Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) Chaser válasza s3toraph (#77997) üzenetére


Chaser
titán

Nem igényel sok időt, utóbbi időben többször volt róla említés.

Mankó Core i generációt már nem lehet alulfeszelni. Belősz pl 2ghz-et fixre, ennyit lehet tenni. Ezt energiasémáknál cpu résznél %-osan tudod megtenni, cpuz-vel látod mennyi % milyen órajelet jelent.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78002) Mankó válasza Chaser (#78001) üzenetére


Mankó
veterán

Kár, asztalinál lehetett. Akkor marad a fix órajel és egy jó paszta. Köszi.

(#78003) Francia91 válasza s3toraph (#78000) üzenetére


Francia91
veterán

Az o pasztajat hasznalom en is, szinten jot tudok mondani rola :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#78004) barnam_ válasza Mankó (#77999) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát adott esettben egy Chrome is megtudja mozgatni a procit, nézd közben a feladatkezelőben a cpu használatot.

Amúgy nekem az a véleményem, hogy ne foglalkozz vele annyit: tegye a dolgát, legyen halk, az hogy 40 vagy 60 fokos, nem számít :) (egy pálinkánál ez fontosabb :DDD )

(#78005) Mankó válasza barnam_ (#78004) üzenetére


Mankó
veterán

Kis fos facebookos játék képes 70 fokig is feltornászni a hőfokokat. Hihetetlen.
Különben arra jöttem rá, hogy a Chrome elég szépen csipeget a processzorból. Gyorsan felhúztam egy 64 bites chrome-ot (Chrome Canary), hát sokkal gyorsabb és a procit se tekeri annyira.
Csak a magyar szöveget húzza alá pirossal, na de erre majd csak találok valami megoldást.

(#78006) Mankó


Mankó
veterán

Egy Lenovo G550-en beszart a rendszer, Recovery lemezét nem találja a tulaj. Van erre egy szabványos recovery disc amivel helyre tudjuk állítani, mert a a partíció tuti, hogy meg van?

(#78007) Tikakukac válasza Mankó (#78006) üzenetére


Tikakukac
titán

Olyan jóféle Lenovo rendszert akartok amin default van 2 tonna bloatware? Akkor nektek kell a recovery lemez.

Ellenkező esetben sima Win telepítés. Nem buherált nem moddolt. Jobban jártok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#78008) Mankó válasza Tikakukac (#78007) üzenetére


Mankó
veterán

1 bites felhasználóé a gép. Én alapból új rendszert tennék rá, ő ragaszkodik a gyári verzióhoz. Kérdés, hogy van e olyan általános gyári recovery lemez, ami a mentett partícióról vissza állítja az eredeti rendszert? Elvileg bios-ban is van valami ilyesmi lehetőség, bár én sosem használtam, azt se tudom merre lehet.
Ha van ilyen lemez, akkor azt honnan tudom letölteni, kivésni lemezre, hogy az emberkének még a mai nap legyen működő gépe?

(#78009) Tikakukac válasza Mankó (#78008) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez úgy működik, hogy ezt mielőtt baj van kell kiírni. Ha van recovery partíció arról lehet bootolni. Meg ne kérdezd hogyan és ennél menne-e. Többek között mert ez TP topik, másodkörben ne akarjátok már azt a bizonyítottan kémprogis! rendszert felrakni. Komolyan, ha valaki 1 bites akkor ezt fogja már fel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#78010) csubuka válasza Mankó (#78008) üzenetére


csubuka
addikt

A kis visszafelé kanyarodó nyilacskás gomb a bekapcs mellett az nekem a régi G580-amon valami recovery féle mesét hozott be, bekapcs helyett kell nyomni vagy boot alatt... folyamatosan tán. Persze csak érintetlen reco partícióval megy. *Persze én azt hamar megszüntettem, szóval a valóságban sosem volt alkalmam teszteni a csoda funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#78011) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Vettem tegnap apámnak egy T410-es Thinkpadet, beletettem a régi gépemből egy Kingston SSD-t, és próbálnék egy Win8.1 Pro x64-et felvarázsolni rá, de folyamatosan falba ütközök. Ha USB-ről próbálok bebootolni, akkor annál a résznél hasalok el, amikor partíciót kellene csinálni a rendszernek.

