Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) Napfénysüti válasza evone (#5600) üzenetére

És amikor még IPS panelek voltak a T43p; T60p-ben? :)

Més que un club!

(#5602) spyduck válasza sghc_toma (#5598) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én a mai napig azt vallom, h az eddigi legjobb gépem a 6910p volt. Mivel kisebb egy picit masszívabban is tűnik mint a 8510p\w.
Az EliteBook-ok olyan masszívak mint egy kődarab de valahogy nekem jobban bejön a 6910p pedig annál sokkal masszívabb. Mivel van 6930p-m is nem a méretéből adódik, h annyira nem szerettem bele az EliteBook-ba... Maga a formavilág, sokkal jobb érzetet kelt a régebbi HP-k esetében az én szememben.
Az Elitebook-nál kicsit fura, h hideg a gép, a csuklótámasztól kezdve mindenhol, ettől talán kicsit rideg. A billentyűzet meg sztem egy álom, remélem nem kell csalódnom a Thinkpadban ez ügyben. Már amúgy megnyugtattak, h nem kell félnem mert tökéletes gépet kapok.

MÁS: A kijelző terén pedig a 8530p 1280x800-as kijelzője se valami szép. Viszont az 1680x1050-es 8530w olyan érzetet kelt mint ha valódi LED-es volna, mint valami álom.
Volt 1440x900-as és 1280x800-as 6930p-m, ott meg pont fordítva. Az 1280x800-as sokkal szebb volt de az 1440x900-as meg praktikusabb.
Ez az LCD dolog nekem soha nem lesz tiszta.....

(#5603) evone válasza spyduck (#5602) üzenetére


evone
őstag

Az Elitebook-nál kicsit fura, h hideg a gép, a csuklótámasztól kezdve mindenhol, ettől talán kicsit rideg.

Ennel szebbet nem hallottam. Én gyűlölöm, es bosszant ha a gepen erzem hogy melegszik, ennel idegesitobb dolog jelenleg nincsen az eletemben. :) ( Nem tudtam mar ennel jobban kifejezni hogy mennyire utalom a melegedest. :) )

MÁS: ha nem sikerul szeptembern kornyeken lecserelni a T61et, akkor meghagyom és élek vele tovább. Belegondolva csak uj billzet meg venti kene bele, jó kis gép ez azért még. :U :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5604) spyduck válasza evone (#5603) üzenetére


spyduck
nagyúr

Gondolom a T500 ás T400 se egy melegedős szörny.
Azért azt is hozzá kell fűzni, h ez az aluminium se egy leányálom. Vigyázni kell rá! Míg a műanyag hajlik az aluminium horpad.
Az viszont biztos, h ennél hűvösebb gépet nem nagyon láttam.

szerk: A 6930p meg nagyon durva. A proci 30 fok körül mozog, pedig egy dedikált HD3450-es VGA van benne mivel simán lehet COD4-ezni.
Azt viszont még a mai napig nem értem, h miért melegszik jobban az X4500-as integrált VGA-s modell mint a HD3450-es dedikált :F

[ Szerkesztve ]

(#5605) buherka válasza spyduck (#5591) üzenetére


buherka
addikt

Látom már benned van a para :D

Aztán nehogy megbánd, és levélbombát küldj nekem :B

Nincs semmi baj a billentyűvel szerintem. Itt írtam anno, hogy nekem is volt egy kis minimális süppedés a bal szélen. Lehet, hogy nem is foglalkoztam volna vele, ha mások nem beszélik belém. Amúgy meg ezt a gépet használni kell, nem kukacoskodni, meg mikroszkóppal nézegetni, hogy hibát találjon rajta az ember.
Nekem nem nyekereg a palmrest, persze ha ráül valaki, vagy azon dagasztja a tésztát, akkor biztos nyekeregni fog.
Valamennyivel puhább lesz mint a HP-d az tuti, mert ez nem alumánium. De bőven jó lesz nem kell aggódnod.
Van aki azért sipákol, hogy a dvd írónál ropog a gép, mert nyomkurássza...csak tudnám minek :o
Ha valakinek nyomkurászni támad kedve, az menjen a konditerembe.

