Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) McRae81 válasza userZ (#10000) üzenetére


McRae81
tag

Szia
64 bites Win7 alatt nekem simán müxik. Talált egy pár frissitést. Próbálkozz vele hátha csak v.mi szerver hiba.

(#10002) userZ válasza McRae81 (#10001) üzenetére


userZ
tag

most már jó, tehát biztos lenovóéknál volt az átmeneti gebasz

Stop the Earth, I want to get off!

(#10003) icipicirigo


icipicirigo
csendes tag

Jól sejtem, hogy ez igen jó áron van?

[link]

(#10004) bwoay válasza userZ (#10000) üzenetére


bwoay
nagyúr

impotant? olyat ne is találjon, az nem jó semmire :))

icipicirigo:
hááát... tőlem Prom 175-öt kért egy vadiúj, 3 év garis darabért, amiben 4 GB RAM van (nem is értem ezt a 3-at, nem csak 32 bites Win alatt nézte? :D), erősebb proci (mondjuk most ezzel lebuktam evone előtt), meg 9 cellás akksi (ami helyett én 6-ost kértem).

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#10005) userZ válasza bwoay (#10004) üzenetére


userZ
tag

:D :DD :DDD

Stop the Earth, I want to get off!

(#10006) icipicirigo válasza bwoay (#10004) üzenetére


icipicirigo
csendes tag

Köszi a gyors választ!

Azt láttam anno én is, csak akkor még nem volt aktuális a dolog. Egyébként én is inkább újat vennék, csak most nincs senkinél, lehet türelmesen várok még.

(#10007) ^Clown válasza icipicirigo (#10006) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nyáron kicsit pangás szokott lenni sajnos, de szerintem ha nem sürgős, várj vele, augusztus végén szeptember elején lesz majd jó ajánlat.

(#10008) evone válasza bwoay (#10004) üzenetére


evone
őstag

;)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#10009) McRae81 válasza Alexios (#9993) üzenetére


McRae81
tag

Meg talán az R400 vastagabb. Az R400-ban 12mm ODD van míg a T400-ban 9.5mm. Roll cage az tuti nincs benne.

(#10010) evone


evone
őstag

Egyszer egy ThinkPad meet Debrecenben? Sokan vagytok itt onnan?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#10011) dbius válasza evone (#10010) üzenetére


dbius
veterán

Én, ill. adorjant-ről tudom még, hogy debreceni. Valószínűleg vannak még, majd jelentkeznek... Részemről mehet egy tali :K

(#10012) adorjant válasza evone (#10010) üzenetére


adorjant
senior tag

Részemről mehet.
Bár most csak egy tisztességes T61-el tudom képviseltetni magam :)

(#10013) Daffni2


Daffni2
addikt

Szisztok,

tudja valaki,hogyan lehet visszaállítani a hangerő és fényerőszabályzó állapotkijelzését a képernyőn?
Mióta frissítette a Toolboxot nem látható a skála amikor állítom.

"Aki ad,az nyer"

(#10014) evone válasza dbius (#10011) üzenetére


evone
őstag

Bár biztosan nem most, mert csak szeptembertol kerulok Debrecenbe. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#10015) dbius válasza Daffni2 (#10013) üzenetére


dbius
veterán

Kb. egy hete szívtam vele, mert nekem egyáltalán nem volt. Lenovo oldaláról telepítsd újra a vga drivert. (windows update-ről és intel honlapjáról való nem jó, azzal nem működik)

(#10016) Daffni2 válasza dbius (#10015) üzenetére


Daffni2
addikt

Megtettem, de továbbra sem jelenik meg a "csík"

Lehet ezt valahol ki-be kapcsolni?

"Aki ad,az nyer"

(#10017) modeller válasza Daffni2 (#10016) üzenetére


modeller
aktív tag

Itt lehet kikapcsolni: kép

[ Szerkesztve ]

(#10018) Daffni2


Daffni2
addikt

Köszönöm a tanácsokat, :R közben szétnéztem a Lenovonál is, a Hotkey drivert kellett újratelepíteni.
Már működik minden rendesen.

"Aki ad,az nyer"

(#10019) mikoljan


mikoljan
tag

Sziasztok,

Egy olyan problémám van, hogy a mai napon reggel bekapcsoltam a gépet (Lenovo R61i, 8932 AEG, Win XP - SP2), rendben beírtam a felhasználói jelszavamat, elstartolna a gép, de sajnos csak a háttérképet kapom meg, egy ikon sem kerül ki az asztalra, se tálca. Néztem a futó folyamatokat és én nem tapasztaltam semmi különöset, minden rendben fut a háttérben.
Újraindítottam többször, majd a ThinkVantage segítségével néztem az event-ket és volt egy figyelmeztetés, miszerint a felhasználói fiókkal van valami gubanc. (bocsánat, majd később megírom a hibakódot is, egyelőre csak egy gép (a "hibás") van nálam. S ráadásul ahol most vagyok még a helyreállító lemezek sincsenek nálam.))

