Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Tim82 válasza mv (#12000) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha ragaszkodsz a T42 méretéhez (14 col, 4:3)

Nekem 15" T42-m van. :) Hamarosan átköltöztetek mindent a T43p-ről és az eladó lesz. IPS panel über alles! :K

*
Teljesen más téma: pár napja e-book reader-ként is használom az X41t-t, élmény rajta olvasgatni, képregényeket (pl. Warren Ellis-Ben Templesmith Fell-szériája, Neil Gaiman Sandman-sorozata) nézni. Lehet, hogy írok is valamikor a Logout-ra a tabletről, mert egyszerűen fantasztikus, milyen sokoldalúan lehet használni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12002) TayRol válasza audi100td (#11997) üzenetére


TayRol
veterán

nalam 1,3 gigat eszik alapbol a gyari win7 pro eng a 4 gigabol. kicsit sokallom.

Tim: lehet ajanlani a thinkwikit, de azert neha ott is eleg nagy hibakat lehet talalni.:)

[ Szerkesztve ]

(#12003) audi100td válasza TayRol (#12002) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az tenyleg elge sok, de gondolom elötelepitett valatozat mindenfele felesleges kacattal, nem?

(#12004) Tim82 válasza TayRol (#12002) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mint minden fan-made oldalon - és úgy általában a Wikipedián. De máshol nem fogsz találni ennyire összeszedett információkat egy-egy Thinkpad-típusról.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12005) TayRol válasza audi100td (#12003) üzenetére


TayRol
veterán

persze.
nagyon sok mindent megoldana a win-reinstall (vpn-em sem megy), csak lusta vagyok.:) amugy mennyi lenne az idealis memoriahasznalat alapjaraton?

Tim: :K

[ Szerkesztve ]

(#12006) Magnat válasza TayRol (#12002) üzenetére


Magnat
veterán

Ezt hogy nézed meg, h maga a rendszer mennyit eszik? Kilősz minden programot és servicet, ami nem a win része?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12007) mv válasza Tim82 (#12001) üzenetére


mv
aktív tag

Szivesen olvasnám az írásodat. Amióta megvan az X61t, nagy tablet fan lettem. :B

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#12008) TayRol válasza Magnat (#12006) üzenetére


TayRol
veterán

mindent, amit nem telepitett fel az elso indulaskor. gyari win alatt ertettem, hogy minden 'szemet' es felesleges program fenntvan.

(#12009) Tim82 válasza mv (#12007) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valószínűleg eléggé a szubjektív használatra menne rá. Az utóbbi fél évben kíváncsian figyelem az iPad és az Android-os tablet-ek térnyerését, de személyes meggyőződésem szerint az X41t és a hasonló tablet PC-k majdnem olyan jól használhatóak ugyanazokra a feladatokra, ráadásul sokkal több előnyük is van, mint teljes értékű számítógépeknek az iPad-szerű gadget-ekkel szemben.

De igazából szívesen kipróbálnék egy iPad-et vagy egy jobb (nem óccókínai-féle) Android-alapú táblát is, mert erre eddig nem volt lehetőségem.

A szubjektív listám szerint:

iPad/Androidos táblák vs. X41t:

+ az előbbieknek jobb az üzemidejük (iPad elvileg 10 óra vs. X41t 4 óra 82%-os állapotú 8 cellás akksival)
+ az előbbiek könnyebbek kb. fél-háromnegyed kilóval (nekem nem túlzottan számít, 1,8 kg-nál húztam meg a kényelmes hordozhatóság határát)
+ kapacitív/multi-touch kijelző vs. Wacom (az X61 tabletből elvileg már volt multi-touch enabled modell, az X200t pedig tutira támogatja) - ez csak nézőpont kérdése, mert én szeretem a Wacom toll használatát (ha lesz egy kis időm, elmélyedek az X41t rajztáblaként való használatában is).

- az iPad-szerű gadget-ek nagy hátránya a hardveres billentyűzet hiánya (ez egy igencsak nagy hátrány, mert az X41t-t, mint minden convertible tablet PC-t, a tábla- és a notebook-mód közötti rugalmas váltási lehetőség teszi igencsak vonzóvá és használhatóvá)
- a kijelző minősége (az iPad ugyan IPS, de glossy, az Android táblák pedig még csak nem is IPS panelesek)
- számomra a desktop OS-nek több előnye van, mint a mobil OS-eknek (sokkal jobban használható, bővíthető)
- árban az X41t sokkal kevesebből kijött, mint egy iPad, sokkal jobban bővíthető hardveresen (USB, PCMCIA, kezeli az SDHC kártyákat) és szoftveresen is (megfelelő alkalmazásokkal gyakorlatilag nincsen olyan dokumentum-, zenei-, képi- és e-könyv fájltípus, amit ne tudnék megnyitni, dolgozni vele stb.).

