Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Kollégám ma mondta, hogy asszonypajti cégénél kb 30db X220 kétharmada alaplaphibás. Ennyire szarok azok a gépek vagy csak kifogtak egy rossz sorozatot? Régebben már X200-ról is hallottam hasonlót. Pedig jövőre gondolkodtam egy 220-asban.

(#29002) lapa válasza audi100td (#29000) üzenetére


lapa
veterán

jó az, látod a terminálban -19045 mw-ot ír ki. a powertop van meghülyülve valami miatt.

esetleg nézd meg a powertop 2 bétát (ez 64 bites). mondjuk én anno lefordítottam, mert szerintem a kettő inkább kiegészíti, mint kiváltja egymást.

[ Szerkesztve ]

(#29003) RnJ


RnJ
tag

Sziasztok, van egy R500-asom (2732A28) ami kapott egy kis kávét.

Törölgetés után elindult, de kis idő után leállt. Utána már el sem indult.
Teljesen szétszedtem, az alaplap alján volt még egy kis trutyi amit letakarítottam. Összeraktam, ugyanaz a helyzet.

Bekapcs, HDD,DVD felpörög, Lock lámpák felvillannak, utána semmi. A HDD pörög, de nem csinál semmit.

Jól sejtem, hogy alaplap probléma lesz, vagy lehet más is? Egyéb ötlet?

Köszönöm!

u.i.: hol érdemes alaplap után nézni? Kb, mennyibe kerül?

(#29004) audi100td válasza lapa (#29002) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, feltepítettem, de nem találok benne a fogyasztásra utaló adatokat: [link] lehet valami még hiányzik

(#29005) ^Clown válasza eddie1978 (#29001) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Milyen hibákat produkálnak? Még nem hallottam szériahibáról az X220 esetében.

RnJ: csak a bill.-t kávétattad meg, vagy ment máshová is? Ha alaplapcserés a gép, az nem lesz egyszerű mutatvány, mert nehéz beszerezni, ráadásul nem is olcsó. eBay-en érdemes nézegetni, esetleg itt a HA-n (ha éppen bontanak egyet).

[ Szerkesztve ]

(#29006) lapa válasza audi100td (#29004) üzenetére


lapa
veterán

hátööö... basszus, bocs hogy szivatlak, tényleg nincs benne. emlékeztem, hogy valami ebben nincs, ami az eredetiben, de nem gondoltam hogy pont ez. sajnálom, már van egy ideje hogy utoljára foglalkoztam velük. még akkor volt, amikor a gép fogyasztotta és nem termelte az áramot...

akkor ennyi, valamiért powertop és debian nem szeretik egymást. marad a fapados módszer a cat-tal.

(#29007) audi100td válasza lapa (#29006) üzenetére


audi100td
nagyúr

ok, semmi gond, azért köszi

mondjuk nem értem miért zabál ilyen rohadt sokat ez a gép, gyakorlatilag csak a böngésző megy az egyetlen aktuális füllel, meg a rendszer háttérfolyamatai és simán bekap 30W-ot, meg tolja ki a forró levegőt a venti :(

szerk: hm, egyik cpu-mag 100%-os terhelésen van, ha kilépek a böngészőből akkor is, körülnézek mi van itt...

gtk-gnash terheli folyton a procit, mindegy, megnézem mit mond rá gugli, nem akarok tovább offolni :B

[ Szerkesztve ]

(#29008) sghc_toma válasza lapa (#29006) üzenetére


sghc_toma
senior tag

ha akksirol megy a gep, akkor nalam mutatja a fogyasztas-erteket (arch linux, 1.98-as powertop2)

in asm we trust

(#29009) lapa válasza sghc_toma (#29008) üzenetére


lapa
veterán

jé így nekem is. pfff de hülye vagyok. akkor megint bocs. már csak az a kérdés ő hogy nézte.

