Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) hankpoke


hankpoke
tag

Üdv mindenkinek!
5 napja végre megvan a X220i masina, hozza az elvárt szintet... :)
Kérdés: Van valakinek eladó HSDPA modeme?

(#19002) barany165 válasza Scalpel (#18954) üzenetére


barany165
csendes tag

Tisztelt Scalper és Audditd! Sikerült megoldani a problémát! Mivel a harmadik HDD-vel sem ment ezért mobil rack-ben a t42-ről leformatáltuk az uj HDD-t. A bios-ban a szekuriti csip kikapcsolva, a Win7 telepítő már látta és telepítette. Most már erről írok és köszönöm a segítséget Nektek! Üdv: Bárány!

A jó pap is hottig tanul!

(#19003) audi100td válasza barany165 (#19002) üzenetére


audi100td
nagyúr

kiralysag, biztos akkor a sec. chip kavart be, error-t nem irt ki elötte?

(#19004) Scalpel válasza barany165 (#19002) üzenetére


Scalpel
senior tag

Örülök, hogy rendeződött! :)
Eszembe nem jutott volna, hogy BIOS-ban be lehet állítani, hogy másik vinyóval ne induljon...

(#19005) tototos


tototos
őstag

Sziasztok.

Most cseréltem ventillátort a T61-ben és az lenne a kérdésem hogy az 58 fokos cpu és 75 fokos gpu hőmérskélet az normális? Dedikált videókártya van benne.

(#19006) BalazsKKa67j válasza tototos (#19005) üzenetére


BalazsKKa67j
tag

Szia!Terhelés mellett ennyi a hőmérséklete?Ha igen akkor a cpu nagyon jó,a gpu pedig átlagos hőmérsékletű!

(#19007) tototos válasza BalazsKKa67j (#19006) üzenetére


tototos
őstag

Semmi terhelés csak netezek. Igaz az ágyon van a laptop. Everest érték, megnéztem tp fancontroller ott a cpu 40 volt a gpu meg 56.

(#19008) barany165 válasza audi100td (#19003) üzenetére


barany165
csendes tag

sziaAudi 100td! Előtte nincs csatlakoztatva a merevlemez üzenet volt, utánna amikor visszatette a régi akkor is,elégmacerás volt a dolog.Üdv! bárány!

A jó pap is hottig tanul!

(#19009) Bander78 válasza hankpoke (#19001) üzenetére


Bander78
tag

Szia! A korábban is taglalt ventillátor hibát tapasztaltad? (magas fordulatszámon jár, idegesítő pulzálás) Mik az általános tapasztalatok? (hűtés mennyire hangos és hatékony, a gyári vinyóról ugyanez, dvd író van-e benne - vagy csak az i5-höz adnak?)

[ Szerkesztve ]

(#19010) TOZ


TOZ
addikt

For the record alapon.
Ujabb jo pont a Delta szerviznek.
A T61-nek kicsit kohogot a kijelzo zsanerja. Juliusban jar le a 3 ev. Delta 1.5 nap alatt megoldotta. Jottek, vittek, hoztak. On site warranty. Lenovo. Szeretem. :R

Linuxos temaba is beleszolva. Ubuntu kiirta nincs support. Lehet lassan nem arta a 9.10-rol tovabballni? De hat ez is tokelesten mukodik. :C

(#19011) BalazsKKa67j válasza tototos (#19007) üzenetére


BalazsKKa67j
tag

Igen az everest nem mindig közöl pontos adatokat.Mérd meg egy másik programmal is.(Pl. HWmonitor)

(#19012) audi100td válasza tototos (#19007) üzenetére


audi100td
nagyúr

asztalon merd, agyon jobban melegszik

TOZ: 10.04 LTS nekem most ugy tünik bevallt, mondjuk a fogyi meg mindig kicsit magas, idle 8W körül alakul wifi nelkül, de majd raallok a temara.

(#19013) lapa válasza TOZ (#19010) üzenetére


lapa
veterán

majd nyomsz rá egy upgradet és egyből összehány pár dolgot, ne félj.

