Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) Parci válasza Gergő_ (#6347) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most egy 250 gb-os, 1,8"-os hdd van benne, meg a dvdrw. elég lassú így a rendszer, ezért gondoltam, hogy kéne egy ssd az operációs rendszernek (az adatvinyónak jó lesz ez a 250 gb-os 1,8"-as, mert ha meg ezt eladom, megbontottam a gyári konfigot blabla).

viszont 1,8"-as ssd-ből alig van választék, TRIM-es pláne nincs stb. nekem elég egy 32-40gb-os, de bitang gyors ssd.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6352) Parci válasza Napfénysüti (#6349) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

x60? sosem volt olyanom... egyszer volt egy pár hétig, de egy ideje egy t60-ast nyúzok.
amúgy most látom, hogy fórumtárs MA találta ki, h eladja a fullos t400s-ét... én tegnap vettem az enyémet... :W

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6353) Prom válasza Parci (#6352) üzenetére


Prom
tag

Szerintem azért annyira nem lassu a 1,8 vinyo benne..... érdemes bele nézni T400S be csak 1,8 as vinyo jó szoval ha lemond bwoay az általam számára elrakott samsung 64GB SLC SSD röl akkor nekem van 1 eladó :D

(#6354) Napfénysüti válasza Parci (#6352) üzenetére

Nem tudom mért de nekem nagyon az rémlett hogy X60-ad volt. :B

Més que un club!

(#6355) Parci válasza Prom (#6353) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

épp ezért kérdeztem, hogy a dvdrw ultrabay helyére egy 2,5"-os ssd-t téve tudom-e azt rendszervinyónak (c:-nak, mittomén :DDD) használni... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6356) Shadowfax válasza Parci (#6355) üzenetére


Shadowfax
addikt

Igen, tudod. A BIOS-ban kell a boot sorrenden változtatni és kész. :)

(#6357) Parci válasza Shadowfax (#6356) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszönöm. öröm, boldogság. akkor már csak ultrabay hdd caddy-t kell szereznem valahonnan :D (az ebay-en kinézett kínai csoda csak sima t400-hoz jó, és ha jól sejtem, annak másképp néz ki az oldal"panelje" mint a t400s-nek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6358) Shadowfax válasza Parci (#6357) üzenetére


Shadowfax
addikt

T400s-hez ez való: Serial ATA Hard Drive Bay Adapter III
Itt azt írják, hogy a II-vel nem működött (ami a T400-hoz való), mert nemcsak a külső panel más, hanem belül is van valami extra chip (?) a II-ben.
Csak óvatosan az ebay-jel, tele van hamisítvánnyal...

(#6359) Parci válasza Shadowfax (#6358) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi. gondolom, h ezek az olcsó caddy-k utánzatok csak, de nem kéne egy bonyolult dolognak lennie egy ilyen "háznak"... vagy tévedek, és zárlatot csinál majd, és by all means szerezzem be az eredetit 29 000 ft-os áron? (csak tipp volt, de biztos nem 3 ft)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6360) rankesz válasza Parci (#6352) üzenetére


rankesz
veterán

amúgy most látom, hogy fórumtárs MA találta ki, h eladja a fullos t400s-ét... én tegnap vettem az enyémet... :W

szkúzi... :B

(#6361) Shadowfax válasza Parci (#6359) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ha lehet, eredetit vegyél, az a biztos. Az ebay-en is van eredeti, csak jól meg kell nézni, kitől veszed. Meg ebben a topikban is megfordulnak olyanok, akiknek szokott ThinkPad alkatrészük lenni, hátha most jelentkeznek. ;)
Meg még egy opció:

IBM Spare Stock Request Handler
1117. Budapest Budafoki út 60.
tel: (00-36-1) 481-0532
fax: (00-36-1) 382-0285

Az FRU számot be kell diktálni, erre mondanak egy árat US dollárban. Ez alapján az FRU: 43N3412

(#6362) Parci válasza rankesz (#6360) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

np, jóval olcsóbb volt az enyém. bár mire belekerül a boot ssd, meg +2 gb ram... :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6363) Gondwana válasza rankesz (#6333) üzenetére


Gondwana
addikt

Érdekes ez az update dolog, párhavonta tuti előfordul hogy összekavar valamit az addig tutkón működő oprendszerben
Még szerencse, hogy csak úgy hízik egy folder a C:\Program Files\Lenovo\System Update\session alatt...
Engem is az UltraNagyvacak szivatott meg legutóbb: az utolsó update óta a Tap Zones nem működik (hiába állítok be bármit is), pedig függőségi szinten numerikus /*+--ra használom csak a tapipadot (FAR Manager).
XP UNav driver a 6hgx folderben van nálam.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6364) Parci válasza Shadowfax (#6361) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi az infókat. összeadom az ssd-vel, jó drága lesz végül... annyiért lehet, h inkább kivárom, amíg bebootol / behozza a programokat... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6365) FixY67 válasza Parci (#6364) üzenetére


FixY67
senior tag

Árakat nézve én is erre a következtetésre jutottam pár napja. :)

...

