Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110001) HSM válasza MrPetya19 (#109979) üzenetére


HSM
félisten

Nálam teljesen jó. Egy sima Ryzen 3600 egy Radeon RX580-al. Azonnal kint van a teljes képernyőn késlekedés nélkül még a 4K 60FPS is. De a korábbi, 10 éves, 4Ghz-en használt X5660-as Xeonon sem volt semmi gond ezzel a VGA-val. :N
Sőt, korábban ez a CPU magában is éppen elvitte a 4K 60 FPS videókat még VP9 gyorsítás nélküli VGA-val is, bár már jó magas volt a CPU használat így és pár képkocka ki is hullott a lejátszás közben.

#109981 FoxiestFox: Én azért inkább preferálom a minőségvesztés nélküli megoldásokat. Persze, kisképes lejátszáshoz nem kell 1080P és 60FPS, ez is tény. :R

#109983 FoxiestFox : Tudtommal a hatodik generációban jött be a félig hardveres VP9 lejátszás, és a 6600U-mon is tud azért jelentős CPU-terhelést produkálni pár durvább videó, a 1440P 60FPS-eket már nem igazán szerette, a 1080P 60-at viszont még szépen vitte. Viszont ez azért azt is sejteti, hogy hasonlókkal azért minden gyorsítás nélkül lényegesen nehezebb dolga lehet az 5300U-nak.

[ Szerkesztve ]

(#110002) MrPetya19 válasza HSM (#110001) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem is RX580 van és tud lassú lenni, nem mindig de előfordul. Főleg az állított monitoron gyakori.
A régi fullscreen az mindig gyorsan ment.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110003) HSM válasza MrPetya19 (#110002) üzenetére


HSM
félisten

Nekem sosem mostanság. :N Lehet, a CPU-d fogy el alóla, vagy nem tudom. Chrome és Firefox is jó, miközben van nem kevés más ablak is nyitva. Pedig a felbontásom sem kevés, 1440P-n szoktam használni. Mondjuk nálam a "hagyományos" állásban van mindig a monitor.

(#110004) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Van egy ThinkPad E580 laptopom Intel HD Graphics 620 videokártyával, munkára használom, nem a saját tulajdonom. Otthoni munkához szeretnék venni egy dokkolót hozzá. Bent a munkahelyen egy Lenovo-s ThinkPad dock van, de ugyanilyet nem vennék, ennyit nem szeretnék rá költeni.
A cél az lenne, hogy a laptopba ne kelljen mindent ki-be húzkodni (monitor,egér,billentyűzet,hangszóró, stb.). Viszont ha már dokkolót veszek, úgy szeretném megoldani, hogy a a laptop HDMI portjáról menne egy monitor és a dokkolóról pedig egy másik. Tehát kiterjesztett asztalt szeretnék 2 külső monitorral. Ezt tudja a laptop, vagy ez csak a külső eszköztől függ? Ezt néztem ki, ez megfelelő lenne nekem? Ez a mondat,amit nem értek belőle "USB-C™ váltakozó móddal", nem tudom tud-e ilyet a gépem.
A munkahelyen bent a dokkoló és a monitor displayport kábellel van összekötve, és a benti dokkolón 2 darab displayport kimenet is van.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#110005) carr


carr
őstag

Skacok ... T430s -t váltanék valami touch screen verzióra. Van ilyen ? Sok fityinget nem akarok költeni a váltásra. Mik a lehetőségeim? :R :R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#110006) FoxiestFox válasza carr (#110005) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Próbálj ki egyet, mielőtt váltasz.
Notin gci idegesítő a touchscreen.
Az tabletre és telefonra való, átnyúlkálni a billzeten elég anti-user-friendly.

(#110007) vicze válasza FoxiestFox (#110006) üzenetére


vicze
félisten

Van aki valamiért szereti passz miért de szeretik. Ha nem üveg akkor nekem már mindegy és nem zavar úgyse használom... Értelmes árú és fényerejű kijelző újaknál meg csak touch sajnos.