"A telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni" --> ezt a hibaüzenetet kapom.
Kiírtam DVD-re is a telepítőt, F12vel kiválasztom, hogy DVD-ről bootoljon, de fel se pörög a lemez, hanem egyből LAN-ról keresi a bootrom-ot, hiába állítottam be az USB-t 2.-nak a sorrendben, semmi nem történik, a végén kilistázza a lehetőségeket és vagy Device not found, vagy No valid operating system.

Ilyenbe még nem futottam bele, tudna valaki segíteni? :F

(#78012) Mankó válasza csubuka (#78010) üzenetére


Mankó
veterán

Teszünk egy próbát vele, aztán ha nem jön össze, akkor megy az én verzióm, a tiszta gyalu.

(#78013) metal01 válasza Yiggdrasil (#78011) üzenetére


metal01
őstag

BIOS-ban AHCI van beállítva?

(#78014) Yiggdrasil válasza metal01 (#78013) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Igen.

Azzal lenne a probléma? :B

[ Szerkesztve ]

(#78015) tothjozsi96 válasza FoxiestFox (#77932) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Erről beszéltem. Most kikapcsoltam. Pihent pár órát a gép (8-10 órát nagyjából) és most megjött magától a hang.
Nem csináltam vele semmit de most jó a hang, megint.
Érdekes.
Azért köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#78016) villamos


villamos
őstag

Sziasztok!
Előre is elnézést szeretnék kérni a részben offtopic hozzászólásért. Notebookot szeretnék vásárolni egyetemre járó testvérem (leány) számára. (Környezetvédelmi mérnök mester fokozat -bármit is jelentsen ez. :) ) Általános felhasználásra kellene, semmi extra, netezés, Word dokumentum szerkesztés talán, filmnézés, ilyenek. Igazából nem is nagyon vinné sehová, viszont egy minőségi gépet szeretnék neki ajánlani, ami viszonylag újabb masina. Jó pár évig használná. Használt gépeket nézegetek. Azon belül is Thinkpad -eket.
T430
T440
A kérdés hogy eme két típus közül melyiket válasszuk. A T430 jó vételnek tűnik, viszont a T440 újabb masina, és ha a T430 -at szeretném felfejleszteni, (SSD, os, garancia kiterjesztés) akkor anyagilag nagyjából ugyanott lyukadunk ki, mintha a T440 -et vennénk.
Most egyébként egy Asus1215B netbookot használ (nemröhög :) ). Évek óta (kb3) használja, és voltaképpen jól bírja a gyűrődést. Most már viszont kezdi kicsit unni. Úgy gondolom, hogy ehhez képest bármi előrelépés lenne igazából.
Természetesen tudom, hogy van erre külön topic, viszont ott azt mondanák nekem, hogy vegyél dell -t, meg hápét, de mi nem akarunk ilyeneket. Ezért bátorkodtam itt megkérdezni, mert abban reménykedem, hogy itt használható választ kapok. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#78017) metal01 válasza Yiggdrasil (#78014) üzenetére


metal01
őstag

Nem. Annak kell lennie. Miért nem 7-et telepítesz? A 8-al szoktak driveres gondok lenni. Egy default beállítást nyomhatsz a BIOS-ban. Lehet, hogy valaki elbabrálta. Az AHCI legyen beállítva.

(#78018) Tikakukac válasza villamos (#78016) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyors válasz: vegyél Dellt.

