Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) TOZ


TOZ
addikt

Ha mar feljott a 4 Gb ram tema.
T61-be barmilyen 667mhz-s DDR2-s modutl bele rakhatok, ez tiszta.
800-asokkal mi a helyzet? Illetve mi ez a CL3-5 dolog?
(lehet hogy banalis a kerdes, de ehhez special nem ertek)

[ Szerkesztve ]

(#5002) Innox válasza Rez_Grof (#4999) üzenetére


Innox
tag

Hát én is gondolkodom a 7-en, de ha már jár jogtiszta OP rendszer akkor miért használjak valami kétes forrásból származót...
Tudom, hogy ingyen vissza rakják. Csak nem akarom otthagyni a gépem + 2 nap amíg oda meg vissza hozom. 3 napot meg nem akarom nélkülözni (ha csak 3), nincs másik gépem. A RAM csak 2 GB sajnos, de gondolkozom rajta hogy bővítsem 4-re (ilyen árak mellett). Látványos a gyorsulás? Eddig is a vinyó (WD scorpio blue) a szűk keresztmetszet, vagy nem tudom. Csiga lassú a rendszer (állandóan seekel).. Mert én nem tudom eldönteni érdemes-e ezért a 64 bittel szenvedni. Tervező szoftvereket is használok, amik így is elég macerásak..

Üdv
I

(#5003) Innox válasza TOZ (#5001) üzenetére


Innox
tag

Szerintem 800-ast is rakhatsz bele, max vissza veszi az órajelet.
CL 3-5 az időzítést jelenti. Minél alacsonyabb, annál jobb.. De nem tudom, hogy a Lenovo BIOS képes-e időzítést állítani (mondjuk miért ne tudna..). Alacsony időzítésű RAM-okat csak azonosat érdemes használni, mert különben oda az előny..

(#5004) TOZ válasza Innox (#5002) üzenetére


TOZ
addikt

Nem kell otthagyni. Mailen megrendeled a recovery mediakat es ha megjott akkor mehetsz erte.

(#5005) Innox válasza TOZ (#5004) üzenetére


Innox
tag

Már egyszer írtam a központi szervíznek mail-t. De se válasz, re Recovery... Ezért nem is erőltetem annyira a dolgot. Lehet bemegyek, ha már nagyon felbosszantom magam :DDD

más: szerintetek WIN COA matricát is cserélnek? mert nekem nagyon megkopott szegényke. Pont olyan helyen van, ahol meleget is kap meg szerintem érintkezik az asztallal.

(#5006) Mészike válasza Innox (#5005) üzenetére


Mészike
aktív tag

Naigen, ezt már én is akartam kérdezni, hogy a COA matrica kopással mi a helyzet.
Érdekes, hogy a régi T42-es gépeket normális fényes a matrica. Le se kopik semmit sem :)

(#5007) buherka válasza evone (#4995) üzenetére


buherka
addikt

Nem tudtam életet lehelni az FN funkciós gombokba...van amelyik működött van amelyik nem.
Talán az ATI driver sem volt az igazi, ha jól emlékszem :U

(#4998) bwoay...nálam egyedül ez az összenyomorított trendi 16:9-es kijelző nem jön be az 1366-os felbontásával.. A többi ok. Még az a bazi nagy ESC és DEL gomb sem zavarna szerintem.
+ kicsit még talán furi az USB-k elrendezése. Nekem a mostani állított verzió nagyon jó a T500-on.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5008) Napfénysüti válasza Innox (#5005) üzenetére

Ne a központi szervizből rendelj recoveryt hanem a Delta Services KFT-től (remélem jól írtam).
Ők rendesek voltak mikor rendeltem. És ingyen ki is postázták. :R A központisok nekem egy egyszerű kérdésre amit 3* tettem fel nekik 2 hónap alatt is b*sztak válaszolni. :(((

Més que un club!

(#5009) rankesz válasza buherka (#5007) üzenetére


rankesz
veterán

Nem tudom ez mikor volt, de én is vártam a win7-el amíg a driverek kiforrnak. 2 hete tettem fel és semmi gond nincs a géppel.

(#5010) Retr0 válasza rankesz (#5009) üzenetére


Retr0
tag

Én a beta kiadása óta használom a win7-et, először egy HP pavilionon, most pedig október óta egy T500-on.
Egyedüli driver problémám a HP nál volt a kamera életre keltése.

