Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) _ak_ válasza doboa61 (#5750) üzenetére


_ak_
addikt

Nem lehet, h valamelyik tű sérült meg? Ha belenézel az aljzatba, az épnek tűnik?

Ha sérült is nem tudom, h mit lehet vele kezdeni, még csak nem is hallottam ilyen problémáról.

Let's begin, de gozaimasu!

(#5752) bwoay válasza _ak_ (#5751) üzenetére


bwoay
nagyúr

ém hallottam T42-n, de annak szerviz lett a vége.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5753) n0se


n0se
tag

sziasztok!

továbbra is kérdésem, hogy R400 lcd-je kicsit fakó színügyileg ezt már mások is írták, de ki mivel javított rajta?!

Köszönettel,

n0se

(#5754) rankesz válasza n0se (#5753) üzenetére


rankesz
veterán

Az intel driver kezelőpanelján feljebb veszed a színeket pl.

(#5755) _ak_ válasza bwoay (#5752) üzenetére


_ak_
addikt

Na igen, én is most, h belepislogtam...hát ha még szemmellátható baj is van, kétlem, h házilagosan lehetne kezdeni vele vmi. A gari gondolom nem terjed ki ilyenre, de maga a javítás nem kerülhet sokba, nem? Nem lehet "csak úgy odaforrasztani" egy újat?

Let's begin, de gozaimasu!

(#5756) n0se válasza rankesz (#5754) üzenetére


n0se
tag

ha megkérlek dobsz egy shotot erről az opcióról :))

n0se

(#5757) bwoay válasza _ak_ (#5755) üzenetére


bwoay
nagyúr

az általam említett esetben belefért gariba a dolog, így sem árat nem tudok, sem azt, hogy ez házilag mennyire elvégezhető. de gyanítom, hogy ha szemmel láthatóan elengedett valahol a forrasztás, azt egy műszerész ismerős gond nélkül orvosolja.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5758) metal01


metal01
őstag

Hello!

Előtelepített W7 32 bites OS van a gépemen. Szeretnék átállni 64 bitesre. Ha legyalulom az eredeti OS-t elvesztem a garanciát?

Ha netán szervizbe kerül a gép, nem lesz gáz?

A géphez csak XP-s recovery cd-t adtak. Tudok igényelni valahonnan W7-est?

Van egy system_drv (1,2 GB) partícióm, az mi?

M.

(#5759) metal01 válasza andersen10 (#5721) üzenetére


metal01
őstag

THX!

(#5760) Gondwana válasza Tin (#5747) üzenetére


Gondwana
addikt

a TDP egy jelzés arra, hogy a CPU átlagosan maximum load-on mennyi hőt termel. ahogy írtam, ez egyenesen arányos a fogyasztással, de nem azonos vele (KELL hogy legyen veszteség, akkor is, ha az csak pár %...). gondolom ezt sem vitatod?
...while running commercially available software...
TDP is usually 20% - 30% lower than the CPU maximum power dissipation.
Mindhárom idézet a te hozzászólásaidbol van... (remélem, nem csak nekem tűnik itt ki valami ellentmondás)

...ami valóban nem a fogyasztásról, hanem a hőtermelésről szól.
Energiamegmaradás törvénye, wazzz! Nálunk falun aszongyák, annyi Joule jön ki, amennyi előtte bement. Egy Wifi modul, ha 100nW-on sugároz, akkor a felvett U*I-től 100mW-tal kisebb teljesítmény melegíti a cuccot. A ciripelő C2D-k hangenergiája nem mérhető nagyságrend.
A TDP csak egy marketing kategória, kb nem jelent semmi ennyire konkrétat.