Konkrétabban: inkább T430 ha már ThinkPad. Olcsóbb, kevesebb a bukó, SSD többet ér. 40-es TP-k instant kuka szintűek, az a touchpad...anyám.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#78019) Yiggdrasil válasza metal01 (#78017) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Nyomtam egy default settingst, megnéztem, alapból AHCI-be teszi. Próbáltam megint USB-ről, de továbbra is ezt írja ki: "Nem sikerült sem új rendszerpartíciót létrehozni, sem meglévőt találni. További információt a telepítő naplófájljaiban talál."
DVD-ről való bootolásnál pedig No operating system found, és hogy távolítsak el minden olyan eszközt ami nem tartalmaz bootolható OS-t.

Próbáltam a telepítőnél DISKPART-tal reszelgetni, csináltam neki egy 100 megás rendszerpartíciót, a maradék 119 gigából pedig egy logikait, szépen mutat is mindent, de a hibaüzenet továbbra is fellép.

Win8.1-et csak a sebessége és a támogatottsága miatt szerettem volna feltenni.

(#78020) HSM válasza Tikakukac (#78018) üzenetére


HSM
félisten

No igen, az a touchpad még a legalja kategóriás eldobható konzumer tucatgépekben is vér ciki, nemhogy egy üzleti gépbe....

(#78021) metal01 válasza Yiggdrasil (#78019) üzenetére


metal01
őstag

Törölted a meglévő particiót és hoztál létre újat a telepítőben? Vagy egy Linux alól töröld a particiót, az a legtisztább. De lehet maga a telepítő is ludas. Mivel csináltad az USB-t?

(#78022) Yiggdrasil válasza metal01 (#78021) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Igen, töröltem, újat csináltam, nem hozott változást. Linuxot nem ismerem hogy azzal milyennel hogyan kellene sajnos. Az USB-t a Windows 7 USB DVD Download Tool-al csináltam, eddig mindig működött vele. Az img pedig ugyanaz, ami a párom gépére ment, nem értem, hogy mi lehet a baj, fura, hogy a DVD-t se ismeri fel.

(#78023) metal01 válasza Yiggdrasil (#78022) üzenetére


metal01
őstag

Nincs véletlenül egy SD kártya a kártyaolvasóban? Vagy valami más adattároló a gépben?!

(#78024) Yiggdrasil válasza metal01 (#78023) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Végignéztem, szétszedni nem tudom, mert akkor bukom a garit, de semmit nem látok benne ami gondot okozhatna.

Megpróbálhatok egy Win7et is hátha azzal megy, de ez azért akkor is fura. :F

Szerk: Megpróbáltam 5 másik Win DVD-vel, mindegyikre ezt írja ki:
An operating system wasn't found. Try Disconnecting any drives that don't contain an operating system.

Nem értem. Próbáljak meg egy másik SSD-t belerakni? Nem szivesen zúznám le a kisgépben lévőt de már tényleg elvesztem.

Szerk 2: Kiszedtem az SSD-t, így se bootol be DVD-ről. No valid operating system. Pedig ez most egy Win7 Prof. x86 volt.

[ Szerkesztve ]

(#78025) Chaser válasza Yiggdrasil (#78024) üzenetére


Chaser
titán

BIOS-t állítsd defaultra és nézd meg úgy mit produkál.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78026) Yiggdrasil válasza Chaser (#78025) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Megpróbáltam, sajnos nem változott semmi :(

(#78027) fungi válasza Yiggdrasil (#78022) üzenetére


fungi
aktív tag

Usb-s telepítőt Rufus-sal érdemes csinálni, az eddig mindig működött,/volt már hogy a Win7 Usb DVD Tool-lal nem ment/,persze csak ha a telepítő nem hibás...

(#78028) metal01 válasza Yiggdrasil (#78024) üzenetére


metal01
őstag

Tuti nincs valami adattároló még pluszban? SD kártya, külső vinyó, mPCI-e slotban Turbo Memory? Ez utóbbit - ha van - letiltva sem megy a telepítés?

