Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) TOZ válasza rankesz (#6900) üzenetére


TOZ
addikt

Na az sem rossz.
(lassan mar ingyen adjak ezeket?)

(#6902) evone válasza TOZ (#6901) üzenetére


evone
őstag

Hat ugy tunik. Pedig en azt hittem milyen jo vetelt csinaltam, aztan kozbe semmivel se jobb mint amiket itt olvasok. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6903) redXIII


redXIII
senior tag

Sziasztok.
Azt szeretném megkérdezni hogy egy T41P-n nehéz lenne magamnak ithon,házilag kicserélni a komplett billentyüzetet?

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#6904) i400 válasza redXIII (#6903) üzenetére


i400
senior tag

15 perc ha még életedben nem csináltál ilyet :)

(#6905) yanna válasza yanna (#6675) üzenetére


yanna
őstag

A hálózati kapcsolatok tulajdonságainál a TCP/IPv6 elől pipa kivéve és Teredo nem éktelenkedik nagy büdös felkiáltójellel az eszközkezelőben. :) Egyenlőre... :U

(#6906) Tim82 válasza redXIII (#6903) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha leszeded hozzá a Hardware Maintenance Manualt, akkor 5 perc, egyébként 4 csavar leszedése, óvatos tolás, felemelés és a kábel leválasztása az alaplapról. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6907) mdk01


mdk01
addikt

Egyik nap bexart a rövid ö betűm.Erősen kell megnyomni.
Mondom még egy ok hogy legyen vmi ezzel a "W betű környéki csattogós" billel.
Központ felhív beszélek a hölgyel. Azt mondja van fehérváron is márkaképviselet ott is lehet szervizelni. Mondom ohh ez remek és kik azok? Hát az Albacomp. Na itt már lelombozódtam, de mondom ám legyen megpróbálom.
Felhívom őket, mondom a bánatom a hölgynek. Háttérbe kérdezősködött egy szervizes faxitól.
Hát nekik kell a jótállási jegy meg a számla. Hát mondom az ne kelljen mert anélkül is meg kell hogy javítsák, meg hát én "Csabásan vettem" (használtat mondtam) és hogy nekem nincs papírom semmiről. De hát nekik kell vmi, mert csak így tudják javítani. Nem vitáztam csak megmondtam hogy köszönöm akkor megyek Bp.-re ott rugalmasabbak.
Aztán eszembe jutott hogy azt kellett volna megkérdezni, hogy ha külföldön történik ez akkor magammal kellett volna vinni a papírokat?
Megint nam csalódtam az Albacomp-ba. Írok is egy levelet vmi központi email címre a történetről időponttal együtt.

Amúgy aztán felhívtam a központi szervízet és először ott is a papírt szerették volna de mondta a srác ha nincs akkor úgy is megteszi csak írjak egy hibabejelentőt minden információt megadva aztán visszahívnak.

Amúgy ha egy külföldi világgaris Lenovo-t visznek be a szfvári Albacomp-ba akkor azt nem is szervizelhetik csak Bp.-n?

[ Szerkesztve ]

(#6908) evone válasza mdk01 (#6907) üzenetére


evone
őstag

Nekem meg mar ezt a billzetet kellene kicsereltetni a T61be, annyira csillog hogy mar latszok benne. Kb ugy szejjel van kopva mintha mindennap sosavval locsolnam le, a vicces hogy eddig egy darab billzetemrol se kopott le semmi.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6909) mdk01 válasza evone (#6891) üzenetére


mdk01
addikt

Nem tudom menyire vagy igényes egér téren, de én nem vagyok egy nagy egércserélgető, de sztem ezt nem sokan bánnák meg.

#6908:Hány éves az a gép és mennyit gépelsz rajta?
Én 14 hónap után váltam meg a T61-emtől de semmi nem látszott a billzeten pedig én is sokat használtam. Bár nem gépeltem oldalakat rajta.

