Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96001) Penguin95 válasza Addel (#96000) üzenetére


Penguin95
senior tag

Végül győzött az erő, bár ez is vért kívánt (hirtelen gondolta meg magát a trutymó, a kezem meg épp útba esett a hűtőnek). Cérna, illetve fogselyem sodrással próbálkoztam egyébként, úgy nem szakadt el, de nem is vitte. Most is épp csiszolópapírral vakarom róla ezt a valamit, de még így is kell hozzá oldószer.

(#96002) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
X230T-hez hol tudok kijelzőt venni olcsóba?

(#96003) maláj válasza Addel (#96000) üzenetére


maláj
őstag

akartam javasolni 1 finom kis 35-ös damilt vagy fonottat de látom nem vagyok egyedül akkor ezzel :DDD

(#96004) Tikakukac válasza bzolika10 (#96002) üzenetére


Tikakukac
titán

Definiálni kell az olcsót. Lesz ára, bontottakat néha látok, de totál lutri mennyit és hogyan mentek. Kopp-kopp, a legutóbbi 3 digitizer mentes IPS még kitart.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96005) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Hello!
Van valakinek Lenovo Yoga S1-hez Thinkpad logója? 32mm × 12mm :R

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#96006) Frawly válasza Penguin95 (#96001) üzenetére


Frawly
veterán

De legalább lett sikerélmény, ha még véráldozat és meghajlítás árán is :DDD Mondtam, hogy az alkohol segít, csak türelmesnek kell lenni, mindig csak egy keveset juttatni közé, várni, amíg oldja. A damilozást is lehet több oldalról bepróbálni, mert azt értem, hogy egyik felén csak egy centit vitte, de másik oldaláról ha vitt volna fél centit, már könnyebben leszedted volna. Vegyíteni is lehet a kettőt, egy kis alkohol kezelés minden oldalról, majd egy kicsit vársz, hogy hasson, aztán damilozgatsz jobbra-balra, ha elakad, akkor megint alkeszkodsz, ha etilalkohol, akkor mehet egy kevés a gallér mögé is, hogy a feszkót oldja a mesterben :DDD Hőfokok mennyivel lettek jobbak az új pasztával? Milyen pasztát tettél rá egyáltalán?

(#96002) bzolika10: ha jó a TN paneles kijelző is, az eBayről vagy hasonló helyről nem olyan drága, már 20 ezer alatt is lehet lőni. Ha viszont kell az IPS, akkor azt elég nehéz normálisan venni, ott már kő keményen kell belenyúlni a zsebbe, olyan szinten, hogy meg sem éri, mert drágább lesz a kijelző, mint amennyit a gép ér.

[ Szerkesztve ]

(#96007) lacz_hu válasza Pistiboy88 (#95957) üzenetére


lacz_hu
csendes tag

Nyugodj meg a 430-assal én is ugyanígy vagyok, semmivel nem jobb ez se :) :U - pontosan az általad leírt gondok vannak, azzal megbolondítva, hogy kikapcsolás után le is meríti 1-2 nap alatt a feltöltött akkut. Semmi eredményt nem értem el és kb a fellelhető összes leírást és módosítást kipróbáltam...

(#96008) Penguin95 válasza Frawly (#96006) üzenetére


Penguin95
senior tag

A damilozást 2 oldalról is próbáltam, de a másik még ennyire sem sikerült. A maradék kettőhöz pedig nem fértem hozzá. A hőfokok CPU-nál jelentősen jobbak. Eddig a laptop alja forrósodott, most épp csak kézmeleg (más módon nem mértem, mivel Linux van rajta). A GPU-t viszont még nem tudom, mivel ahhoz még úton van a hővezető lap, a jelenlegi megoldás pedig (hűtőpaszta lap helyett, és hűtő enyhén lenyomva) pont olyan rossz, mint az előző. Bár ez most csak azért van így rajta, mert meg kellett néznem, hogy él-e még a gép a szadizás után, arra a 10 percre pedig teljesen jó volt ez is. Egyébként pasztából Thermal Grizzly Hydronaut-ot használtam, mivel legutóbb sikerült 2,5g helyett 25g-ot rendelni, úgyhogy még a tervben sem lévő gyerekemnek is elég lesz élete végéig. A hővezető lap pedig Thermal Grizzly Minus Pad 8 lesz, mivel egy kis darab kell csak, ami nem annyira drága, ráadásul már bizonyított más gépekben.