De leszögezem, ez szubjektív lista, az én személyes preferenciáimat tükrözi (legyen kéznél egy munkára és szórakozásra egyaránt alkalmas, viszonylag kis méretű és elfogadható üzemidejű, kiváló kijelzőjű hordozható gép, amelyik ráadásul stabil és strapabíró).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12010) bwoay válasza Tim82 (#12009) üzenetére


bwoay
nagyúr

én is szívesen olvasnám nagyobb (logout) terjedelemben az okfejtést/tapasztalatokat, mert anno azért tettem le az x200t-ről, mert nem tudtam elképzelni, hogy a tablet kialakítás számomra milyen előnyökkel járna. (Meg azért is, mert "mélységben" és súlyban is egyezik a T400s-el.)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12011) Integra válasza Tim82 (#11998) üzenetére


Integra
titán

igen, ilyen t60-at keresnék alapvetően, a legerősebbek közül, és a felbontás is nagyon jól jönne, ezt az egyet a clevo-ban is nagyon szerettem.
win7 64bit-et elviszi gondolom erőből és grafikával is bírja?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12012) Integra válasza audi100td (#11999) üzenetére


Integra
titán

pedig xp-vel kezdtem a t42-n, aztán váltottam win7-re.
fényévekkel jobb, minden téren és a sebességgel sincsen bajom.
32 és 64 bit enterprise-t használok.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12013) Tim82 válasza Integra (#12011) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem a GMA 950 is gond nélkül bírja az Aero-t (a GMA 900 is bírNÁ, ha írtak volna megfelelő drivert hozzá...).

Az IPS-paneles modellek kivétel nélkül X1300/X1400 VGA-val vannak szerelve, tudtommal egyiknek sem gond az Aero.

Amire figyelned kell, hogy elég sok T60 szaladgál sima Core Duo (tehát T2xxx, kétmagos, de 32 bites) CPU-kkal, ezeken nem fogsz tudni 64 bites W7-et futtatni érthető okokból. Ehhez érdemes majd procit cserélni, legalább egy T5xxx-re. A T60 amúgy 667 MHz-es FSB-s processzorokat kezel le, a legnagyobb, amit bele tudsz tenni, a T7600.

bwoay: azért az objektív összehasonlításhoz kellene egy iPad/Android-os tábla is, pár nap erejéig. :) Minden infóm róluk ugyanis nem személyes tapasztalaton alapul...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12014) bwoay válasza Tim82 (#12013) üzenetére


bwoay
nagyúr

az összehasonlítás nem érdekel, nem gerjedek a mobiltelefon tudású slate-ekre.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12015) lapa válasza bwoay (#12014) üzenetére


lapa
veterán

+1, és én is sz... az ipadre. a tabletről győzködj.

a win7-nél fejetsük már el mennyi ramot eszik. optimális esetben az összeset, direkt.

(#12016) TOZ válasza TayRol (#12002) üzenetére


TOZ
addikt

X40 Ubuntu 9.04: 400 mega, mert nyitva a zindex, thunderbird, ms word, es van valami IM progi is (meg az osszes gyari modul amit maga elindit...)
Marad meg egy giga "feleslegbe".
T61 Ubuntu 9.10: 300 mega, ugyanaz, csak ezen nincsen vörd, igy OO nyitottam meg...
(marad meg 2.6 giga uresen... mert lusta vagyok PAE kernelt rakni, vagy ujrahuzni 64bitesen az egeszet..)

[ Szerkesztve ]

(#12017) audi100td válasza Integra (#12012) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ertem, ha megerkezik az SSD-m, lehet adok neki meg egy eselyt...

(#12018) g.gergo válasza Integra (#12011) üzenetére


g.gergo
senior tag

Bírja az aero-t, tapasztalatból tudom.

(#12019) TayRol válasza TOZ (#12016) üzenetére


TayRol
veterán

az szep. sajna nem ertek a linuxhoz.

(#12020) Tim82 válasza TOZ (#12016) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ubuntu 9.04: 400 mega, mert nyitva a zindex, thunderbird, ms word,

Izé, ezt hogy? Wine?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12021) ^Clown válasza Tim82 (#12013) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A "tablet vs. android" összehasonlításra kíváncsi lennék. Durva topikja lesz majd, az biztos, jönnek az Apple-fanboyok :D

Itt a hivatalos Intel magyarázat, hogy az Intel GMA 900 miért nem támogatja az Aero-t:

"Why doesn’t the Intel 915 Express chipset family support Windows Aero*?

The graphics architecture and design of the Intel 910 and 915 Express chipset families (with the Intel® Graphics Media Accelerator 900 or Intel® GMA 900 graphics engine) was finalized prior to Microsoft releasing the WDDM specifications. Thus, there are hardware limitations in the Intel GMA 900 architecture that would limit graphics performance and memory capabilities when attempting to run WDDM on Windows Vista.