Szerk.: bedőltem - ez csak egy flame, amihez hozzászóltam.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5761) TOZ válasza Gondwana (#5760) üzenetére


TOZ
addikt

Mi itt a nagyvarosban ebbol egy rohadt szot nem ertunk... :))

(#5762) Tin válasza Gondwana (#5760) üzenetére


Tin
veterán

igazából én kérek elnézést: így újra elolvasva a hsz-eket, úgy tűnik 2 külön dologról beszélünk.

a válasz első fele arra vonatkozott, hogy 25W hőleadás valószínű nem 25W felvételt jelent, hanem kicsit többet, mert nem csak hőként adja (pl. elektromágneses sugárzás). szóval itt inkább az elvről volt szó, hogy nem 100% alakul hővé. ha akarjátok, lehet miattam 99,8% is, de biztos hogy nem 100%. de ez végülis csak szőrszálhasogatás, én nem a fizikán akartam vitatkozni, csak nem értettem, miért ragadott ki a srác egyetlen dolgot, és kötött bele, amikor az a hsz nem erről szólt, még akkor sem, ha rosszul fogalmaztam.

amire én gondoltam (de lehet hogy rosszul fogalmaztam), az az, hogy egy 25W TDP-jű processzor nem 25W-ot vesz fel. van eset, amikor azt veszi fel, de ez csak egy "kategória". amit beidéztél, szerintem nem ellentmondás, max rosszul fogalmaztam, de ott az angol definíció, abból egyértelműen lejön.

az Intelnél a TDP egy "kategória", ami megadja, hogy mennyi az adott proci kereskedelmi alkalmazások melletti maximális load esetén leadott hő átlaga. tehát, átlagos használat mellett max load-on 25W hőt ad le. azaz, 25W hő elvezetésére alkalmas hűtést kell rá tervezni. nyilván van ráhagyás (20-30-50%), hiszen a maximális hőleadás ennél nagyobb lehet.

tehát a TDP rohadtul nem azt jelenti - és ezt írom az eleje óta - hogy mennyit vesz fel a proci, hanem hogy milyen hűtés kell rá. és itt ERRE gondolok... T6400 (2 Ghz) - T9900 (3.06Ghz) az összes proci TDP-je 35W! azt pedig egyszerűen nem hiszem el, hogy az összes proci terhelésen (akár a TDP szerint mért terhelésen) 35W-ot fogyaszt. ez csak azt jelenti, hogy az összes procinak elég lesz egy 35W-os hőleadásra tervezett hűtés, ami nyilván a T6400 esetén alig fog menni, a T9900 esetében pedig lényegesen jobban.

remélem most már jól leírtam. peace!

(#5763) mdk01


mdk01
addikt

[L:http://postremus.uw.hu/popcorn.gif][link][/L]

[ Szerkesztve ]

(#5764) Prom válasza mdk01 (#5763) üzenetére


Prom
tag

Na sehol senki mi :DDD

(#5765) Ghandi válasza HarryPotter (#5735) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Hál istennek megoldodott a probléma :)
Leszedtem minden wifi drivert,az USB-s wifi driverjét is.MInt kiderült a no-1802 programocskát egyszerü törölni,csak aksit ki kell venni és az elemet le kell huzni pár másodpercre.Ilyenkor reseteli a CMOS-t és érvénytelenití a no-1802-es bejegyzést,és elkezdek mindent elöröl!Na de ezután jött a megelepetés mert ezután nem akarta elfogadni a no-1802 hacket igy az uj kártyával el sem indult a gép. Állitolag(!) a BIOS csak egyszer fogadja el ezt a no-1802-es hacket,csak akkor lehet ujra aktiválni ha uj BIOSt kap.Szóval ovatosan ezzel a no-1802-vel!!!
Visszavittem az eladonak,ö többet értett hozá mint az én kevéske tudásom.Pontosan nem tudom mit csinált vele,állitólag linux alatt át lehet irni a mikrokodját hogy ugy nézzen ki mint ha gyári IBM termék lenne,vagy valami ilyesmi.Azóta minden rendben,felismerte a gép,telepitettem és most már ezzel a wifi kártyával irok :)

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#5766) Ghandi válasza metal01 (#5758) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Van egy system_drv (1,2 GB) partícióm, az mi?

Nekem egy öregecske T42-öm van azon IBM_SERVICE nevü kb4,5giga nagyságú FAT partició van.Ezen a partición van nekem a windows telepitöje és a driverek amivel a recovery ujra tudja rakni a rendszert.
Nem lehet hogy neked ezen a system_drv partición a gép driverei vannak?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#5767) metal01 válasza Ghandi (#5766) üzenetére


metal01
őstag

Hello!

Valószínű. A #5419-es hozzászólásomban linkeltem képeket a partíciók tartalmáról.