(#110008) Ganz-[HUN] válasza carr (#110005) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

T440s, bár az inkább downgrade a 17w-os cpu miatt.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#110009) MrPetya19 válasza vicze (#110007) üzenetére


MrPetya19
addikt

Néha kényelmesebb, mint a touchpad, főleg görgetésnél (pl hosszú pdf-ek)
Meg amikor a kijelző sarkai között kell ugrálni, mert olyan jó a UI.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110010) Ganz-[HUN] válasza MrPetya19 (#110009) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Átlagos böngészgetésnél például jó csak úgy simán odabökni. Én meg tudnám szokni, és Surface Pro-nál pedig igazán szerettem. A következő gépem egy TP Yoga lesz, már rég eldöntöttem.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#110011) vicze válasza MrPetya19 (#110009) üzenetére


vicze
félisten

Kétujjas kinetikus görgetés elég jó Win10-ben hogy sose hiányoljam, ha nincs nálam az MX épp, lassabb egy kicsit de ennnyi.

@Ganz-[HUN]: Kíméld meg magad tőle és soha még véletlen se vegyél Yogát, azok a gépek szörnyűek egytől eggyig.

(#110012) fattyu válasza vicze (#110011) üzenetére


fattyu
veterán

Miért ? 390 a cegesem per pill. Nem annyira szörnyű az? A hűtése az gáz de amúgy nincs vele igazán baj. Cégnél is van sok enyém kívül is. Nem jellemző a gond velük.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#110013) fattyu válasza fattyu (#110012) üzenetére


fattyu
veterán

na jó átgondoltam.

saját pézt nem adnék érte semennyit se de nekem elég hülye igényeim vannak.

Akku nem olyan rossz. Klavi sem. erő amíg nem szárad ki a paszta addig rendben van. Amint csökken a hővezetés igen rendeset térdel a felhasználói élmény throttling jeligére. 6 hónap után kellett újrapasztázni az enyémet... mintha uj gép lenne azóta.

touch panelt egyáltalán nem használom. azt nemtom mennyire milyen.

ja igen egy klavicsere is volt már mert a space ha nem a közepét nyomtad nem akart érzékelődni. az mókás volt mert a klavi maga a váz... lebont mindent a picsába és újratesz.
majd kiderült hogy ugyanazzal a cikkszámmal más az egyik usb körül a kiképzése az új fedlapnak...

Ha belegondolok klavicsere az volt egy pár azért...

most hogy ezt így átolvasom azért tényleg nem mondom nem lehet jobb helyre pénzt költeni :D:D:D:D:

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#110014) vicze válasza fattyu (#110013) üzenetére


vicze
félisten

Törni neü tört egy se? A bill nincs öromra az üveg fóliába nyomód a örökre? Ezeket hozzá tenném.

(#110015) MrPetya19 válasza vicze (#110011) üzenetére


MrPetya19
addikt

Igazából tényleg jó, de van amikor mégis azt használom, valahogy kényelmesebb.

Amúgy redditen nem találtam olyan sok rosszat a Yogákról.
De mondjuk ott vannak olyanok is akiknek az X1 Tablet 3gen-ük kijelzője is jó.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110016) fattyu válasza vicze (#110014) üzenetére


fattyu
veterán

ezt azért elolvastam négyszer mire dekódoltam :D

Törés nem rémlik. A bill nyoma enyémen nem látszik. Nem mondom SOKAT de volt hordozva hátizsákban

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#110017) vicze válasza MrPetya19 (#110015) üzenetére


vicze
félisten

fattyu leirta mi a Yogák baja, ott minden ráment a funkcionalitásra. Borzasztó teljesítmény, kisebb aksi, nehezebb, végképp szerelhetetelen, bill egy szinttel rosszabb.

@fattyu: LOL te jo ég, üvegen gyorsan gépelni+ jól működő autó coreect... :(((

(#110018) Tikakukac válasza fattyu (#110013) üzenetére


Tikakukac
titán

Vannak sztorik a sorozattal kapcsolatban, nem is kevés sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110019) MrPetya19 válasza vicze (#110017) üzenetére


MrPetya19
addikt

De azok kb igazak az összes mai 13"-as ultrabookra nagyjából
Nálunk a laborban van egy, ami elég régi (5th gen) és az jól bírja, nem rosszabbul mint a többi, pedig egyesek elég érdekesen használják őket. De az egyetlen 2in1 amin van pöcök egér, ami kesztyűs használat esetén jól jön.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110020) vicze válasza MrPetya19 (#110019) üzenetére


vicze
félisten

De ez hatványozódik Yoga típusok estén, ott a bill és az üveg miatt mindent vékonyítani kell és kisebb hűtőt kapnak mint a nem Yoga testvérmodellek. Nem látod elsőre de konkrétan fele olyan vastag a borda és a venti is vékonyabb.
X és X1 Yogák azt mondom, hogy még tűrhetőek legalább felépítésre, csak a hűtés szar, meg az üveg meg a bill, de a többi kb. a E alatti minőséggel rendelkezik...

