Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) Khaal válasza Tim82 (#5248) üzenetére


Khaal
őstag

Nálam t40-en (1.5ghz) a 720p-s quicktime-os filmtrailerek elég rendesen szaggatnak, más formátumot mondjuk nem próbáltam, de nem hiszem hogy h264-el jobb lenne a helyzet.

(#5252) bwoay válasza taltos (#5240) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem igazán értem, hogy illik a képbe most már a T400s is, ami egy kikönnyített, a T400-nál (állításom szerint) kevésbé strapabíró, hw-esen pedig határozottan gyengébb konstrukció, ami meg aztán végképp nem létezik diszkrét VGA-s kiszerelésben. Akkumulátor terén meg talán az egyik legrugalmatlanabb, hiszen csak 6 cellás létezik hozzá, miután ebben a típusban nem hátul, hanem elől foglal helyet, ott meg nehéz kilógatni (bár a Dell megoldotta a D630-nál :) )

szerk: megnézném azt a T400-at, ami 20 mp alatt bootol be :) (első link)

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5253) stevve válasza Tim82 (#5250) üzenetére


stevve
nagyúr

:Y Akkor nem szóltam :R

(#5254) j00ey válasza Prom (#5247) üzenetére


j00ey
csendes tag

Anno mikor nézegettem a gépeket akkor is egy T500 vs W500 között vaciláltam, de aztmondták jobban járok az ati 3650-nel.
Nem jutnék sokkal előrrébb a firegl-el

(#5255) Prom válasza j00ey (#5254) üzenetére


Prom
tag

Kivétel ha esetleg jó áron kapsz W500ast -- esetleg ilyen érdekelne szólj :B

[ Szerkesztve ]

(#5257) bwoay válasza #00784640 (#5256) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez inkább praktikus: a kilógó rész "jó" csuklótámasz, és még melegít is ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5258) Tim82 válasza Khaal (#5251) üzenetére


Tim82
nagyúr

T41p-n nem okoz gondot a H264-kódolású (720p-s) mkv-lejátszás. Quicktime-os cuccokkal nem próbáltam. (1.7 GHz Dothan, 128 MB VRAM-os ATI FireGL T2, de azt hiszem, ennek nincsen különösebb jelentősége, mert a videokártya régebbi annál, hogy HD-támogatása legyen.)

Mondjuk nem t'om, nálad mennyi RAM van, én alátoltam a maximális 2 GB-ot.

Ja igen, azért processzort rendesen terheli, általában 70-90% között (VLC).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5259) FSK


FSK
csendes tag

Van egy Thinkpad R400-as gépem 6 cellás aksival, gyárilag 65W-os táppal:

1. Ha teszek bele egy 9 cellás aksit akkor ez a 65W elég lesz a töltéshez vagy jobb ha lecserelem egy 90W-osra?
[link]itt azt olvastam hogy a 90W-os előbb tönkreteszi az aksit, mivel gyorsabban tölt.
[link]
itt pedig azt irják, hogy csak a dupla videókátyás gépekhez kell 90W a nagyobb teljesítmény miatt. (ez így logikus is!)

2. Ha veszek hozzá egy Advanced mini dock-ot táp nélkül, akkor elegendő a 65W, vagy szükséges a 90W?
[link] itt azt írja hogy "AC-Adapter (same as with the TP)" szóval ugyan az amit a laptohoz adtak (vagy csak dimenzióban?), de bárhol máshol azt írja hogy a dokkolóhoz szükséges a 90W.

(#5260) Rez_Grof válasza FSK (#5259) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Az advanced mini dokkolót 90W-os táppal adják . A 65W is feltölti a 9cellás akksit, de pl: T500,9cella akksi, 90W táp 3,5 óra míg nulláról/5%/ feltölti, szóval nem egy kapkodó idegbeteg szerintem.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5261) FSK válasza Rez_Grof (#5260) üzenetére


FSK
csendes tag

A dokkolót használtan venném táp nélkül, azért kérdeztem hogy a 65W elegendő vagy szükséges a 90W.

