Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) mv válasza Napfénysüti (#6590) üzenetére


mv
aktív tag

"Jó mennyi német gép van itt." Az enyém asszem olasz vagy svéd. :DDD

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#6602) rankesz válasza mv (#6601) üzenetére


rankesz
veterán

Az előző T400-am eredetileg izraeli piacra szánt gép volt! :DDD
Még szerencse hogy hozzám angol billentyűzettel jött. :)

(#6603) userZ válasza Tin (#6600) üzenetére


userZ
tag

Tehát akkor nem egyedüli az esetem. Nálam konkrétan zörög a bal szektor a klavin: qwertasd billek ha tempósan pötyögök erős rezonáló hangod adnak ki ami felettébb "gagyi" benyomást kelt. Egyszerűen fél oldal begépelése már fárasztó, kényelmetlen. Muszáj leszek meggyőző lenni, mert ezt nem tudom megszokni... :)
Nagyon sajnálom egyébként, nem gondoltam volna, hogy pont egy ThinkPad klavija lesz a legkellemetlenebb ami valaha is kezem közé került. Amúgy minden más rendben van a lapossal! :K

[ Szerkesztve ]

Stop the Earth, I want to get off!

(#6604) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

szerintetek mennyire orult otlet eladni a t400s-t, venni egy x200(s)-t, rendelni bele egy AFFS panelt, raszanni egy orat a kijelzocserere, es persze kozben elveszteni minden garit; mindezt azert, mert nem birom megszokni ezt az ultragagyi LCD-t*? notebookreview forumon tobben megcsinaltak, es nagyon elegedettek a vegeredmennyel..

* ok, TN panel, kis betekintesi szogek.. de azert az szerintem kicsit sok, hogy filmnezes kozben az also es felso fekete (ize, bocs, szurke) csikokat meg egyszer sem lattam ugyanolyan szinunek, barmilyen szogbol neztem.. de nem is kell film.. egy sotetebb hatteru honlapnal is latszik..

in asm we trust

(#6605) HarryPotter válasza rankesz (#6599) üzenetére


HarryPotter
őstag

üzleti alapon vállalsz ilyen matricázást?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6606) rankesz válasza HarryPotter (#6605) üzenetére


rankesz
veterán

Privátban megbeszéljük, de most megyek fel gémelni ... :B

(#6607) bwoay válasza sghc_toma (#6604) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem minden garit ezzel nem buksz el, ettől függetlenül kellően meredek a dolog. szép a kijelző. matt?
szerk: egy frászt matt, glossy, most látom, hát, 200 USD-ért borotvatükör?

lapa:
nem gondolok én semmit, csak annyit mondtam, hogy van ez a két típus :)

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6608) sghc_toma válasza bwoay (#6607) üzenetére


sghc_toma
senior tag

amit linkeltem (a 110-es valtozat) nem matt, de azt irjak a nbr forumon, hogy abszolut nem tunik fel, hogy nem az.. letezik matt is (120-as), de az kb. beszerezhetetlen..
igazabol most azon ragodom, hogy eleg lenne-e nekem a WXGA felbontas, illetve mennyire hianyozna az optikai meghajto es a tapipad..

in asm we trust

(#6609) Beetlejuice válasza sghc_toma (#6604) üzenetére


Beetlejuice
tag

Pontosan tudom mirol beszelsz, es en sem ertem miert ilyen gagyi kijelzoket hasznalnak. Nekem par napja egy 300.000 forintos Sony hozta ezt a iszonyatos betekintesi szoget. Viszont a t500 CCFL-.es 1680x1050 kijelzoje szuper volt hozza kepest. Az a vicc, hogy meg markan belul is sok ceg hasznal tok mas kijelzoket, igy a usereknek mar a paneleket is csekkolni kell vasarlas elott.

(#6610) rankesz válasza bwoay (#6607) üzenetére


rankesz
veterán

Most akkor jól értem, ez a wacom cucc az hogy mondjuk egy x200 s-ből lehet akár x200(t)s?

