Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) NaNe80 válasza plus44 (#27997) üzenetére


NaNe80
csendes tag

Full HD-ra már 99%, hogy gyenge, 720 még mehet rajta. Esetleg, ha egy ilyet beleszerkesztesz, akkor mehet a fullhd is.

(#28002) NaNe80 válasza Chaser (#28000) üzenetére


NaNe80
csendes tag

T7300

(#28003) plus44 válasza NaNe80 (#28001) üzenetére


plus44
veterán

Na ez a kínai nekem. :D Végül is elég a 720p is, de akkor azt atom biztosan elviszi, akadás nélkül?? Egyéb kérdésekre esetleg valami tipp?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#28004) NaNe80 válasza dabgergo (#27993) üzenetére


NaNe80
csendes tag

Videókártya nem tud DXVA-t. Ilyet tudsz beletenni a gépbe.

(#28005) NaNe80 válasza plus44 (#28003) üzenetére


NaNe80
csendes tag

Megfelelő videokártyával, ami tud DXVA-t szinte bármilyen proci elég :)
Másba nem tudok beleszólni, esetleg, ha érdekel nem Intel SSD, akkor szólj.

(#28006) Chaser válasza NaNe80 (#28002) üzenetére


Chaser
titán

T7600 se volt nálam elegendő, pedig az bő 300mhz-cel gyorsabb. Mondjuk nem is 8GB-osak az 1080p filmjeim, hanem 10-16. 8GB-on elég alacsony bitrátás lehet, nekem a legtöbb 720p-s foglal annyi helyet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28007) NaNe80 válasza Chaser (#28006) üzenetére


NaNe80
csendes tag

Hát igen, a bitráta sokat számít. Van 1-2 nagyobb bitrátájú filmem, az nekem is szaggat már.

(#28008) Gondwana válasza plus44 (#27997) üzenetére


Gondwana
addikt

A LED-es kijelző miatt azt az X200s-t nem tudod AFFS-esíteni egyszerűen = olcsón, hanem kell hozzá a panelen kívül új szalagkábel (40pin vs. 20pin) és új inverter is (ebben csak LED-board van, amin a visszajelző fények vannak). (Tapasztalat, nekem is ez mind kellett az X201-hez)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#28009) felvono válasza plus44 (#27997) üzenetére


felvono
tag

Ez a hirdetes felejtos sztem. Egy reszt az ara mas reszt mar nov vege ota nem frissitette a hirdetest az illeto.
Ha jol tudom akkor affs-t csak olyan gepbe lehet atrakni egy az egyben ami nem ledes. A keret vagy a vezerlo miatt. Tehat olyat nezzel ha mindenkeppen affs-t akarsz ami sima lcd.
Novics kollega is ilyesmin torte a fejet aztan meggondolta magat :) Az a 20-30e plusz csak hogy kicsereld a kijelzot nem keves, es abban biztos lehetsz hogy esetleges eladasnal nem nagyon szamoltathatod fel erteknovelo tenyezokent. Plane ha evek mulve adod csak el remelhetoleg :DD
Nekem is x200s van, az 1080p nem mindig jelent gondot. volt ami siman ment volt ami szaggatott, de nem nyultam semmilyen tweakhez hogy jobb legyen szoval lehetseges hogy nemi szoftveres kukazas utan talalsz ra megoldast. RAM es ssd bovites sose lehet problema :DDD
En ennyit tudtam segiteni, majd az utanam jovok esetleg kijavitanak/hozzatesznek

(#28010) felvono válasza Gondwana (#28008) üzenetére


felvono
tag

na tessek :DDD megmondtam

(#28011) felvono válasza plus44 (#28003) üzenetére


felvono
tag

Nem olyan rossz az. itt [link] talalsz rola egy jo kis irast. Raadasul mar ujabb verzio is jelent meg. Bar en nem koltenek az x200s-hez ilyenre. Ha megy a 720p akkor folosleges sztem. Inkabb azon gondolkodom hogy beleteszek egy d420-asba :) Na azon a vason mar nagysagrendeket dob, es a dokkolojanak szinten van digitalis kimenete :D (OFF)

(#28012) vanillashake


vanillashake
csendes tag

Sziasztok!

Laptopot szeretnék venni, lehetőleg minél tartósabbat max. 200 ezerig. Felhasználás: irodai, film, net.
Az aprón találtam ezt a Thinkpadet. Vajon ez megéri az árát? Amiket még néztem újonnan: Dell Vostro, Dell Latitude, HP Probook.
A kérdésem tehát az lenne, hogy ez a használt Thinkpad jobban megéri az árát, mint a többi előbb említett?
Köszönöm!