(#5262) Napfénysüti válasza FSK (#5261) üzenetére

Szerintem elég mert nem az akksi függvénye hogy mekkora tápot adnak a géphez hanem ahogy írtad a videokártya. Szóval ez is feltölti majd csak lassabban. Ha dedikált kártya is lenne a gépedben akkor már lehet kevés lenne a 65W.

Més que un club!

(#5263) evone


evone
őstag

T410 review youtube

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5264) Napfénysüti

Használja valaki a Lenovo ThinkVantage Toolboxot? Az előbb frissítgettem a gépet és feltettem. Egész jó kis program.

Més que un club!

(#5265) evone


evone
őstag

Mitol lehet az hogy az a Led nem vilagit? Neha vilagit, neha nem. Ez baj? azt hiszem miota eljottem a szervizbol azota csinalja. A gep mukodik, dehat sose lehet tudni . :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5266) Prom válasza Napfénysüti (#5264) üzenetére


Prom
tag

Persze :K Szerintem kötelezö eleme egy lenovo gépnek :B

szv. engem pl: bosszant mikor valaki egyböl letörli az OSt a gépröl feltesz valami saját windowst Recovery particonak annyi aztán tinkwantage ,system update nem frissit stb. stb nem rakja fel és csodálkozik hogy miért nem müxik sokminden a gépen :(((

(#5267) rankesz válasza Napfénysüti (#5264) üzenetére


rankesz
veterán

Az elején még nézegettem, de mivel külön is minden elérhető így mostanában háttérbe szorult.

(#5268) Napfénysüti válasza evone (#5265) üzenetére

Kontakthiba esetleg? Lehet amikor szerelték akkor lett olyan.

Més que un club!

(#5269) evone válasza Prom (#5266) üzenetére


evone
őstag

Nekem sajat os van, mert ami a recovery particiorol indul az egy teleszemetelt valami, borzaszto lassan indul es televan mindennel ami nekem nem is hianyzik. Viszont tokeletesen mukodik minden szoftveresen. Nincs ezzel gond.

Van recovery lemezem viszont, ha eladaskor valakinek kellene akkor visszarakom neki a Vistat.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5270) Prom válasza evone (#5265) üzenetére


Prom
tag

:)) normál esetben kikapcsol Stand-by módba és olyankor nem világit a ledecske
vagy akkor se világit ha épp használatban van mert akkor elöfordulhat más gond is

(#5271) Prom válasza evone (#5269) üzenetére


Prom
tag

Igen, 1értelmü hisz van aki tisztában van dolgokkal :K de én végülis azokra gondoltam akik nem, sokat értenek hozzá aztán csak csinálják azt utána meg lessen hogy most mi van.. :F dehát igy tanul az ember :DDD

(#5272) evone válasza Prom (#5270) üzenetére


evone
őstag

Az a fura hogy eddig mindig vilagitott, nade sebaj, majd ha megyek a billzet miatt megint a szervizbe, akkor rakerdezek. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5273) Prom válasza evone (#5272) üzenetére


Prom
tag

tudomásom szerint használat közben tutira világitania kell.. :U

(#5274) Napfénysüti válasza evone (#5272) üzenetére

Nekem most hálózatról megy a gépem és világít.

Más: T400-ra ki tett már fel Switchable Graphics drivert WIN7 64 bit alá? Kéne kis segítség mert itt nem igazán akar működni. Miket kell pontosan feltenni és milyen sorrendben illetve utána a BIOS-ban hogy állítsam be a displaynél a dolgokat?

Més que un club!

(#5275) evone válasza Prom (#5273) üzenetére


evone
őstag

Na, ez a gond. :D

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5276) Mészike válasza Napfénysüti (#5274) üzenetére


Mészike
aktív tag

Nekem is világít.
A driverrel kapcsolatban nincs tapasztalat, mert én gépembe csak egy vga kártya van.
Viszont azt nem értem, hogy a System Update miért akar feltenni nekem kártyaolvasó drivert. Ugyanis olyan sincs a gépben :)

(#5277) Prom válasza Napfénysüti (#5274) üzenetére


Prom
tag

BIOS ban elvileg igy kell lennie:
Graphics Device - Switchable gra...
OS detection for Switch.... - Enabled
normál default szerint müködni kéne. csak Vista tapasztalatom van VGA átváltásnál.

