Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121001) donjohnson válasza Wolfskin (#121000) üzenetére


donjohnson
addikt

az a tuti, amiben gyárilag benne van a wwan (mert abban van antenna is gyárilag), ha nem akarsz később problémázni vele.
amúgy 140k-ért van egy t480s itt hardveraprón, amiben van wwan kártya.
annyit írj be a keresőbe hogy: t480s wwan

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#121002) westlake válasza Wolfskin (#121000) üzenetére


westlake
félisten

Nincs benne WWAN antenna. WWAN, WLAN antenna kit: 01LV663, vagy 01LV664. Hivatalosan ugyanaz a kettő (a gyártó más).

Play nice!

(#121003) simonjoe válasza Wolfskin (#120998) üzenetére


simonjoe
senior tag

Jó reggelt!!
Az a baj, h a SIM tálca sajnos nem meghatározó ebben. Mint írták, nem gyártanak kétféle burkolatot. Én most tettem egy X390-be WWAN-t. Abban sem volt se kártya se antenna, ellenben a tálca benne volt, viszont szükségem volt rá. Így vettem itt a HA-n egy bele való kártyát, a bay-ről meg egy antenna szettet, (egyben volt a Wi-Fi antennával) és szépen befűztem az antennákat a LCD házába, nem volt egyszerű, de nem is megoldhatatlan. Az AX 201-es egy Wi-Fi 6 (802.11ax) képes, több mint 2 Gbps sebességű kártya, és igen, sok ThinkPad-et(is) szerelnek vele, de amit Te linkeltél, az egy 8000-es kártyával szerelt lapos, az a kártya sokkal ostobább, nem támogatja a hatos szabványt és még gigabites sebességre sem képes, 2015-ös vagy 16-os gyártású.

Joe

(#121005) Wolfskin válasza simonjoe (#121003) üzenetére


Wolfskin
őstag

Jó reggelt!

Igen, erre idővel rájöttem, a legtöbb eladó sem tudja (a németeknél), LTE hirdetik, csak mert van Sim foglalat benne. Csaló-ka.
Tulajdonképpen sim kártyát sosem használtam eddig se, ahol nem volt wifi, ott telefonról csináltam hotspotot. Bár az eddigi notikat keveset használtam útközben, a nagyobb súly és a rövid akkuidő miatt. Ki tudja milyen változások állnak be a felhasználói szokásaimban... :F Végső esetben én is beszerelem, az Aliexpressen is van antenna. Még NFC is van. Igaz, ha mindent újonnan veszek bele, még egy laptop ára.

Gondoltam ha veszek egyet, az legyen fullos.

De.
• Az nvidia vga felejtős, olyat egyet találtam 550 € felett
Prociban az i5 8350 volt a favorit UHD 620 VGA-val.
• A kijelzője mindnek alulról súrolja a középszert, az volt az alapállás, hogy majd cserélem. Nem kerestem touchost, de ez ilyen lett. Kérdeztem itt is, de nem jött rá válasz, hogy az érintő inkább előny, vagy hátrány... Akit ismerek az nem szereti,. De nem-érinteni még akkor is lehet, ha érintős. Úgy tudom plusz súlya nincs, enni nem kér.
A másik, ami nem derült ki, a keresztkompatibilitás, arra se jött válasz, hogy érintőst nem érintősre oda-vissza lehet-e cserélni, illtetve csak kábelcserével is megoldható-e. Mert akkor nyitva áll, hogy jó kijelzőt tegyek bele, a touchost meg eladom, aki erre vágyik, annak. De mivel érintősből is van jó min (színteres, fényerős) így ez se zavart. (De most a kijelző cserét inkább egy 15,6" portable kijelző kezdi kiszorítani, azt csinálni akartam egy újat, de szinte anyagárban egész jók vannak. )
UHD-t meg nem akartam, szerintem ekkor a méretben felesleges plusz sokkal többet fogyaszt
RAM az 8GB, majd kap még 32-t. Nem lesz dual chanel, de ez van.
• Az akksi 41.000 mAh, 23%-ban elhasznált, az nem tudom mire elég (125 ciklus van benne)
• IR kamera is van, nem tudom van-e értelme. A normálnak vele szemben van fizikai kamera zárja.
• A V-Pro-nak is próbáltam utánaolvasni, hogy az single user számára használható-e valamire, de nem sok minden van róla, így nem tudtam, az is inkább bug vagy fícsör.
Ujjlenyomatolvasó van, de a 420-on se használtam. (ez lehet pontosabb már)
NFC, LTE nincs, pisztácia nem is volt. :(