The hardware limitations of Intel GMA 900 are centered around not having a large enough memory table to support Windows Aero user interface, a key feature that is part of WDDM driver support. This, along with hardware restrictions on surface placement and graphics memory alignment, results in graphics memory usage that is not optimized for Windows Aero performance. Additionally, the lack of native hardware support in the Intel GMA 900 for Windows Vista’s dynamic memory management would result in slower graphics performance and a suboptimal user experience with Windows Aero.

With these identified limitations, Intel GMA 900-based graphics systems do not meet the performance requirements for Windows Aero user interface of Windows Vista. Intel addressed these hardware limitations with the desktop and mobile Intel 945 Express Chipset families.

Starting with the Intel 945 Express chipset families (Intel GMA 950), Intel graphics drivers for Windows Vista fully support WDDM and the Windows Aero user interface."

[ Szerkesztve ]

(#12022) TOZ válasza Tim82 (#12020) üzenetére


TOZ
addikt

Codeweavers Crossover Linux. De nem all tavol a Winetol a cucc.

(#12023) adorjant válasza ^Clown (#12021) üzenetére


adorjant
senior tag

Plusz azt is érdemes megjegyezni,ha már felhozódott,hogy anno fél évet csúszott a Vista amiatt,hogy tudjanak alá Microsofték drivert kreálni,de erős volt az Intel nyomása,így összehozták...

(#12024) audi100td


audi100td
nagyúr

A "T" szeriabol melyik volt az utolso 14"-os modell amit IPS panellel szereltek? Vagy olyan csak 15-ös kijelzövel keszült? :F

(#12025) Gondwana válasza audi100td (#12024) üzenetére


Gondwana
addikt

Olyan csak 15" készült (T40-től T60-ig minden, ami 15" SXGA+ vagy 15" UXGA, az IPS panellel volt, utána már csak tabletekbe került IPS vagy AFFS panel, de ma már azokba se: IdTech-et felvásárolta a ChiMei, a BOE elkerült a Hyundaitől (Boe-Hydis), az LG-Philips pedig inkább LCDTV-kbe szórja el a tudását (Alpha-IPS).

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12026) audi100td válasza Gondwana (#12025) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ertem, köszi.

(#12027) BanNor


BanNor
csendes tag

Heló!

Viszonylag kezdő vagyok notebook vásárlás terén, azonban rászántam magam a vásárlásra, most venni fogok egyet, csak nem tudom hogy hol kezdjem a keresést, és hogy mit érdemes nézni, úgyhogy egy kis segítségre lenne szükségem!

A gép az alapvetőnek mondható műveletek mellett (Office, Net - Youtube, DVD írás stb.) leginkább kisebb gépigényű játékok futtatására kéne...

A notira kb. 200 ezret szánnék. Azt mondták nekem, hogy Magyarországon HP-t, Lenovo-t, Dell-t és Toshiba-t érdemes venni, mert megbízhatóak és magyar szervizük van. Ez igaz?

Szóval jelenleg milyen gépet ajánlotok, hogy azért játszani is lehessen rajta kisebb teljesítményű játékokkal is? (COD 2, Need for speed carbon, shift pl.)

Valamint mi az ami megemlítendő laptop vásárláskor? Mit kell figyelembe venni, ami a hardver részét illeti? (pl. jobb 2 GB DDR3-as RAM, vagy jobb 4GB DDR2-es, meg ilyesmi dolgok...)

Köszi! HA PRIVÁTBAN VÁLASZOLNÁTOK, AZT NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM!

(#12028) audi100td válasza BanNor (#12027) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez a topik igazabol kimondottan a ThinkPad-ekkel foglalkozik, itt mast nem igen fognak neked ajanlani :) , de NFS Shift ezeken a gepeken nem fog futni.

Egyebkent van olyan topik, hogy "milyen notebookot vegyek", inkabb keredezz ra ott...

[ Szerkesztve ]

(#12029) vikcsi válasza audi100td (#12028) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Thinkpadek nem is készültek erősebb vga-val? :F

Mellesleg miért adod el az X41-t?

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#12030) audi100td válasza vikcsi (#12029) üzenetére


audi100td
nagyúr

A T400-ban ATi HD3470 van a T410-ben pedig valamilyen Quadro, de ezek tudtommal Shift-hez nem nyujtanak elegendö teljesitmenyt, Cod 2 meg regebbi jatekok azonban elvileg futnak rajta rendesen.

Azert adom el, mert talaltam eBay-en egy közel gyari allapotu X41-et, amugy ez sincs lelakva...

