Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) vikcsi válasza Chaser (#81000) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Hogy kezdjek hozzá, hogy ne törjön el? :)

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#81002) yodee_ válasza Chaser (#81000) üzenetére


yodee_
őstag

2014-es gyártás. Mi az a pwm?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#81003) Tikakukac válasza yodee_ (#81002) üzenetére


Tikakukac
titán

Power Manager

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81004) yodee_ válasza Tikakukac (#81003) üzenetére


yodee_
őstag

Múltkor írtam hogy nem akar win 10 alatt normálisan működni. Azóta sikerült elérnem, hogy 2-3 napig menjen most megint nem indul el :\ a kis zöld akksi működik az óra mellett, de ha rányomok akkor kifagy és leáll a power manager

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#81005) Tikakukac válasza yodee_ (#81004) üzenetére


Tikakukac
titán

Megoldás: akkor frissítünk oprendszert amikor már minden megy. Vagy veszünk mac-et ahol ez gyárilag van szabályozva.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81006) yodee_ válasza Tikakukac (#81005) üzenetére


yodee_
őstag

Windows 7-től felfelé nincs lenovo power manager. Valószínű ezért nem megy. Felerőszakoltam rá. Tette is a dolgát. eddig

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#81007) Tikakukac válasza yodee_ (#81006) üzenetére


Tikakukac
titán

8-on kompatibilisben még megy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81008) Dhampir válasza yodee_ (#81002) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak ne keverd össze a másik pwm-el (pulse-width modulation: PWM).

(#81009) yodee_ válasza Dhampir (#81008) üzenetére


yodee_
őstag

pont ezért kérdeztem vissza :)

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#81010) Zahze


Zahze
csendes tag

Sziasztok.
Ti milyen thinkpad-ot ajánlanátok ? Egyetemi éveim kezdtem el Mérnökinformatika szakon, és kéne egy megbízható jó teljesítményű lapos, lehetőleg 150k alatt, persze használt (újonnan thinkpadot úgyse kapnék 300-400 alatt). Programozásra és szimpla felhasználásra. Tervezek bele egy SSD-t is és memóriát is bővítenék 8GB-ig. Illetve a minnél kisebb (méretbe, nem súlyba!) annál jobb szabály él :D
Én egy x230-at néztem ki, de hallok róla hideget meleget itt a topikban is (sőt mindegyik thinkpadról) ezért kérném a véleményetek. Van e olyan ami tényleg hozza még a thinkpad minőséget és olyan a hardvere ami még jó ideig lehet hajtani?! (Játék teljes mértékbe kizárva!!)
A minnél kisebb szabály azért él mert sokat hurcolnám Suliba is / ingázok Budapest és a Családi fészek között hetente. :DD

[ Szerkesztve ]

Talk is cheap. Show me the code - Linus Torvalds

(#81011) metal01 válasza Zahze (#81010) üzenetére


metal01
őstag

X230 sem rossz, de én inkább egy x220-at néznék. Hardveresen még rendben lesz évekre és hozza a régi TP feelinget. SSD és 8 giga RAM is mehet bele.

(#81012) Tikakukac válasza Zahze (#81010) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha igazi TP minőséget akarsz akkor olyan T60-ra menjünk vissza.

X220 és x230 immáron rengeteg lett szétbontva meg átpakolgatva ide-oda részegségeik: ugyanazok minőségben, ha natív usb3.0 kell grátisz nem 1 akkor x230, aztán vagy raksz bele 20-as billzetet vagy marad a gyári 30-as. Nekem utolsó X-em mindenesetre, ezután dellezek egy darabig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81013) FoxiestFox válasza Zahze (#81010) üzenetére


FoxiestFox
félisten

T510, T520, X201, X220, T410, T420.. Attül függ, milyen méret érdekel. Ha X, akkor 220.

(#81014) Chaser válasza vikcsi (#81001) üzenetére


Chaser
titán

Okosan-ügyesen':) Nagy vari nincs, egyik szélénél kipattintod. Alps v nmb nagyon könnyen kijön/visszamegy, talán chicony a leghúzósabb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81015) HSM válasza Zahze (#81010) üzenetére


HSM
félisten

Programozni nem nagy élmény kis felbontáson.... Én inkább egy nagyfelbontású 14"-os gépben gondolkodnék.