A wifi kártyát én is néztem, hogy elég fapad, az asztali gépembe is vettem wifi-6 + BT 5.x kártyát. Azt jó lenne ebben is cserélni, de nem tudom mi megy bele. Ahogy néztem képeken, ennek az m.2 csatija két helyen van "befűrészelve", amiket találtam eddig, azok meg csak egy helyen. Tehát valami más csatlakozó. Nem tudom, ebbe való létezik-e és ha igen, mit keressek?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#121006) Tim82 válasza Wolfskin (#121005) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet cserélni T480s-ben a wifit, mondjuk egy Intel AX210 beszerzési helytől függően 8-10k körüli tétel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#121008) Wolfskin válasza Tim82 (#121006) üzenetére


Wolfskin
őstag

Abba tudsz segíteni, hogy pontosan milyen szabványre kell rákeresni? Esetleg linket küldeni pontos típusról, ami belevaló? Köszi!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#121009) Tim82 válasza Wolfskin (#121008) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nemtom, nehéz a ráguglizás az Intel AX210-re? T480s-be is sima M.2 2230 szabványú wifi kártyák valóak.

Itthon a Bluechiptől már vettem kétszer, ha nincs türelmem Alis rendelést kivárni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#121010) simonjoe válasza Wolfskin (#121005) üzenetére


simonjoe
senior tag

..ha veszel, vegyél olyat ami számodra kompromisszummentes, én igyekszem úgy vásárolni, bár az utolsó P53-ast rohadtul nem tudtam megszokni, annak ellenére, h az egyik legjobb gép volt amit idáig használtam. Tényleg nagy lessz a számla vége, ha mindent magad akarsz megoldani-cserélni, nem éri meg így gondolkodni, nagyon nem.
Pár dolog még.
Kijelzőnél számomra elég a FullHD felbontás, de 250-300nit kevés, kell a négyszázas vagy nagyobb fényerejű. Memóriából a 8GB már rohadt kevés, alap Win11 betöltésnél beül 40% környékén, 16-al már lehet valamit kezdeni, optimális a 32 lehet. Akkuhasználat meg nagyon alkalmazásfüggő, de ezt nem is kell magyarázni. Ujjlenyomatos azonosítót használom és szeretem, az infra kamera a Win Hello-hoz kell, van de nem használom, az NFC-t sem, arra nem találtam még hasznos dolgot, talán ha droidos telefonom lenne, azzal esetleg. A WWAN-t viszont nagyon rég (még az SL300-ban is volt) használom, multi SIM-el, 1xűbb, mint még a mobilt is pakoljam magam mellé. Hasznos dolognak tartom. WiFi kártyát meg csak akkor cserélnék, ha nagyon nagy szükségem lenne rá. Szerintem a kisebb is kiszolgál, talán annyiból lehet szűk keresztmetszet, h a régebbieknek nagyobb a "fogyasztása" is.
Én ha javasolhatom, vásárolj egy olyan gépet, ami az igényeidnek teljesen megfelel, de ezzel kezdtem soraim. Kicsit drágább, lehet, h időben is egy hosszabb folyamat találni ami neked megfelel, de helyébe sok nyűgtől megszabadítod magad.

Joe

(#121011) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Volt már példa rá,hogy a Lenovo számla nélkül javított garanciális laptopot? A TMX közlése,hogy számla mindenképp kell. A nagynevű Lenovonak meg nincs is ügyfélszolgálata,.. Ez elég durva hiba egy ilyen nagy cégtől.

