Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) evone válasza orbano (#6250) üzenetére


evone
őstag

Hat nemtudom, feltudnad jegyezni valahogy? Nagyon erdekelne. Sztem amint meglesz az X41em, eljuttatom szervizbe ezt a szart, megcsinaltatok mindent rajta amit lehet, amit nem azt sajat penzbol, es ha ugy tapasztalaom hogy az X41 sokkal jobban ossze van rakva mint ez, akkor azt hiszem megszabadulok ettol a geptol.

Amugy mit vizsgaltatasz át rajta? :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6252) evone válasza evone (#6251) üzenetére


evone
őstag

repedes 1
repedes 2

Jójó tudom nem egy nagy repedés, de akkoris zavaró. :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6253) Tim82 válasza evone (#6244) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valamelyik iPad-del vagy smartbook-kal kapcsolatos hírben volt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6254) orbano válasza evone (#6251) üzenetére


orbano
félisten

Néha vibrál a kijelző háttérvilágítása, főleg amikor lejjebb ugrik a fényerő. ezen felül őőő fu nem is tudom mi volt :) mindjárt eszembe jut. ja igen, van egy kis holtjátéka a zsanérnak tablet módban, nem tudom ez normális-e. ezen felül a táccs is kehes, olyan mint ha el lenne mozdulva az érzékelő réteg vagy nem tudom. nem lehet rendesen bekalibrálni. és mint ha fel is lenne púposodva, a kijelző közepe felé van benne egy nagy holtjáték.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6255) evone válasza orbano (#6254) üzenetére


evone
őstag

Nekem is elvan mozdulva a panel a t61be, ez azota miota szervizben jartam vele :D

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6256) Napfénysüti válasza orbano (#6250) üzenetére

Mi a bajuk? :F

Més que un club!

(#6257) sghc_toma válasza Tim82 (#6253) üzenetére


sghc_toma
senior tag

nem, Thinkpad-del kapcsolatos hir volt az: Öt új ThinkPad a láthatáron.. utolso bekezdes..

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#6258) orbano válasza Napfénysüti (#6256) üzenetére


orbano
félisten

A T400-ban a vinyó kezdett el gyanús szektorokat észlelni, és emiatt néha belassul. Nem tudom cserélik-e, kivizsgálás alatt van. Egyzser már volt szegény, akkor az akksija halt be, kaptam helyette újat.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6259) mdk01 válasza Napfénysüti (#6245) üzenetére


mdk01
addikt

Tegnap mint írtam újra raktam a drivert amit a TVSU talált a FP-nek, azóta tökéletesen működik ismét mint Vista alatt.
Azért köszi.:)

Mikor az első win7-re tettem a frissítéseket akkor a power managert sem rakta fel jól. Leszedtem újra raktam, csak azt külön és az is tökéletes lett.

Lehet meg kellene játszani ezt a leszed, külön újra rak dolgot a HSDPA driverrel is.

Üdv.

(#6260) Tim82 válasza sghc_toma (#6257) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én lusta voltam utánanézni. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6261) Napfénysüti válasza mdk01 (#6259) üzenetére

A Windows már csak ilyen, néha ki kell szállni és vissza hogy működjön. ;]

Més que un club!

(#6262) orbano válasza mdk01 (#6259) üzenetére


orbano
félisten

nekem is olyan érzésem van mint ha "beragadt" volna a régi FP driver... kipróbálom...

A vér nem válik VAZZE!™

(#6263) taltos válasza mdk01 (#6235) üzenetére


taltos
senior tag

Ha a szűz Win 7-re az AC-t rakod először, az nem jó. A hivatalos álláspont szerint:
The device driver install sequence is depenant on the System Interface Driver install being the first to be installed. This driver has common DLL's that other Lenovo utilities use. After the SMIF driver, with the exception of Access Connections, the remaining device driver install is user's choice.
Access Connections needs the Power Manager Driver installed first, followed by Hotkey Utility, Wireless NIC driver, and then Access Conections itself.

(#6264) mdk01 válasza taltos (#6263) üzenetére


mdk01
addikt

Hmmm...köszönöm.

