Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108001) Tikakukac válasza weiss (#107999) üzenetére


Tikakukac
titán

Én a teljes sztorira. Ne legyen illúziója annak aki ilyet vesz, hogy ez így törvényszerű :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#108002) Ganz-[HUN] válasza Butcher82 (#107998) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Tavaly aug. 20-án elmentünk a srácokkal bebaszni, de én nagyno lolozni akartam. A vége az lett hogy bicikliről leesve ráestem Fater T530-ára :DDD

Semmi baja se lett :DDD
Pár kommentel feljebb írtam hogy mit túl nem élt az X240 is :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#108003) vicze válasza Butcher82 (#107998) üzenetére


vicze
félisten

Azért ezt világítós billel ne csinálja senki. ;] Tényleg ne! :(
Nem tudom mennyire szeded szét a takarításhoz, de nemárt megnézni mi "marad" a bill alatt, a korrodálás nem azonnal jelenezik hanem akár fél év is kell neki mire valamit megeszik.
A vízelvezetés bármennyire is jó, sajnos azért túlmehet. :(

Nyugodj meg nem kell gyerek. :) Teák és pohár vizek rendszeren mennek irodában laptokba, normális. :)

@slayernick66: A WWAN CRU azaz user upgrade -> összefoglaló. Nem minden készülék van alapból felkészítve WWAN-ra, csak ha ott van a két extra kábel a WWAN-nál akkor mehet bele kártya.

@Pano: 5gen és felette még nincs gond, de Intel néha ad ki hülyeséget, többször megesett, hogy a Lenovo driver se ment fel. 1gen és 4gen még soso. Régebbi esetében, a net túrása van. Ha E14 miatt kérdezted, az még sok év support.

[ Szerkesztve ]

(#108004) hcl válasza vicze (#108003) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

++
X240-es világítós billentyűzetet javítottam már, az azért nem olyan vízálló, mint pl. egy T440... -től kezdődő sorozatban.

Mutogatni való hater díszpinty

(#108005) Tikakukac válasza Butcher82 (#107998) üzenetére


Tikakukac
titán

A csúcsa ezeknek a klasszik elitebookok. Ott a legjobb sztorim a kocsival véletlenül átmegyünk a gépen, majd 5 perc hajtogatás és egy kijelző csere után majdnem azt mondtam, hogy 9/10-es volt a gép.

Na ilyenek se lesznek többet :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#108006) vicze válasza hcl (#108004) üzenetére


vicze
félisten

Semennyire nem vízálló, szerintem magasabb párától meghalnak. :(

(#108007) hcl válasza vicze (#108006) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De a 440-nel kezdődő design tetszik, hogy egy vályúban van az egész bill., nem jut lefelé a folyadék.

Mutogatni való hater díszpinty

(#108008) vicze válasza hcl (#108007) üzenetére


vicze
félisten

Gondolod? ;]
A sajnos a kábel gumi szigetelésén már egy gépnél átszivárgott szóval a tuti az ha nem öntesz bele semmit. :P

(#108009) hcl válasza vicze (#108008) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván a tuti az, de amúgy a megoldás tetszik. A kábloszt meg valahol csak el kell vezetni :D (rugós érintkezőkkel persze jobb lenne).

Mutogatni való hater díszpinty

(#108010) hito


hito
nagyúr

Vettem Aqua-ban egy Transcende 120-as M.2 SSD-t 8 pénzért és már klónoztam is a szisztemet a 2.5-es Intel SSD-ről, gyönyörűen működik. Viszont ebben a foglalatban az SSD hőmérséklete 52°C (szerk.: lement 40°C-ra :B) , ami elég magasnak tűnik. Nem lesz ebből baj?