(#121012) Tikakukac válasza Remekelek28 (#121011) üzenetére


Tikakukac
titán

Thinkpad topikban vagy remélem azt tudod :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121013) donjohnson válasza Remekelek28 (#121011) üzenetére


donjohnson
addikt

milyen típusú lenovo gép?
más egy ideapad és más egy thinkpad.
a tmx nem is thinkpad szerviz.

lenovo szervizek: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#121014) simonjoe válasza Remekelek28 (#121011) üzenetére


simonjoe
senior tag

..egy hónapja voltam a budaörsi C szervizben, egy garanciális ThinkPad-et vittem I-O board cserére. BIOS-ból megnézték a szériaszámát, megemlítették, h privát embertől kell számla, céges gépnél nem. Nekem sem volt, ennek ellenére megcsinálták, nagyon szimpatikus volt a "team", kedves segítőkész embereket ismertem meg ott.
#121012Tikakukac:
Az is Lenovo. :P

[ Szerkesztve ]

Joe

(#121015) Remekelek28 válasza donjohnson (#121013) üzenetére


Remekelek28
őstag

A nő elmondása szerint minden Lenovo laptopra érvényes. A thinkpadeket szervizelik szémla nélkül is? Végülis,ha igen,az össz Lenovo laptopok egy helyen vannak ugyanazon weblapon beregisztrálva garanciát illetően. Olyat csinálthatnak,hogy egyik szerviz kér számlát a másik meg nem? Hiába érvényes a garancia.

(#121016) Reggie0 válasza Remekelek28 (#121015) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha van jotallasi jegyed, akkor eleg az.

(#121017) lamazonia válasza Remekelek28 (#121015) üzenetére


lamazonia
tag

4ig(humansoft) 1.5 hete simán cserélt nekem alaplapot, nem is kérdeztek semmit.
c szervízzel volt rossz tapasztalatom(egy töröt csavarra rámondták hogy érvénytelenítik a garanciát -> dehogy tették, humansoft rá egy hétre javított), de ők se szoktak a papirral vacakolni.
TMXbe csak akkor vidd, ha azt szeretnéd megtudni, hogy 100% hogy elázott a géped, cserébe kapsz valami szép kis virust is, amikor visszakapod.

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#121018) zsolti75 válasza Remekelek28 (#121015) üzenetére


zsolti75
senior tag

Nem. Olyat csinálnak, hogy az egyik cég vagy konkrét alkalmazott tájékozatlan vagy rosszindulatú, vagy netán bal lábbal kelt fel, és hülyeségeket mond.
Ha sor.szám szerint garanciális akkor meg kell csinálniuk!
A számlát meg vagy elveszett vagy szétrágta a kutya.
Ha nem csinálják meg akkor ügyfélszolgálathoz kell menni!
Ezer meg ezer külföldi származású Legion meg ideapad van az aprón, itt is olvastunk már nem egy garanciális javítást ezekről.
Regisztráld be a gépet a Lenovo fiókodba, és onnan indíts ticket-et!

[ Szerkesztve ]

(#121019) zsolti75 válasza lamazonia (#121017) üzenetére


zsolti75
senior tag

Lenovo-t (nem Thinkpad) csak a TMX szervizeli, nincs választási lehetőség.

(#121020) donjohnson válasza zsolti75 (#121018) üzenetére


donjohnson
addikt

ez a lenovo fiók + ticket-es dolog jó ötlet Remekelek28-nak, ha olvassa. azt nem szabadna hogy visszadobják.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#121021) Wolfskin válasza Tim82 (#121009) üzenetére


Wolfskin
őstag

Ja, hát úgy könnyű, ha az ember tudja, mire guglizzon rá. :U Szóval minden ami "A210", az jó?... Köszi a linket, szerintem ez jó is lesz :R

Amúgy igen, a képek alapján a "befűrészelés" is jónak tűnik, szemben az A201-el. Ahogy néztem az A200 is hasonló kialakítású, az miben más? Azt gondolám hgy az Axxx a chipet kódolja, nem a csatoló fizikai kialakítását. Mert a 201 is M.2-nek van írva. Igazából ez zavart meg, nem tudtam mire kell keresni, melyik a jó.

(#121010) simonjoe
Használtban nem nagyon van lehetőség válogatni.
A magyar billentyűzet pl fontos volt, de összesen 1db volt az elmúlt 1 hónapban normál árban. Sajnos pont olyan eladótól, akiből egy hétig tartott kihúzi az információkat, az utolsó kanyarban a végére odabiggyesztette, hogy „de közben elvitték“...

A kijelző is fontos, de az mind kompromisszum, azzal a szándékkal is álltam neki, hogy az mindenképp csere lesz. Viszont lehet, hogy ehelyett egy jó hordozható monitorra nevezek be inkább. De lehet mindkettő.

