Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123001) lezso6 válasza Bloodnero (#122999) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor ezt szerintem engedd el, hogy nem akarsz rendszert telepíteni. Vagy M.2 SSD-re másold át a rendszerpartíciót pl USB-ről bootolható gparteddel. De eleve az sem garantált, hogy a régi gépre telepített rendszer működni fog az újon. Habár ilyennel nem találkoztam az új rendszereknél, pl Windows 8.1, 10 mindig simán tűrte az Intel -> AMD hardvercserét.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#123002) Tikakukac válasza peter.pap (#122995) üzenetére


Tikakukac
titán

Házcsere relatíve gyors, cserébe nyilván anyagköltsége az van.

Neked kell érezni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123003) zsolti75 válasza Bloodnero (#122996) üzenetére


zsolti75
senior tag

E14 E15 volt az utolsó amibe 2,5" szerelhető.

(#123004) i400 válasza Bloodnero (#122999) üzenetére


i400
senior tag

A mostani klónozása nem opció? Mert ezzel szűkíted a lehetőségeket.

(#123005) Bloodnero


Bloodnero
csendes tag

Lehetne, de 1TB-ost nem igazán találok alapból építve, viszont a Fingerpint, microsd és minimum 2db USB-A még szükségszerű, méretben nem fontos a 14".

(#123006) fattyu válasza Bloodnero (#122999) üzenetére


fattyu
veterán

ezt a windos hálásan szokta fogadni amikor egyszercsak felébred egy totál másik környezetben. előbb utóbb úgyis reinstall lesz.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#123007) S_x96x_S válasza Bloodnero (#122999) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> és nem szeretnék rendszert telepíteni.
> SSD ki és be a másikba. ;]

Ha az Illesztőprogramok frissítése + Windows frissítés futtatása + Wudu trükkök
nem vezetnek sikerre, akkor úgyis a teljes rendszert újra kell telepíteni ..
Talán még a TPM-es lemeztitkosítás is bekavarhat, hogyha volt olyan.

amúgy én hasonló esetben alapból újratelepítenék ..
és a régi diszket bepakolnám egy USB-s házba, hogy a tartalmát később is el lehessen érni .. De ez én vagyok ...

Mottó: "A verseny jó!"

(#123008) barnam_ válasza S_x96x_S (#123007) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez egy jó kis vitatéma, akár popcornt is lehetne bekészíteni :D

Én is azon a véleményen vagyok, hogy eszembe nem jutna 2 különböző gép között csak úgy átrakni az SSD-t újratelepítés nélkül.

(#123009) DeFranco válasza barnam_ (#123008) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehet a PH! is azért bugzik ennyit, mert lezso6 SSD átpakolással migiri-migiri-migrál :D

(#123010) Bloodnero


Bloodnero
csendes tag

Ejjha :D Lényeg, hogy T480/495 P50/51 E14/15 közül válogathatok , FP, microSD, 2xUSB-A, 2.5" kritériumokkal? :R
Lehet gyártót kellene váltanom? :DD

(#123011) HSM válasza Bloodnero (#123010) üzenetére


HSM
félisten

Inkább elengedni a 2,5"-t. ;]

(#123012) zsolti75 válasza Bloodnero (#123010) üzenetére


zsolti75
senior tag

Nem egészen, van még E480, E485, E580, E585, L480, L580, T580, E490, E495, E590, E595, L490, L590, P52s, P52, P53, P70, P71, P72, P73, meg majd a többiek kiegészítik, az s-eseket direkt hagytam ki.
De totál értelmetlen a téma szerintem most 2024-ben.

(#123013) FoxiestFox válasza fattyu (#123006) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Win11-nél még nem próbáltam, de 7-nél és 10-nél számos alkalommal, nem volt ezzel gond. Olyannanyira nem, hogy bennem teljesen elkopott már a 25 évvel ezelőttről hozott bármi-változik-reinstall viszketés. :D
Különböző kiépítésű Core2 gépek és eltérő architektúrájú első, másod, harmadgen i procik között mozgattam sokat OS-t, HDD-ről SSD-re, oda, vissza, sose nyígott.
Volt egy Win7-em ami valami ilyen utat járt be: T61p (HDD) -> T500 (SSD) -> W500 -> W520 (itt Win10-re frissítve) -> X220t -> T61 (Frankenpad) - W701. Most is az megy a W701-en. :))

(#123014) barnam_ válasza DeFranco (#123009) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem tudom mit csinál, de abba hagyhatná már, mert a napokban már elég sokat lassú volt a PH! :DD

(#123015) DeFranco válasza barnam_ (#123014) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ő tudja mit csinál? :F
:))

(#123016) peter.pap


peter.pap
csendes tag

Sziasztok!