@Gondwana: pont ezen görcsiztem tegnap, hogy ménincs expresscard-minipci-e átalakító, pedig milyen jó lenne már. kicsit lusta vagyok megnézni, de ahogy sejtem végülis huzalozási kérdés csak, de nemtom.

viszont találtam választható hosszú szalagkábeles minipci-e raisert, még az is lehet hogy a corestore-t ráragasztom a képernyő hátuljára. márha sikerül beröffenteni valakinek lenovo biossal.

[ Szerkesztve ]

(#19014) audi100td válasza lapa (#19013) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ubuntu-ban nem lehet valahogy beallitani, hogy ha lecsökken a töltes egy bizonyos szintre (mondjuk 8%), elaltassa a gepet? multkor mar veszesen lemerült az akksi es nem vettem eszre.

(#19015) hykao


hykao
csendes tag

üdv emberek!

az lenne a kérdésem, hogy egy T60-asba bele lehet-e operálni egy mini PCI-express-es wwan kártyát? egészen pontosan egy ilyenről lenne szó: katt

(#19016) audi100td válasza hykao (#19015) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha nincs wwan elökeszites, nem igazan vagy nem valami egyszerüen, ha elö van keszitve, akkor csak be kell rakni a kartyat.

Ilyen kartyakkal szereltek gyarilag, de lehetseges hogy megy massal is:

Verizon 1xEV-DO WWAN Adapter
Sierra Wireless HSDPA WWAN

(#19017) hykao válasza audi100td (#19016) üzenetére


hykao
csendes tag

no hát épp ez a kérdés, hogy van-e ezekben a T60-asokban (olyanokban is, amelyekben nincs gyárilag benne a wwan kártya) belül egy szabad mini PCI-Express slot. SIM kártya helye előkészítés nem lényeges, mert a szóban forgó wwan kártyán van SIM kártya hely is.

(#19018) TOZ válasza lapa (#19013) üzenetére


TOZ
addikt

Velem ne b@sznak ki. Az upgrade lassan 350 megat akar lehuzni (nem a distro upgrade, csak a sima, nem tamogatott :-) ), de nem hagyom neki.

(#19019) audi100td válasza hykao (#19017) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szabad mini pcie van, de nem vagyok benne biztos, hogy tenyleg ennyi eleg lesz, ugybar antennakabelek is mennek a wwan kartyara, amik viszont (ha nem tevedek) nincsenek kivezetve nem elökeszitett gepnel.

[ Szerkesztve ]

(#19020) audi100td válasza hykao (#19017) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha van whitelist, akkor az is bekavaarhat, szoval nem valami egyszerü a helyzet...

(#19021) lapa válasza audi100td (#19019) üzenetére


lapa
veterán

igen, azért antenna nélkül a faraday fémdoboz közepén nem lesz túl nyerő szerintem.

egyébként preferences --> power manager --> when battery power is critically low.

azaz konkrét százalékot a gui-n nem tudsz beállítani, de elaltatni igen.

ha a critical százalékon akarsz változtatni, akkor alt + f2 --> gconf-editor --> apps --> gnome-power-manager --> tresholds vagymi.

[ Szerkesztve ]

(#19022) hykao


hykao
csendes tag

Elméletileg ebben az EU850D wwan kártyában van beépített antenna is, de legrosszabb esetben a wlan kártya másodlagos (fekete) antenna vezetéke menne a wwan kártyára...de hát akkor magyarán minden csak próba útján fog kiderülni, hogy ez a kártya működik-e egyáltalán ebben a gépben vagy sem...

(#19023) lapa válasza hykao (#19022) üzenetére


lapa
veterán

annyira azért nem kell megijedni a bios miatt, én inkább az antenna térerők miatt aggódnék. de lehet szemezgetni barkácsra innen.

nem írtam, hogy a fenti linkek működő megoldások, csak infóként linkeltem.

(#19024) audi100td válasza lapa (#19021) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi, power manager-ben be volt allitva, hogy elaltassa, csak mint kiderült mindössze 3% az alapertelmezett kritikus ertek, most belöttem 7%r-a.