(#81016) Tikakukac válasza HSM (#81015) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerencse, hogy dekát nem kell 12"-on progizni, mert úgyis papíron lesz a progizás meg laborban nem saját gépen. Saját géphez meg ugye otthon van egy 24"-os rendes monitor és nem 14"-on szívunk, mert hát eszünk van ha már ménökinfó :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81017) HSM válasza Tikakukac (#81016) üzenetére


HSM
félisten

Én is úgy tolom, otthon dokk+24" FHD. Ugyanakkor volt szerencsém barátnő 1280*800-as notiján progházit írnom, és hát hogy az milyen sz@r volt úgy... Leginkább sehol semmi nem fért el normálisan. :N

Amúgy én laborba is inkább saját gépen dolgoztam, ahol csak lehetett, házikat, közös munkákat is sokkal jobb saját notin csinálni.
A 14"-on nekem amúgy már nem volt szívás a programozás 1600*900-ban, az már épp elég. :R
Én is kacérkodtam a 200-as gépek gondolatával a jó üzemidő és kis súly okán, de eddig nem bántam meg, hogy inkább 14-es mellett döntöttem. Súlya van, ez tény, lehetne még belőle faragni egy fél kilót (T420s pont annyi, aucs!) de amúgy méretileg szerintem teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#81018) sutszi válasza Tikakukac (#81012) üzenetére


sutszi
veterán

Ez a 20-as billentyűzet 30-as gépbe milyen szinten áll? Legutóbb mikor láttam, még elég tikkes volt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#81019) Zahze válasza HSM (#81017) üzenetére


Zahze
csendes tag

Nem tudtam hogy ennyire romlott a thinkpad minőség :F
Programozni az itthoni nagy gépen szoktam, a laptop "csak" azért kell hogy 1-1beadandó elkészítése ne korlátozódjon le a szobámra ha hétvégén haza szeretnék menni, ott is tudjak dolgozni rendesen. Ott meg dokkoló és monitor lenne...
Köszi a válaszokat, akkor X220 vagy T-sek ? Rájuk nézek ezekre is :)

Tikakukac a DELL-re váltásnak van valami jelentősebb oka is, vagy a X230 ennyire nem jött be neked ?

[ Szerkesztve ]

Talk is cheap. Show me the code - Linus Torvalds

(#81020) Tikakukac válasza sutszi (#81018) üzenetére


Tikakukac
titán

Átraktam őket, minden ment kivétel a spéci gombok, amikhez nagy tudás nem kell és megy. Bővebben nem foglalkoztam vele, smarték felhúztak végleg, recovery készletemet elviekben postán megkapom. Vagyis hát 2 hónapja kapom. Gr8, nice job again.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81021) Dhampir válasza Zahze (#81019) üzenetére


Dhampir
félisten

Nézd meg például, hogy mára milyen Vostrokat és "ál"-Latitude gépeket ont egy másik gyártó. Túlzással ugyan, de Workstation alatt szinte már minden gagyi valamiben. Igaz, hogy Latitude-al megegyező Precision is kapható már.

(#81022) Tikakukac válasza Zahze (#81019) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég volt ennyi X-es ThinkPadból. A 7-8 év alatt sem megoldott hibáiból stb. egyszerűen túl sokat láttam már meg hoztak hozzám is. Plusz ha Dellem van házon belül tudok szervizeltetni, szintén nem kicsit előny. Ha már egy Dell márkaszerviz van tőlem 1 fallal arrébb :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81023) Zahze válasza Tikakukac (#81022) üzenetére


Zahze
csendes tag

7-8 év Thnikpadezés után nem is csodálom :) Az "elejétől" láttad a hanyatlást... Én újoncként reménykedem hogy x összegért jobb (strapabíróbb) thinkpadet tudok venni használtan mint új laptopot :U Bár lehet hogy reménytelen... No meg házon belül márkaszerviz ? :D Mit nem adnék egy olyanért :DD

[ Szerkesztve ]

Talk is cheap. Show me the code - Linus Torvalds

(#81024) Tikakukac válasza Zahze (#81023) üzenetére


Tikakukac
titán

Jobb lesz. Egy x230 is köröket ver mindenre. X240 volt bent nálunk, atyaég tiszta kopás volt, mint valami 150k-s szemét. Szánalmas.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81025) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Lenne egy láma kérdésem.
A T420-amban a memóriabővítés mellett van egy üres slot (ahol lecsvarozom az egy csavaros takarólemezt). Jól gondolom, hogy az M2 ssd hely, vagy mellé?