Illetve HDD Sentinel az Intel SSD-re 100%-os teljesítményt és 89%-os kondíciót is 11 hibás szektorral. Eladható ez így? Intel Pro 5400s 240GB. Összes írt adat 73.84GB, működési idő 4nap, 15óra. Ezért is furcsa, mert alig ment, mégis 89%-os a kondi. Pedig ezek híresen megbízható SSD-k :U

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#108011) FoxiestFox válasza hito (#108010) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha megfelelően potom pénzért adod, én lehet megveszem.
Vannak még a lakásban SSD nélküli TP-k. :DDD

(#108012) hito válasza FoxiestFox (#108011) üzenetére


hito
nagyúr

10pénz alatt megmarad ;) Nekem is van otthon egy T410-em, ami szegénykém 64GB-tal gazdálkodik. Igaz, csak youtube mesenézős gép lányomnak ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#108013) vicze válasza hito (#108010) üzenetére


vicze
félisten

Ez nem HDD, nem hibás szektorok, hanem a tartalék SSD területből kiosztott új szektorok. Csak annyit jelent, hogy idős már a meghajtó, de normális működés.

Másrészt a WWAN port nem feltétlen ajánlott OS drive-nak, még, ha tudsz bootolni is róla, mivel lassabb lesz mint a normál SATA port. kb. 300/300-at tud, míg a normál SATA simán kimaxolja a 550/550-nel.

[ Szerkesztve ]

(#108014) hito válasza vicze (#108013) üzenetére


hito
nagyúr

Másrészt a WWAN port nem feltétlen ajánlott OS drive-nak, még, ha tudsz bootolni is róla, mivel lassabb lesz mint a normál SATA port. kb. 300/300-at tud, míg a normál SATA simán kimaxolja a 550/550-nel.

Áuuu...ennek jobban utánajárhattam volna :O Mindegy, most már ez van. Remélem fogom nagyon érezni a különbséget.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#108015) Dhampir válasza Tikakukac (#108005) üzenetére


Dhampir
félisten

Az íróasztalon feküdt a laptop, vagy hogyan fogott talajt?
Manapság már minden előfordulhat, például egy kanyarban fekvő ház falán keresztül behatol a szobába az úttestről lesodródott gépkocsi, stb..

Fontos adalékok lehetnek a "milyen kocsival és milyen talajon, hogyan fogta meg a kerék" történése. Az sem mindegy, hogy Trabicsekkel vagy valami zúzósabbal, például úthengerrel történt meg a "lapogatás" és a talaj szilárdsága is számít, amin feküdt a gép. A szerencsés végkimenetelhez kell az apró véletlenek eseményláncolata is. :)

(#108016) Tikakukac válasza Dhampir (#108015) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy sima nejlonszatyorban volt, letették egy köbö 300kg szerszámmal megrakott 2-vel ezelőtti L200-as micu bal hátsó kerekéhez. Anyuci beült és szépen átment rajta, majdnem az elsővel is.

Szerintem ez így épp elég adalék. Ebbe a TP-ok is recsegnek széjjel, szerintem abban azért elég sokan egyetértünk, hogy a 8510-8570 korszakban olyan gépeket csinált a HP, amik jócskán megütötték a fizikai ellenállóképességét a Delleknek-Lenovoknak :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#108017) Dhampir válasza Tikakukac (#108016) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, hogy részletesen is megírtad. :R

Régebben hallottam egy sztorit, mesélték, hogy valamelyik ThinkPad (már elfeledtem a pontos típust, talán T60 volt?), ami laptoptáskában helyezkedett el, valahogyan becsípte a kanyarodó csuklós busz, a csuklójában. Amennyire visszaemlékszem, talán csak egy kicsit görbült meg és a kijelző sérült, de szépen helyre lehetett állítani.

[ Szerkesztve ]

(#108018) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Közben győzött a józan ész és kiegyeztünk a 14-es képernyőméretben. Viszont...adott egy T480s és egy X1 Carbon 6. gen, (mindkettő 16 GB rammal, 512 GB SSD-vel), a T480s magyar billentyűs, az X1C nem, ellenben a Carbon WHQD kijelzős. Garancia 2021 év vége mindkét esetben (on-site). Megér-e 40e Ft felárat az X1C, vagy nem ésszerű döntés, és nincs is igazán előnye a Carbonnak. A következő ársávban, kb. fillérre megegyező T490s-et és X1 Carbon 7.gen-t találtam, megegyező kiépítésben. Tudom sok a kérdés... de gyorsan tanulok :D Köszönöm előre is a segítséget újfent :R

(#108019) vicze válasza nemethbalazs (#108018) üzenetére


vicze
félisten

WHQD = nagyobb fényerő, magasabb fogyasztás.
Amennyiben M.o., akkor nincs on-site support legjobb tudomásom szerint, de a többiek kijavítanak ha tévedek. Nem árt megnézni hova is szól a garancia, milyen ország. (Ship-To Location, a modell mellett)

T480s-ben nagyobb az aksi(57 vs. 51), és úgy kb. ennyi, minden másban jobb a X1C.