(#6265) evone válasza evone (#6252) üzenetére


evone
őstag

Jobban megnézve ez csak egy karc. :D

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6266) BFeco válasza adorjant (#6247) üzenetére


BFeco
aktív tag

"Porcica" :D

[OFF][/OFF]

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#6267) g.gergo válasza BFeco (#6266) üzenetére


g.gergo
senior tag

Ez portigris vazze. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6268) N4nI válasza BFeco (#6266) üzenetére


N4nI
tag

kemény na :K nem aprozta el a tulaj...

[ Szerkesztve ]

(#6269) zedii válasza BFeco (#6266) üzenetére


zedii
aktív tag

hello, szerintem nekem is pont ilyesmik lesznek a gépben, mert most egy ideje elkezdett furán kerregni a venti. szétszedésnél kell valamire különösen vigyázni, vagy van valami trükk a tisztitásnál? T61-em van. köszönöm

(#6270) rankesz válasza BFeco (#6266) üzenetére


rankesz
veterán

Az a durva amikor a tulaj erősen kannabisz hívő, és kis dzsangadarabok vannak a befilcesedett porcicába szövődve.
Olyan is volt amikor hirtelen világos lett hogy a tulaj miért beszél kb 3 szó/sec sebességgel: a billentyűzetet kitakarítva kb fél g fehér por jött ki... :C

Sok minden történik egy laptopszervízben (ott dolgoztam), tudnék mesélni de az már egy másik topik.

(#6271) adorjant válasza BFeco (#6266) üzenetére


adorjant
senior tag

ez szerintem a testvére annak,amit én távolítottam el :D

(#6272) evone válasza rankesz (#6270) üzenetére


evone
őstag

Pedig szerintem mindenkit érdekelnének a tapasztalataid. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6273) BFeco válasza zedii (#6269) üzenetére


BFeco
aktív tag

Töltsd leLenovo Support & downloads - Hardware Maintenance Manual index - ThinkPad oldalról, a notidnak megfelelő leírást.
Most, nálam nem megy az oldal. :(

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#6274) buherka


buherka
addikt

Én is javítottam a napokban egy FuSi L7300-as notit...nálam is belebújt a gépbe a kis mókus:
[link]
Cseppet gajra is ment a venti...mert úgy szétkopott az állandó magas fordult miatt. :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6275) N4nI


N4nI
tag

Üdv

Lenne még egy kérdésemm TP - Linux kapcsolatban. X40, ezt már tudja mindenki...a görgetést (scroll), hogy lehet működésre bírni? Pl.: firefox-ban zavaro h nem tudok görgetni, csak ha megfogom jobb oldalt a sávot és huzgálom.

(#6276) orbano válasza buherka (#6274) üzenetére


orbano
félisten

én egy acerből szedtem ki egy ilyen összefüggő pamacsot. addig 20 percet bírt max fordulaton a venti, utána lekapcsolt a gép :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6277) TOZ válasza N4nI (#6275) üzenetére


TOZ
addikt

Hozz letre egy fajlt a kovetkezo paranccsal:

sudo gedit /etc/hal/fdi/policy/mouse-wheel.fdi

A tartalma legyen ez:

<match key="info.product" string="TPPS/2 IBM TrackPoint">
<merge key="input.x11_options.EmulateWheel" type="string">true</merge>
<merge key="input.x11_options.EmulateWheelButton" type="string">2</merge>
<merge key="input.x11_options.ZAxsisMapping" type="string">4 5</merge>
<merge key="input.x11_options.Emulate3Buttons" type="string">true</merge>
</match>

lehet, hogy a ket utolso merge key sor felesleges is...

A www.thinkwiki.org nekem eddig minden TP vs linux gondomra tudott valaszt adni.

[ Szerkesztve ]

(#6278) zedii válasza BFeco (#6273) üzenetére


zedii
aktív tag

köszi, de bátrabb voltam, szétkaptam pikk pakk viszont , brutál mennyiségű porcicát nem találtam, pedig arra gyanakodtam, hogy amiatt kezdett el kerregni a ventilátor. mondjuk mos, hogy kiporszívóztam egyenlőre nincs felesleges kerregő hang, bár még nagy terhelése se volt a procinak, majd figyelem. Viszont jó tanács annak, aki hasonlóképp szét akarja kapni a notit, hogy figyelje a kis piktogrammokat és a szerint csavarozzon, ne észnélkül ,ahogy nekem sikerült első körbe :-)

(#6279) riszter


riszter
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy kb 1 hónapja folyamatosan melegszik a vinyóm, legalábbis ezt állítja a HDD Life progi!
Legalábbis eddig nem rémlett hogy sipolt volna hogy "veszélyes túlmelegedés"! Most is 44°c-ot mutat (a max 48°c volt), de most nem jelez, persze CD íráskor szokott csipogni.

