz. Én még régebben csináltam. Talán 1 évvel ezelőtt.

(#127834) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Melyik a "legjobb" birthday calendar?

doc, pdf, ppt fájlokat mivel tudok megtekinteni a telefonon? :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#127835) cstomee


cstomee
tag

Tudnátok pár alkalmazás ajánlani ezekre?

Költségvetés app:
Havi szinten szeretném megnézni hogy mikre költök... Iroda kávé, Ruházat, élelmiszer, stb...,fizetés automatikus hozzáadása minden hónapban, automatikus levonások (tv internet telefon átalánydíjak ...)
Money Pro, MoneyBook jó lehet? ismeritek ezeket vagy másik appot javasoltok?

Live Photo -> GIF:
Másoknak is szeretném elküldeni az Élő Fotót akinek nincs 6S-e, és erre keresnék valamilyen egyszerű megoldást. PC-re van sok online tool .MOV to .GIF converter de ez elég macerás ugye ide-oda másolgatni.
Lively, Live GIF. Ezekről vélemény? vagy más megoldás?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#127836) Lefty válasza cstomee (#127835) üzenetére


Lefty
addikt

Az elsore szerintem probald ki a Spendee-t.

(#127837) Blyan válasza Scholes9 (#127834) üzenetére


Blyan
félisten

Utóbbira egyszerű a válasz: MS Word, Excel, PowerPoint. Nem ciki rákeresni az AppStore-ban. :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#127838) Gsx-rr válasza cstomee (#127835) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Koin magyar program ,nem tudom mennyire részletes nézd meg hátha jó neked.

Live fotókhoz meg nézd meg ezt a cikket:
[link]

(#127839) Viktor0610 válasza Blyan (#127837) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

PDF? :P

Már látom az Adobe saját programját, csak gondoltam, gonoszkodom kicsit. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#127840) Blyan válasza Viktor0610 (#127839) üzenetére


Blyan
félisten

Acrobat Reader? :D

Nem is értem, lodobogás, akkor nem zebrát keresünk, hanem lovat - ezt az elvet követve elég könnyű tájékozódni az AppStore-ban.
Vagy csak én gondolom így?

BTW beírva az AppStore-ba hogy PPT és első találat PowerPoint, XLS Excel és így tovább.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#127841) Scholes9 válasza Blyan (#127840) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jogos, jogos, köszi a választ :R

Igazából reméltem, h van esetleg egy Office csomag és akkor azzal mindent meglehetne nyitni :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#127842) buvartacsko válasza Blyan (#127832) üzenetére


buvartacsko
addikt

Számomra akkor is szembetűnő hogy ha nincs egymás melle rakva.

(#127843) Blyan válasza buvartacsko (#127842) üzenetére


Blyan
félisten

Ennyire azért nem, mert itt kb olyannak látszik, mintha 15fps videó lenne, márpedig eléggé feltűnt volna az embereknek,hogy 5 éve nem tudnak normális videót felvenni a telefonjaikkal...

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#127844) Rage47 válasza cstomee (#127835) üzenetére


Rage47
veterán

Workflow is tudja a gifbe konvertálást burst illetve live fotokból

(#127845) vans? válasza cstomee (#127835) üzenetére


vans?
őstag

Money Pro.

hábm bábm

(#127846) buvartacsko válasza Blyan (#127843) üzenetére


buvartacsko
addikt

Hát, én már valahogy pont így látom a 30FPS videót most is bárhol a 60-hoz képest. Rohadtul zavar ha valami nem 60.

(#127847) Blyan válasza buvartacsko (#127846) üzenetére


Blyan
félisten

Hogy léteztek az emberek előtte... rejtély!

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#127848) cstomee válasza Rage47 (#127844) üzenetére


cstomee
tag

Már régebben olvasgattam erről az appról csak akkor úgy gondoltam hogy túl sok olyan dolgot tartalmaz amit nem használnék így feleslegesnek tűnt megvenni.
Köszi.

A Többieknek is köszönöm az ötleteket.

(#127849) Pttypang válasza buvartacsko (#127846) üzenetére


Pttypang
veterán

iEye
Hianyoztal bioszorakrol ugy latom, szomoru.

Everybody lies.

(#127850) Rage47 válasza cstomee (#127848) üzenetére


Rage47
veterán

ja hát én is kb 7 dolgot használok belőle, rendszeresen talán 2-t :D

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.