Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) szmissz válasza franc0 (#35999) üzenetére


szmissz
senior tag

Nézzük csak:

Szarsz az érveimre, trollozol, de persze nó offensz.

Érveket kértem, nem mondasz egyet sem.

Nyertél!

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#36002) audi100td válasza szmissz (#35998) üzenetére


audi100td
nagyúr

Függetlenül attól, hogy ez csak egy notebook, de szerinted tényleg a többségnél van az ész? :U

A T410-zel meg továbbra is az a legnagyobb probléma, hogy iszonyat hangos és keveset megy akksiról, persze a megjelenés ennél mindenképp fontosabb szempont. :U

Napfénysüti: Az meg a másik, pl. az újabb gépek nekem valahogy komolytalanabbnak tűnnek, kerekebbek, színesebbek, a borításon használt műanyag is más. Nem mondom, hogy ez rossz, de valahogy nem érzem már azt a feelinget mint a régebbi modelleknél. Másrészt ha valaki csak a kinézet alapján vásárol notebookot annak csak gratulálni tudok.

[ Szerkesztve ]

(#36003) Napfénysüti válasza szmissz (#35998) üzenetére

Fogalmam nincs mivel ahogy említettem szubjektív a dolog. Nekem például az alsó részre tett kijelzőretesz nem jön be.
De amúgy ahogy említették aki csupán külső alapján választ gépet annak lehet gratulálni mert megérdemli.

Més que un club!

(#36004) szmissz válasza Napfénysüti (#36003) üzenetére


szmissz
senior tag

"A szimmetria fogalma határhelyzetű a természettudományok, a művészet és a technika között, mert összekapcsolja azt a háromféle fő törekvést, amellyel az ember a világhoz, annak megértése céljából közelít.

Általános, köznapi jelentésében valamiféle szabályosságra, harmóniára, tökéletességre, szépségre utal; konkrét szakterületeken precíz jelentése van."

Miért nem jobb a kijelzőretesz alul? Ahol még hely is van a mechanikának? Az autók motorházteteje is így működik és például se a T42-m, se ar R50 nem csukódott ilyen atombiztosan mint a T410. Sőt, a T42 konkrétan 10-ből 9x nem záródik már be, le kell nyomnom, és elhúznom a reteszt kézzel.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#36005) cadeyrn válasza franc0 (#35999) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

----

[ Szerkesztve ]

(#36006) szmissz válasza Napfénysüti (#36003) üzenetére


szmissz
senior tag

És nem csak külső, de ezt is mondtam már nyóccó'.

- Nagyobb és precízebb touchpad, ha valaki azt használja, +gesztustámogatás.
- Több USB aljzat, amiből az egyik sleep módban is tölti a rádugott eszközt.
- External sata csatlakozó.
- Displayport.
- Mindenképpen van SD kártyaolvasó.
- Középen van a Thinklight, tehát a megvilágítás is egyenletesebb (bár biztos ez is szubjektív és van akinek ez tetszik)
- Nem lóg ki hátul egy 6 cellás akksi (bár biztos ez is szubjektív és van akinek ez tetszik)
- Nem hasbaszúrós fülhallgató dugasz elhelyezés
- Fejlettebb processzor + VGA architektúra

Egyik sem esztétikai előny.

Sálálálálállááááááááááá.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#36007) cadeyrn válasza szmissz (#36004) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

@szmissz
Megtennéd, hogy elmész Kukutyinra zabot hegyezni innen?

A T42-d hány éves? 8?
Még a Toughbook is megérzi a nyolc évet, a Thinkpad sem tank.

És ne kezdjük már megint, kérlek... a T400 egy nagyon jó gép, és akit például nem érdekel a kijelző kávája ( borzasztó emberek, mint az állatok ), mert a kijelzőt nézi, nem a keretét. Sőt, a piros egécsík sem, mert vakon gépel. A T410 meg nem egy annyira jó gép, hogy istenítsd: szar LCD ( színtérben pl.), zajos, melegszik, rücskös a tapipadja, puha a felső kijelző hátlapja, és így tovább.
Portok és egyebek meg, bármilyen hihetetlen, de nem kellenek mindenkinek...
Ha ennyire portbuzi lennék, Dellt vennék.
Árban meg komoly különbség van.

