Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) evone válasza Integra (#4000) üzenetére


evone
őstag

Sajnalom. Hatha meg lehet valahol csinaltatni. :(

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4002) k-rock-atona válasza Mészike (#3977) üzenetére


k-rock-atona
csendes tag

Nem :N , csak az a kérdésem, hogy 32 bites vistát fel lehet-e 64 bites W7-re frissíteni a lenovo 64 bites W7 lemezével... Jogilag, tudom, hogy nem, csak gyakorlatban kérdezem, hogy kivitelezhető-e. Lehet, kicsit katymaszul fogalmaztam meg az előbb, sorry. :U

[ Szerkesztve ]

(#4003) evone válasza k-rock-atona (#4002) üzenetére


evone
őstag

Én nem tudom hogy lehet-e. Viszont innen nézve azt mondom hogy ne szenvedj vele, Csinalj teljesen tiszta telepitest. Az lesz a tuti! Sok sikert.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4004) tomi.tomi válasza k-rock-atona (#4002) üzenetére


tomi.tomi
tag

A hivatalos álláspont az upgrade FAQ-n:
"Can I upgrade from a 32-bit Windows Vista to a 64-bit Windows 7?
No, an upgrade from a 32-bit Windows Vista to 64-bit Windows 7 is not supported."

A rendelés feladásakor meg kell adni a géphez eredetileg adott Windows típusát, és ha ott nem hazudsz, akkor nem enged 64 bitest rendelni a 32 bites Vistához:

Az a kérdés, hogy ellenőrzik-e az általad megadott információ valóságtartalmát. Ha nem, akkor is csak clean installal menne fel a 64 bites Win7, lásd a Microsoft tájékoztatóját itt.

(#4005) ubbconfig


ubbconfig
aktív tag

Sziasztok

Az alábbi két thinkpad közül melyik lenne jobb választás hosszútávon? Árban minimális a különbség, de a keretnek is kb. ennyi a teteje. Használt cuccokkal nem akarok kísérletezni, az "ennyiért T61-et kapsz jó állapotban" kommenteket hanyagoljuk :)

[SL400]

[Sl510]

köszi :R

(#4006) bwoay válasza ubbconfig (#4005) üzenetére


bwoay
nagyúr

sok kísérletezést nem látok abban, hogy veszel egy garis T61-et, sőt, még vadiúj állapotút is kifoghatsz kis szerencsével, úgyhogy ennyiért T61-et kapsz jó állapotban. de ha ettől eltekintünk, akkor sem látom értelmét ebben az árkategóriában egy SL Thinkpad választásának T helyett, vagy legalábbis nem javaslom. pláne, mikor 180-ért már T400-at lehet kifogni (190-ért most is van vadiúj, 3 év garival). Ami pedig felettébb fura, hogy egy 14 és egy 15 collos gép között vacillálsz, a kettő fizikai méretei nyilván eltérnek, de azt csak te tudhatod, hogy neked a nagyobb kijelző, vagy a mobilabb méret nyom többet a latban.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4007) orbano válasza ubbconfig (#4005) üzenetére


orbano
félisten

ennyiért már T400-akat kapsz 2-3 év garival, akár újonnan is. nézz körül apróban, 0 perceseket hozzádvágnak ennyi pénzért.
ha rendeződik a vinyó gariztatása, nekem is lesz egy eladó :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#4008) TOZ válasza bwoay (#4006) üzenetére


TOZ
addikt

Sőt!
"Ennyiért szinte új T400-at is találhatsz, ha jól szétnézel"
De ő tudja...

(#4009) ubbconfig válasza bwoay (#4006) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

A használt témát nem véletlenül emeltem ki. Egyrészt nincs időm nagyon utánajárni, teszvesz, aprónet és egyéb oldalakat azért böngészni, hogy hátha beesik egy jó ajánlat, ami ráadásul nincs az ország másik felén (személyes kipróbálás használt gépnél nem ártana).
Másrészt a vásárlás nem most esedékes, hanem kb. 1 hónapon belül, ezért jelenleg tájékozódási státuszban vagyok, még bármi beférhet. De a jótanácsokat szívesen fogadom, nem véletlenül írtam ide :R
Ráadásul annyi fajta TP van a piacon, régebi kifutó és újabb verziók is, hogy nem győzi az ember a speckókat olvasni róluk.

megj: az árplafon meg tényleg plafon, tehát hiába van 190-ért vadiúj T400, ha nem fér bele a keretbe :(
megj2: a 14-15 col lényegében mindegy, dolgoztam 14-17 col között sok laptopon, és súlyban sincs egetverő különbség a két TP között

[ Szerkesztve ]

(#4010) ubbconfig válasza orbano (#4007) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

kérhetek linket 160-ért T400 2-3 év garival?

köszi :R

(#4011) orbano válasza ubbconfig (#4010) üzenetére


orbano
félisten

Most épp ebben a pillanatban lehet pont nincsen, én speciell kettőt is vettem egyszerre (150k/db) :)
de picivel drágábban persze most is van: [link]
asszem dadanc szokott jó áron ilyeneket hirdetni. ha pedig van egy hónapod várni rá, hát nosza: minden reggel/este átnézed a hardveraprót T400/T500-akra, fél perces művelet. Nekem így lett most vadi új X200 tabletem 175-ért...

