Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) adnoctum18 válasza TOZ (#6088) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Ez a TP netbook? Érdekes... előbb vennék használt X60/x60s-t.

X201 viszont kétségkívül király és kellene! :Y

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#6102) TOZ válasza HarryPotter (#6099) üzenetére


TOZ
addikt

Nekem kicsit soknak tinik az ar. A 160 az alapmodell. Akkor mar inkabb 200ert egy T400...

(#6103) evone válasza adnoctum18 (#6101) üzenetére


evone
őstag

Hogy lenne mar netbook 13" kijelzovel?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6104) evone válasza adnoctum18 (#6101) üzenetére


evone
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6105) Tin válasza mdk01 (#6095) üzenetére


Tin
veterán

nincs ott valami save gomb?:) nekem elmentette, volt is bent a kártya pár napig, és nem kellett újra beírni. bár az én kártyámon nem volt beállítva pin kód. de már nem emlékszem hogy csináltam, de szerintem menteni is kellett.
standby-ból felébresztve nem csodálkozom rajta hogy nem megy, pl. a switchable sem tökéletes, olyan mintha felébresztés után mindkét videókari aktív lenne.
viszont, szerintem csak beállítás gond lehet ez a hsdpa para, mert mivel csatlakozik, a kártya jó, ha az access connections lenne szar, akkor meg biztos lenne róla a neten infó.

(#6106) adnoctum18 válasza evone (#6103) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Oké netbooknak nagy valóban, akkor másképp kérdezem.

Hogyan illeszkedik a TP termékpalettára?

SL és R közé, vagy hová?

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#6107) bwoay válasza adnoctum18 (#6106) üzenetére


bwoay
nagyúr

sehová, inkább Ideapad ez is, mint az x100e...

más:
érdekes, hogy több az eltérés egy x200 meg egy x201 között, mint egy T400s és egy T410s között, a számozás mégis pont az ellenkezőjét mutatja. Amúgy engem pont annyira nem nyűgöztek le ezek a gépek, mint a T410. Jó a powered USB meg az üzemidő, de itt még kevesebb hasznát látom a teljesítménybeli növekedésnek, mint a nagyobb gépeknél, pláne úgy, hogy ennyivel meglöki a hőtermelést. A touchpadnek továbbra sem örülök, ez azoknak jelent előnyt, akik Thinkpad-idegenek.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6108) mdk01 válasza Tin (#6105) üzenetére


mdk01
addikt

Hát a probléma nem tűnik egyedinek

Save gomb nincs, már kerestem én is.
Megjegyzi magától is a beállításokat, de attól független nem megy.
Aztán ha már nem megy az APN-es internet szavas történettel akkor átváltok vissza az alapértelmezett automatikus settings-re és akkor ott elindul.
Most ott tartok hogy rájöttem tök mindegy mit hova állítok 3x-i próbálkozásra elindul az automatikusba, de akkor is csak az Access connection-ön keresztűl.
Először próbáltam rájönni a logikájára mikor mit csinál, de nem lehet. :DDD

Sztem még nincs kiforrva a win7-es AC.
Várok még aztán csak kijön vmi frissítés, vagy újra húzom a win 7-et.

Még friss az élmény alszok rá párat.:DDD

köszi eddig is

(#6109) N4nI


N4nI
tag

üdv

vettem ma egy mx-2-es pasztát, ujrakentem az x40 procijat ( nem volt rajta semmi vagy mar elköltözött máshova )....a ventillator bekapcsolása és a viszonylag gyors ütemü melegedés ugyan az maradt, nem segitett semmit...firefoxban böngeszve pl 50 fok a proci, elkezdek googlizni, oldalakat betölteni, maris 55ön van és indul a venti, 50re viiszza, csend, aztan sitty sutty 55 megin, ha csinal vmit az ember és a venti ismét megy... a gép belül patika állapotu, ventllator nem zorog, tiszta az is....de mégis..

valakinek vmi ötlet?

(#6110) adnoctum18 válasza bwoay (#6107) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Nahátakkor ha Ideapad minőség akkor felejtős... :(

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#6111) adorjant válasza TOZ (#6102) üzenetére


adorjant
senior tag

az alapmodell 110 körül lesz,ahogy nézegetem,nekem egy firewire csati hiányzik róla,de nagyon...(vagy egy picimaci/expresscard)
billentyű kicsit sokat modernizálódott,de üsse kavics :D

(#6112) mdk01 válasza N4nI (#6109) üzenetére


mdk01
addikt

Álló ventinél nekem is felmegy netezés közbe 50 fokra vagy az fölé.
Én nem szoktam kikapcsolni a ventit nem tudom miért kéne.
TPFC-ben beállítom a minimális 1800-as rpm-re és szinte hangtalanul mozgatja a levegőt és így 30-31fokos a proci állandóan.
Ennyit számít ha egy minimális légmozgást adunk a procinak.

