Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) Dhampir válasza adorjant (#53000) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó billentyűzetnek néz ki. A numpad BlNum-gombja a számológép programot is elindítja?

(#53002) chab7 válasza Dhampir (#52999) üzenetére


chab7
addikt

Azt írja az oldal hogy nov első két hetében valamikor ér ide. Van track szám is, de majd csak ideér, nem fogom én azt lesegetni, attól még nem gyorsabb ;)

(#53000) adorjant: Hű de klassz. Kár hogy csontra le van kopasztva a bankszámlám (ebben a hónapban is). :O

(#53001) Dhampir: Kékkel van az ikon felfestve tehát FN gombbal kombóban biztos.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#53003) Chaser válasza chab7 (#53002) üzenetére


Chaser
titán

Azért néha less rá..jártam úgy, hogy kijött a csomag, de az okos postás nem találta a cjmet.."címzett ismeretlen" státusszal visszaküldték oda ahonnan jött. Ezt másnap vettem észre, már nem tudtak csinálni semmit...a csomag még 1 hétig mo-n volt de nem tudták kiadni:D :W még aznap 0001-kor vissza státuszba került, csak a feladó tudott volna reklamálni, de nálunk nem ilyen a feladószelvény..nevetséges amit leművel ithon a posta de már a csájna se jobb...

szerk: Dhampir: Volt hogy sz@ros telefontok megjött 6 nap alatt...:D

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53004) adorjant válasza Dhampir (#53001) üzenetére


adorjant
senior tag

Bevallom,soha nem próbáltam még :)

(#53005) chab7 válasza Chaser (#53003) üzenetére


chab7
addikt

Kis faluban , nagyon vidéken lakom, itt tudják ki vagyok ;) még utánam is hozzák munkahelyre ha otthon nem találnak :C

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#53006) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!

A tapipad melegedése nagyban csökkent, ne kérdezzétek, h miért nem tudom. Viszont segítséget szeretnék kérni a T410-esre nemtom Win8-alá feltelepíteni a zujjjelnyomatost. Valami érthetetlen hibát ír. Nektek ez biztos mond valamit de nekem sajna nem sokat, egyszerűen nem találok semmi kézzelfoghatót, pedig a gúgli nekem is barátom. :)
Ez a hibaüzi: "To use this product, Windows Biometric Framework must be enabled"

THX!!!

Joe

(#53007) cildren válasza simonjoe (#53006) üzenetére


cildren
tag

Ha 8.1-et akarsz felrakni akkor alapból van benne ujjlenyomat olvasós funkció és én nem tudtam felrakni semmilyen másikat csak a Windows-ost tudom használni T61-nél. A gépházban tudod beállítani az ujjlenyomatodat bejelentkezéshez.
Ha nem 8.1-et használsz akkor a Szolgáltatások között keresgélj, hogy van-e ilyen nevű szolgáltatás kikapcsolva.
Remélem tudtam segíteni.

(#53008) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Üdv! Tegnap óta egy T500 boldog tulajdonosa vagyok Alfa kolléga jóvoltából :C :R Még nem volt időm alaposabban nekiugrani,de a gép külseje egyszerűen mesés!!! És még laptoptáskát is kaptam mellé :D
Tehát meg vagyok elégedve. Már csak a komplett kijelzőt kell kicserélnem 1680x1050-re és minden fasza lesz!

Why are you wearing that stupid man suit?

(#53009) xcds válasza Shatterstar (#53008) üzenetére


xcds
őstag

Ezt vetted? Nekem ilyen van és én is gondolkozom egy kijelzőcserén. Ha van vmi jó forrás... :B

(#53010) Shatterstar válasza xcds (#53009) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Igen, ezt :)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#53011) YumeD


YumeD
tag

Megjött a Kingston v300 SSD, w510/sata2/aligned/legutolsó IRST/trim elm. ok... jó lesz ez így kb?:)

(#53012) xcds válasza Shatterstar (#53010) üzenetére


xcds
őstag

Mondjuk én előtte szívesen megnéznék egy 1600*1050-es panelt, hogy fényerőben mennyivel gyengébb.

(#53011) YumeD: Ha test data: 0fill-el mérsz, még jobb lesz. Én ink a boot időre lennék kíváncsi. :)

[ Szerkesztve ]

(#53013) Francia91 válasza xcds (#53012) üzenetére


Francia91
veterán

Ha panelt vesztek bele, akkor valasszatok LG- Philips gyartmanyut (ha kivitelezheto), mert az szebb kepet ad a Samsung panelnel :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#53014) xcds válasza Francia91 (#53013) üzenetére


xcds
őstag

Köszi az infót. Ez is samu, ami benne van és semmi színe... :(

(#53015) YumeD válasza xcds (#53012) üzenetére


YumeD
tag

Windows logo-tól számolva, vinyónyugiig ennyi szirsz*rral az asztalon:

21mp(ebből 2-3 a jelszó)

[ Szerkesztve ]

(#53016) Cold5 válasza YumeD (#53011) üzenetére


Cold5
senior tag

Nekem most ilyen értékek vannak egy R61e-n Kingston V300 SSD-vel:

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#53017) xcds válasza YumeD (#53015) üzenetére


xcds
őstag

Áh, mindjárt eret vágok magamon. :O Nekem duplája kb samu830-al.