(#5011) evone válasza buherka (#5007) üzenetére


evone
őstag

Lehetseges hogy nem 64 bites drivert szedtel, meg az is hogy nem jo sorrendben. Nekem Win7 64bit van es teljesen tokeletesen mukodik minden.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5012) Napfénysüti válasza rankesz (#5009) üzenetére

Én is csatlakozom a Win 7-esek táborához. Július óta használok W7 64bites változatot és semmi problémám nincs vele. :K

Més que un club!

(#5013) Mészike válasza Napfénysüti (#5012) üzenetére


Mészike
aktív tag

Nekem sincsen semmi gondom vele. T60-as gép volt a tesz, azon próbáltam ki a recovery dvd-t. Jól megy. Aztán a T400 is megkapta.
Érdekesség, hogy a recovery dvd-ről való telepítés után kezdtem beállítgatni a dolgokat, meg frissítések, és dobott egy kékhalált. De mindkét gépnél előjött :)
Aztán kapott Win frissítéseket, és azóta minden rendben.

(#5014) Innox válasza Napfénysüti (#5008) üzenetére


Innox
tag

Hát köszi az infot, így már világosabb :D

Megpróbálom, nekik is dobok egy mail-t aztán kiderül.

Amúgy jól írtad a nevüket:
Lenovo hivatalos szervízek

(#5015) Innox válasza Mészike (#5006) üzenetére


Innox
tag

Mondjuk szerintem ez nem a Lenovo sara. A microsoft küldi nekik is a matricát.. Tehát köszönjük microsoft az ismét remek kivitelezést.

(#5016) Napfénysüti válasza Innox (#5014) üzenetére

Mindenképpen írj nekik. Anno még Shadowfax is őket ajánlotta és ahogy nézem másnak is beváltak. A központi szerviz emaileseivel én nem vagyok kibékülve. :DDD

Més que un club!

(#5017) Prom válasza Mészike (#5006) üzenetére


Prom
tag

COA cimkéknél az új tipusoknál érdemes szép átlátszó széles celluxal leragasztani ha azt akarja az ember hogy kb 2 honap használat után is látszodjon én X200T nél sajna már késön rakagasztottam le szépen lekopott... lassan 6 éves T41P nek nincs ilyen baja :)

(#5018) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az Active Protection System kinyírhatja a winyót, ha nem a gyári? :F

Egy vadiúj (Samu 500GB M7) winyóm meghalt, s durvább tüneteket a ThinkVantage cuccok felrakása után csinált, konkrétan fagyott mint a halál, aztán gyenge szektorokat talált, (végül?) meghalt az olvasófej a HDSentinel szerint, meg a BIOS-ban lévő HDD Diagnosztika szerint is. De nincs kizárva az sem hogy eleve sz@r volt a winyó. Most éppen gariba van.

Most vettem még egy ugyanilyen winyót, s mióta felraktam a ThinkVantage-t ez is fagyott 2 nap alatt most 2x. De messze nem olyan szinten mint a másik. Most azért kikapcsoltam az APS-t. Aztán lehet csak azért fagyott le, mert kikapcsolta progi a winyót, sőt biztos, mert minden ilyen fagyásnál ég a winchester - aktivitás LED. Viszont a gyári nem csinált ilyeneket. Diagnosztikák szerint mindenesetre alapból jó az új winyó. Viszont félek, hogy az APS kinyírja a ki-bekapcsolgatásával.

Van valakinek valami tapasztalata ezzel?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5019) Innox válasza lezso6 (#5018) üzenetére


Innox
tag

Nekem már 2 éve fut az AP és semi gondja nincs. Csak akkor szól bele a dologba, ha valami hirtelen mozgást észlel. Nézd meg, hogy támogatja-e a SAMU vinyókat maga a szoftver. Nekem WD scorpio van azzal gond nélkül megy.

(#5020) lezso6 válasza Innox (#5019) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hol tudom megnézni, hogy támogatja-e?