(#12031) audi100td válasza audi100td (#12030) üzenetére


audi100td
nagyúr

De aztan a fene tudja, Spyduck itt egy HP notit tesztelt, ami ugyanazzal a vga-val van szerelve mint a T410-es, meg CoD 6 is jatszhato rajta: [link]

(#12032) vikcsi válasza audi100td (#12030) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Azért adod el, h ugyanolyat vegyél? Nem semmi vagy :))

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#12033) audi100td válasza vikcsi (#12032) üzenetére


audi100td
nagyúr

Zavar a foltos kijelzö meg a pixelhibak, tudom kicsit tulzas...

[ Szerkesztve ]

(#12034) hunika1


hunika1
tag

Sziasztok. Van-e lényegi különbség a 15,6-s SL510 és az L510 között?

(#12035) bwoay válasza vikcsi (#12032) üzenetére


bwoay
nagyúr

használtat egy szinte vadiújra? én is meglépném

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12036) audi100td válasza bwoay (#12035) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hasznalt de nagyon megkimelt, ujszerü gep, nemet ebay-röl, maganszemelytöl es arban is ugyanott vagyok, nem bukok rajta semmit.

(#12037) bwoay válasza audi100td (#12036) üzenetére


bwoay
nagyúr

ne nekem magyarázkodj, én támogatlak :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12038) audi100td válasza bwoay (#12037) üzenetére


audi100td
nagyúr

Csak azt hittem en vagyok tulzottan elvetemült. :)

(#12039) TOZ válasza audi100td (#12038) üzenetére


TOZ
addikt

Racionalis a dontesed. Csak tenyleg el tudd adni olyan aron, ahogy szeretned...

(#12040) vikcsi válasza bwoay (#12035) üzenetére


vikcsi
aktív tag

nem tudtam, h nem hibátlan amit elad, csak láttam, h hirdeti... de így már értem :))

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#12041) mazsonpopo


mazsonpopo
tag

No, elhoztam McRae81 kollegától az R51-t, nagyon tetszik! Szerelmes lettem, ezek után csak is ThinkPad jöhet szóba! :)

Sikerült belerakni a memóriát, így már 256 helyett 1 GB dolgozik benne, úgy néz ki, hogy a merevlemez is rendben bele megy, habár csak 10 GB-vel nagyobb, mint a gyári 30-as, viszont gyorsabb, úgyhogy marad. Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem: Az mennyire gond, ha nem csavarozom rá a keretet, csak simán visszarakom a fedelet?

(#12042) Tim82 válasza audi100td (#12030) üzenetére


Tim82
nagyúr

A T500-ból meg van olyan modell, amelyikben HD3650 van. T510-ből meg olyan, amelyikben Quadro NVS 3100M.

Igaz, nem vagyok képben a NFS sorozat és a COD gépigényével, én Dragon Age: Origins-szel játszottam utoljára az asztali gépen. :B

mazsonpopo: csavar nélkül is elég stabilan ott marad szvsz.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12043) SzalaiG


SzalaiG
addikt

T61-hez keresek recovery lemezt. Tud valaki segíteni?

(#12044) mazsonpopo válasza Tim82 (#12042) üzenetére


mazsonpopo
tag

Én is ezt vettem észre, cipelve meg nem lesz a gép, úgyhogy gondot nem jelenthet, de úgy voltam vele, hogy inkább rákérdezek!

[ Szerkesztve ]

(#12045) audi100td válasza Tim82 (#12042) üzenetére


audi100td
nagyúr

Annyira en sem vagom az NFS szeriat, de ha CoD 6 elfut a gepeken akkor talan a Shift is, de reg ota nem jatszom, igy nem merek biztosat mondani...

(#12046) lapa


lapa
veterán

az az igazság, hogy kicsit szerencsétlen helyre ragasztottam le a T21-et, és most nem tudom kivenni a CD-olvasót, hogy kiderüljön vajon a T61 / T43 ultrabay hdd keret belemén-e vala. ha nem, akkor van sata hdd ultrabay T21-hez?

[ Szerkesztve ]

(#12047) mv válasza lapa (#12046) üzenetére


mv
aktív tag

Nem fog belemenni. T4x/T6x - Ultrabay Slim, T2x - Ultrabay 2000. [link]

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#12048) lapa válasza mv (#12047) üzenetére


lapa
veterán

köszi, mondjuk ezt én is megklikkolhattam volna. bocs. adapter-bigyó? ide hdd bay van? van itthon valami ide-sata átalakítóm, nem lenne baj, ha kilóg kicsit.

(#12049) lapa válasza lapa (#12048) üzenetére


lapa
veterán

mittomén ezzel van valakinek tapasztalata?

(#12050) Scraffy


Scraffy
csendes tag

Sziasztok!

Olvastam, hogy többeteknek is kellett már ventilátort cseréltetni mert nagyon zörgött. Azt szeretném megkérdezni, hogy ha beviszem a szervizbe körülbelül hány napig kell nélkülöznöm a gépem?

Előre is köszi a választ.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.