Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Ez lényegében a Workstation (Thinkpad P1 [link]) vonallal megegyező ház , amiről rosszat nem nagyon láttam még. A különbség hogy ezt nem a pro usereknek szánják tehát xeon quadro páros és ecc ram helyett i7 és 1050 kerül bele. Főleg a Dell Xps és a Macbook Pro a célpontja. Nem értem a finnyáskodást :F Pl nekem is ez lenne a tökéletes gép.

[ Szerkesztve ]

(#99002) Chaser válasza Mr Bond 007 (#99001) üzenetére


Chaser
titán

"Nem értem a finnyáskodást :F" valószínűleg nem volt t42-d, t60-ad, t500-ad, vagy még régebbi modelled az ibm-től

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99003) Tikakukac válasza Mr Bond 007 (#99001) üzenetére


Tikakukac
titán

Látod, ez a legszebb. Neked ezzel már bajod sincs. Teljesen elveszett a márka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99004) Mr Bond 007 válasza Chaser (#99002) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Jó elhiszem hogy régen minden szép meg jó volt, de most mit lehet tenni? Még így is ez tűnik a legjobbnak a wines merítésből. (Macbook pro-t hajtok 10 éve maximális megelégedettséggel, csak tudom hogy a mostaniak már nem mennek el ennyit, 900k-ért meg kapják be a lábamat!)
Nem csak a Lenovo de az apple is elqrvult már nem is kicsit.
Dell xps még ami jó lenne de 15-ösben nincs hun bill. Ennyi pénzért már járjon szépen!

[ Szerkesztve ]

(#99005) Tikakukac válasza Mr Bond 007 (#99004) üzenetére


Tikakukac
titán

Öööööö, mondjuk nem megenni 2 kanállal a sz@rt? :B De csak ötlet volt. Tapsolnom kéne ahhoz, hogy most már business class gépet is csak garival merek venni, mert úgy döglenek szét, mint a huzat? Ezekről a korcsokról még nem is beszélve.

Mac Pro-k is tudnának mesélni szerintem, hogy milyen az a minőségi gyártás :B Lous olykor mutat pár megoldást nagyító alatt. Nem sámli az se.

XPS kb. sosem lesz magyar billel. Annyi van eladva, hogy gondolat sem merül fel soha a szitázáson :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99006) Mr Bond 007 válasza Tikakukac (#99005) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Na ez az! Nem tudom mit kéne vennem. Mindenhol csak problémák. Nincs egy épkézláb gyártó már? :(
Pedig én komolyan meg akarom fizetni a minőséget. Csak nincs hol :D

[ Szerkesztve ]

(#99007) Chaser válasza Mr Bond 007 (#99004) üzenetére


Chaser
titán

nem mondom h szép meg jó volt, de az biztos ha az egyik t60-ammal odavágok a tiednek, az megmakkan, ez megy tovább, és ha te vágsz bele a mac-kel a t60-ba, akkor is a tied makkan meg és a t60 megy tovább ( : nehezebbek voltak, csúnyák sokak szerint- sztem pedig kifejezetten szépek a maguk módján - , de strapák, nem az volt a csoda ha 5 évet elment, hanem az ha nem ment el legalább 5 évet, 5-10 év kb standr volt a nagy részüknél, még ma is lazán vannak t60-asok mindennapi használatban, na ez a kalap sz@r - már elnézést -,összes legyártott pldányra vetítve valószínűleg 5%-ban sem éri el a 10 éves működést

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99008) hcl válasza Chaser (#99007) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De ez még a 420-430-ra is igaz... T30 volt az első TP-m, de 2000 körül még a HP is tudott tartós gépet gyártani... Meg többen mások is. Előző munkahelyen Dell volt, ott a 6410-6420-6430, D620 -ak állták a hülye usereket, becsülettel. Viszont ott kevésbé vettem észre, hogy a 7xxx széria hullott volna, ami utánuk jött.
A mostani melóhelyen levő T440+... 780-ig gépek, szintén jól bírják, inkább az anyagminőségen és a megoldásokon fogom a fejem.