Meg utánanéztem most itt a totyikban utólag, s lehet valami spéci firmware kell? :F

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5021) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!
Meghalt a T400-asomban a vinyó, és ki szeretném cserélni...
Viszont amikor beelrakom azt, amire cserélném, akkor arra az istenért sem tudok win-t telepiteni... Valamiért mindig leáll a telepitést, illetve el sem indul csak a különböző raid stb eszközök felméréséig, ill illesztőprogramok telepitéséig jut el, majd egy hibaüzivel leáll. Azt mondja, hogy futassak virusellenőrzést a lemezen, vagy valami hasonló gondja van(winXP-t akarok rárakni, mivel abból van olyan dvd-m, amivel tudok bootolni...).
Mi lehet a gond, hogyan próbálkozzak?
Egy 160Gigás Seagate helyére menne egy WD5000BEVT

(#5022) Rez_Grof válasza lezso6 (#5020) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Szerintem neked erre lesz szükséged:
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/MIGR-63685.html

Illetve WD HDD erőltetnék mert az új lenovok azzal vannak szerelve gyárilag.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5023) Innox válasza lezso6 (#5020) üzenetére


Innox
tag

Hát sajnos nem nagyon tudok ebben segíteni. Én első körben Thinkwiki-n nézelődnék, hátha van valami kompatibilitási felsorolás..

(#5024) evone válasza laci06 (#5021) üzenetére


evone
őstag

Miert nem cserelted ki garanciaban?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5025) Rez_Grof válasza laci06 (#5021) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Én egy ilyet tennék bele 320GB Scorpio Black (WD3200BJKT) 7200/16MB ez kicsit dobni a fog a teljesítményen kb 10 perc akuidőért cserébe.

Az XP nem látja meg a Sata Hdd-t csak ha compatibility módra állitod a sata vezérlőt az alaplapon, vagy nlite-al beleheggeszted a sata vezérlőt az installerbe.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5026) Innox válasza laci06 (#5021) üzenetére


Innox
tag

Ha nincs az XP-dbe SATA driver integrálva akkor át kell állítani BIOS-ban az AHCI módot. Utána már felmegy az XP..

megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#5027) lezso6 válasza Rez_Grof (#5022) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ahamm. Köszi. Hát akkor ezt b@szhatom. Végülis nem nagy érvágás. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5028) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Most megint megfagyott egy kicsit a rendszer, égő winyóLED-del, pedig APS off :(((

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5029) rankesz válasza lezso6 (#5028) üzenetére


rankesz
veterán

Milyen oprendszer van fent?

Lehetnek ilyen szerencsétlen konstellációk, nekem a win7 recovery amivel vettem fagyott mint a szél.

(#5030) lezso6 válasza rankesz (#5029) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Windows 7 64 prof (MSDNAA),

Közbe megtaláltam az eseménynaplóban:

The device, \Device\Ide\iaStor0, did not respond within the timeout period.

Rágúgliztam, s másnak is volt ilyen problémája thinkpaddal, elvileg az Intel Matrix Storage bugos. Le kell tiltani, vagy újabbat felrakni. S a lenovo update nekem ezt fel is rakta, szóval úgy néz ki megvan... :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5031) buherka válasza rankesz (#5009) üzenetére


buherka
addikt

Még októberben szenvedtem a 64Bit-es Win7-el, akkor még nem volt meg az összes driver a géphez. Talán ha 50%-a ha meg volt. :U
Volt már már is Hotkey driver, de pl a a hangerő gyors gombok sem működtek és a némító is az csinálta, ha lenémítottam agépet már visszakapcsolni nem tudtam a hangszórókat...itt sokalltam be :o

(#5011) evone..arra már én is rájöttem, hogy a sorrendre is figyelni kell, hogy rakom fel. De a 32Bit-nél meg jó volt.
Lehet, hogy egyszer nekiállok és újra lehúzom az összes 64Bit-es drivert és lesz egy rendszer újratelepítés. De ahhoz erőt kell venni magamon :B

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5032) bwoay válasza buherka (#5007) üzenetére


bwoay
nagyúr

de a 16:9 csak a T500-at érinti, nem? vagy már belekeveredtem :) a nagy ESC meg DEL engem nem zavar a T400s-en, de amikor az kijött, akkor még javában a klasszikus billentyűzetek mentek, így az új gépnek nem volt nehéz elnézni az új elrendezést, hiszen azon kívül ezernyi másban is eltért a T400-tól. mármint én úgy láttam a dolgot, hogy a T400s az egy mellékvonal, laposabb, könnyebb, gyengébb, drágább. Ha túlélő gépre lenne szükségem, nem ezt választanám, mert RollCage 2 ide meg oda, azért kollegám T400-a az én masinámnál 5x stabilabb, masszívabb benyomást kelt (mármint a fedlap).