[ Szerkesztve ]

(#36008) ro_bert17 válasza audi100td (#36002) üzenetére


ro_bert17
őstag

Keveset megy akksiról? Nekem a múltkor azt írta ki, hogy 48:00 a hátralévő idő! :DDD

(#36009) Tim82 válasza cadeyrn (#36007) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sem barátnőm T42p-je, sem apám T43-a nem produkál ilyen tünetet, hogy ne lehessen magától lecsukni (a retesz úgy működik, ahogy elvárható), úgyhogy az említett T42/R50 esetében egyszerűen valahogy ki lett akasztva a retesz rugója.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36010) szmissz válasza cadeyrn (#36007) üzenetére


szmissz
senior tag

Nem megyek, de köszi a tippet!

7 éves, ebből mindössze 3 évet volt aktív használatban és 2 év után kezdett szarakodni a zár.

A gépem hangtalan, SSD van benne, most 50 fokos a proci, HD videóval 56 -ig szokott felmenni. TPfancontrollal a lehető legjobban levéve a venti. És nálam a hangtalan = NINCS hangja. Semmi. Síri csendben kizárólag a "proci ciripelés" jelenséget lehet hallani, amikor deep-sleep állapotban van, ismert jelenség.

Alapból tényleg túlpörög a venti, ami nagyon idegesített már a T42-nél is, szóval a Tpfancontrol szinte hamarabb kerül a gépre mint a Windows. :DDD

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#36011) szmissz válasza Tim82 (#36009) üzenetére


szmissz
senior tag

A távdiagnosztikai algoritmusodon még kicsit dolgozz, a rugó nincs kiakasztva, sem kiakadva.

Nagyon örülök a barátnőd és apád gépének állapotának is, képzeld nálunk még 4 darab TP van és ott sincs baj a retesszel és ebből 2db T42.

Majd elmesélem a rossz zsanéros gépnek, hogy a másik háromnak semmi baja, hátha elszégyelli magát és megjavul!

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#36012) cadeyrn válasza szmissz (#36010) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

T400 vs T410
a lényegi részek nekem a hangnál és a hőnél; T400 > T410

Az, hogy lehet tuningolni, egy dolog, de a gyárban sem teljesen hülyék, amiért úgy állították be, ahogy. Ha 3 év után elenged a tápáramkör forrasztása, majd pislogsz.

Ja, és T400 jóval vékonyabb, főleg az alsó rész, szintén számít, mennyire vagyok az asztaltól.

[ Szerkesztve ]

(#36013) ro_bert17 válasza cadeyrn (#36012) üzenetére


ro_bert17
őstag

A T410-ben van dedikált videóvezérlő. Az is számít valamennyit nem?

(#36014) Gondwana válasza ro_bert17 (#36008) üzenetére


Gondwana
addikt

(Akkor frissíts PowerManagert, nálam már 96:00 is előfordult. :C )

Jókat mosolygok ezen a T400 vs T410 vitán (amit ugye, X201-en olvasok :DD és egyik oldalt se értem igazán) és csak annyi hozzáfűznivalóm támadt, hogy a Puškini képlet alapján (mert ugye az Anyegin múlik sokminden) a T400 és a T410 között a külömbség kb. egy T60 ára. (Nekem is kínáltak még egyet tegnap (IPS/T7200/2GB/120GB/6c) - nincs minden elveszve, lesz még a ThinkPadnek qltúrája Szerbiában!)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#36015) Tim82 válasza szmissz (#36011) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nyilván nem fogom már azokat a T4x-szériás gépeket említeni, amelyek már nincsenek a birtokomban, csak azokat, amik még vannak a környezetemben, de volt pár és egyiknek sem volt soha, semmilyen gond a zárszerkezetével - de akár körbe is nézhetsz a thinkpads.com fórumán, hány (nemlétező) panaszt fogsz ilyesmire találni, tehát akkor indirekt módon elismered, hogy user error-ral használod az R50-edet/T42-det, hogy sikerült kinyírnod az amúgy hosszú évek távlatából is stabilnak mondható zárszerkezetet. Úgyhogy ezen "dolgozz még kicsit".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36016) szmissz válasza cadeyrn (#36012) üzenetére


szmissz
senior tag

Dedikált videókari VS integált. :U

Tényleg jelentős vastagság difi, hátul van vagy 1 mm, elöl már lehet, hogy 2,5 is :)

[link]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#36017) szmissz válasza Tim82 (#36015) üzenetére


szmissz
senior tag

Elfelejtettem, hogy ignore-on vagy, de gyorsan eszembe jutott, hogy miért.