(#5599) Napfénysüti..de legalább matt és ez kárpótol mindenért. Én lehet, hogy nemsoká megjátszok egy ilyen színkalibrálást és beszámolok a fejleményekről. ;)

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5606) evone


evone
őstag

Azt hiszem ezért nem világit a LED a gepemen: [link]

Ez azota miota szervizbol elhoztam. Most vettem eszre.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5607) buherka válasza spyduck (#5604) üzenetére


buherka
addikt

Nekem T500-ban csak akkor indul meg a venti, ha HD filmet nézek...általános használat alatt zéró hangja van. A nagy tuti ebben a gépben, hogy nem alulról szívja a levegőt, hanem felülről, így ölben első osztályú.
Nekem a P8600-al olyan 33-37 fok körül alakul kiegyensúlyozott állapotban.
Játék alatt persze rázendít a légkavaró, de notin nem játszunk :B

HD3450-es VGA-n COD4-et nyomni...az szép baleset lehetett. :D

(#5606) evone...emberünk szépen lefeszítette a kijelzőkeretet csavarnyúzóval és kinyírta a ledet, vagy megsértette a nyákot :o
Még szerencse, hogy az LCD megúszta sérülés nélkül.

Tudnék mesélni, hogy néha mik mennek a szervizben. :B

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5608) spyduck válasza buherka (#5605) üzenetére


spyduck
nagyúr

Már megnyugtattak, h nem süpped az amit veszek. De ha jól látom a "w" és "s" gombok hajlamosak süppedésre ugye?

szerk:
Nekem a P8600-al olyan 33-37 fok körül alakul kiegyensúlyozott állapotban.
Játék alatt persze rázendít a légkavaró, de notin nem játszunk :B

Akkor ezekszerint jobb mint az EliteBook 8530p mivel azon 37-43 fok között ingadozik. Persze abban nincs Hybrid VGA ;] Ha megnézzük a 6930p-t akkor annak meg 30 fok környékén mozog ;]

HD3450-es VGA-n COD4-et nyomni...az szép baleset lehetett.
Akár hiszed akár nem, nagyon szépen megy rajta, nézd csak meg: [link]
Egy LAN partyra bővel elmegy!


evone: Elég rendesen elbántak a gépeddel :(( Csak azt nem tudom, h fogod bizonyítani, h ők voltak?

[ Szerkesztve ]

(#5609) evone válasza buherka (#5607) üzenetére


evone
őstag

Akkor lehetseges hogy az o hibajuk volt? Mivel le nem esett, én nem nyultam hozza, nem tudom elkepzelni hogy ez hogy lehetseges. ( raadasul az is furcsa hogy ezt csak most vettem eszre, pedig allandoan tisztogatom a gepet. :D )

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5610) TOZ válasza buherka (#5607) üzenetére


TOZ
addikt

Ennyivel jobbak ezek a P szerias procik?!
Nekem a T7500 (T61) azert olyan 45-50 kozott nyomul...

(#5611) evone válasza spyduck (#5608) üzenetére


evone
őstag

Igazabol mar az se nagyon izgatna ha nem csinalnak meg ezt, mert nem feltuno, es csak annyi a hiba hogy a led nem vilagit, tokeletesen mukodik ezenkivul a gep, de belegondolva mar az fura volt hogy hatul az lcd burok teteje, es a belseje nem volt rendesen osszepattintva, eleg gyér munkanak is tartottam, mind1 lett volna ha ide adjak nekem az alkatreszt. Nem idegesit ez most egyaltalan, de remelem kicserelik, Sajnos nem BP-n lakok, ezert nekem sokkal nehezkesebb a szervizbe jarkalas a geppel, de már kezdem megszokni.

Kulonben nem hiszem hogy bizonygatni kellene akarmit is, jofejnek tunnek, gondolom nem direkt csinalnak ilyesmit. :)

Amugy nyugi, csak az én T61em ilyen elcseszett, a T500al nem lesz semmi gond.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5612) evone válasza TOZ (#5610) üzenetére


evone
őstag

A T8300 nekem is,

T: 35W TDP
P: 25W TDP

Illetve biztos javitottak a hutesen is.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5613) TOZ válasza evone (#5612) üzenetére


TOZ
addikt

Ez latod igaz.
Nem zavar. HD-t nem nezek, ha meg valami "felnyomja" 50 fole kis pofoges es mar ismet csend van.
(Mondjuk lehet downgrade kene kernel ugyileg, mert emlkeim szerint 2.6.27 - talan Ibexben volt ilyen - egy ket fokkal huvosebb procit "csinalt".)