(#6611) SNor válasza rankesz (#6610) üzenetére


SNor
tag

Azt írják beépítés előtt le kell szedni :( WXGA+-ba nincs ilyen? Tényleg T60ashoz nincs valami jófajta ledes kijelző upgrade? Gari már úgysincs ;)

[ Szerkesztve ]

(#6612) bwoay válasza rankesz (#6610) üzenetére


bwoay
nagyúr

mint írja a kollega (meg a linkelt oldalon is láthatod) le kell "hántani" róla azt a réteget, de még ha rajta is maradna, azért ez nem így működik, mert gondolom a gép nemigen tudna mit kezdeni vele :)

sghc_toma:
ezeket a magától értetődő különbségeket nem is akartam taglalni, hiszen tisztában vagy vele, mit buknál el. nekem mondjuk a touchpad eszembe sem jutott, mivel nem nagyon használom.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6613) Napfénysüti válasza Beetlejuice (#6609) üzenetére

TP Displays

Nem csoda hogy azonos szérián belül is teljesen változóak a kijelzők csak az X200-akhoz van 3 féle beszállító. :U

Més que un club!

(#6614) tomi.tomi


tomi.tomi
tag

Win 7 64 bit: kezemben a recovery telepítő lemezek, igaz csak 2db van a csomagban (annak idején az SL500-hoz 3 lemez járt). Korábban írtátok néhányan, hogy a 64 bites Win telepítése nem olyan egyszerű, mint a 32 bitesé (driverek sorrendje nem mindegy, valami ilyesmire emlékszem). Ki tudnátok ezt részletesebben fejteni? Nem elég a hagyományos Windows telepítés - System Update - újraindítás kombináció?

(#6615) TOZ válasza tomi.tomi (#6614) üzenetére


TOZ
addikt

Recoverynel szerintem keszen kapod a Lenovora szabott windowst.
Dobozossal sem volt gondom. Beraktam a 64bitesnek jelolt DVD-t. Mikor vegzet SU aztan kesz. Mondjuk azota sem hasznaltam winnel a gepet... :P

(#6616) rankesz válasza TOZ (#6615) üzenetére


rankesz
veterán

Olvastam már olyat hogy nem csak az SU-t kell feltenni a csupasz OS-re, hanem előtte a system interfész drájvert fel kell tenni.

(#6617) tomi.tomi válasza rankesz (#6616) üzenetére


tomi.tomi
tag

Na ez az, erről kellene valami egyértelmű leírás féle.
Lehet aztán, hogy más a helyzet a recovery lemezekkel, ez is érdekel. Ha teljes, kész rendszer települ, az a legjobb. Akkor átalakítja a partíciókat is? Másképp kérdezve: ez akkor is gond nélkül működne, ha előtte leformáznám a vincsesztert?
A jelenlegi recovery partíció 32 bites Windows Vistává tudná visszaállítani a gépet (most 32 bites Win 7 fut rajta).

(#6618) TOZ válasza rankesz (#6616) üzenetére


TOZ
addikt

Barmit elhiszek errol. Windows7 nekem csak ezert van, mert 6300 forintert nem tudtam kihagyni az Ultimate Box-ot. De nem hasznalom, csak egyszer feltettem.

(#6619) taltos válasza tomi.tomi (#6617) üzenetére


taltos
senior tag

Ha clean install esetén kézzel akarod felrakni a drivereket (én így tettem), akkor itt egy hivatalos leírás hozzá. Ez egyébként nem tér el 32 és 64 bit esetén.

Recovery DVD esetén a driverek alapból fent vannak az OS DVDjén, és a HDD-t is átpartícionálja, nem? Azzal szerintem semmi érdekeset nem kell csinálni.

(#6620) tomi.tomi válasza taltos (#6619) üzenetére


tomi.tomi
tag

Kösz a leírást, megnézem. Ha átparticionálja, és driverek is vannak, akkor nincs nehéz dolgom.
Következő kérdés: van-e bármilyen hátránya jelenleg a 64 bites Win 7-nek a 32 bitessel szemben? Írtátok, hogy nem működik rendesen az átkapcsolható VGA - nekem az pont fontos lenne, hogy menjen. Ilyen, vagy hasonló gond, kompatibilitási problémák vannak?