Konzumer vonalon csak a fejem fogom, mi megy... .

Mutogatni való hater díszpinty

(#99009) Mr Bond 007 válasza Chaser (#99007) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Jól van, elhiszem hogy kibírja a világvégét is, de engem ez nem nagyon vigasztal ha gépet akarok venni pár hónapon belül... Azt hittem egy Carbon vagy egy Extreme jó választás lenne, mert mindenhol azt olvastam a neten külföldön is idehaza is hogy ezek aztán jól össze vannak rakva, minőségi a cucc és strapabírók is.(egyedül a minőségbiztosításuk szar gyárilag, de ha jót fogsz ki akkor el leszel vele) Most akkor wtf van?! Már ez is xar?

hcl: Nekem Hp Compaq Nx8220-am volt, az a mai napig megy.

[ Szerkesztve ]

(#99010) hcl válasza Mr Bond 007 (#99009) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nálunk is van egy Acer 3055, aminek nem szabadna léteznie, de ezek a kivételek.
Ezek mellett vagy 5-6 darabot tudok ismerősi körből, ami széthullott.

Mutogatni való hater díszpinty

(#99011) Donki Hóte válasza Chaser (#99007) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jóhogy, a Thinkpad T széria a Tank szó rövidítése :D

Ezekkel lehet autóablakot betörni, medvét ölni, léket vágni a jégbe, stb. stb. Viszont a súlyuk is megvan, ha a hordtáskában sokat kell cipelni, akkor tuti gerincferdülése lesz az embernek :(

Meg tudom érteni, hogy másnak mások a preferenciái, ha valakinek nem kell a golyóálló kivitel, akkor miért ne venné meg az X1 Extreme gépet :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#99012) Mr Bond 007 válasza Donki Hóte (#99011) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

A t széria még most is jó? T480-at is néztem 4k panellal (annak van meg a normális brightness, bár teszteken leszólták a színeit)

[ Szerkesztve ]

(#99013) Chaser válasza Donki Hóte (#99011) üzenetére


Chaser
titán

inkább terminátor ( : aki ennyitől gerincsérvet kap azt nem kommentálom, gyerekkoromban az iskolatáskám nehezebb volt mint 2db t60 töltővel:) osztán' nem autóval hordtak-vittek az oskolához, ami nem volt túl közel
egyébként félreérted, azok a gépek még arra készültek amire egy notebookot alapvetően készítettek kezdetekkor: bírja a hordozást és sokáig használható legyen, mai gépek zöme se a hordozást nem bírja, se hosszú távon nem működik, ez az x1 egy bazári majom kategória minden olyan emberkének aki valaha is hasnált _thinkpadet_

hcl
30-as széria azért már közel nem volt olyan strapa, a t60-at még sztem az ibm mérnökei tervezték, azokon lehetett találni még ibm logot a lenovo helyett, de az utánalevők is jók voltak, 20-asból csak 220-am volt de nem sokáig

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99014) hcl válasza Mr Bond 007 (#99012) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom, ki találta ki, hogy a 460-nak kicsi a fényereje, én nem vettem észre rajta.
A panel viszont a nálunk levő 450-480 koktélban kivétel nélkül borzalmas TN. Lehetett ezeket még normálissal rendelni?
Az Enter többeknél kettétört. (Nálam is.) A LCD körüli ragasztott fólia feljön. WTF.

@Chaser : Ha jól emlékszem, volt IBM logós T61-em cégesnek :) Most 430-am van, több kollegának is nemrég még az volt, és nem volt azokkal nagy gond. Én 440-től látom a durva váltást :S
T420-at mindenki szerette, brutál mit bírtak, és erő is volt. (Azaz van, egy SSD-vel teljesen megfelelnek most is. 4 mag az 4 mag.)
Meg a billentyűzetek... na az volt még nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#99015) Tikakukac válasza hcl (#99014) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem tudom, ki találta ki, hogy a 460-nak kicsi a fényereje, én nem vettem észre rajta.