Üdv.

ui.:T500-ról beszéltem:)

[ Szerkesztve ]

(#6113) N4nI válasza mdk01 (#6112) üzenetére


N4nI
tag

Én sem szeretnem kikapcsolni a ventit, de van 2 x40 ami egyik ilyen, masik olyan.

Nos az meg sem szolal, kiveve ha ölbe haszalod már egy fél órája vagy több, addigra melegszik igy is fel..

A masik, mar bekapcsolas utan, magatol felveszi az 50 fokot, es melegszik szepen, 55nel bekapcs a venti,lehuti, 1 perc mulva ismet indul a venti, lehuti, aztan 1 perc mulva indul, majd lehuti...de az 1 perc erös tulzasnak is hangozhat, inditok egy firefox-ot, varok egy oldalra és maris 55 a proci. ezt ma ujrapasztaztam, dicsert mx-2-vel, de semmi valtozas...alap xp, es tpfan is ki be kapcsolgat, a hutes persze hoszabb, azt hallgatni kell, a fél-1 perc csendert... ez sztem igy nem a legjobb.

tpfan 1esen jar, 4200rpm, es ha nem csinal semmit a gép, csak fut msn és nezed az asztalt, tartja az 50 fokot, nem ogy hülik, de ahogy inditod pl. a rokat, már 51....52 ezt tartja fogjuk rá.

[ Szerkesztve ]

(#6114) i400 válasza N4nI (#6113) üzenetére


i400
senior tag

BIOS-ban vagy PM-ben nézd meg hogy milyen beállítások vonatkoznak a prociteljesítményre... nálam 6-7 fokot jelentett hogy nem maximum performance volt beállítva hanem változtassa az órajelet terhelésfüggően.

(#6115) HarryPotter válasza evone (#6100) üzenetére


HarryPotter
őstag

két dolog, ami mellette szól: az ára és a funkciói. Ez nem valódi thinkpad, nem katonai technológia, nem roll cage, nincs vízálló billentyűzet,

...de nem is kerül annyiba, mint egy 15'-os Macbook Pro. Ellenben jó a proci, a monitor és a kidolgozás.

Ez nem a TP fanatikusoknak, hanem a "tömegnek" készül, akik akarnak egy jó gépet jó áron. Én szeretem a thinkpadem, de ha ma keresnék gépet, simán megvenném az edge-t.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6116) ^Clown válasza Napfénysüti (#6091) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

(#6117) Napfénysüti válasza ^Clown (#6116) üzenetére

Gratulálunk ön nyert. :C Milyen sört szeret? :D

Més que un club!

(#6118) i400 válasza ^Clown (#6116) üzenetére


i400
senior tag

ez a kép lett tükrözve

(#6119) N4nI válasza i400 (#6114) üzenetére


N4nI
tag

Pm-ben adaptive-on van, BIOS-ban most neztem ott full volt, levettem customize-re...a cpu allitas meg az van bios-ban h max speed, medium vagy low...ott meg maxon van....a tobbit levettem, a hzet ugyan az.

(#6120) ^Clown válasza Napfénysüti (#6117) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Egy üveg Hoegaarden rendel :) :R

[ Szerkesztve ]

(#6121) evone válasza N4nI (#6119) üzenetére


evone
őstag

Sajnalom hogy nem jott be az MX-2.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6122) i400 válasza N4nI (#6119) üzenetére


i400
senior tag

akkor sajnos nem tudom nálam ez működött :F

(#6123) N4nI válasza i400 (#6114) üzenetére


N4nI
tag

boisban is levettem fix medium-ra a cpu-t, de minden marad a regiben....a PM-et meg nem birom kitorolni sehogyse..mar csinaltam benne egy sajat profilt is, levéve mindent, de nem reagal ez semmire, ugyan ugy csinalja...lehet ez a tetu optimalizal ilyen hulyen? kihatassal lehet ez a linuxra is? marmint h beleszol a mukodesbe? pl: ha xp-t némán hagyom, az atjelentkezes utan a linuxban tiltva van a hang és csak xp alol oldhatom.