(#5278) Napfénysüti válasza Prom (#5277) üzenetére

Utoljára így volt beállítva és leszedtem az ATi VGA-hoz a switchable drivert de valamiért mégse működik. :(

Més que un club!

(#5279) Anklar


Anklar
csendes tag

Láttam most használtan egy egész jól kinéző R400ast csak az a baj vele hogy van rajta egy halott pixel, garis még de egy pixel miatt nem cserél a lenovo, a kijelzője nem ledes, mennyiért lehetne ezt a kijelzőt cserélni, esetleg lehet ledesre?

Lenovo Thinkpad R400

(#5280) Retr0


Retr0
tag

Ma megjött az ultrabay hdd keretem.
Cirka 3900ft volt postával együtt.
Megy szuperül.

Megérte.

Már csak az a kérdés, hogy WD Scorpio Black, vagy Samu spinpoiont legyen mellé

(#5281) guppy válasza Retr0 (#5280) üzenetére


guppy
őstag

Szetm WD , mert nekem most 500 as szamu van és zavar mert hangosabb mint a venti :D

(#5282) evone


evone
őstag

[link] pfff

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5283) dabadab válasza evone (#5282) üzenetére


dabadab
titán

Kicsit lemaradtam Thinkpad ügyben. Az L az, ami régen az R volt?

DRM is theft

(#5284) Napfénysüti válasza dabadab (#5283) üzenetére

Ez nekem is új. De remélem nem variálnak velük csak átnevezés lesz.

Més que un club!

(#5285) evone válasza dabadab (#5283) üzenetére


evone
őstag

Ebbe bele se gondoltam, de logikus, ugyhogy szerintem igen. Gondolom az SL-el akarjak igy osszehozni.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5286) Khaal válasza Tim82 (#5258) üzenetére


Khaal
őstag

Úgy néz ki a lejátszóm volt a ludas (Media Player Classic Home Cinema), kipróbáltam pár 720p-s mkv-t bsplayerrel és az esetek többségében folyamatos képet tud produkálni.
RAM mennyisége egyébként nem számít, abból csak 60-70 megát eszik a lejátszás, az újabb architektúrájú cpu és a +200 mhz órajel miatt viszont nálad valószínűleg az a néhány film is folyamatosan futna, ami nálam egy picit akadozik, mivel itt nem nagyon megy 90% alá a cpu terhelés (1.5ghz Banias).

Másik téma: Feltelepítettem a Thinkvantage-os cuccokat és most ha rárakom a dokkra a gépet akkor a billentyűzeten megnyomva a némítást a dokk hangkimenetjét is némítja :W Eddig úgy működött, hogy az csak a noti hangszoróit némította, a dokkon keresztül kiment a hang. Most vagy mindkettő szól, vagy egyik se. Van valakinek tippje, hogy hol lehet ezt átállítani?

[ Szerkesztve ]

(#5287) yanna


yanna
őstag

Üdv!

Nemrég volt szó a TP-k csavarjainak meghúzásáról. Most volt alkalmam pontosan utána nézni: Az R500 Hardware Maintenance Manual-ban bizony van rá utalás. Szinte mindenre "Torque 0.167 Nm" az "előírás", egyedül a kijelzőnél mond "Torque 0.392 Nm"-t.

Hogy ez kézi csavarhúzónál mit jelent...??? :F

(#5288) taltos


taltos
senior tag

Gondolom olvastátok már, de hátha még nem:
thinkpads.com: First Impressions: Lenovo ThinkPad T410
Laptopmag: Lenovo ThinkPad T410
Én most teszem. :K

(#5289) putu33


putu33
tag

Sziasztok!