A koloriméter :P

A szemed borzalmas fényerősség mérésének szempontjából. Húgomnak most hoztam új monitort, nyilván dobtam is rá egy profilt. Szemre olyan 75 körül mondtam, hogy ez a 120cd/m² köbö. Ahha. Valami 42-nél volt meg a 121 :DDD

Ezt tényleg akkor veszed észre mikor megjelenítőkkel vagy tele és tologatod a csúszkát, koloriméter fent és nézed az értéket. Becsapós.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99016) Mr Bond 007 válasza hcl (#99014) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Itthon tn-el nem is lehet kapni üzletből (legalábbis nem futottam bele). Mind ips-es ami kapható. 300nit a minimum amit tudnia kell.(visszafelé nem fejlődünk) Azt csak a 4k panel ugorja meg t480-nál. Meg a Carbon sima ips-es full hd-ja.

[ Szerkesztve ]

(#99017) hcl válasza Tikakukac (#99015) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem is mérni akarom, hanem nézni. Ha jól látom, akkor megfelel.

@Mr. Bond 007 : Akkor nem tudom, nekünk honnan szedik össze, de igazán járna pár pofon annak, aki kitalálja...

Mutogatni való hater díszpinty

(#99018) Mr Bond 007 válasza hcl (#99017) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Gyártják, azzal is, annak a panelnak 1330x768 talán a felbontása

(#99019) Tikakukac válasza hcl (#99017) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj, hogy tartósan baromi nehéz azt megmondani mi lesz jó a szemednek is- szemre. Nem hülyeségből van ez kitalálva és szántam rá egy valag pénzt. Életem talán egyik legokosabb ötlete volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99020) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
DVD helyére megvettem a ssd keretet,csak nem tudom,hogy az ssd-m ami van jó lesz-e bele?
Egy régi Intel SSD-m van és van rajta egy ilyen fekete keret a tetején,ezért nem tudom így befér a dvd helyére,mivel pár mm magasabb mint a keret.

(#99021) FoxiestFox válasza ToBeY (#99020) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szedd le a keretet. Tádáá.

(#99022) ToBeY válasza FoxiestFox (#99021) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Gondoltam rá,de nem tudom hogy ez külön lejön, vagy egyben van az egész fém borítással.
Mondjuk ilyen pici csavarhúzóm egyelőre nincs,de majd kitalálom hogy szedjem le. :B

(#99023) donjohnson válasza ToBeY (#99022) üzenetére


donjohnson
addikt

vegyél egy ilyet az obi-ban. sose árt ha kéznél van.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#99024) FoxiestFox válasza ToBeY (#99022) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csak oda van ragasztva. Ha felmelegíted, könnyen lejön.

(#99025) ToBeY válasza FoxiestFox (#99024) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem csavarozva van,mert látszanak az apró csavarok

(#99026) Bluesummers válasza ToBeY (#99025) üzenetére


Bluesummers
őstag

Lehet, hogy először ragasztva van valami, s alatta csavarok. Nem egyszer láttam már ilyet :)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#99027) hcl válasza Tikakukac (#99019) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez is igaz :)

@Tobey : Sok SSD-n van plusz műanyag magasítás, hogy a vastagabb helyén se lötyögjön. Ez általában tényleg csak ragasztott.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#99028) ToBeY válasza hcl (#99027) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor megpróbálom csavarhúzóval lefeszíteni,hátha tényleg csak ragasztva van.Bár nem tudom akkor mi rajta a 4 csavar...

[ Szerkesztve ]

(#99029) FoxiestFox válasza ToBeY (#99028) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Van egy olyan tulajdonságuk, hogyha kitekered őket, kiderül.