(#78029) Yiggdrasil válasza fungi (#78027) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Próbáltam egy másik telepítővel is amit most húztam le MSDN-ről. Rufussal végipróbáltam, 2 különböző pendrive-al, különböző partition scheme-el, de semmi. (GPT-nél konkrétan csak egy fehér "-" villog végig és ennyi).
Elképzelésem sincs már, hogy mi a frász lehet a problémája ennek a gépnek... :W :(

metal01: Ez lenne a RAM környékén a kis műanyag ablak alatt?

[ Szerkesztve ]

(#78030) Chaser válasza Yiggdrasil (#78026) üzenetére


Chaser
titán

Talán egyszer én is futottam bele ilyenbe, de már nem tudom mi volt a megoldás. Ha jól rémlik másik gépben feltelepítettem a hdd-t alapra aztán átdobtam a gépbe, úgy már ment a win. DVD-ről vagy usb-ről sehogy se akart telepítő menni.

szerk: az biztos hogy szintén thinkpad volt, lehet valami biztonsági dolog

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78031) csubuka


csubuka
addikt

X220 először beállított pm (kb minden balanced vagy power saver, passive, akármi opción van...), utána vezérlőpultban letiltott turboval folyamatosan pörgeti a ventit, a proci idleben 50 fok körül és mindehhez 3500as venti fordulat tartozik. Megőrjít kb... azért ilyen fordulaton már van hangja. 3000 alá nem megy.

Lehet, hogy a bios-os/gyári opción nem csak a procihőmérséklet kapcsolgatja a ventit ki-be? *Ami amúgy általában a legmagasabb mind közül. És valami (a pwr mondjuk) mindig magas és ezáltal nem hagyja a ventit lejjebb venni magától.

1.28-as bios van fenn, szval 1.21 utáni, a ventiparát abban már javították.

Másnál is ilyen vagy valami beállításon átugrottam tán?

Vagy szimplán pakoljak neki egy tpfc sémát pl-.:

level=50 1
level=60 3
....

Ilyesmit?

1-es ventinél nem hallani semmit, az tök jó, mehet mindig... 50 fok körül idle-ön megáll a proci azzal és a pwr se megy afölé.

Vagy tényleg nem ártana neki egy paszta... mondjuk szeirntem max pár fokot nyerne legjobb esetben is.

[ Szerkesztve ]

(#78032) Kube


Kube
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan problémával állok szemben, amivel még más notikkal kapcsolatban nem találkoztam. Van nekem egy T420-as modellem, már jó pár hónapja. Monitorral használom, így nem tűnt fel csak utazás közben a dolog. Arról van szó, hogy a saját kijelzőjén olyan mintha akadna a kurzor mozgás. Az rendben van, hogy a monitorom 75Hz, de más 60Hz kijelzőhöz képest is akad az egész úgy ahogy van. Nem tudom mi az oka.

Találkozott már valaki ilyennel?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#78033) donjohnson válasza Kube (#78032) üzenetére


donjohnson
addikt

nyisd meg a vezérlőpultot és a billentyűzet beállításokban állítgasd a kurzort, aztán vissza eredetire, okézd le, és meg fog szűnni.
nálam segített, amikor előjött ugyanez a hiba.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#78034) Chaser válasza csubuka (#78031) üzenetére


Chaser
titán

Nálam minden gépnél összekeverte a ventit a manager, ezért szoktam mondani hanyagoljuk. Winben szépen be lehet állítani mindent.

szerk: ventit nem, de arra ott a tpfc

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78035) Mankó válasza csubuka (#78031) üzenetére


Mankó
veterán

Nálam ugyanez volt a helyzet proci csere után (i3-2350m-ről 2520m-re). Én az energia beállításokat balanced-re tetem és a max proci beállítást 99%-ra állítottam.
Illetve azt vettem észre, hogy a chrome nagyon megtekeri a procit, volt hogy 50%-ot mért a feladat kezelő. Chrome le, 64 bites Chrome Canary fel. Azóta szépen vissza veszi 800-ra az órajelet, és 42-44 fokon megy a proci net alatt is. Persze egy facebookos játék alatt már nem ritka a 60-70 fok se.
Egy próbát megér szerintem neked is!