Azonos paraméterekkel rendelkező T490s és X1C G7 azonos áron, azonos paraméterekkel inkább a T490s, mert megint csak nagyobb az aksi(57 vs. 51).

(#108020) nemethbalazs válasza vicze (#108019) üzenetére


nemethbalazs
tag

Hm. Igen magyaroszágon élek. Ez az on-site garancia kezd érdekelni, és mert megmondom őszintén azt hittem ez hazánkban is egy használható szolgáltatás. Akkor gyakorlatilag amiket még több év on-site garanciával árulnak idehaza, de nem magyaroszági vásárlás volt anno, annak a garanciája itthon nem is intézhető?

A WHQD kijelző vajon a nagyobb fényerő miatt fogyaszt tobbet, tehát ha azonos fényerőn van használva akkor annyit fogyazthat mint egy FHD kijelző? A T480s, T490s, X1C alapból jobb FHD kijelzővel van szerelve mint olcsóbb testvérei ugye? A WHQD kijelző pedig még ezeknél is jobb?

[ Szerkesztve ]

(#108021) HSM válasza nemethbalazs (#108018) üzenetére


HSM
félisten

T480s esetén a sima FHD egy jelentős hátránya, hogy többnyire 60% sRGB panelek vannak benne tudomásom szerint, míg a WQHD közel teljes sRGB fedésű. A WQHD hátránya pedig, hogy szerintem azt már esélytelen nagyítgatás nélkül használni, mert már a FHD is eléggé kicsike nagyatás nélkül 14"-on. T490s-ben már tudtommal vannak teljes sRGB-s FHD panelek is, de azt a sorozatot nem ismerem annyira. Illetve +1 WQHD hátrány, hogy pl. filmezni sem feltétlen a legjobb, mert a legelterjedtebb felbontás manapság a FHD, és azt nem tudod rá tökéletesen nagyítani, csak a 720P-t.

[ Szerkesztve ]

(#108022) vicze válasza HSM (#108021) üzenetére


vicze
félisten

:K

@nemethbalazs: Nekem csak nem M.o. tapasztalom van, így passz, de a többiek felvilágosítottak, hogy otthon csöppet más a gariztatás sajnos mint máshol, pl. számlát kérhetnek, ami neked másodkézből nem lesz.

(#108023) nemethbalazs válasza HSM (#108021) üzenetére


nemethbalazs
tag

Mire leírtam a kijelzős kérdést, már meg is válaszoltad szinte :)
Most esett le Vicze1 miért emelte ki, hogy T480s esetében WHQD-t keressek inkább :)

Egyébként T490s-ből találtam jó áron baromi jó feslzeretséget, de amerikai kiosztású billentyűzettel, amit nem szeretnék. Kérdeztem az üzletet, kérhetem-e magyarral, vagy annak megfelelő kiosztásúval, de nemleges választ kaptam. Először nem értettem mert én kis naiv azt hittem ugyanúgy kell benne cserélni mint a T460-ban, mert az kb. 2 perc. Hát a videó szerint nem... és nem i sszeretnék nekiállni ,már ezekben billentyűt cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#108024) zsolti75 válasza nemethbalazs (#108020) üzenetére


zsolti75
senior tag

Thinkpad-ok magyarországi garanciás ügyintézése közel olyan mint tőlünk nyugatabbra. Sorozatszámot nézik, számlát nem kértek tőlem még soha, mindegyik gépem külföldi vásárlás volt.
Az onsite gari, nem mindenhol elérhető, nálunk Fehérváron pl. tuti és tudtommal Pesten is működik.
Én nem igénylem azt hogy házhoz jöjjenek, személyesen be szoktam vinni webes ticket nyitást követően.