(#6124) N4nI válasza evone (#6121) üzenetére


N4nI
tag

nem tudom mi lehet, sztem itt vmi mas problem van...vagy X.

(#6125) i400 válasza N4nI (#6123) üzenetére


i400
senior tag

nálam ilyet nem csinált hogy vissza kellett jelentkezni xp-be hogy fel tudjam hangosítani... linux alatt folyamatosan változtatja az órajelét terhelésfüggően de a panelra ki tudsz rakni egy órajelváltozás figyelőt és ott kézzel is meg tudod adni hogy mennyin pörögjön a cpu (nálam 600 volt az alap)
saját pm saját profillal simán le tudtam menni 38 fok környékére is (25 fokos szobában)

(#6126) N4nI válasza i400 (#6125) üzenetére


N4nI
tag

"linux alatt folyamatosan változtatja az órajelét terhelésfüggően de a panelra ki tudsz rakni egy órajelváltozás figyelőt és ott kézzel is meg tudod adni hogy mennyin pörögjön a cpu (nálam 600 volt az alap)"

miez a program? kiwi linux 9.04 az enyém jelenleg.

linuxra tpfan-t hol találok?

holnap legyalulok mindent, ujrateszek mindent, ibm PM nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#6127) Vegha


Vegha
senior tag

Tudna valaki adni egy példányt R60 OEM XP-ből ? magyarom van, de angol verziónak jobban örülnék.

(#6128) i400 válasza N4nI (#6126) üzenetére


i400
senior tag

jobb klikk a panelen hozzáadás és ott CPU valami a neve... kis processzor ikonja van... kirakod és jobb klikkel ha ráböksz ki tudod választani az órajelet vagy hogy miylen módban menjen (powersave max performance stb)

ha újrarakod a wint arra figyelj hogy a grubot felül fogja írni és azt majd egy live cd segítségével újra kell raknod! ubuntu.hu dokumentációjában és fórumában is van részletes leírás hogy csináld

linuxra tpfant TOZ linkelte kicsit korábban

(#6125) i400 kicsit itt már nehezen fogalmaztam :DDD "saját pm saját"

[ Szerkesztve ]

(#6129) N4nI válasza i400 (#6128) üzenetére


N4nI
tag

legyalulok mindent :) particiokat is....rakok egy wint, mellé a kiwit és meglátom mi lesz...

win-re nem teszek PM-et az tuti.

ahogy tudtam pm-ben levettem a dolgokat, most a gyari xp v bios beallitassal mgy a venti, tpfan-t belöve 45 0, 55 1-re....igy most netezessel 50-51-52-53, de neha eleri az 55öt, ott kapcsol a venti, hamar lehul pár fokot, tpfan ki-be, és csend van.

(#6130) TOZ válasza i400 (#6128) üzenetére


TOZ
addikt

CPU orajel figyelo appletet tedd ki a talcara. Sima bongeszeshez en le szoktam venni powersave modra, gyk. 600 Mhz-n jar a proci.

Thinkpad fan control meg egyszer.

A biosban nekem AC modeban max performance, Battery modeban Max battery life van beallitva. A Costumized nem biztos hogy celrevezeto, mert annal mintha fixalnad a cpu speedet 3 fokozat.

[ Szerkesztve ]

(#6131) TOZ válasza ^Clown (#6120) üzenetére


TOZ
addikt

Kituno valasztas. Hugardenes csuporkorso.

(#6132) adorjant


adorjant
senior tag

tegnap este újratelepítettem a t61-et,és a vista nem látja a wifit...sehogy sem lehet bekapcsolni...BT megy...
alapesetben pedig az szokott lenni,hogy a wifit látja,majd a BT-t szoftveresen kell bekapcsolni...
nem tudom mi lehet a kínja :F (win7 alatt minden OK)
plusz van két ismeretlen eszköz,amit nem tudok feltelepíteni...thinkvantage-el minden fel van pedig tolva

(#6133) Gondwana válasza Vegha (#6127) üzenetére


Gondwana
addikt

Recovery partíció alapján olyan WinXP install készítése, ami elfogadja a cimke szériaszámát:
Az elődtopikban egyszer régen leírtam a módját.
Erre feltettem egy .net2-t, meg egy SystemUpdate-t, meg ráengedtem egy Windows updatert, minden driver/util fent volt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6134) ps_feri válasza Gondwana (#6133) üzenetére


ps_feri
csendes tag

Ha már ez szóba került: mivel még nálam nincs meg a recovery cucc, kénytelen voltam egy itthoni XP Pro verziót feltenni, amit ugye az eredetiség ellenőrzés ki is dob :-(
Tehát a MS frissitéseket kézzel kell telepítenem, ami persze nem baj, mert így el is mentem mindegyiket, DE van olyan helyzet, amikor jól jönne a "gépi" önműködő update.