Tudtok nekem ebben segíteni, hogy mi okozhatja ezt a hibát? Hogyan tudnám visszaállítani az eredeti állapotot a legkisebb "kár" nélkül?

Köszi a segítséget előre is!

- - - We Enter Into The Future - - -

(#10020) Tamas0516


Tamas0516
csendes tag

Helló

A laptopot szeretnék venni LENOVO ThinkPad SL510 NSL98HV-t néztemki, ha valakinak van valami tapasztalata vagy véleménye róla kérem írja meg, vagy esetleg más amit ajánlanátok hasonló árban.
Köszi előrre is.

(#10021) mikoljan válasza mikoljan (#10019) üzenetére


mikoljan
tag

ahogy nézegettem, úgy tünik, hogy itt az explorer.exe-vel lesz gond.
re-Win lesz ebből...

- - - We Enter Into The Future - - -

(#10022) Daffni2 válasza Tamas0516 (#10020) üzenetére


Daffni2
addikt

Csak jókat írhatok róla. Nem fogod megbánni.
Bár az enyém annyiban különbözik, hogy erősebb processzor és dedikált VGA van benne, és ujjlenyomat olvasó,viszont nincs 3G mobilinternet modul, és nem is lehet beletenni az alapkiépítés hiánya miatt.

Szóval jó kis masina, nem zörög, nem nyekereg,nem nyeklik nyaklik, nagyon szép a kijelzője, bár fényes, de ezért napfényben jobban látható mint a matt. El kell találni azt a helyzetet amikor a legkevésbé tükröződik.

"Aki ad,az nyer"

(#10023) Napfénysüti válasza Daffni2 (#10022) üzenetére

Jobban látható mint a matt? :F Elvileg a matt kijelzőnek pont az az előnye hogy kint is használható a szabadban valamennyire. Milyen matt kijelzővel hasonlítottad össze? :U

Més que un club!

(#10024) buherka válasza Daffni2 (#10022) üzenetére


buherka
addikt

szép a kijelzője, bár fényes, de ezért napfényben jobban látható mint a matt.

Hát igen...ennek a mondatnak fuss neki még egyszer. :B :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#10025) Daffni2 válasza buherka (#10024) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem szeretnék vitát nyitni "melyik a jobb kijelző, fényes vagy matt" van máshol elég.

Az általános vélemény az, amit írtam, a saját tapasztalatom is megegyezik ezzel.

A napsütést természetesen nem úgy értettem, hogy a kijelzőre süt a nap.

Van itthon fényes kijelzős és matt kijelzős laptop is.
Ha kiviszem az erkélyre a matt szinte alig látszik, a fényes teljesen jól látható.

Nem, nem beállítási hiba :D

"Aki ad,az nyer"

(#10026) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

Használt T60.nál mire érdemes/kell figyelni, van vmilyen típushibája, gyakori gond vele?
Lehet veszek egyet, de nem szeretnék zsákbamacskát. :)

(#10027) SNor válasza h0o2a7j6 (#10026) üzenetére


SNor
tag

Helló!
Ventilátort hallgasd meg ha búg/zúg lassan csere érett. Többiek majd mondják ha van más is.
Üdv:S!

(#10028) Otisz válasza h0o2a7j6 (#10026) üzenetére


Otisz
őstag

Hátul a töltőcsatlakozónál el szokott repedni. Nehéz észrevenni.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#10029) h0o2a7j6 válasza Otisz (#10028) üzenetére


h0o2a7j6
tag

SNor: Köszi, meghallgatom milyen.

Otisz Az aljzatra gondolsz?

(#10030) RedBullFan


RedBullFan
csendes tag

Sziasztok, X61-eshez keresnék tollat.. Nagyon Fontos lenne ha valaki esetleg tud segiteni..nagyon megköszönném: Üdv

(#10031) evone


evone
őstag

Durva ez az X41, 2 napig allt sleepben, es az aksi egy centit nem merult... :R

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#10032) adnoctum18 válasza mikoljan (#10021) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Nekem is az explorer.exe szarakodik, de kb 5 percenként olyanra fagy, hogy csak a power gombbal lehet kikapcsolni.

T60.

Most Ubuntu alól írok, itt eddig nem fagyott.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#10033) TOZ válasza adnoctum18 (#10032) üzenetére


TOZ
addikt

Ubuntu nem az a fagyos fajta...