(#19025) hykao


hykao
csendes tag

Hmm...most, hogy kicsit jobban beleástam magam a témába, úgy tűnik, hogy amelyik T60-ast nem eleve WWAN kártyával szállították, annak az alaplapján nincs rendesen kialakítva sem a második mini-PCI-Ex foglalat...magyarán nincs mibe beledugni a berakandó WWAN karit... :(

Amelyiket anno eleve WWAN kártyával szerelték, annak a kijelzője szélén egy kis dudor van, ott van az antennavég.

(#19026) audi100td válasza hykao (#19025) üzenetére


audi100td
nagyúr

masodik mini pcie biztos van benne, csak üres, de a többi hianyzik a wwan-hoz

(#19027) more


more
tag

Sziasztok!

R61i-hez keresek töltő csatlakozót. tudtok valami helyet ahol lehet venni?

Köszi

(#19028) audi100td válasza more (#19027) üzenetére


audi100td
nagyúr

[link]

vagy ha erre gondoltal, akkor: [link]

(#19029) more válasza audi100td (#19028) üzenetére


more
tag

köszi. a töltöre gondltam és nema gépbe való részére. magyaroszágon esetleg nem lehet beszerezni?

(#19030) audi100td válasza more (#19029) üzenetére


audi100td
nagyúr

Eseleg laptopalkatreszek.hu, vagy keresel egy hibas töltöt, ugy remlik a napokban itt irta is valaki, hogy az öve tönkrement.

(#19031) more válasza audi100td (#19030) üzenetére


more
tag

köszi. visszaolvasok.

(#19032) buvartacsko válasza hankpoke (#19001) üzenetére


buvartacsko
addikt

tapasztalatok? :)

(#19033) franc0


franc0
őstag

Srácok, volna egy kérdésem.
Van egy T60-am, 1951-CTO típus. Alapváltozat, T2400 procival és Intel videóval.
Ebben szerintetek működne egy T5600-as proci? Thinkwiki szerint volt ilyen procival T60, de kérdés hogy működne-e ezzel az alaplappal.
Azért lenne fontos, mert a T2400 csak 32 bites és így nem sok hasznát veszem az ajándékba kapott Win7 Professional 64 bitnek..

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#19034) Intelligencs válasza hankpoke (#19001) üzenetére

Igen, a ventilátor hangjára nagyon kíváncsiak vagyunk! Neked mi a tapasztalatod vele?

A Lenovo x220-as megfelelő topikjában valaki összefoglalta a problémát a ventivel kapcsolatosan:

"it is from day one that I follow this thread and I can say that all the issues discussed here exactly match my experience with my new X220..

To my knowledge there are three issues (and my X220 suffers of all three):
1) The fan has a high pitched whine. This is more noticeable when the fan runs at +3000 RPM.
There is no official answer provided by Lenovo about this issue.

2) The fan runs always at +3000 RPM, even when the system is in idle state.
When associated with issue #1, the never ending whine is difficult to tollerate.
This problem has been solved by BIOS 1.16. With BIOS 1.16, the fan quietly runs at ~2000 RPM when in idle mode and with light web browsing.

3) The fan changes the sound signature each 5 secs for one second (pulsing fan issue).
This is more noticeable when the fan runs at +3000 RPM.
When associated with issue #1 (whine), the associated pulsing whine is very difficult to tollerate, even by the most forviging ears.
According to JameZ's post #344, Lenovo engineers are now working on this issue. This is a great news.

I really hope that once issue #3 (pulsing fan) is addressed, the whine will be easier to tollerate.
In case it is not, I would really like to know if Lenovo has a solution for issue #1 (whine) or not."

Amíg nem rendeződik ez a probléma, szerintem többen nem merjük megvenni az x220-ast.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#19035) brd válasza franc0 (#19033) üzenetére


brd
nagyúr

Az adatai alapján szerintem működne, viszont a 64 bittel nem sokat nyersz, mert a chipset úgyis csak max. 3 GB RAM-ot kezel, tehát használd a 32 bitest inkább (ugyanazzal a kulccsal elvileg működnie kell).

The only real valuable thing is intuition.

(#19036) kukif


kukif
csendes tag

Sziasztok!