[ Szerkesztve ]

(#6910) bwoay válasza p1h3 (#6894) üzenetére


bwoay
nagyúr

ahhoz képest (meg úgy összességében a pavilionokhoz képest) szerintem áldás szinte bármilyen gép. 24"-es monitort mondjuk útközben elég nehéz rácsapni, meg ugye jellemzően nem is azért vesz az ember egy ilyen masinát, hogy monitorra kösse. böngészgetni szvsz az 1024x768 is teljesen jó :) ilyen téren én nem érzek drámai különbséget az 1440x900 és az 1280x800 között, utóbbi meg már csak 32 sorral rövidebb az XGA-nál ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6911) Gondwana válasza mdk01 (#6907) üzenetére


Gondwana
addikt

Erősen nyomandó billentyűzet ideiglenes gyógyítása: vatából sodorsz egy kb 2mm átmérőjű golyót, lefejted a gombot (van, hogy 2 réteg műanyag is van) egészen a gumiharangig, rá teszed a vatagolyót, összerakod. Van, hogy csak 3-4 kísérlet után sikerül eltalálni a golyó pontos méretét. MNB-n (K és L egyáltalán nem működött) és ALPS-on (1-es csak kb. 30%-os volt, 10-ből 3x reagált, most 10-ből 10) próbáltam.

Szerk: Albacomp tapasznyalat: 3000N200-ban 30-40,000HUF-os videokártya modul cseréjének árajánlata tőlük 135,000HUF. Ha a gép működne, kb. 100-120,000-at érne.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6912) redXIII


redXIII
senior tag

Kössz a válaszokat :) igy legalább már neki merek álni :DD :DD

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#6913) taltos válasza evone (#6891) üzenetére


taltos
senior tag

Ejj de szép ez a Razor Diamondback! Nekem asztalin egy Razor DeathAdder van, és nagyon szeretem. Egy sokak által ajánlott Microsoft Intellimouse -t szerettem volna eredetileg, de sehol sem kaptam.

(#6914) karamblo válasza Tim82 (#6893) üzenetére


karamblo
tag

mester, lehet, hogy nevetőgörcsöt kapsz, de miaz az Aero?

(#6915) bwoay válasza karamblo (#6914) üzenetére


bwoay
nagyúr

az, hogy átlátszó az ablakok kerete :D semmiről nem maradsz le

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6916) Mészike


Mészike
aktív tag

Nah, nekem meg megjött a T43 :D
Már gyűlik nekem is a gyűjtemény szépen. Sikerült 49-ért megvennem. Ebbe benne volt az eredeti géphez plusz 512 ram, meg a szállítás :)
Most telepítem.

(#6917) evone válasza mdk01 (#6909) üzenetére


evone
őstag

2 éve az enyém a gép, folyamatosan ezen irok mindent.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6918) rankesz válasza Gondwana (#6911) üzenetére


rankesz
veterán

ezek szerint megcsinálták Dávidék haverod gépét?
Épp ma jutott eszembe hogy küldtem hozzájuk valakit, vajon mi lehet a géppel...

(#6919) Gondwana válasza rankesz (#6918) üzenetére


Gondwana
addikt

Nem, hanem az alkatrészek egy részére talált vevőt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6920) ^Clown válasza TOZ (#6898) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Már a múlt héten is X4x hét volt, mert 8-án hétfőn vettem egy X40-et :) Végre beléptem a klubba :)

Mészike: az szép, 49K-ért! eBay, vagy más forrásból?

[ Szerkesztve ]

(#6921) Gondwana


Gondwana
addikt

Potenciális multitáccs szinte mindenre
kivéve persze X40/X41-re, akkor az a héten off? :D
Szerk.: ez relevánsabb

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6922) mdk01 válasza Gondwana (#6911) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi a segítséget.
Megírom a bánatom nekik aztán meglátjuk mikor reagálnak.
Amúgy csak simán alá kell nyúlni a gombnak és felpattintani?

Üdv.

(#6923) rankesz válasza Gondwana (#6921) üzenetére


rankesz
veterán

Durvaság...
Akkor ezek szerint már a régebbi touchpadok is hardveresen tudták ezt csak nem volt engedélyezve? (pl t400)
BTW, az igazi hc thinkpad user ugye nem használ taccspadot :))

(#6924) pcMANiac


pcMANiac
aktív tag

Sziasztok!