(#5614) Prom


Prom
tag

Most tünt fel egy érdekeség a T410 el kapcsolatban, persze ha már volt téma akkor bocs :DDD
T400 nál még külön (MégT400S nél is) van a palm rest és Bill. Bezel ami ugye tudjuk hogy gondot okozhat pl: halk nyikorkás talán vagy minek nevezem.. :)) stb..
de T410nek egyben van igy jóval masszivabb lett.. :)

(#5615) evone válasza Prom (#5614) üzenetére


evone
őstag

Ezt magyaraztam mar egy ideje. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5616) buherka válasza spyduck (#5608) üzenetére


buherka
addikt

Nem a gomb süpped...ne hagyd magad megvezetni, ha valaki ezzel vakít.
Magával az alátámasztással szoktak gondok lenni, szinte minden notinál.
A bill. ugye egy összefüggő alulemezen van és ha van egy pici rés alatta, akkor behullámzik egy kicsit.
Valahogy így.

37-43 fok is teljesen jó szerintem. Talán annyi jó a TP-ban, hogy igen kulturáltan van megoldva venti vezérlés.
Akkor sem melegszik jobban a gép, ha aktiválom a HD3650-es VGA-t, mert ugye a Power Play áldásos hatásának köszönhetően igencsak lecsökkenti az órajelet 2D-ben a VGA.
Itt egy kép, a jelenlegi hőmérséklettről (ott a hsz-ed a háttérben)
[link]

Egyszer mentem notival LanParty-ra...soha többet. :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5617) Napfénysüti válasza buherka (#5605) üzenetére

Színkalibrálásról mindenképpen írj majd mert már én is agyaltam rajta.

Més que un club!

(#5618) Prom válasza evone (#5615) üzenetére


Prom
tag

Mármint hogy nyekerek vagy hogy egyben van :DDD akkor amugy mindegy..
csak igy élöben egyböl feltünt :D

(#5619) evone válasza Prom (#5618) üzenetére


evone
őstag

Ahha, szoval van nalad egy. Milyen? Irhatnal tapasztalatokat.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5620) TOZ válasza buherka (#5616) üzenetére


TOZ
addikt

No varjunk. Nekem ugy szokott 45-50 kozott lenni, hogy nem megy a venti egyaltalan. Nalad meg 1800 korul porog (nyilvan nem zavaro hangon, de megy). Akkor nem is olyan melegedos ez a T7500.

(#5621) buherka válasza evone (#5609) üzenetére


buherka
addikt

Biztos vagyok benne, hogy a szerviz gányolta szét.
Minden LCD panel egy fémkeretben van és egy műanyagkeret takarja el (kivéve a keret nélküli kijelzők, ezeket ragasztják) a belsőségeket.

Ha valaki pancser ezt a műanyagot jól el is töri, amikor feszegeti.
Nálad az volt, hogy a jól képzett szervizes rossz helyre nyomta be a feszítő szerszámot és magának az LCD panelnek a fémkeretét is felhajlította. Visszahajlítani azt már nem lehet, mert akkor betöröd a kijelzőt, ezért is néz ki így ahogy most van.
Aztán nekiállt ott gányolni feszegetni mérgében és kinyírta a ledet neked.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5622) rankesz válasza Prom (#5618) üzenetére


rankesz
veterán

csak igy élöben egyböl feltünt :D

Mi vaaan? Nálad van egy?
És meg hülyének lettem nézve amikor egy hónapja megkérdeztem hogy mikor lesz testközelben t410(s)...

(#5623) buherka válasza TOZ (#5610) üzenetére


buherka
addikt

Sokat számít, hogy 65nm-es vagy 45nm-es csíkszélesség vagy 35W ill. 25W-os a proci.
Valamint az sem elhanyagolható, hogy ezek a teljesítmények mekkora feszültségen születnek.
Minél nagyobb watt teljesítmény, annál nagyobb hőtermelés.
Nekem pl. 0.88v-ra veszi vissza a Speedstep® a feszültséget nyugalmi állapotban

Az új TP-ban (T410, T510) pl. megint azért megy kicsit többet a venti, mert ismét 35W-ot termelnek a CoreiX-procik.

(#5617) Napfénysüti ...persze mindenképp megírom, milyen lett. ;)

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5624) TOZ válasza buherka (#5623) üzenetére


TOZ
addikt

Igazabol az lenne a szuper, ha a T61 is kepes lenne 1900 korul porgetni a ventit, nem csak 2900 korul indulna.