Egy R60 bal egérgombja elromlott, van valakinek egy eladó Palm rest-je? Mindegy, hogy ujjlenyomatos-e. 14.1" a gép.

(#19037) franc0 válasza brd (#19035) üzenetére


franc0
őstag

Ez rendben is volna, de honnan húzzak elő egy 32 bites Profot, ha csak 64 bites lemezem van?

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#19038) buvartacsko válasza Intelligencs (#19034) üzenetére


buvartacsko
addikt

egyébként nekem az jött le hogy ez a "high pitch" dolog, csak az i7es X220al jön elő, az i5 kussol, kétfajta venti van. :)

ez a videó kötelező

(#19039) Intelligencs válasza buvartacsko (#19038) üzenetére

Az 1.16-os BIOS lelassítja a ventilátort, nyugalmi helyzetben alig van hangja. De ha terheled, akkor megjön. Nem csak i7-est érinti, de az i5-öst, sőt az i3-ast is. Ettől függetlenül lehet, hogy többféle ventilátor van, de mi a garancia, hogy Te a jófajtát kapod? 350e Ft-ot csak akkor adok ki egy eszközre, ha az tökéletes.

Itt például egy i5-ös tulaj panaszkodik:

Hi all,
Here is my experience.
I have just received my X220 with i5, and the noise is a real disaster.
I got a Dell Vostro 3300 for 1 year and decided to changed it because of the fan noise.
I choose the X220 because I previously owned a X60s that was very nice and because of tests telling the machine was silent.
I have upgraded the bios to the 1.16 version and it really helps a lot. I have disabled the turbo boost. I have compared "balanced" and "maximize performance" for Scheme for AC in the bios for the "adaptive thermal management".
At the end the 1.16 bios helps to get an acceptable noise... when you do nothing! So far as you start working, the noise come back. And at that time the temperature at my office is only 20°C... so I can imagine during summer.
The problem I think is the frequency of that noise: it drives me crazy, after only 15 minutes I feel my left ear and start to have a headache.
I am really disapointed and I do not know what to do with this machine that is worse than my half the price Dell.
Tomorrow morning I will call my reseller and ask him to take the computer back.
Until now I was convinced that lenovo built the best notebook in the Windows world. Now I am sure that I will never ever buy another one again.
If ever Lenovo could give a solution by tomorrow morning...

The Amiga, Born a Champion

(#19040) buvartacsko válasza Intelligencs (#19039) üzenetére


buvartacsko
addikt

350 ezer? :O itt volt az aprón 288ért!

nem fér a fejembe egész egyszerűen, ha az x200on megtudták csinálni rendesen, akkor itt miért kell elbaszni :S

[ Szerkesztve ]

(#19041) Scalpel válasza franc0 (#19033) üzenetére


Scalpel
senior tag

Nekem ha jól emlékszem, akkor 1952-CTO-m volt, T5600-assal, szóval biztosan működik benne. A 4GB RAM érdekesen működik benne. Szerintem a chipset tudja, hanem mivel alapból 32bites procikkal kezdték el forgalmazni, ezért írták oda, hogy only 3GB, mivel a proci nem tudná megcímezni mind, csak aztán kapott 64bites procit is. Win7 x64 minden további nélkül kiírta, hogy 4GB RAM van a gépemben. De számolj úgy, hogy csak 3GB fog működni, és akkor legfeljebb lesz ajándék. A 64 bites XP-t szvsz felejtsd el, ha nem akarsz szívni... illetve ha nem muszáj valamiért a 64 bit használata.

A gépen nincs recovery partíció? Ha van COA matrica az alján, akkor rendelhetsz hozzá visszaállító készletet, illetve... mivel van érvényes licence key, ezért találd ki... :)

Egyébként sok értelme nincs procit cserélni, mert gyorsabb nem igazán lesz... ugyanaz, csak +64bit, + virtualizáció elvi támogatása (na ezt nem tudja a chipset, szóval hiába van a prociban, intelnél kell a chipset támogatás is)

[ Szerkesztve ]

(#19042) Scalpel


Scalpel
senior tag

Érdemes újrapasztázni a chipsetet meg a procit?