És hogy ne unatkozzak, míg várom a lapot, beújítottam még egy Ericsson F3507g-t is az egykori T500-as csodámba. Mondanom sem kell, Linux van a gépen, és nagy ívben tojik a kártyára..

(#96009) donjohnson


donjohnson
addikt

t570 memóriabővítés előtt és után:

single channel 8 gb ddr4 2400 mhz
memory read 14323 mb/s
cpu queen 20933 pont

dual channel 16 gb ddr4 2400 mhz
memory read 28803 mb/s
cpu queen 20951 pont

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#96010) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

mennyit érhet reálisan egy x220? civilizált állapot, i7-2620m 2x2 gb ram, 120 gb ssd, 1366x768 ips kijelző, intel 6205 wifi, usb3, ujjlenyomatolvasó.

köszi!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96011) Pistiboy88 válasza lacz_hu (#96007) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Még dolgozok pár megoldáson. Ha sikerrel járok, azt úgy is közzé teszem.
Nem akarok win 7-re visszatérni, olyan jól belaktam a 10-et. Csak hát idegesítő ez az akkus mizéria.

(#96012) lacz_hu válasza Pistiboy88 (#96011) üzenetére


lacz_hu
csendes tag

Kíváncsian várom a fejleményeket.... tökéletesen ugyanabban a cipőben járunk :)

(#96013) azbest válasza lacz_hu (#96012) üzenetére


azbest
félisten

kíváncsiságból: amelyik gépnél merül az akku kikapcsolva, annál ha bedugsz a sárga usb portba egy telót, azt tölteni kezdi -e.

Merthogy hiába a beállítás a win-es progiban, kikapcsolva akkor sem lehet töltésre használni. Muszáj altatásba tenni (viszont így minden portról lehet tölteni). Lehet neked sikerült valahogy elérni ezt :D

Reptéren nem mindig van hol tölteni és jobb hijján a thinkpadet használom erre. Nem akarok külön powerbankokat is vinni.

[ Szerkesztve ]

(#96014) Frawly válasza qnadam (#96010) üzenetére


Frawly
veterán

40k környékére tenném, tényleg nagyon függ attól, hogy milyen állapotban van, és milyen kiszerelés. TN panellal, HDD-vel, 4 GB RAM-mal inkább a 40-hez közelebb, mint az 50-hez.

Azt értem, hogy IPS-t írtál, de arra is figyelj, mikor hirdetik, csalni szoktak vele. Windows alatt AIDA64-gyel, Linux alatt read-edid segítségével rá lehet nézni az EDID infóra, amiből kiderül. Ha TLB-re vagy V-re végződik a panelkód, akkor az tuti TN, míg ha SLT-re, SLB-re végződik, vagy bármire, amiben S van, akkor IPS.

Egyébként nekem is ilyen van, pont ugyanilyen i7-2620M-mel, csak én bővítettem benne 2×8 GB RAM-ra meg a HDD helyett tettem bele egy 525 gigás SATA3-as SSD-t. IPS panellal hirdették, de átqrtak vele, mert TN-es. Hiába dicsérik agyon, nem egy nagy szám gép. Azért a kora érződik rajta, teljesítményben is, és a TP-strapabíróság is csak legenda, reped, törik, mállik, kijelző tud csíkozódni vagy foltosodni, kijelző szalagkábele tud elnyíródni, stb.. Max. tényleg csak netbook helyett jó kis gépnek, régi programokhoz nyomkodni. Túl sokat ne adj érte.

(#96015) Dhampir válasza Frawly (#96014) üzenetére


Dhampir
félisten

a TP-strapabíróság is csak legenda,

Ez a felhasználótól is függ, mármint az, hogy milyen igénybevételnek teszi ki a gépet. Lehet olvasni arról, hogy egyesek dobálják is a gépüket, nem vigyáznak rá.

A használtan vett T510 még most is újszerűnek hat, habár néhány utazáson kívül többet hurcolva nem volt (az is neoprén tokban történt), most már csak asztali munkában izzad.

[ Szerkesztve ]

(#96016) Tim82 válasza Frawly (#96014) üzenetére


Tim82
nagyúr

Max. tényleg csak netbook helyett jó kis gépnek, régi programokhoz nyomkodni. Túl sokat ne adj érte.