(#28013) felvono válasza dabgergo (#27993) üzenetére


felvono
tag

Itt [link] van a cikk. Ez alapjan remekul fogsz tudni tajekozodni a hd film nezes mikentjerol. De ahogy Chaser is mondta az is ki derul belole hogy csak 4500tol felfele tamogatott a dxva funkcio az inteles kartyaknal alapbol. Tehat marad a proci terheles. Esetleg lehet probalgatni a kulonboz o lejatszokat, mind mashogy gazdalkodik az eroforrasokkal. Hatha talalsz egy szent gralt ami mindent elfogadhatoan visz. Bar szerintem erre kicsi az esely.

(#28014) plus44 válasza felvono (#28009) üzenetére


plus44
veterán

A hirdetéssel nem lenne baj, mert levelezek az eladóval, de ha nem tudom, csak drágán affs-re cserélni, akkor egyértelműen tárgytalan. Sajnos most nincs egyáltalán x200-x200s az aprón... :(

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#28015) felvono válasza vanillashake (#28012) üzenetére


felvono
tag

Szerintem nem eri meg az arat ezert [link]

Hogy a tobbivel szemben megeri-e azt ne kerdezd egy thinkpades topikban :DDD

(#28016) Chaser válasza felvono (#28015) üzenetére


Chaser
titán

Sokra megy vele ha Mo-ra nem szállít.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28017) felvono válasza vanillashake (#28012) üzenetére


felvono
tag

Viccet felreteve ha irodai alatt azt erted hogy napi szinten hozod viszed akkor mindenkeppen erdemes szerintem a sulyt is figyelembe venni. A teljesitmenyuk szerintem tokeletesen kielegito az altalad irt dolgokra. Aztan nem art figyelni a szerviz hatterre sem. Sajnos ahogy feljebb valahol olvashato a lenovo rontott ezen nem kicsit. Ha meg van hogy melyik a befuto akkor utana en meg futnek par kort a helyedben ebay-en. Usa-bol pl nagyon jo aron lehet behozatni a cuccokat. Amik itt meg uj es csillagaszati aron van az ott mar joval olcsobb meg ups es vammal is sokszor. Az uzleti gepeknel a garival sem lehet gond.
Csak meg kell nezni kitol veszel. Az olcso nem mindig olcso :O

(#28018) felvono válasza Chaser (#28016) üzenetére


felvono
tag

Ezt nem neztem . Amugy egy email neha csodakat tesz am ;)
Nekem be szokott valni.

[ Szerkesztve ]

(#28019) felvono válasza felvono (#28018) üzenetére


felvono
tag

Viszont most megneztem, ellenben veled.
"post to worldwide see exclusions----Africa "
Vagy mar ennyire rossz lenne a helyzet otthon ? :O :O

(#28020) Chaser válasza felvono (#28019) üzenetére


Chaser
titán

Worldwide - felsorolásnál USA, Canada, UK, Australia...na vagy én értem félre, vagy ő értelmezi másképp a ww fogalmát:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28021) felvono válasza Chaser (#28020) üzenetére


felvono
tag

Hat ez erdekes. Nalam pl nincs ww felsorolas, csak a kivetelnel egy szem Africa

(#28022) vanillashake válasza felvono (#28017) üzenetére


vanillashake
csendes tag

Köszönöm a választ! :) Még azért megnézem ebay-en is :)

(#28023) Tim82 válasza felvono (#28021) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem meg kérdezzetek rá az eladónál.

Kivételnél valóban csak Afrikát sorolta fel. Ahova meg utánanézett a postaköltségnek, az USA/Kanada/UK/Ausztrália.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#28024) Shadowfax válasza plus44 (#28014) üzenetére


Shadowfax
addikt

Itt vannak eladó X200-ak.

(#28025) plus44 válasza Shadowfax (#28024) üzenetére


plus44
veterán

mennyire megbízhatóak? Az 1 hónap gar. gondolom ilyen általuk vállalt, ezt lehet bővíteni 1-2. éves gyártói garanciára? /van valakinek bármilyen tapasztalatuk velük?/

szerk: Matt-TFT kijelzős gépek ezek. Alkalmasak affs cserére?

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#28026) Shadowfax válasza plus44 (#28025) üzenetére


Shadowfax
addikt

Tesóm R400-a onnan van, elég megbízhatóak. Az egyik eladó nincs nagyon képben, de a másik nagyon normális és segítőkész.
Vlsz van még 1-2 hónap gyártói gari rájuk, de telefonon rákérdezhetsz és elkérheted az aljukon lévő type és serial számot és lecsekkolhatod itt. Ha még van gyártói gari, akkor azt lehet még hosszabbítani, ha már lejárt, akkor - ha jól emlékszem - nem. Én speciel nem szoktam megvenni, annyit nem ér meg nekem.