Szerk.: A tegnapi G550-es recovery visszahúzásból új winyó és tiszta telepítés lett, mivel a winyó szektorhibás és 66%-ot kondíciót mutat a Sentinel.

[ Szerkesztve ]

(#78036) Mankó válasza Yiggdrasil (#78011) üzenetére


Mankó
veterán

Első körben Win 7 telepítővel próbálkozz! OStoGo progival tudsz könnyen USB-s telepítőt csinálni. Amikor odajutsz h hova telepítsen, akkor az ssd-ről minden létező partíciót törölj le, s úgy a partícionálatlan területre telepíts!
Ha win8-at akarsz telepíteni vagy az előző verzió se működik és Gpt, akkor létező rendszerben az ssd-t a lemezkezelőben (jobb gomb a meghajtó betűjelén!) állítsd át Gpt fájlrendszerűre! A telepítés menete ugyanaz legyen mint fent írtam!
Én rengeteget szívtam különböző gépeken és laptopokon ezzel a dologgal és nekem azóta ez a megoldás mindenhol működött.
Sok sikert!

(#78037) csubuka válasza Chaser (#78034) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi!

Leszedem akkor.

(#78038) Tikakukac válasza Mankó (#78036) üzenetére


Tikakukac
titán

Elkottázott telepítőkkel nem csoda ha szívtok. Sima gyári win USB tool 3 éve szerintem mindent kiirt és ment is, amikor nem ott az ISO volt kuka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#78039) fungi válasza csubuka (#78031) üzenetére


fungi
aktív tag

-Vagy szimplán pakoljak neki egy tpfc sémát pl-.:

level=50 1
level=60 3-

Én ezt tenném, /x200on bios beállításokkal pörgetné a ventit, a Tpfc Smart-ra rakva és nagyjából így beállítva alapból elvan kussban, vagy 1-es ventin, ami kb. hallhatatlan, csak komolyabb terhelésre pörög fel./

(#78040) Chaser válasza Tikakukac (#78038) üzenetére


Chaser
titán

Eredeti telepitovel csinalt nalam is ilyet. Egy masik tagnal is, az is tp volt. Nagy esellyel valami security cucc lehet, ne tudjak legyalulni az os-t, de passz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78041) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Na sikerült.
Először is kiderült, hogy rossz a DVD-olvasó a gépben, ezért nem sikerült semmilyen ilyen formájú telepítővel működésre bírni.
Behoztam a munkahelyemre, beraktam egy PC-be az SSD-t, és úgy sem ment az én pendrive-jaimról. Próbaképp betettem a céges telepítő DVD-t és elindult. Gyorsan visszaraktam az SSD-t a TP-be, és csináltam egy új USB2.0-ás pendrive-ra a Win-es tool-lal egy magyar MSDN-es képról egy telepítőt és azzal már elindult szépen, már updatelem a rendszert.

Már csak az bosszant, hogy nem tudom, hogy miért nem szerette azt a pendrive-ot, amiről pár napja húztam újra az egyik gépemet. Lehet, hogy az USB 2.0-át jobban szereti, vagy nem tudom.