(#108025) FoxiestFox válasza Dhampir (#108017) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De annak gumi, vagy műanyag van a csuklóban, adaptív, tehát ha a farkaf teszed oda, azt is túléli. :P
Amúgy ki se mehetnének forgalomba, az első hülyegyereknek amputálná a kezét, aki odanyúl.

[ Szerkesztve ]

(#108026) vicze válasza vicze (#107801) üzenetére


vicze
félisten

"Unfortunately, fulfilment of your “Notebook ThinkPad T14 AMD GEN1 20UDCTO1W” has been delayed because of this. Your new estimated shipping date is: 10/08/20"
Miért is nem lepett meg. :)

(#108027) dabadab válasza vicze (#108026) üzenetére


dabadab
titán

Ez augusztus vagy október? (A fene a dátumformátumokba.)

DRM is theft

(#108028) vicze válasza dabadab (#108027) üzenetére


vicze
félisten

Augusztus. :DDD Hála az égnek nem US attól megőrülnék. :P

(#108029) S_x96x_S válasza vicze (#108026) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> “Notebook ThinkPad T14 AMD GEN1 20UDCTO1W”

ha megjön ...
kíváncsi leszek a véleményedre ... , hogy milyen ... :R

Mottó: "A verseny jó!"

(#108030) vicze válasza S_x96x_S (#108029) üzenetére


vicze
félisten

Hát külső és nagyrészt a belső biztos, hogy azonos a T14-gyel, szóval itt csak az AMD a különbség. Az egyik a sajátom lesz, így szerintem örülni fogok a 2x+ sebesség növekedésnek. ;] (Meg memória bottleneck-em se lesz állandóan...)
Szóval túlnyomórészt Intel vs. AMD-t tudok véleményezni.

Notebookchek tuti előbb kijön egy részletes teszttel, náluk egy ThinkPad T14s van 32GB RAM-mal pár hete.

[ Szerkesztve ]

(#108031) hcl válasza FoxiestFox (#108025) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem csukló, hanem ajtó csukta oda a lábam (nyitás közben). Kicsit ordítottam. Utána kicsit nehezen mászkáltam pár hétig :D Ikárius 280 :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#108032) Ganz-[HUN] válasza vicze (#108026) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

because of...what?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#108033) vicze válasza Ganz-[HUN] (#108032) üzenetére


vicze
félisten

Alkatrész hiány, ez a standard február óta minden CTO-ra, eddig 4hét volt a legnagyobb csúszás. Nagyon szívás időre rendelni bármi "speckóbbat".

(#108034) hcl válasza vicze (#108033) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Minek a rövidítése a CTO?

Mutogatni való hater díszpinty

(#108035) Tim82 válasza hcl (#108034) üzenetére


Tim82
nagyúr

Custom To Order, kb. "egyedi rendelésre".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#108036) emvy válasza Tim82 (#108035) üzenetére


emvy
nagyúr

Configured to order?

while (!sleep) sheep++;

(#108037) hcl válasza Tim82 (#108035) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#108038) Tim82 válasza emvy (#108036) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mindkét módon láttam már feloldva, de jogos.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#108039) Tikakukac válasza Tim82 (#108035) üzenetére


Tikakukac
titán

Custom to Order Apple amennyire tudom. A config inkább ami megy a többi márkánál, de bevallom, nem egy gépet rendeltem le így anno, de soha meg nem néztem rendesen ;]

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#108040) Ganz-[HUN] válasza Tikakukac (#108039) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Az apple-nél BTO-t láttam az árazós topikba többször is :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#108041) Tikakukac válasza Ganz-[HUN] (#108040) üzenetére


Tikakukac
titán

2 külön dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#108042) Ganz-[HUN] válasza Tikakukac (#108041) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Nem akarok hülyén megdogleni, kérlek meséld el a diffet.