(#28027) plus44 válasza Shadowfax (#28026) üzenetére


plus44
veterán

"Én speciel nem szoktam megvenni, annyit nem ér meg nekem."

Mármint a bővített garancia, igaz? Egyébként köszönöm, jól hangzik, írok nekik. :K

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#28028) Chaser válasza felvono (#28021) üzenetére


Chaser
titán

Lehet postáz ide csak külön nem említi :F passz

plus44: Kurta drága sztem a garbővítés.

szerk: Elég jó árak itt ezek x200-ra:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28029) Shadowfax válasza plus44 (#28027) üzenetére


Shadowfax
addikt

Igen, a garanciabővítésről írtam, hogy sosem vettem még, nekem nem érte meg.
Itt vannak hasznos dolgok, hogyan kell intézni, ha valakit érdekel.

(#28030) Shadowfax válasza plus44 (#28025) üzenetére


Shadowfax
addikt

szerk: Matt-TFT kijelzős gépek ezek. Alkalmasak affs cserére?

Ja, ezt a sort csak most vettem észre. Honnan tudod, hogy matt kijelzős? Attól, hogy nincs odaírva, hogy LED, még lehet LED-es. Rá kérdezni, vagy a pontos típusszám alapján neten lekukkolni.
Ha nem LED-es, akkor könnyen tehető bele AFFS-panel.

(#28031) plus44 válasza Shadowfax (#28030) üzenetére


plus44
veterán

Oda van melléjük írva, hogy matt kijelzősök. :D Rákérdezek inkább mindenre tőlük, az a biztos. :K

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#28032) brd válasza Chaser (#28006) üzenetére


brd
nagyúr

CoreAVC-vel is próbáltad? Mert azzal le kell tudnia játszania. Az baj, hogy a legtöbb, lejátszóba épített codec csak 1 szálon tömöríti ki a video-t, a CoreAVC viszont több szálat is tud használni, igaz, ez pínzes...

The only real valuable thing is intuition.

(#28033) Chaser válasza brd (#28032) üzenetére


Chaser
titán

Nem, mert fizetős. Én vlc-t használok sw-es playhez, kihasználja mind2 magot. Asztaliban semmilyen 1080p film nem gond, jelenleg egy g530-cal. Hw-eshez meg mpchc-t használok, azt is tudja a kicsi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28034) YumeD


YumeD
tag

Van egy eladó bcm 70015-öm, és keresek wwan antennákat 15.4" t61-be, f3507g modemhez.

(#28035) mcroberto válasza !Overdose! (#27990) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Priviben.

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#28036) eszement24


eszement24
aktív tag

Sziasztok! Adott egy t60-as gépezet x1300al. Állítólag 256mb-ra lehet húzni a biosban a vgat most (64mb), de nem találtam rá opciót. Valaki tud erről valamit? A kereső nem sokat segített..

(#28037) sutszi


sutszi
veterán

A T61-ben van egy szabad Mini PCI-Exp.(feles) a Wifi-től balra, meg van egy teljes méretű hely a bal oldalnál a hűtő alatt.
Arra lennék kíváncsi, hogy ezeket lehet e másra is használni mint amit pl a Thinkwikin írnak? Pl. Amibe a Turbo Memory-s vackot teszik, ott működne egy SSD?
Vagy a felesbe, mondjuk egy ilyen előbb emlegetett broadcom dekódoló?
Tehát mennyire lehet ezt tetszőlegesen használni?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28038) brd válasza eszement24 (#28036) üzenetére


brd
nagyúr

Baromság, fizikailag 64MB RAM van a kártyán, azt nem húzod sehová. A driver tud magának +-ban lefoglalni a központi memóriából, de ez automatikus, nem nagyon tudod módosítani.

The only real valuable thing is intuition.

(#28039) guppy


guppy
őstag

Thinkpad R500-ba milyen ram ajánlott, jelenleg 2x1 GB van, ez szeretném lecserélni 2x4 GB-ra, lehetőleg minél olcsóbban.

Előre is köszi !