(#10034) Gondwana válasza TOZ (#10033) üzenetére


Gondwana
addikt

... csak mert nincs benne explorer.exe!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10035) Minstrel válasza brd (#9960) üzenetére


Minstrel
senior tag

Hali, sajna nem teljesen sikerült a dolog. A profilok már megvannak csak éppen nem történik semmi ha rájuk kattintok, be se szürkülnek és a kis zöld pöttyök se jönnek elő, amik jelzik, hogy performance, fan sound level, stb.
Rendszervisszaállítás van, de nem akar működni, mindig azzal jön, hogy nem sikerült a visszaállítás, próbáljak másik időpontot.

(#10036) brd válasza Minstrel (#10035) üzenetére


brd
nagyúr

Ha megy az angol, akkor itt leírják nagyrészt, hogy mi okozza a gondot, ill. hogyan lehet megszüntetni (tudom, neked vannak már profiljaid, de hasonló a baj valószínűleg, vagyis túl sok van belőle, tehát nem 0-tól 1x darabig, hanem akár több száz). Olvasd el a 14-es és 28-as hozzászólást is! Ha nem érted, amit írnak, vagy nem világos valami, kérdezz! Mielőtt registry-t szerkesztesz, mentés, vagy legalább rendszervisszaállítási pont készítése!

The only real valuable thing is intuition.

(#10037) nygaben


nygaben
csendes tag

bocsánat, ha hülye kérdés lenne, vagy abszolút rossz helyre írék, de gondoltam, csak megkérdezem tőletek:

szerintetek jó vétel lenne?

LENOVO IdeaPad G550

képernyő méret: 15.6" WXGA LED
képernyő felbontás: 1366x768HD-LED
processzor: Mobile Intel® Pentium® Dual-Core T4400
processzor frekvencia: 2200 MHz
chipkészlet: Mobil Intel® GL40 chipset

memória: 3072MB DDR3/1066 MHz - PC3-8500
merevlemezes meghajtó 320GB SATA 5400RPM
floppy meghajtó USB-s (felárért)
optikai meghajtó 8x DVD+-RW DL drive

grafikus vezérlő Intel Graphics 4500MHD
Tulajdonságok billentyűzet magyar
operációs rendszer FreeDOS
audio AC'97 codec

üzemidő 4000 mAh (Lithium-ion)
kiterjedés 381 x 245 x 26.5-36.2mm
súly 2.7 kg
interfészek 10/100mbps LAN, USB 2.0 (3db), VGA monitor, Webcamera(beépített), Wireless 802.11a/b/g,
garancia 24 hónap garancia

Ár.:130 eFt.

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#10038) nygaben


nygaben
csendes tag

bocs a duplapostért, de ahogy olvasgattam, nem nyerő a venti miatt a fenti típus... mindenesetre ha valakinek más a tapasztalata, érdekel.

(#10039) scipyo válasza Daffni2 (#10025) üzenetére


scipyo
csendes tag

Én sem nyitnék vitát, de az, hogy a fényes jobban látszik a napon, az totális hülyeség, sokszor még egy lámpa is komoly gondokat okoz.

Miért gondolod hogy jobban látszik a fényes?
Valószínűleg a matt géped régi, így az nem rendelkezik Led háttérvilágítású kijelzővel, míg az új géped igen. Namost, ha ez így van, szinte biztos vagyok benne hogy így van, akkor ne hasonlítsuk már össze a két kijelzőt, hiszen a mai ledesek sokkal erősebbek.

Szerezz be egy hasonló kaliberű Matt Led kijelzős gépet, és azzal lehet hasonlítgatni. :C

Fényes kijelzőjű gépet soha az életbe nem vennék, mert véleményem szerint katasztrófa, bátran merem állítani gyakran a használhatatlanság kategóriáját súrolja! :K

Üdv.: Scipyo

(#10040) koti


koti
tag

Vak kislányomnak szeretnék venni egy Lenovo S12 ION Atomos laptopot. Feltétlen olyan gép kell ami 6-8 órát is elmegy, hogy ne kelljen a suliban töltögetni. Csak a jegyzettömböt használja. Kell a WIFI és a teljes méretű magyar billenyüzet és az, hogy XP futhasson rajta, mert a képernyfelolvasója csak az alatt működik. Ha van valakinek tapasztalata ezzel a készülékkel kérem írja meg, vagy ha valam hasonlót ajánlana nagyon sokat segíthetne. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#10041) icipicirigo válasza koti (#10040) üzenetére


icipicirigo
csendes tag

Kedvesemnek van S12-ese, bár nem ION-os, hanem a Via Nano chipsetes. Szerintem jó gép, nem rossz áron. Azon alapból XP futott, de azzal iszonyú lassú volt. Most gond használja Windows 7-el. Akkumulátora 4-5 órás, ennél többet szerintem nem szabad várni, egyébként 6 cellás van benne. Én nem használtam túl sokat, de azért tudok mondani róla néhány szót. Teljes méretű billentyűzete van, amin szerintem kényelmes gépelni, leszámítva azt a néhány "zsugorított" billentyűt, de ez nem zavaró mindennapi használat során. Bármi kérdés van, megpróbálok segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#10042) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Lassan lejár a garancia a T61p notimon ! Szeretnék garancia bővítés vásárolni, legalább 1 évet. Hol tudom ezt megtenni és mennyiért?