(#53018) lapa


lapa
veterán

nem tudom mennyire hülye kérdés: úgy kaptam az x200 tabletet, hogy win7 pro x64 van rajta.

azaz 8 gb partíció "system" (majdnem full), és további ~20 giga a c:\-n.

namost ez így nagyon sok. a 20 giga az a level 1 trükkök bevetése után (dism blabla, no pagefile, ho hibefil, installer mappa tömörítve) ennyi.

a 20 gigával még ellennék, de ott a 8 gigás "system". ahogy néztem ez egy restore imaget vagy mittoménmit tartalmaz.

ahogy nézem a c: a boot, ez a rejtett restore partíció meg csak úgy van. van valakinek tapasztalata mi történik, ha csak a c: partíciót rakom rá egy új lemezre? úgyértem amellett, hogy a gyári visszaállítás nem lesz elérhető?

és amúgy ha ezt a 8 gb partíciót valahova lementem, lehetséges marad a gyári visszaállítás használata (valami nem túl körülményes módszerrel)?

bocs, valszeg volt már róla szó.

[ Szerkesztve ]

(#53019) rgeorge válasza lapa (#53018) üzenetére


rgeorge
addikt

A legegyszerűbb, ha eleve a saját Lenovo-s cuccal csinálsz mentést a recovery-ről, pár DVD lesz. Ezzel bebiztosítod magad, de elméletileg a boot és a recovery partícióból készítve egy image-t is visszaállítható lesz az eredeti rendszer.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#53020) Tikakukac válasza xcds (#53017) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyugi. A HP-m 12 másodperccel kezdett. 3 hónap után alsó hangon dupla lett. Rendszertől, progiktól, mindentől függ. Win8 1 giga patch felrakása után szívott 3 másodpercet. Az MS pedig nyugodtan kampányolhat a kamu bootidejével ahol akar, én továbbra is chrome-ig mérek, ott meg a difi win7-hez képest kb. semmi :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53021) Chaser válasza xcds (#53012) üzenetére


Chaser
titán

Az attól függ milyen régi. Ebből új már elvétve lehet és ha LGP biztos nem olcsó.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53022) simonjoe válasza cildren (#53007) üzenetére


simonjoe
senior tag

THX!!! :R
Tényleg benne van a 8.1-ben, és műkszik!!

Üdv:

Joe

(#53023) xcds válasza Tikakukac (#53020) üzenetére


xcds
őstag

Az igaz, hogy klónozott a rendszer. De ki tudja, mennyi lenne egy új telepítés után, mire minden program felkerülne újból...

(#53021) Chaser: Hát sokat nem áldoznék rá. Ink úgy vagyok vele, ha kicsi pénzért ölembe hullana egy, akkor megvenném.

[ Szerkesztve ]

(#53024) Tikakukac válasza xcds (#53023) üzenetére


Tikakukac
titán

Csináltam már mindenhogyan. Jövő hónapban lesz egyszerre 5 gép nálam, 3 fajta SSD-vel. Na akkor bizony én megcsinálom a teszteket mindenhogyan. Ha utána sem lesz igazolva a win8 az állat szisztéma, akkor kénytelen leszek azt hinni, hogy bizony sokan kamuzgatnak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53025) xcds válasza Tikakukac (#53024) üzenetére


xcds
őstag

Én meg arra leszek kíváncsi, hogy ugyanaz a gép, ugyanazzal a rendszerrel, más-más ssd-kel eltérő boot időket produkál-e.

(#53026) Tikakukac válasza xcds (#53025) üzenetére


Tikakukac
titán

A legkisebb Samu és legnagyobb között már van difi, de szvsz árban ez eléggé felesleges dolog. Basic és Pro között volt már 1-2 másodperc bootban, de nem több. Ph teszt is van rá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53027) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!
T42 bios jelszót kér ,lehet ezt házilag resetelni?

(#53028) kraftxld válasza Tim82 (#48879) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hello, a Z61p-ről kérdeznék, van hozzá modbios mint a T61-hez, hogy menjen a SATA2, meg bele lehet tolni 8GB ramot, vagy ugyanazzal a max 3GB betegséggel küzd mint a T60?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53029) kraftxld válasza lapa (#53018) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az új MS-es varázslást próbáltad ami végre rendesen kipucolja a WinSXS mappát? Fel kell rakni hozzá a kb2852386-os patch-et majd nyomni neki egy disk cleanup-ot.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53030) Tim82 válasza kraftxld (#53028) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van hozzá modbios, de az csak arra jó, hogy a mini PCI-e slot-okra vonatkozó whitelist-et kiiktassa.