(#6366) bwoay válasza Parci (#6362) üzenetére


bwoay
nagyúr

már épp mondani akartam, hogy T400s-t NEM veszünk SSD nélkül ;]
amúgy nem csak rankesz gépéről csúsztál le, hanem arról is, amikor Prom nevetséges áron üzérkedett a T400s-be való 128 GB-os Toshiba SSD-vel ;)

Egyébként meg azt ötlöttem ki, hogy cseréljétek ki a meghajtót rankesszel, neki úgyis ilyen torrentfélelmei vannak az SSD miatt, azt egy HDD-vel simán lehet orvosolni, mindenki örül :D

Prom:
eszem ágában sincs lemondani, max neked fogy el a türelmed. Szerintem még egy hét :B

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6367) Parci válasza bwoay (#6366) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmmm... 1,8"-os, 250 gb-os, 5400 rpm-es hdd valaki? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6368) tomi.tomi válasza tomi.tomi (#6337) üzenetére


tomi.tomi
tag

Most jut eszembe: mi a helyzet az aktiválással? Gondolom, nem kapok új kulcsokat a recovery DVD-khez. Tudom, hogy a kulcs nem bitfüggő, tehát használhatnám a "régi" Win7-est is, viszont azt már egyszer elhasználtam, amikor telepítettem a jelenlegi 32 bites rendszeremet.

(#6369) bwoay válasza Parci (#6367) üzenetére


bwoay
nagyúr

azért azt megkérdem, hogy ha nem kell az optikai meghajtó, akkor miért pont T400s? vagy ez volt jó áron? csak mert ennek a gépnek pont az az előnye, hogy még van benne ODD, ráadásul a megszokott 9 mm-es (nem az egyedi 7mm-es, ami az x300/301-ben). Ha azt kiiktatod, akkor szinte tök ott vagy, mint egy X szériás TP-vel, csak utóbbiak akksi terén rugalmasabbak, nem csak egy 6 cellás opció van.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6370) rankesz válasza bwoay (#6369) üzenetére


rankesz
veterán

nalátod, ezért agyaltam én is x20y-on, mert marhára nincs szükségem az optikára, viszont a t400s rugalmatlan akksi opviója nagyon nem jön be.

SSD-t HDD-re meg simán cserélek, csak még a hány db hdd-t az ssd-ért a kérdés :))

(#6371) Prom válasza bwoay (#6369) üzenetére


Prom
tag

áá gondolom 1-2 hét múlva viszed már elégé poros :DDD szoval türelmes vagyok jaja már én is bánom hogy olcson elment a 128as SSD

De aki SSD gondolkodik és esetleg kellene neki az irjon PÜ. azt lehet tudok segiteni.. ja és csak 1,8" est..

[ Szerkesztve ]

(#6372) SzJoco


SzJoco
csendes tag

Hello!

barátnőm vett használtan egy T42-est... 40 GB HDD, de ami a legnagyobb baj, hogy az optikai meghajtó nem ír DVD-t (asszem CD-t se, mert a Nero nem ismerte fel íróként)
Arra gondoltam, veszek bele egy DVD írót használtan, meg esetleg egy nagyobb winyót. Kérdés, Ti, mint rutinos Thinkpad használók, mit ajánlotok, milyet tegyek bele? Gondolom nem indegyik DVD író fér be az eredeti helyére. Azt se tudom, hogy milyen kell bele!? Asszem PATA-s, de hogy ez miben tér el az IDE-stől vagy az ATA-stól, arról fogalmam sincs.

Előre is köszi a mihamarabbi választ!