Ok, elismerem, én tettem tönkre. Nem tudom, hogyan kell lecsukni egy gépet és hazudok is.

Ignore ON.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#36018) parkasz válasza szmissz (#36016) üzenetére


parkasz
senior tag

Ne haragudj, de te nem vagy túl következetes

Érveket kérsz, majd ha kapsz akkor röhögsz. Tényleg ennyire unatkozol, vagy csak hiányzik a társaság aki meghallgat?

(#36019) szmissz válasza Gondwana (#36014) üzenetére


szmissz
senior tag

Az X201 egy szép, szimmetrikus, megfelelő felfestésekkel ellátott, klassz gép, minden okod megvan a vitán való mosolygásra. Vetettem is ismerőssel.

Ha T400-ad lenne, most frusztráltan acsarkodnál, abból meg már van elég itt. :DD

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#36020) audi100td válasza szmissz (#36010) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Alapból tényleg túlpörög a venti, ami nagyon idegesített már a T42-nél is, szóval a Tpfancontrol szinte hamarabb kerül a gépre mint a Windows."

A legfőbb probléma, hogy maga lapátkivitelezés szar úgy ahogy van, alacsony fordulaton is zajos, míg a T400-at 3000-en sem hallani, max ha SSD van a gépben, de akkor is csak max halk susogást érzékelni.

Az új tapipad amúgy szerintem is jobb, bár amúgy sem igen használom, még a port kiosztás szól a T410 mellett, az újabb architektúra viszont többet eszik, hiába gyorsabb, egyéntől függ mi a fontosabb. Az viszont gáz, hogy a T410-nél az egész palmrest recseg és a bill is zörög össze vissza, mivel nem lett megfelelően alátámasztva. A T510 egy sokkal jobban összerakott gép, akkor már inkább azt választanám ha mindenképp kell a kraft és halkabb is a T410-nél.

[ Szerkesztve ]

(#36021) szmissz válasza parkasz (#36018) üzenetére


szmissz
senior tag

Eléggé unatkozom ja.

Az érveit (az az egyet a magasságra vonatkozólag) tényekkel, centivel való mérésekkel támasztottam alá.

A hőmérsékletnél tényszerűen közöltem, hogy az összehasonlítás nem fair, mert az egyikben van külön GPU, a másikban nincs.

Nálam következetesebb embert itt a topikban még nem láttam. Pedig jó szemem van, nem csak a szimmetriához.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#36022) Tim82 válasza szmissz (#36017) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, 98%-os eséllyel user error, ha az általad felsorolt hiba csak nálad jelentkezik. Sejtettem amúgy, hogy kifogysz az érvekből és ezzel fogsz jönni, ó, Kárpátok géniusza. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36023) audi100td válasza szmissz (#36021) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az integrált verzió is többet eszik és zajosabb, nálam olyan járt.

(#36025) Rolly


Rolly
veterán

t410-es tulajként: nekem 2 bajom van 2,5 év után:
- a hangszóró rács koszolódása :( mivel azt valami oknál fogva felülre rakták (t420 és t430-nál is)
- recés touchpad kopása

(#36026) szmissz válasza audi100td (#36023) üzenetére


szmissz
senior tag

Elhiszem. Egyszerűen kellemetlen a venti hangszíne.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#36027) Tim82 válasza szmissz (#36024) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, hogy újfent bizonyítod az "intelligenciádat" (az idézőjelek az irónia miatt), most már nem csak simán hülyét csinálsz magadból.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36028) audi100td válasza Rolly (#36025) üzenetére


audi100td
nagyúr

A hangszórórács tényleg érzékeny a koszra, szerintem jó, hogy felülre rakták, de a felületet ritkábbra kellett volna venni, mint ahogy a T400/T500-nál.