(#110021) MrPetya19 válasza vicze (#110020) üzenetére


MrPetya19
addikt

Meg ugye nincs Ryzen se Yoga-ban...

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110022) carr válasza FoxiestFox (#110006) üzenetére


carr
őstag

Meló miatt kell a touch. Szerződést írt írják alá.
Azt így meg macera átváltani telóra... Újra belépni , adott szerződését újra elérni stb. Nem esik le a gyűrű, félre értés ne essék, csak valamiért már egy ideje kattogok rajta .
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#110023) FoxiestFox válasza carr (#110022) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja értem. Azt valóban legjobb taccson.

(#110024) Tim82


Tim82
nagyúr

Érdekességképpen megjegyzem, hogy az L450 csont nélkül megeszi a (nem Lenovo FRU-s) Intel AX200-as WLAN kártyát, vagyis az *50-es generációnál valószínűleg tényleg nincsen meg már a wifi kártyákra vonatkozó whitelist. (Sebességben mondjuk nincsen nagy növekedés, de a jelenlegi öreg TP-Link Archer C5 v1.2 routerem a limitáló tényező, a közeljövőben úgyis váltok Xiaomi AC2100-ra, ha lesz végre egy kis időm azzal foglalkozni, hogy azon a gyártói spyfirmware-t lecseréljem OpenWRT-re.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110025) MrPetya19 válasza carr (#110022) üzenetére


MrPetya19
addikt

Jegyzetelésre is jó tud lenni, meg én vagyok olyan perverz, hogy CAD-ezésre is használom néha.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110026) vicze válasza Tim82 (#110024) üzenetére


vicze
félisten

xx60-al sajnos nem ment 2 T-ben is próbáltam AX200-at, 7-esekkel ment simán.

(#110027) vargas0502


vargas0502
tag

Sziasztok fórumtársak.
Foglalkozik itt valaki original lenovo aksi felújítással? bocs, ha off..

Ha van ilyen köztünk akkor az legyen szíves privátban rám írni.

Köszönettel,

vargas0502

(#110028) Tim82 válasza vicze (#110026) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem tudom, számít-e a dolog a *60-asok esetében, de legfrissebb BIOS van persze az L450-en.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110029) meri válasza vicze (#109797) üzenetére


meri
aktív tag

Szia, ismet zavarnalak (elnezest az ekezetek hianyaert). Roviden: T14 AMD, touchpad. Ugye a 18363-as verzioval nem mukodott sehogyan, uj es regi driverekkel sem. Felraktam Lenovo Restore-bol a 20H2-t, azzal kivaloan ment (a teszt egyszeru: mukodnie kell a 2 ujjas scrollnak). Itt minden telepites automatikus volt, a driver es a Store-os app is ugye.

Ezzel viszont agyonvagtam a ceges installt, de a kollegam rendes volt, es deployolta a 20H2-t a megfelelo modszerrel (MDT) - es ismet nem megy a cucc. A driver ugyanaz, ami neked, Store-bol app felrakva. Probaltam az osszes regi verzioju drivert torolni, regi app-maradvanyokat torolni, ujra felrakni szamtalanszor, de csak akkor tudom "alaphangon" hasznalni (2-ujjasan tehat sajnos nem), ha rollback-elem a drivert, es a MS drivere van fent.

Megnezned nekem, hogy a Store-os app nalad milyen verzioju? Ami elerheto a MS Store-ban, az a 19.5.19.55. Latom, hogy a MS Catalog-os Synaptics driver csomagban is benne van a 2 app (touchpad + point), ezeknek a verzioja 19.5.19.67 (azaz, ugyanaz, mint a driver-e), de ezt nem tudom felrakni ezekbol a file-okbol, mert lejart a certificate-je augusztusban (es nem sikerult visszaallitanom a datumot - lehet, hogy ugy menne).