A wwan-t sosem használtam, ha lenne intenet sim-em, lehet inkább a tabletbe tenném. Dolgozni, adatot tárolni, mindent offline szoktam, a net max a letöltés erejéig, valamit megkeresni, vagy szórakozás. De szinte sosem útközben, hanem „valahol“, de ott meg 99% van wifi.
Ugyanúgy, ahogy a v-pro, az nfc, az ujjlenyomat vagy az IR kamera se valószínű, hogy valaha bevetésre kerülnek, de valahol jó érzés, hogy „fullos a géped“ :D
Vagy hogy HA kellene, nem lenne gond, mert van, vagy beszerezhető

A fényerőben igazad van, amikor a T410s-t odaatdtam valakinek a családon belül, és a t420s-t tartottam meg nagyon megbántam, mert semmire sem kellett a nagyobb teljesítmény, viszont a 16:9 kijelző bűne alól nincs olyan indok, ami feloldozást adna az iparágnak. Kicsit féltem is, hogy marad a tendencia, és 5 év múlva a 50 cm széles és 5 cm magas kijelzőt a „világ leghosszabb mondatát sortörés nélkül megjeleníteni képes 14“ laptop“-ként tolja le a marketing az emberiség torkán. Pedig a t410s-se nagy durranás, csak 300 nit és 16:10, de mintha egy eggyel nagyobb kategóriát néznél, annyival nagyobb a „hasznos“ (vertikális) kiterjedése. Remélem lesz még a 16:10 is még újra világraszóló újdonság egyszer. A marketing szerint az embereknek nem a valódi fejlődés kell, elég csupán a változás. Sajnos sokszor tényleg...
Első körben kap magyar billentyűzetet. 32GB ramot a 8 mellé, egy PD powerbankot, később egy 2. kijelzőt, majd egy cseréset, és idővel új akksit is.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#121022) Wolfskin válasza Wolfskin (#121021) üzenetére


Wolfskin
őstag

Éééééés, mit találtam?

"You can access and replace the M.2-2280 SSD, the WLAN and (if applicable) the WWAN module. The required antennas are prepared on every model (WWAN-ready)."

Ezt egy WQHD modell tesztjénél írták, remélem az "every modell" nem csak arra a kijelzőre vonatkozik... vagy csak az Intel Kaby Lake-U iHDCP 2.2 Premium PCH alaplaposokra, zemben az Intel Sunrise Point-LP lapokkal :F

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#121023) Tikakukac válasza Wolfskin (#121022) üzenetére


Tikakukac
titán

Erre alapozni merész:B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121024) Wolfskin válasza Tikakukac (#121023) üzenetére


Wolfskin
őstag

Nemsoká kiderül... :U

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#121025) Tim82 válasza Wolfskin (#121021) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja, hát úgy könnyű, ha az ember tudja, mire guglizzon rá. :U Szóval minden ami "A210", az jó?... Köszi a linket, szerintem ez jó is lesz :R

AX210 és abban a posztban is írtam, amire válaszul kértél linket. :)

szemben az A201-el

Az AX201 fizikailag passzol, gyakorlatban meg a (T480s-hez képest nézve) következő generációs gépek támogatják. Ezt kicsit hosszú leírni most, hogy mi ennek a háttere, de a lényeg, hogy AX200 vagy AX210 jó lesz, AX201 vagy AX211 nem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#121026) Remekelek28 válasza zsolti75 (#121018) üzenetére


Remekelek28
őstag

Rendben köszönöm,akkor megpróbálom ezt a beregiszteálósat..
Sajnos nincs a Lenovonak ügyfélszolgálata,így ha visszadobják ,meg egy dellebbezést tudok nekik írni.

(#121027) donjohnson válasza Remekelek28 (#121026) üzenetére


donjohnson
addikt

lenovo fiókkal tudsz a lenovo ügyfélszolgálattal kommunikálni a weboldalon.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#121028) Wolfskin válasza Tim82 (#121025) üzenetére


Wolfskin
őstag

Köszönöm, így teljesen tiszta! :R

(#121023) Tikakukac
Egy német fórumon linkelták az oldalt, rákerestem, sajnos az adott konfigot nem tartalmazza, de sok 20L7 és 20L8 van listázva., sok a SD olvalsó nélküli, a háttérvilágítás nélküli, modell, de a "wwan uprgradable" mindegyiknél opció, ahol nincs konkrét kártya benne. Ez sem 100%, mert pl, az általam keresett 20L8S3DK17 nincs közte, de így is pozitív előjel... :B

20L8

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#121029) Remekelek28 válasza donjohnson (#121027) üzenetére


Remekelek28
őstag

Regisztráltam magam,illetve a terméket is.. Hol tudok az ügyfélszolgálattal beszélni,illetve hol tudom kejelenteni javításra a laptopot? Ezekre nem volt egyértelműen utaló jel.