Szerintem eladni készül, ha emlékezetem nem csal.

a TP-strapabíróság is csak legenda,

X220 kapcsán pár éve már filózunk ezen a topikban, hogy mik a burkolati gyenge pontok (ezekben az előd X200-X201 jobb volt).

Ami azt illeti, a másodgépnek használt R61-gyel továbbra is gyilkolni lehetne, cserébe annak meg lötyög a zsanérja a szokásos, T60-R60-tól T500-R500-ig tapasztalt módon. (Ezzel mondjuk szerintem simán együtt lehet élni.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#96017) Frawly válasza Tim82 (#96016) üzenetére


Frawly
veterán

Nem is akartam lehúzni, mert nem rosszabb gép, mint a konkurencia azonos kategóriájú termékei, de én azt veszem észre, hogy a ThinkPad körül egyfajta kultusz, vallás alakult ki, és hajlamosak ezért túldicsérni.

Nálam pl. úgy tört le egy darab a palmrest széléből, hogy nem dobálom a gépet, de még csak nem is hordozom, semmi mechanikai behatás nem érte, leejtve sem volt, még csak a tenyerem sem izzadt rá. Úgy volt vele bánva, mint a hímes tojással. Azzal is tisztában vagyok, hogy a T-széria strapabíróbb, az X meg a legkisebb, ultrahordozható széria, ami emiatt eleve nem is lehet olyan masszív, de nem árt tisztában lenni a valós képpel.

Amit még nem írtam: az sem mindegy ár szempontjából, hogy a billentyűzete magyar-e.

(#96018) Tim82 válasza Frawly (#96017) üzenetére


Tim82
nagyúr

nem rosszabb gép, mint a konkurencia azonos kategóriájú termékei, de én azt veszem észre, hogy a ThinkPad körül egyfajta kultusz, vallás alakult ki, és hajlamosak ezért túldicsérni.

Ez még a régvolt IBM-es időkből maradt legenda. Holott az IBM-es időkbeli vagy még gyakran "IBM-es tervezésűnek" tartott "legendás" modelleknek sem volt kevés szériahibájuk (csak példákat írok, a felsorolás nem törekszik a teljeskörűségre!):
- T20/T21/T22 - "blink of death" (asszem, X20/X21/X22/X23 esetében is igaz, ugyanazt a chipset-et, ugyanazokat az IC-ket használták, mint a T szériánál)
- T30 - az egyik RAM foglalat szeret elhullani
- T40/T41/T42 és R szériás testvérmodelljeik - függően attól, hogy melyik GPU-val szerelték, szeret elhullani a GPU (leginkább a Radeon 7500, legkevésbé a Radeon 9600 - mondjuk ez azt hiszem, javítható és leginkább az ólommentes forrasztás bevezetésének köszönhető); ezen felül az alaplap hajlamos volt mikrorepedésekre, ha "Thinkpad-módra" hősködtek a géppel, hogy mennyi mindent bír (értsd: egy marokkal, kijelzőnél fogva lóbálták, úgy cipelték rendszeresen stb.), ennek köszönhetően általában elhullott az USB 2.0 vezérlő, ami nem volt javítható... Ezek mondjuk a korszak más gyártóktól származó notijainál is előjöttek (Dell Latitude D600-nál pl. stb.)
- T60/T61/T500 és R szériás testvérmodelljeik: zsanérlötyögés;
- T61/R61: Nvidia GPU elhullik, a reball/csere sem tartós megoldás (megint: ez más gyártók G84-alapú Nvidia GPU-s notijait ugyanúgy érintette, pl. Dell Latitude D630, 2007-es MacBook Pro-k)

Ezen felül volt nem is kevés modell, ami eleve necces volt: pl. az IBM bérterveztetett és -gyártatott az Acer-rel egyes szériákat (korai R széria, i széria), amik természetesen nem is értek fel a "legendás" modellekig, vagy voltak itt is furcsa mellényúlások, mint pl. a G4* széria, ahol desktop Pentium 4 CPU-k (!) köré terveztek és gyártottak notikat...