(#6373) Parci válasza bwoay (#6369) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert ez egy full size notebook, nem nyomorított pici kijelzővel... napi 14 óra bámulásnál kell az a pár inch. sőt, eddig 1024x768-ban nyomtam, tehát még azt sem tartom kizártnak, h nem fogok tudni megbékélni az újjal...

az odd-t viszont alig használom (de amikor kell, jó ha van), elfér a helyén egy hdd/ssd.

ssd-ből viszont csak trim-et tudó, bitang gyors érdekel, arra menne a windows. intel x25-v 40 gb az ideális (mert abszolúte eszemben sincs 40-50-60e ft-okat költeni ilyesmire).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6374) bwoay válasza Parci (#6373) üzenetére


bwoay
nagyúr

nekem is hasonló okokból esett a választásom a T400s-re. Főnököm x301-et használ, és én is úgy voltam vele, hogy az pont jó lenne, de szerencsére lecsúsztam egyről, következő körben meg ugyanannyiért volt T400s, ami ár/érték arányban már messze nem ugyanaz.

ODD-t pont azért kérdeztem, mert ha időnként kelleni fog, de a helyére te rendszerwinyót raktál, akkor az úgy egész szép mutatvány lesz ;)

Rankesz:
hát az x200s-t nem is igen lehet összemérni a T400s-el üzemidőben. Másban sem, de azok utóbbi mellett szólnak, hát az üzemidő az nem. Voltam olyan bátor, hogy lemondtam a 9 cellás akksiról, utólag bölcs döntésnek bizonyult, mert a 6 cellással is bőven eleget megy, ráadásul kisebb, könnyebb. Még a 4 cellással is be lehet vállalni olyan 2.5 órát, az új X-ekről nem is beszélve.

Prom:
a 128-as Toshibát elvittem volna szívesen akár 50-ért is, de mint azt írtam, engem jobban izgat a másik az SLC mivolta miatt, a Toshibát meg ugye ismerem, a tárhely pedig nem sarkalatos, ha egyszer a kis gépbe lesz. És lesz, ígérem, addig is köszi a türelmet :)

SzJoco:
ha olyan nagyon nem ragaszkodtok a DVD-íráshoz, akkor itt egy alternatíva

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6375) taltos válasza tomi.tomi (#6368) üzenetére


taltos
senior tag

"viszont azt már egyszer elhasználtam, amikor telepítettem a jelenlegi 32 bites rendszeremet"

Egy kulcs nem egy telepítésre szól. mikor újra rakod, akkor lehet, hogy szükség lesz telefonos aktiválásra, de ennél több gond elvileg nem ér.

(#6376) Napfénysüti

R61-be csak SATA vagy IDE vinyók is voltak gyárilag?

Més que un club!

(#6377) SzJoco


SzJoco
csendes tag

CD-re már kb senki nem akar írni... én se.... Ezért lenne fontos pont a DVD írási lehetőség

(#6378) Parci válasza bwoay (#6374) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmmm, mondasz valamit... ehh, az első hátránya az odd helyére rakott rendszervinyónak.. :(
csak az a buzi 1,8"-as kéne... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6379) bwoay válasza Parci (#6378) üzenetére


bwoay
nagyúr

tényleg olyan lassú a HDD? mert nem olyan gyors ám az SSD... illetve... a fenét nem :D

SzJoco:
én notebookkal nemigen írok semmilyen lemezt, de akkor hajrá, a csatit már láttad ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6380) Parci válasza bwoay (#6379) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fless szerint egy intel x25-v trim-es firmware-rel brutális. hiszek neki. az 1,8"-os, 5400 rpm-es hdd elég lassú... mostanáig egy 16 mb cache-es, 7200 rpm-es, 2,5"-osat nyúztam, annál érezhetően lassabb sajnos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6381) Prom válasza Napfénysüti (#6376) üzenetére


Prom
tag

,,vinyók is voltak,, ezt hogy érted?

csak satás jó bele...

(#6382) rankesz válasza Parci (#6380) üzenetére


rankesz
veterán

mi folyik itt Gyöngyösön?!
Csupa nagybetűs szállta meg a topikot, a pórnép meg kiszorul mi? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6383) Shadowfax válasza SzJoco (#6372) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ultrabay slim meghajtó (=9.5 mm) kell bele (T sorozathoz), IBM/Lenovo gyártású. Más gyártókkal macerás próbálkozni, mert vagy a csati, vagy az előlap, vagy a vastagság nem megfelelő...
Ami tud DVD-t is írni, használtan is nehéz beszerezni, ráadásul lassan is ír a mai viszonyokhoz képest. Marcy fórumtárs árul ilyet, 15k.