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5033) tudosbagoly


tudosbagoly
csendes tag

akinek dokkolóra van szüksége, privizzen

(#5034) Retr0


Retr0
tag

Rendeltem egy hdd ultrabay tokot a T500hoz.
szerintetek milyen vinyót tegyek bele?
1. wd scorpio black
2. samsung spinpoint
3. seagate momentus

esetleg más?

(#5035) buherka válasza lezso6 (#5018) üzenetére


buherka
addikt

Én tavaly szeptember óta használok egy ilyen M7-es 250Gb-os vinyót.
most ilyen állapotban van...
[link]
A gyári egy Seagate 160/7200-es volt amit a hsz.-ban is olvashatsz.
Jól tele volt a Seagate gyenge szektorral nekem is egy idő után...míg én is használtam ezt a APS jóságot. Kattogott jobbra balra az olvasófej, de miután letúrtam az APS-t abbahagyta.
Szerintem rövid távon kinyírja ez a hülye program a vinyókat. Egyetlen Think progi van a notimon, a PM. A többi nálam kuka.

A Seagate vinyó azóta az ultrabay slim-ben csücsül és meg is állt rajta a gyenge szektor szaporodás.
Egyedül a kondíció lett rajta 90%-os a teljesítménye maradt 100%.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5036) buherka válasza bwoay (#5032) üzenetére


buherka
addikt

Végül is csak a T510-et (T500-at írtál, de gondolom T510-re gondoltál) érinti csak ez a 16:9-es képernyő ezzel a 1366x768-al. 15.4"-ról 15.6"-ra változik az arány, kicsit nyújtottabb lesz és laposabb
Csak a felbontás lesz furi, mert szerintem ez nem munkára való...hanem multimédiára.
A T410/410s-es az marad 14.1"...ott 1280X800/1440x900-as felbontást láttam. Tehát ott maradt a 16:10.

(#5034) Retr0...látom megjött a motyó. mennyi lett a vége?

Én amúgy a Samura, vagy a WD-ra szavazok. ;)

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5037) Viktor X válasza buherka (#5035) üzenetére


Viktor X
tag

Én 4 hónapja használok egy 500gb-os M7-est egy T400-ban, az APS aktív, de nincsenek gyenge szektorok rajta.

(#5038) Retr0 válasza buherka (#5036) üzenetére


Retr0
tag

még nem jött meg, de 1hete rendeltem.
jövőhétre várom, de addig bekell szerezni a hdd-t is.
nekem a wd a szimpi, márcsak a 16mb miatt is.
3900ft körülre jött ki, piti pénz a magyar árakhoz képest

(#5039) lezso6 válasza buherka (#5035) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor csak nem lesz baj. Most felraktam egy régebbi Intel Matrix Storage-t is (letörölöni nem tudtam az újat :F), csak jó lesz. :R Direkt ezt a típust néztem ki, mert hajszál híján hozza a WD Blackek teljesítményét, ~85MB/s és ~18ms, ráadásul halkabban, stabilabban, s jóval olcsóbban. :U

(#5037) Viktor X: S nálad kattog, amikor parkolja a fejet? Elvileg kéne... De nekem nem csinálja, hiába van bekapcsolva az APS. Valamiért az ikonját se lehet kirakni a tálcára. Lehet nem is működik. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5040) evone


evone
őstag

miskolci vagy debreceni szervizzel van valakinek tapasztalat?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5041) bwoay válasza buherka (#5036) üzenetére


bwoay
nagyúr

igen, úgy értettem, hogy T500-nál lesz váltás. de ezt tényleg nem így kell mondani, igazad van :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5042) Viktor X válasza lezso6 (#5039) üzenetére


Viktor X
tag

Nekem kint van az ikon a tálcán. Nagyon halk HDD nem is hallani a hangját, kattogni nem kattog ha mozgást érzékel, de emlékeim szerint a gyári WD sem kattogott. Ha meg nem is működik akkor viszont elég strapabíró a kis Samsung mert elég sokat van mozgásban a gép menet közben.

Nekem is x64-es MSDNAA Windows 7 van fenn és amikor system update-el telepítettem a drivereket akkor produkált ugyan ilyen fagyásokat mint neked, akár hányszor újratelepítettem. Aztán manuálisan feltettem mindent december elején, és azóta jó.

(#5043) buherka válasza Viktor X (#5037) üzenetére


buherka
addikt

Hard drive firmware-t használtad a vinyóhoz?, mert elvileg csak akkor 100%os a védelem.
Szóval enélkül lehet, hogy csak dísznek van fenn a gépeden az APS.