[ Szerkesztve ]

(#36029) szmissz válasza Rolly (#36025) üzenetére


szmissz
senior tag

Azért rakták felülre, hogy ne legyen olyan dobozhangja. Mivel a hangszóró rács valójában sokkal nagyobb mint a hangszóró, ráadásul igazából nem is rács, mert nem lyukas csak felül ahol a csipogó van, így egy nedves fogkefével elláthatod a baját.

Ja, ez még egy érv a T400 ellen, ahol akkora kráterek vannak, hogy oda aztán tényleg minden be tud hullani.

A taccspad kopását én is láttam már (nem sajáton, mert ezt nem használom), elég gusztustalanul tud kinézni.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#36030) qnadam


qnadam
veterán

akinek esetleg még új (nekem pl az volt): kétujjas scrollra megoldás

t60-nal működik, jóság :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36031) Gondwana válasza qnadam (#36030) üzenetére


Gondwana
addikt

Lenovo supportról származó Synaptic driver is tudja emlékeim szerint (majd csak az X220-ért cserébe kapom vissza a T60-am, addig nem tudom megnézni - minden esetre úgy emlékszek, legutóbb már így volt belőve nálam is. A „sarkok” (gyakorlatilag a touchpad negyede egy gomb) tap-zones, a numerikus +-*/, kétujjal pedig scroll, kurzormozgatás meg letiltva)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#36032) qnadam válasza Gondwana (#36031) üzenetére


qnadam
veterán

nálam csak egyujjas scroll van a lehetőségek között, azt hiszem hogy lenovo system update-tel került fel a synaptic driver.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36033) Napfénysüti válasza szmissz (#36016) üzenetére

A T400-amban van mindkettő. ;)

Més que un club!

(#36034) !Overdose! válasza Napfénysüti (#36033) üzenetére


!Overdose!
őstag

Tegnap előtt óta nekem is. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#36035) Napfénysüti válasza szmissz (#36006) üzenetére

Igen láttam múltkor de ma csak a design került először szóba és én csak arra reagáltam.

Egyébként nekem az égvilágon semmi bajom nincs a T410-el. Egyedül a venti hangja ami kollégám gépén feltűnt. Szóval nem tudom miért jó egymás vérét szívni, mindenki használja örömmel a sajátját.
Rajtam kívül mert az enyémnek ugye most az invertere beadta a kulcsot. :(

Més que un club!

(#36036) ro_bert17 válasza Gondwana (#36014) üzenetére


ro_bert17
őstag

A power manager naprakész. Egy resetet kezdtem el pár napja, mert elég hirtelen tettem ki intenzív használatnak az akksit, és néha elég idétlen időket kalkulált. Viszont hiába számoltam sok idővel a 9 cellás akksi esetén, nem tudom mikor fog bele férni az időmbe. Egy munkanap, és az csak a merítés fázis.

(#36020) audi100td: mennyi az alacsony fordulat? Mert alapon (nekem ez az alacsony), vagyis ~1900rpm teljesen néma a gép (de tényleg teljesen néma, mert a hdd "üvölt" mellette). ~2500ig csendben van kb., aztán felette (~3500) jön meg a hangja, de ott már nagyon.

(#36025) Rolly: a pad kopás nálam nincs, igaz a pöcök gumi lesimult. Én nagyjából felváltva szoktam használni.

(#36029) szmissz: ezt a fogkefés dolgot kipróbálom. Sajna levegővel hiába fújtam.

(#36037) audi100td válasza ro_bert17 (#36036) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, 1900, SSD-vel már hallható.

(#36038) ro_bert17 válasza audi100td (#36037) üzenetére


ro_bert17
őstag

Gondolom ha rátapasztod a füled a szellőző kijáratra? Mert ha nagyon fülelsz, akkor valóban lehet hallani.