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#4012) i400 válasza Integra (#4000) üzenetére


i400
senior tag

ha jól olvastam még egy régebbi kommentedben win7-et használsz... próbáld meg az energiabeállításoknál, Séma beállításainak módosítása akkor utána pedig Speciális energiabeállítási beállítások módosítása és ott a wifi kezelésnél válaszd a Vezetéknélküli csatoló beállításai Energiatakarékos mód és ezen belül a Legnagyobb teljesítményt hátha ez megoldja!

(#4013) ubbconfig válasza orbano (#4011) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

köszi az infót.
párszor már 'thinkpad'-re rákerestem itt az aprón, van választék dögivel, de ha belefutnék egybe én is 150k-ért, egy szavam nem lenne :K
addig is átolvasok pár tesztet és bővítem ismereteim a TP gépeiről (családban van egy régi T42, meg egy kollégának egy R51, és jók a tapasztalatok tehát mindenképp ennél a márkánál maradok. Nem 1-2 évre venném :R )

[ Szerkesztve ]

(#4014) N4nI


N4nI
tag

sziasztok

mivel és hogyan tudom ellenörizni, a gépemben lévö akksi állapotat, veszteseget, stb?

köszönöm

(#4015) Declare


Declare
őstag

Szaisztok!

Egy lenovo T400as vásárlása előtt állok, a gép új, magyarországi, de angol vista van rajta. A kérdésem hogy tudom upgradelni windows7 re ? Angol vagy Magyar verzióra az mind1, csak ne Vista legyen ?

(#4016) N4nI válasza N4nI (#4014) üzenetére


N4nI
tag

Közben rájottem h az everestem nem teljes, feltettem egy portable verziot.....ezt hozta....az akksi jelenleg toltes alatt.

Battery Status 87 % (High Level, Charging)

Device Name IBM-COMPATIBLE
Manufacturer SANYO
Unique ID 11SANYOIBM-COMPATIBLE
Battery Type Rechargeable Li-Ion
Designed Capacity 65120 mWh
Fully Charged Capacity 68370 mWh
Current Capacity 58930 mWh (86 %)
Voltage 16344 mV
Wear Level 0 %
Power State AC Line, Charging
Charge Rate 30661 mW

Az elhasználodas 0%, ennek örülök....utangyartott akksirol van szo....van meglátás vele kapcsolatban?

(#4017) Integra válasza i400 (#4012) üzenetére


Integra
titán

igen, már csak win7 32 meg 64 bit, semmi más:)
meglesem mindenképpen, ha lesz időm.

szerencsére már új alaplap dolgozik a gépben, úgyhogy minden okés. egy időre.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4018) N4nI válasza Integra (#4017) üzenetére


N4nI
tag

gyors volt a lapcsere :D

(#4019) Integra válasza N4nI (#4018) üzenetére


Integra
titán

mázli, Zoli bácsi dolgozott ma.. :R

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4020) TOZ válasza ubbconfig (#4010) üzenetére


TOZ
addikt

[link]
[link]

egy telefont es es serial szam ellenorzest talan megernek...

[ Szerkesztve ]

(#4021) TOZ válasza Integra (#4017) üzenetére


TOZ
addikt

Mibe fájt a móka? (ha nem vagyok túl indiszkrét...)

(#4022) TOZ válasza Declare (#4015) üzenetére


TOZ
addikt

Ha juni 26 utáni a gép elvileg nem jar hozza a win7 upgrade.
[link]
(Angol vistarol angol win7re)

(#4023) yanna válasza TOZ (#4022) üzenetére


yanna
őstag

Eggyel több nem-et írtál.

(#4024) TOZ válasza yanna (#4023) üzenetére


TOZ
addikt

Ooopsz. Jogos. Elvileg nem az upgrade!!

(#4025) N4nI válasza N4nI (#4016) üzenetére


N4nI
tag

valaki az akksi dologra?

miert van az hogy fent van az ibm battery maximizer illetve a winfos xp gyari telepméröje...mindig mast irnak ki egymashoz kepest, valamint magukhoz képest is ugralnak az akksi idök.