Hangosabb az X60s, mint anno a T60 volt...

[ Szerkesztve ]

(#19043) Intelligencs válasza buvartacsko (#19040) üzenetére

Én már azon gondolkozom, hogy hagyom az egészet a fenébe. Francnak sem kell az idegeskedés. Kicserélem az SL300-asomban a 6 cellás aksit egy 9-esre, meg belepattintok egy 128-as SSD-t, és 2-3 évre megoldottam a laptopkérdést. Ez legalább tuti működik, és nem sivít a ventije. A megmaradt pénzből meg veszek valami disznó 24"-es moncsit az asztali gépemhez.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#19044) audi100td válasza buvartacsko (#19040) üzenetére


audi100td
nagyúr

En sem ertem, de ez igy akkor qurva gaz. Ha tenyleg magas frekis hangja van, elvileg mar maga a venti szarul van megtervezve, nem hiszem, hogy lesz erre orvoslat. :( Miert kell attervezni egy jo ventit, tiszta szivas, nem tudom akkor mil esz az x200s utodja, abban bizom, hogy az x230 vagy ahogy hivni fogjak, nem lesz igy elcseszve, nem igaz, hogy mar az x sem jo, igy az ips panel sem er semmit, a csend a legfontosabb egy notinal, legalabbis nekem.

Scalpel: "Win7 x64 minden további nélkül kiírta, hogy 4GB RAM van a gépemben." De ez nem jelenti azt, hogy az egeszet tudja is kezelni. :)

Intelligencs: X200(s)? Ez volt talan a valaha keszült legjobb x szeria.

[ Szerkesztve ]

(#19045) Scalpel válasza audi100td (#19044) üzenetére


Scalpel
senior tag

De miért? Tudtommal a 945GM chipset tudja a 4GB RAM-ot kezelni. Persze ha 32bites proci van mellette akkor nyilván nem.

X6xs számomra szimpatikusabb a 4:3-as kijelző miatt. Főleg ha egyszer megcsinálom az SXGA+ modot. :)

[ Szerkesztve ]

(#19046) brd válasza Scalpel (#19041) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, már többen teszteltük a topicban, a chipset nem kezel többet. Pontosabban a chipset 4 GB-ot kezel, de a Lenovo BIOS max. 3 GB-ot enged használni (függetlenül a gépben lévő HW-ektől), mert más márkájú laptopban, ilyen chipsettel 3 GB-nál több is elérhető (de 4 GB ott sem, mert a HW-ek memóriacímei levesznek belőle).

Win7 x64 minden további nélkül kiírta, hogy 4GB RAM van a gépemben.

Az egy dolog. Az számít, hogy ebből mennyit tud használni (azt is kiírja mellé).

The only real valuable thing is intuition.

(#19047) Scalpel válasza brd (#19046) üzenetére


Scalpel
senior tag

Köszi! :B

Érdemes újrapasztázni?

[ Szerkesztve ]

(#19048) lapa válasza audi100td (#19044) üzenetére


lapa
veterán

az x200s utódja nyilván az x200s lesz, számomra ez pár nap használat után tök nyilvánvaló volt. azóta csak sokszor igazolást nyert ez a feltételezés.

tudom, hogy az x220 egy új modell, meg azt is hogy ez nem tesz a míves szavak emberévé, de hát a faszom ezt nem próbálta ki egyik buzi sem a műhelybe', hogy jééé visít? sic transit gloria tinkpadi.

@Scalpel: ha hangosabb, akkor érdemes lehet, legalább kifújkálod.

[ Szerkesztve ]

(#19049) brd válasza Scalpel (#19047) üzenetére


brd
nagyúr

Amennyiben eredetileg nem volt baj a hőmérsékletekkel, akkor csak ezért nem érdemes szétszedni, de ha már szétszeded, érdemes.

The only real valuable thing is intuition.

(#19050) audi100td válasza lapa (#19048) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha ez igy megy tovabb, tenyleg meg 5 ev mulva is x200-zal fogom tolni vagy valami macbook-kal, azert az is vicces, hogy a tesztek erröl szepen hallgattak.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.