Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117001) atesss válasza HSM (#116997) üzenetére


atesss
addikt

Annyira nem szempont az IGP, csak ha X270-et veszek, akkor a 7000 vs. 6000 széria közti döntés miatt kérdezem.
Belegondolva a dekóder nekem amúgy tényleg lehet szempont munkához is akár, pl. néha egy IP-kamerarendszer setup/config esetében. Ha maga a kamera egy újabb darab, X265 stream-kódolással, és a SW (pl. Hikvision PC-SW-e) is támogatja, akkor az gondolom levesz valami terhet a CPU-ról.

(#117002) Tikakukac válasza atesss (#117001) üzenetére


Tikakukac
titán

Tapasztalat: x280 és 4 mag.

Levesz-levesz, de nem ez lesz a szűk keresztmetszeted.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117003) atesss válasza Tikakukac (#117002) üzenetére


atesss
addikt

Csak az már elég húzós szerintem használtan árban egy X270-hez képest, nem ?

(#117004) Tikakukac válasza atesss (#117003) üzenetére


Tikakukac
titán

Kinek mi a húzós. Kezdek rájönni, hogy amúgy az időmet ha nettósítom akkor meglepően olcsó lesz sok dolog ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117005) HSM válasza Tim82 (#117000) üzenetére


HSM
félisten

"de gondolom, úgy érted"
Úgy. :K Ez valóban nagy előnye volt a 70-es szériának, megvolt az olcsó és megbízható mechanikus dokk és a hagyományos tápcsatlakozó előnye, miközben már a "modern" USB-C lehetőségek előtt is nyitva állt a kapu.

Nekem a legfájdalmasabb az újabb szériáknál, hogy a töltésre is kizárólag a Type-C szolgál. Ha letöröd az alaplapról az elég kellemetlen a korábbi szériák kb. 3 dollárért beszerezhető, könnyen cserélhető aljzatához képest. Nekem ez folyamatos frusztráció, mikor sikerül véletlen egy óvatlan mozdulattal tönkretenni, GTK-ra vágva a gépet. Talán az enyhít a dolgon, hogy két port is van, legalább így van második esély. :DDD

#117003 atesss : Nyilván a piac beárazza az erősebb CPU-t. Illetve érdemes nézni, bővíthető-e a ram, pl. a 8GB forrasztott ramos ajánlatok nem véletlen kerülnek ezekből "csábítóan" kevés pénzbe. Az X280 emlékeim szerint ilyen, nincs slot bővíteni. A T480 viszont bővíthető és 4 magos már, igaz, picit nagyobb, de nem vészes a mérete szvsz, főleg az S-esnek.

(#117006) i400 válasza HSM (#117005) üzenetére


i400
senior tag

Baseusnak (vagy ha más márka kell akkor Volta) van mágneses csatlakozós kábele, gyakorlatilag mint a magsafe almánál. Működik gépre/telefonra.

(#117007) Tikakukac válasza i400 (#117006) üzenetére


Tikakukac
titán

Na ezt keresek pont, nekem baromira kéne stabilan a dolog laptophoz. Telóhoz király, a Baseus 100W-os elvben tuti csatija nem jó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117008) i400 válasza Tikakukac (#117007) üzenetére


i400
senior tag

Nekem Volta van még régebbről, ami kevésbé jó ezeknél, hogy a kis felület miatt nem annyira erős a mágnes bizonyos irányú terhelésekre mint a magsafe.

(#117009) Tikakukac válasza i400 (#117008) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem a lényeg a dokkra rá és le lenne. Brutál merev és gatya a Dell kábele amivel gyárilag szerelték ezek a vackokat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117010) HSM válasza i400 (#117006) üzenetére


HSM
félisten

Köszi a tippet! :R A Baseus-nak úgy látom, van egy 90 fokos mágneses adaptere, ami szerintük 86W-ig működik. Azt nem tudom, 65W-ot mennyire jó ötlet ezeken átengedni, de ha lehetne kapni, lehet adnék neki egy próbát. :K
Mondjuk a legjobb az lenne, ha valaki árulna olyat, ami 90 fokos, és lehet venni külön plusz fejet is hozzá. :B

(#117011) vicze válasza HSM (#117010) üzenetére


vicze
félisten

Az említett Volta megy 100W-ig és elég sok kiegészítőt árulnak.