(#5625) buherka válasza TOZ (#5620) üzenetére


buherka
addikt

Igen...azért is írtam, hogy nem mindegyik gépnek van ugyan úgy megoldva a ventivezérlés.
Csak akkor hallok halk süvítést, ha közvetlenül odateszem a fülem a ventihez.
Még az 5400-es vinyó alaphangja is hangosabb.

Szerintem az sokkal jobb, ha egy légkavaró folyamatosan megy egy minimális fordulaton és tart egy bizonyos hőfokot. Így pl. nehezebben veszed észre a ritmusváltást amit terheléskor kap a venti.
Mennyivel zavaróbb, ha pl. 0-ról hirtelen felpörög 3000-4000-es fordulatra félpercenként, aztán elhalkul.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5626) TOZ válasza buherka (#5625) üzenetére


TOZ
addikt

Azert van nalam egy interval opcio beiktatva tpfancontrollal. Ezzel neha pulzal egy picit.

De szivesebben vennem, ha menne folyamatosan mondju ezeröcsin.

[ Szerkesztve ]

(#5627) fifi_addict


fifi_addict
tag

üdv! tudna valaki segíteni? egy lenovo 3000 n200-as gépben szerettem volna vincsit cserélni. az újjal a bootképernyőig jutott, és nem indult el se az optikai meghajtó, se a boot-USB. mindkettőt látta, meg az új vinyót is. visszarakva a régi vinyót, megy minden. a vinyónak kezd ronda hangja lenni, ezért akartam cserélni. van valami, amiről nem tudok(?) és letiltja a maszekolást/cserét? oprendszer eredeti, de sima xp, nem gyári, mert külön vettem hozzá. az eredeti vinyóval jó az optikai meghajtó, még azt a lemezt is olvassa, amiről telepítenék az új vinyóra... help! :O :O :O

olvastam valami lopás elleni védelemről, ez az lenne?

...........................???

(#5628) buherka válasza fifi_addict (#5627) üzenetére


buherka
addikt

Nekem is volt N200-as gépem és vinyót is cseréltem benne. Nem találkoztam ilyen problémával.
Próbáld meg az új vinyót rádugni egy asztali gépre másodlagosként és egy Sentinel-t futtass rajta.
Hátha az többet mond.

Van saját totyikja is a gépednek Lenovo 3000 és IdeaPad notebookok...próbálkozz itt is, hátha többet tudnak mondani.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5629) Omni válasza buherka (#5625) üzenetére


Omni
aktív tag

X31-en 0-ról hirtelen felugrik 3000-es fordulatra a légkeverő, ha a CPU eléri a 65C fokot. Ami jó az egészben, hogy alulfeszelve, netezés közben 3-5 óra alatt éri el ezt a kritikus hőmérsékletet. Addig meg áll a ventillátor.

Nekem ez így nagyon jó, mert ritkán megy a gép 2-3 óránál többet egyhuzamban :)

Szerk: Viszont terhelés alatt tényleg rossz lehet a be/kikapcsolással járó pulzálás. Én csak netre használom, számomra így tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#5630) fifi_addict válasza buherka (#5628) üzenetére


fifi_addict
tag

köszönöm! már húzok is oda ... :R

...........................???

(#5631) Prom válasza rankesz (#5622) üzenetére


Prom
tag

T410S még nem látam, de volt szerencsém találkozni T410el..
tesztet ilyesmit nemtok még mondani..
azt ne mond hogy lecserélnéd T410re? :D Bolond vagy de majd Privibe :))

(#5632) evone


evone
őstag

Azt hiszem egy LED-es T400ra szivesebben elcserelnem a T61em, mint egy T410-re. A teljesitmennyel megvagyok elegedve itt is, viszont az akkumulatoros uzemidovel, a kijelzo fenyerejevel nem. A melegedes es a venti hangja kielegito, de nem tokeletes. Kerdes: A t400 ventije is tud 1900on porogni mint a T500é?

Remelem a szervizben elismerik a bakit, es orvosoljak a problemat. :U

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5633) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Ma életre keltettem egy Z61-et.