Tudtommal valahogy át lehet írni a serial számot. Erre van működő megoldás? Tehát, hogy az XP-be begyaluld az eredeti, jogtiszta, matricán levő serialt. A youtube-on van néhány ilyen video, de őszintén szólva még egyiket sem mertem kipróbálni, amíg egy full backup-ot nem csinálok. Nem szeretném sok napi munkámat előlről kezdeni. Nyilván lennie kell hivatalos megoldásnak, mert volt olyan, hogy csak serial-t vásároltál és telefonon kellett "élesíteni".
Tehát nem is adtak CD-t, a "kalóz" verziót felraktad és a megvásárolt licenc számot regisztráltad. Ha valaki tudna erre működő linket, az nagyon hasznos lenne a jövőre nézve is :-)
Ilyen szempontból felmerül a kérdés, hogy ha megrendeled a recovery telepítőt a garanciaidőn belül, akkor miféle serialt kapsz hozzá? Hiszen azonos sorozaton belül is különböző számoknak kell lennie.

(#6135) thinkpadr500


thinkpadr500
csendes tag

Hello!

Tudna valaki kicsit bővebb (laikusnak is érthető) felvilágosítást adni arról, hogy milyen esetben érdemes használni a tpfancontrol-t. Nekem egy r500-am van p8700-es procival. 35-40 fok körül mozog a proci alapból. Az nem meleg. Viszont a venti ha nagyon halkan is de megy, már a bekapcsolástól kezdve folyamatosan. De nem zavaró.

Honnan lehet leszedni a legújabb verziót?

Előre is köszönöm a segítséget:

M.

(#6136) TOZ válasza thinkpadr500 (#6135) üzenetére


TOZ
addikt

Ne is foglalkozz vele.
Regebbi gepeknel azert izelgetjuk a ventit (en legalabbis) mert kozel ketszer olyan gyorsan porog a legkisebb fordulati allasban a ventilator, azaz ha beindul hangos(abb). Ha a T61-en s lenne 1900 koruli fordulat tolem mehetne folyamatosan...

[ Szerkesztve ]

(#6137) taltos válasza ps_feri (#6134) üzenetére


taltos
senior tag

Nem tudom XP esetén hogyan van, én csak a W7-en játszottam el ezt a múlt hét végén párszor. Amikor ellenőrizteted a windowsszal, hogy eredeti-e, akkor amikor kiírja, hogy nem, akkor felajánl lehetőségeket, többek között a telefonálós dolgot is. Ekkor csak fel kell hívni egy magyar (ingyenesen hívható) telefonszámot, és követni az instrukciókat. Ha ez mevan, akkor aktiválódik a win. Legalábbis W7 alatt.

(#6138) turbolali


turbolali
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémám lenne. Van egy Thinkpad T43-as gépem, Recovery partícióval. Úgy alakult, hogy beszedtem valami trójait (lehet, hogy kettőt is), amivel, nem bírok. Volt Nod32-őm, meg tűzfal is, de ez van. A gépem folyamatosan 100%-os cpu terheltségen megy, nagyon lassú. Az irtás nem sikerült, mindig újratelepedik (csökkentet módban meg egyszerűen nem indul el, mindig restartol...). Tehát újratelepítettem, a szervízpartícióról, de megint ez a helyzet. Most egy másik wint teszek fel, de ha nem sikerül?

Lehet, hogy az említett rejtett partícióról telepedik az a genyó? Ebben az esetben mi lehet a megoldás? Ha az egész hdd-t formázom, akkor a gyári adatokat hogyan lehet újra megszerezni, visszatenni?