(#117012) HSM válasza vicze (#117011) üzenetére


HSM
félisten

Nekik viszont egyenes az adapter, és jó hosszan kiáll oldalra. Ez elsőre nem tűnik túl praktikusnak, bár nem próbáltam még hasonlót. :F Mechanikai szempontból sem tudom, melyik lehet a jobb, a 90 fokos adapter csavaró hatása, vagy az egyenes adapter nagyobb erőkarja.

(#117013) mahi1 válasza atesss (#117003) üzenetére


mahi1
csendes tag

A 80-as szériás gépek keresettebbek és magasabbra árazottak a hivatalos Windows 11 támogatás miatt.
A régebbi gépekre a legújabb op.rendszer csak voodoo varázslattal megy fel, ez sokakat elriaszt. Meg az is félelmetes, hogy már csak párat alszunk és szinte napra pontosan 3 év múlva a Windows 10 lehúzza a rolót .
Én nem vagyok félős és nem hatnak rám a Jedi elmetrükkök (Win 11), ezért bátran beruháztam T560-ba, meg majd pár hónap múlva egy X270-be. Szerintem ezek most a legjobb ár/érték arányú gépek a piacon.

- Anyu, kinyithatom az ablakokat?
- Igen Bill, csak ne csinálj belőlük rendszert!

(#117014) Tikakukac válasza mahi1 (#117013) üzenetére


Tikakukac
titán

Vagy mert a 80-as gépekben van 4 magos U proci, a régiekben meg max kazánház verziók :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117015) Balinov válasza mahi1 (#117013) üzenetére


Balinov
félisten

Az uccso 2 mondatert megerte ma benezni a phra! :C :C :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#117017) fatpingvin válasza #45469952 (#117016) üzenetére


fatpingvin
őstag

Rímhányót talán még Adynál meg Petőfinél is jobban utálom a magyar irodalom alakjai közül :D

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#117018) mahi1 válasza Tikakukac (#117014) üzenetére


mahi1
csendes tag

Ezt nem tudtam, a 80-as széria órán hiányoztam :B

(#117019) atesss válasza mahi1 (#117013) üzenetére


atesss
addikt

X280 specifikációból:
"LAN csatlakozó Nincs"
Hmm, ezt hogy gondolták egy Thinkpadnál ??

(#117020) Tikakukac válasza atesss (#117019) üzenetére


Tikakukac
titán

X280-at nagyon akartam, mikor megnéztem a spec.-et na onnantól nagyon nem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117021) vicze válasza atesss (#117019) üzenetére


vicze
félisten

Általános lesz lassan minden modellen, inkább ritka.

(#117022) Tim82 válasza atesss (#117019) üzenetére


Tim82
nagyúr

Úgy, hogy Lenovo-specifikus mini Ethernet csatlakozó van helyette és meg kell venni a szintén Lenovo-specifikus átalakítót, ha arra LAN kábel akarsz dugni. Ugyanez L380-nál is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#117023) vicze válasza Tim82 (#117022) üzenetére


vicze
félisten

Egész pontosan a mini Erhernet 2, az 1-es az X1C-eken volt egy ideig, bár idén megszűnt és végleg eltűnt minden modellről.

[ Szerkesztve ]

(#117024) Tikakukac válasza vicze (#117023) üzenetére


Tikakukac
titán

Ritka, keveset használt és hasznosnak nem mondható dolog amit fel kell rakni a polcomra, mert 10 évente egyszer valamiért kelleni fog.

Életem röviden :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117025) mahi1 válasza Tikakukac (#117024) üzenetére


mahi1
csendes tag

Jó lesz majd routereket konfigurálni.

(#117026) fatpingvin válasza mahi1 (#117025) üzenetére


fatpingvin
őstag

nyugtass meg hogy a laptop felőli csatlakozóját semmilyen szabvány nem ismeri...

nekem ez egy alapvetésem, Ethernet csatlakozó nélküli laptop az nem laptop hanem tablet billentyűzettel.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#117027) FoxiestFox válasza fatpingvin (#117026) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Olcsó Windowsos tablet + sk8855 = jobb user experience mint sok mai thinkpad.