(#10043) Daffni2 válasza SG3rg0 (#10042) üzenetére


Daffni2
addikt

Itt

"Aki ad,az nyer"

(#10044) scipyo válasza koti (#10040) üzenetére


scipyo
csendes tag

Szia!

Remélem tudok segíteni, ha használtan szeretnéd beszerezni, akkor jelenleg van egy ilyen gép: http://hardverapro.hu/apro/lenovo_s12_160_gb_hdd_2_gb_ram_elado/hsz_1-50.html
6 óra akku, teljes bill. Az itt meghírdetett gépen ugyan win7 van, de könnyen cserélhető Xp-re. (Ha nem értesz hozzá kellő képpen, szerintem egy informatikus barátod, ingyen, megcsinálja, de ha nincs ilyen egy szaküzletben is pár ezer forintért megoldható).

Ha az akku-tól többet várnál el, akkor lehet hogy érdemes hozzá beszerezni egy 9 cellásat, ami megdobja az idejét 8 órára.
nem tudom lehet-e ilyet kapni
ha nem, akkor bedig akár lehet egy plusz 6 cellás aksi, és ha ő maga nem is tudja, de bárki kicseréli benne neki pillanatok alatt.

Még annyit az akkurol, hogy ez az idő levett fényerő mellett, wifi nélkül volt mérve. Namost wifivel, min 1-1,5 órát le kell vonni.

Egyébként, ha nem tapintatlanság, megkérdezhetem, hogy miként kommunkál a géppel? Tehát csak billentyűzet?

Üdv.: scipyo

[ Szerkesztve ]

(#10045) omiki57


omiki57
csendes tag

Sziasztok!
Egy ibm t43-hoz való német nyevű recovery-t keresek, mert amit kaptam a géphez nem megy fel. Az eladó szerint jó ehhez a géphez is, de a cd-re az van írva, hogy csak HP vagy Compaq pc-hez. Esetleg, ha van valakinek ötlete, hogy hogyan tudnám installni az is jó lenne. Megpróbáltam már néhányszor, de a vége az, hogy vagy vírusos a gépem, vagy nincs benne hdd. A bios látja a hdd-t. A magyar XP egyből felmenne.

(#10046) mikoljan válasza mikoljan (#10021) üzenetére


mikoljan
tag

Sziasztok,

Újratelepítettem a rendszert, most működik minden rendesen.

A kérdésem az lenne, hogy Ti is error 95-ös hibaüzenetet kaptok, ha System Update-t próbáljátok lefuttatni és Pack Index Server-hez próbál a program csatlakozni?

- - - We Enter Into The Future - - -

(#10047) McRae81 válasza mikoljan (#10046) üzenetére


McRae81
tag

Nekem teljesen jól müködik. Szerintem a Lenovo oldalról töltsél le egy frissebb system update-et. Lehet ami recovery lemezen van az már régi és ezért rumlizik. :F

(#10048) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

t61-nél a fő akkut lehet cserélni kikapcsolás nélkül úgy, hogy nincs töltőn, de benne van az ultrabay-akku?
Gondolkozom azon, hogy veszek egy újat, mert a régi az eredeti teljesítmény ~40%-át bírja, de otthoni használatnál a régit akarom a gépben hagyni, ne használódjon el az új.

Az ultrabay-akkut "hardver biztonságos eltávolításával" le tudom csatlakoztatni, de a másiknál nincs ilyen opció.

A válaszokat előre is köszönöm

(#10049) carrot


carrot
tag

Írtam három szervizesnek a rossz X40 ventilátor ügyében. (bootnál "fan error", venti maxon pörög). Egyikük azt írta, h valszeg az alaplapon kifingott a fordulatszám érzékelő ergo alaplapcsere (kb90ezerpénz). Létezik ez? Hiszek neki, de nehezen válok meg tőle. :O

(#10050) evone válasza carrot (#10049) üzenetére


evone
őstag

Akkor vegyel inkabb helyett egy X60s vagy X61s-et. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.