??

köszönöm

pl most - 6:25 a maximizer, 5:30 a winfos.....majd 4:24 - 5:47 2 perc mulva... a gép teljesen levett fényerövel, wifi kapcsolattal megy, msn fut jelenleg, amibe neha irok pár sort....mégis ugrál.....vagy had ugráljon ide oda? %-ra hasonloképp csokkennek.....

(#4026) TOZ válasza TOZ (#4024) üzenetére


TOZ
addikt

bakker... melobol nem kene ide irogatni.
JAR AZ UPGRADE na ...

(#4027) TOZ válasza N4nI (#4025) üzenetére


TOZ
addikt

Velhetoen a ket program mas modszerrel becsuli meg a hatralevo idot. Az ugralas oka meg siman az lehet, hogy a gep energia felvetel folyamatosan valtozik (steppel a proci orajele pl, es ezaltal, hol tobbet, hol kevesebbet fogyaszt). Szerintem.

Mindemelett egy jo karban levo utangyartott akku latszik a reportbol. Bar tobben nem dicsertek itt a forumon az utangyartott akkuk tartossagat.

[ Szerkesztve ]

(#4028) N4nI válasza TOZ (#4027) üzenetére


N4nI
tag

köszönöm szepen a valaszt, energia ingadozasra már gondoltam én is.

max fél és 1 évet szoktak adni az utangyartottnak igen, kiderül meddig birja majd.

van vmi "extra" ertelme ha fent hagyom a gyari maximizert? vagy szedjem le és ott a winfosé?

(#4029) TOZ válasza N4nI (#4028) üzenetére


TOZ
addikt

Nem tudom. Nem hasznalok windowst.

(Esetleg a feltoltesi szint allithatosaga miatt lehet jo az maximiser.)

[ Szerkesztve ]

(#4030) bwoay válasza ubbconfig (#4009) üzenetére


bwoay
nagyúr

Már kezdtem azt hinni, hogy mondjuk Tételaljáról vagy Nagykarácsonyról írsz, erre látom az adatlapodon, hogy Bp :D és hát a hirdetők túlnyomó többsége fővárosi, szóval annak jóval nagyobb az esélye, hogy az adott ajánlat elérhető közelségben lesz. Természetesen egyikünk sem akar rábeszélni használt notebookra, de talán az is használható információ a számodra, hogy közülünk sokan előbb vennének egy használt T61-et, mint bármilyen SL szériás Lenovot.

Árplafon: te magad írtad, hogy hosszú távra tervezel, illetve, hogy még nem most aktuális a vásárlás. Ha mondjuk 10 rugó az árkülönbség egy SL400 és egy T400 között, akkor szerintem nincs az az ember, aki ne utóbbit javasolná, tehát amennyiben van rá lehetőség, feltétlenül érdemes ezt a többletet még ráfordítani. Így értettem a korábbi HSZ-t.
A 190e. Ft-os T400-at meg nem alternatívaként említettem, csupán példa volt arra, hogy milyen alacsony áron lehet beszerezni ezeket a gépeket.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4031) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ősrégi IMB ThinkPad 380ED noitm.

BIOS-ba valami kódot megadtam régen, nem tudom már mi lehet.
Hogyan tudnám feltörni?:F
Vagy valamit kezdeni a BIOS-sal?

Fontos lenne, köszönöm.:)

Los ángeles nunca mueren

(#4032) Declare válasza TOZ (#4026) üzenetére


Declare
őstag

:D így tiszta, köszi :)

(#4033) evone válasza N4nI (#4025) üzenetére


evone
őstag

MI az a winfos? :F

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4034) ubbconfig válasza bwoay (#4030) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Minden infó hasznos, így kezd alakulni bennem a kép is, hogy mekkora különbség lehet a T és SL széria között. :B
Természetesen nem 10ezer forint fog dönteni, azon nem múlik. De ilyen árkategóriában már nagyon megnézi az ember, hogy mire ad ki pénzt, pláne ha használt cuccot vesz. Ha megbízható az eladó, jónak tűnik a cucc, garancia is rendben van, akkor nem fogok hezitálni. Esetleg privátban majd megkereslek, ha találok nekem szimpatikus gépet, hogy mi a véleményed róla, persze ha nem gond :R

(#4035) bwoay válasza ubbconfig (#4034) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem gond, max jól félrevezetlek :D
mellesleg jobban jársz, ha nem privátban küldöd el, hanem berakod ide,
hiszen több vélemény...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4036) Tim82 válasza konfar.dani (#4031) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az aprók között keresgélj, azt hiszem, Daemon09 fórumtárs foglalkozik IBM laposok BIOS-jelszó kiolvasásával.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4037) konfar.dani válasza Tim82 (#4036) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Köszönöm a választ, megnézem.:)

Los ángeles nunca mueren

(#4038) yanna válasza konfar.dani (#4037) üzenetére


yanna
őstag

Pár napja linkeltem bios jelszó hirdetést.