Szóval van itt némi mítosz, ami érzelmi tölteten és nem feltétlenül racionális érveken, tényeken és statisztikákon alapul - de alapvetően a "legendának" van elég jó objektív alapja is, csak sokkal árnyaltabb annál a kép, mint a "Thinkpad a király, a többi meg csak rosszabb lehet".

Én 2007-ben, 11 éve vettem meg az első Thinkpad-emet, azóta olyan 20-25 modell 40 körüli darabszámú példánya ment át a kezemen, ami hobbistának nem rossz, szervizesnek vagy boltosnak viszont kevésszámú statisztika. (Lehet, hogy alulbecsülöm a számot, most lusta vagyok pontos számvetést készíteni.)

Ami miatt én a Thinkpad-eknél ragadtam, hogy - az általánosan elfogadható megbízhatósági szintjük mellett (ezt mondjuk az X20-X220 és közöttük lévő kb. tízegynéhány év Thinkpad-termése alapján írom, újabb Thinkpad nem járt a kezemben a *30-as szériánál, legfeljebb boltban tapogattam meg) - a viszonylagosan jó alkatrészkompatibilitás a generációk között (általában egy-egy töltő-, dokkoló-, Ultrabay stb. 2-3 generációig biztosan kompatibilis volt régebben), valamint a hozzáférhető és példás szervizdokumentáció. Régen még a drivereket és hozzáférhetőségüket is említettem volna, ezt részben maga a Lenovo, illetve az MS tönkrevágta. (Nem véletlenül nincsen már jelenleg Windows-zal telepített Thinkpad-em.) Meg az X220-ig még elérhető "hagyományos", nem szigetes billentyűzet számomra ad olyan komfortérzetet, amire igazi alternatívát notebook-téren nem igazán találok. (Régen a G4-es PowerBook-ok billentyűzete volt az, ami nekem megközelítette, de nem érte el.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#96019) Tikakukac válasza Frawly (#96017) üzenetére


Tikakukac
titán

Minden pár gennel ezelőtti üzleti körül legenda van, attól függ éppen melyik fórumban vagy vagy melyik topikban esetleg melyik cégnél :B

Mindnek van baja és mindnek van erős része. Ahhoz képest mennyit sírtam a palmrestek miatt, most inkább cserélném, mint ezt a qrva sok alaplapot.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96020) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Ebayről frissen érkezett hard drive caddy-t próbáltam az imént ki feleségem T430s-ban, mielőtt elrakom a fiókba csak megnézzük működik-e. Minden rendben volt addig, amíg ki nem akartam venni. Nem akar kijönni :U

Arra gondolok, hogy volt a hátulján egy kék védőfólia, amit a nagy sietségben nem húztam le róla, lehet ez gyűrődött be? :W

Nézem a Hardware Maintenance Manual-t, de nem igazán vágom, hogy hogyan férnék hozzá a legkevesebb csavar eltávolításával.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#96021) Fifi válasza Fifi (#96020) üzenetére


Fifi
őstag

Szerencsére csak a billentyűzetet kiszedve már hozzáfértem. A fóliát leszedve is ugyanúgy szorul ...

(#96022) Tikakukac válasza Fifi (#96020) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért került köbö 2k-ba nem 20k-ba :B Van olyan Asus amiben atomra kell bontani a gépet a kierőszakoláshoz, ott egy esélyed van betenni, ha rossz akkor 40 perc instant kuka :K HP-ra is igaz konzumerben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96023) Fifi válasza Tikakukac (#96022) üzenetére


Fifi
őstag

A T410s-emben lévő - pedig az is Kínából jött ezeröccázé, igaz már jó pár éve - gond nélkül ki/ be jár a feleségemében is. Mármint a T430s-ben a T410s caddy-je. :DDD

Összehasonlítottam a kettő "adaptert", de szemmel nem látok méret és minőségbeli különbséget. :F
Nem szenvedek vele, akkor ez kuka. :(

Igaz most nincs rá szüksége, de tudtok ajánlani biztos beszerzési forrás-t nem aranyáron?

Illetve nekem van egy kis tasakom, amibe a dvd írót tudom tárolni, amíg hdd van az ultrabayban. Nem tudom, hogy honnan jött már, de ilyet sem lelek. Erre valakinek forrása?
Ilyen ni:

[ Szerkesztve ]

(#96024) Tikakukac válasza Fifi (#96023) üzenetére


Tikakukac
titán

Oltári szép a szórás típusonként is, azonos gépen belül viszont ha valami gagyi kínából akkor mind az lesz.