(#117028) Tikakukac válasza mahi1 (#117025) üzenetére


Tikakukac
titán

Para lesz ha gépet kell cserélni. Nálam sem opció az átalakító.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117030) FoxiestFox válasza #45469952 (#117029) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem a sebessége a probléma, hanem hogy egy alapfunkcióhoz, mint az ethernet, átalakító kell.
Üzleti kategóriás gépeknél, nem fostos asusnál.

(#117031) atesss válasza FoxiestFox (#117030) üzenetére


atesss
addikt

Pontosan ugyanez a véleményem.
Hozzátéve, hogy a Thinkpad vásárlók szerintem egy jelentős részénél a munkájuk része az hogy időnként az Ethernet-et kell használniuk.

(#117032) Tikakukac válasza #45469952 (#117029) üzenetére


Tikakukac
titán

A gond, hogy nehezen viszi a bicska az RJ45-öt terepen mikor be kéne faragni hajnal 3 körül egyet a csodacsatiba amihez az adapter isten tudja éppen merre van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117033) vicze válasza atesss (#117031) üzenetére


vicze
félisten

Az a userarány akinek szüksége van rá kb. egy 0-val kezdődik.
Tudod mikor a veztőségnek magyarázni kell miért van szükség vezetékes hálózatra, lehet hogy rádöbbensz, nem a te nézőpontod az általános.

(#117034) Tikakukac válasza vicze (#117033) üzenetére


Tikakukac
titán

A kedves vezetőség ne szóljon bele olyanba, amihez nincs köze.

Ismerős a szitu, volt ilyen idő nálunk is, szerencsére cserélődött a bagázs és lám, azóta mindenki happy :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117035) Tim82


Tim82
nagyúr

Én valahogy bele tudom dobni az ilyesmi adaptereket a noti védelmére szolgáló tok zsebébe ilyen esetekre. Mondjuk ott is tartom, nem polcon, hiszen az utóbbi a tuti hely arra, hogy valóban ne legyen kéznél, amikor kellene. Life hack lvl végtelen, remek first world problem-ek megoldására.

Nyilván az a jobb, ha adapter se kell, csak hát egyperces energiaráfordítással áthidalható ezen végtelenül súlyos dolog.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#117036) FoxiestFox válasza Tim82 (#117035) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jó hát az önsorsrontást is meg lehet indokolni. ;]

(#117037) Tikakukac válasza Tim82 (#117035) üzenetére


Tikakukac
titán

A keresett szó: életszerűség.

Tehát ha mondjuk eljössz velem egy szezonra és megnézed mi és hogyan történik hidd el, egy perces időráfordításod sem lesz és olyan igazi veretes mélytorkos szopórollereket fogsz amiatt az adapter miatt meghajtani, hogy égni fog az aszfalt.

Igen ezek súlyos dolgok. Lehet bagatellizálni, de amikor akció van, és tényleg világot váltasz meg éppen másodpercek alatt mert éppen ott áll kint 500 ember és nem tudod őket beengedni a területre mert az adaptered a táskában van a terület totál másik végében vagy a zsebedben vagy a bárhol, mert valaki elrakta a tasit, mocskos gyorsan értékelnél egy rendes RJ45-ös dugót :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117038) mahi1 válasza Tikakukac (#117028) üzenetére


mahi1
csendes tag

A gépházak vékonyításának esett áldozatul a teljes méretű LAN is, meg a teljes méretű USB csati is.
Az 700e HUF feletti gépeket újonnan megfizetni bíró top menedzser réteget nem hiszem, hogy zavarná a LAN hiánya, hiszen a modern wifi kártyák lassan hozzák a LAN sebességet.
Nekik inkább az a fontos, hogy vékony, trendi legyen a ház, a repülőn/business meeting-en ne legyen kellemetlen elővenni. Ha az irodában LAN-t, belső hálózatot használ, azt meg nem a gépre köti, hanem a dokkolóra.
A vékonyításnak megvannak a hátrányai:
- kevésbé merev váz,
- kevesebb hűtés,
- kisebb méretű belső komponensek, jobban melegedő alkatrészek, javíthatatlanság,
- kevesebb csatlakozó,
- kisebb akku, kisebb üzemidő (gyorsabb töltés - hamarabb elhasználódó akku),
- vezetékmentes töltés miatt még jobban melegedő belső komponensek,
- vezetékmentes adatforgalom: kevésbé biztonságos kapcsolat.