(#4039) konfar.dani válasza yanna (#4038) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Köszönöm.:)

Sajnos nincs a modellek közt az enyém.:F
Végülis nem annyira fontos, nem használom azt a notit, ráadásul német a billentyűzete.

Ennyit szabadna-e megkérdeznem, hogy így lekódolt BIOS-sal nem fog beengedni a beállításokba, ugye?
Szóval nem a Windows-t kódolja le, hanem az egész BIOS-t?:)

Los ángeles nunca mueren

(#4040) Tim82 válasza konfar.dani (#4039) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha BIOS-password, akkor valóban nem. De ezt hamar ki tudod deríteni: bekapcsolod és lenyomod a bekapcsolás után az F1-et. Ha mákod van, akkor beenged a BIOS-ba és akkor nem BIOS, hanem Power-On password van a 380ED-n.

Egyébként ahogy nézem, Daemon09-nél sincs feltüntetve a notid.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4041) orbano válasza ubbconfig (#4034) üzenetére


orbano
félisten

első kör: megnézed service tag alapján a garanciát a lenovo oldalán
második kör: kész egy találkát az infoparkba az IBM szervízbe. megmutatod a szervizesnek a laptopot, hogy kóser-e rá a gari, mndent rendben talál-e (nincs-e olyan hibája, amit nem fed le a garancia), esetleg megkérded hogy állítsa vissza a gyári állapotot, ha le van szedve a backup partíció. ha ezek rendben vannak, megveszed. én már 5 TP notit vettem saját célre, addig egyszer sem volt velük bajom. na jó, kivéve most a T400-at, aminek behalt az akksija, de cserélték, illetve most valami van a HDDvel. de azt szerencsétlent elég sokat rakosgattam ki-be, hányódott a lakásban :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#4042) konfar.dani válasza Tim82 (#4040) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Nem enged be, akármit nyomogattam.:F

Viszont van egy kicsit, mondom kicsit fiatalabb szintén IBM notim, azzal azvolt a gond hogy leesett az asztalrol, földagat ott kicsit jobbra a billentyük fölött, és nem jó.

Alaplapokat ki tudnám cserélni?:D

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#4043) Tim82 válasza konfar.dani (#4042) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az melyik modell? :)

Valószínűleg nem egyébként.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4044) V8David


V8David
tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy IBM T60 alaplaphoz külön Interposer Card-ot honnan tudnék venni? Nem az ebayre gondoltam, onnan nem tudok venni.

Vagy nincs valakinek elfekvőben egy ilyene? Megfizetem! :DDD

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#4045) orbano válasza V8David (#4044) üzenetére


orbano
félisten

foglalkoznak páran ebayes rendeléssel szerintem a fórumon... vagy csak van egy ismrősöd, akinek van accountja :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#4046) V8David válasza orbano (#4045) üzenetére


V8David
tag

Nem szeretnék belemenni az ebay-be semmilyen formában... meg sürgősen kéne egy ilyen cucc.

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#4047) orbano válasza V8David (#4046) üzenetére


orbano
félisten

elektromos áramot használsz már, vagy inkább még a jól bevált gyertya a nyerő? :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#4048) V8David válasza orbano (#4047) üzenetére


V8David
tag

:U

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#4049) Tim82 válasza V8David (#4048) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pedig igaza van. De hogy konstruktív is legyek, Winner_hun megbízható és tud ebben segíteni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4050) evone


evone
őstag

Ugy latom jovore sem uszom meg a szervizbe jarkalast. :) Viszont mostmar azt hiszem inkabb Debrecenbe megyek. Perpillanat az a gond, hogyha megy a venti, akkor az alaplap felol valami iszonyatos zúgó hang jon, de nem ugy tunik mintha a ventibol jonne, ha ahhoz kozel hajlolok akkor semmi nem hallatszik. Ellenben ha tavol vagyok a geptol tisztan hallatszik, illetve ha az aljat a fulemhez teszem akkor is. Eleg erdekes, lehet hogy alaplap hibas ez a vacak, amennyit voltam mar vele szervizben, mar lassan karteritest kene adniuk. :)

Kinek milyen tapasztalata van a debreceni szervizzel? Gyorsak, segitokeszek?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.