Ujjlenyomatot kért poweron-hoz miközben biosban már ki lett iktatva.
Szerencsére supervisor password nem volt bekapcsolva, ha be van akor nem működik ez a módszer, a HDD password ettől még megmarad a HDD.
A megoldás: Akku le, backup battery lehuz alaplapról, pihen 5 percet.
Tápot rádugtam, inditás, vagy 2 percet gondolkodott, cmos hiba press F1,
Biosban minden security disabled, erease all fingerprint data is be figyelt.
Save and Quit!

És innetől öröm boldogság.

battery vissza dug deszkára, akku vissza passzintás. Leszerelt cuccok visszaszerelése.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5634) Khaal válasza TOZ (#5626) üzenetére


Khaal
őstag

Ilyen tpfancontrol szerű program létezik esetleg XP alá is?

(#5635) Innox


Innox
tag

Vissza térve a hőmérséklet témára, nekem (T61 T7500-al) szinte egész nap pörög 3000 körül. A hőmérséklet CPU szinten az 50°C-os nyaldossal alulról. GPU (Quadro 140NVS) kicsit melegebb. Ez most így normális, vagy lehet az a probléma hogy 2 éve nem volt még kitakarítva újra pasztázva... Mondjuk torrent elég sokat fut. RightMark CPU-val van hajtva "on demand".

Remélem nem fogom kinyírni szegényt...

Khaal: Igen létezik, én is használom. [link]

[ Szerkesztve ]

(#5636) evone válasza Khaal (#5634) üzenetére


evone
őstag

Persze hogy létezik, [link] Ezt letoltod, minden Windows verzion elfut szerintem, a lenyeg hogy ThinkPadod legyen. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5637) TOZ válasza Omni (#5629) üzenetére


TOZ
addikt

X40-en alulfeszelt, LV procival meg sosem sikerult netezes kozben ventilator hangot elcsipnem.

(#5638) buherka válasza Omni (#5629) üzenetére


buherka
addikt

Neked sem lesznek gondjaid ventilátorcserével :D

(#5635) Innox...elpusztulási nem fog a gép, max. csapágyasra verei magát a venti. :B
Egy kis takarítás már nem ártana, azoknak a lamelláknak és a lapátkeréknek. Lehet, hogy még újra is pasztáznám, ha ráérnék :B

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5639) taltos


taltos
senior tag

Nem tudom, hogy csinált-e valaki ilyet, de gondolom igen (bár a topicban nem találtam róla külön beszélgetést). Szóval! Ha van egy eredetileg 32 bites W7-tel jövő T500, akkor annak van valami elegáns útja, hogy 64 bitesre alakítsa az ember?

Az elegáns út alatt azt értem, hogy pl. a recovery partícióra valahogy 64 bitest Win 7 kerüljön, és a Lenovos cuccok is felkerüljenek. Erre tippem szerint két megoldás lehet:
1. Valahonnan rendelni, kérni, letölteni egy Lenovos 64 bites W7 DVD-t, és arról megcsinálni az új recovery partíciót.
2. Akárhonnan felrakni egy 64 bites W7tet, feltelepíteni rá a Lenovos cuccokat, majd valamilyen lenovos CDvel vagy DVDvel ebből készíteni recovery partíciót (mármint ebből újraalkotni).

Vagy hogyan csinálják ezt a szervízben?

A 32 illetve 64 bit gondolom licencügyileg nem probléma, hiszen az eredeti W7 telepítőkön is megtalálható mindkét verzió, és a kulcs is "bitfüggetlen", talán még nyelvfüggetlen is (az egyetlen, ami számít, hogy Home, Prof., Ultimate stb -e).

A csúnya megoldás, hogy egyszerűen letörlöm a recovery partíciót, felrakom a W7-tet, felrakom rá a Lenovos cuccokat (mintha írtátok volna itt a forumban, hogy van hozzá valami központi update-ter program, ami ügyel a driverek felrakásának helyes sorrendjére is), és élek mint hal a vízben.

Ezt azonban szeretném elkerülni, ha létezik olyan megoldás is, amivel utána hip-hop bármikor mehet egy gyors reinstall.

Esetleges lehetőség még a sima telepítés utáni valamilyen tükrözéses backup, amit utána valamilyen programmal lehet visszaállítani.

Ötlet?

Kicsit más téma, de esetlegesen ide tartozik: kell valami extra dologra figyelni egy kézi W7 installnál ThinkPad ügyben?

(#5640) Khaal válasza evone (#5636) üzenetére


Khaal
őstag

Köszi, ez szuper, már csak egy olyan program hiányzik amivel hűvösre tehetem a Radeon 7500-at a gépben, ati driver nem veszi az órajelét sajnos (vagy 7500-ra nincs is Powerplay?).