(#99030) nemethka2


nemethka2
csendes tag

Üdv mindenkinek! Új fiú vagyok az iskolában és nem tudom jó helyen járok-e. Nemrég örököltem egy Thinkpad X220-t Win 10-el. Edddig nem találkoztam semmi problémával, csak az Eszközkezelőben látok egy kis zavart. Az "Egyéb" eszközök között két tétel van felkiáltójellel. "Alapvető rendszereszköz" és "PCI soros port". Ha próblok egy illesztő frissítést azt írja ki az interneten nem talál illesztő programot. Ha így van akkor hol keressem. Előre is köszönöm.

(#99031) azbest válasza nemethka2 (#99030) üzenetére


azbest
félisten

eszközkezelőben a tulajdonságok egyik tabján (talán utolsó, harmadik tabon [link]) meg lehet nézni a hardver azonosítókat, amivel pontosan megtudható, hogy mi az az eszköz és akkor lehet hozzá a megfelelő drivert keresni :)

[ Szerkesztve ]

(#99032) Mr Bond 007 válasza azbest (#99031) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem egyszerűbb lenne feltenni azt a vantage cuccost amire folyton hivatkozik a support akárkinek akármi kínja van? Az pont erre van hogy a drivereket leszedje felrakja, és frissen tartsa.

(#99033) azbest válasza Mr Bond 007 (#99032) üzenetére


azbest
félisten

az x220 már olyan régi (2011) gép, hogy nem feltételen van meg minden segédprogi hozzá win10-re. Amennyire tudom jelenleg az utána következő 30-as végű generáció az, amire még van támogatás. Ott is sok idő volt, mire mindent megkapott azokból, ami 7 alatt alap volt. (részben ezért is választottam t430-at t420 helyett 3 évvel ezelőtt, amikor 3 évesen vettem az elsőt.)

A support oldalon win 8.1-ig van támogatás... ettől még lehet valamire jó külön letöltve a vantage, de valsz az sem fog találni 10es drivereket, mert nem támogatják. A t430 (2012) esetén ez így néz ki, vannak idei upadtek is [link]

[ Szerkesztve ]

(#99034) hcl válasza Mr Bond 007 (#99032) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemide

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#99035) nemethka2 válasza azbest (#99033) üzenetére


nemethka2
csendes tag

Kösz a válaszokat. Ha nem feltétlen fontosak ezek az eszközök a működéshez, vagy olyan amit úgy sem használok, akkor lehet hogy hagyom a fenében. A felkiáltójelet úgyis csak akkor látom, ha megnyitom az Eszközkezelőt.

(#99036) Chaser válasza nemethka2 (#99035) üzenetére


Chaser
titán

Valoszinuleg chipset driver, hw azonositobol meg kell keresni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99037) Tim82 válasza nemethka2 (#99030) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#99038) mdk01


mdk01
addikt

Érdeklődnék, hogy a T500 milyen vastag caddy bay fogad be?
Ha jól veszem ki a netről akkor 9,5mm.
Ha esetleg valakinek van elfekvőben polcon porosodó dobjon rám egy emailt hátha megegyezünk.
Köszönöm

(#99039) Tim82 válasza mdk01 (#99038) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jól tudod, ilyen vastag és SATA csatlakozós Ultrabay caddy lesz a jó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#99040) mdk01 válasza Tim82 (#99039) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm

(#99041) Chaser válasza mdk01 (#99038) üzenetére


Chaser
titán

Van direkt a gephez valo, elolapi kikepzese olyan mint a dvd elolapja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99042) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Sziasztok!