(#121030) zsolti75 válasza Remekelek28 (#121029) üzenetére


zsolti75
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#121031) westlake


westlake
félisten

Általánosságban: mindegy, hogy ThinkPad, vagy éppen IdeaPad modellről (esetleg Samsung mosógépről) van szó. Minden esetben az adott szerviz hatásköre eldönteni, hogy intézi-e a garanciális javítást számla nélkül, vagy attól teszi függővé. Utóbbit joga van megtenni, mivel van valami idevágó magyar (jog)szabály. Egyébként a körüményes javításért nem feltétlenül a szervizt kell szidni, hiszen az esetek túlnyomó többségében a szerviz szerződött partner és azt követeli meg az ügyféltől, amit a gyártó a szerviztől. Örüljünk neki, hogy a legtöbb szerviz bármiféle papír nélkül intézi a ThinkPad gépek garanciális javítását (még mindig). Ha a Lenovo azt akarná, akkor holnaptól minden gépet csak számla ellenében vehetnének át a szervizek. Eleget javítottunk HP gépeket is, ott sem kértünk számlát (igaz, itt azért voltak néha bizonyos megkötések).

Play nice!

(#121032) zsolti75 válasza westlake (#121031) üzenetére


zsolti75
senior tag

El vagy te nagyon tévedve!

(#121033) Tikakukac válasza westlake (#121031) üzenetére


Tikakukac
titán

Épp erről regéltem priviben az egyik kollégának akitől vettem most P52s-t amire még valahogyan de van gyári gari.

Messze nem igaz az az általánosítás, hogy business classt SN-re megesznek csak úgy mindenhol. Én magam voltam olyan szituban, hogy egy akkor még EU-s UK 6430-at nem tudtam itthon kijelzőcseréltetni, mert nem volt ugye rendes számla mellé, aki pedig fel volt vezetve a BIOS-ban az egy valamilyen suli volt. Mindezt úgy, hogy ott ültem a székben és jött vissza az infó, hogy ha valami nem magyar gép volt, kell a számla. Szopóka :B

zsolti75: Popcorn berakva, ez jó beszélgetés lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121034) zsolti75 válasza Tikakukac (#121033) üzenetére


zsolti75
senior tag

A Lenovo oldalán le van írva, hogy a készülékre minden olyan országban érvényes a gari, ahol azt értékesítik.
Extrém esetben Timbuktuban lehet nem, de nálunk szerintem a kínálat min.95%-a értékesítve van.
A Dell más történet, mert ott volt a covid alatt egy szigorítás, hogy csak a honosított, legyen ezentúl. De pont veled volt egy eszmecsere, hogy gond nélkül javíttattál nem honosítottat.
HP-nél meg fogalmam sincs.
A számla kérés, meg jogilag és etikailag is erősen megkérdőjelezhető.
Költői kérdés: hány százaléka lehet céges a thinkpadoknak, ezeknek a számláját el lehet kérni, illetve ha el is kérik teljesíthető kérés?
Vannak ismerősök akik Ideapadot használnak cégesen, ilyenkor mi lenne, gyakorlatilag az a garancia amit a cég vállal, nem is létezik a szervíz szerint? Ez nonszensz.

(#121035) westlake válasza zsolti75 (#121034) üzenetére


westlake
félisten

Minden bizonyal. Szégyellem is magam kellőképpen, hogy 17 évnyi szervizes háttérrel ilyen sületlenségeket hordok össze.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#121036) Tikakukac válasza zsolti75 (#121034) üzenetére


Tikakukac
titán

Kicsit rakjuk helyre a szitut mielőtt mazsolázva eljutunk oda, hogy mindenkinek igaza van, ami ugye kvázi lehetetlen ilyen témában.