Nem volt még időm átolvasni a fórumot. Egy T400-asra raktam fel eredeti win7-et (azért, mert nem szerepelt a vista -> win7 programba) Nagyon lassan áll le, sokáig ott várakozhat valami folymatra (2-3-15 perc) és néha az elindulás is nagyon nehézkes. Ma felraktam szintén win7-et egy sis chipset-es intel gépre és vilámgyorsan ki-be kapcsol... Tudnátok valami tippet adni hol lehet megnézni a folyamatokat, vagy hol lehetne beállítani, hogy ne várakozzon ennyit, hanem lőjje le és kész.

(#5290) bwoay válasza taltos (#5288) üzenetére


bwoay
nagyúr

én az x100e teszteket néztem, de azok elég lehangolóak. mármint azok számára, akik nagyon várták már ezt a gépet. mondjuk lehet, hogy még így is ez a legjobb netbook, de sosem fogom megérteni, hogy az IdeaPad vonalba történő beillesztés helyett miért kellett ebből egy TP-t csinálni. Többet árt a szériának, mint amennyit segít az eladásokon.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5291) Retr0


Retr0
tag

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de régebben olvastam valami olyat, hogy notebookokhoz már fejlesztik a külső , esetleg expresscardba illeszthető grafikus kártyákat.
Erről tud valaki valamit?
Csak azért kérdezem, mert szeretném valahogy növelni a T500am teljesítményét e téren.
Egyéb megoldást tudtok?
Az már kiderült, hogy nem cserélhető benne a vga.

(#5292) Napfénysüti válasza Retr0 (#5291) üzenetére

Nem akarlak megbántani de mért akarsz mindenáron nagyobb teljesítményű VGA-t a T500-adba?
Ezek a gépek nem úgy működnek hogy csereberélni lehet bennük. Meg egy TP-t eleve nem azért vesz az ember nem kevés pénzért hogy utána marha drága VGA-t vadásszon még bele. :F
Sajnos ki kell ábrándítsalak de TP nem játékra való és ha brutál VGA-s gép kell akkor se ez lesz a befutó. De tényleg no offense. :R

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#5294) evone válasza #00784640 (#5293) üzenetére


evone
őstag

Arulja mar el valaki hogy miert olyan fontos az Insert. Ti mire hasznaljatok?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5295) bwoay válasza evone (#5294) üzenetére


bwoay
nagyúr

én meg a rollcage ragaszkodást nem értem. mintha természetes lenne, hogy időnként átmegy rajta egy kamion, amire nem árt felkészülni. tegnap szedte szét a cimborám a régi T42-esét, abban sem nagyon láttam rc-t az lcd mögött, pedig az aztán egy robusztus gép.

persze az más kérdés, hogy szép lassan kikopnak jó dolgok a TP vonalból.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5296) evone válasza bwoay (#5295) üzenetére


evone
őstag

Nem lenne vele baj, csak ne hajlongana, gondolom a T42n sincsen olyan jelenseg mint a T400seden, amit emlitettel. :) Én konkretan leszarom a kijelzoben a roll caget, csak ne legyen olyan mint mas laptopon hogyha megnyomom behajlik mintha csak egy papirlap lenne oda kifeszitve vagy nem tudom.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5297) mdk01 válasza yanna (#5287) üzenetére


mdk01
addikt

"Hogy ez kézi csavarhúzónál mit jelent...???"

Hát, kb. annyit, hogy kéretik érzéssel meghúzni.

Üdv.

(#5298) bwoay válasza evone (#5296) üzenetére


bwoay
nagyúr

T42-n nincs ilyesmi, az atom masszív. T400s-ben meg van szuper rollcage 2 :D
lehet választani...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5299) mdk01 válasza evone (#5294) üzenetére


mdk01
addikt

Hát pl. arra ha véletlenül megnyomom akkor ki tudjam kapcsolni.;)

Amúgy én meg olyan emberrel nem találkoztam aki megkancsult volna azért, mert a kijelző nem középen van. Személy szerint engem nem zavar.

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.