Énnékem két égető problémám lenne, azonban ezek nem az általános laptop problémák, és ugyan lehet velük élni, de ha olcsó javítási lehetőség lenne rájuk, az lenne az igazi öröm

THINKPADEK.

Az egyik egy X260-as pici gép, ami leesés következtében elvesztette azt a képességét hogy megtartsa a külső akkut. (Az akkun nem látok sérülést), a rögzítő "eltolható" fülek belső "kampói" törhettek le. Sajnos ezt nem tudom jobban megfogalmazni.

A másik egy T440p lenne, amely kapott mechanikai sérülést szintén, így a billentyűzete tönkrement. Szereztem új billentyűzetet, ami elvileg világít, de mivel az alaplap egyik (a kettő közül a keskenyebb) szalagkábel lefogató fésűs műanyagja eltört, így a trackpoint nem működik, sem a háttér világítás. A billentyűzet viszont tökéletesen.

Ha ezek valamelyikére (vagy mindkettőre) nem horror áron, tud valaki gyors megoldást, azért nagyon hálás lennék.
Én sajnos nagyon fakezű vagyok, ezért magam nem tudok ezen segíteni. (Egy alap szétszedéssel is okoztam már kisebb töréseket :| )

Köszönöm szépen, hogy olvastátok.

(#123017) Tikakukac válasza peter.pap (#123016) üzenetére


Tikakukac
titán

Már írtam ezzel kapcsolatban neked. Attól, mert beírod megint még mindig nem változik semmi:))

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123018) peter.pap válasza Tikakukac (#123017) üzenetére


peter.pap
csendes tag

Elnézést. Nem láttam, hogy megjelent. Azt hittem én rontottam el a posztolást. Ugyanis nekem nem jelent meg ill. nem frissített a böngésző.

(#123019) donjohnson válasza peter.pap (#123018) üzenetére


donjohnson
addikt

ez nem facebook, itt csak akkor frissülnek az oldalak, ha nyomsz egy F5-öt vagy frissítést az oldalon. ;)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#123020) Tikakukac válasza donjohnson (#123019) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha válaszolsz pedig betölti szépen, szóval az furi. ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123021) barnam_


barnam_
nagyúr

Adott egy P14s G3 Intel. Egész nap a dokkolón van, TLP-vel a limit 60-95% között van beállítva.
Mégis idővel csökken pár százalékot a töltés, most épp 86%:
Mi lehet ennek az oka?
Ez egy Type 40AS dokkoló, de hasonlót tapasztalok otthon is USB-c monitorra kötve (végig be van kapcsolva, az tiszta sor hogy ha kikapcsolom a monitort, nem tölt).

(#123022) HSM válasza barnam_ (#123021) üzenetére


HSM
félisten

Pl. ha a CPU több áramot kér a turbóhoz, mint amennyit a dokkoló/monitor adni tud neki.
A 40AS alapból 60W, a legkisebb 1240P processzor pedig 64W turbós, amit kedvére állítgathat persze a gyártó.

Egyébként miért pont 60-95%? Ha elég 70-80% körüli töltés, akkor nem érdemes elengedni 95%-ig, általában a felső 20% koptat az akkun a legtöbbet.

[ Szerkesztve ]

(#123023) donjohnson válasza barnam_ (#123021) üzenetére


donjohnson
addikt

ha magasabban akarod tartani folyamatosan, akkor tedd 90%-ra a start-ot és 95%-ra az end-et.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#123024) barnam_ válasza HSM (#123022) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azért 95%, mert nem valami acélos az akku idő - bár azóta úgy állítottam be, hogy kikapcsoltam a turbót akkun és a procit is csak valami 30%-ig engedi el. Így már egész okés, de egy teams meeting így is sokat kiharap az akkuból.

Kímélni akarom, ezért az pont elég ha 60% alatt kapcsol be a töltés, de céges gép, nem érdekel ha meghal az akku pár év múlva. Többet számít, hogy ne kelljen töltőre dugni.

Köszi a magyarázatot, valóban így lehet. 1280P van benne.

[ Szerkesztve ]

(#123025) barnam_ válasza donjohnson (#123023) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem ez a cél, nem kell folyamatosan maxon tartania :)
Csak legyen maximalizálva az akku idő, de ne nőjön feleslegesen a ciklusok száma.

(#123026) ricsip válasza barnam_ (#123024) üzenetére


ricsip
addikt

Teams-ben ki kell kapcsolni a videót, az audio alatt pedig az AI hangszűrő szarságot, azok zabálják a világ összes processzorát.

-

(#123027) barnam_ válasza ricsip (#123026) üzenetére


barnam_
nagyúr

Van az úgy néha, hogy nem érdekel a másik fél képe... de néha jól esik látni :D
Az AI cuccot megnézem, nem biztos, hogy web kliensben is van.