[ Szerkesztve ]

(#29010) audi100td válasza lapa (#29009) üzenetére


audi100td
nagyúr

végig akksiról ment :)

(#29011) eddie1978 válasza ^Clown (#29005) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Nem részletezte, majd megkérdem.

(#29012) Novics


Novics
senior tag

No kispajtások! Feltelepítettem a vista business verzióját - mivel mégiscsak az van a géphez -, és csodák csodájára nem akar menni az ujjlenyomat olvasó szenzor. A Hetes alatt simán ment pöccre, itt viszont hiába raktam fel az authentec aes2810-hoz való drivert, mégsem megy. Uninstall, reinstall, de semmi nem használt. Ötlet?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#29013) GBotond válasza mitulabattyi (#28998) üzenetére


GBotond
tag

Kár, hogy az AFFS kijelzők elképesztően megdrágultak, legalábbis annál az eladónál, amelyik mentve van nálam az ebay listájában, a fényes két és félszeresére, a matt duplájára drágult. :(

(#29014) !Overdose! válasza Novics (#29012) üzenetére


!Overdose!
őstag

Tedd vissza a Win7-et. ;]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#29015) Novics válasza !Overdose! (#29014) üzenetére


Novics
senior tag

Bíztam az ilyen konstruktív hozzászólásokban. :P

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#29016) ^Clown válasza Novics (#29015) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Biztos, hogy felment a driver, és nem csak kicsomagolta a C: Drivers könyvtárba?

(#29017) Novics válasza ^Clown (#29016) üzenetére


Novics
senior tag

Persze. Sőt az eszközkezelőben azt írja, hogy a legfrissebb driver volt fent, ennek ellenére nem működött. Most ledúrtam, és próbálok találni egy drivert, de nem olyan egyszerű...

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#29018) Jag


Jag
senior tag

Hello!

Tudnátok segíteni nekem?
R50e-be szeretnék memóriát. Mekkora a legnagyobb, amit bele lehet varázsolni? Esetleg konkrét eladási szándék valakinek? :-)

(#29019) audi100td válasza Jag (#29018) üzenetére


audi100td
nagyúr

Max. 2x1GB DDR1 PC2700 (333MHz) vagy gyorsabb, CSX-et kerüld.

(#29020) Jag válasza audi100td (#29019) üzenetére


Jag
senior tag

Kösz Mester a gyors választ. :R

(#29021) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

Van valami módja annak, hogy T61 -en (Win 7 64bit) az Fn+F6 gombokkal közvetlenül ki-be kapcsoljam a bluetooth -t? És persze akkor már jó lenne, ha az Fn+F5 csak a wifi -t kapcsolgatná...

köszi

(#29022) Gondwana válasza adabra (#29021) üzenetére


Gondwana
addikt

Linuxon igen, Windowson a Fn+F6 a webkamera+mikrofon konfigurálására van előlátva (Communications Settings)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29023) adabra válasza Gondwana (#29022) üzenetére


adabra
senior tag

Bármilyen másik megoldás jó lenne (pl. Fn+F1, Fn+F10, Fn+F11 is szabadok)
Webkamerám egyébként nincs.

(#29024) Novics válasza adabra (#29021) üzenetére


Novics
senior tag

Ha felrakod a hotkey drivert, akkor feljön egy kis ablak fn+f5-re és ott lehet kapcsolgatni őket külön. :)
A fingerprint sensor most működik. Egy opredszer reinstall megoldotta - eddig.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#29025) YumeD válasza audi100td (#29004) üzenetére


YumeD
tag

szerk.