(#5641) buherka válasza Khaal (#5640) üzenetére


buherka
addikt

PowerPlay a HD3000-es szériától felfelé működik.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5642) yanna válasza taltos (#5639) üzenetére


yanna
őstag

"Vagy hogyan csinálják ezt a szervízben?"

Ez engem is érdekelne...

(#5643) Omni válasza Khaal (#5640) üzenetére


Omni
aktív tag

Ha töltőn van a gép, akkor max órajelen megy a GPU/mem, ha viszont akkuról üzemel, akkor terhelés nélkül visszaveszi az órajeleket. (egyébként meglehet hackelni, hogy töltőn is visszavegye a frekvenciát...)

Szerintem a 7500-ban kell lennie powerplaynek, mert a régebbi Ati Mobility Radeon-ban is tudja.

(#5644) Khaal válasza Omni (#5643) üzenetére


Khaal
őstag

Közben megtaláltam hol lehet bekapcsolni a Powerplayt, de nem csinált semmit, ezek szerint ez így normális, mivel végig töltőn volt a gép. Erről a hackről tudnál linkelni valami bővebb infót?

(#5645) buherka válasza Khaal (#5644) üzenetére


buherka
addikt

ATITool-ban lehet órajelet is csökkenteni. Hátha ezzel menni fog.
Nem próbáltam, csak egy ötlet ;)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5646) Omni válasza Khaal (#5644) üzenetére


Omni
aktív tag

[link]

A lényeg:

Now to enable POWERPLAY (thanks to troubadix):
-Open Regedit (Start->Run-> type regedit, enter)
- Locate
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Video]

You will see bunch of folders. Each folder will have 0000 folder. Most of 0000 folders will have the following keys:

"DALRULE_USEOLDPOWERPLAYINTERFACE"=0
"DALRULE_USEOLDPOWERPLAYPROPERTYPAGE"=0
"DALRULE_ENABLESHOWACSLIDER"=1
"DALRULE_ENABLESHOWDCLOWSLIDER"=1"

Make sure that in all 0000 folders that have these keys you have the same values as above
-I think you need to restart. After restart you will be able to enable POWERPLAY in Control Panel.

(#5647) taltos válasza yanna (#5642) üzenetére


taltos
senior tag

Hmm, azt hiszem itt lesz valahol a kulcs a problémára. Ezek szerint akkor létezik 64 bites W7 recovery DVD, amivel gondolom a recovery partíciót is módosítani lehet, azonban ezt csak
1. rendelni lehet valamilyen szállítási költségért
2. Nem lehet magyarról mondjuk angol nyelvre váltani.

Igaz ez utóbbi nem annyira fontos, mert a W7 így is megkérdezi településnél, hogy angol vagy magyar nyelvőre szeretném-e telepíteni. Az egyetlen gond a hozzá adott programokkal van, azokbol néhányban előfordul magyar szó.

No mindegy, akkor valahonnan kérnem kell egy másolatot egy 64 bites angol W7 recovery DVDről. Nincs véletlen valakinek? :)

(#5648) SNor válasza Prom (#5631) üzenetére


SNor
tag

Nonono, tessék csak megosztani :)

(#5649) Prom válasza SNor (#5648) üzenetére


Prom
tag

Most inkább csak az új SSDm sebességet osztanám meg akit érdekel toshiba :)
Toshiba 256Gb 1,8" thinkpad X200T OS: Win7 64bit prof.
1-2 kép

(#5650) Innox válasza buherka (#5638) üzenetére


Innox
tag

Igazából az nem világos, hogy másnak is állandóan megy-e, vagy csak nekem a hűtés elégtelensége miatt megy így...

Én is megcsinálnám, csak nem akarom a gari (még 1 év) miatt piszkálni. Központi szervízben foglalkoznak ilyesmivel? Vagy esetleg melyik szervízben csinálják meg lelkiismeretesen (Budapesten, garanciális feltételek melett). Laptopinfoba gondoltam bevinni.. gondolom neki megvan a megfelelő célszerszáma ill. rutinja hozzá. Nem akarom szétbarmolni...

A régi Acer-t szoktam szerelgetni, de annak úgyis mindegy már. Jó kis hőerőmű P4 3Ghz +Mobility Radeon 7x00

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.