(#5038) Retr0 ...örülök, hogy ilyen jó áron hozzájutsz az ultrabay-hez. Nekem is valahogy úgy volt... 3-4K. Annyit megér.
WD jó vinyó...mondjuk ha akar az is megfekszik, ezeknél sosem tudni. Ez alól a Samu sem kivétel. Én Ultrabay-be nem vennék 7200-es fordulatút. Oda elég szerintem az 5400-es is.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5044) lezso6 válasza Viktor X (#5042) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja igen elég halk az is igaz. Másik winyó igencsak kerregett, ennek csak motorhangja van, seek-rekedés nincs. Most megint megfagyott nemrég, úgyhogy leszedtem az Intel Matrix Storage-t (a mostani verzió uninstallálható :U), oszt remélem megjavul.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5045) Tin válasza buherka (#5035) üzenetére


Tin
veterán

erről az APS paráról írnál kicsit? rákerestem, de konkrétan olyat, hogy hibákat okozna, nem találtam (igaz kb 10p-et szántam rá).

probléma lenne az APS-sel a gyári vinyókon? nekem 320G/5400-as WD van benne, be van alacsony érzékenységgel kapcsolva, de nem nagyon tapasztaltam, hogy kattogna, vagy bármi gond lenne vele.

engem igazából az érdekelne, hogy a gyárilag belerakott vinyót kinyírja-e az APS. ha vinyót fogok upgrade-elni, valószínű úgyis inkább SDD-t rakok a gépbe, és egy második vinyót az ultrabay-be, de ezt még kséőbbre tervezem (pl évvége).

szóval, kaphatnék linkeket, leírásokat (lehet angol is) arról, hogy mi ez az APS para?

(#5046) Viktor X válasza buherka (#5043) üzenetére


Viktor X
tag

Nem azt használok mert nem támogatja ezt a hdd-t, de hasonló használat mellett az előző gépben egy 320-as Samsung 1 hónap alatt már 3 hibás szektorral és 91%-os kondicióval büszkélkedett, úgyhogy talán nem csak dísz.

(#5047) buherka válasza lezso6 (#5039) üzenetére


buherka
addikt

Nem hinném, hogy gond lenne. De ha behalt az olvasófej a vinyóba, akkor abból csere lesz.
Én egy kipusztult 7200-es Samu vinyó helyett kaptam ezt az M7-et gariba. De nem bántam meg, mert a 7200-es mocskosul melegedett. Volt hogy elérte az 55 fokot.
Az viszont igaz, hogy nagyon halk ez a Samu...onnan hallom a különbséget, amikor berakom a 7200-es Seagate-et a DVD író helyére....mindjárt van zajongás :B

Nálam a 250Gb-osnál olyan 77-78Mb/s-nél megáll az olvasás. Szóval nem éri l ezt a 85-öt amit te írtál, de ez lehet, hogy a 2 tányér miatt van...nem tudom.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5048) buherka válasza Tin (#5045) üzenetére


buherka
addikt

szóval, kaphatnék linkeket, leírásokat (lehet angol is) arról, hogy mi ez az APS para?

Saját tapasztalatomat írtam le...és nem a netről ollóztam össze ezt a dolgot.
Jelenleg 126 ilyen gyanús szektor honol azon a bizonyos Seagate vinyomón, ami gyárilag volt a notimban.

Mióta nem használom az APS-t és ultrabay-ben van a vinyó, azóta megálltak ezek a szektorok szaporodása. Naponta 3-4 db. ilyen szektor is keletkezett.

Vagy csak a Seagate copatja a felhasználókat.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5049) laci06 válasza Rez_Grof (#5025) üzenetére


laci06
senior tag

Nah, sikerült, köszönöm...
Az XP már fent is van, ma délelőtt telepitek Win 7-et is...
Abban esetleg még tudnátok segiteni, hogy a különböző drivereket a lenovo oldaláról be tudom majd szerezni? Wifi-hez stb...
Esetleg van valami olyan lenovo-s szoftver, ami leszedi az összes elérhető drivert, és neki is áll telepiteni (windows update jellegű valamire gondolok...)?

(#5050) Napfénysüti válasza buherka (#5035) üzenetére

Nekem június óta van egy WD BEVT5000-es Scorpion Blue vinyó a gépemben(5400rpm, 500Gb) és semmi baja sincs még pedig fent van az APS. :K

Més que un club!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.