[ Szerkesztve ]

(#29026) felvono válasza Novics (#29012) üzenetére


felvono
tag

Neked nem csinalt olyat hogy az usb eszkozoknel le fel kapcsolodik? Nekem ezt jatsza es nem tudom miert. Mar probaltam ujratelepiteni az ujjlenyomat olvasot, frissitettem az update-tel mindent, hatha vmi valamivel osszefugg, de nem.
Esetleg mas talalkozott ilyesmivel?
Jelenleg a drivert letoroltem igy nem kapcsolodik le-fel. Cserebe ertelemszeruen nem is hasznalhato :O

[ Szerkesztve ]

(#29027) felvono válasza GBotond (#29013) üzenetére


felvono
tag

Nem tudom milyen arakon mennek ezek, de nekem van egy forrasom. Arra gondoltam ha tobben jelentkeznenek akkor vinnek haza parat aprilisban non profit jelleggel kizarolag thinkpad-es forum tarsaknak ;)

(#29028) audi100td válasza felvono (#29027) üzenetére


audi100td
nagyúr

X61-hez nem tudsz esetleg SXGA+ IPS panelt? Illetve pontosabban X61 Tablethez, mod miatt érdekelne.

Jag: nincs mit, szívesen

[ Szerkesztve ]

(#29029) felvono válasza audi100td (#29028) üzenetére


felvono
tag

Bocs azt elfelejtettem irni hogy 12,1 wxga felbontast tudok csak szerezni.
sxga+ x61hez eleg ritka. Amiket lattam ebayen mind 1024x768asok.
Vmi USA honlapon lattam vmikor. Volt vagy 200 dollar darabja.

(#29030) Tim82


Tim82
nagyúr

Adott egy 15" T42p (2374-UJ9, de érdekes módon nem szerepel sem a tawbook-ban, sem a support.lenovo.com nem talál semmit a típusszám alapján). Amivel szenvedek, az az, hogy miután kicseréltem a gyári Intel 2915b/g kártyát egy TPLink TL-WN861N-re (modbios segítségével), próbálom működésre bírni a wifi LED-et ezen útmutató alapján. Valamiért azonban nem működik a dolog: vagy állandóan ég a LED, vagy egyáltalán nem. (Feltételezem, hogy a drót, amivel próbáltam, nem fedi elég jól a 13-as pint, tehát nem akar rendesen működni a földelés.) Csinált már valaki ilyet?

Másrészt vadászok hozzá egy ilyesféle burkolatdarabra, ha esetleg van valakinek, ne habozzon jelezni.

Harmadrészt az utóbbi időben a T60-am időnként (úgy átlag másfél-kéthetente egyszer) fura dolgokat művel: egyszer csak fogja magát a kép és átmegy valamiféle eltorzult színű és felbontású, a régi idők EGA felbontását és színspektrumát idéző valamibe. Ilyenkor ha kiteszem külső képernyőre a képet, majd visszaváltok, azonnal megjavul. Mintha lett volna a jelenség első előfordulása előtt valamilyen Windows 7 frissítés, ami talán érintette a videokártya drivert is. A kártya Radeon X1400, az OS 32 bites. Tapasztalt valaki hasonlót?

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29031) audi100td válasza felvono (#29029) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, azért köszi. :R

(#29032) Kbali válasza felvono (#29026) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez nem valami energiatakarékossági beállítás?

(#29033) !Overdose! válasza Tim82 (#29030) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem hiszem, hogy frissítés okozta volna a hibát, mert nálam nincs ilyesmi.
Szintén T60 X1400 Win7 32bit.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#29034) Novics válasza felvono (#29026) üzenetére


Novics
senior tag

Szerencsére nem csinált semmi ilyet. A driverek összevadászásával szívtam egy kicsit. Volt egy elég makacs unknown device, ami mindig feltelepült a rendszer indításakor, és kérte az újraindítást. Majd újraindítás után megint feltelepült, és kérte az újraindítást, majd újraindítás után... De sikerült rájönnöm, hogy a modem lesz az. Felraktam, és tádáááám!!!! Amúgy próbáltam letiltani is az eszközkezelőben, de az sem használt. :)
Most azt nézem, hogy mivel érdemes backupot készíteni, hogy legközelebb gyorsabban menjen ez az egész.