Viszont ez esetben ugye a recovery partícióm is ugrik. Úgy tudom garanciaidőn belül lehet igényelni a Lenovo-tól DVD-n is recoveryt. Ez igaz? Ha igen, honnan pontosan?

A recovery partíció törlésével a gar. ugye nem veszik el?

M.

(#5768) n0se válasza metal01 (#5767) üzenetére


n0se
tag

hello!

tudtommal a recovery particiohoz semmi koze a garnak :)

udv.

n0se

(#5769) Shadowfax válasza metal01 (#5767) üzenetére


Shadowfax
addikt

info@delta.hu -ra (Delta Services Kft) írsz levelet a gép pontos típusszámával (type) és seriallal.

A recovery partíció törlésével a gar. ugye nem veszik el?
Nem.

Egyébként Te is ki tudod írni a Recovery DVD-ket. Start - Minden program - ThinkVantage menüben "Create Recovery Media" - ezen belül "Create Product Recovery Discs now". 1 db CD-re és 1 (esetleg 2) db DVD-re lesz szükséged.

(#5770) metal01


metal01
őstag

Köszönöm!

(#5771) n0se


n0se
tag

En tovabbra is varom a javaslatokat, hogy a szinmelyseget milyen util-al tudom erosebbre venni egy R400-on...kicsit fako es az Intel driver-ben csak gamma emelesre talaltam lehetoseget, ami nem megoldas a problemara :)

thx

n0se

(#5772) Khaal válasza HarryPotter (#5715) üzenetére


Khaal
őstag

Van pár program (pl. battery maximiser vagy thinkpad configuration) amivel meg lehet nézni hány MAh-t tud az eredeti 4400-ból az akksid jelenleg, az szerintem jó viszonyítási alap, de javítsatok ki ha hülyeséget mondtam.

(#5773) Claudius


Claudius
tag

Segítségeteket szeretném kérni a következő kérdésben:
Van két gépem egy T61 és egy T 500 és mindkettőnél a következő problémám van, elindítom a gépet bejelentkezem és bejelentkezés után nem tudok semmit tenni csak ki-be kapcsoló gombbal leállítani és újra indítani van, hogy háromszor is újra kell indítanom mire a gépet használni tudom. A gépeken Nod32 3-as verzió futott, de meghosszabbítottam az előfizetést és a 3-as verziót 4-esre cseréltem és a fenti probléma azóta jelentkezett mindkét gépnél. Mi lehet a megoldás vagy, hogy tudom ezt a hibát elhárítani, mindkét gépen Vista Business van.
Várom a válszotokat, köszönettel.

(#5774) Az-X


Az-X
őstag

Ismét megpróbálkoznék a korábban feltett kérdéseimmel:

Az X41-em oldalán az USB alatt van egy csatlakozó. Ha jól értem akkor külső optikai meghajtónak lehet innen tápot levenni. Lehet ehhez valami kábelt kapni, vagy hogyan működik ez?

Szintén X41, ujjlenyomat olvasó... windows felismeri, kiírja, hogy megfelelően működik. Fel van telepítve a programja is, de nem scannel hiába húzogatom az ujjam. Szétszedtem darabokra a gépet, kábeleket leellenőriztem, de nem volt lecsúszva semmi. Ötlet valakinek?

:)

(#5775) hcpeter


hcpeter
tag

T400 tulajok! (Vagy akinek ilyen selymes anyag a laptop teteje)
Mivel lehet ezt takarítani? Sajnos kicsit meglátszanak az ujjlenyomatok, szeretném leszedni róla.

#include <sör>

(#5776) evone válasza hcpeter (#5775) üzenetére


evone
őstag

Kezikonyvet lapozd fel. Mosogatoszivacs + mosogatoszer. En azt hiszem PURt hasznaltam erre. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5777) Prom válasza evone (#5776) üzenetére


Prom
tag

:K igen és még a karcokat is eltünteti de azt tspsztsltsm hogy mindegy milyen a mosogatószer csak kellöen nedves legyen a felület :DDD

(#5778) evone válasza Prom (#5777) üzenetére


evone
őstag

A karcokat azert nem minden esetben. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5779) mdk01 válasza hcpeter (#5775) üzenetére


mdk01
addikt

Sokkal okosabb leszel ha a keresőbe beírod a következő szavakat.

-ujjlenyomat
-tisztít
-mosogatószer
-lakkbenzin :B
-stb.