Nem lehet beletenni 8 GB RAM-ot (3 a maximum, amit teljesen lekezel), valamint SATA 2-t sem fog tudni, mivel ugyanaz a chipset, mint a T60. Bár én a chipset hardveres limitációját nem hívnám "betegségnek". Ennyi erővel minden számítógép "beteg". :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53031) kraftxld válasza Tim82 (#53030) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor kimarad sajnos, pedig már hogy megörültem, mikor megláttam a helyi vaterán elég jó áron :(
És az a kijelző.....

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53032) Tim82 válasza kraftxld (#53031) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyszer kipróbáltam egy 4 GB-os so-dimm DDR2 modult a T60-amban, az alapján az ilyen gépek, mint T60, Z61p stb. el sem indulnak 1x4 GB RAM-mal.

Az a kijelző gyönyörű, a legjobb TN, amit eddig láttam. Viszont bele lehet tenni a panelt 15,4" T61-be / T500-ba / R61-be / R500-ba / W500-ba tudtommal.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53033) kraftxld válasza Tim82 (#53032) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tudsz küldeni egy linket a panelről, hogy honnan szerezted? Lehet vennék egyet a T61-be.
Bár ennek a VGA kimenete is meghalt nemrég, majd arra is ki kell találjak valami népgazdaságos megoldást.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53034) FoxiestFox válasza kraftxld (#53033) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Dokk?

(#53035) kraftxld válasza FoxiestFox (#53034) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Valószínűleg az lesz, de kicsit hülyén néz ki majd ha ügyfélhez kell kimenni :) Lehet veszek inkább valami USB-s VGA akármit, úgyse játék fog rajta menni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53036) Tim82 válasza kraftxld (#53033) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha otthon leszek, előkotrom az eBay-es linket.

Bocs, megvan, de már nem él a hirdetés.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53037) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

System update telepítésnél miért dobja ezt a hibaüzit?

[link]

Amúgy a legújabb, 5.03-as verziót szedtem le.

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#53038) Dhampir válasza Shatterstar (#53037) üzenetére


Dhampir
félisten

Az oprendszerhez illőt szedted le?

Például Vista alatt a legújabb Access Connections 6 sem működik, csak a funkciókban szegényebb régebbi verzió.

[ Szerkesztve ]

(#53039) kraftxld válasza Tim82 (#53036) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi, majd turkálok, bár ha a Z-ből át lehet rakni a panelt lehet már csak azért is megéri.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53040) Tim82 válasza kraftxld (#53039) üzenetére


Tim82
nagyúr

Annak próbálj utánajárni, hogy LG gyártmányú-e a panel, amit találsz, mert az a jobb. A Samsung paneleknek rosszabb a fényereje és a betekintési szögei is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53041) Shatterstar válasza Dhampir (#53038) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Az oprendszerhez illő az olyan ami egyaránt magába foglalja a win7-8-at is! Korábban mindig ezt szedtem le, és sose volt vele gondom a T61-en :F Erre a hibára pont nem egy T500-nál számítottam.:

A gép sarkában ott díszeleg egy Vista matrica. Lehetséges,hogy gyárilag ezzel lett telepítve és ez kavart be most?

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#53042) Dhampir válasza Shatterstar (#53041) üzenetére


Dhampir
félisten

32 vagy 64-bites System Update, passzol az oprendszerhez?

A Vista matrica nem számít, megy az Win 7-tel is.

Egy BIOS-frissítés sem ártana.

[ Szerkesztve ]

(#53043) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!

Vásároltam egy új 9 cellás akksit a T410-esemhez. Kell-e valamit tennem mielőtt használni szeretném? Vagy valami extra beállítás? Érdemes a notiban hagyni, vagy vegyem ki és csak akkor tegyem vissza, ha használni akarom?

Üdv:

Joe

(#53044) soldi3r válasza simonjoe (#53043) üzenetére


soldi3r
veterán

eloszor vedd ki az antisztatikus zacskobol :D
nekem benn van folyamatosan, de a power manager csak 40-90% kozott tolti az akksit, eddig ez bevalt

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#53045) simonjoe válasza soldi3r (#53044) üzenetére


simonjoe
senior tag

..akkor azért nem akart a helyére kattanni. :DD De zacsi nélkül mindenki tudja használni! :) Hol tudom a töltés nagyságát szabályozni? Ha Te 40-90% között engeded tölteni akkor ezt valahol biztos lehet korlátozni.
THX!

Joe

(#53046) Tim82 válasza simonjoe (#53045) üzenetére


Tim82
nagyúr

Power Manager -> Battery fül -> Battery Maintenance -> Charge thresholds

Itt értelemszerűen a Custom opciót bepipálva tudod beállítani.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53047) Tubi2


Tubi2
senior tag

Honnan lehet ilyen Windowst szerezni? :)

[ Szerkesztve ]

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#53048) Chaser válasza Tubi2 (#53047) üzenetére


Chaser
titán

Úgy hogy kicseréled a login képet:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53049) simonjoe válasza Tim82 (#53046) üzenetére


simonjoe
senior tag

THX!!!
Az ember előtt van minden és mégsem veszi észre. :))
Jó ez a fórum!!!!!!!!!!!!!

Joe

(#53050) Francia91 válasza Chaser (#53048) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem is ilyesmi... :)

Így tudod lecserélni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.