A legjobban akkor jársz, ha veszel egy külső DVD írót. ;)

(#6384) Parci válasza rankesz (#6382) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

semmi gond, ideadod a megunt t400s-edet, és maradhatsz a fórumon, még a rangod is megtarthatod...! ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6385) rankesz válasza Parci (#6384) üzenetére


rankesz
veterán

Hát akkor inkább a banán...
Nem vagyok akkora függöny, mint egykét ismim hogy szerepjátéknak tekinti a ph fórumot és telefloddolja nap mint nap a game topikokat... :N
MEg különben is minek az neked? Neked már van nem ? :P

(#6386) Napfénysüti válasza Prom (#6381) üzenetére

Arra gondoltam hogy melyikkel szerelték alapból de közben ráleltem. Asszony R61-én összefosta magát az XP :W és adatkimentésre készülök aztán már szóbakerült egy pár módszer.

Més que un club!

(#6387) buherka


buherka
addikt

Sikerült felraknom a 64bites Win7-et (Proffesional).
Minden faxán működik...látja a 4GB ramot is (ha már van :D ).
A kapcsolható VGA-s dologgal nem is erőlködtem. Inkább külön-külön raktam fel a gépre az ATI és az Intel drivert. Ha kell átkapcsolom a BIOS-ban...nem halok bele. Őgy is az intelt használom 99%-ban.
Hotkey driver is szépen megy. Nincsenek megkavarodva a gombok, mint régen.

Mondjuk szép nagy helyet foglal ez a 64 bites OP rendszer.

Parci:...én már 3db, Ultrabay keretet vettem az ebay-ről és egyikkel sem volt gond. Ezen nem hinném hogy nagyon el lehet xarni valamit. Egy fémlemez + egy nyomtatott áramkör, oszt csókolom.
Mindegyik 20$ körül volt. Meg hát ugye olyantól kell venni aki 100%-os az ebay-en. Akit linkeltem, szinte csak ezeket árulja...nem fog gagyit rádsózni. Már rég tele lenne negatív étékeléssel, ha átverné az embereket.
Persze az ördög nem alszik, de én hétszencség, hogy 20K-t ki nem adnék egy ilyenért, amennyit itthon elkérnek érte :B

Az enyémet ki tudod próbálni a gépedben ha gondolod...ez is utángyártott (gondolom :U )

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6388) Napfénysüti válasza buherka (#6387) üzenetére

Ha esetleg legközelebb tervezel egy ilyen Ultrabay keretet rendelni szóljál mert az még jó lenne majd. :K

Més que un club!

(#6389) taltos válasza Napfénysüti (#6388) üzenetére


taltos
senior tag

Csatlakozom. :K

Egyébként miért nem megy a switchable graphics? Szerintem nem nagyon kellhet más, mint intel driver, ati driver, meg lenovo power manager. Ezek fel vannak rakva?

Szerk.: Meg persze BIOSban is engedélyezni kell.

[ Szerkesztve ]

(#6390) Napfénysüti válasza taltos (#6389) üzenetére

Nekem se megy a switchable graphics oprendszer alól. Pedig mindhárom program fent van. Mondjuk nem zavar, néha amúgy se árt újraindítani a gépet. :)

Més que un club!

(#6391) rankesz


rankesz
veterán

PARCI: ha rendelsz HDD keretet akkor rendelj már légyszi nekem is, kifizetem! csak most jelenleg még bankkártyám sincs nem hogy paypal accom...

(#6392) buherka válasza Napfénysüti (#6388) üzenetére


buherka
addikt

Ugye magamnak egyet vettem, a másik kettőt (egyik T400-as a másik W500-as) ismerősnek ment. Csak azért intéztem én mert totál nem voltak képben az ebay-el.
Írsz Pityunak egy privátot, hogy melyiket szeretnéd és pikk-pakk elintézi neked. Annyi, hogy előre kéri a pénzt, mert az ebay-es számláján nem tart annyi zsetont (biztonsági okokból...ugye :B ).
Befizeted, utalod neki...tök mindegy.
Megveszi neked és egyből a címedre küldeti a motyót a kínaival...2-3 hét és nálad van a cucc.
Be is vállalják valamikor a postát a kínaiak, mert náluk nagyon olcsó. Itt is csak 1$, szóval nem nagy cucc.