(#123028) mahi1


mahi1
csendes tag

Sógorom vett egy T540p-t i5-4200 procival. Megőrjíti, hogy időnként rázendít a ventilátor teljes fordulatra, majd pár másodperc után visszaveszi halkra. A neten több helyen panaszkodtak a jelenséggel kapcsolatban, de megoldást nem találtam. Energiagazdálkodáson állogattam, de nem segített. Win 10, a legfrissebb driverekkel. Van valami ötletetek?

(#123029) barnam_ válasza mahi1 (#123028) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tpfancontrol-ra keress rá, az lesz a megoldás.

(#123030) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
Ha kicserélem a gyári SSD-t a gépben más típusra, attól a "gyári" recovery telepítés mehet rá? Nem fog bekavarni?

(#123031) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Hol lehet állítni az energiasémán, hogy ne kapcsolja ki a képernyőt 30 másodpercen belül, ha akkuról megy a gép és 50% alatt van a töltöttség?
Iszonyat zavaró, folymatosan újra bejelentkezni, hiába állítom a windowos energiabeállíásokat semmit sem ér ez ellen.

A lenovo Vantage-ban sem találtam erre vonatkozó részt.

[ Szerkesztve ]

(#123032) donjohnson válasza Fr3eWar (#123031) üzenetére


donjohnson
addikt

jobb klikk az asztalon / Personalize / Lock screen / Screen timeout / Screen and sleep és ott is nézd meg a beállításokat.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#123033) barnam_


barnam_
nagyúr

Ezeket láttam PSREF-en mint új modellek:
ThinkPad E14 Gen 6 (Intel)
ThinkPad E16 Gen 2 (Intel)
ThinkPad L14 Gen 5 (AMD)
ThinkPad L16 Gen 1 (AMD)

Szimpatikus, hogy az E-ben modern CPU van + 2 ram slot + 2 SSD.
Az L-ben ugyanúgy régi Zen3 AMD, erről leszokhatnának már.

(#123034) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Thinkpad 40AY dokkolóm van, nemrég frissítettem a firmware-t rajta, mert sokkal újabb van már mint ami rajta van és reméltem megoldódik a hang gondom (néha 1-1 mp-re kihagy). Nos, a legutolsó 3.0.92-ben további bugokat sikerült belerakni a fejlesztőknek. Konkrétan nem kapcsol be a gép, hiába nyomom a gombot a dokkolón, random ki kell húzni az usb-c meg a tápkábelt belőle, minden indításnál egy 5-10 perces szórakozás mire hajlandó működni. :W
Nem lehet valahogy downgradelni régebbi fw-t rá? Mert lassan ott tartok, hogy kalapáccsal verem szét. Úgyis idén kapok új céges gépet, ami Dell lesz, legkésőbb akkor megszabadulok tőle, ha addig egybe marad :D
Ja és ráadásul ezt úgy játssza el, hogy pl. van hogy egy hétig nincs rádugva a gép és áram alatt sincs. A gép amúgy egy Thinkpad E580. A melóhelyen egy 40AS dokkoló van, azzal nincs ilyen gond. Igaz azon nem volt sok éve fw frissítés, de jobb is :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#123035) mpireb


mpireb
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete újonnan vásárolt E16 Gen1 (AMD) géppel kapcsolatban kérnék segítséget. Bal oldalon gépelve vagy a házat kopogtatva erős rezgő hang hallatszik, teljesen tönkretéve a gépelési/használati élményt. Felnyitottam, de nem tudok rájönni, honnan jön a hang. Csináltam videót is (https://streamable.com/ezjdef), ahol jól hallható. Van valakinek ötlete, hogyan lehetne megszüntetni?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#123036) donjohnson válasza mpireb (#123035) üzenetére


donjohnson
addikt

ha az akkumulátor ikonra kattintva a tálcán átállítod optimálisról energiatakarékosra, vagy maximumra, akkor nem változik a hang?
másik töltővel is csinálja a hangot?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#123037) FoxiestFox válasza mpireb (#123035) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez összeszerelési gebasz lesz, szerintem le fogod tudni gariztatni.
Üdv a modern Thinkpadek consumer színvonalú világában. :(

(#123038) azbest válasza mpireb (#123035) üzenetére


azbest
félisten

volt bolti ram bővítése? Egy rápattintós fém shield van a ram sloton, esetleg nem nyomták rá és lötyög. A videón fejjel lefelé a gép, szal a jobb oldalon lehet valami itt [link]

Lol, itt a levett alsó fedlap is rezonál, mint állat, ahogy kopogtatja [link] 5:40 nél. Ha gyárilag "ilyen", akkor esetleg egy kis odaillő vastagságú hővezető gap pad darab segíthet (ha jól értem a ram fedő lemeznél a gép alja talán hozzá kéne érjen, mert ott van egy fémlap az aljába építve. Esetleg ram bővítésnél elfelejtették visszatenni a ramra a shieldet vagy nem érnek össze az aljával és azért rezonál összeszerelve is?

