Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) orbano


orbano
félisten

tök jó, kijött a gma4500-ra az uj w7 driver, 1 órát dobott az akksiidőn. zsír :)

van itt amúgy vkinek x200t-je? x@rakodik a touch és a finger driver. fprint enroll aszongya nem tud kommunikálni a szenzorral (authentec aes2810). és má' nagyonelegemvan a jelszóírogatásból :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#6202) rankesz válasza orbano (#6201) üzenetére


rankesz
veterán

NA akkor ma én is felteszem azt 4500MHD drivert, köwsz az infót!

X200t-je ha jól tudom Prom-nak van, kérdezz tőle, mondjuk ilyen fingerprint bug már nálam is volt, asszem valami update kavart be, szerintem, tedd újra a drivert és a security izét.

(#6203) mdk01 válasza Rez_Grof (#6200) üzenetére


mdk01
addikt

Ja így már más, értem
Annyira biztosan állítottad azt hittem nálad tökéletesen megy.
AC-ből nekem is megy 10-ből 8x de rendszerikonnal egyáltalán nem.

Üdv.

(#6204) orbano válasza Rez_Grof (#6200) üzenetére


orbano
félisten

access connections nekem folyton meghulyul, a legstabilabban a win7 sajat halozatkezelojevel mukodik jelenleg (pannont hasznalok). egy aprocska baja van, hogy hibernalas utan kb egy percet varni kell mire bekapcsol a modem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6205) N4nI válasza i400 (#6195) üzenetére


N4nI
tag

szia

már megtettem, szinkronba vannak, full full takarekon.

akksirol ha bekapcsolom, most 30fok volt az indulo idle, 15p msn, kis net 42fok. szep lassan melegedik, de 45 körül van ha csak ezt csinalom.

1 cpu 38°C
2 aps 36°C
3 crd 41°C
4 gpu 31°C
5 no5 25°C
7 bat 13°C

most ezek voltak, 5 percel ezelott. a cpu es crd fokokat jelzi ki, fej fej mellett vannak mindig, majdhogynem szinkronban, pár fok kulonbseg neha...ac-rol mind2 ugyan az majdnem.

ac-rol ha 30 fok az indulas, nagyon hamar felveszi a 45 fokot...alap idle, jo wifin msn fut...ha nyitom a rokat a szam mar megy is felfelé, eléri a beallitott hofokot, es indul a venti ( tpfan )...ha kikapcsolom, az xp-é már rég járatja egyébként, az 50nél kapcsol ha jol figyeltem.

(#6206) g.gergo válasza orbano (#6201) üzenetére


g.gergo
senior tag

Intel oldalon én még mindig 2009-es drivert látok, és a WU sem talált semmit, te honnan töltötted? Link? :U

(#6207) Khaal válasza rankesz (#6199) üzenetére


Khaal
őstag

Tpfan saját fájlból olvassa ki a szenzorok nevét, ha nem t43-asod van akkor egyáltalán nem biztos hogy az aps az az aps-t takarja. Nálam is az szokott leghamarabb felmelegedni és tartja is a 40-42 fokot (T40-ben meg ugyebár nincs aps, én arra tippelek, hogy itt a chipset lehet az).

(#6208) orbano válasza g.gergo (#6206) üzenetére


orbano
félisten

WU hozta le nekem, 8.15.10.2021, mondjuk a dátuma enne is 12.14 az eszkozkezelo szerint. de fura hogy ma jott le, mert gyakran nezem a windozupdatet.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6209) mdk01 válasza orbano (#6201) üzenetére


mdk01
addikt

A fingerprint nekem is xarakodik T500 win7 64 bit alatt. Egyedül a középső ujjamra működött de ott is nehezen. Nem egészen értem.:F
Még várni kell ezekkel a driverekkel mire tökéletesek lesznek. Minden OS így kezdődik.

Tegnap nekem is talált vmi új vid. drivert de nem figyeltem a verzióját, mindjárt megnézem.

MOD: nem mégse 8.15.10.1855

[ Szerkesztve ]

(#6210) adorjant


adorjant
senior tag

[link]de rossz helyen élünk :O

(#6211) mdk01 válasza adorjant (#6210) üzenetére


mdk01
addikt

free shiping 150k
Annyira nem rossz de értem mire gondoltál.

(#6212) nadasdidonat


nadasdidonat
csendes tag

azt a kis lámpát a képernyő fölött hagyan lehet bekapcsolni az r51 es hez ???

(#6213) mdk01 válasza nadasdidonat (#6212) üzenetére


mdk01
addikt

FN + pgUP ?