Megtudnátok mondani, hogy normális-e ez, illetve foglalkozzak a gondolattal hogy vehetek lassan egy új vinyót, vagy egy új gépet, vagy engedjem el a fülem mellett a figyelmeztető jelzést? Ja, egy 2 éves R61-em van! És eddig a ventinek a hangját se hallottam.

[ Szerkesztve ]

Vivere militare est

(#6280) rankesz válasza riszter (#6279) üzenetére


rankesz
veterán

Olvasd vissza az utóbbi 1-2 nap melegedéssel kapcsolatos hsz-eit, lehetséges hogy nálad is hasonló lesz a bibi.

(#6281) rankesz


rankesz
veterán

Hmmm, érdekes.
Letiltom a taccspadot, hogy csak a trackpoint menjen, leküldöm sleepbe a gépet, és amikor újra elindítom megint megy mind a kettő.

(#6282) TOZ válasza rankesz (#6281) üzenetére


TOZ
addikt

Biosban tiltod?
(Nekem linux alatt szokta azt csinalni, gyakorlatilag barmilyen kernellel, hogy bekapcsolas utan nincs trackpoint, aztan sleep, es maris van. A jelenseg a T61re jellemzo, es teljesen veletlenszeruen jelentkezik.)

(#6283) rankesz válasza TOZ (#6282) üzenetére


rankesz
veterán

FN+F8-as menüből tiltom. Lehet a tegnap feltett frissített ultranav driver a bugos, és ha letiltva újraindítom utána már megjegyzi, csak ma még nem volt kikapcsolva..
(T400s)

Milyen pangás van ma...

(#6284) evone


evone
őstag

Régen beszéltetek róla, hogy a T4x szeriaknak még sokkal fémesebb hangja volt mikor lecsuktak a kijelzojuket, es ez a T6x szeriaknal elveszett, mar csak egy jellegtelen kattanas hallhato. Kerdes: ez fennall az X41nel is? :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6285) orbano válasza evone (#6284) üzenetére


orbano
félisten

fura nekem nem tűnt fel semmi változás, pedig volt T43-am és T61-em is, illetve használtam T41-et is :U lehet csak figyelmetlen voltam :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6286) Gondwana válasza evone (#6284) üzenetére


Gondwana
addikt

Elvileg nem: csak azoknak a 14" T-knek lehetett bezáródó dimenziókapu-hangja, amelyeknek gumírozott fémöntvény volt a teteje. A 15" meg a 12" tudtommal mind szálerősítésű kompozit.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6287) evone válasza Gondwana (#6286) üzenetére


evone
őstag

dimenziókapu-hang: LOL

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6288) TOZ válasza evone (#6284) üzenetére


TOZ
addikt

Vázze sosem gondoltam, hogy ilyenre oda kéne figyelnem.
És most meghallgattam. Az X40 tényleg fémesebben csukódik (pedig annak, hiányzik az egyik lezárópöcke).

Btw. nincs valakinek eladó "tft lezáró pöcke" X40-hez?

(#6289) buherka


buherka
addikt

Fiúk-lányok...

Kérdés:
Úgy vagyok vele, hogy feltolnám a notira a 64 bites Win7-et. Csak még mindig dilemmában vagyok, hogy fog e működni a Hibrid VGA. Amikor tavaly próbálkoztam vele, nem volt valami okés a dolog, plusz a hotkey driver is xar volt.

Az asztali gépemre felraktam otthon a 64 bitest és nem kicsit megtáltosodott tőle...ezért is gondoltam, hogy a notira is felraknám.