[ Szerkesztve ]

(#5780) rankesz válasza Prom (#5777) üzenetére


rankesz
veterán

... copyright by rankesz? :D

(#5781) Csedit


Csedit
aktív tag

Sziasztok!

Volt már itt róla szó emlékszem, de most nem találom.
Ismerősömnek beledőlt a kóla a thinkpadjába.
A gép simán megúszta, pedig alul is folyt ki nem is kevés belőle :)
Volt itt egy videó, hogy valamibe beáztatták a billt.
Vajon mibe?

(#5782) Csedit válasza Csedit (#5781) üzenetére


Csedit
aktív tag

Fiúk!
Én bizony beletettem a billentyűt mosogatószeres vízbe.
Most ott ázik.
Kíváncsi vagyok mi lesz :))

(#5783) mdk01 válasza Csedit (#5781) üzenetére


mdk01
addikt

Evone linkelte 3 hete kb. és sztem sima mosogatószer volt.

(#5784) brd válasza Csedit (#5782) üzenetére


brd
nagyúr

A víz csak azért baj, mert ha megfelelő mennyiségben van benne jelen ásványi anyag (a csapvíz, és a természetben fellelhető víz is ilyen), akkor akár jól is vezetheti az áramot. De ez az ásványi anyag származhat az elektronikai eszközről is akár (szennyeződések). Tehát, ha a mosószer nem old semmit a billentyűzeten, és jól kiszárítod utána, mielőtt üzembe helyezed, nem lehet baj.

The only real valuable thing is intuition.

(#5785) Prom válasza rankesz (#5780) üzenetére


Prom
tag

:DDD végülis igen, T41p elégé kopott volt és elég széép lett már néhány gépen probáltam kisérleteztem mennyire kell mosogatni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5786) #27070592


#27070592
törölt tag

Sziasztok!

SL500at használok, XPvel, pár perce frissítettem a rendszert. Újraindulás után nem hajlandó csatlakozni a wifi routeremhez csak a win progin keresztül manuálisan, a lenovo access connections semmit nem csinál. Volt már valakinek ilyen gondja? Help!

(#5787) rankesz válasza #27070592 (#5786) üzenetére


rankesz
veterán

Próbáld meg újratenni az acces connectionst, esetleg abból is nézd meg hátha van újabb.

(#5788) tbo válasza #27070592 (#5786) üzenetére


tbo
csendes tag

Nekem csak hasonló volt (A wifi egy idő után mindig elvesztette a jelet). Ami segitett, egy teljes update (de ez neked már megvolt) majd leszedtem az access connectiont és felraktam a legújabb verziót belőlle, azóta nincs ilyen problémám

''Amikor olyan messzire mentél, hogy képtelen lennél még 1 lépést megtenni, csak fele olyan messzire jutottál mint amire képes vagy''

(#5789) #27070592 válasza tbo (#5788) üzenetére


#27070592
törölt tag

Csináltam egy rendszervisszaállítást, tegnap 0 órakor készült ellenőrzési pont, azóta minden ok, a frissítések is működnek. THX nektek. :R

már megint elfelejtettem egy fontos win aranyszabályt : ha hobbiláma vagy, ne piszkáld jól működő XP-det. :o

(#5790) rankesz


rankesz
veterán

Az a nem gyenge, hazaérek kutyasétáltatásból, üres a lakás. Letottyanok a PC elé. körbejárom a kedvenc oldalaim, és mikor írnám be az URL-t a sötétben kapirgászok a ThinkLight hotkey után... a PC-n... :N :))

(#5791) Tim82 válasza rankesz (#5790) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én a Powerbook-on szoktam jobbklikk után tapogatni (ami OS X-ben csak CTRl+egérrel oldható meg). :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5792) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

csinált már vki a free Win7 program keretében rendelt win7 upgrade-ot? Azt olvasom az oldalukon ugyanis, h clean installt kell csinálni, de akkor honnan tudja a Win7, h megfelelő verziót rendelt-e hozzá az ember? (direkt írja rendeléskor, h csak azonos nyelvi verzióra lehet upgradeolni, de a win7 verzióra nem figyelmeztet külön) Ismerősöm ugyanis rendelt egy win7 Home Premiumot, pedig Home Basic Pista van a gépén és én is filózok rajta, h tesóméra meg merjem-e rendelni. (még nem telepítette fel, nem ért hozzá, vmi ismerőse csinálja majd)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5793) sghc_toma válasza Tim82 (#5791) üzenetére


sghc_toma
senior tag

"ami OS X-ben csak CTRl+egérrel oldható meg"
vagy ketujjas tap a touchpad-en.. a 8510w-n mukodott OSX es Linux alatt is, sajnos a T400s csak egy ujjat lat Linux-on..