Mindenesetre köszönöm mindenkinek a segítséget! :) :R

(#78042) Tikakukac válasza Chaser (#78040) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem 1,5 éve nem formáztam a telepítős pencit és tudtunk vele telepíteni AW-tól megkezdve T540-ig mindent mindig :)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#78043) s3toraph válasza Chaser (#78001) üzenetére


s3toraph
senior tag

Akkor kiváncsiságból utána olvasok. :)

(#78003) Francia91:
Remek, megrendeltem. :)

(#78029) Yiggdrasil:

Esetleg próbáld meg azt, hogy másik gépben létrehozol 2 partíciót, egy nagyobbat amit majd win telepítővel törölsz és utána ide telepítesz, a második meg a lemez "végén" legyen mondjuk 5-10GB, ezt pedig telepítő partíciónak hozod létre ezen leírással. Elvileg ezután visszarakva a TP-be, a boot opciókat előhozó gyorsgombbal (annál a gépnél nem tudom melyik, de biztos tudod) ki tudod választani hogy a telepítős partíciót indítsa el és elindul a telepítő.

Vagy, egy másik hasonló megoldás, nekem működött PC-vel (ha jól emlékszem így raktam fel win7 mellé win8-at, kipróbáltam a módszert): szintén partíciórol telepítés, Easy BCD-vel pedig választható boot menü készítése, így csak ki kell választani a telepítős partíciót és indul is a telepítő.

Szerk: Hopsz látom elkéstem, már megoldottad. :P

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#78044) csubuka válasza fungi (#78039) üzenetére


csubuka
addikt

:R Köszönöm!

Mindig félek kicsit megbolygatni a gyári beállításokat, de ezeket az értékeket csak elviseli majd.

*Csak ez az i5 azért jobban melegszik (persze valamelyest smoothabb élmény), mint a core2 és hamarabb elszalad 50 fok fölé.

(#78045) metal01


metal01
őstag

Gap pad-ből mit javasoltok? A 6W/mK rózsaszínű cucc jó a ThinkPadekbe? Vagy honnan lehet beszerezni olyat, ami biztos, hogy jó is?

(#78046) fungi válasza csubuka (#78044) üzenetére


fungi
aktív tag

Ismerősnek fél éve így lőttem be az x220-át, /pár fokkal alacsonyabbra/ nincs vele gond eddig.
Persze kiraktam a Tpfc ikont a tálcára, lássa a hőfokokat. /Nagyon tetszik az a gép, de nekem elég az x200/

[ Szerkesztve ]

(#78047) csubuka válasza fungi (#78046) üzenetére


csubuka
addikt

Értem, köszönöm, akkor csinálom így, előtte megpróbálom, hátha a power manager kiiktatása megoldja a gondot...

Nekem úgyis csak akksi beállításra kell.

Amúgy tényleg jó gép, nekem kell is a teljesítménye időnként. Ám a tapipadja egy borzalmas söpredék, legrosszabb amit valaha láttam, kár volt rárakni.

(#78048) Chaser válasza Tikakukac (#78042) üzenetére


Chaser
titán

Félreérted, nem adott tp szériánál volt gond, hanem szériákból 1-1 géppel. Anno talán 510 miatt keresett meg valaki ezzel, nekem 201-gyel volt tán bajom. Másik x gépnél ugyanaz a telepítő tökéletes, de annál a gépnél sehogy nem tudott bootolni se dvd se usb cucc. Illetve tudott, csak nem talált os indító filet, live linux se ment. HDD-t bedobtam másik gépbe, feltoltam a win alapot és vissza, így tudtam megoldani. Gyakorlatilag csak hdd-ről volt hajlandó bootolni valamiért. Éppen lehet SB hiba is, de pass

szerk: csubuka Kiiktatni nem kell, csak ne nyomkodd a sémákat:) nálam is fenn van akku miatt, meg olyan kis aranyos zöld a sarokban az ikonja ;] valaki mondta, úgy lett meg az osd hogy vmelyik sémára átváltott, na nálam tavaly óta már nincs osd:D így elb@szni valamit, tudnak a lenovos gyerekek.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78049) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!
Lecserélném a T500 am valami apróbbra.Erről mi a vélemény? Nagy üzemidő kis fogyasztás és méret valamint tapipad a szempont.
Köszi!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#78050) Tikakukac válasza atomanti19 (#78049) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha tapipad szempont akkor bukó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.