(#36039) audi100td válasza ro_bert17 (#36038) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem mondom, hogy 1900-as fordulaton nem lehet vele együtt élni, de nem is igen kell terhelni ahhoz, hogy el kezdjen tekerni, úgy meg már számomra elviselhetetlen kategória.

(#36040) szmissz válasza audi100td (#36037) üzenetére


szmissz
senior tag

1900-on van nálam is, SSD-vel és nem hallható, csak szorosan rátapasztott füllel, hogy valami történik ott. És mondom, zárt ablaknál, éjjel, az elképzelhető legnagyobb csendben. Iszonyatosan kényes vagyok a hangra, azért is került be az SSD.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#36041) bads1 válasza szmissz (#36040) üzenetére


bads1
aktív tag

És így nem melegszik túl egy komolyabb flash-től, jutyub fullHD vid vagy ami kicsit is terheli a procit 1900-on? Nálam alapból 2400on pörög a venti és azért érezni hogy fújja ki a langyos/meleg levegőt oldalt. Mondjuk ez változó, mert böngetés közben alig észrevenni, inkább videóknál. T510-em van.

(#36042) szmissz válasza bads1 (#36041) üzenetére


szmissz
senior tag

Írtam asszem korábban, hogy 56 fokig megy fel HD videónál, vagy youtube alatt.

Nálam minden a leginkább energiatakarékos opcióra van állítva, mert az is mindenhez elég(office, böngészés, videó, stb). Ha "teljesítmény" profilon volna, akkor biztosan eldurvulna a helyzet. :)

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#36043) Chaser


Chaser
titán

Ha egy géphez adnak recovery lemezen W7-et, ugyanakkor COA nincs hozzá, akkor van hozzá W7 v nincs? Recovery menne serial nélkül?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36044) azbest válasza Chaser (#36043) üzenetére


azbest
félisten

nem a telepítő a lényeg, hanem a matrica.. az igazolja a legalitást. Nincs az akku alatt?

szerk:
Ha hozzá való a recovery akkor szerintem működne, mert a bios slic alapján aktiválja valószínűleg. Van ahol feltüntetik a matricát? Legfeljebb hogy melyik os-sel van az adott készülék, de még ez sem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#36045) Chaser válasza azbest (#36044) üzenetére


Chaser
titán

Partslist alapján van recovry W7, COA viszont szintén ez alapján nincs.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36046) janston


janston
aktív tag

Sziasztok!
Mitől lehet az, hogy windows élményindexben a processzor(i3 2350M) egyik naprol a másikra feleannyi értéket kap, minden teszten/benchmark-ban súlyosan alulteljesít és nem mellesleg folyamatosan üvölt a ventilátor fújja a hideg levegőt? Teljesen friss a windows7pro64bit eredeti, a noti(E320) is csupán pár hónapos! Vírus nincsen, a rendszer stabil a memória jó, semmi nem terheli a rendszert.
Ha csak ki kéne takarítani és szétszedem akkor ugrik a garancia vagy inkább vigyem szervízbe? Köszönöm!

(#36047) metal01


metal01
őstag

Hello!

Meghalt a gépemben a Samsung 470-es 128 gb-os SSD-m. Cserélném, de már ugyanilyet nem találok. Alternatívaként ezt néztem ki:

Samsung 830 128GB MZ-7PC128B/WW

Ez már Sata 3. A T400-am Sata 2 csatolású ugye... A kérdésem, hogy érdemes-e beletenni ezt az SSD-t a T400-ba? Van-e valami inkompatibilitási probléma azon kívül, hogy persze nem fogja kihasználni a gép a Sata 3 lehetőségeit?

(#36048) xcds válasza metal01 (#36047) üzenetére


xcds
őstag

Aprón vannak 256-osak 470-esből. Amúgy jó a 830 is, nem sok rosszat írnak róla.

(#36049) Chaser válasza metal01 (#36047) üzenetére


Chaser
titán

Menni fog gond nélkül. Mennyi idős volt a 470, mi halt meg benne?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36050) metal01 válasza Chaser (#36049) üzenetére


metal01
őstag

Akadozik folyamatosan olvasás/írás közben. Főleg film, mp3, youtube-nál érezhető. 3 hónapos volt a jószág.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.