Más: egy jó állapotú akkuval mennyit bír filmnézéssel egy T440p, és egy T540p?
Edit:nvidia nélkül. Nem akarok +hőt és gpu fail veszélyt. Elég nekem a HD grafix.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#108043) hcl válasza Ganz-[HUN] (#108042) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Átlagos filmet ki kéne bírnia. Amikor új volt a régi céges 450-em, 4 órát lazán elment oktatáson, illetve hát többet, csak akkor mentem el a tápért.
Szóval egy 2-3 órás filmet el kéne vinnie, ha jó az akku + mondjuk wifi off, stb. .

Mutogatni való hater díszpinty

(#108044) Tompika777 válasza Ganz-[HUN] (#108042) üzenetére


Tompika777
senior tag

3-4 óra között simán tudnia kell a 440-nek, legalábbis is ha a belső és a külső akksi is elfogadható állapotban van.

(#108045) vicze válasza hcl (#108043) üzenetére


vicze
félisten

Azért ez nem ilyen egyszerű. :) p-ket kérdezett ugye.
Nagyon függ az üzemidő attól, hogy mi van benne. 15W vs. 35W, HD vs. FHD, mekkora az aksi benne 56 vs. 72. Na meg igen, hogy mennyi van az aksiban még.

T440p, 35W-s i7, 67%-os 56-os aksi-val, ha lehúzom aszondja 1,5óra balanced-on. Úgy, hogy inkább visszadugom. ;]

[ Szerkesztve ]

(#108046) hcl válasza vicze (#108045) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hopp, tényleg, nekem a p lemaradt sry.

" aszondja 1,5óra balanced-on."
Viszont filmet lejátszik normálisan energiatakarékosabb beállításokkal is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#108047) bigrock válasza hcl (#108046) üzenetére


bigrock
addikt

Nekem az sem mindegy, milyen filmet nézek... Ha Michelle Wild a főszereplő, sokszor megállítom, visszatekerem, kikockázom... Ez jobban eszi az akksit... :)

(#108048) hcl válasza bigrock (#108047) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D

Mutogatni való hater díszpinty

(#108049) Tikakukac válasza Ganz-[HUN] (#108042) üzenetére


Tikakukac
titán

Az egyiket egy alap gépből konfigolják a másik pedig egy teljesen egyedi kombó, amit nem tudsz simán kihozni az alap 2-3 konfig pakolgatásával.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#108050) Ganz-[HUN] válasza Tikakukac (#108049) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

köszi :R

T440p téma: M-es i5-ttel szeretném konfigurálni, aminek szeirntem 35W-os a TDP-je. Ha nagyon rácsavar a sors, akkor egy MQ i7 is bele fog csúszni (ha sok PDF-es, és FineReaderes melóval áld meg a sors, márpedig megfog másfél éven belül).
1600x900 addig, amíg nem tudom kicserélni FHD IPS-re, ami fél éven belül meg fog történni.. apropó FHD IPS 40-es szériába...

De jól tettem hogy Innolux (khm....LG... a kapum előt kellett rongyosra törnöd a szemem láttára :W ) panelt vettem és nem pedig a gyári AUO B140HAN01.03-mast. Ma főni vásárolt egy T450s-t Touch+FHD IPS variánssal, és egyszerűen borzasztó. Szerintem vagy a védőfólia, és/vagy az anti glare coating ami rajta van, de a színei valami eszméletlenül rosszak. Minimum egy kalibrálás kéne neki, mert a piros narancsos jellegű, és társai. A szaturációról ne is beszéljünk, mert olyan mint ha véres tüdővel asztmás hörgéssel önmagát megerőszakítva köhögné fel, mert a citromsárga messze van a citrom színtől.

Edit: Érdekesnek találom, hogy a kijelző nem eszik (szerintem) sokkal többet egy 14"-oson mint egy 12"-oson (javítsatok ki ha tévedek). Az X230-ban 35W-os Proci van, és mégis elmegy egy jó akkuval 6-9 órát a legendák szerint. Akkor egy T440p miért nem tud legalább 4-5 órát? :F
Edit2: Nem tudom alulfeszelni Throttlestoppal az X230-at. Gondolom az M-es proci miatt. A T440p-t alul lehet?

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.