Szerintetek? :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6290) orbano válasza buherka (#6289) üzenetére


orbano
félisten

-vinyó kivesz, asztaliba betesz
-ghostol
-visszatesz
-felinstall
-kipróbál
-ha nemtetszik visszaghostol

A vér nem válik VAZZE!™

(#6291) punk17


punk17
aktív tag

Sziasztok!
Nem akar bekapcsolni a t61-em, melyik szervizébe érdemes elvinni Budapesten?
Előre is köszönöm.

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#6292) TOZ válasza punk17 (#6291) üzenetére


TOZ
addikt

Ha garis meg, akkor Infopark, Kozponti szerviz. (de elotte csekkold, hatha on site a garancia, ez esetben ok jonnek hozzad)

(#6293) punk17 válasza TOZ (#6292) üzenetére


punk17
aktív tag

Köszi, igen még garis kb. 1,5 év van még rá.

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#6294) Napfénysüti válasza buherka (#6289) üzenetére

Nekem nem jött össze a hibrid VGA-as dolog. :(

Més que un club!

(#6295) taltos válasza buherka (#6289) üzenetére


taltos
senior tag

Megtáltosodott? :DDD

Egyébként nekem semmi gond a hibrid VGA-al, és úgy semmivel (64 bit Win 7, T500). Kopp-kopp.

(#6296) buherka válasza orbano (#6290) üzenetére


buherka
addikt

hm-hm.. :U

igaz is...csinálok egy ghost-ot a mostani rendszerről, a biztonság kedvéért...ez jó ötlet.

(#6294) Napfénysüti ...aj-aj...ettől tartottam én is. Akkor marad a Bios alóli kapcsolgatás? :U
A hotkey driver az jó nálad? :U

(#6295) taltos ....biza megtaltosodott... :D (értem ám a viccet :C )
Még a memória kezelés is ugrott vagy 10%-ot és a filmkonvertálást is gyorsabban csinálja meg. Nem gondoltam volna. Valmint netezés közben csak 600Mb körül zabál a renszer a 4GB-ból... Firefox-al.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6297) N4nI válasza TOZ (#6288) üzenetére


N4nI
tag

"Btw. nincs valakinek eladó "tft lezáró pöcke" X40-hez?"

Rajta vagyok én is, ha találok normális áron, jelzem.

Üdv.

(#6298) Napfénysüti válasza buherka (#6296) üzenetére

Hotkey jó de sajnos a VGA-t BIOS alól kapcsolgathatom. Mondjuk ez nem olyan nagy gond inkább csak kényelmi szempontból lenne előnyösebb oprendszer alól.

Més que un club!

(#6299) buherka válasza Napfénysüti (#6298) üzenetére


buherka
addikt

Abból a szempontból talán jobb is kapcsolgatni a Bios-ból a VGA-t, mert így legalább tudok felrakni eredeti ATI drivert és abból a is a legújabbat + legalább az magyar nyelvű is lesz...nem úgy mint a rákos lenovo-é, mert az angol. :B

Ha meg egy hónapban 1X használom a HD3650-es VGA-t, akkor sokat mondtam, de azt is csak a Display port miatt, mivel csak azon tudok HD filmet nézni. :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6300) hcpeter


hcpeter
tag

No, sikerült úrrá lennem a driverek egy részén. Leírom, hátha segít másnak is.
A legfrisebb videó driver a win updateről olyat produkált, hogy teljesen elállította a színegyensúlyt. Vissza lehetett állítani, de nehezen, az egér mutatót alig lehetett látni.
Leszedtem, és feltettem a legfrisebb lenovo-s drivert: jó, és végre láttam a fényerő kijelzőt.
Ujjlenyomat érzékelő: legfrisebb wines-el nem ment. Leszedni nem egyszerű, legjobb ha az eszközkezelőben tiltom le, és szedem a drivert, fel a lenovos (ezt megcsináltam vagy 3-szor), és egyszer csak megy.
Hibernálni még mindig nem tudom, de már azon is dolgozok.
Nagyon sok dolog van a gépen, nehéz dolog lenne újrahúzni, de meg fogom tenni.

Ha valaki tudna abban segíteni, hogy milyen drivereket tett fel win7 64-bitre, amivel működik minden, azt megköszönném. Felraknák mindent, aztán ghost, meg rendszer visszaállítási pont... Régen mindig csináltam ilyet winre, de most a 7-nél kihagytam :S

#include <sör>

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.