Ez az AFFS dolog - egyelőre elméleti szinten - engem érdekelne. Bár akkor még találnom kellene valakit, aki beszereli. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#29035) RnJ válasza ^Clown (#29005) üzenetére


RnJ
tag

Hello Clown,

ment az alaplapra is. Szétszedtem és trutyis volt. Letisztogattam, de semmi, szerintem későn kapcsoltam ki.

Devilke kolléga utána néz nekem, mennyiért tud szerezni, az eBay-en horror ára van (300 €), egy kínai cég elméletileg 115 €-ért postázza is DHL-lel, de azért ott még kérdezősködök. Nem biztos, hogy meg merem venni :)

köszi

(#29036) ^Clown válasza RnJ (#29035) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Akkor elég valószínű, hogy nem élte túl az alaplap :( Én a helyedben végiggondolnám, hogy megéri-e kicserélni az alaplapot.

(#29037) Jag


Jag
senior tag

Szívok xp alatt ezzel az R50e-vel...
Leszedtem innen a drivereket és nagyon nem akar normálisan összeállni a kép...
Nem működnek a billen a hang gombok, nem működik rendesen a scroll. Pl. sajátgépen belül egyáltalán nem lehet scrollozni a gombbal. Böngészőben meg olyan, mintha egéren lenyomnál a görgőt...nem az a megszokott scrollozás van.

Van valami másik driver lelőhely? Vagy próbálkozzam meg a Win7-el?

(#29038) Tim82 válasza Jag (#29037) üzenetére


Tim82
nagyúr

Emlékeim szerint a hardveres hangerőszabályozó gombok működéséhez is a Hotkey Manager kell.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29039) RnJ válasza ^Clown (#29036) üzenetére


RnJ
tag

Megfontolandó a csere, mert számomra ideális a konfig.
Nagy felbontású matt kijelzó, 2,4-es C2D proci 4 GB ram, 7200-HDD, 128MB Radeon 3470, pöcökegér (szinte csak azt használom, a touchpad ki is van kapcsolva),firewire, webcan,stb, dokkoló.
Ennél többre nem nagyon van szükségem.

(#29040) lapa


lapa
veterán

volt korábban kívánság, hogy toljak képet a monitorra ragszalagozott thinkpadról. és lőn:

egy kettő három

(#29041) nope00 válasza lapa (#29040) üzenetére


nope00
tag

Szegény :(

(#29042) stifi válasza lapa (#29040) üzenetére


stifi
senior tag

dokkolóval együtt?
thin client v 0.1 :))

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#29043) ^Clown válasza lapa (#29040) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon komoly, kis all-in-one pc-t varázsoltál belőle :)

(#29044) buvartacsko válasza lapa (#29040) üzenetére


buvartacsko
addikt

szokás szerint igénytelen. :D

(#29045) Tim82 válasza buvartacsko (#29044) üzenetére


Tim82
nagyúr

"Általában abból lesz irodalomkritikus, aki írónak tehetségtelen." (ősi nyenyec bölcsesség)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29046) felvono válasza lapa (#29040) üzenetére


felvono
tag

Kiraly a gep, mar csak egy erintos kijelzo kellene hadd tapicskolja a gyerek :C
Latom azert a lego egy-egy sarokban befigyel :))
asszony hogy birja?

(#29047) HXY


HXY
addikt

Az amerikai Lenovo webshopban minden gepnel azt irjak, hogy
4286: one year depot warranty
Ez vajon ervenyes Magyarorszagon is?

Mas nyelvu billentyuzetet nem lehet kivalasztani, csak US-t?

(#29048) KTibxx válasza kaller1 (#28710) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Szia!
Sikerült végül is beszerezned?Mik a tapasztalatok?
Köszönöm

(#29049) Otisz válasza HXY (#29047) üzenetére


Otisz
őstag

Nekem volt egy ilyen gépem. Az az egy év itt is élt. Ellenben hosszabbítani itt már nem lehetett.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#29050) Gondwana válasza lapa (#29040) üzenetére


Gondwana
addikt

(a Technic Unimog az ugye, nem a legendás 8110?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.