(#117039) azbest válasza Tikakukac (#117037) üzenetére


azbest
félisten

hasi tasi nem kér kódot :D

amúgy ja, ami bele van építve, azt nem lehet elfeljteni csak a teljes géppel együtt. Panaszkodnunk lehet, de ha nincs rá megoldás, akkor muszáj alkalmazkodni.

Nálunk meg fordított a helyzet. Az irodában vannak páran, akiket rendszeresen hallom panaszkodni, hogy jaj megszakadt a net. Hiába mondom nekik, hogy dugják be a kábelt. Bár az is igaz, hogy a kollégának meg azt mondom hiába, hogy üzemelje már be az új AP-kat, amikért annyit rinyáltunk, aztán már egy éve várnak a beüzemelésre....

#117035Tim82
minden egyben type-c dokkoló :D video kimenetek, usb-k, sd kártya, lan :D Már csak azon dobta el az agyam az ékszíjat, amikor a support a slow charger panaszomra azt válaszolta, hogy 10-15wattal nagyobb tápot használjak a gyárinál a notihoz. Picit máshogy értelmezzük a pass-through jelentését és a reklámot, hogy vedd meg és dugd be a gyári tápot. Igaz, nem thinkpad, hanem asus notihoz vett targus dokk. Most rendeltem egy pd analizáló kütyüt, hogy lássam, valójában mit mond a targus a gép felé.

[ Szerkesztve ]

(#117040) Tikakukac válasza mahi1 (#117038) üzenetére


Tikakukac
titán

A topmenedzserek nyugodtan használjanak X1-eket meg XPS-t meg amit akarnak. Rohadtul nem érdekel, nekem nem az a munkám, hogy gerjedjek a meetingen arra, hogy kinek van 0.5mm-el vékonyabb gépe.

azbest: Még tudok, nem veszek enélkül gépet. Aztán kiderül.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117041) fatpingvin válasza FoxiestFox (#117027) üzenetére


fatpingvin
őstag

egy normális oprendszerrel elképzelhetőnek tartom, de tapasztalat híján nem tudok nyilatkozni :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#117042) vicze válasza FoxiestFox (#117036) üzenetére


vicze
félisten

Még egyszer az hogy nekem elengedhetetlen, vagy neked, nem azt jelenti hogy a többség is így van. Nagyon szűk egyéni szemszög.
Konkrétan home office miatt policy-t kellet változtattatnom, mert vagy megoldhatatlan volt az emberek számára az a feladat, hogy egy kábelt kell dugni a gépbe vagy egyszerűen olyan sok idő volt elmagyarázni, hogy egyáltalán mi az.

Tetszik nem tetszik, az általánosan megszokott képességek többsége a workstation kategóriában fog csak megmaradni sehol máshol. Persze onnan is kikopik csak sokkal később.

(#117043) Francia91 válasza Tikakukac (#117040) üzenetére


Francia91
veterán

Én még mindig az M4800-as Precision-t hurcolom magammal, időnként napi szinten is, de nem adnám semmiért :D.
Minden van rajta ami kell, és a hardvere nekem ma is elég arra, amire hurcolászós létére kell :)
Motoros túrákra meg ott van a T420-as :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#117044) FoxiestFox válasza mahi1 (#117038) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mindent nem lehet a vékonyításra fogni.
Már feltalálták a használaton kívül vékony, használatkor lenyitható-kinyitható csatlakozót is. Egyszerűen szándék kérdése.

A másik, hogy csomó dolog elvesztését a vékony gépházak rovására írsz, ami nem azok hibája. :D
Attól hogy valami vékony, még az oldalai ugyanolyan hosszúek, mintha vastagabb lenne, nyugodtan tele lehetne szórni portokkal, legyenek azok USB C vagy A vagy akár ethernet.
A javíthatatlanságot is át kellene gondolnod, van a piacon vékony és full moduláris laptop, amiben cserélhető minden, a CPU is csak azért forrasztott, mert a gyártó nem kínál socketes megoldást.