(#6214) bwoay válasza rankesz (#6199) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, merthogy te felrakod az APS utilityt az SSD-hez? ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6215) Tin válasza mdk01 (#6209) üzenetére


Tin
veterán

szűz win7 x64-et tettem fel (nem lenovosat). felraktam a system update-et, és befrissítettem mindent azzal. WWAN-t párszor kipróbáltam, ment. x86 és x64 alatt is. de csak pár percig próbáltam, mert a gépet wifiről használom. szóval lehet h amúgy szar lenne.

fingerprintje sztem zsír. ez a harmadik ilyen gépem, 4 éve használok ujjlenyomatot. a lenovo n100-on közepes volt, a dell e6500-é szar (3-ból 1x elcseszte, lefagyott, standby után nem érzékelte). t500-é tök jó, 3 hónap alatt 1-2x rontott, és standby után is mindig jól felébred. win7 x64.
trükk, hogy enrollnál 1 függőlegesen, 1 picit balra dőlve, 1 picit jobbra dőlve legyen lehúzva az ujj. és lassan! és amikor belépésnél lehúzod, akkor is lassan csináld (kb 2 mp).

(#6216) rankesz válasza bwoay (#6214) üzenetére


rankesz
veterán

Mért tökjó a "vidd el a golyót a lyukig"-ot játszani vele [link]... :))
Amúgy a TVSU tette fel. :B

[ Szerkesztve ]

(#6217) bwoay válasza rankesz (#6216) üzenetére


bwoay
nagyúr

A TVSU is rákérdez, hogy kéred-e :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6218) garu


garu
csendes tag

helló mindenkinek,

elég alap kérdésem lenne, de még csak most ismerkedek a t400-al... vistával vettem és most feltettem win7-t. a kérdésem az lenne, hogy mindaz ami a gépen volt amikor vettem, különböző telepítések és a thinkvintage cucc, azt hogy tudom legegyszerűbben visszavarázsolni a gépre? nincs valami olyan hogy netről leszed automatikusan mindent, amire szüksége van?

vagy egyáltalán mi a teendő miután új op rendszert tesz fel az ember?

köszi

(#6219) rankesz válasza garu (#6218) üzenetére


rankesz
veterán

Épp erről volt szó az előbb, (ez nem oltás, csak fura :) )
TVSU - Thinkvantage System Update

(#6220) orbano válasza adorjant (#6210) üzenetére


orbano
félisten

lesz egy majdnem ilyenem eladó pár napon belül, ha visszajön szervizből :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#6221) Napfénysüti válasza mdk01 (#6209) üzenetére

Nekem már régóta fent van és nem szarakodik az ujjlenyomat olvasó driver. Authentic-es mondjuk, lehet a tied UPEK-es? Ja és W7 64 bit szintén. :K

Més que un club!

(#6222) ragereza


ragereza
csendes tag

hali,

Egy akkumulátornál normális dolog hogy 106 töltés ciklus után 38%-os az elhasználódása?

Másik dolog: Mivel elég sokat cipelem a notim (T61) a fedlapról a gumis bevonat mind a 4sarkánál egy ideje elkezdett kopni, szóval ezzel tudnék valamit kezdeni?

(#6223) taltos válasza Napfénysüti (#6221) üzenetére


taltos
senior tag

Nekem is authentic-es, nekem is win 7 64 bit, és nekem is pontos. :K

(#6224) N4nI


N4nI
tag

üdv

x41-nél, ha nem mukodik az alaplapon lévö "hdd foglalat", akkor az lapcsere vagy javitható esetleg?

(#6225) Gondwana válasza N4nI (#6224) üzenetére


Gondwana
addikt

Biztos, hogy a foglalat, és nem a HDD?
Csak tippelek: ha 2.5" HDD csatlakoztatsz rá kilógatva, nem fog elindulni, mert az X40/X41 csak 3.3V-os tápot ad a HDD-nek, nem 5V-ot.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6226) N4nI válasza Gondwana (#6225) üzenetére


N4nI
tag

szia

1.8as hdd, 1.8asokkal is lett probálva, nem látja öket a gép, hdd-k jok.

(#6227) N4nI


N4nI
tag

Lenne még egy kérdésem az urakhoz:

Most linux mellé raktam xp-t, hogy tudom elövarazsolni a linuxot? xp bootol elsödlegesnek mindig, boot menuben nem szerepel linux...ha forditva csinalom, a linux mindig csinal valaszto lehetoseget...

illetve lenne még1 :B :

adott a tpfan linux, a linkelt oldalrol,mit, hogyan, hova töltsek le és hogyan kell telepiteni?

(#6228) orbano válasza N4nI (#6227) üzenetére


orbano
félisten

hat csinald forditva :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6229) adorjant válasza orbano (#6220) üzenetére


adorjant
senior tag

szervizbőőőlll? akkor annak nagyon olcsónak kell lennie :B :P

(#6230) N4nI válasza orbano (#6228) üzenetére


N4nI
tag

:)

nem szeretnem...vagy muszály? :U

(#6231) csillagos


csillagos
csendes tag

Üdv!
Lenovo g550 az áldozat.
MSN-en a webcamera, ha videóhívást kezdeményezek, tökéletes.
Viszont ha csak videó képet akarok küldeni, hibát jelez és dob msn-ről.
Miért van ez??
Köszi a válaszokat.
R.

(#6232) rankesz válasza N4nI (#6227) üzenetére


rankesz
veterán

live cd-ről állítsd vissza a GRUB-ot, pontos menetet nem tudom, de a kulcsszavak alapján a google tuti kidobja a howto-t.