(#81026) metal01 válasza lugosi (#81025) üzenetére


metal01
őstag

Igen SSD is mehet oda. Vagy 3G modem.

(#81027) Tim82 válasza lugosi (#81025) üzenetére


Tim82
nagyúr

M2 nem, mSATA igen. Lényeges különbségtétel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81028) #16820480


#16820480
törölt tag

Üdv!

Használva valaki X250-et, és ha igen, mennyire elégedett vele?
Egy T410-ről váltanék frissebb modellre, és egyelőre ez a legszimpatikusabb a felhozatalból.

(#81029) yodee_ válasza Tikakukac (#81024) üzenetére


yodee_
őstag

Nekem az első thinkpad-em X200 volt. Ahhoz képes ez az x230 csalódás... kizárt dolog hogy ez kibírna ne adj isten egy esést. Kopik is. Mindegy, megvettem használom. Amúgy tökéletesen teszi a dolgát, de ennyi pénzért többet vártam volna összerakási, szerelési minőség terén.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#81030) lugosi válasza metal01 (#81026) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tudnátok linkelni konkrét típust, vagy modellt ami oda való? Nagyon vékony és rövid hely van neki.

Ezek közül:

http://content.hwigroup.net/images/news/M2_vs_mSATA.jpg

Úgy tűnik nekem csak a legkisebb férne be.

[ Szerkesztve ]

(#81031) barnam_ válasza lugosi (#81030) üzenetére


barnam_
nagyúr

Teljes méretű mSata fér bele. Most konkrét típust nem tudok linkelni, de ami nem félmagas, működni fog benne (illetve a félmagas is, csak kell hozzá adapter, hogy tudd rögzíteni).

(#81032) premete válasza lugosi (#81030) üzenetére


premete
veterán

Akkorát vegyél, amekkora belefér (msata)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#81033) vikcsi válasza yodee_ (#81029) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Én ilyet már az x220-nál éreztem... amikor megvettem, első napokban azt hittem, h vmi kínai hamisítvány.
Használt volt, de nyöszörgött, nyikorgott, gagyi műanyag volt meg horpadozott... persze mostani áron jó lenne, de nem anno anniyért.
/Amúgy nekem az első ha jól emlékszem T23 volt./

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#81034) Tikakukac válasza #16820480 (#81028) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha úgy kopik mint az x240 akkor készülj rá, hogy mocskosul fog kinézni.

yodee_: Esésben az x200 sem jobb én törtem már párat meg hoztak is, ha jól esik akkor 1-2 elem cserével kibírja ha nem akkor kb. gtk. HP jóval masszívabb Dell is.

lugosi: Az M.2 az annyira pici, hogy el sem hiszed, abból 4 menne be kb. egy msata helyre.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81035) lugosi válasza barnam_ (#81031) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem valami félreértés van, én nem a vinyó helyéről beszélek, hanem ahogy írtam, a memóriamodul melletti slot érdekelne. A vinyó helyén már ssd van, engem ez a hely érdekelne, hogy ide mi megy be:

Mert ide ugye teljes méretű msata nem hiszem, hogy beférne...

Ebből gondoltam, hogy ez maximum valamelyik M2 helye lehet:

[ Szerkesztve ]

(#81036) Tim82 válasza #16820480 (#81028) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha számít a 8 GB-on túli RAM bővíthetőség és a CPU erő, akkor nem biztos, hogy az X250 a legjobb választás. Legalábbis az egyik RAM forrasztva van az alaplapra, illetve ahogy néztem, csak ULV procikkal vannak szerelve az X250 modellek, amiket elfenekelnek a két generációval korábbi X230-ban lévő Ivy Bridge mobil i5-ök és i7-ek.

lugosi: a fotódon nagyon szépen látszik az a két csavarhely a teljes méretű, nem félhosszú mSATA SSD-nek vagy mini PCI-e WWAN kártyának. De miért nem keresed meg a netena T420 Hardware Maintenance Manualját és nézed meg abban, ha nekünk nem akarod elhinni?

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81037) Tikakukac válasza lugosi (#81035) üzenetére


Tikakukac
titán

Valóban félreértés van, csak nem nálunk hanem nálad.