Igaz nem Thinkpad, de Thinkpad Expander Case táskára vonatkozna a kérdésem. Ez a Lenovo legdrágább (30.000Ft) táskája és egy hét használat után már van rajta egy 5 centis lyuk a zippzár és az anyag között. Nem boltban vettem, hanem egy fórumtárstól, szóval nem tudom visszavinni a boltba garizni. Szerintetek van valami Lenovo garihoz hasonló megoldás erre, vagy tegyem ki lomtalanításon és határozzam el, hogy soha többet Lenovo? Komolyan mondom, hogy pofán kellene rugdosni, aki ilyen szintekre pusztítja le a minőségnek számító IBM nevet és eladja a gyártást trógereknek. A 300K-s T500-am sem olyan anyagokból készült, mint az előző T61. Nyekereg, nyekilk, recseg, billentyűzet is huppog, szóval menjen a pi***ba a Lenovo. Ha ilyen a T széria, milyen lehet az R vagy az SL. :(

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#6925) evone válasza pcMANiac (#6924) üzenetére


evone
őstag

HP EliteBook

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6926) J00hnny válasza pcMANiac (#6924) üzenetére


J00hnny
aktív tag

szia!

Nekem már több lenovo táskám is volt és mindegyik tökéletes volt, semmiféle minőségi kifogásom nem volt és nincs is. Nem úgy pl a sokkal drágább samsonite és társaival szemben...de ez más kérdés. Jelenleg egy performance backpack-ot használok, ehhez például élettartam garancia jár. :Y
Biztos eredeti volt az a táska amit vettél? :U

[ Szerkesztve ]

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#6927) Daffni2 válasza pcMANiac (#6924) üzenetére


Daffni2
addikt

Ha ilyen a T széria, milyen lehet az R vagy az SL.

Nekem SL510 van, nem nyekereg, nem nyekilk, nem recseg, a billentyűzet sem huppog, :C

A táska:[link]

Tökéletes, és élettartam garanciás.

J00hnny A Samsonite-ról tudnék mesélni :W

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#6928) Peter M válasza evone (#6925) üzenetére


Peter M
tag

Igen annak garanciás esetéből lett egy W500asom ;) ki mit fog ki....

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#6929) bwoay válasza rankesz (#6923) üzenetére


bwoay
nagyúr

pont azt akartam írni, hogy mi a frász az a multitouch, több trackpoint is van a billentyűzeten? :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6930) mdk01


mdk01
addikt

Tudna nekem vki segíteni hol találom meg a lenovo hibabejelentő linkjét ahova le tudnám írni a bánatom?

Köszönöm

MOD:
Nekem egy ~22k-s samsonite táskám van és teljesen jó masszív darab. Mi is vele a gond?

[ Szerkesztve ]

(#6931) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

azoktól kérdezném, akik a W7 upgrade keretében frissítettek: a matricát, ami a cd tokjára van ragasztva, elvileg nem kellene áthelyezni a gépre? Mert gyanítom, erről a papír izéről nem lehet sérülés nélkül leszedni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6932) Magnat válasza Magnat (#6931) üzenetére


Magnat
veterán

Táska témához, nekem ehhez hasonló van:
Klikk
Még ha megáfázzák-vámolják,akkor sincs rossz ára, ha meg nem, 15k-ból itthon van.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6933) pcMANiac


pcMANiac
aktív tag

Akkor biztos kifogtam egy hamis Expander Case táskát és egy hamis T500 notebookot. :U Akinek T500 van és azt mondja nem tudja rugóztatni a borítását a billenytűzet környékén, például a bekapcsoló-hangerő-kék gomb magasságában, az hazudik. A T61 nem volt ilyen. Az enyém nyekereg, ha két kézzel gépelek és a tenyerem a bill. alatt a helyén pihentetem. Érzem, ahogy behuppan a borítás a tenyerem alatt. Nem hinném, hogy többféle házba tennék a T500-at és szerencsésnek kéne lenni, hogy jobbat fogjak ki. Nekem nincs ujjlenyomat olvasó, lehet akinek van, az ott épp kicsit keményebb.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#6934) pcMANiac válasza Daffni2 (#6927) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Daffni2: Ilyen a táskám, csak nem topload, hanem expander, ami vastagabb és van egy szélesíthető rekesz benne. Minden cimke és kártya benne volt újonnan, szóval nem hinném, hogy kínai piacos.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#6935) mdk01 válasza pcMANiac (#6933) üzenetére


mdk01
addikt

Az a borítás alatt van a roll cage ami a gép masszivitását adja, azt burkolták be egy vékonyabb fekete rugalmasabb műanyaggal. Azért hibog mert a roll cage és a fekete burkolat között van pár tized milliméter.
Ezt azért nem lehet tapasztalni szerintem egyetlen más gyártónál sem mert ott egyetlen vastag burkolat van és kész. Ha az ott törik akkor törik minden.