Tasim nekem is ilyen, én gyáriban kaptam asszem, valami 1500 pénz volt a bontatlan DVD író meg a táska.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96025) szupersanyi


szupersanyi
aktív tag

Sziasztok!
X250-ről mit gondoltok? Mik ez előnyei és a hátrányai?

(#96026) FoxiestFox válasza Fifi (#96023) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én nem találtam a W520-ba normális áron caddy-t. Most valami univerzális gagyi van benne, az előlapjával be se ment, azt le kellett szerelnem.
Szóval ha valaki tud ehhez gyárihoz közelítő minőségűt, aminek a géphez való az oldallapja is, ne tartsa magában.

(#96027) qnadam válasza FoxiestFox (#96026) üzenetére


qnadam
veterán

nekem volt, odaadtam a géppel együtt... illetve szorult picit, mert a tehetséges magyar forgalmazó egy jó vastag műanyag matricán hirdette, hogy optibay.hu, de anélkül teljesen jó volt. a kék led sem volt nagyon durva, mint az előző ilyenemnél.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96028) qnadam válasza Frawly (#96014) üzenetére


qnadam
veterán

Tim82 jól emlékszik, kapni szeretnék pénzt a meglevő vasért :) tényleg ips, látszik rajta. minden előnyével és hátrányával (ghosting) együtt. egyébként nagyon szerettem azt a gépet, csak kinőttem. a w520 helyére ment egy asztali precision, így kellett egy hurcolós, amivel videót is tudok vágni ügyfélnél, így, az x220 helyére meg egy xps 9360 jött. főleg a kijelző korlátozott, még meg is néztem, mibe kerülne egy fhd mod, de fájdalmasan sokba.
köszi az infókat!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96029) FoxiestFox válasza qnadam (#96027) üzenetére


FoxiestFox
félisten

W500-ban nekem is kék ledes volt, cseréltem egy halvány pirosra, szexi volt. Enter kék, feedback ledek zöldek, pöcök, caddy piros. Ilyesmit akarnék most is. :D Esetleg olyasmi vöröset szerelnék bele, amilyen a hang és mikrofon némító gombok mögött van, hogy teljes legyen a harmónia. A jelenlegi noname caddyn még led sincs.

(#96030) qnadam válasza FoxiestFox (#96029) üzenetére


qnadam
veterán

ó, a ledek. rossz néven vettem nagyon, hogy szép lassan elkoptak, a t60-on még villogott is a wifi, ha forgalom volt, a t510 erre már nem volt hajlandó. most az xps-en meg van egy led a bekapcsgombon, meg van egy az élén, ami a töltést meg a merülést jelzi, és vége. ja meg az oldalán van egy gomb, amivel egy ledsoron megmutatja, hogy mennyi szufla van benne, mondjuk az nem rossz dolog.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96031) FoxiestFox válasza qnadam (#96030) üzenetére


FoxiestFox
félisten

W520 wifi led sem villogott, de RoboGuru-nak hála megoldottam. :D

(#96032) #57271552


#57271552
törölt tag

X230-on kiemelkedik nálatok is a palmrest síkjából a világítós billentyűzet legfelső, funkcióbillentyűs sora?

(#96033) fattyu válasza #57271552 (#96032) üzenetére


fattyu
veterán

igen. normális

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#96034) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Sziasztok,

T530-ról most költöztem át W530-ra, de olyan szinten, hogy az ujjlenyomatolvasós bezelt is átszereltem :)
Problémám az, hogy az eddig T530-ason normálisan működő ujjlenyomat olvasót nem tudom működésre bírni W530-on (fizikai hiba kizárva, visszatéve ismét T530ra, működik)

W530ban a BIOSba lépve se látja az ujjlenyomat olvasót.

Van valami ötlet, megoldás erre?

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#96035) metal01 válasza Surfym@n (#96034) üzenetére


metal01
őstag

T530-on resetelted a fpr-t bios alatt mielőtt átpakoltad?