(#28040) kraftxld válasza sutszi (#28037) üzenetére


kraftxld
nagyúr

SSD szerintem belemegy, de bootolni nem tud róla. A vinyóra kell rakni bootloadert és azzal beröffenteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#28041) eszement24 válasza brd (#28038) üzenetére


eszement24
aktív tag

Rendben, köszi a választ. T60-m még nem volt, és hozzászoktam, hogy a komolyabbaknál nem kell semmit se nagyon állítgatni :) Gondoltam megpróbálkoznék a fallout 3al, mert elméletileg bírná, de inkább akkor feladom az ilyen jellegű terveim :)

ez egy 14.1-es darab. Lehet hozzá IPS panelt kapni? mert a hirdetések tele vannak ilyennel. Ha igen akkor sacc/kb mennyi és hol érdemes? Ez az 1024x768 a full hd meg a 720p után kicsit zavaró :S

Az is elég, hogy ha megmondod, hogy mettől-meddig olvassak vissza, igyekszem a régiben meg ebben is keresni, de nem nagyon találom a válaszokat.

(#28042) felvono válasza sutszi (#28037) üzenetére


felvono
tag

Valahol azt olvastam hogy a mini pcie foglalatokba nem lehet szabadon varialni a kulonbozo kartyakat, mert vmelyik nem teljes erteku mini pcie, hanem csak a csatolo felulet az. Ha jol emlekszem pont a broadcom-os irasban volt rola szo. Szoval csak ovatosan a csereberevel.

(#28043) Peter M válasza felvono (#28042) üzenetére


Peter M
tag

Igaz.

mSata integrált mini PCI foglalat a x520 felfelé és vmelyik x-es Thinkpadbe van.
T61-ben kétlem, h megmukkana az mSata-s SSD

Szerintem.

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#28044) sutszi


sutszi
veterán

kösz a válaszokat

Ha CoreStore ssd-ről lenne szó az is problémás?

A boot annyira nem fontos. Elég ha hiba nélkül működik(befogadja a rendszer) és irdatlan gyors.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28045) brd válasza eszement24 (#28041) üzenetére


brd
nagyúr

Nemrég volt erről szó, ha jól emlékszem, Tim82 írta asszem', egyébként én úgy tudom, a tiedbe nem mehet IPS.

The only real valuable thing is intuition.

(#28046) kaller1


kaller1
veterán

öhöm, ez az IPS panel kicsit... :Y

.::> <::.

(#28047) buvartacsko válasza kaller1 (#28046) üzenetére


buvartacsko
addikt

???

(#28048) kaller1 válasza buvartacsko (#28047) üzenetére


kaller1
veterán

Itt van előttem egymás mellett a sima meg az ips kijelzős t60, hát nem gyenge az eltérés.

.::> <::.

(#28049) SzalaiG


SzalaiG
addikt

T61-ből létezik beépített webcam-os verizó? :U

(#28050) lapa válasza sutszi (#28044) üzenetére


lapa
veterán

a feles slotba nem megy bele a corestore, csak fullosba. ha teljes nincs üres, akkor olyat lehet spílerkedni, hogy veszel egy feles wlant (pl. atheros), és akkor felszabadul egy fullos siot. mellékhatás pl wifi led nem világít, vagy ha az első slotba rakod a corestore-t,akkor folyamatosan világít. még mindig jobb, mint a villogás (persze az egyébként is állítható) a feles slotba rakott wlan-nál nekem az xyz lábat le kellett celluxozni hogy menjen. ha jól emlékszem a corestore-on nem kellett semmi, de lehet ott is volt egy celluxozás.

720p-s kijelzőn felesleges 1080p-t nyomni. ha burzsulyságból 1080p-s videótár van otthon (pl fullos tévé miatt), akkor inteles t61-re win alatt coreavc (13$, azaz egy dupla whopper meg burrito áráért ugyanmár, lassan mozijegyre nem elég), linux alatt meg vagy a nekem körülményes vlc, vagy az intelligensebb (mp classic-ra hajazó) smplayer, aminek van coreavc-t használni tudó verziója.

@Plus44: x200s-en win alatt működik az 1080p gyorsítás, linux alatt meg elvileg egy friss kernel meg pár csomag lefordítása.

@buvartacsko: ez a compiz elgondolkodtatott, és ennek kapcsán megkövetlek és elnézést kérek. én azt láttam a videóban, hogy az ablak áttetsző, és ezt a "nem-none" beállításnak tudtam be. viszont most tútram egy kört és rájöttem hogy a compiz-t alapból felrakja installkor, csak én abban a minutában leszedem. a compiz csinálja az áttetszőséget. keresgéltem, és vannak bejegyzések compiz és 4500mhd lassulásokról, szóval lehet hogy nálad pont ez van. ha még aktuális, akkor apt-get remove compiz és akkor elvileg megszűnik az anomália.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.