(#6621) brd


brd
nagyúr

Van itt a topicban valakinek T60/61-eshez Ultrabay HDD adaptere? A táp, és adatkábeleket ki lehet vezetni a gépen kívülre valahogyan? Tudom, hogy csak egy csatlakozó van az adapterben, de azt megoldom egy rossz HDD paneljével, csak arra vagyok kíváncsi, hogy elférnek-e valahol a kábelek, vagy nagyon szét kellene hozzá berhelni az adaptert?

The only real valuable thing is intuition.

(#6622) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok.
Egy beárazós kérdésem lenne egy Lenovo laptoppal kapcsolatban. A gép nem az enyém, én túlzottan nem is értek a laptopokhoz. Tudom, hogy nem teljesen topik téma, de talán ti segíthettek.
Szóval ilyen gépről lenne szó:

Lenovo Thinkpad R61i (8918-dcg)

Az alaplapja BGA hibás. Garancia meg már nics rá. 2008 júniusában lett véve. Haverom el szeretné adni, vagy egyben, vagy alkatrészenként a vinyó nélkül.

Ez szerintetek kb mennyit érhet? Esetleg alkatrészenként megnevezve.

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#6623) N4nI


N4nI
tag

sziasztok

ismet keresnék egy uj, szeretö gazdit egy szép allapotu x41 számára. bill nincs kifenyesedve, gyari töltö, 1 gb ram. Számokat késöbb tudok adni itt vagy privatban. Jelzest mindenképp pm-ben irj, ide is irhatsz, csak olvasni a forumot most nincs idom, csak fellépni.

tiszteletem uraim

u.i: ja igen, lenne egy alig hasznalt kingspec 32gb ssd-m, 1.8as x40-41-be valo, ha erdekel vkit, tegyen árajanlatot, kulfoldi termek, garancia elmeletben van, de jelenleg maradjunk abba h nincs. ( részleteket privat formajaban )

[ Szerkesztve ]

(#6624) bela5 válasza dangerzone (#6622) üzenetére


bela5
aktív tag

Ment a válasz.... :K

(#6625) evone


evone
őstag

Istenem, de szepek voltak a regi, nem wide kijelzos thinkpadek. Miota megvan X41em, ez fogalmazadott meg bennem. :)

Kene meg venni T61re is IBM ThinkPad matricat.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6626) bwoay válasza evone (#6625) üzenetére


bwoay
nagyúr

attól már mindjárt nem lesz wide :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6627) evone válasza bwoay (#6626) üzenetére


evone
őstag

Wide nem lesz, de szebb igen. :) [link]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6628) evone válasza evone (#6627) üzenetére


evone
őstag

Jav: Nem wide NEM lesz, de szebb igen. :D

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6629) bwoay válasza evone (#6628) üzenetére


bwoay
nagyúr

számomra nem a "matricától" lesz szép, mert az új TP logo is jó, sőt...
ugyanakkor a keskeny keret... azt imádom a régi gépeken.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6630) evone válasza bwoay (#6629) üzenetére


evone
őstag

Szamomra sem attol, de az is kozre jatszik, sztem itt mindenkinek jobban tetszik a regi logo mint az uj. :P

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6631) bwoay válasza evone (#6630) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha gondolod, írásba adom, hogy nem mindenkinek ;)

más:
ha esetleg valakinek lenne kedve verekedni

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6632) taltos


taltos
senior tag

Én mindkettőtökkel egyetértek. IBM logo is és keskeny keret is: :K

(#6633) Mészike válasza bwoay (#6631) üzenetére


Mészike
aktív tag

Csak kár, hogy törött a kijelzője :(

(#6634) bwoay válasza Mészike (#6633) üzenetére


bwoay
nagyúr

az ára is "törött"

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6635) Mészike válasza bwoay (#6634) üzenetére


Mészike
aktív tag

Ez igaz. Mennyi lehet bele egy lcd panel?

(#6636) rankesz válasza Mészike (#6635) üzenetére


rankesz
veterán

(#6637) Mészike válasza rankesz (#6636) üzenetére


Mészike
aktív tag

:D :D :D :D
Igaz :)

(#6638) pcMANiac


pcMANiac
aktív tag

Sziasztok!