(#96036) qnadam válasza FoxiestFox (#96031) üzenetére


qnadam
veterán

kicsit olvasgattam, hogy kell, de amikor megvettem, nem találtam megoldást, így elengedtem. van nálam egy x200, azon még rendes ledsor volt, az tetszik :) de azt is el kéne adni persze.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96037) Frawly válasza qnadam (#96030) üzenetére


Frawly
veterán

Én nem siratnám a ledeket. Nekem ne villogjon semmi. Wi-Fi-ről, különböző lock billentyűkről az OS is meg tudja mondani, hogy be van-e kapcsolva, a HDD led meg alig villog egyébként is, mióta SSD van a gépben, nem kell már nézegetni, hogy miért nem válaszol a rendszer, mert nem fordul már elő. A HDD-s időkben sem volt fontos, mert amikor annyira darált a HDD, azt hallani lehetett úgy is, nem kellett a ledet nézni hozzá.

(#96038) Surfym@n válasza metal01 (#96035) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Nem tettem meg. Az lenne a megoldás kulcsa? :)

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#96039) fattyu


fattyu
veterán

Érdekes anomáliám van.
Adott HÁROM darab t420.

KOTTA ugyanaz a hw. Minden. proci ram ssd kijelző.

az egyik megy 90wattos tápról. önmagában és dokkolóval is.
a másik kettő nem. se így se úgy.

Mindhárom az alábbi konfig tehát értem hogy szeretne 135öt de amiről most írok annak miért elég a 90?

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#96040) petya220 válasza fattyu (#96039) üzenetére


petya220
senior tag

más akku? :U

Lenovo ThinkPad R61-hez
műanyag vázat és hozzá tartozó csavarokat hol lehet venni? ha egyáltalán lehet? :W

[ Szerkesztve ]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#96041) fattyu válasza petya220 (#96040) üzenetére


fattyu
veterán

akku nélkül sem. de ugyanaz a 9 cellás van mindegyikben amugy.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#96042) petya220 válasza fattyu (#96041) üzenetére


petya220
senior tag

Akkor passzolom :W

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#96043) metal01 válasza Surfym@n (#96038) üzenetére


metal01
őstag

Csak egy tipp. :)

(#96044) lakkusjj válasza petya220 (#96040) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Műanyag váz alatt melyik burkolati elemet érted?

(#96045) petya220 válasza lakkusjj (#96044) üzenetére


petya220
senior tag

Úgy az egészre... :D
A kijelzőnél pacek, ott mondjuk nem kell cserélni.
de a többit cserélni kellene majd, mert repedezik :O az idő vasfoga

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#96046) qnadam válasza Frawly (#96037) üzenetére


qnadam
veterán

videókkal foglalkozom, mozgatok sok adatot, néha tudnám szeretni.
a választás lehetőségét tartom jó megoldásnak, legyen ott a led, és lehessen kikapcsolni, ha nem kell.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96047) Tim82 válasza Frawly (#96037) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én mondjuk kifejezetten szerettem, hogy a régebbi Thinkpad-eken pl. külön LED jelezte a WLAN és a WWAN aktivitást, ahogy azt is, hogy a WLAN LED villogott-hunyorgott, amikor volt komolyabb fel-letöltés.

Petya220: csak bontásból, aprós oldalakról, most az eBay-t is ideértve. Base cover, palmrest, lid cover a főbb burkolati elenek nevei angolul.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#96048) lacz_hu válasza azbest (#96013) üzenetére


lacz_hu
csendes tag

sajnos ilyen egyszerű lehetségesnek tűnő gondokkal az első pár körben végeztem ... majd további 100 kör eredménytelenül a merülés körül :D szóval nem tölt kikapcsolt állapotban, egyik porton sem, biosban is tiltva van az "always on". Hibernálás tiltva, csak manual sleep és turn off van.

[ Szerkesztve ]

(#96049) HSM válasza lacz_hu (#96048) üzenetére


HSM
félisten

A polcra tenni próbáltad a feltöltött akkut? Tehát hogy a gépből kivéve is lemerül-e 1-2 nap alatt?

(#96050) #57271552 válasza fattyu (#96033) üzenetére


#57271552
törölt tag

Köszi! Attól féltem, hogy hibás az X230 billentyűzet és emiatt karcolódik a kijelző. De ha mindegyik ilyen, akkor nem aggódom.

A 420-as gépeiden ugyanaz a BIOS verziószám, illetve mindegyikben van Nvidia videokártya?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.