[ Szerkesztve ]

(#123039) mpireb válasza azbest (#123038) üzenetére


mpireb
csendes tag

A shield rajta van, nem is lötyög. Még akkor annyit megpróbálok, hogy átmeneti jelleggel ráteszek valamit, hátha a shield ér össze az aljával. Ha nem válik be, jöhet a gari. Elég nagy csalódás, hogy ilyesmit kell troubleshootolni egy vadiúj Thinkpaddel. Mert a gép amúgy meg nagyon tetszik. Köszi mindenkinek.

(#123040) zsolti75 válasza mpireb (#123039) üzenetére


zsolti75
senior tag

Nem kell ezt túlmisztifikálni! A palmrest és az alsó burkolat illesztése így sikerült, vagy már patenthiányos lett pl. korábbi szereléstől.
Vagy legariztatod, vagy jöhet a tákolgatás.
Egyebek között ilyenek miatt sem szoktam E-s Thinkpadot ajánlani senkinek.

(#123041) garga01 válasza garga01 (#123034) üzenetére


garga01
senior tag

Na megoldottam, lehet dowgradelni :D
Itt van egy leírás róla. Szerencsére nekem nem kellett forece-olni, mert nem ismerte fel a program milyen verziójú sw van a dock-on, úgyhogy simán felment az előző. Persze a lenovo weboldalán sehol nem találni meg, csak a legutolsót, még jó h megtartottam. Ha valaki így járna, dobjon egy privátot és átküldöm, a 3.0.85-ös verzió volt-van meg, azt toltam vissza.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#123042) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

T480S-hez milyen memóriát érdemes venni? (16 GB modul)

(#123043) Dr. Akula válasza Kalandor (#123042) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Kingstonnal szoktak bővíteni, azzal biztos nem lehet mellélőni.

(#123044) HSM válasza Kalandor (#123042) üzenetére


HSM
félisten

Legalább 2400Mhz, DDR4, SODIMM formában. :)

(#123045) mahi1 válasza barnam_ (#123029) üzenetére


mahi1
csendes tag

Köszönöm a választ! Már előzőleg feltelepítettem a TPfancontrol-t, csak elfelejtettem az ini fájlban 1-re állítani az aktiválást. Most már működik.

(#123046) totron


totron
addikt

Akit érdekel a Causeway című filmben, Jennifer Lawrence nyomiz egy ThinkPadet, nem tudom melyiket pontosan.

(#123047) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Van egy T450-es laptopom, ilyen műhelygép lesz ebből..

Vettem is bele még fél éve egy belső aksit, de a gép még nem volt összerakva, így csak úgy benne maradt az aksi... Na hát most úgy néz ki 0%-ra offolta magát, rádugva nem is bírom indítani vele a gépet...

Gyári aksi volt, sejtésem szerint mélymerült... Gondolom kuka felé vihetem is...

Ha rádugom ezt a belső aksit és úgy indítok, akkor nem is indul a gép ( hozzáteszem ebben volt egy töltésvezérlő IC, szóval ha nem ez lenne az elvárt esetleg egy cellazárlatos aksinál, akkor érthető )

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#123048) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sziasztok! A 2. generációs x13 ill l13 yoga változatokba mennyire érdemes belevásárolni? Bepróbálkoztam egy Toughbook-al, de sajnos válnom kell tőle, nincs bele normális akksi normális áron :W .

Amire szükségem van: hurcolászást jól tűrő, kültérben is olvasható, hosszú akksiidőt bíró lapos, tochscreen előny. Persze nagyon szép és jó lenne 12.gen procival (pl i5-1235U) venni, de az nem feltétlen fér a ~350fontos keretbe, a 16GB RAM fontosabb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#123049) t72killer válasza t72killer (#123048) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Illetve nem tudom eldönteni, yoga-e vagy nem yoga :)). Úgy tűnik a jógizásnak van némi felára.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#123050) t72killer válasza t72killer (#123048) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, megjött a kicsike, natúr x13 gen2 :R .
Rögtön belefutottam egy hibába: kikapcs után nem tudtam visszakapcsolni, csak a fenekén lévő power reset gombbal :DDD :Y . Ez mennyire típushiba?

Valamint a kijelzőfényességtől se vagyok elájulva, bár cf-20 után nehéz :)) .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.