A Display to HDMI átalakítót is az ebay-ről vettem. Valami 9$ volt, vagy mennyi :B ...itthon meg 5-6K-t elkérnek ezek a betegek érte.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6393) buherka válasza taltos (#6389) üzenetére


buherka
addikt

Én ezt a felállást is próbáltam anno...de nem ment. Külön-külön felraktam a két drivert, majd a PM-ert. De sajna hiába klikkelek rá a PM. ikonra, nem választható ki a két VGA.
Ugye a lenovo-nak van ilyen drivere fenn. Abba ők szerintem mahinálnak valamit, hogy ez a parancs lehetőség benne legyen. Csak ezzel is az a baj, hogy valami 8.9-es ATI driver....jó régi. Én meg most a 10.2-es verziót raktam fel a legfrissebbet, amit ugye a Mobility Modder-el egy pillantás alat át lehet alakítani, hogy notira is jó legyen.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6394) Parci válasza buherka (#6387) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megvan, h kitől vettél? millió félét gyártanak ezek a kis ferdeszeműek, ha van olyan, ami bevált, nem kísérleteznék... (t400s-hez kell, sima t400-as nem jó) thx!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6395) buherka válasza Parci (#6394) üzenetére


buherka
addikt

Előbb elbénáztam a linket... :B

Ezt akartam. Ettől az emberkétől van két darab. Mást nem is árul csak ezeket az Ultrabay-es motyókat.
Itt a T400s is fel van tüntetve. Gondolom tudja, hogy mit árul. Jónak kell lennie T400s-be is.

Csak pozitívja van és már 4 éve tolja az ipart.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6396) Parci válasza buherka (#6395) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no, ha ilyet vettél tőle, akkor meg tudod mondani, hogy az előlapja egy sík a cuccnak, vagy van benne egy 45 fokos "törés"? mert ugye a t400s oldala nem sík, hanem alul befordul 45 fokban. thx! (az aukciót mentettem my ebay-be)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6397) buherka válasza Parci (#6396) üzenetére


buherka
addikt

Ami nekem van, annak befordul az alja 45 fokos szögben...szóval az neked gondolom jó lenne.
Nekem ez az FRU/N szám van rajta: 26R9246

Csinálok róla közeli képet, hogy tuti jó legyen....minnyá linkelem.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6398) brd


brd
nagyúr

Gondolom, nem sokan tudnak majd válaszolni, de hátha. :)
Van nekem egy régi játékom, Settlers IV, ez hibásan működik a T60-asomban lévő ATI VGA-val (X1300), XP alatt (mással nem próbáltam, de sok értelme nem lenne, mert "3D-t" biztosan nem fog tudni újabb OS-sel, ha egyáltalán elindul) olyan képet ad, mintha hibás lenne a VGA memóriája (bizonyos textúrák hibásan jelennek meg), persze csak akkor, ha HW-es, "3D-s" módban futtatom (a játékon belül lehet kapcsolgatni, hogy használja-e a "3D-s" funkciókat, nem nagy cucc egyébként, csak bizonyos átméretezéseket a VGA csinál ilyenkor, ezzel gyorsul a játék, és a CPU-t kevésbé terheli, ergo hosszabb az akku'idő). A VGA-n egyébként gyönyörűen lefut hibátlan képpel az összes 3DMark (06-ig bezárólag), és egyéb játékban sem vettem még észre textúrahibát, tehát valószínűleg nem HW-hiba. A játékhoz nincsen semmilyen frissítés, ami változtatna a helyzeten. Próbáltam másik drivert is, de ugyanaz a jelenség. Az asztali gépemben lévő, szintén ATI VGA-val (HD4850) hibátlan a játék. Mit lehetne tenni? Én valami olyasmire gyanakszom, hogy a játék valami olyasmit próbál csinálni, amit ez a VGA (vagy a drivere) nem jól támogat. Mivel lehetne próbálkozni még? Van ebben valakinek tapasztalata?

The only real valuable thing is intuition.

(#6399) buherka válasza Parci (#6396) üzenetére


buherka
addikt

Na...ilyen az enyém...ez a dőlés szög remélem megfelel:
[link]

[link]

[link]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6400) SNor válasza brd (#6398) üzenetére


SNor
tag

Az én gépemben is X1300 van, és némely programmal, ami használ 3D-t szoktak ilyen bugok lenni. Sose jöttem rá a mikéntjére, de nem is erőltettem nagyon. Próbálkoztam driver cserével, de az sem segített. Bizonyos esetekben ez javított a helyzeten: Display Properties > Settings > Advanced > Troubleshoot, és a Hardware Accelerationt vedd vissza 2-vel (Disable all cursor...)
Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.