MOD: valami ilyesmi

[ Szerkesztve ]

(#6233) i400 válasza N4nI (#6230) üzenetére


i400
senior tag

ubuntu.hu dokumentációjában és fórumai között van leírás hogyan kell helyreállítani

(#6234) N4nI


N4nI
tag

rankesz , i400 köszi szépen, megpróbálom..

(#6235) mdk01 válasza Tin (#6215) üzenetére


mdk01
addikt

Miután xarakodott én is újra húztam a win7 64bit-et és az enyém sem lenovo-s. Aztán a szűz win-re először csak a AC-t raktam fel, de nem volt tökéletes. Ment AC alól de néha rontott. Rendszer ikonnal egyáltalán nem ment soha legyen az 64 vagy 32bit.
Fingerprint sztem is eddig a T500-é a legjobb. Jó volt a T61-é is, de ez 10-ből 9-szer jól olvassa. Most Win7 alatt hülyült meg ez is. Majd mindjárt újra rakom hátha.

Rendszerikonnal megy a neked a HSDPA-val való csatlakozás?

Napfénysüti: Nem tudom miről beszélsz.:DDD
Azt tudom hogy az FP, Vista alatt tök jó volt meg a HSDPA modem is.
Nem hardver problémáim vannak.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#6236) JAckass6 válasza taltos (#6192) üzenetére


JAckass6
tag

körülnéztem de nem találtam. aztán inkább megtanulom ezen a dolgokat..azért köszi

(#6237) hcpeter


hcpeter
tag

Ejj, február 24-én feltettem egy intel videókártya frissítést, win updateből. Azóta ha rádugom a külső monitoromra, csak egy elmosódott 8bites képet látok, semmi nem mozog rajta.
A frissítést nem tudom leszedni, 100 szor próbáltam....

Mi a fenét tudok már csinálni, szétvet az ideg...

#include <sör>

(#6238) Innox


Innox
tag

Sziasztok!

Az lenne, a kérdésem, hogy egy Quadro NVS140-et lehet-e valamilyen módon hőtermelés szempontjából mérsékelni?


Elég forró fejű szegényem. Ezért állandóan megy a venti a gépben.

Üdv:
Iván

(#6239) Tim82 válasza csillagos (#6231) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6240) _ak_


_ak_
addikt

Nem úgy volt, h a Lenovo nem száll be az eBook reader piacba egy ideig?

Lenovo Tianji iBook EB-605

Let's begin, de gozaimasu!

(#6241) evone válasza _ak_ (#6240) üzenetére


evone
őstag

Hol olvastal ilyet?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6242) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A T61-emhez keresek express card vagy usb-s serial portot, ami működik Win7 64bit alatt. Valaki használ ilyesmit ami tuti működik?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6243) _ak_ válasza evone (#6241) üzenetére


_ak_
addikt

Valahol itt a PH-n.

Let's begin, de gozaimasu!

(#6244) evone válasza _ak_ (#6243) üzenetére


evone
őstag

Szerintem tabletrol volt szo, nem ebookrol. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6245) Napfénysüti válasza mdk01 (#6235) üzenetére

Két fajta ujjlenyomat olvasóval szerelték ezt a szériát: UPEK és Authentic(legalábbis ha jól tudom). Nézd meg hogy neked milyen van és az ahhoz való drivert szedd le hátha úgy jó lesz. :K

Més que un club!

(#6246) evone


evone
őstag

Hmmm, T61emen elrepedt egy picit a palmrest. Nemtudom ilyet kicserelnek-e a szervizben, vagy vennem kell-e ujat.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6247) adorjant válasza Innox (#6238) üzenetére


adorjant
senior tag

üresjárataban egy tényleg elég sok...nekem játék után szokott ennyi lenni...
esetleg kicsit fújd át bordát hátha segít...
(tegnap hoztak egy notit,ami már win telepítéskor újraindul,hogy nézzem meg.szétszedtem,és a venti-borda között kb fél centi vastag nem is "porcica",hanem egyenesen textil állagú cucc volt... :DDD )

(#6248) hcpeter


hcpeter
tag

Teljesen megőrült a win7-em alatt a driver kavalkád. (Lenovos, win updates driverek összevisszasága)
Tud valaki valamilyen programot, amivel hatásosan lehet eltávolítani drivereket?

szerk: Jah, programok telepítése és eltávolítása menüpont nem játszik, ugyanis nem tudom ott eltávolítani. Van pár sérült driver is, javítani se lehet Őket...

[ Szerkesztve ]

#include <sör>

(#6249) evone válasza evone (#6246) üzenetére


evone
őstag

itt

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6250) orbano válasza evone (#6249) üzenetére


orbano
félisten

hétfőn elvileg megyek be szervizbe a T400-ért, meg viszem átvizsgálásra az X200-at, ha gondolod megkérdezhetem. csak fel kéne írni a homlokomra nehogy elfelejtsem :)

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.