Van egy érdekes hibám és érdekelne, hogy más is tapasztal-e ilyet. Lenovo T500 - Win7/32bit. Előfordul időnként, hogy -gondolom energia megtakarítás okán - a gép lekapcsolja a nem használt USB portokat. Mikor ilyenkor rádugok valami eszközt, nem indul el, nem éled fel a port. Restart után jó lesz, de ilyenkor leállni sem akar. Gondolkodik a leállítás felairat közben, de soha nem áll le. Nyomnom kell a kikapcsoló gombot, aminek az lesz az eredménye, hogy beindulásnál beadja a hibás leállás utáni menüt. Normát indítást választva gond nélkül megy megint, és az USB-k is hibátlanok, míg le nem állítja őket a rendszer. Minden driver a lenovo update-ről a legfrissebb. Gép még soha nem fagyott szét, szóval lehet csak a W7 valami bug-ja még a dolog? :F

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#6639) buherka válasza bwoay (#6631) üzenetére


buherka
addikt

Törött kijelzővel...Tökéletesen működik!!!

Hmmmmm...érdekes. :D

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6640) buherka válasza pcMANiac (#6638) üzenetére


buherka
addikt

Nálam energiamegtakarításnál, max a DVD írót választja le...de USB-t nem igazán...vagyis eddig még nem vettem észre ilyesmit. :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6641) rankesz válasza pcMANiac (#6638) üzenetére


rankesz
veterán

Próbáld meg hogy amikor a leállított USB-re szükséged lenne akkor energia-prófilt váltasz, vagy pedig a power manager egyszerű nézetében feltolod max-ra a performance csúszkát.

(#6642) FixY67


FixY67
senior tag

T61+Vista - van valakinek ötlete, hogy a Start menüben a "Help and Support" menüpontra hogyan lehetne visszavarázsolni a Microsoft saját help centerét?

...

(#6643) pcMANiac válasza rankesz (#6641) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Power source optimized profilon vagyok általában. Kipróbálom a max performance profilt, bár nem sok reményt fűzök hozzá, hogy ettől megjavulna. Kössz a tippet! :R

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#6644) tomi.tomi válasza tomi.tomi (#6620) üzenetére


tomi.tomi
tag

Erre tudtok mondani valamit?
Mik a 64 bites Win 7 hátrányai egy átkapcsolható VGA-s T400-on? Igazából csak a 4GB RAM miatt váltanék, mert a 32 bites csak 2,5-et használ.
Köszi a segítséget!

(#6645) apuc


apuc
őstag

Hogyan lehet a BT-ot előcsalni a Lenovo G550L-ből- ha van benne egyáltalán?
Az én g550-emben lehet hogy mégsincsen?? :U

(#6646) taltos válasza tomi.tomi (#6644) üzenetére


taltos
senior tag

Le tudod menteni az adataidat, és van időd két installra? Mert akkor szerintem próbáld ki. Én is vagy 4-szer telepítettem fel (és vissza) a gépemet, mire rájöttem, hogy mit hogyan kellene felrakni. Tapasztalatnak sem utolsó.

Itt a topicban többen is írták, hogy 64 bites W7-tel nem ment nekik az újraindítás nélküli viddeókártya váltás, de nem értem mi lehet az oka, úgyhogy érdemes lehet magadnak kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#6647) Napfénysüti válasza tomi.tomi (#6644) üzenetére

Nem nagyon tapasztaltam semmi hátrányát. Bár a videokártya váltás valóban nem megy nálam de ez szerintem nem egy nagy gond kötve hiszem hogy bárki is 5 percenként váltogatná egy újraindítás meg nem veszi el a fél napodat. :)

Més que un club!

(#6648) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

lehet valahogy notebook ventillátort szabályozni a speedfan-on kívül? ( SL500 )

(#6649) evone válasza NovaBlue (#6648) üzenetére


evone
őstag

tpfancontrol

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6650) tomi.tomi válasza Napfénysüti (#6647) üzenetére


tomi.tomi
tag

Köszönöm a válaszokat! Nekem mondjuk nem ártana, ha működne a video kapcsolás, nem is értem, miért nem megy, ha van hozzá driver a Lenovo oldalán. Az adataimat már lementettem, ha gond lesz, visszateszem a 32 bitest. Majd írok a tapasztalatokról.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.