Évek óta használok egy I7-es, USB 3.0-ás X220-at, nagy megelégedéssel, közben IPS kijelzőt kapott a TN helyett, és custom biost. Semmi gondom nincsen vele, esetleg az, hogy néha azért tud melegedni. Az utódját keresem, de az X230 nem nagy előrelépés (barátnőm X230-at kapott, imádja is). X240-et telepítettem már, komolyan mondom, van néhány nevetséges dolog rajta. A ház nem rossz szerintem. Egész jól is néz ki. De a trackpointot elcseszték, totál a billentyűk közé van süllyesztve, és ha ez nem lenne elég, hol vannak a gombjai?! :((( Döbbenve jöttem rá, hogy a touchpad is használhatatlan, mivel mind 4 sarka 1-1 gomb, ezért billeg, zörög, kattog... olvastam már itt a fórumban, hogy vacak... de nem gondoltam, hogy ennyire. És ami a kegyelemdöfés, az a billentyű. Nem tudtam rajta írni, először nem esett le miért... aztán rájöttem, hogy kicsi... ezt miért kellett? Ez a billentyű nem munkára való. Hiába jó a nyomáspontja, hiába tűnik jó darabnak, picike... Szóval gyors kiborulás után az a kérdésem, hogy a későbbi szériák beviteli eszközei is ilyen vacakok? X220 helyett szerintetek mire váltsak?

(#99043) fattyu válasza nemethbalazs (#99042) üzenetére


fattyu
veterán

230. pont a melegédesed ami az egyetlen hiányérzet az sokkal jobb 230on már.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#99044) Tikakukac válasza nemethbalazs (#99042) üzenetére


Tikakukac
titán

A kérdés remek, passz.

Ha kéne egy megtartós gép én tutira megbolondulnék ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99045) Chaser válasza nemethbalazs (#99042) üzenetére


Chaser
titán

Allitsd at win semaban cpu hasznalatot kisebbre, ahogy allitod cpuz-ben latni fogod, 99%-nal kilovi a turbot, az miatt tudnak ezek az "i7-esek" nagyon melegedni, beallitod fix pl 2,5ghz-re, utana ha meg melegedesi problemad van gondolkozhatsz utodon, de sztem nem lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99046) azbest válasza Tikakukac (#99044) üzenetére


azbest
félisten

Meg? Ááhh dehogy, az nem fenyeget téged már, elég csak rád nézni:

;]

(#99047) SNor válasza nemethbalazs (#99042) üzenetére


SNor
tag

Az x240-50-60-70 közel ugyanaz a kaszni, kicsi gombokkal. Vagy megszokja az ember, vagy esetleg ott van a t4_0s széria.

(#99048) nemethbalazs válasza Chaser (#99045) üzenetére


nemethbalazs
tag

A turbót a biosban kilőttem, nem is megy 2.8-nál feljebb soha. Egyébként így nem vészes a melegedés, böngészésnél, filmél teljesen halk. AutoCad-nél néha felmegy 78-80 fokra, de az sem jellemző. Igazából csak azért írtam, mert ez az egy dolog van benne amin lehetne javítani, amúgy szuper kis masina. Lehet befixálom 2.5-re és meglesem mennyi a különbség.
És megmondom őszintén, ha már váltanék gagyibbat nem akarok. De nagyobbat sem. Lehet nem fogok váltani soha? :D

[ Szerkesztve ]

(#99049) Tim82 válasza nemethbalazs (#99042) üzenetére


Tim82
nagyúr

Döbbenve jöttem rá, hogy a touchpad is használhatatlan, mivel mind 4 sarka 1-1 gomb, ezért billeg, zörög, kattog... olvastam már itt a fórumban, hogy vacak... de nem gondoltam, hogy ennyire.

Azt le lehet cserélni X250 touchpad-jára, ott legalább a trackpoint-hoz tartozó gombok normálisak újra.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#99050) nemethka2 válasza Tim82 (#99037) üzenetére


nemethka2
csendes tag

Meg fogom nézni. A legnagyobb problémám az, hogy nem tudom értelmezni a "Alapvető rendszereszköz" megnevezést. A "PCI soros port" értelmezésével nincs problémám. Egyébként ennél alighanem van egy ötletem is mi lehet a gond. A "Diver" mappa sys filehez a Driver Pepository könyvtálban két tétel is van,melynek a sys és ini filei eltérőek. Az egyiknél viszont a sys file megegyezik a Driver mappa sys filejevel. Valószínüleg ütköznek, de nem tudom kitörölni azt amelyikben a sys file más.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.