Tehát, a Lenovo oldalára nagyon sok dolog ki van meg volt már írva, ahogyan sok más esetben, itt is van úgy 100 oldal apróbetűs rész. Lásd pölö onsite gari, ami messze nem lesz onsite még országon belül sem. És mocsok hosszú a sor még innen.
A probléma ott kezdődik, hogy mit értékesítenek és hol. T14? Okay. Milyen konfig? Innentől nyílik az olló, mert a disztri a PSREF felét ha betolja pölö nálunk, a többi gyakorlatilag sose volt. Max egyediben. Ültem úgy márkaszervizben és kiemelt értékesítő pontban, hogy a büdös életben nem láttam adott gépből a felső 1-2 kijelző opciót. És azért V. kerület, II. kerület, VI. kerület mozgatta a lóvét rendesen, voltak tömött tárcás ügyfelek és mellé komoly vasak.
Azért írtam, hogy nagy beszélgetés lesz, mert westlake már akkor húzta az igát a Kornélia utcában, mikor még vele intéztettem gyári garis x220-ra CD kitet.
Szóval Covid alatt is voltak dolgok, de ezt megelőző 10-15 évben meg méginkább. Tehát igen, gariztam én már papír nélkül, papírral, BIOS-ba ütött tulajra írt adás-vételivel és bármivel is. De ez mind időben merőben eltérő korszakok voltak.
HP ugyanez, TP dettó. Mikor a nagy balhé volt az alkatrész-mosás miatt és a szervizesek megkeresték ezzel a fizujukat megint kb. minden hónapban, na utána ha nem magyar SN-ed volt, már raktak is keresztre, saját rohadt gépemet nem tudtam simán begarizni. Sajátomat, amit kintről vettem :P
A számla jogilag biztosan nem megkérdőjelezhető, maximum a garipapír, mert az hivatalosan ugye nincs vagyis nem is kellhet, a számla vagy vásárlást igazolandó doksi minden további nélkül, sőt. Hogy etikailag ez okés-e. Well. Ikresített 840 G2-m is volt anno... meg hány száz meg ezer ilyen vas cirkulált még :DDD Van aki vett ebből igen komoly lakást is a körúton, annyira ment...
Nos, a flottás gépekét simán el lehet kérni, ott az olyan módon van kezelve, hogy 2 katt és megvan. Sőt, KKV-nál is sima, ami nem egy eldobós sufnicég. Még mostani helyemen is 99%-ban 5 perc alatt megvan egy számla. Leginkább azért lesz meg, mert 5 évig ez kötelező. ÁFA visszaigénylés után pedig ha bekérnek dolgokat és nincs meg, cafatokra szednek. Szóval persze, nyugodtan lehet nem megtartani, csak akkor legyen zsebben pár milla, vagy tíz milla büntire.
Amelyik cégben ötletpad van, azt egyfelől sajnálom, másfelől lásd előző pontot. Mivel TP márkaszervizes nem vagyok, nem tudom most milyen adatokat lehet SN-ek mellé felvenni, de ha lehet, mint régebben is, akkor ez cég esetén lazán megoldódik házon belül.

Olyanról még nem is beszéltem, hogy mi van akkor ha tégla a gép és annyira új, hogy kívül nincs SN. Mert ilyen is akad bőven, esetleg lekopott a sima matrica. Na onnantól máris nem suhansz csak úgy be a munkafelvételre, hogy csoki, akkor holnap jövök a gépért :B

Szumma: ez azért bonyi terület. A jófejség és a privilégium az egy plusz dolog, de nem lehet alap elvárás. Örüljön mindenki, ha SN-re még mindig gariznak mindent itthon, amekkora balhék voltak már ebből én tökre nem értem miért engedik még mindig :P

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121037) Reggie0 válasza zsolti75 (#121034) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyaltalan nem ketseges a jogszerusege. A torveny szerint (19/2014 NGM rendelet 3. § , valamint 151/2003 korm rendelet 4. § ) szavatossagi jogot a fogyasztonak kell bizonyitani, jotallasi jeggyel vagy bizonylattal(szamla) vagy nyugtaval.

[ Szerkesztve ]

(#121038) westlake válasza Tikakukac (#121036) üzenetére


westlake
félisten

Fogalmazzunk úgy, hogy tudnék mesélni olyat, amit valószínűleg el sem hinnétek. De azok még a HP márkaszervizes időkben tőrténtek. ;]

Play nice!