Amiről te beszélsz (HDD hely) az SATA. Amiről mi beszélünk az egy fullsize mSata. Ha így már megvan a dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81038) lugosi válasza Tikakukac (#81037) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nincs "meg", nem értek hozzá, nem kell fölényeskedni, segítséget kértem.

Az általam linkelt képen alul balról a második való bele?

(#81039) Tim82 válasza lugosi (#81038) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, az való bele.

Ha mégis WWAN modult szeretnél a foglalatban használni, a képeden ott van hozzá a két antennavég, lefedett csatlakozókkal.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81040) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok, az FRU P/N 42W2460 számú venti pontosan milyen TP-ekbe való? T61, T400, T500, W500 - ezeket találtam eddig G. barátommal, de sok helyen csak T61-re hivatkoznak (emlékeim szerint annó még T61-be rendeltem), másutt meg T500 / W500-ra. Az a kérdés, hogy pontosan mely modellekbe lehet beszerelni. Lehet, hogy eladás előtt még betenném a T400-amba - már ha jó bele, hogy friss ventivel menjen új gazdájához. Köszönöm a segítséget előre is :R

(#81041) Tikakukac válasza lugosi (#81038) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs fölény csak ha leírjuk 10-en akkor csak el kéne hinni már.

Igen balról a második.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81042) lugosi válasza Tim82 (#81039) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szuper, köszi. A wwan nem fog kelleni, de a plusz oprendszert szívesebben tenném külön meghajtóra fizikailag is, így ez pont jó lesz még egy ssd-nek.

Titakukac: én itt éreztem, hogy mintha nem ugyanarról beszélnénk: (#81031) Aggregátor
"ami nem félmagas, működni fog benne (illetve a félmagas is, csak kell hozzá adapter, hogy tudd rögzíteni)."

Én úgy tudom, hogy a normál hagyományos ssd-ből van félmagas, meg amihez rögzítő adapter kell, ami a vinyó helyére megy.

Vagy ebből az msata fajtából is létezik félmagas?

[ Szerkesztve ]

(#81043) Tikakukac válasza lugosi (#81042) üzenetére


Tikakukac
titán

Hagyományos SSD: anno volt még 9mm, nem sok.

A Thin verziók: 7mm-esek, kb az összes SSD ilyen.

Az UltraThin 5mm, ez azért nem sok gépben van még hál'Isten.

mSata az 2 féle lehet: itt a magasság valójában a hosszúság. Van teljes meg feles. Menne a feles is, csak nincs mibe lefogatni a karit és kiesne. Ezért kell ide fullsize.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81044) #16820480 válasza Tim82 (#81036) üzenetére


#16820480
törölt tag

A memüória biztosan nem gond, jelenleg 3GB van, és még ezt sem sikerült megtölteni semmivel. a CPU teljesítmény szerintem mindennapi használatra nem gond, igazából a mostani teljesítményével sincs nagy gond, csak már tavasszal 6 éves lesz, és lassan újítanék.

Igazából a másik, amit néztem az a Latitude E7450, de arról sem írnak jókat a CPU felhozatal miatt, meg az drágább valamivel, és a pöcökegér nem annyira jó rajta. T450s meg errefelé csak Nvidia kártyával kapható, amire tökre nincs szükségem, és gyanítom, hogy linux alatt a drivere is problémásabb lenne.

(#81045) lugosi válasza Tikakukac (#81043) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, köszi, így világos.
Kapacitásban van határ, hogy a 420 meddig tud kezelni?

(#81046) Tikakukac válasza lugosi (#81045) üzenetére


Tikakukac
titán

Fél tera biztosan megy, olyat már láttam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81047) lugosi válasza Tikakukac (#81046) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké köszi.
Utolsó kérdés, a gép tud bootolni az msata-ról is, ugye? Úgy értem, külön boot manager nélkül.

(#81048) Tikakukac válasza lugosi (#81047) üzenetére


Tikakukac
titán

Tud, nem lesz vele gond.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81049) FoxiestFox válasza lugosi (#81047) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem félmagast vegyél adapterrel, hátha majd olyan gépbe viszed tovább, amibe nem megy bele a teljes magasságú.
Az adaptert leszedni könnyebb, mint egy fullmagast kettévágni. :D

(#81050) Tikakukac válasza FoxiestFox (#81049) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak rendes feles msata kb. Nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.