A gyártók persze szeretnék, ha a user azt gondolná, a szép vékony laptopjánál beleférnek ezek a kompromisszumok, hisz azért tud olyan szép vékony lenni, mert csomó mindent nem tud, vagy csak körülményesen.
Ne edd meg. :D

(#117045) Tim82 válasza Tikakukac (#117037) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én nem beszéltem táskáról. Kábé bárhova tokban (sleeve) hurcolom a notit, mert védem, táskán és hátizsákon belül is (ami nálam nem csak a noti, hanem minden más cipelésére is szolgál), de ha abból kiveszem, akkor is védi hurcolás közben a leejtéstől. Jó pár éve főleg olyan tokokat veszek, amelyeknek van zsebük, elfér bennük mondjuk egy kis GaN töltőfej, egy PD kábel a noti töltőcsatlakozójának megfelelő véggel, meg nyilván egy LAN adapter is többek között, amelyik notinál kell ilyen. Igen, minden rendszeresen hurcolt notimnak külön ilyen pakkja van (tok zsebbel, melyben a szükséges kiegészítők bujkálnak), mert jó kiscserkész vagyok, aki mindig résen van. (Az EDC-m ennek megfelelően meg van pakolva egy kisebb zombiapokalipszis elhárítására is alkalmas dolgokkal, de ez messzire vezet. :DDD )

De akkor mondok más megközelítést a probléma megoldására: egy sima, összehajtható, Windows/Linux részéről driver nélkül használható TP-Link USB 3.0-LAN adapter igen könnyen zsebben elfér/ne adj' Isten kulcstartóra, nyakbaakasztóra felfűzhető és nem csak egyfajta notival lehet használni.

Szóval ha te (saját bevallásod alapján) felteszed a polcra tíz évre porosodni a beszerzett LAN adaptert és a nagykunhalál-alsói telephelyen jut eszedbe hajnali 3-kor, hogy de jó lenne, ha nálad lenne, mert épp ezen múlik, hogy Putyin elvtárst meghekkeld, mielőtt beüti a vörös kódot az atomfegyver-kilövésre, az igen életszerű. :N (Bocsánat, az ilyen veretesen homályos világmegváltó sztorik felszabadítják a szarkasztikus vénámat.)

Disclaimer: engem is tökre bosszant, hogy kell külön adapter LAN-hoz. Az viszont már nem a noti/gyártó hibája, ha az adaptert nem akarod/elfelejted magaddal vinni, amikor kéne.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#117046) HSM válasza FoxiestFox (#117044) üzenetére


HSM
félisten

Ott a pont. :K
Lásd pl. a T480s. Érdekes módon akkor még tudtak rá tenni a vékony, könnyű és mégis masszív gépházba méretes akkut (57Wh), egy ram slotot, értelmes hűtést, kinyithatóan is jól használható LAN dugót, normális úton járóm kényelmes billentyűzetet rakni a más szempontból is korrekt port kínálat mellett.

[ Szerkesztve ]

(#117047) Tikakukac válasza Tim82 (#117045) üzenetére


Tikakukac
titán

Táska, tok, zseb, mellény, hasitasi, felhajtható spéci bőrredő, csempészrekesz a hajamba vágva stb stb stb stb. NEM OPCIÓ.

Az, hogy valaki egy irodaházban vagy egy lakásban esetleg műhelyben meg tudja oldani, minden további nélkül elhiszem. Elhívlak egy napra, mikor komoly méretben tolunk egy rendezvényt és abban a másodpercben megérted, hogy amit szeretnél és úgy hiszed egyszerű és megoldható valójában miért ortó szopó :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117048) Tim82 válasza Tikakukac (#117047) üzenetére


Tim82
nagyúr

Táska, tok, zseb, mellény, hasitasi, felhajtható spéci bőrredő, csempészrekesz a hajamba vágva stb stb stb stb. NEM OPCIÓ.

Ebben az esetben pont totálisan igaz rád a vicze1 által írt megállapítás. :)

Az már csak költői kérdés, hogy vajon a ritka kivétel (mely ezek szerint kretén módon megoldott szabályozás miatt ilyen ;] ) az életszerű, vagy az általános, nem is kell rá válaszolni... :N

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#117050) Tikakukac válasza Tim82 (#117048) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs szabályozás. Életszerű események alkotta szükség van. Volt, van és lesz is. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.