[ Szerkesztve ]

(#6936) g.gergo válasza Magnat (#6931) üzenetére


g.gergo
senior tag

De, természetesen rá kell ragasztani a gép aljára.

(#6937) J00hnny válasza Magnat (#6931) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Üdv!

Szépen le lehet szedni a papír CD tokról. Van alatta egy ilyen kék papírféleség arra van rátéve, nem közvetlenül a papírra. Bátran le lehet szedni :)

Én egyénként egy tapétavágókés élével bogarásztam le sikerrel! :U

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#6938) rankesz


rankesz
veterán

Tegnap elég jó áron vettem egy WD 500as HDD-t, már csak a HDD caddy-nek kell megjönni és öröm bódottá...
Azt meg tudja mondani valaki aki használt már ilyet, hogy Power Managerrel le lehet -e kapcsoltatni ha nem használom mint az ODD-t?

(#6939) Magnat válasza J00hnny (#6937) üzenetére


Magnat
veterán

Igen megvan nekem is, köszi! Én is késsel kezdtem el bizgetni :-)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6940) userZ válasza pcMANiac (#6933) üzenetére


userZ
tag

Én a T400-asom billjére panaszkodtam itt pár napja. Ha határozottabban gépelek rajta, és kicsit erősebben nyomkodom, itt-ott hajlik rendesen. Ezenkívül zörgő, rezonáló hangot is adott ki jó pár billentyű alatt a klaviatúra. Azóta elvittem szervízbe, ahol szétkapták: kiderült a zörgő hang azért volt, mert egy kábel beszorult a klavi alá. A hajlás meg azért lehet, mert a szervizes szerint széria hibás (egyetlen egy csavar rögzíti alul három helyett és valami fémlap is hiányzik szerinte). Rendelt egy új bill-t, kiváncsian várom mennyi változás lesz. A palmrest a T szériánál tényleg huppan kicsit itt-ott, de ez a roll cage vázszerkezet és a felette levő műanyag vékony borításnak tudható be. Mondjuk szvsz kitalálhatnának egy szorosabb rögzítési módot erre. Amúgy nagyon jó kis gépek ezek, dehát tökéletesek ők se lehetnek. :N

Stop the Earth, I want to get off!

(#6941) J00hnny válasza Magnat (#6939) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Ugye-ugye :DD

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#6942) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Azt viszont valaki próbálta már, hogy ezekről a Win7 upgrade lemezekről lehet clean install-t is csinálni vagy csak vistarol/XP-ról frissíteni?

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#6943) tbo válasza J00hnny (#6942) üzenetére


tbo
csendes tag

Siman megy a clean isntall, én pont tegnap csinaltam.persze elotte nem art 1 biztonsagi mentes. Csak a biztonsag kedveert

''Amikor olyan messzire mentél, hogy képtelen lennél még 1 lépést megtenni, csak fele olyan messzire jutottál mint amire képes vagy''

(#6944) J00hnny válasza tbo (#6943) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Ok, köszönöm. Ebben reménykedtem :)

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#6945) Magnat válasza J00hnny (#6944) üzenetére


Magnat
veterán

Én is clean installt csináltam.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6946) Magnat


Magnat
veterán

Volt már de sajnos nem találom, hol lett feltéve a kérdés: feltettem a W7 professionalt, látszólag minden műxik, mégis van egy ismeretlen eszköz a divice listben, vajon mi lehet? Ujjlenyomatozó, bt, hálóracsik, diszk, dvd, vga,hang, usb ezek mind mennek... (T60)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6947) Mészike válasza ^Clown (#6920) üzenetére


Mészike
aktív tag

Vaterán licitáltam rá az utolsó pillanatban :D

(#6948) Mészike válasza Magnat (#6931) üzenetére


Mészike
aktív tag

Egy pengével nyúj alá, úgy már simán lejön.

(#6949) rankesz válasza Magnat (#6946) üzenetére


rankesz
veterán

ThinkVantage System Update fent van? ha nincs tedd fel, és kerestess avval drivereket.

(#6950) taltos válasza mdk01 (#6935) üzenetére


taltos
senior tag

Amely megoldásra gondolom a hőtágulás miatti problémák kiküszöbölése miatt volt szükség. Talán ennek köszönhető az is, hogy közötte jobban mozog a levegő, és így csuda hűvös a gép tapintásra. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.