Most másik gépről írok, az említett kellemetlenkedők:

valami lsass.exe megy, amit nem lehet leállítani, a másik meg egy kis ablakot nyit meg, ami egy server.exét indít ez a kettő lehetetlenné teszi a gép használatát

(#6139) Mészike válasza turbolali (#6138) üzenetére


Mészike
aktív tag

Szerintem ez lesz a gond:
http://www.microsoft.com/hun/biztonsag/sasser.mspx

(#6140) HarryPotter válasza turbolali (#6138) üzenetére


HarryPotter
őstag

malwarebytes antimalware programmal fuss neki, annak le kell szednie.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6141) Vegha válasza Gondwana (#6133) üzenetére


Vegha
senior tag

köszi. nálam ez a megoldás azért nem működik mert sajnos nincs se recovery partícióm, sem CD-m. Kaptam egy OEM xp telepítőt, ez elvileg el fogja fogadni a COA kódomat, de sajna magyar. gondoltam ha valaki van oly önzetlen, hogy tudna nekem kölcsönözni egy copyt, akkor inkább nem rakom fel a magyart, de úgy tűnik be kell érnem végül azzal.

(#6142) i400 válasza TOZ (#6130) üzenetére


i400
senior tag

köszi a screenshotot pontosan nem emlékeztem a nevére és most egyik gépemen sincs linux :R

(#6143) mdk01


mdk01
addikt

Honnan tudhatom meg biztosra, hogy a rejtett partíción megvan e még a vista telepítőm?
Múltkor debi alatt particionáltuk tesómmal a vinyót és véletlen rá lett nyomva hogy formázza egybe a 250GB-ot és lehet későn lett leállítva.
Azért reménykedem mert a 250GB-os vinyóból ennyit lát a win7. Olyan mintha még lenne ott vmi.

..ugyan ezt látja particionálásnál is.

Köszi

(#6144) TOZ válasza mdk01 (#6143) üzenetére


TOZ
addikt

Tipp: bebootolsz vmi live linuxrol es felmountolod amit rejtett particionak velsz, aztan megnezed milyen adatok vannak ott.

(#6145) katzen


katzen
csendes tag

Sziasztok

Volt már olyan valakinél, hogy a gép kikapcsolásakor, készenlétbe helyezésekor vagy hibernáláskor amikor a gép már teljesen leáll, kialszanak a Ledek és utána egy nagyot kattan a HDD, mintha a power gomb hosszú nyomásával kapcsoltam volna ki a gépet. Viszont a HDD forgása leáll és amikor leállt nem szépen teszi vissza a fejet, hanem kattan egy nagyot?

Ez nagyon ritkán fordul elő, de idegesít. HD Sentinel nem jelez semmit. Viszont azt vettem észre, hogy akkor csinálja, ha pl. valami vírusírtóval csináltam ellenőrzést, vagy a torrent ment egyfolytában 5-6 órát, de mindezeknél csakis akkor, ha a gépet magára hagyom, ha dolgozok mellette akkor nincs semmi gond.

WD 320Gb vinyó
Vista 64 bit
Lenovo T500

(#6146) katzen válasza katzen (#6145) üzenetére


katzen
csendes tag

Sőt most teszteltem egy kicsit. Csináltam egy vírus ellenőrzést, most lett vége 10 perce, és tök véletlenül megmozdítottam az előbb a gépet, és ahogy az Active Protection elvette a fejet megint egy ugyan olyat kattant, másodszorra már nem.

Na most ez hardveres hiba? Ha hiba egyáltalán... Vagy az APS kever be?

(#6147) mdk01 válasza TOZ (#6144) üzenetére


mdk01
addikt

A múltkor mikor megosztottuk a partíciót akkor is egy darab 250GB partíciót látott.
Semmi különálló rejtett partíciót nem látott.
Bár ez debi volt a múltkor vmi mással próbálkoztunk az azt hiszem látta a külön partíciókat is.

Mi az a live linux?
Nem értek annyira a winhez sem a linux meg....:DDD

Köszi

Üdv.

(#6148) Tim82 válasza mdk01 (#6147) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mi az a live linux?

[link]

Bármikor lehúzol egyet a megfelelő disztribúció honlapjáról, de ha kell, Ubuntut én is tudok kölcsönadni. (Kérem majd vissza, mert tokkal/vonóval kértem a honlapjukon keresztül. :)) )

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6149) mdk01 válasza Tim82 (#6148) üzenetére


mdk01
addikt

Aha..értem.

Köszönöm a lehetőséget, de majd beszélek tesómmal aztán megnézi.:)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#6150) Tim82 válasza mdk01 (#6149) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szívesen, illetve meg is írhatom CD-re, oszt fríért odaadom. :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.