(#121039) Remekelek28 válasza zsolti75 (#121030) üzenetére


Remekelek28
őstag

Semmilyen kontaktot chatelés email telefonszámot nem dob ki,de ha nálad kidobja ,légyszi fotózd le azt a részt. Illetve a garanciát se lehet onnan elindítani.

(#121040) Tikakukac válasza westlake (#121038) üzenetére


Tikakukac
titán

Én elhinném, sőt be is szállnék pár BTK jellegűvel :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121041) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ajaj, megint aktiválódnak a szervizesek, lecsukom a gépet, mire kinyitom lesz 200 hsz :DDD

(#121042) sutszi válasza FoxiestFox (#121041) üzenetére


sutszi
veterán

Könyörgöm, valaki akarjon wifi kártyát cserélni... Légyszi... :DDD :))

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#121043) Balinov válasza sutszi (#121042) üzenetére


Balinov
félisten

Én minap raktam ax210et a t480sbe, hát bazzeg, megizzadtam mire a 2 antenna csati a helyére került.

Totál meglepodtem, gondoltam hogy piciny de hogy kb sd kártya méretű, na az meglepett

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#121044) sutszi válasza Balinov (#121043) üzenetére


sutszi
veterán

Nekem nem volt vele gondom...de tudom mire gondolsz. Kicsit billegősek. A lényeg, hogy hasít... :D

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#121045) Wolfskin válasza sutszi (#121042) üzenetére


Wolfskin
őstag

Én akarok. Fogok is. Miért?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#121046) musicproo


musicproo
tag

Miben különbözik a T480 az L480-tól?
Egyformán ajánlott vétel lehet mind 2 gép?

(#121047) zsolti75 válasza Tikakukac (#121036) üzenetére


zsolti75
senior tag

Igen, szerintem is rakjuk rendbe a szitut. De csak erre a konkrét esetre vonatkozóan.
Örülök ennek az esetnek, mert egy tapasztalattal gazdagodtam.
A TMX teljesen jogszerűen járt el, de nem úgy ahogy írtátok, nem a szerviz döntött saját jogon, hogy kell a számla, meg stb. Miután a panaszos kolléga átküldte a sorozatszámot, rögtön meglettek a Lenovo oldalán az adott gépre a támogatási kondíciók.
Az alany egy Ideapad flex, erre nem vonatkozik a nemzetközi garancia, (telefon, tablet, idea, asztali Lenovo). Szoval Legion és egyéb nem idea termék továbbra is IWS alatt vannak.
Tehát a számlát azért kérték, mert hátha hazai vásárlás a gép a külföldi lokalizáció ellenére, és akkor van gari, ha nem, akkor nincs.

(#121048) Tikakukac válasza zsolti75 (#121047) üzenetére


Tikakukac
titán

Úgy általában is kéne, meg ezzel is.

A számlát nyugodtan bekérhetik ha hazai is. Jogszabály. Ismétlem, az, hogy nem kérik vagy nem sokszor a magyar gépeknél sem jelent semmit, mert ez max jófejség :B

Ez az eset meg szopó, de hát ötletpad, ezért is került a kasszánál annyival kevesbbe.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121049) zsolti75 válasza Tikakukac (#121048) üzenetére


zsolti75
senior tag

Nagyon sok céges gép van, ezek számláját beszerezni képtelenség, szóval nem jófejség, hanem praktikus okokból nem kérik.
Én csak egyetlen egy Legion-t gariztattam, az is német volt, és számla sehol, bár ha nagyon keressük, talán meglett volna, de nem kérték. Egyéb idea géppel nincs tapasztalatom.
A lényeg:
Idea gépeknél itt lehet lekérdezni, hogy van-e IWS,
Think gépeknél pedig itt
Ez a tuti és hivatalos.

(#121050) Tikakukac válasza zsolti75 (#121049) üzenetére


Tikakukac
titán

Jhaj, nehéz eset. Tehát ismétlem: ha nehéz beszerezni a cégnek egy olyan papírt amit kötelezően 5 évig meg kell tartania, akkor praktikus módon az ilyen ganédombok menjenek szépen csődbe, mert akkor lesznek ott ennél nagyobb bajok is :B

A web jó, szép, valamennyire tuti, és nagyon maximum részben hivatalos. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.