Mivel tudom, hogy volt mukodo kombinacio, ezert nem adom meg fel, meg hat maga a gep nagyon kene mar - kulonben mar regen visszakuldtem volna a fenebe, de legalabbis egy szervizelesre. Koszi elore is!

uff

(#110030) meri válasza meri (#110029) üzenetére


meri
aktív tag

Kozben sikerult a legfrisebb MS Store app/ot is felrakni (.67), a datumot visszaallitva, de ez sem oldotta meg a dolgot.

uff

(#110031) carr válasza vargas0502 (#110027) üzenetére


carr
őstag

korábban kérdeztem énis. ha jól emlékszem azt a választ kaptam, hogy nem valószínű a siker. a bms figyel, s inkább az a para, hogy a bms nem engedi a cellacserét. vagy ha rájön, letiltja magát. vagy hasonló rémlik.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#110032) vicze válasza meri (#110029) üzenetére


vicze
félisten

Csak a driver verziója kéne számítson leginkább.
És garantálom megy az összes sok ujjas gesture, görgetéstől app váltásig.
Appokból ezeket látja a gép a legfrissebbnek.

alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""" alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""" alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

(#110033) vicze válasza Tim82 (#110028) üzenetére


vicze
félisten

Intel ügyességei miatt mániásan BIOS frissítünk. :)
Írtam mikor néztem jó pár hónapja, még vírus előtt volt az biztos talán tavaly novemberben néztem.

[ Szerkesztve ]

(#110034) meri válasza vicze (#110032) üzenetére


meri
aktív tag

Köszi! Stimmel. Semmiféle advanced driver letakarító megoldás + újratelepítés nem segít. Amikor a Syn driver aktív, csak a kattintás működik - de ez akkor is jó, ha letiltom a Syn driver álktal felrakott device-okat. Olyan, mintha közben valamilyen default driver is múűködne, és "összeveszne" a Synaptics-szel. Azt hiszem, most hagyom abba... hátha az IT tud kezdeni valamit (az első válaszukon csak röhögtem, miszerint általában elég uninstallálni a drivert, és ilyenkor megtalálja a jót - na persze :) )


Nálam így néz ki a HID és a Mice csoport (egeret kihúztam, stick letiltva):

image.png

uff

(#110035) vicze válasza meri (#110034) üzenetére


vicze
félisten

A két HID eszköz a Logitech Unifying-on keresztül berakott eszközök(4 van párosítva épp asszem).

(#110036) Sensei válasza petir (#109999) üzenetére


Sensei
tag

Lehet, hogy nem (csak) ez a gond, de a winflash egyértelműen írja, hogy hiányzik az ACPI driver.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#110037) petir válasza Sensei (#110036) üzenetére


petir
senior tag

Ahhhaa
Lehet ettől nem fut végig win⁷ alatt ?
Próbáljam meg újra feltenni és telepítsem az ACPI Drivert ?

Az amúgy miért felel ?

(#110038) vargas0502


vargas0502
tag

Sziasztok!

Szeretném egy 15,4"-os T61p-be beleszerelni egy T500-as hűtését. Képek alapján nincs nagy eltérés. Hardware maintenance manualban nem találtam arra vonatkozó adatot, hogy mennyivel jobban pörög ill. hűt a T500-as hűtése. Thinkwikin is néztem,de semmi...persze az is lehet, hogy Én néztem be valamit.

Egyáltalán lehetséges a T500-as hűtését belevarázsolni oda nagyobb faragások nélkül?

köszönöm a hasznos válaszokat.

(#110039) vargas0502 válasza vargas0502 (#110038) üzenetére


vargas0502
tag

Javítván az előzőt egy ilyet találtam, hogy lehet optimálisan beállítani tp fancontrollal.

" T61 (fan levels RPM: 0 = off, 1-2 = ~2980, 3-5 = ~3330, 6-7 = ~3760; disengaged mode works at ~4500) W500 (fan levels RPM: 0=off, 1-2 = 1900, 3-5 = ~3000, 6-7 = ~3500; disengaged mode works at ~5100)"

Ezek valid értékek lehetnek?