in asm we trust

(#5794) Tim82 válasza sghc_toma (#5793) üzenetére


Tim82
nagyúr

Multitouch-os taccspadnál biztosan, de ez egy Powerbook: nincs multitouch. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5795) BobMaster válasza metal01 (#5758) üzenetére


BobMaster
senior tag

mellé, bocsi :)

[ Szerkesztve ]

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5796) sghc_toma válasza Tim82 (#5794) üzenetére


sghc_toma
senior tag

hmm, ez elkerulte a figyelmem :B

in asm we trust

(#5797) Tin


Tin
veterán

nálatok hogy megy az elem-elhasználódás?

múltkor priviztem katzen fórumtárssal, hogy a T500 9 cellás aksija (sanyo) 13 töltés után 97%-os. most az enyém (panasonic) 20 töltés után már szintén csak 97%-os állapotú.

úgy van beállítva a power managerem, hogy automatikusan határozza meg a küszöbértéket, meddig tölti. mindig lemerítem a gépet ameddig nem szól (7%), és csak akkor dugom töltőre, de akkor mindig egyben teljesen feltöltöm.

a kérdéseim:
1) hogy kell használni az aksit hogy a lehető leghosszabb élettartamú legyen?
2) érdemes megpróbálni a "battery gauge reset" funkciót, hátha "jobb" lesz az állapota tőle?
3) havonta 1x tényleg érdemes totál lemeríteni a Li-Ion aksikat?

kösz előre is:)

(#5798) katzen válasza Tin (#5797) üzenetére


katzen
csendes tag

Látom Téged is utolért az akku probléma. Ezek szerint ezek a 9 cellások nem valami strapabíróak. 6 cellásokra eddig nem hallottam nagyon panaszt. Viszont érdekes, hogy Neked ilyen hirtelen ugrott meg az elhasználódása.

Az biztos amíg még csak ekkora az elhasználódása, én nem próbálkozok a battery gauge resettel, mert ahogy olvastam külföldi fórumokon, mindenkinek rosszabb lett tőle.

Viszont lehet, hogy egy idő után beáll egy szintre, így volt a régi Asus-omnál is, az megállt 5%-os elhasználódásnál és két évig úgy volt.

(#5799) rankesz válasza katzen (#5798) üzenetére


rankesz
veterán

A Sanyo akksik mindig sokkal gyengébbek mint a panasonic, volt is pár hónapja már erről szó ha jól emlékszem.
A 9 cellás akksik nagy része meg sajnos Sanyo, én még Panát nem is láttam, de ettől függetlenül biztos van.

(#5800) brd válasza Tin (#5797) üzenetére


brd
nagyúr

1: Ha nem kimondottan fontos, hogy teljesen fel legyen töltve, akkor 40% környékén kell tartani a töltöttségét. Ha teljesen feltöltve van sokáig anélkül, hogy lemerítenéd, az nem tesz jót neki.
2: Az csak annyit csinál, hogy a notebook jobban fogja tudni, hogy milyen az állapota, mennyit bír, mikor merül le és hasonlók. Az akku állapota nem változik tőle.
3: Hülyeség. Aki ezt megfigyelte, ott rontotta el, hogy azt figyelte meg, hogy a teljes feltöltöttség nem tesz jót neki, de ezt nem úgy kell javítani, hogy teljesen lemeríted, hanem úgy, hogy inkább 40% környékén tartod, lásd 1-es pont. A másik lehetőség pedig a 2-es pontban bújik el. A megfigyelt notebook valószínűleg ettől jobban tudta kalibrálni az akku állapotát, ezért gondolta úgy a megfigyelő, hogy ez jó az akkunak.

+1: Ha nincs ideged ilyesmikre figyelni, akkor használd úgy, ahogy akarod. :D

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.