(#110040) Sensei válasza petir (#110037) üzenetére


Sensei
tag

Szerintem csak simán telepítsd az ATK0100 drivert, majd utána próbáld újra a bios frissítést.
Az ACPI energiagazdálkodásért felel, csak tipp, de az sem lehetetlen, hogy a winflash ezen keresztül ellenőrizné a frissítéshez szükséges alapvető követelmények teljesülését (akku/hálózati tápellátás).

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#110041) vargas0502


vargas0502
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy sikerült szereznem egy elvileg eredeti aksit a T61p-hez erre... ez van most.
Nem értem, hogy akkor mi is van..??


[URL=http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=994akkorezmosthogyisvan.jpg][img]http://www.kepfeltoltes.eu/images/2020/12/11/994akkorezmosthogyisvan.jpg[/img][/URL]

Nem buzeráltam az aksit semmilyen úton módon. Ha lehúzom a töltőről akkor kikapcsol a gép pedig töltöm már vagy 3 órája.

Lehet ezzel kezdeni valamit?

(#110042) barnam_ válasza vargas0502 (#110041) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én tennék fel egy Lenovo Power Manager -t, és azzal néznék rá az akkura.
De ha a Windows nem tölti, akkor lehet teljesen kuka az akku.

(#110043) vargas0502 válasza barnam_ (#110042) üzenetére


vargas0502
tag

ez nem néz ki túl jól.....

[URL=http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=142benyaltamafagyit.jpg][img]http://www.kepfeltoltes.eu/images/2020/12/11/142benyaltamafagyit.jpg[/img][/URL]

Resetelni meglehet próbálni valahogy?

(#110044) Tikakukac válasza vargas0502 (#110041) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez kuka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110045) carr


carr
őstag

T430s mennyire bírja a száraz vörösbort?
Rá löttyent kb. 2cl vagy annyi se aztán gondoltam Hagyom száradjon , de fel óra múlva írtam volna rajta, de csak hülyeséget írt. Bebaszott? Azt majd kiszárad reggelre a radiátor tetején? Most akkuval kivéve pihen. :DDD :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#110046) Tikakukac válasza carr (#110045) üzenetére


Tikakukac
titán

Billzet ki, RIP, másik billzet be és reménykedj, hogy lentebb nem jutott sehogy. Érdemes átnézni és időben nekimenni a takarítással, mert a bor kegyetlen módon korrodál mindent. Meg büdös.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110047) vargas0502 válasza Tikakukac (#110044) üzenetére


vargas0502
tag

Szuper..... egy újabb szép nap...

(#110048) vicze válasza carr (#110045) üzenetére


vicze
félisten

Önts rá kis kv-t hátha kijózandik. ;]

(#110049) meri válasza vicze (#110035) üzenetére


meri
aktív tag

No, sikerült a Synaptics-ot beüzemelni. A lényeg: valamiért a Win alapból felrakott egy ELAN SMBus driver-t is az update-elés során. Kicsit belemásztam, és volt egy ELAN Touchpad is elrejtve - természetesen mindez a system device-ok listájában. A TP drivert uninstalláltam, az SMBus-t letiltottam, és egy boot után már nem ELAN SMBus-ként látszott, hanem Synaptics SMBus-ként. Ezt aztán engedélyeztem, és elindult. Jól éreztem, hogy valami eleve "fogta" a TP-t (a klikk akkor is működött, amikor a Syn teljesen tiltva volt).

Az ELAN nem tudom, hogyan került ide - és ez megmagyarázza azt is, hogy a Lenovo Recovery-vel miért volt jó - ott eleve csak a megfelelő driver-ek vannak a csomagban; ezek települnek először, megakadályozva, hogy az automatizmus leszedjen (és installáljon) egy oda nem illő drivert.

Azért pár órám elment vele. Ha nem sikerült volna, akkor egy másik SSD-re felraktam volna újra a jó image-et, és a összehasonlítottam volna registry-ket - jobb így, hogy nem kellett.

uff

(#110050) vicze válasza meri (#110049) üzenetére


vicze
félisten

Tippre valószínűleg a céges image nem ismeri a modellt és rossz drivert rak fel. MDT-vel be lehet injektálni drivereket így.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.